Skocz do zawartości
IGNORED

Raspberry Pi (Malinka) z DACiem - HiFi - swietny odtwarzacz sieciowy


awietek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ten DAC w zasadzie działa. Zasilam go z zasilacza liniowgeo na transformatorze toroidalnym 35VA i stabilizatorze 12V. Maline zasilam z transformatora 2x8v/50VA (drugie uzwojenie wykorzystam do zasilania twardego dysku) Zwora J6 wystepuje w tym DAC w filtrze i nie ma nic współnego z zasilaniem. Bez podłaczonej maliny działają wejścia coax i optyczne. Działąją bez problemu i z DAC-a dźwięk jest bardzo zadowalający. Problemem jest tylko jakiś konflikt przy korzystaniu z wejścia I2S. Nie wszystkie radiostacje działąją i nie działa TIDAL za pośrednictwem Bubble. Charakterystyczne jest, że gdy któraś z radiostacji nie działa zapala się diodaDSD i pali się równocześnie z diodą LOCK. Normalnie gdy podłaczone jest wejście coax, optyczne lub I2s gaśnie dioda DSD a zapala się LOCK.

Przyczyna tkwi nie w połączeniach tylko w formacie wysyłanych danych. Ja też z tym walczę, póki co nie znalazłem satysfakcjonującego rozwiązania. Na obecną chwile udało mi się poprawić stan rzeczy poprzez instalacje dodatków player i serwer od logitecha. Po skonfigurowaniu dodatku player o dziwo gra, z plików lokalnych, Tidal itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celem mojej deczyji o budowie streamera było posiadanie urządzenia obsługiwanego ze smartfona umożliwiającego odsłuch tak zwanej codziennej muzyki w możliwie jak najlepszej jakości i stąd obecność Tidala to priorytet. Założyłem, ze muzyki z plików masters będę słuchał w ciszy i skupieniu i przy użyciu sprzętu z innej półki cenowej. Dlatego informacja , że przy Dac SE9038q2m nie posiada rozwiązań umożliwiających dekodowanie wszystkich rodzajów transmisji jest mocno rozczarowująca. Założyłem w ciemno, że to uniwersalne urządzenie i to zapewne mój błąd.

Pojawia się pytanie: dlaczego nikt do tej pory o tym problemie nie napisał na forum chociaż demonstrowane były konstrukcje z użyciem tego DAC-a.? W dziale DIY jest nawet specjalny wątek o tym DAC w połączeniu z maliną i tam też o tym cisza :).

 

Dario.alf . Jeżeli to nie tajemnica podziel się ze mną swoją wiedzą na temat sposobu odtwarzania Tidala za pomocą 9038. Podkreślam, że w porównaniu z HiFiBerry Dac różnica jakościowa jest wyraźna. Jeżeli nie opanuję aplikacji zestawu malina + 9038 będę musiał zastosować nakładkę HIFiBerry i zakończyć przygodę z maliną.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celem mojej deczyji o budowie streamera było posiadanie urządzenia obsługiwanego ze smartfona umożliwiającego odsłuch tak zwanej codziennej muzyki w możliwie jak najlepszej jakości i stąd obecność Tidala to priorytet. Założyłem, ze muzyki z plików masters będę słuchał w ciszy i skupieniu i przy użyciu sprzętu z innej półki cenowej. Dlatego informacja , że przy Dac SE9038q2m nie posiada rozwiązań umożliwiających dekodowanie wszystkich rodzajów transmisji jest mocno rozczarowująca. Założyłem w ciemno, że to uniwersalne urządzenie i to zapewne mój błąd.

Pojawia się pytanie: dlaczego nikt do tej pory o tym problemie nie napisał na forum chociaż demonstrowane były konstrukcje z użyciem tego DAC-a.? W dziale DIY jest nawet specjalny wątek o tym DAC w połączeniu z maliną i tam też o tym cisza :).

 

Dario.alf . Jeżeli to nie tajemnica podziel się ze mną swoją wiedzą na temat sposobu odtwarzania Tidala za pomocą 9038. Podkreślam, że w porównaniu z HiFiBerry Dac różnica jakościowa jest wyraźna. Jeżeli nie opanuję aplikacji zestawu malina + 9038 będę musiał zastosować nakładkę HIFiBerry i zakończyć przygodę z maliną.

Nie kończ przygody bo chyba jednak warto, napiszę jak to okiełznałem zaznaczam że to tylko proteza.

