Skocz do zawartości
IGNORED

3D: poważna sprawa czy gadżet?


wasylak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3D to robi wrażenie nawet telefonie 5 cali.

 

Przekątna nie ma nie ma tu ŻADNEGO znaczenia.

 

OK, jeden siedzi przy biurku i ma 32 cale 3D, a drugi wydał MEGA kasę na kino 150 cali w piwnicy czy na poddaszu.

 

Żadnej różnicy nie widzę ...

W temacie:

3D to taka zabawa dla naiwnych. WIOCHA.

Jak możesz widzieć róžnice skoro ciągle jesteś pod wpływem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Pod wpływem", to 3D samo się robi, nawet nie trzeba kupować telewizora, tylko czasem obrazy się rozjeżdżają :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro 3D w obecnej postaci stoi pod znakiem zapytania - zapytajmy dlaczego?.

Możliwe powody (dopisujcie kolejne):

 

7. Powód jest podobny do tego, dla którego praktycznie nie przyjęła się muzyka 5.1 (nad czym boleję jako wielki miłośnik tejże). Po prostu jest to potrzebne bardzo wąskiemu gronu zapaleńców. Przetłaczająca większość traktuje telewizor jako przedmiot użytkowy, który ma mu coś pokazać - newsy, program do obejrzenia, film. Dążenie do maksymalnego zbliżenia się do rzeczywistości jest im zbędne.

 

Analogicznie rzecz się ma przy wielokanałowej muzyce. Ma to być rzecz do posłuchania. Niekoniecznie trzeba się przenosić do Złotej Sali Wiedeńskiego Towarzystwa Muzycznego lub Metropolitan Opery. Kierunkowość dźwięk jako samoistny, dodatkowy środek wyrazu artystycznego, komplementarny do dotychczas istniejących - bawi bardzo niewielu.

 

Druga sprawa - w jakiej formie 3D powróci (bo że tak się stanie - nie mam wątpliwości)?

 

Ja natomiast mam. Bardzo poważne. Kierunek rozwoju technologii video wytycza Ultra HD.

 

3D to robi wrażenie nawet telefonie 5 cali.

 

To już do tego doszło, że aby zatelefonować trzeba zakładać specjalne okulary?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ale statystycznie rzecz biorąc - który powód/powody odgrywają wg Was główną rolę?

 

Generalnie kinematografia przeżywa kryzys i widzowie są zawiedzeni nie tyle technologią 3D co poziomem samej kinematografii, ja z produkcji filmowej z 2015 r mókłbym polecić najwyżej dwa filmy : Everest i Nienawistną ósemkę więc problem jest w wyprodukowaniu jakiekolwiek interesującego materiału który będzie się sprzedawał. Ja już dałem sobie spokój z chodzeniem do kina i oglądaniem tych gniotów. Wiec raptem dwa interesujące filmy, Everest oglądałem w 3D i byłem usatysfakcjonowany mimo skromnych 47 cali. Reasumując do rozwoju technologii w tym 3D potrzebna jest masowość sprzedaży produktu (filmów). Na początek niech będą chociaż interesujące chociaż technicznie jak (Avatar) jak nie sa w stanie połączyć techniki z trescią.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Renia239
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest problem, bo tworzone w 3d są filmy robione dla 3d, nie treści. Gdyby twórcom chodziło o przekazanie interesujących historii, a nie cisnęli w efekty specjalne, to dobrze by zrobiło dla upowszechnienia standardu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać realizacja 3D sporo kosztuje a poniesione koszty w stosunku do efektu nie dają spodziewanego zainteresowania stąd ucieczka w efekciarstwo co z prawdziwym widzeniem przestrzennym nie ma wiele wspólnego. tym próbuje się pozyskać widza.....czasem to niestety działa bardziej na szkodę, gdy efekt tego zabiegu razi sztucznością.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie .... kino czy to domowe czy publiczne to rozrywka...i ja osobiście tak to traktuję...a 3D jest rozwinięciem tejże rozrywki...i chętnie oglądam coraz to nowsze produkcje...

