Skocz do zawartości
IGNORED

Daphile


Marek Lacki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Daphilowcy, jak już wcześniej zauważyłem podczas obecności w tym wątku, nie lubicie jak troglodyta, afdjofil się wtrąca w Wasz świat jedynek i ZER, gdzie podobno Daphile jest the one and only = simply the best.

 

Teraz na serio. Szczerze polecam spróbujcie tego o czym wcześniej pisałem, czyli uruchomienia serwera nie na tym samym PC, na którym pracuje Daphile, ale jako external. W moim przypadku jest to mało wyrafinowany Ready NAS Duo.

 

Ma to bardzo pozytywny wpływ na jakość brzmienia.

Ja tak gram od poczatku ale tylko ze wzgledu na wygode bo uzywam Maline jako player ale szczerze watpie ze to cos zmienia...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5A. Czy zastosowanie komputera z lepszym procesorem i większą, szybszą pamięcią RAM - grającego w singlePC (czyli na jednym kompie Daphile z uruchomionym internal server) - dało by porównywalny efekt do dual PC? Pytanie dotyczy de facto tego, jak ważna jest "moc" komputera do audio.

5B. Czy uruchomienie serwera (external server) nie pod Windows Server 2012, ale pod czymś bardziej przyjaznym dla audio, dało by lepszy rezultat? Pytanie to zadaję w związku z tym, że da się zauważyć drobną pozytywną zmianę, gdy na PC na którym jest uruchomiony serwer, zrobi się "czyszczenie" uruchamiając Fidilizera (robiłem to w opcji "purist"). De facto usuwa to/eliminuje mnóstwo procesów.

 

pokutuje u ciebie dotychczasowe uzytkowanie windowsow. niestety tam ile bys nie mial pamieci i mocy procesora, to system i tak wszystko jest w stanie pozrec. zupelnie inaczej sytuacja wyglada na linuxach, gdzie masz cale systemy np.daphile, czy wersja aryana, ktore uruchomilbys na kalkulatorze i bedzie to smigalo duzo lepiej niz na oknach. ludzie na forach chwala sie, ze na malutkich i dosc slabych terminalach maja uruchomiona baze z 10k albumow, 100k utworow + okladki itd. i dziala im to bez najmniejszych zaklocen.

imho nie sadze, ze uslyszysz jakakolwiek zmiane w dzwieku wykorzystujac jak to opisujesz 2 komputery. chyba, ze co najmniej jeden z nich ewidentnie jest uszkodzony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Największym sukcesem szatana jest przekonanie ludzi, że nie istnieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze uslyszysz jakakolwiek zmiane w dzwieku wykorzystujac jak to opisujesz 2 komputery. chyba, ze co najmniej jeden z nich ewidentnie jest uszkodzony.

Mnie w audio nic już nie zdziwi ostatni wymieniłem stary wysłużony komputer (bo zbliża się lato a wiatraczki zagłuszały muzę ;) na Mini PC NUC i jest na pewno lepiej(ale dokładnie co lepiej to nie powiem bo niektórych zmian nawet nie umiem nazwać). Ale to lepiej to nie jest jakaś diametralna różnica którą można usłyszeć od razu myślę procentowo jakieś 5-max10% Rozumiem tych co nie wierzą że takie zmiany mogą być bo ich wychwycenie nie jest łatwe. To tak jak byśmy pokazali komuś kolor czerwony na ekranie i po paru minutach zmienili jego (coś albo odcień nasycenie itp o 5-10% i znów pokazali i ciekawe ile osób by było w stanie wychwycić czy się coś zmieniło pewnie większość powiedziała by że to są identyczne kolory. Inaczej kiedy dwa kolory położymy obok siebie to myślę że większość jest w stanie powiedzieć o różnicach między kolorami, pewnie tylko daltoniści by mieli problem. Muzykę jest trudno "położyć" obok siebie trzeba mieć dobrą pamięć do muzyki u mnie to chyba najsłabszy punkt i chyba wiedzieć na co zwracać uwagę ale pewnie to się zdobywa po wielogodzinnych odsłuchach nie mylić z słuchaniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to lepiej to nie jest jakaś diametralna różnica którą można usłyszeć od razu myślę procentowo jakieś 5-max10%