Musisz chwilę zaczekać, ponieważ w tej chwili nie mam tyle czasu aby to wszystko napisać krok po kroku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Óczywiście żartowałem ale szkoda mi tych godzin poświęconych 9038 :). W tak zwanym międzyczasie uruchomiłem touchscreen 3,5". Na razie nie reaguje na dotyk ale na myszy chodzi fajnie.To tylko taki gadżet ale miły. Chętnie poczekam i spróbuję okiełznać bestię

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka słów o touchscrenie 3,5". Jeśli ktoś chce zastosować to jako ozdobę streamera to ok :). Nie ma według mnie najmniejszego sensu uruchamiać funkcji touch. Ikony, pola dotykowe ą tak mikroskopijne, że celowanie w nie na trzeźwo mija się z celem, a co dopiero po drinku :). Mało tego - do odczytu tytułu utworu, radiostacji czy innej informacji potrzebne jest szkło powiększające :).U mnie pojawiły się dodatkowo problemy z zasilaniem układu z zasilacza impulsowego ( obciążony zasilacz powodował reset maliny) . Z zasilacza liniowego wszystko jest cacy. Co jakiś czas ekran przechodzi w stan sleep (jeszcze nie namierzyłem długości) W sumie to chyba wszystko jedno jak wybudzić ekran ze stanu uśpienia czy myszą czy rysikiem. Ekran mój jest oczywiście ekranem ze złączem HDMI, ekran sterowany ze złącza GPIO na pewno można tez zastosować i uruchomić - ale ja tego nie potrafię :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka słów o touchscrenie 3,5". Jeśli ktoś chce zastosować to jako ozdobę streamera to ok :). Nie ma według mnie najmniejszego sensu uruchamiać funkcji touch. Ikony, pola dotykowe ą tak mikroskopijne, że celowanie w nie na trzeźwo mija się z celem, a co dopiero po drinku :). Mało tego - do odczytu tytułu utworu, radiostacji czy innej informacji potrzebne jest szkło powiększające :).U mnie pojawiły się dodatkowo problemy z zasilaniem układu z zasilacza impulsowego ( obciążony zasilacz powodował reset maliny) . Z zasilacza liniowego wszystko jest cacy. Co jakiś czas ekran przechodzi w stan sleep (jeszcze nie namierzyłem długości) W sumie to chyba wszystko jedno jak wybudzić ekran ze stanu uśpienia czy myszą czy rysikiem. Ekran mój jest oczywiście ekranem ze złączem HDMI, ekran sterowany ze złącza GPIO na pewno można tez zastosować i uruchomić - ale ja tego nie potrafię :).

Ekran też ćwiczyłem ale to osobny wątek, teraz w skrócie napiszę Ci jak uruchomiłem tą płytkę DACa i inne też które testuje.

Pierwsze co musisz zrobić to zarejestrować się na:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) po zalogowaniu w zakładce Galeria aplikacji dodajesz np. Tidal i podajesz swoje dane.

Teraz w Volumio instalujesz dwie wtyczki: Logitech Media Serwer, Squeezelite Player i włączasz je.

W wtyczce od Playera w ustawieniach zakładka Output Devices szukasz wpisów hifiberry_dac itp, będzie ich kilka i możesz sprawdzić w locie pozostałe, ja już nie pamiętam co wybrałem.

Następnie podajesz IP maliny:9000, to spowoduje otwarcie strony z konfigyracją serwera gdzie musisz przepisać dane logowania od mysqueezebox.com. Po restarcie w pojawią się te aplikacje które sobie tam zainstalowałeś, możesz teraz wypróbować czy działa Twój ulubiony Tidal. Jak działa to możesz już wyłączyć komputer i na telefonie z androidem instalujesz squeezer i sterujesz tym jak pilotem tak jak chciałeś.