 

Jednemu dana rozrywka podoba się bardziej innemu wcale...o gustach się nie rozmawia... ale większość osób niestety nie ma warunkòw technicznych lub finansowych aby z tej domowej rozrywki 3d czerpać 100%...ponieważ potrzebny jest ogromny tv lub projektor. ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yodas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponieważ potrzebny jest ogromny tv lub projektor. ...

Można też usiąść bliżej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też o tym pisałem że dla mnie fakt że oglądam cokolwiek na małym ekranie nie ma większego znaczenia.

Każdy woli jednak oglądać filmy na większym, lepszym.....i mniej pewnie będzie to ważne czy to 2 czy 3D, a ważna będzie wygoda oglądania a zwłaszcza jakość tej realizacji.

 

7. Powód jest podobny do tego, dla którego praktycznie nie przyjęła się muzyka 5.1 (nad czym boleję jako wielki miłośnik tejże). Po prostu jest to potrzebne bardzo wąskiemu gronu zapaleńców. Przetłaczająca większość traktuje telewizor jako przedmiot użytkowy, który ma mu coś pokazać - newsy, program do obejrzenia, film. Dążenie do maksymalnego zbliżenia się do rzeczywistości jest im zbędne.

 

Analogicznie rzecz się ma przy wielokanałowej muzyce.

 

Porównywanie 3D do dźwięku przestrzennego jest tylko pozornie uprawnione.

Zauważmy jedno tą przestrzeń jaką zdaje się "obsługiwać" 3D zwykłe stereo doskonale zagospodarowuje a realizacje kinowe poszły dalej.....mało tego w kinach stały się już dawno standardem, pomału wkracza do TV bo ktoś nam skutecznie wmówił że bez tego ani rusz.

Technologia 5.1 i kolejne wersje nikogo już nie dziwią, nikt nie pisze że jest to zbędne....choć jak wiemy że większość ma namiastkę kina domowego w postaci tanich głośników. Mało tego poczciwe i dobre w KD stereo zastępują wynalazki w postaci soundbarów i co najdziwniejsze to się przyjmuje.

Co do jednego zgoda, z pewnych powodów dźwięk przestrzenny (5.1) nie będzie rozwijany (koszt dobrego systemu, adaptacja w przeciętnym mieszkaniu, domu).....jednak 3D ograniczają tylko niewygodne okulary i jak na razie mała ilość dobrych realizacji, nic więcej. ;)

 

A tu nam Bobcat sugeruje że trzeci wymiar jest niepotrzebny i już.....a już w muzyce gdzie obraz 2D można porównać do marnego stereo z radością wita 5.1.....nie widzę tu logiki. Zwłaszcza że dopiero holografię widzenia można porównywać z 5.1. ;)

 

 

Cytat

"Druga sprawa - w jakiej formie 3D powróci (bo że tak się stanie - nie mam wątpliwości)?'

 

Ja natomiast mam. Bardzo poważne. Kierunek rozwoju technologii video wytycza Ultra HD.

 

Jeszcze jedno o czym już tu wspominałem.

Zwiększanie rozdzielczości nie przywróci obrazowi brakującej tam wciąż przestrzenności.....jak tylko powstanie tania technologia to umożliwiająca bez użycia okularów to pojawią się takie TV i zwiększy się zdecydowanie ilość realizacji.

Nie można wykluczyć że powstaną (tak jak ma to miejsce z filmami czarno białymi) wersje 3D filmów realizowanych w 2D. Na początku niezbyt udane zapewne, ale w miarę postępu da się to pewnie oglądać tak jak teraz kolorowane wersje filmów.

Ultra HD to tylko jedna z dróg poprawy jakości przekazu i nie będzie tak przełomowa jaką będzie kiedyś telewizja 3D przyjęta jako standard wszędzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też o tym pisałem że dla mnie fakt że oglądam cokolwiek na małym ekranie nie ma większego znaczenia.