Może Przestały szumieć wiatraki. Tak po prostu, bez magii i zagadek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Przemysław_51508
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też może być a może również jakaś autosugestia usprawiedliwienie samego siebie że ten tysiąc zł. został dobrze wydany :)

Jedynym wyjściem aby to porównać to by trzeba było podłączyć do jednego wzmacniacza dwa takie same tory np tak jak u mnie z z irdac plus stary kom i i drugie wejście na tych samych kablach irdac i nowy komp puścić tę sam utwór i ktoś by musiał przełączać wejscia. jeśli była by różnica to w ten sposób chyba by było ją najłatwiej wychwycić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też może być a może również jakaś autosugestia usprawiedliwienie samego siebie że ten tysiąc zł. został dobrze wydany :)

Jedynym wyjściem aby to porównać to by trzeba było podłączyć do jednego wzmacniacza dwa takie same tory np tak jak u mnie z z irdac plus stary kom i i drugie wejście na tych samych kablach irdac i nowy komp puścić tę sam utwór i ktoś by musiał przełączać wejscia. jeśli była by różnica to w ten sposób chyba by było ją najłatwiej wychwycić.

Spróbuj najpierw włączyć tylko starego kompa. Mnie akurat bardzo irytuje nawet cichy wiatrak, który mimo że maskowany przez muzykę i tak daje o sobie znać. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj najpierw włączyć tylko starego kompa. Mnie akurat bardzo irytuje nawet cichy wiatrak, który mimo że maskowany przez muzykę i tak daje o sobie znać. ;)

Dlatego najfajniej miec pasywne chlodzenie - przeciez wiekszosc terminalikow tak ma ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leon28: próbowałem zainstalować system ayrana. Nie jest to łatwe dla człowieka wychowanego na Windows. Ale wrócę do tej kwestii, jak będzie sposobność skorzystać z pomocy osoby bardziej biegłej w linuxowych zawiłościach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też może być a może również jakaś autosugestia usprawiedliwienie samego siebie że ten tysiąc zł. został dobrze wydany :)

no pewnie alleluja i do przodu, najwazniejsze ze uzytkownik jest zadowolony, a czy zmiany sa rzeczywiste, czy urojone, to szczerze mowiac niewazne.

 

Dlatego najfajniej miec pasywne chlodzenie - przeciez wiekszosc terminalikow tak ma ;)

dokladnie, nie wyobrazam sobie, po co instalowac daphile lub podobne na zwyklych pc, skoro mozna wykorzystac super rozwiazanie w postaci prostych pasywnie chlodzonych terminali.

 

Leon28: próbowałem zainstalować system ayrana. Nie jest to łatwe dla człowieka wychowanego na Windows. Ale wrócę do tej kwestii, jak będzie sposobność skorzystać z pomocy osoby bardziej biegłej w linuxowych zawiłościach.

nigdy go nie instalowalem wiec nie wiem, ale z daphile to raczej prosta sprawa. czego nie wybierzesz, na pewno bedzie lepiej niz z jakimkolwiek windowsem.

taki juz urok linuxow.

 

Ale wrócę do tej kwestii, jak będzie sposobność skorzystać z pomocy osoby bardziej biegłej w linuxowych zawiłościach.

najwazniejsze to sie nie poddawac i szukac rozwiazan w necie. uwierz mi, spolecznosc linuxowa jest super, i wiekszosc odpowiedzi znajdziesz predzej czy pozniej w sieci. wiem, ze trzeba sie czasami wysilic, czasami bedziesz sie na linuxa denerwowal, ale uwierz mi, dla 99% zwyczajnych uzytkownikow lepszy jest wlasnie pingwin, a nie okna.

w razie czego pytaj, jak nie tu to w necie. zdziwisz sie jak wielu ludzi bedzie probowalo ci pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez leon28

Największym sukcesem szatana jest przekonanie ludzi, że nie istnieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów i Koleżanki.

