Skocz do zawartości
IGNORED

Forum - funkcjonalność, sprawy moderacyjne


Admin1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Podoba mi się w jaki sposób został szybko zamknięty pewien temat. Myślę nawet, że oto narodziła się nowa tradycja. Bardzo europejska i bardzo unijna. Będzie miała wzięcie :)

 

Mylisz się Darku. Ta tradycja jest obecna na forum od jego początku a nazywa się Regulamin Forum. Gdyby tytuł owego wątku nie zawierał obraźliwie prowokującego słowa nie zostałby zamknięty, no i oczywiście protesty uczestników dyskusji również zaważyły, bowiem Wasze zdanie jest w takich przypadkach dla mnie zobowiązujące.

 

W.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Punkty, wycięcie posta, banowanie - to powinno być szybko, cicho i bez głupiego komentarza ani tłumaczenia się.

Nie interesuje mnie też który moderator daje punkty lub banuje - to niepotrzebna informacja.

Ale innych może interesować.

Wyobraź sobie sytuację, że trafiasz na wątek w którym nikomu nieznany forumowicz

ni z tego ni z owego zaczyna zachwalać gęsi smalec do smarowania wtyków w sprzęcie audio,

po czym w ciągu trzech dni pojawia się kilkuosobowa gromada osobników z równie zerowym dorobkiem wpisów na forum

i wszyscy razem wynoszą pod niebiosa wpływ działania gęsiego smalcu na brzmienie każdego systemu audio.

Oczywiście każdy normalny człowiek w mig pojmie o co chodzi i odpowiednio całą sytuację skomentuje, ale...

ale dla niektórych moderatorów to nie jest takie oczywiste i zamiast rozpiździć na cztery wiatry całe towarzystwo

walą Ci punkty ostrzeżeń "za trolling" albo banują w wątku, gdzie dalej nieniepokojeni już przez nikogo

uskuteczniają nagonkę na jeleni, którzy zaraz zaczną kupować ten smalec, bo właśnie przypadkiem tak się akurat złożyło,

że założyciel tematu ma na zbyciu kilka słoiczków w okazyjnej cenie, jakby co to kontakt na PW

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wasze zdanie jest w takich przypadkach dla mnie zobowiązujące.

 

To może weźmiesz się do roboty i pozamykasz nowe wątki politykierskie . Same agresywne ataki . Śpisz ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, a czemu miałbym nie sypiać? Ty nie sypiasz? Mam pozamykać na Twoje pojedyncze życzenie??? A od kiedy watki traktujące o polityce są zabronione na Bocznicy abym miał je zamykać? A ze agresywne to prawda, ale to przecież Wy tam piszecie, prawda? Jako moderator mogę jedynie karać lub wykluczać łamiących regulamin forum i niepotrafiących prowadzić kulturalnej dyskusji.

A wtedy najbardziej ''pokrzywdzeni'' zmienia swe awatary na vlado wy***rdalaj :-)))

Taka mamy tutaj wypracowana kulturę dyskusji :-))) Zatem czemu jesteś zdziwiony agresywnością w watkach, ze tak je nazwę - gorących? Sam nie bywasz agresywny???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw dopuszczasz do tworzenia tematyki prowokującej nienawiść a potem wytykasz użytkownikom ,że ktoś w takich wątkach pisze, prowokuje i podsyca niezdrowe emocje . No ciekawe podejście . Tworzy się chlew bo moderacja na to pozwala . No ale jakby tego chlewu nie było to do czego ty byłbyś potrzebny ? Dlatego nie zależy ci na ograniczaniu upodlenia tego forum .

Kasuj wątki z agresją , głupotą i prostactwem a będzie porządnie i godnie . To takie proste .

A od kiedy watki traktujące o polityce są zabronione na Bocznicy abym miał je zamykać?

A od kiedy watki traktujące o polityce są zabronione na Bocznicy abym miał je zamykać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasuj wątki z agresją , głupotą i prostactwem a będzie porządnie i godnie . To takie proste .

 

To ma być żart z twojej strony? To jakie twoim zdaniem watki mogły by pozostać, stosując twój raster? Podasz ze dwa? :-)))

 

Najpierw dopuszczasz do tworzenia tematyki prowokującej nienawiść a potem wytykasz użytkownikom ,że ktoś w takich wątkach pisze, prowokuje i podsyca niezdrowe emocje .