Najmniejszy TV 3D to gogle Sony-ego. Odpowiednik obrazu ponad 140'. Nie oglądałem, ale jestem ciekawy efektu.

 

Technologia 5.1 i kolejne wersje nikogo już nie dziwią, nikt nie pisze że jest to zbędne.

Bo ludzie lubią tanie chwyty i nie rozumieją stopnia złożoności rejestracji i odtwarzania dźwięku wielokanałowego. Rajcuje ich jak np. dźwięk helikoptera przeleci im nad głową. Dobre odtwarzanie z systemu wielokanałowego jest możliwe tylko dla jednego słuchacza, pod kątem którego musi być zrobiona cała realizacja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre odtwarzanie z systemu wielokanałowego jest możliwe tylko dla jednego słuchacza, pod kątem którego musi być zrobiona cała realizacja.

 

W przypadku stereo jest identycznie tak samo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku stereo jest identycznie tak samo.

Zgadza się, ale problemów fazowych jest znacznie mniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, ale problemów fazowych jest znacznie mniej.

 

Walka z papierowym tygrysem. Bawię się w wielokanał od lat i nigdy nie miałem z tym problemów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też usiąść bliżej.

Czyli wg Twojej teorii na tablecie też będzie dobrze tylko trzeba go bliżej nosa trzymać....

 

Naprawdę uważasz że film tak samo smakuje na 50 i na 100 calach?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yodas nie od dziś wiadomo, że dla Ciebie każda ilość cali (telewizor, projektor) to za mało. Jednak tacy jak Ty są w znikomej mniejszości. Większość nie ma tak wiecznie niezaspokojonych apetytów, jest zadowolona z tego co ma i nie uczestniczy w tym wyścigu szczurów na cale przekątnej ekranu, jaki garstka szpanerów próbuje narzucić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Yodas nie od dziś wiadomo, że dla Ciebie każda ilość cali (telewizor, projektor) to za mało. Jednak tacy jak Ty są w znikomej mniejszości. Większość nie ma tak wiecznie niezaspokojonych apetytów, jest zadowolona z tego co ma i nie uczestniczy w tym wyścigu szczurów na cale przekątnej ekranu, jaki garstka szpanerów próbuje narzucić. "

 

 

 

Czytam to i czytam i po porostu nie wierze........co widzę.

3D było, jest i BĘDZIE! i to jeszcze lepsze niż teraz bo technologia idzie do przodu a sprzęt związany z tym tanieje.

 

Myślałem, że to tu na tym forum jest to tak oczywiste jak to, że np. dźwięk DTS HD jest jest dużo lepszy od DD

 

Natomiast 3D w TV jest pomyłką i nie pomoże nawet TV 80cali.

 

 

A cała dyskusja na ten temat jest bezsensu.

 

Kto kiedykolwiek widział 3D to powinien o tym wiedzieć a skoro nie wie wiec nie widział. Co mnie dziwi w tym miejscu.

 

Nie mylić kiepskich 3D w multikinie na każdym pierwszym lepszym filmie a już całkiem z 3D z TV

 

Kolego BOBcAT jedź do IMAX jeśli taki masz w pobliżu jak nie to zrób se wycieczkę i idź najlepiej na bajkę. Była kiedyś taka animacja z SIMSONAMI. Czas 45 minut.

Gwarantuje Ci że będzie miał taki ubaw, że długo to będzie pamiętał. Będziesz mógł powiedzieć, że byłeś W BAJCE i to DOSŁOWNIE.

 

Jeśli nie to albo masz niestety poważną wadę wzroku lub jesteś...ślepy ( bez urazy).

 

Tak jak mnie to kręci to również kręci mnóstwo ludzi.

 

Jeśli chodzi o mój cytat to człowiek z założenia dąży do doskonałości. Chce coraz lepszego. Dochodzi do czegoś przez swoje życie i cały czas podnosi sobie poprzeczkę. Kim by był gdyby miał teraz to samo co 15 - 20 lat temu.