Podczas próby instalacji Daphile ( chciałbym by uruchamiał się z Pendriva, bo nie mam specjalnej jednostki do tego- jeszcze nie teraz ) przy pomocy poradnika ze stron:

1, audio****.pl/index.php?topic=169.0

2, docplayer.pl/754447-Daphilehifi-instalacja-i-konfiguracja-wersja-1-0-1-s-t-r-o-n-a-pi-o-p-i-o.html

spotykam ścianę juz na samym początku a mianowicie:

- po wpisaniu parametrów wifi dochodzę do punktu 4 z linku nr 2 i pojawia mi się komunikat błędu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Może macie jakieś rozwiązanie.

Dodam ze próbowałem instalacji z wersją 32 i 64. pojawia mi się ten sam bład.

 

Z góry dziękuję za okazaną pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś zainstalować na tym samym pendrivie na którym masz instalkę?

Jeśli tak to nie da rady.

Musisz mieć drugi pen, który włożysz po wystartowaniu instalki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś zainstalować na tym samym pendrivie na którym masz instalkę?

Jeśli tak to nie da rady.

Musisz mieć drugi pen, który włożysz po wystartowaniu instalki.

 

W sumie zrobiłem na 2 sposoby. Jedna z opcji to instalowanie z jednego Pendriva na którym była intalka, a wskazywałem do instalacji drugi- który był na liście, sformatowany do czysta, jako fat32.

Na załaczniku widoczny jako Wilk 16GB

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez katka10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie zrobiłem na 2 sposoby. Jedna z opcji to instalowanie z jednego Pendriva na którym była intalka, a wskazywałem do instalacji drugi- który był na liście, sformatowany do czysta, jako fat32.

Na załaczniku widoczny jako Wilk 16GB

Komputer nie ma przypadkiem UEFI?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemysław: instalowałem system Ayrana z pen drive'a na HDD. Zainstalowało się, startowało itp. Ale potem mnóstwo problemów: nie widział urządzenia audio (karta Jcat), nie łaczył się z siecią itp. Jak korzystam z Daphile czy Windows Server 2012 - nie mam takich problemów. Oczywicie wiem, że wynika to z niedostecznej wiedzy jaką mam w kwestii Linuxa.

 

Leon: nie zgadzam się z Tobą w kwestii, że "czego nie wybierzesz, na pewno bedzie lepiej niż z jakimkolwiek windowsem". Empirycznie sprawdzilem różne sposoby grania, Windows 2012 R2 dobrze skonfigurowany w wersji minimalistycznej gra rewelacyjnie z JPlay'em. Daphile także gra super, ale aby uzyskać jakość porownywalną do Jplay'a musiałem też z Daphile nieco się namęczyć. Sprawą kluczową okazało się, jak juz pisałem, odseparowanie serwera od Daphile.

 

Leon - aby bylo jasne. Nie jestem zafiksowany na jakiekolwiek rozwiązanie. Liczy się uzyskiwana jakość brzmienia. Mam specyficzny system (ze względu na szerokopasmowe głośniki) i jest on bardzo przejrzysty. I mnóstwo ciekawych kwestii wychodzi na zasadzie porównania empirycznego.

 

I nauczyłem się w audio jednej zasady: NIC NIE JEST "NA PEWNO".

 

Może być tak, że - cytując Forumowiczow - mam coś "skopane" z komputerem, z Daphile, z Windows itp, albo z moim DACem coś nie tak. Tego rodzaju argumentów słyszałem już wiele. Jak komu wygodnie argumentować = torpedować moje obserwacje - to "atakuje" albo Windowsy, albo że źle Daphile ustawiłem itp. albo DACa.

 

A porównania brzmienia które robię są czynione w tym samych warunkach = CETERIS PARIBUS.