Ty naprawdę uważasz, że to jest moje prywatne forum, które moderuję sobie sam jak mi się podoba??? O co ty mnie oskarżasz?

Zakończmy tę rozmowę, ponieważ nie nosi znamion możliwości porozumienia. Twój osobisty ogląd rzeczywistości forumowej jest nieprawdziwy. Zatem jak nadmieniłem - EOT.

 

W.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakie twoim zdaniem watki mogły by pozostać, stosując twój raster?

 

To bardzo proste -żadne . Bocznica to chlew do likwidacji .

I teraz rzeczywiście warto zakończyć tę dyskusję bo ty nie chcesz poprawy sytuacji a ja nie mam zamiaru ,,kopać się z koniem" :-D

Pozdrawiam .

PS

Tylko już nie narzekaj na nas - użytkowników skoro sam dopuszczasz a nawet prowokujesz degradację forum .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez arturp

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Włodzimierz_55692

(Konto usunięte)

Nie potrafię zrozumieć opinii w rodzaju Bocznica to chlew, szambo, bagno, etc. połączonych z aktywnym pisaniem na tejże Bocznicy. Moja rada jest prosta - nie chcecie się w tym babrać, wystarczy przestać Tu pisać. Dlaczego zaraz pozbawiać innych tej przyjemności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ chcemy rozmawiać na innym poziomie - bez wszechogarniającego chamstwa, poniżających obelg i porównań i prymitywnych ataków. Ja oczywiście się stąd przenoszę. Ale zostanie szambo - w którym wielu doskonale się czuje. Tyle że to forum zostanie takim szambem. O ile już nim nie jest.

 

Powyższy argument jest z gatunku : Nie potrafię zrozumieć opinii w rodzaju polska armia to chlew, szambo, bagno, etc. połączonych z aktywnym pisaniem o tejże armii. Moja rada jest prosta - nie chcecie się w tym babrać, wystarczy przestać pisać o polskiej armii. Dlaczego zaraz pozbawiać innych tej przyjemności ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest prosta, Obywatele nie znoszący Bocznicy a jednak non stop piszący na niej.. BAN na Bocznicę!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Włodzimierz_55692

(Konto usunięte)

Ponieważ chcemy rozmawiać na innym poziomie - bez wszechogarniającego chamstwa, poniżających obelg i porównań i prymitywnych ataków. Ja oczywiście się stąd przenoszę. Ale zostanie szambo - w którym wielu doskonale się czuje. Tyle że to forum zostanie takim szambem. O ile już nim nie jest.

 

Powyższy argument jest z gatunku : Nie potrafię zrozumieć opinii w rodzaju polska armia to chlew, szambo, bagno, etc. połączonych z aktywnym pisaniem o tejże armii. Moja rada jest prosta - nie chcecie się w tym babrać, wystarczy przestać pisać o polskiej armii. Dlaczego zaraz pozbawiać innych tej przyjemności ?

 

Poziom twojego #1643 w wątku "Armia Polska, ...czy jest?" świadczy tylko o tym, że twoje odejście z Bocznicy będzie bezbolesne, przynajmniej dla tego wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja rada jest prosta - nie chcecie się w tym babrać, wystarczy przestać Tu pisać.

 

Wiesz , to jest tak jak z pierdzeniem przy obiedzie . To,że tobie to nie przeszkadza to ... twoja sprawa . Ale porządnych ludzi to brzydzi i obiad już nie smakuje .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Włodzimierz_55692

(Konto usunięte)

Wiesz , to jest tak jak z pierdzeniem przy obiedzie . To,że tobie to nie przeszkadza to ... twoja sprawa . Ale porządnych ludzi to brzydzi i obiad już nie smakuje .

 

Ja brzydzę się tobą i doskonale wiesz dlaczego. I nie udawaj tu autorytetu moralnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja brzydzę się tobą i doskonale wiesz dlaczego. I nie udawaj tu autorytetu moralnego.

