Skocz do zawartości
IGNORED

Podstawki antywibracyjne


Fafikdog
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

zdjęcie:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

post-529-0-03590800-1426866654_thumb.jpg

 

post-529-0-10498400-1426866671_thumb.jpg

 

Jeszcze, co mi się podoba w stoliku Franc Audio, to to, że podparcie górnego blatu jest zrobione po środku, a nie w postaci tradycyjnych czterech nóg, rozmieszczonych w narożnikach. Miałem stolik cztero-nogowy i ona tak trochę wizualnie zamyka sprzęt w takiej klatce. W stoliku Franca i Finite Elemente takie podparcie górnego blatu daje pewną otwartość optyczną konstrukcji, nawet jeśli rozmiary stolika są potężne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, ale gratulacja należą się raczej producentowi. Wchodzi na rynek przebojem. Ma już dystrybucję w wielu krajach, w tym nawet na wymagającym rynku azjatyckim. Jest to jeden z niewielu polskich producentów, który ma nie tylko dobry produkt, bo takich jest więcej, ale ma dopiętą stronę marketingową - porządne opakowanie, materiały handlowe, strona internetowa. Wbrew pozorom to nadal rzadkość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję słuchać samych podkładek Franc Audio, platform Slim i Fat oraz stolika, przy czym stolik zamówiłem w ciemno bez słuchania, tylko na podstawie wcześniejszych odsłuchów platform. Największy "WOW Factor" ma oczywiście stolik, łączy w sobie pozytywne cechy innych produktów, ale na większą skalę. Fajny upgrade, chociaż byłem wielkim zwolennikiem stolików granitowych i w sumie nadal jestem, ale to zawieszenie kulkowe daje bardzo wiele.

 

W planach mam kolejne zamówienia, bo na razie "obsłużyłem" 6 miejscówek, a zostało jeszcze kolejne 6 w tym platformy pod monobloki...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Dziękuję, ale gratulacja należą się raczej producentowi. Wchodzi na rynek przebojem. Ma już dystrybucję w wielu krajach, w tym nawet na wymagającym rynku azjatyckim. Jest to jeden z niewielu polskich producentów, który ma nie tylko dobry produkt, bo takich jest więcej, ale ma dopiętą stronę marketingową - porządne opakowanie, materiały handlowe, strona internetowa. Wbrew pozorom to nadal rzadkość.

 

Przemek , moje gratulacje za gust i smak w audio.

Czy sprzęt stojący na stoliku Franz -a stoi jeszcze dodatkowo na jakichś wibroizolatorach ?

Pytam bo sam zamówiłem pod nowy sprzęt platformy Symposium i również ich podkładki Rollerblock Junior HDSE jako stopki.

Mam też sporo podkładek właśnie Franza i dotychczas stosowałem je pod końcówkami mocy i pre. i zastanawiam się co lepiej spisuje się pod końcówki.

Nie obawiasz się zakurzenia sprzętu i lamp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, Jarku,

Tak, pod każdym komponentem jest jeszcze "coś". To są elementy, które dobrałem jeszcze na poprzednim stoliku granitowym i na ten moment przeniosłem je na nowy stolik, bez weryfikowania rezultatów z i bez :-)

 

Przedwzmacniacz i monobloki stoją na Copulare Audio Coral Lifters,

Gramofon stoi na OEMowych stopkach kulkowych plus podkładki własnej roboty z wkładkami z Herbies Audio Fat Dot. Tu planuję zmiany na Stillpointsy Ultra SS,

Napęd CD stoi na podkładkach własnej roboty: drewno hebanowe, wkładka z nakiełkiem z tytanu i przekładka z Herbies Audio dB Neutralizer ;-) Zdjątko w załączeniu. Heban to na prawdę wspaniałe drewno w zastosowaniach audio.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze, co mi się podoba w stoliku Franc Audio, to to, że podparcie górnego blatu jest zrobione po środku, a nie w postaci tradycyjnych czterech nóg

 

przepiękny jest ten stolik, dzięki za foty, jaka jest jego szerokość ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Tak, pod każdym komponentem jest jeszcze "coś". To są elementy, które dobrałem jeszcze na poprzednim stoliku granitowym i na ten moment przeniosłem je na nowy stolik, bez weryfikowania rezultatów z i bez :-)

 

Sam się zastanawiam na jakich podkładkach postawić poszczególne elementy.

Jedynie kolumny pozostawię na Franz-ach a z resztą będę musiał poeksperymentować.

Widzę ,że postawiłeś półkę na ceramicznych kulkach.

Ja zrobiłem podobnie z tą różnicą ,że moja szafka jest zamknięta i stoi na 6 stopkach Cerabase Classic.

Planuję w szafce pochować wszystkie zasilacze i dac-a , Oppo i amplituner od projektora itd. itp. żeby sprzęty nie stały na widoku.

Lubię porządek i minimalizm ;)

Dac postawię w szafce jeszcze dodatkowo na zakupionych Symposium Rollerblock ( ze względu na lampy w środku ).

Zastanawiam się co podłożyć pod pre. i czy wogóle cokolwiek podkładać skoro już stoi na szafce ?

