Skocz do zawartości
IGNORED

Technics powraca hi-endem


Sklep.RMS.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś posiadanie Fiata126 to była super sprawa.

O tak , dzięki niemu wszystkie samochody sobie sam naprawiam ;)

 

Jesli chodzi o SL-P2000 Reference CD Player, to czy ktos go sluchal?

Z chęcią bym go porównał z PD 50 Pioneera .

Pewnie mało go słuchało bo ceny rzędu 2500-3500zł nie fanów marki skutecznie odstraszają .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szefem wszystkich szefów i tak jest Krzysztof Jerzyna ze Szczecina, więc kończcie ten OT. :)

 

 

W temacie ...

 

Player R1 jest przedwzmacniaczem cyfrowym, a końcówka mocy posiada wbudowany DAC, co chyba mocno

ogranicza inne zastosowanie (choć do końca to nie są sprawdzone informacje, a zdjęć dupek chwilowo BRAK !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz ja nie skacze od tematu do tematu i drżę zatroskany, czy aby kupiony Divalet jest hajentem.

Zwyczajnie męczysz tym Divaletem, a słowo krytyki w jego kierunku (np. rochu zrobił to kilka postów wcześniej) powoduje, że kawy ci nie potrzeba.

 

Co do mojego sprzętu, jaki jest każdy widzi. Odpowiada mi jak gra, więc jest ok. Jak stwierdzę, że chcę lepszy to takowy będzie.

 

Jeszcze wracając do wspomnianego przez ciebie rebusu. Próba deprecjonowania tzw. wartości dodanej odnośnie mojego sprzętu, jest kiepskim pomysłem. Dla mnie on takowej wartości nie ma. To do czego został stworzony robi dobrze.

 

Jeśli chciałbym sobie podbudować ego, to pewnie kupił bym Divaleta. Choć to może być kiepskim pomysłem, bo połakomiłeś się na wzmacniacz, który miał zrobić z ciebie hajndowca. Tylko dostałeś już kilka pstryczków w nos, ze swoim wzmacniaczem klasy D.

Teraz nerwowo tupiesz nóżkami, bo dla twojego Divaleta wspomniana marka Technics to za wysokie progi na co wskazał rochu.

Więc troszeczkę luzu w tym przedpołudniowym napinaniu, bo potem i kardiolog nie pomoże.

 

Dorośnij dzieciaku i nie pisz pierdół. Tobie lekarz zapewne jest potrzebny ten od głowy i ten od uszu. Od głowy bo udajesz luzaka a jesteś zakompleksionym brzdącem a ten od uszu bo wiesz już jak co gra a nawet tego nie słyszałeś.

Skoro High End w oczy kole to zmykaj do zakładki DIY. Jak już skonstruujesz super wzmak to wyślij go do kilku redakcji i na światowe wystawy. Poczytamy opinie i pokomentujemy...

Nerwowy zawsze będę jak trafię na bezczelnego ignoranta, tak juz mam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... kolejka ! (szkoda, że zabrali ) :)

Groziło to alkoholizmem ;-)) forumowym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie całkiem niedawno, w 2010, Denon przeprowadził podobną akcję i w ramach setnej rocznicy firmy wprowadził do sprzedaży modele Anniversary w jednakowej cenie, chyba 2kilo$y albo 2.5kilo$a za klocek. Nie było co prawda kolumn, ale za to był oferowany gramofon. Widziałem ten sprzęt w Abt Electronics i muszę przyznać, że wyglądał zestawik bardzo ładnie - pewnie wolałbym Denona 100th Anniversary, chociaż Techics też wygląda bardzo pozytywnie.

 

143129.jpg?itok=5aOj1jcT

143218_0.jpg?itok=nsK2lzkd

143212_0.jpg?itok=Sd81O12v

143221.jpg?itok=MdUIOZYu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorośnij dzieciaku i nie pisz pierdół. Tobie lekarz zapewne jest potrzebny ten od głowy i ten od uszu. Od głowy bo udajesz luzaka a jesteś zakompleksionym brzdącem a ten od uszu bo wiesz już jak co gra a nawet tego nie słyszałeś.