 

Nie wiem o co ci chodzi ale stwierdzenie ,że się mną brzydzisz i nawoływanie do zaniechania roli autorytetu to dowód twojej bezradności i braku logicznych argumentów . A może my się znamy ? Skrzywdziłem cię ? :-D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta strona:

audiostereo.pl/forum-funkcjonalnosc_111979.html/page__st__3510#entry3614442

 

nie zawiera nic co tyczy dzisiejszej1 dysfunkcjonalnosci

brak . (U+002)

poza tym klawiatura szczatkowa

sory za forme

 

1i jutrzejszej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xetras

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wątku spotkanie forumowiczów 2015 nie wiem, czemu jest Ares ?

 

Bo brak adresu ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vlad musi odejść . Ten człowiek stracił kontakt z rzeczywistością . Kipi chęcią zemsty i agresją . Każe użytkowników za poglądy odmienne od jego poglądów a na dodatek mści się na każdym kto go krytykuje . To jest poprostu świństwo . Nie życzę tu sobie takiego cenzora .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesadzasz...

Mnie też dowalił ostatnio kilka punktów. Gdy przeczytałem powtórnie, com nabazgrolił - słusznie.

 

Może nie czytasz, co piszesz?:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne ,że ten człowiek każe nas za określenie kogoś mianem frajera czy oszusta a z drugiej strony nie reaguje na masowy antysemityzm , nienawiść do imigrantów czy wspieranie agresji na Ukrainę . To ślepota czy celowe działanie ? Ja sądzę ,że celowe a to już zupełnie podważa jego wiarygodność jako moderatora , który ma być obiektywny i bezstronny a co najważniejsze tępić działania niezgodne z prawem i zasadami współżycia społecznego .

Dla niego ważniejsze jest karanie ostrych słówek ( dostałem punkty za określenie ,,frajer" pod adresem jednego z naiwnych forumowiczów :-D ) a nie tępi postaw antypolskich czy antysemickich , które są karalne zgodnie z KC a nawet konstytucją !

Kodeks Cywilny - Art. 133. Kto publicznie znieważa Naród lub Rzeczpospolitą Polską, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Konstytucja - Art. 32 . Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania

przez władze publiczne. Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym,

społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny .

 

Moderacja na tym forum nawet nie przestrzega prawa a przymykając oko na takie postępki przyczynia się do rozpowszechniania nienawiści na tle rasowym , wyznaniowym światopoglądowym czy seksualnym . A to podstawa do zamknięcia forum . Chowanie się za wolnością słowa ( tak często Vlad nam to serwuje ) jest niczym innym jak przyzwoleniem na działalność ściganą prawem i na dodatek umożliwianiem jej propagowania .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne ,że ten człowiek każe nas za określenie kogoś mianem frajera czy oszusta a z drugiej strony nie reaguje na masowy antysemityzm , nienawiść do imigrantów czy wspieranie agresji na Ukrainę . To ślepota czy celowe działanie ? Ja sądzę ,że celowe a to już zupełnie podważa jego wiarygodność jako moderatora , który ma być obiektywny i bezstronny a co najważniejsze tępić działania niezgodne z prawem i zasadami współżycia społecznego .

 

Zostałeś ukarany karą regulaminową za atak personalny na adwersarza zamieszczając taką jego ocenę: ("Jesteś niedouczonym i niedoinformowanym frajerem ") która to została zgłoszona jako obraźliwa.

Raczysz mylić nas moderatorów na tym forum z Prokuraturą. Wszystkie przypadki łamania Prawa czy Konstytucji RP, to dziedzina działalności Prokuratury nie nasza, a za swe działania łamiące Prawo odpowiada nie moderator czy Forum tylko autor owych wypowiedzi.

Ja i inni moderatorzy makadamy na Was ostrzeżenia zgodne z umową jaka z nami zawarliście, akceptując Regulamin Forum i Netykietę. Tylko takie.

Zatem jak już się przekonałeś nie interesują mnie Twoje i innych zapatrywania światopoglądowe, ale interesuje mnie kiedy nazwiesz innego użytkownika niedouczonym frajerem.

Również nie interesuje mnie czy ty uważasz, że to nic nagannego. Ja otrzymałem wezwanie od kolegi, który tym określeniem poczuł się urażony. I zawsze za takie zachowania otrzymasz karę zgodną z regulaminem Forum.