Może spróbuję również czegoś z PAB ?

Problem tylko w tym ,że pre + zasilacz jest wysoki i podkładki powinny być w miarę niskie.

Zostało mi jeszcze kilka kpl. Franz - ów więc może pokombinuję również z nimi.

Masz jakieś inne propozycje do przetestowania ?

Edytowane przez jarek&ania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek, to zależy, w którą stronę chcesz pociągnąć brzmienie. Jak potrzebujesz szybkości, transparentności, dynamiki - to raczej coś twardego, jak dodać barwy, wybrzmień, zmiękczyć trochę brzmienie - to raczej coś miękkiego. Ja bardzo lubię produkty Herbies Audio Lab. Tam znajdziesz wiele rozwiązań. Dobre, skuteczne i w rozsądnej cenie. Raczej też niewysokie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Jarek, to zależy, w którą stronę chcesz pociągnąć brzmienie. Jak potrzebujesz szybkości, transparentności, dynamiki - to raczej coś twardego, jak dodać barwy, wybrzmień, zmiękczyć trochę brzmienie - to raczej coś miękkiego. Ja bardzo lubię produkty Herbies Audio Lab. Tam znajdziesz wiele rozwiązań. Dobre, skuteczne i w rozsądnej cenie. Raczej też niewysokie.

Tak , chodziło mi bardziej o producentów wpływ na brzmienie wiadomo ,że każdy ma inny ;)

Od tego producenta kiedyś kupowałem dumpery na lampy.

Edytowane przez jarek&ania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Od kilku dni słucham podstawek Acoustic Revive SPU 8 pod kolcami kolumn na platformach z HDF-u.

Zmiana bardzo słyszalna, już w trakcie wymiany zwykłych krążków na SPU.

Wspólnie z kolegą przechylaliśmy kolumny w każdą stronę i wymienialiśmy podkładki, z każdą kolejną podmianą dźwięk otwierał się coraz bardziej.

 

Po skończeniu osłupieliśmy z wrażenia.

 

Zmiany in plus : większa przestrzeń, czytelność, klarowność, scena uciekła jeszcze bardziej w tył za linię kolumn, dźwięk stał się harmonijnie poukładany i cichszy, większe oddalenie źródeł pozornych między sobą.

 

Żeby wrócić do głośności z przed zmianą trzeba troszkę dodać na potencjometrze ale do dobry objaw.

 

Początkowo "in minus" słychać wpływ na najniższe częstotliwości.

Bas ma mniejszy impet, staje się krótszy i bardziej w punkt ale po pewnym czasie można zauważyć, że jest bardziej zróżnicowany, bez efektownego podbicia, "buczenia" i temu podobnych zjawisk. Co po dłuższym osłuchaniu z "wady" przeradza się w zaletę.

 

Przed zakupem polecam wypróbowanie u siebie.

Bardzo dobry stosunek przyrostu jakości do ceny.

 

Na koniec dodam, że póki co podkładki leżą na podkładkach antywibracyjnych audio-technica AT6091.

 

W przyszłości sprawdzę jaka będzie różnica po wymianie gumowych podkładek na kwarcowe RIQ-5010, tego samego producenta co SPU.

 

Pozdrawiam

Pygar

 

P.s.

Proszę o opisy wpływu platform RST-38 pod głośnikami w waszych systemach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę dni przed zamianą podkładek pod kolce zainstalowałem we wzmacniaczu 2 komplety osłon na wejścia RCA, model SIP-8Q.

Razem z SPU zwiększyły ilość słyszanych detali przy bardzo cichym graniu.

 

Dodatkowo wolne gniazda zasilania w "listwie" i wzmacniaczu zaślepiłem osłonami Oyaide MWA-EC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-45609-0-99181700-1427039391_thumb.jpg

post-45609-0-07856200-1427039407_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś sprawdzał u siebie albo ma w domu platformy pod kolumny Acoustic Revive RST-38 ?

Proszę o opisy, jak działają.

 

Pozdrawiam

Pygar

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Może koledzy będą się śmiać, ale dziś testowaliśmy dokładnie absorbery G-FLEX. Okazało się, że najlepiej ustawiać je inaczej niż sugeruje producent, czyli blaszkami nie na przemian lewo/prawoskrętnie tylko wszystkie trzy albo pięć (w zależności od wersji) w tym samym kierunku. Mało tego, zdecydowanie lepiej jest jeśli kierunek tych fal przypada prawoskrętnie... Tego ostatniego nie jestem w stanie wytłumaczyć. Słychać też różnicę w zależności od tego czy blaszki leżą dokładnie metalem na sobie czy też są względem siebie poprzesuwane - ostatnie ustawienie jest najlepsze. Reasumując; wszystkie blaszki na sobie należy ułożyć prawoskrętnie i zadbać o to, żeby fale były względem siebie poprzesuwane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stillpointsy już sprawdziłeś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś testowaliśmy dokładnie absorbery G-FLEX.