Stoi w miejscu wiec......................

 

JA ma 120 cali i che więcej. Ma HD i che UHD. Mam 80 m2 a chce 150m2. Mam salon chce kino własne.

Choć miałem CRT DVD i 9m2.

 

To żaden wyścig szczurów kolego BobCat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tv 3d nie mam i nie chcę. Dlaczego?

Po1- nie ktęci mnie,

Po2- znajomi, którzy kupili, zgodnie twierdzą, że po tygodniu- dwóch, okulary lądują na stałe w szufladzie :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobcat....już kiedyś pisałem że już zakończyłem swój wyścig (szpanera z Bronxu) za calarzem...110" jest jak najbardziej odpowiednie dla mnie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3D było, jest i BĘDZIE!

 

Nie byłbym taki pewien wobec wycofania się z produkcji takich telewizorów przez głównych producentów, oraz z emisji takich programów przez nadawców.

 

dźwięk DTS HD jest jest dużo lepszy od DD

 

Dokonujesz nieuczciwego zabiegu intelektualnego porównując nieporównywalne. DD można zestawiać ze zwykłym DTS. Natomiast DTS-HD MA wcale nie jest lepszy od Dolby TrueHD.

 

Natomiast 3D w TV jest pomyłką i nie pomoże nawet TV 80cali.

 

Zgoda. Od samego początku to piszę.

 

Kolego BOBcAT jedź do IMAX jeśli taki masz w pobliżu jak nie to zrób se wycieczkę i idź najlepiej na bajkę. Była kiedyś taka animacja z SIMSONAMI. Czas 45 minut.

Gwarantuje Ci że będzie miał taki ubaw, że długo to będzie pamiętał. Będziesz mógł powiedzieć, że byłeś W BAJCE i to DOSŁOWNIE.

 

Pofatyguj się i przeczytaj cały ten wątek. Zauważysz moje wpisy, gdzie wielokrotnie mówiłem, że bywam w IMAX-ie, lubię to, podoba mi się i uważam za jedyne miejsce, gdzie 3D ma sens oraz rację bytu.

 

To żaden wyścig szczurów kolego BobCat.

 

I tak i nie. Moim zdaniem trzeba umieć powiedzieć sobie w pewnym momencie: "mam co chciałem, zrealizowałem swoje marzenia". Bez tego będziemy stale niezadowoleni ze stanu posiadania. Zauważmy, że mało jest takich, dla których kasa nie gra roli. Oprócz hobby audio są inne potrzeby życiowe i domowe. Trzeba znaleźć jakieś rozsądne optimum. Dlatego (jak sądzę) jedyną sytuacją uzasadniającą odejście od wyżej wymienionego stwierdzenia jest pojawienie się nowych technologii, dających zupełnie nową jakość, co najmniej jedną półkę wyżej.

 

Ale na przykład w moim ulubionym dźwięku wielokanałowym - 5.1 jest świadomym wyborem, jako najlepiej spełniające moje oczekiwania. Nie interesuje mnie 7.1, 9.1, 11.2, Dolby Atmos i co tam jeszcze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja ma sens, bo ogólnie rzecz biorąc - warto rozmawiać ;)

Pod warunkiem, że rozmowa jest rozmową, a nie ignorowaniem związanych z tym konwencji. W naszej rozmowie/wątku przewinęło się już kilka istotnych kwestii, choć faktycznie nie do wszystkich docierają przesłanki logiczne i merytoryczne argumenty.

Po pierwsze - "projektorowcy 3D" uważają, że 3d na projektorze to najlepsze 3d z możliwych i mają ku temu liczne przesłanki (technologiczne, ergonomiczne, psychologiczne, mikrospołeczne).

