Skocz do zawartości
IGNORED

Forum - funkcjonalność, sprawy moderacyjne


Admin1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Ja nie moderuję zakładki HiEnd. Gdybym to robił, zapewne przestała by istnieć.

Ponawiam pytanie kto tą zakładkę moderuje ??? Dlaczego to tajemnica do jasnej anielki !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że można głosować na ZLEW, który faktycznie nie istnieje. To jest dezinformacja wyborcza - mówiąc inaczej podstęp.

 

To wytknij to autorowi wątku nie mnie. Co mnie to obchodzi? Nie zajmuję się polityką.

 

Ponawiam pytanie kto tą zakładkę moderuje ??? Dlaczego to tajemnica do jasnej anielki !!!

 

Jest tajemnicą ponieważ tak ustalono. Masz z tym problem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Włodzimierz_55692

(Konto usunięte)

To wytknij to autorowi wątku nie mnie.(...)

 

Czy moje zwrócenie uwagi na pejoratywność skrótu ZLEW posłużyło, za pretekst do zamknięcia wątku "WYBORY DO SEJMU RP 2015" ? Przy okazji warto też zauważyć, że nie da się całkowicie uniknąć całkowicie dyskusji w wątkach mających charakter ankiet. Bez tego wątek jest martwy.

 

(...) Co mnie to obchodzi? Nie zajmuję się polityką.

(...)

 

Proszę tego nie traktować tego jako atak na Moderację, ale jegomość Moderator, który oświadcza, że nie interesuje się wcale polityka (co wydaje się nieszczere, z uwagi na liczne polityczne komentarze w jego wykonaniu - np. w odniesieniu do kandydatki Ogórek) nie powinien moderować wątków politycznych z uwagi na brak kwalifikacji.

 

Jedno i drugie ogranicza bowiem swobodę dyskusji w wątkach o charakterze politycznym. Przykładem jest owo zamknięcie.

Edytowane przez Włodzimierz_55692
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Ja nie moderuję zakładki HiEnd. Gdybym to robił, zapewne przestała by istnieć.

 

Włodku, nie wiem jak zinterpretować Twoją wypowiedź. Masz na myśli nieustające walki toczone w tej zakładce czy też zmasowany atak klonów i rozmaitych trolli, którzy za punkt honoru przyjęli sobie kpiny z tych, którzy mają trochę lepsze klocki oraz może więcej słyszą. A na pewno mają chęć do nieustannego poszukiwania coraz lepszego dźwięku. Ja mam też poważne zastrzeżenia co do niektórych członków moderacji, oczywiście nie mam na myśli Ciebie, sądzę że wiesz o co chodzi. Nie będziemy tego roztrząsać publicznie, to nie należy do dobrego tonu. Jak zwykle serdecznie pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To wytknij to autorowi wątku nie mnie. Co mnie to obchodzi? Nie zajmuję się polityką.

 

 

 

Jest tajemnicą ponieważ tak ustalono. Masz z tym problem?

Tak mam bo pojma nie mam do kogo się czasami zwrócić !!! Patrz post #3422 i #3423.

W sprawie takiego kwiatka :

" Pocztę na PW słusznie zablokowałeś bo szła tam następująca korespondencja "jesteś debil i kiep" "

A tak między nami co to zwrot MASZ Z TYM PROBLEM ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jtvt4c
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Panowie, przepraszam że się Wam wcinam w dyskusję, ale czy Wy przypadkiem nie przesadzacie?? Zwrot nie jest oczywiście najbardziej fortunny, ale analizując wpisy Was obu to często zdarza się Wam używać znacznie bardziej ostrych i mniej wyszukanych zwrotów. Ale od moderatora wymagacie etykiety wręcz wersalskiej... Przepraszam raz jeszcze, ale mi tu hipokryzją zalatuje... Z harcerskim pozdrowieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam bo pojma nie mam do kogo się czasami zwrócić !!! Patrz post #3422 i #3423.

W sprawie takiego kwiatka :

" Pocztę na PW słusznie zablokowałeś bo szła tam następująca korespondencja "jesteś debil i kiep" "

A tak między nami co to zwrot MASZ Z TYM PROBLEM ?

