Skocz do zawartości
IGNORED

3D: poważna sprawa czy gadżet?


wasylak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Maju dnia 23.02.2016 - 07:51 napisał

"Opisujesz coś co w filmach ma rację bytu i co jest celowym zabiegiem reżysera."

 

nie, to nie jest celowe a w kazdym razie to pokazanie świata oczami bohatera a nie z boku

 

Projekcje filmowe i rozrywkowe będą bazować na takich efektach specjalnych jednak tylko w pewnych sytuacjach.

Zauważ że 3D łączy widzenie przestrzenne z elementami holografii. Jeżeli wrócimy do przykładu i porównania do okna to widzimy w telewizorze świat za tym oknem i część sprzętów domowych przed nim.....czy to jest konieczne w sytuacji gdy interesuje nas tylko to co na zewnątrz?

Podobnie w telewizji niekonieczne dla nas jest to by zawsze oglądać świat oczami realizatora lub bohatera audycji. Nie musi nic wychodzić z ekranu by spektakl odebrać jak w teatrze na scenie przed sobą z naturalną głębią.

 

Maju dnia 23.02.2016 - 07:51 napisał

"Ja mówiłem o innych programach telewizyjnych w których ten efekt jest zbędny, bo w programach publicystycznych, wiadomościach itp. niezmiernie rzadko zdarza się by ktoś chciał zdzielić w nos kamerzystę lub czymś do niego rzucał. :)))"

 

w zyciu nie widziałem takich programów z takimi efektami, a wiesz dlaczego?, bo kamera stoi dalej niż metr

 

Widzę że to co napisałem w formie żartu by przybliżyć to o czym mówię jeszcze bardziej namieszało.... ;)

 

Może inaczej.

Przez dziesiątki lat obraz tak kinowy jak telewizyjny kojarzył się z płaskim oddalonym od nas na pewną odległość mniej lub bardziej doskonałym jakościowo przekazem. Podobnie dźwięk wydobywał się z jednego punktu co zwłaszcza w kinie z wiernością przekazu nie miało wiele wspólnego. Gdy weszło stereo było znacznie lepiej, ale na tym jak wiemy nie poprzestano.

Obrazowi nadal brakowało naturalnej głębi.....3D ten mankament stara się usunąć, mało tego dodaje pewne efekty od ekranu w kierunku widza co poszerza obszar na jakim akcja się odbywa. Ja ten rodzaj prezentacji nie nazywałbym tylko przestrzennym, bo jest to obraz wzbogacony o holografię na linii ekran widz. Tu znowu posłużę się porównaniem do dźwięku. Obecne 3D to takie jeszcze niedoskonałe, ubogie 5.1 a to 3D (jedynie w głąb) obrazu to stereo, tu wracam do porównania obrazu w lustrze gdzie nic nam z niego nie wystaje i nie wyskakuje a przecież widzimy wszystko naturalnie, przestrzennie choć odwrócone. ;)

Do producentów sprzętu i realizatorów należy wybór czy skupią się bardziej na doskonaleniu odbioru w sensie jakości obrazu i tego jak widzimy czy na bajerach holograficznych przekazu.....od tego też zależy jakie 3D będziemy w przyszłości mieć. Czy to będzie dzisiejsze 3D z elementami holografii, może też inny system dla tradycyjnej TV a inny dla kina itp. widowisk, czy wreszcie postawią na pełną holografię a wtedy obecne 3D pewnie stopniowo zaniknie.

 

Jeżeli nic nie wskórałem to się poddaję.....inaczej tego nie potrafię wyjaśnić co miałem na myśli pisząc w cytowanych i poprzednich postach. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważ że 3D łączy widzenie przestrzenne z elementami holografii

jesli masz na myśli świat realny to zgoda, jeśli 3D telewizyjne lub imaxowe to nie zgoda.