 

Dużo one pokazują. Wczoraj - dla zabawy - wyjąłem jedną z dwóch kości pamięci RAM w komputerze, na którym siedzi Daphile. Zamiast 8GB zostało 4GB. Czy wpłynęlo to na dźwięk? Tak. Negatywnie. Nie będę się za bardzo rozpisywał. Spodziewam się bowiem mnóstwa krytyki, gdyż teoretycznie, aksjologiczne - jaki wpływ może mieć zmiana konfiguracji RAM na dźwięk, skoro komputer pracuje prawidłowo??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie zrobiłem na 2 sposoby. Jedna z opcji to instalowanie z jednego Pendriva na którym była intalka, a wskazywałem do instalacji drugi- który był na liście, sformatowany do czysta, jako fat32.

Na załaczniku widoczny jako Wilk 16GB

 

Formatowanie pena robione przez Daphile?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo one pokazują. Wczoraj - dla zabawy - wyjąłem jedną z dwóch kości pamięci RAM w komputerze, na którym siedzi Daphile. Zamiast 8GB zostało 4GB. Czy wpłynęlo to na dźwięk? Tak. Negatywnie. Nie będę się za bardzo rozpisywał. Spodziewam się bowiem mnóstwa krytyki, gdyż teoretycznie, aksjologiczne - jaki wpływ może mieć zmiana konfiguracji RAM na dźwięk, skoro komputer pracuje prawidłowo??

Jest na sali lekarz?

Wiesz jaką funkcję pełni w komputerze pamięć ram?

Takie brednie powinny być surowo karalne lub w najlepszym przypadku leczony ich wypluwacz.

Nie wiem czy robisz świadomie sobie jaj czy pop prostu nie wiesz co mówisz.

Jeśli to drugie to radzę zmienić zakładkę gdzie być może najdziesz więcej zrozumienia dla swoich "rewelacyjnych rozwiązań".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Przemysław_51508
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer nie ma przypadkiem UEFI?

 

Taki mam błąd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Komputer nie ma przypadkiem UEFI?

 

znalazłen taki link do botowania Pendriva :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka płyta główna siedzi w komputerze?

Która wersja Daphile?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Przemysław_51508
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Formatowanie pena robione przez Daphile?

Do stworzenia boot'owalnego pendrive uzyłem program:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jaka płyta główna siedzi w komputerze?

Która wersja Daphile?

Laptop : lenovo y510p

a plik instalacyjny ze strony Daphile.com

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zrzucie z ekranu widzę tylko jeden pen (prawdopodobnie ten na którym jest instalka).

Powinien być jeszcze ten na którym ma być przeprowadzona instalacja.

Przy instalacji daphile powinien sam sformatować pena. Następnie wchodzisz przez przeglądarkę i finalizujesz instalację na wybranym napędzie w twoim przypadku pedrivie. Pamiętaj o zaznaczeniu boot uefi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest na sali lekarz?

Raczej nie potrzebny. Ew. jakiś psycholog. Jak tak dalej będzie rozwijało się podejście do tematu PC Audio, to w salonach Audio będą sprzedawać komputery High-end. Sprzedawcy będą mieli dodatkowy utarg i trochę rozrywki :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo one pokazują. Wczoraj - dla zabawy - wyjąłem jedną z dwóch kości pamięci RAM w komputerze, na którym siedzi Daphile. Zamiast 8GB zostało 4GB. Czy wpłynęlo to na dźwięk? Tak. Negatywnie. Nie będę się za bardzo rozpisywał. Spodziewam się bowiem mnóstwa krytyki, gdyż teoretycznie, aksjologiczne - jaki wpływ może mieć zmiana konfiguracji RAM na dźwięk, skoro komputer pracuje prawidłowo??

 

a tak z ciekawosci, jaka wersje daphile zainstalowales 32, czy 64 bit?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Największym sukcesem szatana jest przekonanie ludzi, że nie istnieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zrzucie z ekranu widzę tylko jeden pen (prawdopodobnie ten na którym jest instalka).

Powinien być jeszcze ten na którym ma być przeprowadzona instalacja.

Przy instalacji daphile powinien sam sformatować pena. Następnie wchodzisz przez przeglądarkę i finalizujesz instalację na wybranym napędzie w twoim przypadku pedrivie. Pamiętaj o zaznaczeniu boot uefi.