 

Taka odpowiedź adekwatna do formy pytania jakie do mnie skierowałeś:

"Ponawiam pytanie kto tą zakładkę moderuje ??? Dlaczego to tajemnica do jasnej anielki !!!"

Moderowanie jest anonimowe, wyłącznie ja rozmawiam z użytkownikami i przyznaję się do nakładanych kar. Czemu więc mnie skrzyczałeś o rzecz oczywistą od dawna, jaką jest anonimowość moderatorów?

 

Czy moje zwrócenie uwagi na pejoratywność skrótu ZLEW posłużyło, za pretekst do zamknięcia wątku "WYBORY DO SEJMU RP 2015" ? Przy okazji warto też zauważyć, że nie da się całkowicie uniknąć całkowicie dyskusji w wątkach mających charakter ankiet. Bez tego wątek jest martwy.

 

Ostatni raz odpowiem Ci naTwoje dywagacje. Według mnie ankieta w temacie w którym jest czynny wątek dyskusyjny, nie jest miejscem do dyskusji i pyskówek. Mimo mojego apelu, musiałeś pokazać jak bardzo masz moderacje w dupie i natychmiast wstawiłeś swoje wywody, całkowicie olewając moje zalecenie. Zostałeś za to ukarany.

Oczywiście swoim zwyczajem będziesz teraz całą stronę wymyślał na niekompetentnego moderatora, aż nie dostaniesz bana w wątku jak zwykle.

Miejscem składania protestów jest Administarcja Forum. Dalsze wypisywanie na mnie bzdur uznam za atak na moderatora.

I to już koniec dyskusji z Twoja osoba w tle. Wątek został zamknięty ze względu na dalsze robienie z niego miejsca pyskówek przez Ciebie. A szkoda.

 

Włodku, nie wiem jak zinterpretować Twoją wypowiedź. Masz na myśli nieustające walki toczone w tej zakładce czy też zmasowany atak klonów i rozmaitych trolli, którzy za punkt honoru przyjęli sobie kpiny z tych, którzy mają trochę lepsze klocki oraz może więcej słyszą.

 

Mam na myśli całościową ocenę ludzi piszących w wątku Hi End. Z punktu widzenia moderacji oczywiście, gdzie musiałbym karać zarówno atakujących trolli, jak i odpowiadających na te ataki użytkowników stosujących tę sama metodę co trolle. Czyli chamstwem na chamstwo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Taka odpowiedź adekwatna do formy pytania jakie do mnie skierowałeś:

"Ponawiam pytanie kto tą zakładkę moderuje ??? Dlaczego to tajemnica do jasnej anielki !!!"

Moderowanie jest anonimowe, wyłącznie ja rozmawiam z użytkownikami i przyznaję się do nakładanych kar. Czemu więc mnie skrzyczałeś o rzecz oczywistą od dawna, jaką jest anonimowość moderatorów?

 

Vlado ja nic do Ciebie nie mam :))) a "jasna anielka" nie brzmi chyba tak jak "masz z tym problem" ???

Mów sobie co chcesz ale mod to tajemnica jak cuś to do administracj a ta nie odpowiada :)

Aha i jeszcze poleca się kontakt z modami na PW :))) pytanie jak ??? a raczej z którym ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jtvt4c
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z paltonem, za przeproszeniem.

Józek, napisz tylko "topowy" w temacie i już znajdziesz się w "Hi-Endzie":)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie moderuję zakładki HiEnd. Gdybym to robił, zapewne przestała by istnieć.

 

Ja bym sie ostał sam.............bo SZYMONA DZIŚ WYWALILIŚCIE NA STAŁE PYTAM ZA CO?

Audio Show sie zbliza ...........pewnie dla bezpieczeństwa i higieny pracy-prawda?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Też mnie zszokował. Nie spodziewałem się, że moderacja będzie w ten sposób zwracała się do forumowiczów.

Nowa jakość.

Info dla forumowiczów.

,, Masz z tym problem'' to zwrot który można stosować na forum.

