Skocz do zawartości
IGNORED

Audio Show 6-8.11.2015


Elberoth

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)

Pasmo nie jest poszatkowane i trzyma się to "kupy" ?

 

Raczej się trzyma. Ale szczerze mówiąc nie było czasu na dogłębną analizę dźwięku. Chęci również. Ogólne wrażenie miałem bardzo pozytywne i zamiast zajmować się dzieleniem dźwięku na czworo :) gadałem z Jurijem - twórcą kabli Sound YP. Bardzo ciekawy człowiek.

 

P.S. W pierwszy dzień wystawy jakieś ch.je chłopakom z Ukrainy słuchawki Sennheiser HD 650 ukradli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

P.S. W pierwszy dzień wystawy jakieś ch.je chłopakom z Ukrainy słuchawki Sennheiser HD 650 ukradli.

 

Chamowa na maxa

 

Widze tam tez daczek phasta na focie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cukierkowato-barwny "Cycek" Sobieskiego czujnie doglądany jest przez oko Saurona i ma się on dobrze.

 

Niech już ta lokalizacja pozostanie (choć to udręka i dla wystawców i dla zwiedzających - potencjalnych nabywców) ze względu na tradycję.

Taki kocioł i tygiel to już specyfiak tej imprezy.

A jak ktoś chce komfort to można go w pozostałych obiektach mieć.

Blisko stamtąd też do kameralnego Tulipa, gdzie jest elita.

 

Pozdrawiam ozdrowionych.

PS. Nie znoszę tego Mordoru ale z a w s z e od niego wypada mi zaczynać.

Ten Radisson Sobieski ma jakąś magię przyciągania. Liczę na to, że to nie ten cytowany smrodek. Sam go jakoś nie wykryłem, ale skoro tak piszą, widocznie tak m o ż e być.

 

PPS. Na dole albo na górze tego obiektu już mam serdecznbie dość i idę na wypad do Tulipa gdzie nie ma szatni ale jest patio.

A nade wszystko - luz i swoboda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w Tulipie nie ma szatni jak była samoobsługowa? Jeszcze umiem sam obsłużyć swoje wyjściowe nakrycie i powiesić na wieszaczku ;)

 

Sobieski ma za małe salki i czas najwyższy to zmienić! oby nie trzeba było ganiać wtedy po całej Warszawie.

 

Stadion Narodowy jest o dziwo OK poza jednym, beznadziejna widoczność numerków sal!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałeś jakieś numerki ?

Zazdraszczam - mi się nie udał ten wyczyn.

Ten wieszak w Tulipie do przedszkola bardziej się nadaje niż na imprezę.

 

A jeszcze dla : stasiop

Wpisz do wyszukiwarki

"magnesy głośnikowe alnico"

"alnico magnets for audio"

dojdziesz np. do

Isophon

i muzeum radioli oraz forów polskich, angielskich, niemieckich może.

 

Nie chce mi się ponownie tracić paru godzin na grzebanie w zasobach archiwów sieciowych.

Nie wykluczam, że może kiedyś :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pokoju Phasta grał Ad Fontes, czy mi się wydaje?

Jak miałem przyjemność być w ich pokoju to akurat nie grali z Ad Fontesa.

Szkoda, że nie trafilem bo mają też fajny pre RIAA a ja akurat przymierzam się do kupna AF i nawet w tej sprawie byłem w poprzednią środę u Pana Andrzeja we Włocławku. Gdyby nie poczucie przyzwojtości to pewnie bym tam siedział do północy.

Mimo, że akurat grało z pliku to Phast z Klipsch-ami zgrał się. Takie słowo "synergia" ?

 

Wyświetl postUżytkownik J@rek dnia 11.11.2015 - 10:55 napisał

Słuchał ktoś monitorów Gibsona?

Niestety tego się nie dało słuchać .

Ilu ludzi tyle opinii. O.K.