 

Jeżeli wrócimy do przykładu i porównania do okna to widzimy w telewizorze świat za tym oknem i część sprzętów domowych przed nim.....czy to jest konieczne w sytuacji gdy interesuje nas tylko to co na zewnątrz?

nigdy nie wiesz czy w trakcie oglądania programu informacyjnego w zaproponowanym przez Ciebie "nowym 3D" nie wrzuci ktoś do okna piłki a wtedy dostaniesz nią w nos - i chcesz mi powiedzieć że to jest 3D efekciarskie!? - toż to najnormalniejszy trójwymiar na świecie.

 

mało tego dodaje pewne efekty od ekranu w kierunku widza co poszerza obszar na jakim akcja się odbywa.

nic się sztucznie nie dodaje, jest dokładnie jak w naturze.

ja za cholerę nie mogę pojąć jak to możliwe że ludzie mający z 3D styczność od urodzenia nagle twierdzą że to co dzieje się w 3D telewizyjnym między ekranem a widzem jest sztuczne.

 

Ja ten rodzaj prezentacji nie nazywałbym tylko przestrzennym, bo jest to obraz wzbogacony o holografię na lini ekran widz.

że cooooooooooo?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja za cholerę nie mogę pojąć jak to możliwe że ludzie mający z 3D styczność od urodzenia nagle twierdzą że to co dzieje się w 3D telewizyjnym między ekranem a widzem jest sztuczne.

 

Wybacz, ale jeśli oglądam program popularno-naukowy 3D poświęcony astronomii i o mało nie dostaję w łeb planetą Mars, która mi lata koło głowy - nie nazwę tego realizmem, ale tandetnym efekciarstwem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu wracam do porównania obrazu w lustrze gdzie nic nam z niego nie wystaje i nie wyskakuje a przecież widzimy wszystko naturalnie, przestrzennie choć odwrócone. ;)

jak to nie wyskakuje? przecież jeśli staniesz naprzeciwko i ktoś rzuci piłką w ciebie to będziesz obserwował przybliżającą się piłkę (również w pewnym momencie będzie ona koło nosa) a po chwili trafi ona w szkło.

 

Wybacz, ale jeśli oglądam program popularno-naukowy 3D poświęcony astronomii i o mało nie dostaję w łeb planetą Mars, która mi lata koło głowy - nie nazwę tego realizmem, ale tandetnym efekciarstwem.

a widzisz, trzeba odróżnić grafikę komputerową zaprzęgniętą do pokazania widzowi mniej więcej jak ta planeta wygląda od rzeczywistości

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a widzisz, trzeba odróżnić grafikę komputerową zaprzęgniętą do pokazania widzowi mniej więcej jak ta planeta wygląda od rzeczywistości

 

Że co proszę? Wypowiedź totalnie niezrozumiała.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz w sposób zrozumiały zamiast szukać pomocy u sił nadprzyrodzonych.

jesli nie rozumiesz prostego zdania to źle swiadczy o tobie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli nie rozumiesz prostego zdania to źle swiadczy o tobie

 

Raczej o Tobie, że nie potrafisz formułować swoich myśli w sposób zrozumiały.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maju dnia 24.02.2016 - 12:36 napisał

"Jeżeli wrócimy do przykładu i porównania do okna to widzimy w telewizorze świat za tym oknem i część sprzętów domowych przed nim.....czy to jest konieczne w sytuacji gdy interesuje nas tylko to co na zewnątrz?"

 

nigdy nie wiesz czy w trakcie oglądania programu informacyjnego w zaproponowanym przez Ciebie "nowym 3D" nie wrzuci ktoś do okna piłki a wtedy dostaniesz nią w nos - i chcesz mi powiedzieć że to jest 3D efekciarskie!? - toż to najnormalniejszy trójwymiar na świecie.

 

Zakładasz że okno jest otwarte....rozumiem.