Napisać , że tego typu zwroty nam się nie podobają nie można. Za to dostałem 3 punkty. Nie wiem dlaczego tego moderacja nie podała do publicznej wiadomości. Powinno to być jawne, bo wtedy tylko kara ma wymiar dydaktyczny.

Kara podziałała.

Już nie będę tego zwrotu krytykował, będę go stosował.

Edytowane przez HQ150
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Z punktu widzenia moderacji oczywiście, gdzie musiałbym karać zarówno atakujących trolli, jak i odpowiadających na te ataki użytkowników stosujących tę sama metodę co trolle. Czyli chamstwem na chamstwo.

 

 

Wiesz, czasem nawet najbardziej spokojnemu userowi potrafią puścić nerwy, gdy dopada go sfora dzikich wieprzy;-) Ze swej strony mogę tylko przeprosić za swoje nerwowe reakcje i wyrazić ubolewanie, że moja cierpliwość nie zawsze okazuje się anielska. W każdym razie podzielam Twój punkt widzenia i przynajmniej z mojej strony obiecuję poprawę;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vlado ja nic do Ciebie nie mam :))) a "jasna anielka" nie brzmi chyba tak jak "masz z tym problem" ???

Mów sobie co chcesz ale mod to tajemnica jak cuś to do administracj a ta nie odpowiada :)

Aha i jeszcze poleca się kontakt z modami na PW :))) pytanie jak ??? a raczej z którym ?

 

Ależ ja do Ciebie również nic nie mam. Napakowałeś wpis do mnie wykrzyknikami, a ja zapytałem z czym masz problem, ot taka mała pyskuweczka, zapewne niepotrzebna. Jeśli poczułeś się urażony to przepraszam. Ja nie widzę w tym zapytaniu niczego obraźliwego.

Kontakt z moderatorami na PW jest jak najbardziej właściwym. Ja zawsze odpowiadam na kierowane do mnie wpisy. Chyba że przeoczę, a wtedy wystarczy się przypomnieć.

 

W.

 

Napisać , że tego typu zwroty nam się nie podobają nie można. Za to dostałem 3 punkty.

 

Moderacja nie podaje kar do publicznej wiadomości bo nie jest sądem pokazowym. Trzy punkty dostałeś za trolling w postaci obraźliwej wstawki filmowej. Kara była opisana.

Jakim prawem piszesz o sobie w liczbie mnogiej? Masz mandat bycia forumowym vox populi? Nie interesuje mnie w tym przypadku czy użyty przeze mnie zwrot Tobie/Wam się podoba, ponieważ użyłem go do konkretnego użytkownika jako odpowiedź na Jego wpis kierowany do mnie.

Oficjalnie zatem, aby kara miała wydźwięk dydaktyczny, zgodnie z Twoim życzeniem informuję cie, że twój ostatni wpis traktuje jako atak na moderatora a całe Twoje wystąpienie w tej niedotyczącej Ciebie sprawie, jako prowokacje do kłótni z moderacją.

Ponieważ czynisz to już po raz kolejny w tym wątku, zostajesz w nim zbanowany.

I to już ostatnia moja rozmowa z Tobą na naszym forum.

 

W każdym razie podzielam Twój punkt widzenia i przynajmniej z mojej strony obiecuję poprawę;-)

 

Dziękuję Tomaszu za zrozumienie.

Pozdrawiam.

 

Ja bym sie ostał sam.............bo SZYMONA DZIŚ WYWALILIŚCIE NA STAŁE PYTAM ZA CO?

 

Zapewne za niewinność Piotrze. A tyle już razy prosiłem żebyście to co macie do powiedzenia przekazywali językiem, za który my moderatorzy nie bylibyśmy zmuszani Was karać. A można tak wyrażać swe stanowisko w każdej sprawie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakież to szczęście i Łaska Boska, że czytam to dla "śmichu", a nie z obowiązku.

Włodku, współczuję serdecznie :)

 

Dziękuję. Zgodziłem się pełnić tę funkcję dobrowolnie, więc staram się z niej wywiązywać jak mogę najlepiej. Tutaj nie ma zawodowych moderatorów, więc każdy z nas modów, stara się moderować zgodnie ze swym poczuciem sprawiedliwości i uczciwości. Jesteśmy tutaj bardziej użytkownikami niż moderacją. To bardzo ciekawa możliwość poznania ludzkich postaw i reakcji.

