Skocz do zawartości
IGNORED

Technics powraca hi-endem


Sklep.RMS.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Interesujący może być w tym wszystkim proces produkcji, może być czymś czym można wartościować klocki audio.

Zawsze miałem takie przekonanie, nie wiem, może za sprawą marketingu na który się nabrałem, że w tego typu markach jak technics, yamaha, pionieer, sony stoją dofinansowane grupy inżynierów budujących owe klocki. Z pewnością pracują w cieniu jeszcze większych działów marketingu. Ale fakt, że np. sony chwaliło się, że seria ES jest projektowana przez jakiś specjalny departament i oni coś tam badają, można uznać za bajkę lub prawdę np. w 50%.

Nawet jeśli jest to prawdą w 50% to już bardzo dużo. Zobaczcie jak powstaje dzisiejszy hi-end: no to zmontuje se wzmaka. Jak już zacznie się sprzedawać i znajdą się klienci, to resztę klocków się dorobi. Ja tu nie krytykuję małych marek i tego rodzaju drogi rozwoju, bo sam korzystam z tego typu urządzeń. Raczej zastanawiam się, czy w tych najbardziej topowych produktach faktycznie nie zaaplikowanu sumy wielu doświadczeń z różnych modeli, lat. Wierzę, że była tam ciągłość rozwoju, jakaś myśl przewodnia. A może się mylę. Jak patrzę na takiego nakamishi dragona (dac+transport) to się zastanawiam, czy dzisiejsze dac'i po 10K mogą z tym konkurować. Gdybym miał coś w tej kwocie kupić nie kupiłbym jakiegoś Voica za 10K czy czegoś ani nie kupiłbym żadnego daca w mydelniczce. Właśnie kupiłbym takiego dragona bo nie ufam dacom o prawie takiej samej aplikacji budowanych na zasadzie "jakoś to wyjdzie, co wyjdzie to nie wiemy ale będzie dobrze". Mówię oczywiście o zakupie bez odsłuchu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarowno Pioneer, jak i swego czasu Matsushita blednie zdiagnozowaly tendencje rynkowaa zakladajac, ze rozwijajace sie wowczas kino domowe z czasem wyprze stereo. W zwiazku z tym odpuscili rynek hi-fi stawiajac na kino domowe, czym mowiac kolokwialnie wpuscili sie w kanal. Po tym, jak Pioneer przeprosil sie ze stereo powrot marki Technics byl tylko kwestia czasu, tym bardziej ze na innych rynkach Panasonic radzi sobie dosc roznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I najważniejsze - to nie były czasy planned obsolence: Technicsy były przeciwpancerne i wiecznotrwałe.

Jednak wystarczy je porównać do choćby Pioneera . Pioneer robił o niebo lepiej wykonane i lepsze brzmieniowo klocki .

 

A tu Technics taniocha - zestaw za 4000€... oj, zmieniają się czasy.

A może dzisiaj to jest właśnie zakres cenowy przystępnego hi-fi?

Też tak myślałem . Jednak tak nie jest .

Masę klamotów przeżuciłem i okazuje się że da się w dobrej cenie kupić coś co było zbudowane jak kiedyś i grające lepiej niz większość reklamowanych " audiofilskich " produktów wykonanych na kolenie w garażu .

Niech przykładem będzie Denon PMA2020AE . Jakość użytych elementów , konstrukcja w środku i na zewnątrz . Jakość spasowania i jakość brzmienia .

Da się ?

Ano da .

 

W sumie ruch spodziewany - nawet Pioneer wrócił do produkcji komponentów hifi.

I to jest moje kolejne " odkrycie " .

PD 50 . Jak macie możliwość posłuchajcie go sobie z Van Den Hulem Orchidem . Czyta pliki DSD na płytach DVD . Mam na razie kilka takich płyt Dire Straits , Patricia Barber itd . Ripy SACD MFSL lub SHM .

Jakość brzmienia powala !

Do tego odtwarzacz jest szybki i inteligentnie zrobiony .

O wyposażeniu nie wspomnę i można go kupić za 1900zł !!!!!

Nawet na raty 40 x 0% bo nie każdy ma gotówkę i zamiast kupować trupa za 1000zł może kupić lepszy i nowy odtwarzacz na choćby raty .

Da się ?

Ano znowu da się i to bez bajońskich sum i napompowanych ideologii .

chociaż z drugiej strony jak spojrzymy na współczesną cenę porządnych kabli głośnikowych to chyba nie jest tak żle jak na kompletny system audio.