Skoro High End w oczy kole to zmykaj do zakładki DIY. Jak już skonstruujesz super wzmak to wyślij go do kilku redakcji i na światowe wystawy. Poczytamy opinie i pokomentujemy...

Nerwowy zawsze będę jak trafię na bezczelnego ignoranta, tak juz mam.

 

Zwracać dzieciaku to możesz się do swoich dzieci jeśli takowe masz.

Co do określania moich potrzeb medycznych brak ci kwalifikacji.

 

Twoje "napinactwo" tak ci weszło w krew, że spokojnych ludzi posądzasz o to, że udają. W tym wątku nie wypowiadałem się nigdzie na temat dźwięku, polecam czytać na spokojnie. Jeśli sam do tego nie doszedłeś, to podpowiem ci, że o Divalecie będziemy mogli porozmawiać za 15 lat. Wtedy powiesz coś więcej o Hi Endzie.

 

Mówisz zakompleksiony..... dziwne że to stwierdzenie pada z twojej strony. Słyszałeś w psychologii o takim zjawisku jak projekcja? Powiedzmy że mam już małą teorię na twój temat :). Teraz sobie czytam że High End w oczy kole.

Może napiszesz coś jeszcze, co mnie dręczy, jakie mam problemy. Nie krępuj się daj upust swej frustracji.

Poza tym, ten Divalet trochę naleśnikowaty ale ładny :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marzyłem kiedyś o technicsie, i przez chwilę posiadałem,..po niedługim czasie kupiłem coś lepszego, nie wieżę aby to zagrało, choć bardzo pragnę posłuchać,... mam miłe wspomnienia,..młodzieńcze;0),.. itp,...na pewno Technics podzieli losy z Yamahy,..też miał być hiend,...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie całkiem niedawno, w 2010, Denon przeprowadził podobną akcję i w ramach setnej rocznicy firmy wprowadził do sprzedaży modele Anniversary w jednakowej cenie, chyba 2kilo$y albo 2.5kilo$a za klocek. Nie było co prawda kolumn, ale za to był oferowany gramofon. Widziałem ten sprzęt w Abt Electronics i muszę przyznać, że wyglądał zestawik bardzo ładnie - pewnie wolałbym Denona 100th Anniversary, chociaż Techics też wygląda bardzo pozytywnie.

Z dosyć pewnego źródła wiem że niewiele się różni od serii 2010 a jeżeli chodzi o wzmacniacz to ponoć 2020AE jest lepszy .

Zresztą ten złotawy , niemały panel przedni jest piękny .

 

nie wieżę aby to zagrało

Chciałbym żeby zagrało .

Chciałbym żeby w końcu pojawiały się klocki w normalnych cenach grające tak jak te najlepsze .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey Azus, wiara czyni cuda!

Hey,..kiedyś z 15 lat temu .kupiłem kino Yamahy Z1 szampan, Jezu ful wypas, głośników pełna chata, kabli kilometry, kucie ścian itp. Boże,.. jak ja pragnąłem aby mi się spodobało, filmy owszem,.. ale muza ni huhu,...wtedy, w ten sprzęt chciałem wierzyć,..teraz nie ma cudów!, ..jestem niedowiarek.

..kable do dzisiaj w ścianach,..;0)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie całkiem niedawno, w 2010, Denon przeprowadził podobną akcję i w ramach setnej rocznicy firmy wprowadził do sprzedaży modele Anniversary w jednakowej cenie, chyba 2kilo$y albo 2.5kilo$a za klocek. Nie było co prawda kolumn, ale za to był oferowany gramofon. Widziałem ten sprzęt w Abt Electronics i muszę przyznać, że wyglądał zestawik bardzo ładnie - pewnie wolałbym Denona 100th Anniversary, chociaż Techics też wygląda bardzo pozytywnie.

