Skocz do zawartości
IGNORED

Wojna w Ukrainie | Na żywo z Ukrainy


il Dottore
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na konferencji prasowej w Kijowie ukraińska dziennikarka i ekspertka ds. komunikacji politycznej Natalia Iszczenko opisała charakter i rolę neobanderowskiego nacjonalizmu dla obecnych władz w Kijowie.

Jej zdaniem, Polacy nie mają co liczyć na jakiekolwiek porzucenie legitymizacji opartej na nacjonalizmie przez ukraińską klasę polityczną.

„Polacy popełniają duży błąd, myśląc, że kwestia nacjonalizmu ukraińskiego to sprawa marginalnych środowisk radykałów czy niektórych polityków – populistów” – stwierdziła Iszczenko.

„Rada Najwyższa uchwaliła, że bojownicy UPA są bojownikami o niepodległość Ukrainy. Przeprowadzono później sondaż, którego wyniki pokazały, że połowa mieszkańców Ukrainy popiera takie podejście. Absolutna większość ma taki pogląd na Ukrainie Zachodniej, w regionach centralnych – prawie połowa i sporo nawet na wschodzie kraju” – kontynuowała Iszczenko.

Dziennikarka twierdzi, że oczekiwania Polaków wyrażone choćby w uchwałach sejmowych dotyczących ludobójstwa na Wołyniu i w Galicji Wschodniej świadczą o kompletnym niezrozumieniu charakteru współczesnej państwowości ukraińskiej. „Mamy konsensus co do tego, że UPA jest oceniana pozytywnie. (…) Dla Ukrainy UPA jest w pewnym sensie symbolem ludzi, którzy walczyli o jej niepodległość”.

MP
Źródło i grafika: Politnavigator

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w "D" aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.12.2021 o 19:18, Amator 2b napisał:

Polacy nie mają co liczyć na jakiekolwiek

Zupełnie niezależnie:

"      Nie stoimy przed alternatywą – kto będzie naszym kolegą – Ukraina czy Rosja, to jest myślenie idiotyczne. Ukraina jest strefą wpływów mocarstw i jeśli coś tam możemy zwojować, wpływając na jakieś sprawy, to może – podkreślam – może, we współpracy z Erdoganem, jako jedno z dwóch państw, istotnych w regionie, które wyrazi zaniepokojenie bo, coś tam się wydarzy.

Dyskusja zaś toczy się wokół kwestii – kogo popierasz? Banderowców czy Smiersz? To jest obłąkanie."

 

za:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojna na Ukrainie. W ostrzeliwanej wsi pozostała garstka ludzi. "To nie jest życie"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znajdują się w pobliżu linii frontu. Ostrzał wspieranych przez Rosję separatystów na wschodzie Ukrainy zniszczył ich domy. Mieszkańcy wsi Newelske na Ukrainie, położonej 25 km na północny zachód od centrum Doniecka, w ciągu ostatniego miesiąca byli dwukrotnie ostrzeliwani. 16 z 50 domów zostało tu zrujnowanych lub poważnie uszkodzonych. Przed konfliktem w małej miejscowości żyło 286 osób. Wszyscy mieszkańcy, z wyjątkiem 5 osób, opuścili wieś. - To nie jest życie. My nie mamy dokąd pójść. Gdybyśmy byli młodsi, moglibyśmy gdzieś wyjechać, zamiatać ulice, myć podłogi, ale jak teraz gdziekolwiek wyjechać – pyta w rozmowie z agencją Associated Press Kateryna Shklyar, 75-letnia mieszkanka Newelska. Krwawy konflikt w Donbasie trwa już ponad 7 lat. Ukraina i część państw Europy Zachodniej obawiają się wzrostu sił zbrojnych po rosyjskiej granicy, co może doprowadzić do inwazji lub wznowienia działań wojennych na pełną skalę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście wiem, że TVN ważniejszy, ale tyle już powiedziano

Mało ważna dla nas Ukraina (w każdym razie na bocznicy) aż się prosi o jeszcze mniej istotną historię.

A więc profesory- czytajcie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czt to nie powinno iść do zakładek z HUMEREM znaczy humorem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
1 godzinę temu, absinth3 napisał:

Czt to nie powinno iść do zakładek z HUMEREM znaczy humorem?

Temu wątkowi trzeba nazwę zmienić na "Cyrk ukraiński". 🙂

Zielony narkoman likwiduje potencjalnych konkurentów. Miedwiedczuk (ten "prorosyjski") od miesięcy siedzi w areszcie domowym, teraz kolej do Potroszenko doszła.

