Skocz do zawartości
IGNORED

Granice naiwności...kto jest w tym procederze cwaniakiem?


sly30

Rekomendowane odpowiedzi

Po co ślepe testy? Przepinając też to słychać!

 

 

Jak z szklaneczki przelewam napój do ust to też używam receptorów poznawczych :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable transparenta są po prostu urzadzeniem

 

Możesz wyjaśnić jak się nazywa to urządzenie i opisać trochę dokładniej zasadę jego działania?

 

Pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie ze sa kable ktore lepiej

graja i bardziej pasuja,

 

 

Skąd wiesz,robiłeś ślepe testy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze te wszystkie kable posluchac w slepym tescie,przestaniecie pisac glupoty,wszyscy sie powykladali razem z najlepszymi recenzentami,dlaczego tego nie chca robic

audiofile i sprzedawcy?ja wiem,wszyscy musieliby zostac melomanami,bicie piany i ceny abstrakcyjne, tylko tyle potrafia fachowcy,oczywiscie ze sa kable ktore lepiej

graja i bardziej pasuja, ale sa to nieznaczne roznice, tylko wyglad i ceny robia wielkie wrarzenie.

 

Jest na to prosta odpowiedź drogi Mirku.

Jak nie słyszysz różnicy dźwięku w Twoim systemie podpinając do niego kable ze srebra a następnie w ich miejsce wpinając kable z miedzi oznacza to nic innego jak to ,że Twój system jest do dupy.

Jest też inne wytłumaczenie tego zjawiska : jesteś po prostu głuchy i już czas najwyższy na wizytę u laryngologa ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oznacza to nic innego jak to ,że Twój system jest do dupy

 

Jest jeszcze inne wytlumaczenie - przyrzad pomiarowy - jakim jest nasz organizm - podlega ciaglym zmianom , stad slepe odsluchy mozna sobie darowac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz wyjaśnić jak się nazywa to urządzenie i opisać trochę dokładniej zasadę jego działania?

 

Pzdr

 

Poczytaj sobie audio-video z września 2006-tam jest reportaz z fabryki transparenta opisał to Elberoth bo tam był.

Najlepiej to napisz meila do fabryki transparenta to Ci odpiszą fachowo na pewno.

Bede bronił kabli transparenta bo mam taki kaprys i koniec.

Tylko czemu wiekszość prezentacji na świecie topowych systemów audio jest podpieta do kabli mita lub transparenta?

Ano dlatego,zeby zrobic na złość niejakiemu tomkly)

Czy widzieliście podpiete może kiedyś kable transparenta pod kolumny Harpii?.............jeszcze tego olśnienia nie doświadczyłem,a Ty?

Także na kolumnach firmowych nie zauważyłem nigdy aby leżała na nich kostka brukowa.......nawet Bauma)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd wiesz,robiłeś ślepe testy?

 

Robił w domu, żona połamana i dla tego w tym roku nie przyjedzie na Audio Show ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze inne wytlumaczenie - przyrzad pomiarowy - jakim jest nasz organizm - podlega ciaglym zmianom , stad slepe odsluchy mozna sobie darowac.

 

Kto jest chorowity i jest wątłego zdrowia ma z tym rzeczywiście problem.

U mnie nieustająco słuch jeszcze ok. a dziś mam kolejne urodziny.

W/g mnie tym urządzeniem pomiarowym sa nasze uchle-i to wszystko.

A nastroje przy ocenianiu grania należy pozostawić bo trza mieć nie rozzgrzaną głowę przy ocenie brzmienia-tak to widzę.

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W/g mnie tym urządzeniem pomiarowym sa nasze uchle-i to wszystko.

 

Malo wiesz, bardzo malo. Dlatego bladzisz. Jak powiedzial Oscar Wilde ( Sebna ma to w stopce ) : With age comes wisdom, but sometimes age comes alone" .Boje sie, ze u Ciebie jest ten drugi przypadek.

 

P.S Przepraszam , ze troche ostry bylem, bo zycze Ci dobrze ,z okazji urodzin moje szczere i najlepsze zyczenia tego , czego najbardziej chcesz :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nieustająco słuch jeszcze ok. a dziś mam kolejne urodziny.