 

143129.jpg?itok=5aOj1jcT

143218_0.jpg?itok=nsK2lzkd

143212_0.jpg?itok=Sd81O12v

143221.jpg?itok=MdUIOZYu

 

W Warszawie oferowano te urządzenia z upustem -30% w salonie firmowym jakiś czas temu. Za 7000 PLN można wiec było je kupić z półki z pełna gwarancja. Może ktoś z forumowiczów kupił? Ciekawe byłoby poczytać o wrażeniach....z posiadania i słuchania...a ma ktoś Yamahy z serii 3000? Słuchał tego chociaż? Porównywał do sprzętów firm takich jak podstawowe modele Krell, wyższe modele Naim, itd...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Hey,..kiedyś z 15 lat temu .kupiłem kino Yamahy Z1 szampan, Jezu ful wypas, głośników pełna chata, kabli kilometry, kucie ścian itp. Boże,.. jak ja pragnąłem aby mi się spodobało, filmy owszem,.. ale muza ni huhu,...wtedy, w ten sprzęt chciałem wierzyć,..teraz nie ma cudów!, ..jestem niedowiarek.

 

Tooś był bogaty gość na tamte czasy. Kawał maszyny...złoto i bursztynowy wyświetlacz a do tego ,,odtworzenie" akustyki sal koncertowych z całego swiata...jak było w to nie uwierzyć...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Ja na poczatku lat 80-tych swoja przygode z kaseciakiem zaczynalem od sprzetu JVC.

Potem byly inne w tym rowniez Technics.

Ale w tamtych czasach moim zdaniem najlepsze kaseciaki robilo Akai.

Mialem swojego czasu mod. GX-9 i kolekcje kaset TDK i Fuji w tym kilka metalowych i na nich gralo to b.ladnie.

Ale rowniez na chromowkach gralo niezle.

Sentyment pozostal do dzis :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Warszawie oferowano te urządzenia z upustem -30% w salonie firmowym jakiś czas temu. Za 7000 PLN można wiec było je kupić z półki z pełna gwarancja. Może ktoś z forumowiczów kupił? Ciekawe byłoby poczytać o wrażeniach....z posiadania i słuchania...a ma ktoś Yamahy z serii 3000? Słuchał tego chociaż? Porównywał do sprzętów firm takich jak podstawowe modele Krell, wyższe modele Naim, itd...

Mam PMA2020AE , kupiłem nowy za 7400zł i uważam go za najlepszy wzmacniacz jaki miałem . Nie tylko brzmieniowo .

Z czym porównywałem i wrażenia opisałem już na forum . Jeżeli jesteś zainteresowany detalami to zapraszam na PW

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam PMA2020AE , kupiłem nowy za 7400zł i uważam go za najlepszy wzmacniacz jaki miałem .

I najlepiej gra z SM6.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dosyć pewnego źródła wiem że niewiele się różni od serii 2010 a jeżeli chodzi o wzmacniacz to ponoć 2020AE jest lepszy .

Zresztą ten złotawy , niemały panel przedni jest piękny .

 

Nie wiem czy się różni czy nie, w każdym razie wygląda bardzo ładnie. Miałem kiedyś PMA 2000R - jeden z pierwszych egzemplarzy (zasugerowałem się opinią Telliga ze Stereophile) - kupiłem chyba za jednego kilo$a, brand new. Przyzwoity wzmacniacz o ciekawym dżwięku, ciepłym i lekko ciemniejszym, opartym na polowych tranzystorach mocy. Jak tak gra model A100, to uważam że nie jest żle i można mieć dużo fanu z muzyki za przyzwoite pieniądze. Technics jest kultową firmą w Polsce, jednak osobiście wybrałbym raczej Denona. Mój pierwszy zachwyt i szczytowanie z deckiem Technicsa M253X minął dosłownie po kilku miesiącach - popsuł się! Jeżdziłem po całej Polsce i nikt nie był w stanie go naprawić, a to było jakoś tak na początku lat osiemdziesiątych, może w połowie, i do Berlina nie było szans wyjazdu, a stamtąd właśnie pochodził mój egzemplarz. Po M253X kupiłem B100 i temat z Technicsem został zamknięty. Nigdy nie miałem wzmacniacza tej firmy i chociaż podobały mi się wzorniczo w tych latach, to po doświadczeniach z deckiem jednak większe zaufanie miałem do Sony. Gsus, to już prehistoria, a ja ciągle to pamiętam!