Pietia uciekał na lotnisko od wręczających mu wezwanie na przesłuchanie krzycząc (po rosyjsku, jak na prawdziwego ukraińskiego patriotę przystało) do kierowcy: Jedziemy k.rwa twoja mać. 🙂

Rating Zielenskiego spada cały czas, już jest w okolicach 20%. A alternatywy oligarchowie czy Zachód na razie durmnemu narodowi ukraińskiemu nie przedstawili.

%D0%B7%D0%B7.png

Edytowane przez JuG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do konfliktów to cały czas mnie zastanawia co USA będzie chciało zrobić żeby w przyszłości nie utracić hegemonii na rzecz Chin. 

Bo nie ulega wątpliwości że Rosję muszą okiełznać a Jak się nie uda to osłabić A co za tym idzie nie mogą sobie pozwolić na starty regionów w Europie tym bardziej że Chiny już się zjawily w Rosji i będą chcieli Rosję przejąć i kontrolować w sposób ekonomiczny przez co będzie USA coraz trudniej utrzymać hegemonię. Nieciekawe czasy idą konfrontacja może nastąpić prędzej czy później. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
1 godzinę temu, antymalkontent napisał:

Chiny już się zjawily w Rosji

Gdzie ich tam znalazłeś? Chińczycy w swoich regionach północnych nie chcą mieszkać i emigrują na południe Chin.

1 godzinę temu, antymalkontent napisał:

Co do konfliktów

Jak na razie Rosja wystosowała ultimatum USA (i NATO), z żądaniem gwarancji bezpieczeństwa. Zobaczymy jaka będzie reakcja.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, antymalkontent napisał:

Co do konfliktów to cały czas mnie zastanawia co USA będzie chciało zrobić żeby w przyszłości nie utracić hegemonii na rzecz Chin. 

Bo nie ulega wątpliwości że Rosję muszą okiełznać a Jak się nie uda to osłabić A co za tym idzie nie mogą sobie pozwolić na starty regionów w Europie tym bardziej że Chiny już się zjawily w Rosji i będą chcieli Rosję przejąć i kontrolować w sposób ekonomiczny przez co będzie USA coraz trudniej utrzymać hegemonię. Nieciekawe czasy idą konfrontacja może nastąpić prędzej czy później. 

Amerykanie muszą się dogadać(zawiązać sojusz),  albo z Chinami , albo z Rosją , gdyż na dwa fronty nie dadzą rady się bić. 

Jeśli dojdą do porozumienia z Rosją,  to najprawdopodobniej Polska na powrót dostanie się pod rosyjski but, w czym obecna polityka PiS-u , tj. kremlowskich agentów nie jest bez znaczenia  .

Jeśli dogadają się z Chinami ,  to być może chiński koń zatrzyma się dopiero przy rzece Wiśle , o czym wspomina stara  przepowiednia ?

Jest jeszcze jedna opcja,  ale to by oznaczało Armagedon dla naszego świata. 

Serdeczności Antymalkontent 🙂

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz nas sprzedali tylko nie pod rosyjski a niemiecki but, my będziemy taką GG

Ale jako wierni sojusznicy zawsze znajdą wspólny język co do nas

 PiS udaje że się broni, ale to tylko werbalnie, żadnego działania nie zaobserwowałem 

PS. no patrz pan, przy takim prezydencie Bidecie Rosja pozwala sobie juz na ultimatum, zada jakichs gwarancji,  zakręca kurki z gazem, gromadzi wojska na granicy...

A co będzie dalej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.12.2021 o 20:54, costa brava napisał:

Juz nas sprzedali tylko nie pod rosyjski a niemiecki but, my będziemy taką GG

Ale jako wierni sojusznicy zawsze znajdą wspólny język co do nas

 PiS udaje że się broni, ale to tylko werbalnie, żadnego działania nie zaobserwowałem 

PS. no patrz pan, przy takim prezydencie Bidecie Rosja pozwala sobie juz na ultimatum, zada jakichs gwarancji,  zakręca kurki z gazem, gromadzi wojska na granicy...

A co będzie dalej?

Obawiam się  , iż masz rację 🙂

Mam jednak nadzieję , że Putin dogada się z Bidenem

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojsko Ukraińskie przeprowadziło eksperyment za pomocą Amerykańskich wyrzutni Javelin na czołgu wyposażonym w klatkę prętową taką jaką ostatnio wojsko Rosyjskie montuje na swoich czołgach, poniżej filmik z Polskim tekstem :

Wojsko Ukraińskie przeprowadziło eksperyment za pomocą Amerykańskich wyrzutni Javelin na czołgu wyposażonym w klatkę prętową taką jaką ostatnio wojsko Rosyjskie montuje na swoich czołgach, poniżej filmik z Polskim tekstem :


I jeszcze cytat z artykułu defence-blog :

''Podczas ćwiczeń cel został skutecznie zniszczony, a ukraińskie wojsko udostępniło materiał filmowy pokazujący spalony wrak wieży czołgu trafiony przez Javelina.