 

Pozdrawiam.

W.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Obowiązku"?:-)

 

Wszak batem nie zapędzali...

 

Ps - Gdy ktoś się dziwnie rzuca ("też mnie zszokował") za niewinny tekścik 'masz z tym problem?', który już ewidentnie wszedł do języka potocznego - to albo się wygłupia, zaczepia, lub (jak mawiał mój koleś)- szuka maggi do zupy.

 

Ale banować kogoś po wiek wieków???

 

Nie przystoi, Włodku.

 

Dobranoc.

-jacek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zapewne za niewinność Piotrze. A tyle już razy prosiłem żebyście to co macie do powiedzenia przekazywali językiem, za który my moderatorzy nie bylibyśmy zmuszani Was karać. A można tak wyrażać swe stanowisko w każdej sprawie.

 

O cholercia jest niedobrze..................Was karać?.......za co litości......królu mój

 

Nie widzę Twojego pozdrawiam,czy też serdeczności...........tak jak słuzbista jakiś albo zaangażowany społecznik z watpliwa przeszłością.)

Włodek pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dziękuję. Zgodziłem się pełnić tę funkcję dobrowolnie, więc staram się z niej wywiązywać jak mogę najlepiej. Tutaj nie ma zawodowych moderatorów, więc każdy z nas modów, stara się moderować zgodnie ze swym poczuciem sprawiedliwości i uczciwości. Jesteśmy tutaj bardziej użytkownikami niż moderacją. To bardzo ciekawa możliwość poznania ludzkich postaw i reakcji.

 

Pozdrawiam.

W.

I tak trzymaj.

 

Serdeczności :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę Twojego pozdrawiam,czy też serdeczności...........tak jak słuzbista jakiś albo zaangażowany społecznik z watpliwa przeszłością.)

Włodek pozdrawiam

 

Ależ Piotrze, już raz zapewniałem Ciebie, że jestem bardzo stały w uczuciach i wciąż jednakowo cie kocham:-) Uczucia zmieniam dopiero kiedy ktoś bardzo zawiedzie przyjaźń jaką go darzę.

Zatem możesz być pewien, że choć nie zawsze podpisuje pozdrowienia, to nie jest oznaką zmiany mojego stosunku do Twojej osoby. Gdyby tak było, napisałbym Ci wprost.

 

Serdecznie jak zawsze pozdrawiam.

Włodek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ Piotrze, już raz zapewniałem Ciebie, że jestem bardzo stały w uczuciach i wciąż jednakowo cie kocham:-) Uczucia zmieniam dopiero kiedy ktoś bardzo zawiedzie przyjaźń jaką go darzę.

Zatem możesz być pewien, że choć nie zawsze podpisuje pozdrowienia, to nie jest oznaką zmiany mojego stosunku do Twojej osoby. Gdyby tak było, napisałbym Ci wprost.

 

Serdecznie jak zawsze pozdrawiam.

Włodek.

 

ja tego nie pojmuję . Jak to jest ,że ty się ciągle tłumaczysz ? Czujesz się podświadomie winny ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pomysł, który pomoże podreperować finanse audiostereo. Proponuję banować wszystkich jak leci nie wnikając w szczegóły i nie wczytując się kto akurat zawinił - a odbanowanie niech będzie płatne. ;-) Za np. drobne 20 zł. ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł jest dobry. Bez tej części z płaceniem - bo nikt nie zostanie.

Nic tak bardzo nie wkurza jak komentarze (nieudolne) moderatorów dlaczego dają punkty lub banują.

Punkty, wycięcie posta, banowanie - to powinno być szybko, cicho i bez głupiego komentarza ani tłumaczenia się.

Nie interesuje mnie też który moderator daje punkty lub banuje - to niepotrzebna informacja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tego nie pojmuję . Jak to jest ,że ty się ciągle tłumaczysz ? Czujesz się podświadomie winny ?