Okazało się, że najlepiej ustawiać je inaczej niż sugeruje producent

 

To ustawienie "pod prąd" względem zaleceń producenta czym się dokładnie objawiało?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

To ustawienie "pod prąd" względem zaleceń producenta czym się dokładnie objawiało?

 

Lepszym, wyraźniejszym rysunkiem w efekcie poczuciem większej głębi i większej ilości szczegółów, które przy ustawieniu na przemian trochę się jakby gubiły. To ustawienie daje najciemniejsze tło i chyba najwyraźniej zarysowane plany oraz w największym stopniu czyści wyższy podzakres średnicy, w konsekwencji redukuje ekspozycję sybilantów. Ale to już może być indywidualna kwestia każdego systemu, będzie to zależeć od jakiegoś modu rezonansowego. Wzrost szczegółowości ale jednocześnie porządku były szczególnie odczuwalne pod preampem BAT VK-51SE, który jest dość okrągły a relatywnie mało precyzyjny. Zarówno pod CD jak i pre ARC różnica jest bardziej subtelna, ale też idzie w tym samym kierunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj spróbowałem pod cdp,różnica była bardziej niż subtelna więc wróciłem do firmowego ustawienia,dziś zaryzykuję jeszcze pod wzmacniaczem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MiG zabrzmiał jednak lepiej, bardziej czysto.

 

Ultra czystość to nie jest najmocniejsza strona g-flexów ale mają inne walory,rodzaj użytych podstawek jest determinowany przez aktualną potrzebę-jak już się tak "wyczyści" to brzmienie za bardzo to można zapomnieć o przesterach gitarowych-tutaj ma być brud,często trąbka tudzież wokal z chrypką na takich wygładzonych systemach brzmią zbyt gładko,są pozbawione naturalnego uroku związanego właśnie z lekkim zabrudzeniem,robi się wtedy takie brzmienie...no nie wiem..."salonowe" ,kiedy zawsze jest na górze czysto i sterylnie.Posłuchaj sobie grunge'u na takim systemie albo starego hc-wypada karykaturalnie-nie moja bajka.

 

Cały czas mam dylemat co zostanie pod cdp:g-flexy czy Sort Kone BC,jedne i drugie wnoszą coś interesującego do brzmienia i nie wiem czy czasem koniec końców nie zadecydują tutaj względy praktyczno-estetyczne:flexy łatwiejsze w aplikacji pod elektronikę i wizualnie odtwarzacz prezentuje się z nimi korzystniej;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez octavarium

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam tych zatyczek z linka powyżej oraz firmy Telos (praktycznie jest to to samo, zmienia się tylko nadruk, pewnie producent jest ten sam). Po sprzedaży Manleya The Wave oraz wcześniej DCS Verdi zostało mi sporo wolnych kompletów XLR (męskich i żeńskich) i RCA .... jakby ktoś chciał sprawdzić jak taka biżuteria działa, to proszę kontakt na priv.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Złote myśli "Słońca hajenda" ... "Lampa szumi, winyl trzeszczy, Ellipticor nie dla leszczy". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,czy ktoś porownywal podkładki Franc Audio Fat Foot z FE Cerabase Classic pod troche większymi obciążeniami tak około 150 kg ?

Ewentualnie co innego polecacie do zastosowania pod stolik na bazie sklejki i mdf ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie co innego polecacie do zastosowania pod stolik na bazie sklejki i mdf ?

 

Squad w moim odczucia polecę Tobie best of the best czyli Stillpoints i pod stolik będą to Ultra 5 x 4. Cena nie mała

ale warte każdej złotówki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnepan, dziękuje Ci bardzo za propozycje ;)

Teraz opuszczamy stratosfery absurdu i wracamy do rzeczywistości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez squad05

----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Używam tych zatyczek z linka powyżej oraz firmy Telos (praktycznie jest to to samo, zmienia się tylko nadruk, pewnie producent jest ten sam).

Artur napisz szerze o co chodzi z tymi zatyczkami.

Ja chętnie bym wypróbował ale trochę ich potrzebuję ;)

Poniżej tylna ścianka mojego pre :

post-33970-0-47236000-1428345495_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur napisz szerze o co chodzi z tymi zatyczkami.

Ja chętnie bym wypróbował ale trochę ich potrzebuję ;)

Jarku, ma to chronić przed zakłóceniami RFI/EMI czy jakoś tak to się nazywa ... no i przed kurzem, też :) Zmiany są ... no cóż, to zależy ... ale od czego, to nie mam zielonego pojęcia, We Wro zmiany wydawały się bardziej słyszalne, ciemniejsze tło, jakby więcej szczegółów się pokazywało (zmiany te są subtelne, to nie jest efekt WOW). W Kra już takich efektów nie ma ... chyba bardziej koszerny prund tu mam :))) Twoje zabawki są nieźle wyposażone w wejścia i wyjścia, szczególnie XLR ... jakbyś chciał je wszystkie wolne zatkać, to sakwę talarów będziesz musiał wydać. Na pewno przepięknie taka "biżuteria" wygląda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Złote myśli "Słońca hajenda" ... "Lampa szumi, winyl trzeszczy, Ellipticor nie dla leszczy". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.