Nie wiem dlaczego ale w taki sposób działa ta cholerna płytka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ci za informacje i na pewno postaram się to przećwiczyc . Niestety mój streamer chociaż jeszcze w trakcie budowy ma już nowego właściciela. Starszy syn gdy zobaczył całość z ekranikiem to zakochał sie w tym, połozył na streamerze tak zwana swoją rękę. Wymieniłem 9038 na HiFiBerry, zlikwidowałem jedną sekcję zasilającą i jest streamer malinowy fajny ale z nieco niższej półki. Z zabawy została mi nowiutka malina, nie rozpakowana nawet płytka HiFiBerry oraz 9038. Man taką myśl żeby wyjść z malinowego streamera sygnałem cyfrowym i zbudować jakiś fajny dac. Bardzo podoba mi się obsługa za pomocą Bubble i chciałbym przy tym zostać. Zrobie foty streamera i pokażę całość. Dziękuję i pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ci za informacje i na pewno postaram się to przećwiczyc . Niestety mój streamer chociaż jeszcze w trakcie budowy ma już nowego właściciela. Starszy syn gdy zobaczył całość z ekranikiem to zakochał sie w tym, połozył na streamerze tak zwana swoją rękę. Wymieniłem 9038 na HiFiBerry, zlikwidowałem jedną sekcję zasilającą i jest streamer malinowy fajny ale z nieco niższej półki. Z zabawy została mi nowiutka malina, nie rozpakowana nawet płytka HiFiBerry oraz 9038. Man taką myśl żeby wyjść z malinowego streamera sygnałem cyfrowym i zbudować jakiś fajny dac. Bardzo podoba mi się obsługa za pomocą Bubble i chciałbym przy tym zostać. Zrobie foty streamera i pokażę całość. Dziękuję i pozdrawiam.

Ten DAC na 9038 gra zdecydowanie lepiej, co sam zauważyłeś. Ja teraz właśnie słucham na 9018.

Mam drugi zestaw z wyjściem cyfrowym i ekranem LCD 7' fajne ale... domyśl się.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś miał może okazję testować jakość sygnału I2S Hifiberry Digi+Pro VS Allo Kali Reclocker. Zastanawiam się nad przesiadką ale nie wiem czy warto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś miał może okazję testować jakość sygnału I2S Hifiberry Digi+Pro VS Allo Kali Reclocker. Zastanawiam się nad przesiadką ale nie wiem czy warto.

 

Lepiej poczekaj na recenzje tego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Digione to wyjscia coax/bnc ja wpinam sie w daca sygnałem I2S, po roznych eksperymentach uznalem ze takie rozwiazanie brzmi dla mnie najlepiej. W moim wypadku digi+pro to przerost formy idealny wydaje się Kali do tego zadania. Gdyby się sprawdził można dołożyć jeszcze Isolator. No nic trzeba bedzie samemu się przekonać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Digione to wyjscia coax/bnc ja wpinam sie w daca sygnałem I2S, po roznych eksperymentach uznalem ze takie rozwiazanie brzmi dla mnie najlepiej. W moim wypadku digi+pro to przerost formy idealny wydaje się Kali do tego zadania. Gdyby się sprawdził można dołożyć jeszcze Isolator. No nic trzeba bedzie samemu się przekonać.

 

Zwróć się do kolegi venom200, on jak pamiętam dużo walczył na podłączeniu daca po I2S , kali też chyba miał, wiem że temat ostatecznie opanował.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez marteo1981
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do oddania - HiFiBerry DAC+Pro RCA (Index Botland 05065) . Kupione w Botland 2018.08.30. W oryginalnym opakowaniu Botland (nierozpakowane). Cena 200pln+KW. Jako bonus dokładam obudowę akrylową do Malina + HiFiBerry index RHF09542.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest Wasza opinia na temat jakości odtwarzanych plików 44.1/16 bit vs 192/24 bit przez malinę z digione i na systemie volumio? Nie wiem czy to nie złudzenie, ale wydaje mi się jakby malina lepiej radziła sobie z tymi plikami o mniejszej gęstości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam moode i digione, pliki 24bit brzmią lepiej niż 16bit a co do próbkowania to nie słyszę róžnicy pomiędzy 44khz a 192khz i wydaje mi się że wszystko powyżej 44khz to jakaś ściema i tylko 24bit ma sens.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również odniosę się do konfiguracji Moode i DigiOne. U mnie różnica jest znaczna przy plikach 16bit i 24bit jak również przy wyższym próbkowaniu. Co prawda, zmianę próbkowania w większości przypadków testuję przy plikach 24bit. Ten sam kawałek w wersji np. 24bit/48KHz jest w wersji 24bit/192KHz stanowczo lepiej słyszalny. Instrumenty i wokal są bardziej odseparowane od siebie, punktowe, wyraźniejsze, bardziej namacalne w pokoju.