Rosyjscy inżynierowie wojskowi zaczęli ostatnio wyposażać swoje główne czołgi bojowe w pancerz prętowy nad wieżą, zaprojektowany specjalnie w celu ochrony przed atakiem z góry, takim jak pocisk przeciwpancerny Javelin lub bomba dronowa.


Niektórzy obserwatorzy sugerowali, że te montowane od góry ekrany są odpowiedzią na zagrożenie ze strony zaawansowanych przeciwpancernych pocisków kierowanych lub ppk, takich jak Javelin, które atakują z góry i które obecnie znajdują się w rękach ukraińskich. Spodziewano się, że metalowe struktury mogą potencjalnie zakłócać sekwencję detonacji ppk.''


Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )


 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby było spokojnie, to można by do

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

od czerwca, ale tylko w niedziele

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
Gość

(Konto usunięte)

Bohaterka Ukrainy Nadija Sawczenko nadaje putinowską propagandę. 🙂

Sawczenko: Widziałem, jak działa NATO, to jest niekorzystne dla Ukrainy

"Byłem w Iraku i wiem, jak działa system sił koalicyjnych i jak działa NATO i myślę, że nie będzie to dobre dla Ukrainy. Jeśli pójdziemy do NATO, to ukraińscy piloci będą zamiatać lotnisko i zbierać pety, a Amerykańscy piloci będą latać na naszych lotniskach" - powiedziała była deputowana.

„Mogę z grubsza wyobrazić sobie, jaki byłby to system obrony zbiorowej, gdyby Ukraina została przyjęta do NATO – to Łotwa, Litwa, Estonia, kiedy zostały im wyłącznie bataliony piechoty, nie dają pełnej ekspansji i ochrony przed NATO. Jeśli Rosja zaatakuje, zatrzymają ją gdzieś na granicy z Niemcami, Francją, a część Europy ta zbiorowa ochrona nie obroni. Dlatego uważam, że nam nie trzeba iść do NATO” powiedziała.

https://nash.live/rus/news/politics/savchenko-ja-videla-kak-rabotaet-nato-dlja-ukrainy-eto-nevyhodno.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Podczas kilkudziesięciominutowej rozmowy z prezydentem Władimirem Putinem amerykański przywódca Joe Biden "dał jasno do zrozumienia, że Stany Zjednoczone oraz ich sojusznicy i partnerzy zareagują zdecydowanie, jeśli Rosja dokona dalszej inwazji na Ukrainę" - oświadczył Biały Dom.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Po rozmowie obie strony wydały oficjalne komunikaty, w których poinformowano o przebiegu rozmowy.

Jak poinformował po rozmowie Biały Dom, prezydent USA Joe Biden podczas rozmowy z Władimirem Putinem powiedział, że wzrost eskalacji wzdłuż granicy ukraińskiej pociągnie za sobą bezprecedensowe sankcje, w tym w sferze gospodarczej i wojskowej.

Z kolei doradca Władimira Putina Jurij Uszakow, odpowiadając na pytania dziennikarzy, podkreślił, że prezydent Rosji wskazał od razu na możliwość całkowitego zerwania stosunków dyplomatycznych z USA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie mam wątpliwości, że szykuje się nowy konflikt na miarę tego sprzed 60 lat. Jego podłoże też bardzo podobne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Zyzol napisał:

Jego podłoże też bardzo podobne.

Odzyskanie Ukrainy. Czyli jej ponowne zajęcie.

"Przypomnijmy: Rosja chce od NATO w praktyce uznania swej strefy wpływów rozciągającej się aż do Odry i Karpat. Na to zgody być nie może, o ile przetrwać ma obecny ład bezpieczeństwa. Moskwa chce też innego niespełnialnego warunku: dobrowolnego rozbrojenia wschodniej flanki, wycofania z niej sojuszniczych wojsk i inwestycji."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NATO  (zachód) miało kilka lat na zajęcie się na poważnie Ukrainą ale zamiast tego urodziło....mysz.

Bzdury o zajęciu Ukrainy można między bajki włożyć. Kto tego trupa będzie dźwigał jak nawet zachód nie chciał.

Rosja?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w "D" aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Zyzol napisał:

"Z kolei doradca Władimira Putina Jurij Uszakow, odpowiadając na pytania dziennikarzy, podkreślił, że prezydent Rosji wskazał od razu na możliwość całkowitego zerwania stosunków dyplomatycznych z USA."

No to śmiało! Amerykanie z pewnością padną z wrażenia :-))).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z Chińczykami to kto jest teraz bardziej dogadany?