 

Uważasz ze ludzka odpowiedz na pytanie do siebie skierowane jest oznaka poczucia winy?

Kuriozalna psychologia :-)

Jak zauważyłeś zapewne, odpowiadałem na wpis Piotra w którym każdy człowiek wyczuje przejawiana potrzebę upewnienia się o akceptacje własnej osoby.

Ale czemu ja sié Tobie tłumaczę??? Zapewne z poczucia winy :-)

 

Pozdrawiam serdecznie.

W.

 

Punkty, wycięcie posta, banowanie - to powinno być szybko, cicho i bez głupiego komentarza ani tłumaczenia się.

Nie interesuje mnie też który moderator daje punkty lub banuje - to niepotrzebna informacja.

 

Czy aby napewno drogi kolego? :-) Czy nigdy nie pisałeś do moderacji w temacie otrzymanych punktów ostrzeżeń w swojej sprawie? Jeśli jednak jest tak jak mówisz, to jesteś tylko jednym z wyjątków prezentujących takie stanowisko.

Ja rozmawiam i odpowiadam na temat udzielanych kar, na wyraźne życzenie dużej części użytkowników, które było zgłoszone w propozycjach zmian moderowania.

Czynie to chyba jako jedyny moderator, ponieważ uważam, ze karanie i usuwanie wpisów pod osłoną nocy i anonimowości, bez słowa wyjaśnienia, jest co prawda naturalnym sposobem moderacji na forach z moderacja zawodowa, jednak tutaj takiej nie ma a ja jestem przede wszystkim użytkownikiem i Waszym forumowym kolega. Zatem jak mam coś do któregoś z Was to otwarcie to mowie, jak ukarze, to również poczuwam się do przyjęcia Waszego często bezpardonowego oburzenia i rozmawiam tłumacząc dlaczego ukarałem, wcale nie z poczucia winy, tylko szacunku do Was jako ludzi i forumowych kolegów.

 

Serdecznie jak zawsze.

Włodek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy aby napewno drogi kolego?

Na pewno. Jak mi coś bezsensownie skasują na innych forach, to mam to gdzieś. Jak mi coś bezsensownie skasują na audiostereo to pół dnia chodzę wkurzony. A tłumaczenie moderatora zajmującego jakąś stronę w konflikcie tylko dolewa oliwy do ognia.

No, ale takiego chamstwa jak się tutaj dorobiliście to ze świecą szukać. Najgorsze jest to że ono infekuje - i nawet święty po pół roku tutaj rzucał by bluzgami ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Włodzimierz_55692

(Konto usunięte)

Mam pomysł, który pomoże podreperować finanse audiostereo. Proponuję banować wszystkich jak leci nie wnikając w szczegóły i nie wczytując się kto akurat zawinił - a odbanowanie niech będzie płatne. ;-) Za np. drobne 20 zł. ;-)

 

Z VAT-em,czy bez? Poza tym, jak ową opłatę umocować prawnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ale takiego chamstwa jak się tutaj dorobiliście to ze świecą szukać. Najgorsze jest to że ono infekuje - i nawet święty po pół roku tutaj rzucał by bluzgami ...

 

Jak widzisz to bardzo żywe, aktywne forum, trzymające swych uczestników jak magnes. Wbrew pozorom zakładka Bocznica to żywe serce naszej forumowej społeczności. W niej dyskutują prawdziwi ludzie, choć wciąż pod ułudą anonimowości. Dopiero na Bocznicy poznajemy się ze sobą naprawdę i dopiero tutaj każdy chcąc, nie chcąc obnaża siebie samego. Zobacz ilu z użytkowników wypowiada się przeciw tej zakładce. I co zauważysz? Tylko to, ze z reguły są to ci najbardziej aktywni, którzy bez uczestnictwa w niej nie mogą spędzić dnia w zakładkach merytorycznych, a przecież gdzie się udzielasz zależy wyłącznie od Ciebie :-)))

 

W.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się w jaki sposób został szybko zamknięty pewien temat. Myślę nawet, że oto narodziła się nowa tradycja. Bardzo europejska i bardzo unijna. Będzie miała wzięcie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.