 

Zdrowie Wasze w gardła nasze.

 

Piotrze Wszystkiego najlepszego :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj sobie audio-video z września 2006-tam jest reportaz z fabryki transparenta opisał to Elberoth bo tam był.

Najlepiej to napisz meila do fabryki transparenta to Ci odpiszą fachowo na pewno.

 

To nie jest odpowiedź na moje pytanie, szanowny Kolego.

Pytanie zadałem Tobie, a nie mam ani ochoty, ani czasu żeby szukać i czytać audio-video z 2006 lub pisać mail'e do transparenta

Kolumny Harpia, zupełnie mnie nie interesują, ale widzę, że Ty masz jakiś poważny problem z nimi, i do tego kapryśny i strasznie humorzasty jesteś.

Od Baumy zdecydowanie lepszy jest Bruk-Bet.

 

Pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nastroje przy ocenianiu grania należy pozostawić bo trza mieć nie rozzgrzaną głowę przy ocenie brzmienia-tak to widzę.

 

Dla tego podczas odsłuchów staram się nie trunkować, na trunkowanie dobre są luźniejsze spotkania :)

 

 

Od Baumy zdecydowanie lepszy jest Bruk-Bet.

 

 

 

Świetnie się składa, przy okazji zróbmy ranking produktów budowlanych ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malo wiesz, bardzo malo. Dlatego bladzisz. Jak powiedzial Oscar Wilde ( Sebna ma to w stopce ) : With age comes wisdom, but sometimes age comes alone" .Boje sie, ze u Ciebie jest ten drugi przypadek.

eh, ludzie...

facet melduje, że ma urodziny, a inny go bluzga.

Pomyślności wszystkim, zwłaszcza Jubilatom i Solenizantom. I żeby druciki dobrze przewodziły, a "kopółki" nie "kóły".

A jak komuś wszystko gra tak samo, bo drut=drut, to niech se świeci żarówką 10W a nie 100W. To drut i to drut, a drut=drut, czyli świecą tak samo. Kto widzi inaczej, temu się zdaje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Stereofonia – elektroakustyczna metoda odbierania, zapisywania, transmitowania i odtwarzania dźwięku, tak aby u słuchającego wywołać wrażenie przestrzennego rozmieszczenia jego źródeł."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malo wiesz, bardzo malo. Dlatego bladzisz. Jak powiedzial Oscar Wilde ( Sebna ma to w stopce ) : With age comes wisdom, but sometimes age comes alone" .Boje sie, ze u Ciebie jest ten drugi przypadek.

 

Że co?

Nie ulegam żadnym modom i wpływom w audio to nadrzędna i podstawowa sprawa jest,czyli nie jestem naiwny.

Nie jestem naiwny w audio,bo nie mam Ayona,Lampizatora,mam porzadny gramofon,wkładkę,używam referencyjnych kabli,nie wszedłem w pliki........i

słucham sobie grzecznie muzyki)

Nie mam parcia ni zaparcia,natomiast o błądzeniu wolę sie nie wypowiadać,bo każdy niech se robi co uważa za stosowne.

Tylko dziwi mnie Twoja ingnorancja tzn. wlasnej osoby przez samego siebie-przecież Mariusz wypierasz się tego,że przed kupnem

La Fontaina był u Ciebie dystrybutor i nawet jest opis w high-fidelity,a Ty zaprzewczyleś,ze to u Ciebie ten test był.

Taka mała sprawa firma już nie istniała,natomiast Ciebie ta fontanna zauroczyła.a ten meil tam podany nie jest Tobie znajomy?

Był film kilerow dwóch,to dlaczego nie może być dwóch Panów Marslo........to też jest komedia,tylko audiofilska.

Muszę kończyć,bo kobyła mi sie żrebi,a tu jak u Urbana w Nie..............takie jajakobyły)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka mała sprawa firma już nie istniała,natomiast Ciebie ta fontanna zauroczyła.

Jak zwykle piszesz bzdury, firma padla 2 lata pozniej ,a obecnie przejela jej technologie i serwis firma vermeeraudio.