Najczęściej jednak to okno jest zamknięte i co wtedy? Nas też zauważ w tradycyjnym odbiorze telewizyjnym od spektaklu coś oddziela. ;)

 

Maju dnia 24.02.2016 - 12:36 napisał

"mało tego dodaje pewne efekty od ekranu w kierunku widza co poszerza obszar na jakim akcja się odbywa."

 

nic się sztucznie nie dodaje, jest dokładnie jak w naturze.

ja za cholerę nie mogę pojąć jak to możliwe że ludzie mający z 3D styczność od urodzenia nagle twierdzą że to co dzieje się w 3D telewizyjnym między ekranem a widzem jest sztuczne.

 

A czy ja zarzucam że to zawsze czy dla każdego jest sztuczne? ;)

 

Mówiłem tylko o tym że nie zawsze, nie w każdej realizacji telewizyjnej potrzebne jest to byśmy mieli akcję przenoszoną w ten wymiar jeżeli coś w sposób ciągły oglądamy z pewnego dystansu.

Nie wszyscy też tego oczekują (np. ja) w każdym programie telewizyjnym.

 

Maju dnia 24.02.2016 - 12:36 napisał

"Ja ten rodzaj prezentacji nie nazywałbym tylko przestrzennym, bo jest to obraz wzbogacony o holografię na linii ekran widz.'

 

że cooooooooooo?

 

Maju dnia 24.02.2016 - 12:36 napisał

"tu wracam do porównania obrazu w lustrze gdzie nic nam z niego nie wystaje i nie wyskakuje a przecież widzimy wszystko naturalnie, przestrzennie choć odwrócone. ;)"

 

jak to nie wyskakuje? przecież jeśli staniesz naprzeciwko i ktoś rzuci piłką w ciebie to będziesz obserwował przybliżającą się piłkę (również w pewnym momencie będzie ona koło nosa) a po chwili trafi ona w szkło.

 

Nie zrozumiałeś, nikt z lustra do mnie piłką przecież nie rzuci.....mówiłem o sobie jako widzu (obserwatorze) tego co pokazuje lustro porównując to do 3D gdzie ten efekt można uzyskać dlatego nazwałem to "wzbogaceniem o holografię".

Akcja przestrzennego przekazu trójwymiarowego wykracza poza ramy ograniczone szkłem odbiornika w kierunku widza.....tego przecież oglądając coś w lustrze nie doświadczamy.

 

Powtórzę, tradycyjna telewizja 2D nauczyła nas że obserwujemy obraz na płaszczyźnie i wyobrażamy sobie jego głębię.....3D przywróciło to czego brakuje - naturalną perspektywę w głąb dodając niejako holograficzny bonus w postaci wyjścia z akcją ku widzowi i czasem coś się dzieje na przestrzeni od ekranu do widza. Nazywam to wzbogaceniem o holografię, bo efekt ten jest dla mnie swojego rodzaju w przenośni i dosłownie wyjściem przed szereg. Dlatego porównuję to często do dźwięku przestrzennego.

Obraz 3D w obecnej postaci i dźwięk (5.1) to dobre połączenie....słyszymy przestrzennie (dookoła) a widzimy tylko w ograniczonym zakresie. Dlatego widowiska w pełni holograficzne nawet jakby z technicznego punktu widzenia były możliwe pewnie się przyjmą tylko jako ciekawostka....nikogo nie będzie bawić ciągłe kręcenie głową by nadążyć za akcją.

Myślę że zawsze pozostanie tradycyjna bariera pomiędzy widzem a tym co oglądamy w postaci jakiegoś umownego ekranu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nas też zauważ w odbiorze telewizyjnym od spektaklu coś oddziela.