 

Pytanie meloman_123 jak masz zasilaną kartę digione i jaki DAC dostaje sygnał z maliny. Myślę, że tu DAC może odgrywać główną rolę w odczuciach odbioru gęstych plików.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malinę mam zasilaną ifi power. Dac gra mocno szczegółowo sam z siebie, może faktycznie to on bardziej przekłada się na to jak słyszę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam budzetowego smartfona zeby operowac malina i do niczego wiecej nie bedzie mi potrzebny. Czy moglby mi ktos podpowiedziec za czym mam sie rozejrzec na rynku? Zupelnie w tym nie siedze a moj Iphone 5S jeszcze dycha wiec nie chce wydawac Bog wie ile nowy telefon. Dziekuje bardzo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmien poszukiwania na budzetowy tablet, taniej wyjdzie pewnie a wiekszy ekran jest duza zaleta.

 

Mialem kiedys tablet do sterowania Simple Audio (Nexus 6?) ale wydal mi sie zbyt wolny. Telefon to jednak jeden klik...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Zadnych budzetowych propozycji? Kazdy uzywa Samsung Galaxy 8/9? :)
Ja czasem używam Samsung Galaxy S4.

Demon prędkości to nie jest ale jeśli nie będziesz miał zbyt dużo aplikacji zainstalowanych obciążającech procesor i RAM to na początek wystarczy. Wadą jest trochę mały ekran.

Znacznie lepiej wypadają smartfony z conajmniej cztero rdzeniowym prockiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś się u mnie zbiesiło w max2play. Przy ładowaniu systemu wyświetla się i zatrzymuje:

[OK] "Started Update UTMP about System Runlevel Changes"

Raspbian GNU/Linux 8 max2play tty1

max2play login:

 

standardowy login "pi" wpisany z klawiatury nie wchodzi, łączę się przez putty, ale po wpisaniu loginu rozłącza się putty. Można to jakoś obejść bezinwazyjnie, czy pozostaje format?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce sobie podłączyć dysk na USB do maliny, na której jest zainstalowane Volumio. W jakim systemie plików sformatować dysk? FAT32? NTFS (nieco kłopotliwe byłoby, ale do ogarnięcia)? HFS? Czy coś innego?

 

I drugie pytanie: jakiego rzędu czasów należy się spodziewać przy indeksacji 1TB dysku? 1h? 5h, dzień, dwa? Czy każde odpiecie i podpięcie dysku będzie powodować indeksacje czy dopiero wprowadzenie zmian? Przy zmianie zawartości dysku indeksacja leci od nowa całego dysku czy tylko zmiany?

 

NAS z kilku względów w tym przypadku nie wchodzi w grę. Niestety.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś się u mnie zbiesiło w max2play. Przy ładowaniu systemu wyświetla się i zatrzymuje:

[OK] "Started Update UTMP about System Runlevel Changes"

Raspbian GNU/Linux 8 max2play tty1

max2play login:

 

standardowy login "pi" wpisany z klawiatury nie wchodzi, łączę się przez putty, ale po wpisaniu loginu rozłącza się putty. Można to jakoś obejść bezinwazyjnie, czy pozostaje format?

 

Próbowałeś logować się na login: root i hasło max2play ?

Wygląda jakby Ci się system posypał po nieprawidłowym zamknięciu systemu. Trzeba sprawdzić logi systemowe ale do tego wcześniej musisz podłączyć się po ssh ew. wejść bezpośrednio do lokalnego systemu podłączając monitor i klawiaturę do raspberry.

 

Chce sobie podłączyć dysk na USB do maliny, na której jest zainstalowane Volumio. W jakim systemie plików sformatować dysk? FAT32? NTFS (nieco kłopotliwe byłoby, ale do ogarnięcia)? HFS? Czy coś innego?

 

I drugie pytanie: jakiego rzędu czasów należy się spodziewać przy indeksacji 1TB dysku? 1h? 5h, dzień, dwa? Czy każde odpiecie i podpięcie dysku będzie powodować indeksacje czy dopiero wprowadzenie zmian? Przy zmianie zawartości dysku indeksacja leci od nowa całego dysku czy tylko zmiany?

 

NAS z kilku względów w tym przypadku nie wchodzi w grę. Niestety.

 

NTFS będzie najbardziej uniwersalny, jeśli czasem zdarzać Ci się będzie podpinanie dysku do komputerów Windows.

 

3,5 TB biblioteki to budowa bazy (ideksacja) przez ok 10-15min na Moode. Nie sądzę aby Volumio było wolniejsze. System indeksując pliki buduję bazę danych, więc dopóki jej nie wyczyścisz lub wymusisz odświeżania w opcjach systemu baza pozostanie zapamiętana i ponowne podpięcie dysku nie spowoduje indekoswania od nowa plików.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś logować się na login: root i hasło max2play ?