Po drugie - osoby niezaznajomione z aktywnym projektorowym 3d wnioskują "w sprawie" na bazie empirycznej z pominięciem ogniwa, bez którego ogląd sytuacji jest niepełny, tzn. właśnie projektora 3d. Często przystępują do dyskusji z nienaruszonym przekonaniem/tezą której gotowi są bronić do upadłego.

Po trzecie więc - ich wzajemna komunikacja wypełnia się dygresjami spoza tematu, najczęściej ze szkodą dla wątku, choć czasem bywa to inspirujące i kieruje dyskusję na nowe tory.

Po czwarte - pytania o "co?" lub "czy?" zostało wzbogacone o "dlaczego?" i zaczęło przypominać obserwację socjo-ekonomiczną, iż zły pieniądz wypiera ten dobry. Wnioski są mniej więcej takie, że "bunt mas" (każdy ma prawo do taniego widowiska, nasz poziom + liczebność = treść) plus prawa rynku eliminują coraz lepszą technologię z urządzeń masowych (tv), które przez przypadek przysłużyły się niszowym (pj). Wiemy już więc, dlaczego tak się stało, ale pytamy dalej - jak źle będzie i na jak długo? A może wcale nie będzie take źle, bo nigdy tak naprawdę (ile tych dobrych filmów 3d mamy? jaki % konsumentów zdołał zażyć przyjemności porządnego 3d? ilu z nich tak naprawdę "kocha kino", a nie tylko "siedzi przed telewizorem"?) dobrze nie było?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez wasylak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Nie byłbym taki pewien wobec wycofania się z produkcji takich telewizorów przez głównych producentów, oraz z emisji takich programów przez nadawców."

 

Równie dobrze można byłoby powiedzieć, że telewizja za kilka lat zginie. A zastąpi ją internet w którym jest już przecież wszystko. Brakuje tylko po 500Mb/s dla wszystkich z jakością jak po kablu.

 

"Dokonujesz nieuczciwego zabiegu intelektualnego porównując nieporównywalne. DD można zestawiać ze zwykłym DTS. Natomiast DTS-HD MA wcale nie jest lepszy od Dolby TrueHD."

 

 

Dokonałem ogólnego porównania. Porównania rzeczy oczywistej. Nie 5.1 lepszy od 7.1. Choć jak dla mnie słyszę różnice między DTS HD a True HD na korzyść pierwszego

 

 

"Pofatyguj się i przeczytaj cały ten wątek. Zauważysz moje wpisy, gdzie wielokrotnie mówiłem, że bywam w IMAX-ie, lubię to, podoba mi się i uważam za jedyne miejsce, gdzie 3D ma sens oraz rację bytu."

 

Wybacz czytałem ale zbyt dużo czytam na tym forum wiec to pominąłem. Sam wiec widzisz że 3D ma sens. Bo kto komu zabroni mieć w domu mały IMAX. Ja che wielki ekran, będę go miał a związku z tym super 3D i cała reszta mnie nie obchodzi,że za duży i w ogóle . Mnie to cieszy. A 3D będę miał wyśmienite. Takich jak ja jest bardzo dużo. Wierz mi.

 

 

"I tak i nie. Moim zdaniem trzeba umieć powiedzieć sobie w pewnym momencie: "mam co chciałem, zrealizowałem swoje marzenia". Bez tego będziemy stale niezadowoleni ze stanu posiadania. Zauważmy, że mało jest takich, dla których kasa nie gra roli. Oprócz hobby audio są inne potrzeby życiowe i domowe. Trzeba znaleźć jakieś rozsądne optimum. Dlatego (jak sądzę) jedyną sytuacją uzasadniającą odejście od wyżej wymienionego stwierdzenia jest pojawienie się nowych technologii, dających zupełnie nową jakość, co najmniej jedną półkę wyżej. "

 

Zgadzam się. Kupuje i ciesze się tym. Zamykam temat. Forum i nie interesuje się tym przez najbliższe lata! Tak zrobię jak kupie sprzęt. I zrobiłem jak kupiłem go 10 lat temu

Ale lata lecą i technologia się zmienia. Z czasem za parę lat sama zapuka i poprosi się o zmiany. Bo np.syn ma lepsza jakość w telefonie niż ja z płyt.