W kinach z projekcją sferyczną (pokazowych) okazuje się, że nawet na obrazie 2D organizm jest tak oszukany, że potrafi stracić równowagę w związku z wyświetlanym obrazem. Tam od spektaklu bardzo mało nas oddziela, mimo że to tylko 2D. Człowiek lubi być "oszukiwany" ;-), tzn. zmysły człowieka lubią być oszukiwane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuje plyty BD z wersja 3D, i ta zawsze jako pierwsza wlaczam. Ogladam na pasywnym 3D, nie meczy mnie tak jak aktywne. Pomimo tego ze trace troche rozdzielczosci, to jednak jako calosc jako ciekawostka spelnia w swoja role. Na co dzien wole obraz 2D, ale od czasu do czasu 3D jest jak ulubiony trunek, poprawia obcowanie z rzeczywistoscia. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej o Tobie, że nie potrafisz formułować swoich myśli w sposób zrozumiały.

inni rozumieją tylko ty nie rozumiesz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inni rozumieją tylko ty nie rozumiesz

 

Proszę o przedstawienie wyników badań ankietowych na potwierdzenie, że to prawda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maju, miałem cytować Twoje wypowiedzi ale z racji braku wyobraźni zaniecham.

 

Robisz zasadniczy błąd w rozumowaniu ponieważ przyzwyczajony w telewizyjnym odbiorze do płaskiej powierzchni 2D chciałbyś aby niektóre programy telewizyjne w tej naszej trójwymiarowości były mniej trójwymiarowe - a tak się nie da.

Chciałbyś aby owe programy miały trójwymiar raczej w głąb, tylko takie właśnie realizacje uzależnione są wyłącznie od tego gdzie ta kamera się w danej chwili znajduje.

Chcesz nam tu wmówić że min. programy informacyjne powiny być tak realizowane aby ten trójwymiar nie "wyskakiwał" przed ekran - i będe powtarzał do znudzenia że obecne 3D w telewizorze jast jak najbardziej naturalne bo jest uzależnione od pozycji kamery.

Wplątanie w to 3D terminu: cyt. holografi, jest zarąbistym nadużyciem ponieważ czegoś takiego w 3D nie ma.

 

Proszę o przedstawienie wyników badań ankietowych na potwierdzenie, że to prawda.

zapytaj się otwarcie innych w tym wątku - zobaczymy co odpowiedzą (chodzi konkretne o zdanie z postu 364)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez witek_z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dopiero holografia jest w stanie stworzyć prawdziwe 3D, a nie jego namiastkę.

 

zapytaj się otwarcie innych w tym wątku

 

Po co? Stawiasz tezę - to ją udowodnij.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dopiero holografia jest w stanie stworzyć prawdziwe 3D,

3D to wzbogacenie obrazu 2D głębią w przypadku gdy widz jest "nieruchomy", holografia jest wtedy gdy widz jest "ruchomy".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robisz zasadniczy błąd w rozumowaniu ponieważ przyzwyczajony w telewizyjnym odbiorze do płaskiej powierzchni 2D chciałbyś aby niektóre programy telewizyjne w tej naszej trójwymiarowości były mniej trójwymiarowe - a tak się nie da.

Chciałbyś aby owe programy miały trójwymiar raczej w głąb, tylko takie właśnie realizacje uzależnione są wyłącznie od tego gdzie ta kamera się w danej chwili znajduje.

Chcesz nam tu wmówić że min. programy informacyjne powiny być tak realizowane aby ten trójwymiar nie "wyskakiwał" przed ekran - i będe powtarzał do znudzenia że obecne 3D w telewizorze jast jak najbardziej naturalne bo jest uzależnione od pozycji kamery.

Wplątanie w to 3D terminu: cyt. holografi, jest zarąbistym nadużyciem ponieważ czegoś takiego w 3D nie ma.

 

Niczego nie wmawiam jedynie przedstawiłem mój punkt widzenia na ten problem.