 

Mialem swojego czasu mod. GX-9

 

Masz rację, to był kultowy i bardzo dobry deck. Jeszcze Aiwa robiła chyba ze trzy modele niezłych kaseciaków, nie wspominając w ogóle o Nakamichi, które były the best i praktycznie w Polsce niedostępne - fizycznie i cenowo. Też miałem jednego decka z JVC, zaraz po okresie polskich wież Emerson z Dzierżoniowa...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś pamięta w Warszawie, można było przegrywać z płyt CD na kasety ? 88,89 rok,..wszystko odbywało się na Technicsach, kasety mam do dzisiaj, i na Niedziałkowskiego w piwnicy, nagrałem Ratt, Satraniego i Dire Straits, tych wrażeń nie zapomnę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I najlepiej gra z SM6.

I tu się mylisz .

I nie rozumiem po co znowu ta uszczypliwość ?

 

Nie wiem czy się różni czy nie, w każdym razie wygląda bardzo ładnie. Miałem kiedyś PMA 2000R - jeden z pierwszych egzemplarzy (zasugerowałem się opinią Telliga ze Stereophile) - kupiłem chyba za jednego kilo$a, brand new. Przyzwoity wzmacniacz o ciekawym dżwięku, ciepłym i lekko ciemniejszym, opartym na polowych tranzystorach mocy. Jak tak gra model A100, to uważam że nie jest żle i można mieć dużo fanu z muzyki za przyzwoite pieniądze.

Miałem , oglądałem i słuchałem kilka ciekawych wzmacniaczy do około 14000zł .

Jednak taka duża firma może pozwolić sobie na przepiękne wykonanie , zegarmistrzowskie spasowanie i najlepsze elementy w środku . Renoma firmy też nie pozwoli wypuścić bubla . A brzmienie niech sobie każdy sam oceni . Teraz często ze śmiechem na ustach wspominam niektóre " audiofilskie " klocki .

 

A czy ktoś pamięta w Warszawie, można było przegrywać z płyt CD na kasety ? 88,89 rok,..wszystko odbywało się na Technicsach, kasety mam do dzisiaj, i na Niedziałkowskiego w piwnicy, nagrałem Ratt, Satraniego i Dire Straits, tych wrażeń nie zapomnę.

Ja pamiętam w Zielonej Górze . Studio Music Johny i Śmiałkowie . Tysiące płyt i wieże Technicsów nagrywających kasety . To były czasy ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

 

 

Masz rację, to był kultowy i bardzo dobry deck. Jeszcze Aiwa robiła chyba ze trzy modele niezłych kaseciaków, nie wspominając w ogóle o Nakamichi, które były the best i praktycznie w Polsce niedostępne - fizycznie i cenowo.

 

Faktycznie , zapomnialem o Nakamichi to byly rowniez znakomite kaseciaki.

Zarowno Akai jak i Nakamichi w Pewexie byly niedostepne i pozostal przemyt z zagranicy :)

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,..zaraz się rozpłaczecie za swoją młodością,...(zresztą ja ciągle płacze),..ale tęsknię za Finezją takim magnetofonem, ....byłem u analityka, powiedział,.... starość,..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem sporo decków Technicsa , Pioneera a zostawiłem z sentymentu Sony 870ES w stanie jak nowy z którego czasem coś puszczę i niejeden się zdziwił że tak może grać kaseciak ...

Piękny deck , piękny wyświetlacz i świetne brzmienie na pewno lepsze od 99% Technicsów ale Technics też ma ten swój taki techniczny urok.

Pamiętacie pierwsze wrażenie jak po kilku diodowych wskaźnikach w rodzimych konstrukcjach po raz pierwszy zobaczyliście te długie fluorescencyjne paski w 765 , 965 , 707 , 828 i podobnych ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.