Bo to długa kampania była żeby nam wmówić że tyle trzeba dac za porządne kable . A jak już wmówiono to ceny poszybowały ostro do góry . Przykładem jest wyżej wspomniany Orchid który w 1997r kosztował jakieś 800zł a dzisiaj 1500zł .

Ale tu też się da . Przykład Qed Ruby któy spokojnie może konkurować z kablami po kilka tyś PLN .

 

Po cichu mam nadzieję że będzie więcej takich uczciwie wycenianych klamotów .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze miałem takie przekonanie, nie wiem, może za sprawą marketingu na który się nabrałem, że w tego typu

markach jak technics, yamaha, pionieer, sony stoją dofinansowane grupy inżynierów budujących owe klocki.

 

Pioneer ma zaplecze badawczo-rozwojowe w marce TAD ... inni też sobie jakoś radzą. Problemem nie jest

postęp, a wygenerowanie zysku dla firmy. Trzeba sprzedawać - tysiące, miliony ... więc musi być tanio !

Flagowe konstrukcje powstają głównie dla podtrzymania "prestiżu" firmy - zarabiać trzeba na czymś innym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pioneer ma zaplecze badawczo-rozwojowe w marce TAD ... inni też sobie jakoś radzą. Problemem nie jest

postęp, a wygenerowanie zysku dla firmy.

Ale dzięki temu nie strzelą sobie w kolano i jak coś wypuszczają na rynek to jest to w pełni sprawne i dopracowane urządzenie z nadzieją na wiele lat bezawaryjnej pracy .

Trzeba sprzedawać - tysiące, miliony ... więc musi być tanio !

A z drugiej strony małe firmy przy małym obrocie muszą mieć większe marże , nie mają też takich umów i zniżek jak duże koncerny .

Flagowe konstrukcje powstają głównie dla podtrzymania "prestiżu" firmy - zarabiać trzeba na czymś innym.

I dlatego trzeba z tego korzystać ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luxman powrócił niedawno do produkcji gramofonów po chyba 25 latach przerwy. Jest to PD171. Wiecie że byłem tym zainteresowany?

Ale...

Gdzieś w jakimś wątku krytykowałem polską dystrybucją, ogólnie jako taką. Dostałem niezłe baty przez naszych forumowych hi-endowców.

A to jest świetny przykład. Poporsiłem dystrybutora luxmana o ofertę, informacje techniczne. Oto profesjonalna odpowiedź jaką otrzymałem: MILCZENIE.

:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś w jakimś wątku krytykowałem polską dystrybucją, ogólnie jako taką. Dostałem niezłe baty przez naszych forumowych hi-endowców.

W ostatnim roku trafiłem na kilka nowych poobijanych czy z wadami fabrycznymi klocków . W cenie od kilku do około 10 000zł

Prawie 2 tygodnie temu kupiłem NOWE ( taka była aukcja , sklep poważny i kable z krajowej dystrybucji a stan potwierdzony telefonicznie ) kable za 1500zł a przyszły mocno używane z widocznymi śladami używania i w zniszczonym opakowaniu .

Masakra , co się dzieje ...

 

No i jest strona

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luxman powrócił niedawno do produkcji gramofonów po chyba 25 latach przerwy. Jest to PD171. Wiecie że byłem tym zainteresowany?

Ale...

Gdzieś w jakimś wątku krytykowałem polską dystrybucją, ogólnie jako taką. Dostałem niezłe baty przez naszych forumowych hi-endowców.

A to jest świetny przykład. Poporsiłem dystrybutora luxmana o ofertę, informacje techniczne. Oto profesjonalna odpowiedź jaką otrzymałem: MILCZENIE.

:)

 

To kup w Reichu i niech się polski dystrybutor profesjonalnie wypcha! :)

Jaki problem?

Ja zamówiłem kilka dni temu z Reichu jedną rzecz (ale na razie sza! o szczegółach...) do mojego Najbrzydszego_Systemu_Audio_Na_Świecie i jestem bardzo zadowolony z szybkości kontaktu mailowego i solidności obsługi.

Oni usiłują pisać po angielskiemu (bo angielskim bym tego nie nazwał) a ja im herzliche grüße... normalnie Wersal! :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

 

Oni usiłują pisać po angielskiemu (bo angielskim bym tego nie nazwał) a ja im herzliche grüße... normalnie Wersal! :)

 

Taaa ..... tego co napisałeś to ja bym jęz. niemieckim też nie nazwał ;)

Tak więc "do przerwy 1:1".