Zgadzam się w sprawie "pozycji kamery" i dopuszczam każdą realizację. Nie widzę jednak potrzeby epatowania nas (będę się trzymał terminu) wzbogaconym o "holografię" obrazem przestrzennym w każdym przypadku i za każdą cenę. Wolałbym by jakość obrazu i jego przestrzenność w głąb dopracowano do perfekcji a gdy to nastąpi częstowano nas bonusami.....tu Ty się mylisz - da się, da się to zrobić. Tak jak do pewnej grupy audycji nie potrzebny jest dźwięk 5.1, tak też nic nie musi wychodzić z ekranu. ;)

Tu porównam to do dobrego stereo gdzie jak wiadomo ważna jest czytelność z jakiego kierunku dźwięk dochodzi, równie ważne jest jak sprzęt i nagranie buduje efekt głębi dźwięku.....dopiero jak to dopracujemy do perfekcji możemy się cieszyć bardzo dobrą efektem stereo. Jak wiemy z tym realizatorzy i sprzęt mają często problemy i różnie to bywa.....a tu wzięliśmy się za 5.1 i kolejne mutacje tej technologii w których problemów jest jeszcze więcej. Ciekawostka (dla niektórych) - stereo odpowiednio zrealizowane pozwala też na podobne bonusy (jak 3D) i dźwięk możemy słyszeć również poza bazą stereo w zależności od realizacji dość wyraźnie.....nie tylko w kierunkach bocznych, również w kierunku słuchacza i z tyłu za nim. ;)

 

Co do zarzutu że chciałbym pozbawić 3D części trójwymiarowości.....to nie tak.

Obecne "okularowe" 3D jak najbardziej musi w tej formie funkcjonować i o ile to możliwe się rozwijać. Jednak nie wiemy co czas przyniesie, jak rozwój techniki wpłynie na to w jakim kierunku to pójdzie (budowa prototypowych urządzeń holograficznych jest faktem).....znając życie może wygrać tania technologia która da nam kolejny bajer i oszustwo dla naszych zmysłów ku uciesze i zabawie (jakiś rodzaj holografii) kosztem dążenia do perfekcyjnej jakości przekazu przestrzennego obrazu w głąb ekranu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3D aktywne (migawkowe okulary) TV to SYF ...

Owszem na matrycach UHD pasywne LG jeszcze daje radę na kreskówkach.

Nastał czas by przyznać, że 3D to LIPA ...

 

Zawsze pisałem: nigdy małolatom nie wolno dawać 3D aktywne z okularami ...

 

Z dziećmi zrobicie co chcecie ...

 

WNIOSEK TAKI:

Jak najszybciej wycofać szkodliwe 3D TV z oferty sprzedażowej ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez janunio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nastał czas by przyznać, że 3D to LIPA ...

 

Od samego początku to piszę. A wszelka dęta frazeologia że 3D niby jest "bardziej zbliżone do rzeczywistości" to wyłącznie pustosłowie i dywan utkanych frazesów.

 

Jak najszybciej wycofać szkodliwe 3D TV z oferty sprzedażowej ...

 

Właśnie czołowi światowi producenci telewizorów podjęli taką decyzję. W ślad za nimi pójdą producenci odtwarzaczy BD/DVD i dostawcy materiału filmowego w Internecie. Łkania i zawodzenia miłośników 3D psu na budę się nie zdadzą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co?

to chyba w twoim interesie jest zweryfikować czy inni też nierozumieją

 

Zgadzam się w sprawie "pozycji kamery"

no to OK ale za chwilę czytamy:

 

Nie widzę jednak potrzeby epatowania nas wzbogaconym o "holografię" obrazem przestrzennym w każdym przypadku i za każdą cenę.

no przecież ta (po Twojemu) "holografia" czyli wyskakiwanie obrazu przed ekran uzależnione jest tylko i wyłącznie od pozycji kamery i nie jest prawdą że ów zabieg można stosować kiedy się chce.

 

tak też nic nie musi wychodzić z ekranu.

Qźwa jak z niemcem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez witek_z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemcem?

Tak to jest jak się nie nadaje na tych samych falach.... :)))

 

Nie wiem tak naprawdę jak realizowane są produkcje 3D i jak duży wpływ na to ma pozycja kamery.

