Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  177 członków

Focal Klub
IGNORED

klub miłosników kolumn Focal'a


panerai_47
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Panowie i Panie, mam kilka pytań, prosze sie nie smiac bo jetem laikiem. Chce kupic sobie stereo, przeanalizowałem troche rynek i postanowiłem posłuchać Focal Chorus 926. Nie zrobił jednak na mnie wrażenia, poszukuje ciężkiego basu z dołu a tam tego nie było. Sprzedawca podłączył mi do tego samego wzmacniacza Arie 948 i tu zaczęło mi sie podobać. Zaproponował mi tez super cene na arie wiec chciałby je kupic, ale.... czy one nie beda "za duze" do pomieszczenia 20 m2 i czy moga stac przysunięte na maksa do sciany? Nie ma innej opcji niestety. Druga kwestia to jaki wzmacniacz byłby do nich odpowiedni? Planowałem wydac na niego ok 5 tys ale widze ze moze byc ciezko.

 

w salonie polecają mi w moim budżecie takie:

 

Denon PMA-1520AE

Onkyo A-9070

Marantz PM 7005

 

w innym salonie:

 

Atoll IN100

 

Ten ponoc jest bardzo dobry ale bardzo nie podoba mi z wyglądu ;)

 

Zastanawiam sie teraz czy te 726 nie beda lepsza opcja do mojego pomieszczenia i czy nie beda miały mniejszych wymagan co do wzmaczniacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arie 948 moim zdaniem będą za duże do 20m2 szczególnie jak się okaże, że masz kiepską akustykę. Jak duże było pomieszczenie w którym odsłuchiwałeś? I co odsłuchiwałeś bo napisałeś Chorus 926? Takiego modelu nie ma. Chodzi o Arie 926 czy o Chorus 726?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arie 948 moim zdaniem będą za duże do 20m2 szczególnie jak się okaże, że masz kiepską akustykę. Jak duże było pomieszczenie w którym odsłuchiwałeś? I co odsłuchiwałeś bo napisałeś Chorus 926? Takiego modelu nie ma. Chodzi o Arie 926 czy o Chorus 726?

 

oczywiście literówka, chorus 726. Słuchałem różnych kolumn w różnych pomieszczeniach i zawsze podoba mi sie jednak dzwiek z duzych głośników. Wczoraj słuchałem KEF R900 w pomieszczeniu z 12 m2 i tez mi sie podobały bardziej niz mniejsze dynaudio Xeo 5.

Edytowane przez Tomaszgg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Ożeniłem moje mezzo utopie z kompletem accuphase c275 i a45 myślałem, że moje monobloki jolidy na 211 to super zestawienie ale grubo się myliłem teraz dopiero wiem co to " utopia " :) accu w a klasie + jmlab = synergia

Edytowane przez szatan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ożeniłem moje mezzo utopie z kompletem accuphase c275 i a45 myślałem, że moje monobloki jolidy na 211 to super zestawienie ale grubo się myliłem teraz dopiero wiem co to " utopia " :) accu w a klasie + jmlab = synergia

 

Rowniez graty za super komplet !

-=SLAYER RUL3Z =-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

witam klubowiczow focala mam do was pytanie jaki wzmacniacz polecacie do chorusow 716s zeby gora nie byla krzykliwa i bas nie byla taki misiowaty mam to podpiete do yamaha ax890 i tak wlasie mam na wzmacniacz uzywany moge przeznaczyc okolo 3tys bo mozna kupic za 50 procent niz nowy

Edytowane przez szwejo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Może spróbuj Naima 5i?

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 

 

Home: Naim 112x + 150x + SMSL M8 (Tomanek) - Chord Cobra + Focal Aria 926 - Jantzen 13AWG 5N aka Supra; LG 65SJ800V + Xbox One;

Office: Musical Fidelity V-DAC II - Chord Crimson + Musical Fidelity V-CAN II + Grado SR80e

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Nie jestem dobry w opisywaniu jakosci dzwieku ale dla mnie gra to bardzo angazujaco i uniwersalnie, z rozmachem tzn. do tanca i do rozanca, slucham bardzo roznej muzyki i zestaw daje mi tyle samo radosci przy odsluchu wokali, klasyki jak i metalu. Dlugo szukalem odpowiednich glosnikow, bo pokoj ma tylko 12 mkw i wczesniejsze MA RX6 dawaly za duzo basu. Przesluchalem ProAc DB1, Harbeth P3ESR, Sonus Faber Chameleon B, KEF LS50 u siebie w domu oraz pare innych monitorow w Q21 oraz Top HiFi ale Electry zdecydowanie wybily sie przed szereg. Gdybym nie odsluchal Focali to prawdopodobnie wybralbym ProAc - fajnie zgrywaly sie z Naimem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martini jakie masz kable podpięte pod kolumny i zestaw stereo?

No wlasnie, obecnie gram na Melodice Brow Sugar i jest OK ale przez ostatnie kilka miesiecy uzywalem pozyczonych chinskich podrobek Furutecha Speakerflux i to juz gralo zupelnie inaczej - wszystko o klase wyzej. Kolega kupil je na znanym chinskim portalu Ali... za ok 600 us$, u nas okolo 10k PLN. Nie slyszalem oryginalow ale wydaje mi sie ze te chinskie podrobki calkiem niezle graja. Mysle zeby sprobowac kabli Naima - tak dla spokoju. Zestaw stereo zasilam poprzez listwe GigaWatt PF-1 MK2 wraz z kablem LC-1 MK3 (osobiscie nie slysze roznicy po wymianie kabli zasilajacych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martini1512 - próbowałeś dogiąć bardziej kolumny? Ja z moimi chorusami woziłem się długo, ale zdecydowanie najlepszą scenę mam przy - tak na oko - minus 10-15 stopni od osi odsłuchu.

 

No i jeszcze pytanie o melodiki. Słucham teraz na qued ruby, ale chyba góra jest zbyt jednostajna, no i środek dość szczupły - jak je (brown sugar) oceniasz?

Edytowane przez burz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martini1512 - próbowałeś dogiąć bardziej kolumny? Ja z moimi chorusami woziłem się długo, ale zdecydowanie najlepszą scenę mam przy - tak na oko - minus 10-15 stopni od osi odsłuchu.

 

Probowalem wielu opcji rozstawienia kolumn i przy takim delikatnym dogieciu (max. 10st) najbardziej mi pasuje.

 

No i jeszcze pytanie o melodiki. Słucham teraz na qued ruby, ale chyba góra jest zbyt jednostajna, no i środek dość szczupły - jak je (brown sugar) oceniasz?

Melodiki graja sobie na swoim poziomie cenowym, sam nie wiem jak to granie opisac - za malo mam doswiadczenia w porownaniach. W Unitilite uzywalem kabli Hotline Red - tam bylo sporo basu. Melodika po prostu gra, spokojniej od Hotlinea, mniej precyzyjnie od Furutecha - jakby na glosnikach byl lekki kocyk - przydymiona gora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.