 

Ale faktem jest , że większość naszych sprzedawców ma jeszcze wiele do nadrobienia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka słów

 

Pięknie logo wycięte na tym wzmaku. Lubię takie detale.

Swoją drogą - bardzo dobry film, dużo mądrych rzeczy powiedzieli.

Jeśli dźwięk jest równie dobry jak filozofia która za nim stoi - to tylko brać. :)

Miałem kiedyś subwoofer Technicsa. Wspomagał Concertino na basie.

W ogóle nie było go słychać... aż do chwili, gdy się go wyłączyło.

Wówczas dopiero człowiek zdawał sobie sprawę z tego, co traci bez niskich częstotliwości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Pięknie logo wycięte na tym wzmaku. Lubię takie detale.

Swoją drogą - bardzo dobry film, dużo mądrych rzeczy powiedzieli.

Jeśli dźwięk jest równie dobry jak filozofia która za nim stoi - to tylko brać. :)

Miałem kiedyś subwoofer Technicsa. Wspomagał Concertino na basie.

W ogóle nie było go słychać... aż do chwili, gdy się go wyłączyło.

Wówczas dopiero człowiek zdawał sobie sprawę z tego, co traci bez niskich częstotliwości.

przypominaja mi sie moje mlode lata z tym sprzetem,fajnie ze dalej tak na retro z tymi "wycieraczkami",kiedys posiadanie tej firmy sprzetu to byla super sprawa!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przypominaja mi sie moje mlode lata z tym sprzetem,fajnie ze dalej tak na retro z tymi "wycieraczkami",kiedys posiadanie tej firmy sprzetu to byla super sprawa!!!

 

Kiedyś posiadanie Fiata126 to była super sprawa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś posiadanie Fiata126 to była super sprawa.

 

Teraz posiadanie sprzętu Devialet to jest super sprawa.

Tylko żeby nie skończyło się jak z Fiatem...

 

Zapomniałbym, nie może się skończyć bo jest "SAM processing"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uczynię wszystko żeby panas się z tego wycofał.Tyle szmelcu co oni naprodukowali i dalej w polandzie ludzie to kupują na allegro - to tylko świadczy o znajomości i zainteresowaniach przeciętnego kowalskiego muzyką.

Stereo to jest błąd konstrukcyjny i będę zwalczał ten system póki żyję

Kolumny promieniujące normalnie od frontu to następny błąd

 

Panas wycofaj Technicsa z rynku i skup się na micro 4/3, kamerach i szeroko gamutowych 4K lcd-kach 10 bit

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Kiedyś posiadanie Fiata126 to była super sprawa.

najpier musiales sie zapisac i wplacac pieniadze w ratach w miedzyczasie odbywaly sie losowania,moja mama wylosowala kiedy miala juz wplacone wszystkie pieniadze, czyli po 5latach,tak posiadanie fiata126 to byla super sprawa i moj drugi samochod,pierwszy to Syrena!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz posiadanie sprzętu Devialet to jest super sprawa.

Tylko żeby nie skończyło się jak z Fiatem...

 

Jak miło, że martwisz się na zapas. Widzę, że tu jakiś klub powstaje zatroskanych o sprzęt innych. Jacy mili i pomocni, pełni współczucia i troski na przyszłość. Wspaniali ludzie...

 

Ja chętnie się będę zamartwiał o Twój sprzęt. Tylko, że najpierw ktoś musi rozszyfrować co oznaczają te tajemne słowa:

 

VolcanO (pre autorstwa Edwarda)

Monobloki Ugoda

Harpia DIY czyli MisiomorHomage

 

Czy to jakiś rebus? Wielkie litery układają się w hasło?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy z tym 4.000 EUR?

 

Czytam na heise.de:

 

SE-R1 + SU-R1 + SB-R1 (końcówka, streamer, kolumny): zestaw 40.000 EUR

 

5.000 EUR to ma kosztować komplet budżetowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miło, że martwisz się na zapas. Widzę, że tu jakiś klub powstaje zatroskanych o sprzęt innych. Jacy mili i pomocni, pełni współczucia i troski na przyszłość. Wspaniali ludzie...