Nie wydaje mi się jednak możliwe by realizatorzy nie mogli w miarę dowolnie kreować głębi i przestrzenności w tych realizacjach skoro jakieś regulacje tychże nawet w telewizorach znajdujemy.

Tak więc to co zobaczymy, jaką przestrzeń będzie to wynikiem założonej realizacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro jakieś regulacje tychże nawet w telewizorach znajdujemy.

w telewizorach!? gdzie, i najwazniejsze co one realizują

 

Nie wydaje mi się jednak możliwe by realizatorzy nie mogli w miarę dowolnie kreować głębi i przestrzenności w tych realizacjach

Jak??? chyba że odległością pomiędzy kamerami i wtedy gdy one są w większej odległości niz nasze oczy trójwymiar jest mocniej zaznaczony z bliska a ten dalszy też jest lepszy niż ten którego my doświadczamy na codzień.

 

Tak to jest jak się nie nadaje na tych samych falach.... :)))

fale te same tylko trzeba rzetelnie rozmawiać o faktach a nie fantazjować jak bobcat

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie porównuj nieporównywalnego.....ja mam zdecydowanie mniejsze (inaczej zdefiniowane, sądząc po naszym sporze) oczekiwania w stosunku do 3D.....Bobcat chciał 3D wszystkimi zmysłami odbierać nie tylko wzrokiem. :)))

 

Maju dnia 27.02.2016 - 09:37 napisał

"skoro jakieś regulacje tychże nawet w telewizorach znajdujemy."

 

w telewizorach!? gdzie, i najwazniejsze co one realizują

 

Na przykład coś takiego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Maju dnia 27.02.2016 - 09:37 napisał

"Nie wydaje mi się jednak możliwe by realizatorzy nie mogli w miarę dowolnie kreować głębi i przestrzenności w tych realizacjach"

 

Jak??? chyba że odległością pomiędzy kamerami i wtedy gdy one są w większej odległości niz nasze oczy trójwymiar jest mocniej zaznaczony z bliska a ten dalszy też jest lepszy niż ten którego my doświadczamy na codzień.

 

Miałem na myśli to że przez odpowiednie ustawienie kamer ktoś (reżyser) decyduje jak zrealizowana jest przestrzenność.

Myślę też że w wielu realizacjach pewnych korekt dokonuje się też na gotowych nagranych filmowych scenach na przykład w filmach SF (pewnie nie tylko) robi się to w dużej mierze na komputerach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sądząc po naszym sporze

to nie jest żaden spór tylko moim zdaniem miła polemika.

 

Miałem na myśli to że przez odpowiednie ustawienie kamer ktoś (reżyser) decyduje jak zrealizowana jest przestrzenność.

no wiadomo, kamera bliżej obiektu = wiekszy trójwymiar i odwrotnie.

 

www.youtube.com/watch?v=vLeJN21Gxi4

sprawdzę, oczywiście nie od razu ale dam znać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez witek_z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie jest żaden spór tylko moim zdaniem miła polemika.

 

Masz rację....spór to za duże słowo, zwłaszcza biorąc pod uwagę ten fakt jak trudno prowadzi się taka rozmowę na forum. Tu często zwykłe nieporozumienia powodują niepotrzebne zaostrzanie dyskusji. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3D to wyłącznie ma pasywnych matrycach LG UHD.

Wtedy mamy pełne 1080 linii.

3D w opcji UHD nie istnieje.

Są poza standardem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 7 miesięcy temu...

Dzisiaj wyszła czwarta część cyklu LICHTMOND - The Journey. Kto juz widział ? ja właśnie słucham na TIDALu, trochę na jedno kopyto, ale zobaczymy .......

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ożywiamy trumienkę 3D wianuszkiem zasuszonych nieśmiertelników z dawno nie wietrzonej rupieciarni?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3D to faktycznie trup, ale pojawiają się od czasu do czasu takie właśnie perełki, które fajnie się ogląda i słucha.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.