Ja wiem, że przede wszystkim my (ws tej granicy na Uralu), ale poza tym?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.12.2021 o 14:51, JuG napisał:

Jak na razie Rosja wystosowała ultimatum USA

BUHAHAHAHAHAHA! Ultimatum to oni mogą sobie swojej babci wystosować! 🙂

Wuj Sam oleje tych oszalałych żądnych krwi neohitlerowców i spłucze dolnopłukiem. Pokaże im miejsce w szeregu.  🙂

5 godzin temu, absinth3 napisał:

Rosja chce od NATO w praktyce uznania swej strefy wpływów rozciągającej się aż do Odry i Karpat. Na to zgody być nie może, o ile przetrwać ma obecny ład bezpieczeństwa. Moskwa chce też innego niespełnialnego warunku: dobrowolnego rozbrojenia wschodniej flanki, wycofania z niej sojuszniczych wojsk i inwestycji."

Może sobie chcieć. Pomarzyć zawsze miło! 🙂 Oni nie pojmują, że nikt sobie nie życzy ich biedy i syfu u siebie. Nikt normalny nie zamierza znowu 50 lat karmić okupanta. Ukraińcom zafundowali Hołodomor - oni to doskonale pamiętają. I już wiedzą, co mają robić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez il Dottore

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, il Dottore napisał:

Może sobie chcieć. Pomarzyć zawsze miło! 🙂 Oni nie pojmują

Nawet to, co wymieniłeś a ja cytuję- jest racjonalne.

Do momentu do którego potęgi zachowują się racjonalnie, nie grozi nam konflikt zbrojny. Drugim warunkiem zaistnienia działań zbrojnych jest opracowanie broni, która da absolutną i nieodwołalną przewagę nad innymi potęgami. Wydaje mi się, że FR pokazuje agresję w stosunku do "bliskiej zagranicy" , a tak naprawdę jest w postawie defensywnej. I to bardzo mocno defensywnej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, absinth3 napisał:

FR pokazuje agresję w stosunku do "bliskiej zagranicy" , a tak naprawdę jest w postawie defensywnej. I to bardzo mocno defensywnej.

Dokładnie. Pies, który dużo szczeka - nie gryzie. 🙂 Naprawdę groźne psy są bardzo ciche.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
7 godzin temu, absinth3 napisał:

I to bardzo mocno defensywnej.

Na jakiej podstawie tak sądzisz? Jak na razie trwa mocna dyplomatyczna ofensywa rosyjska. Druga już rozmowa tel. Putina z Bidenem oraz zaplanowane rozmowy delegacji Rosji i USA/NATO 10-13 stycznia pokazują, że druga strona też jest zainteresowana nowym porządkiem strategicznym. Oby się dogadały.

Prezydent Biden wyraźnie stwierdził, że Stany Zjednoczone nie zamierzają rozmieszczać ofensywnej broni uderzeniowej na Ukrainie. Nasz prezydent zauważył, że jest to jeden z kluczowych punktów, które są właśnie zawarte w naszych dokumentach, które przekazaliśmy Amerykanom i na podstawie których chcemy dalej prowadzić merytoryczne negocjacje.” – powiedział dziennikarzom Uszakow [pomocnik prezydenta FR] po rozmowie telefonicznej między dwoma prezydentami.

Jak zauważył Uszakow, Putin w „kilku rundach” próbował przekazać Bidenowi „naszą kluczową ideę”, że Rosja zachowa się tak samo, jak zachowywałyby się Stany Zjednoczone, gdyby wzdłuż jej granic rozmieszczono broń ofensywną.

Nasz prezydent podkreślił, że w tej dość trudnej sytuacji będziemy zachowywać się tak, jak zachowywałyby się Stany Zjednoczone, gdyby broń ofensywna została rozmieszczona w pobliżu granic amerykańskich” – powiedział.

https://www.interfax.ru/world/813554

Niewielki pozytywny skutek tych rozmów już jest - ukraińska strona dostała rozkaz od amerykańskich panów i stało znacznie spokojniej na linii rozgraniczenia na Donbasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, JuG napisał:

Oby się dogadały.

Lepiej nie. Nie chcemy drugiej Jałty.

Gdyby w USA rządził porządny republikański prezydent a nie ten nie kontrolujący zwieraczy nieszczęśnik (a własciwie - komuniści z dementem na fasadzie) to Ukrainę przyjęto by do NATO, odpowiednio uzbrojono i zabezpieczono. A potem spokojnie wspólnymi siłami odzyskano Bombas i Krym.

I po herbacie.

Ale rządzi tam teraz Komunistyczna Partia USA więc możliwe, że swój ze swoim się dogada.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.