 

Ja chętnie się będę zamartwiał o Twój sprzęt. Tylko, że najpierw ktoś musi rozszyfrować co oznaczają te tajemne słowa:

 

VolcanO (pre autorstwa Edwarda)

Monobloki Ugoda

Harpia DIY czyli MisiomorHomage

 

Czy to jakiś rebus? Wielkie litery układają się w hasło?

 

Widzisz ja nie skacze od tematu do tematu i drżę zatroskany, czy aby kupiony Divalet jest hajentem.

Zwyczajnie męczysz tym Divaletem, a słowo krytyki w jego kierunku (np. rochu zrobił to kilka postów wcześniej) powoduje, że kawy ci nie potrzeba.

 

Co do mojego sprzętu, jaki jest każdy widzi. Odpowiada mi jak gra, więc jest ok. Jak stwierdzę, że chcę lepszy to takowy będzie.

 

Jeszcze wracając do wspomnianego przez ciebie rebusu. Próba deprecjonowania tzw. wartości dodanej odnośnie mojego sprzętu, jest kiepskim pomysłem. Dla mnie on takowej wartości nie ma. To do czego został stworzony robi dobrze.

 

Jeśli chciałbym sobie podbudować ego, to pewnie kupił bym Divaleta. Choć to może być kiepskim pomysłem, bo połakomiłeś się na wzmacniacz, który miał zrobić z ciebie hajndowca. Tylko dostałeś już kilka pstryczków w nos, ze swoim wzmacniaczem klasy D.

Teraz nerwowo tupiesz nóżkami, bo dla twojego Divaleta wspomniana marka Technics to za wysokie progi na co wskazał rochu.

Więc troszeczkę luzu w tym przedpołudniowym napinaniu, bo potem i kardiolog nie pomoże.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to jest Devialet? Jakiś nowy hajend?

Nie palę głupa, tylko dawno w zakładce Hi-End nie byłem, bo co niby miałbym tu robić z moim Najbrzydszym_Systemem_Stereo_Na_Świecie...?

Technics mnie przywabił.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o SL-P2000 Reference CD Player, to czy ktos go sluchal? Z ciekawosci pytam, bo byl swego czasu jednym z nielicznych komponentow Technicsa, ktory nie zostal zmasakrowany w recenzjach HFM, ba, nawet na jakies niesmiale pochwaly sie zdobyli:).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uczynię wszystko żeby panas się z tego wycofał.Tyle szmelcu co oni naprodukowali i dalej w polandzie ludzie to kupują na allegro - to tylko świadczy o znajomości i zainteresowaniach przeciętnego kowalskiego muzyką.

Stereo to jest błąd konstrukcyjny i będę zwalczał ten system póki żyję

Kolumny promieniujące normalnie od frontu to następny błąd

 

Panas wycofaj Technicsa z rynku i skup się na micro 4/3, kamerach i szeroko gamutowych 4K lcd-kach 10 bit

 

Hehe....coś dziabnąłeś z rana? Czy mocniejszą chemię przyjmujesz? A co ty możesz uczynić?...hehehe....możesz sobie co najwyżej kawę zrobić i ewentualnie w ramach protestu jej nie wypić!.... :-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Volkswagen też produkuje Phaeton'a - niezła limuzyna, ale to ciągle "tylko" Volkswagen. Nie łudźmy się, na pewnym poziomie liczy się także prestiż marki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Volkswagen też produkuje Phaeton'a - niezła limuzyna, ale to ciągle "tylko" Volkswagen. Nie łudźmy się, na pewnym poziomie liczy się także prestiż marki.

 

Jak mawiają na Wyspach: good point!

Przykład Phaetona pokazuje dowodnie, że nie wystarczy dobry produkt, jeszcze musi być dobry znaczek! Ta sama technika tylko ze znaczkiem Bentleya sprzedaje się jak świeże bułeczki.

Ale jest wiele firm w branży Hi-Fi, które mozolnie ów prestiż zdobyły i produkują w bardzo szerokim zakresie cenowym, jak np. Musical Fidelity. Od "hi-endu myślącego człowieka" ;) do prawdziwego Hi-Endu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Volkswagen też produkuje Phaeton'a - niezła limuzyna, ale to ciągle "tylko" Volkswagen. Nie łudźmy się, na pewnym poziomie liczy się także prestiż marki.

 

a taki fiton jeździ lepiej niż a8

jak sobie kilka lat temu porównywałem to autentycznie bił na łeb a ósemkę :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.