Trzeba troche znac inne jezyki ,niz polski na slabym poziomie ( w pismie), zeby sie o tym dowiedziec.

 

eh, ludzie...

facet melduje, że ma urodziny, a inny go bluzga.

Pomyślności wszystkim, zwłaszcza Jubilatom i Solenizantom. I żeby druciki dobrze przewodziły, a "kopółki" nie "kóły".

A jak komuś wszystko gra tak samo, bo drut=drut, to niech se świeci żarówką 10W a nie 100W. To drut i to drut, a drut=drut, czyli świecą tak samo. Kto widzi inaczej, temu się zdaje.

 

"P.S Przepraszam , ze troche ostry bylem, bo zycze Ci dobrze ,z okazji urodzin moje szczere i najlepsze zyczenia tego , czego najbardziej chcesz :)"

 

A czytac kolega umie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest odpowiedź na moje pytanie, szanowny Kolego.

Pytanie zadałem Tobie, a nie mam ani ochoty, ani czasu żeby szukać i czytać audio-video z 2006 lub pisać mail'e do transparenta

Kolumny Harpia, zupełnie mnie nie interesują, ale widzę, że Ty masz jakiś poważny problem z nimi, i do tego kapryśny i strasznie humorzasty jesteś.

Od Baumy zdecydowanie lepszy jest Bruk-Bet.

 

Pzdr

 

Zaszwoń więc do telekomunikacji i zapytaj gdzie mógłbyś uzyskać informację nt.strojenia kabli transparenta i zahacz tez o kostkę brukową.

Kojarzysz o czym piszę Kojrzo?

Nie masz ochoty poszukac sobie sam-zgoda,ale ja z kolei nie jestem informacja na zawołanie,taką,że pstrykniesz i masz-wysil sie troszkę sam.

pozdr.

 

Jak zwykle piszesz bzdury, firma padla 2 lata pozniej ,a obecnie przejela jej technologie i serwis firma vermeeraudio.

Trzeba troche znac inne jezyki ,niz polski na slabym poziomie ( w pismie), zeby sie o tym dowiedziec.

 

 

 

"P.S Przepraszam , ze troche ostry bylem, bo zycze Ci dobrze ,z okazji urodzin moje szczere i najlepsze zyczenia tego , czego najbardziej chcesz :)"

 

A czytac kolega umie ?

 

Urodziny są moje,a czego sobie najbardziej ,życzę?..........abyś wreszcie sie pozbył tych pseudo-klamotow audiofilsko-hajendowych.

Wtedy będzie w hajendzie sielsko i zarazem anielsko.Dzieki wszystkim za zyczenia.......Marslo w sprzęcie już coś zmienia?)

Gratuluje obycia salonowego i umiejetności bycia lingwistą-ekwilibrystą na tym forum-bryluj dalej gratulacje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

abyś wreszcie sie pozbył tych pseudo-klamotow audiofilsko-hajendowych

 

Przykro mi , tego zyczenia nie moge spelnic. Nie jestem zlota rybka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaszwoń więc do telekomunikacji i zapytaj gdzie mógłbyś uzyskać informację nt.strojenia kabli transparenta i zahacz tez o kostkę brukową.

Kojarzysz o czym piszę Kojrzo?

Nie mach ochoty poszukac sobie sam-zgoda,ale ja z kolei nie jestem informacja na zawołanie,taką,że pstrykniesz i masz-wysil sie troszkę sam.

pozdr.

 

Ty strasznie nerwowy rocznik jesteś, Panie Stary Audiofil.

Trochę dystansu i luzu Tobie nie zaszkodzi, zwłaszcza, że podobno masz dzisiaj urodziny.

Chyba, że dostałeś Ayona lub Lampizatora w prezencie, to Twoje poddenerwowanie i irytacja są całkowicie zrozumiałe

Pozdrawiam urodzinowo.