Powalczę wieczorem z uefi.

Faktycznie zły zrzut zamieściłem ale był też ten z 2 pendrivami jeden instalacyjny drugi czysty...wskazany do formatowania..

Jeszcze jedno głupie pytanie, bo wiem że powininem w przegladarce na telefonie podac adres http:// daphile lub http:// daphile. ale wskazany adres nie odpowiada jak jeszcze mozna nawiązać połaczenie??

 

a tak z ciekawosci, jaka wersje daphile zainstalowales 32, czy 64 bit?

to bez znaczenia podobno, ale system mam 64 wiec wybrałem 64... póxniej 32 i efekt ten sam...czyli żaden.

 

Pen na którym instalujesz, format był robiony Daphile?

tak program go wykonał..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie potrzebny. Ew. jakiś psycholog. Jak tak dalej będzie rozwijało się podejście do tematu PC Audio, to w salonach Audio będą sprzedawać komputery High-end. Sprzedawcy będą mieli dodatkowy utarg i trochę rozrywki :-)

ale przeciez to dzieje sie od dawna. widziales kiedys np. serwer Musa sprzedawany o ile dobrze pamietam przez audiofast? cena jedyne 18-20k. a to nic innego jak komputerek w ladnej obudowie. bawilem sie tym, zreszta poszukaj w necie, bo nie moge wkleic tego linka z grafika, zobaczysz co i jak.

konfiguracja wywalona w kosmos tak, ze moglbys na tym bazodanowo pociagnac niezla firme, a robil to samo co terminalek daphile.

 

to bez znaczenia podobno, ale system mam 64 wiec wybrałem 64... póxniej 32 i efekt ten sam...czyli żaden.

 

tak program go wykonał..

no niekoniecznie. chocby z tego powodu, ze 32 bity nie obsluguje nic powyzej 4gb, wiec czy komputer mialby 8 czy 100 to dla systemu 32bit niewazne. to tak btw.

moim zdaniem ilosc ram nie wplywa w przypadku daphile w zaden sposob na granie, no ale jesli ktos slyszy roznice 4-8gb na systemie 32bit to chyba cos jest nie tak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Największym sukcesem szatana jest przekonanie ludzi, że nie istnieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem ilosc ram nie wplywa w przypadku daphile w zaden sposob na granie, no ale jesli ktos slyszy roznice 4-8gb na systemie 32bit to chyba cos jest nie tak.

Tylko nie winimy za to bogu ducha winny sprzęt ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie powinni się zająć dobrym tagowaniem plików, ew. zastanowić się nad dobrym backupem swoich plikowych zasobów, ale oczywiście ałdiofilsko zajmują się takimi pierdołami, że mnie zęby bolą jak o tym myślę. Jeden kretyn używa jcata, który łamie standard UAC, ma jcata ale ripuje pliki z cd do 48/24. Nie wie jak nazywa się algorytm upsamplingu z jakiego korzysta i jak jest ustawiony ale jest ałdiofilsko. Potem gra mu pamięć ram. Inny z nudów sobie na przemian instaluje 32 i 64 bitową wersję systemu linux co by sprawdzić czy grają tak samo.

 

A wy z nimi rozmawiacie. Gdzie jest założyciel wątku? voodoo alert. Tylko się później nie dziwcie, że takich ludzi tu się później więcej pojawi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niekoniecznie. chocby z tego powodu, ze 32 bity nie obsluguje nic powyzej 4gb, wiec czy komputer mialby 8 czy 100 to dla systemu 32bit niewazne

to wiem, ale pendrive ma byc tylko do tego wiec bez zmaczenia...

Inny z nudów sobie na przemian instaluje 32 i 64 bitową wersję systemu linux co by sprawdzić czy grają tak samo.

ja nic nie sprawdzam jak który gra - bo nie moge zainstalowac - wiec proszę mi nie ubliżać bo dla mnie i mojego ucha nie grają bity kopi instalacyjnej 32 lub 64 bitowej. Wypróbowalem obie wersje do instalacji bez skutecznie bo wyskakuje mi ten sam błąd w instalacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.