Dalsze wypisywanie na mój czy innych moderatorów idiotyzmów jak powyższe, potraktuje jako atak odwetowy za słusznie otrzymaną karę.

Skargi na moderacje składamy do Administracji Forum.

EOT.

 

Vlad musi odejść . Ten człowiek stracił kontakt z rzeczywistością . Kipi chęcią zemsty i agresją . Każe użytkowników za poglądy odmienne od jego poglądów a na dodatek mści się na każdym kto go krytykuje . To jest poprostu świństwo . Nie życzę tu sobie takiego cenzora .

 

Kłamliwy i oszczerczy atak personalny na moderatora!

W sprawie wypowiedzi w której odniosłeś się po chamsku do interlokutora i za co otrzymałeś regulaminowe ostrzeżenie, wyrażałeś swą opinię o SKOKach i jego prezesie. Jestem całkowicie tego samego zdanie co TY zarówno co do oceny działalności SKOKów, jak i samego senatora Grzegorza. Prokuratury prowadzą przeciw SKOK tysiące spraw i kiedyś zostaną one sfinalizowane. Oby sprawiedliwie w dokładnym znaczeniu tego określenia.

Również pracowałem ze SKOKami wiem co mówię. I mówię to jak widzisz otwarcie.

Zatem o karaniu Ciebie za inne poglądy i resztę pierdoletów na mój temat możesz sobie darować. Kazdy ukarany próbuje zrobić z siebie męczennika ideowego, a jest jedynie zwykłym chamem i za to jest karany.

 

W.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Włodzimierz_55692

(Konto usunięte)

A jak powyższa wymiana ma się do:

 

REGULAMIN-u MODERACJI FORUM AUDIOSTEREO

 

§3

Obowiązki i ograniczenia moderacji

 

8. Moderator nie ma prawa do stosowania restrykcji dodatkowych, a także do dokonywania dodatkowych wpisów o charakterze polemiki z użytkownikiem, który otrzymał ostrzeżenie. Dopuszczalny jest wyłącznie wpis informacyjny o charakterze udzielonej restrykcji. I tylko we wpisie, którego ostrzeżenie dotyczy.

 

Przepis jest tak jasny, że nie będę go komentował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każe nas za określenie kogoś mianem frajera czy oszusta

Widzisz,

Jest różnica pomiędzy atakiem osobistym a ogólną swobodą poglądów.

Te pierwsze są traktowane jako grożby karalne.

Psucie komuś dobrego imienia też musi mieć podstawę, ale wg mnie prywatnie powinno być rozstrzygane a nie wyżalane publicznie.

Jeżeli już to po donosie kierowanym do moderatorów właśnie .

Jeśli by reakcji nie było lub byłaby zbyt mało dokuczliwa dla winowajcy to dopiero wtedy bym kogoś wyzywał.

 

Poglądy zaś można publicznie wyrażać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak powyższa wymiana ma się do:

 

REGULAMIN-u MODERACJI FORUM AUDIOSTEREO

 

§3

Obowiązki i ograniczenia moderacji

 

8. Moderator nie ma prawa do stosowania restrykcji dodatkowych, a także do dokonywania dodatkowych wpisów o charakterze polemiki z użytkownikiem, który otrzymał ostrzeżenie. Dopuszczalny jest wyłącznie wpis informacyjny o charakterze udzielonej restrykcji. I tylko we wpisie, którego ostrzeżenie dotyczy.

 

Przepis jest tak jasny, że nie będę go komentował.

 

Okresl mi zatem Wlodku ostatecznie, czy wolisz miec moznosc porozmawiania z moderatorem ktory udzielil Ci ostrzezenia, czy wolisz dostawac kary anonimowo z suchym wpisem - trolling, atak pesronalny, atak na moderacje itp. I zero mozliwosci dyskusji o tym kto i dlaczego tak a nie inaczej?

Dokladnie bede stosowal sie do Twego zyczenia.

Przypomne tylko, ze zadanie jawnej moderacji bylo jednym z glownych punktow zmian jakie przedstawialismy po tak zwanym buncie.

Ps.

Sorry za brak polskich fontow.

W.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.