 

A do telekomunikacji nie będę dzwonił, bo tak naprawdę "urządzenia" transparenta zupełnie mnie nie interesują.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że kable Transparenta dodają +100 punktów do zajebistości. Harmonixy +200, a Siltechy +500. Niestety, w każdym przypadku tylko te najwyższe modele. ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale zajebistość + 200 to nie zajebistość do kwadratu której nie dają nawet topowe Siltechy tak że po co przepłacać :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jest na to prosta odpowiedź drogi Mirku.

Jak nie słyszysz różnicy dźwięku w Twoim systemie podpinając do niego kable ze srebra a następnie w ich miejsce wpinając kable z miedzi oznacza to nic innego jak to ,że Twój system jest do dupy.

Jest też inne wytłumaczenie tego zjawiska : jesteś po prostu głuchy i już czas najwyższy na wizytę u laryngologa ;)

kochany,slysze roznice miedzy srebrem a miedzia,bo takie kable uzywalem od 40-lat,ale sa tory gdzie srebro nie pasuje, albo jest nie potrzebna,porownywalem kable srebrne

ze srebrnymi i miedziane z miedzianymi i te ktore kosztowaly 10-razy wiecej w 90% nie byly lepsze,bynajmniej wygrywaly tansze w slepym odsuchu,ubaw byl pelny,testow

slepych nie chce nikt przeprowadzac, bo nikt nie chce sie osmieszyc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Czy widzieliście podpiete może kiedyś kable transparenta pod kolumny Harpii

 

Piotrek, ja kierując się opiniami z audiogonu kupiłem do końcówki ARC kable głośnikowe Reference XL. Ale sprzedałem je po kilku tygodniach i zastąpiłem kablami innej marki, też amerykańskiej. Z powodów czysto sonicznych, a nie Tobie na złość;-)

A tak w ogóle wszystkiego najlepszego, niech Ci się wiedzie jak najlepiej, dużo zdrówka i audiofilskiej satysfakcji!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, ja kierując się opiniami z audiogonu kupiłem do końcówki ARC kable głośnikowe Reference XL. Ale sprzedałem je po kilku tygodniach i zastąpiłem kablami innej marki, też amerykańskiej. Z powodów czysto sonicznych, a nie Tobie na złość;-)

A tak w ogóle wszystkiego najlepszego, niech Ci się wiedzie jak najlepiej, dużo zdrówka i audiofilskiej satysfakcji!!!

 

Tomkly, po prostu były pewnie bez pudełka a z czasem po bytności na tym forum człowiek staje się estetą, nie uwierzę po tym co pisał Piotr że grały gorzej, no po prostu nie uwierzę ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Możesz wyjaśnić jak się nazywa to urządzenie i opisać trochę dokładniej zasadę jego działania?

 

Pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kochany,slysze roznice miedzy srebrem a miedzia

Bardzo spodobało mi się to jak do mnie się zwracasz , może teraz nawet zastanowię się nad coming out -em bo to teraz w modzie jest ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, ja kierując się opiniami z audiogonu kupiłem do końcówki ARC kable głośnikowe Reference XL. Ale sprzedałem je po kilku tygodniach i zastąpiłem kablami innej marki, też amerykańskiej. Z powodów czysto sonicznych, a nie Tobie na złość;-)

A tak w ogóle wszystkiego najlepszego, niech Ci się wiedzie jak najlepiej, dużo zdrówka i audiofilskiej satysfakcji!!!

Kupiłeś wersję do lampy ?

 

U mnie nieustająco słuch jeszcze ok. a dziś mam kolejne urodziny.

Stary Człowiek i może...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Kupiłeś wersję do lampy ?

 

Tego nie jestem pewien. Reference XL ze starej serii, rok produkcji 2001.

 

Odnośnie braku podróbek Transparenta, zainteresowanym polecam lekturę poniższego linku: ;-)

 

http://www.instructables.com/id/How-to-make-a-Transparent-Audio-Reference-XL-Speak/step10/PhotosSchematic-of-Transparent-Cables-Found-on-the/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Transparent

 

W kablach własnie o to chodzi. Całkiem zroumiała technicznie i uzasadniona konstrukcja.

Problemem jest tylko fakt, ze tam nie ma "cudów", jakich by oczekiwał w zamian za duże pieniądze kablowy audiofil :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.