 

 

"Ale na przykład w moim ulubionym dźwięku wielokanałowym - 5.1 jest świadomym wyborem, jako najlepiej spełniające moje oczekiwania. Nie interesuje mnie 7.1, 9.1, 11.2, Dolby Atmos i co tam jeszcze. "

 

 

Mnie również 5.1. Ale będę miał sale kinową, możliwości adaptacji sali, drugi rząd widza, wiec i Dolby Atmos i 7.1 mnie jak najbardziej interesuje. i nie tylko mnie....nie tylko ja mam/ będę miał taką sale.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje tylko po 500Mb/s dla wszystkich

 

W dającym się ogarnąć horyzoncie czasowym nierealne. Nie tylko u nas.

 

Bo kto komu zabroni mieć w domu mały IMAX.

 

IMAX jest z definicji czymś dużym. Bardzo dużym. "Mały IMAX" to oksymoron. 3D ma rację bytu w IMAX-ie. Nie w małym IMAX-ie. Zbudujesz sobie w domu ekran wielkości prawdziwego IMAX-u? Inaczej będziesz oszukiwał samego siebie, jak gość który wsuwa leniwe pierożki wmawiając sobie, że to bażant z truflami.

 

Takich jak ja jest bardzo dużo. Wierz mi.

 

Gdzieś czytałem (muszę poszukać) badania rynkowe. Mówiły coś wprost przeciwnego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"IMAX jest z definicji czymś dużym. Bardzo dużym. "Mały IMAX" to oksymoron. 3D ma rację bytu w IMAX-ie. Nie w małym IMAX-ie. Zbudujesz sobie w domu ekran wielkości prawdziwego IMAX-u? Inaczej będziesz oszukiwał samego siebie, jak gość który wsuwa leniwe pierożki wmawiając sobie, że to bażant z truflami."

 

Nikogo nie oszukuje. Na pewno nie siebie. Robię to co sprawia mi przyjemność. I co mnie cieszy i mi odpowiada. I to jest piękne. A nie co powinno być bo tak należy i mówią.

Ludzi budują sale kinowe po 300-500zł i mają ekran 90cali (bo referencyjny czy odpowiedni). Mam się z nich śmiać że to telewizor nie ekran?

Jak im tak pasuje niech mają.

Gdyby myśleć przez pryzmat wytycznych i wzorów to widzowie w kinie w rzędach 1 i 2 powinni mieć wjazd za darmo bo przecież widzą tylko część ekranu i napisów. Lub napisy i ekran na zmianę

 

W moim przypadku mówię o ekranie który zachowuje odpowiednią dla mnie oczywiście jakość obrazu daje mi to co widzę w kinie ( stosunkowo duży ekran) przy którym 3D będzie inne niż te gdzie wiedze i ekran i pokój

 

"Gdzieś czytałem (muszę poszukać) badania rynkowe. Mówiły coś wprost przeciwnego. "

 

Wiesz o mojej pracy tez robią badania rynkowe i nawet podają w wspaniałe telewizji. I to co w niej mówią to zupełnie co innego niż rzeczywistość. Ale Ty tego nie wiesz bo niby skąd. A telewizji w wiadomościach mówili i to nie raz więc zapewne nie kłamią i tak jest.

 

 

 

"W dającym się ogarnąć horyzoncie czasowym nierealne. Nie tylko u nas."

 

 

 

Doprawdy...............Mieszkam w małej miejscowości gdzie liczebność mieszkańców to 2 , 3 bloki w mieście a internet mam po światłowodzie 300Mb/s za 59zł 400Mb/s jest za 69zł

 

Dwa lata temu miałem za te pieniądze10Mb/s.

 

Wydarzy się to szybciej niż Ci się wydaje.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę uważasz że film tak samo smakuje na 50 i na 100 calach?