Wygląda jakby Ci się system posypał po nieprawidłowym zamknięciu systemu. Trzeba sprawdzić logi systemowe ale do tego wcześniej musisz podłączyć się po ssh ew. wejść bezpośrednio do lokalnego systemu podłączając monitor i klawiaturę do raspberry.

 

Próbowałem root też nie wchodzi, z podłączeniem klawiatury i monitora do maliny nie będzie kłopotu, co musiałbym zrobić dalej, nie ukrywam, że w zakresie linuxa jestem zielony ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje doświadczenia z dyskami zewnętrznymi do maliny sa takie:

1. Man 2 dyski 1 TB Toshiba sformatowane FAT32, jeden bez podziału na partycje, jeden z podziałem na 4 partycje

2. Czas wczytywania dysku bez podziału całkowicie wypełnionego plikami ok. 5 min, dysk z podziałem na partycje ok.6 min.

3. Zasilacz impulsowy dedykowany nie radzi sobie z zasilaniem jednego dysku (niespodziewane wyłączenia zasilnia), 2 dyski podpięte jednocześnie w ogóle sie nie kręcą

4. Problemy znikają gdy malina ma swoje zasilanie a dyski swoje ( u mnie zasilacze liniowe 3A na LM338).

5. Moja malina nie chciała wczytywać plików wykonanych przy pomocy programu Media Monkey, te wykonane za pomocą EAZ bez problemu.

6. Każde wyłączenie zasilania maliny to wczytywanie zawartości dysków od początku, malina nadaje każdemu dyskowi swoją nazwę (rząd chyba przypadkowych liter i cyfr)

Nie jestem fachowcem ale z tymi zjawiskami musiałem się zmierzyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem root też nie wchodzi, z podłączeniem klawiatury i monitora do maliny nie będzie kłopotu, co musiałbym zrobić dalej, nie ukrywam, że w zakresie linuxa jestem zielony ;)

 

1. Obserwacja co dzieje się podczas uruchamiania systemu na ekranie. Jeśli są błędy powinny się pojawić na ekranie podczas uruchamiania systemu.

2. Może lokalnie uda się zalogować na pi / root. Jeśli nie to może dostaniesz komunikat dlaczego Cię rozłącza.

 

To pierwsze kroki, które musisz sprawdzić.

 

3. Zasilacz impulsowy dedykowany nie radzi sobie z zasilaniem jednego dysku (niespodziewane wyłączenia zasilnia), 2 dyski podpięte jednocześnie w ogóle sie nie kręcą

6. Każde wyłączenie zasilania maliny to wczytywanie zawartości dysków od początku, malina nadaje każdemu dyskowi swoją nazwę (rząd chyba przypadkowych liter i cyfr)

Nie jestem fachowcem ale z tymi zjawiskami musiałem się zmierzyć.

 

ad3. To prawda, chcący korzystać z dysku USB wpiętego do maliny dobrze mieć go zasilonego osobno ew. zbudować dedykowany zasilacz do maliny.

ad6. To dziwne, jaki system zainstalowany na malinie ? Raspbian na którym zbudowane są nasze systemu, powinien montować dysk USB do tej samej nazwy. Jeśli tak nie robi, można to wymusić konfiguracją ręczną. Moode na pewno mountuje tą samą nazwę dysku. Możliwe (tego nie testowałem), że ważne jest podłączenie do tego samego slotu USB wypiętego wcześniej dysku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystam z Volumio i bardzo mi ten system pasuje - to intuicyjny system dla takich neofitów jak ja . To co robi malina z dyskami w sumie mi nie przeszkadza. W streamerze , który kończę wykonałem tylko jedno gniazdo USB zasilane z zasilacza liniowego, jeśli zajdzie potrzeba podłącze drugi dysk w miejsce pierwszego. Przy użytkowaniu streamera korzystanie z zawartości własnej płytoteki zdecydowanie schodzi na dalszy plan.

Nie potrafię zrobić tak zwanego zrzutu z ekranu i pokazać tutaj jakie nazwy nadaje malina ale każdy dysk ma swoją nazwę i nie ma możliwości aby od razu zgadnąć który jest który ( tzn prawdopodobieństwo 0,5). Może to ja powinienem jakoś nazwać te dyski a malina to uwzględnić?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie było żadnych problemów z zasilaniem 1TB zewnętrznego dysku talerzowego na oryginalnym zasilaniu od maliny, ani na powerbanku ani na ifi audio ipower. Indeksowanie kilka minut, na volumio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.