Nie przykładam do tego wagi. Oglądam na 55'. To mi wystarcza. Filmy nie są moją pasją. Czasem u znajomych oglądam na 65' i na 75', ale z większych odległości niż u mnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to co w niej mówią to zupełnie co innego niż rzeczywistość.

 

Tego typu rozumowaniem można podważyć wszystko. Zwłaszcza wyniki badań, które pokazują nie to, co chcielibyśmy zobaczyć.

 

internet mam po światłowodzie 300Mb/s za 59zł 400Mb/s jest za 69zł

 

Zmierz ile jest naprawdę. Bo reklamowe ulotki, marketing, zapis w umowie oraz za ile płacisz to jedno, a życie to co innego. Wiem to z własnego doświadczenia. Musiałem się wykłócić obniżkę opłat, bowiem w umowie miałem ho-ho ile, a potem słuchałem tłumaczeń, że "infrastruktura techniczna w mojej okolicy nie pozwala na tyle".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielokrotnie mówiłem, że bywam w IMAX-ie, lubię to, podoba mi się i uważam za jedyne miejsce, gdzie 3D ma sens oraz rację bytu.

zaraz mnie szlag trafi bo wielokrotnie czytałem nie lubię 3D, wolno mi.

proszę tu cytowanego o nie odpisywanie ponieważ mimo że go cytuje to te kilka słów nie jest kierowane w jego stronę.

gość po prostu widział 3D u znajomych albo w markecie i kiełbasi że w telewizji mu się nie podoba za to w IMAX-ie już tak.

w IMAX-ie i w telewizorach LG stosują taką samą metodę więc może nie widział tv Lg - cholera wie, jaki pokręcony umysł, gorzej niż baba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Tego typu rozumowaniem można podważyć wszystko. Zwłaszcza wyniki badań, które pokazują nie to, co chcielibyśmy zobaczyć."

 

 

No właśnie. Trzeba robić co rozum podpowiada i co daje nam szczęście a nie co mówią inni. Inaczej można byłoby oglądać telewizyjne seriale i mówić że są same problemy w życiu lub oglądać w koło prognozę pogody i mówić, że lipa z pogodą i co to będzie. Jak się ubrać......

 

Wysłuchać rad innych ale zrobić wg własnego przekonania.

 

"Zmierz ile jest naprawdę. Bo reklamowe ulotki, marketing, zapis w umowie oraz za ile płacisz to jedno, a życie to co innego. Wiem to z własnego doświadczenia. Musiałem się wykłócić obniżkę opłat, bowiem w umowie miałem ho-ho ile, a potem słuchałem tłumaczeń, że "infrastruktura techniczna w mojej okolicy nie pozwala na tyle".

 

Zgadza się. Dostawca usługi zawsze mówi, że jest coś do . Do 300Mb/s , Do 2/h itd.

 

Ja mam w tej chwili "tylko" bo to jest zmienne 240Mb/s na moim starym z przed 8 lat laptopie który jest tak samo szybki jak dzisiejsze smartfony

 

Z mojej strony dyskusja w tym temacie skończona.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przykładam do tego wagi. Oglądam na 55'. To mi wystarcza. Filmy nie są moją pasją. Czasem u znajomych oglądam na 65' i na 75', ale z większych odległości niż u mnie.

A jednak trochę przykładasz skoro kiedyś zakupiłeś te 55" :) ...przecież mogłeś wejść w 42" .... a w czasach kiedy kupowałeś tego 55" to był jeden z większych dostępnych rozmiarów...wtedy wszyscy (no prawie) kupowali 32-40"....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yodas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak trochę przykładasz skoro kiedyś zakupiłeś te 55" :) ...przecież mogłeś wejść w 42" .... a w czasach kiedy kupowałeś tego 55" to był jeden z większych dostępnych rozmiarów...wtedy wszyscy (no prawie) kupowali 32-40"....

Poddałem się trendowi ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.