Przysiadłem tam na chwilkę z ciekawości bo mój syn gra na gitarze. Co prawda nie ma Les Paul-a Gibsona jaki był u nich na wystawce ale Les Paul-a V100 Vintage. Młody chłopak ( wystawca, zresztą muzyk i właściciel tej gitary Gibsona ) zagadnął mnie " jak mi sie podoba ?".

Na szybko odpowiedziałem, że w tym systemie całkiem muzykalnie z raczej zaokrąglonym basem.

Pozdrawiam

Krzysiek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gibson kupil szacowna firme KRK kilka lat temu(takze m.in.Onkyo!!).Cholernie lubie brzmienie jak i sexy ksztalt Gibson Les Paul gitar i ich kolorow- cherry sunburst:-).Chetnie monitorki powitam w moich progach.

Kto jest dystrybutorem? Lauda jak w przypadku gitar?!

 

Dziekuje,juz wiem.Ceny zaporowe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie aktywnych "kolumn" bardziej mi zagraly Sveda w sali Krokus hotelu Tulip ale to kwestia gustu

 

Audiotechpro az tak duzo chce ?

Czytalem, ze to poziom 4- 7 kzlotych a za aktywne z tak pradozernymi ampami wewnatrz to nie wydaje sieduzo - bo nie wydaje sie na przewody glosnikowe i na piec (oszczednosc rzedu 2-4 kzlotych) a do kompletu w tym wypadku tylko zrodlo sygnalu potrzebne

 

Osobiscie preferuje odcien Tobacco Sunburst

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku jak w poprzednich z braku czasu ok 3h w Sobieskim, ale i tak jestem zadowolony - było co oglądać - nawet jeżeli nie zawsze łączyło się to ze słuchaniem ;)

 

Moje najlepsze wrażenia to mega drogie Sonus Faber IL Cremonese - ale od razu przyznaję że słyszałem na nich tylko spokojniejsze kawałki.

Szokujący dźwięk dawały małe monitorki Sulek - po wpisach na forum i zainteresowania podczas wystawy widzę, że nie tylko moją uwagę zwróciły.

Miłe zaskoczenie ze strony STX.

No i ja to zawsze lubię popatrzeć na trochę sprzętu vintage - nie było za dużo, choć zestaw magnetofonów w pokoju 408 cieszył oko. Nie pamiętam gdzie stały amplitunery - chyba jakoś obok + śmieszny mały odtwarzacz CD Phillips i kolumny Technicsa.

 

Zabranie aparatu było błędem :) niepotrzebny balast - a bez zamontowanej lampy efekt jest marny.

 

Tego technicsa (co każdy jeden krytykuje) chyba w zeszłym roku słyszałem w Sobieskim i też było słabo.

 

 

Jak zwykle wniosek z targów mam jeden - a mianowicie taki, że potrzebuję nowych kolumn :) - potrzebuję też nowego samochodu - wybór będzie trudny...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitorki są mało znanej w Polsce angielskiej firmy Stirling Broadcast

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

05282009_4fc35cddbdcf5.jpg

Cudnie grały - świetnie skrojony system pod pomieszczenie

 

A czy ktoś pamięta kolumny Inaudio? z glośnikami fullrange o wysokiej skuteczności. Dobra cena i bardzo dobry dźwięk. Super pod lampy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzedam VITUS RI100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie aktywnych "kolumn" bardziej mi zagraly Sveda w sali Krokus hotelu Tulip....

 

 

Musze sprawiedliwie powiedzieć, że i mi tez, od kilku już lat znakomicie się tam słucha. Puszczają też fajną muzykę.

Mają trochę kiepskie warunki, ale po raz kolejny posłuchałem tam kilku utworów w dobrym miejscu na salce i to dźwięk dość mi bliski, neutralny.

 

Gdybym musiał pozbyć się moich kolumn, to Sveda byłaby z pewnością jedną z pierwszych " normalnych" firm, którą bym się zainteresował.

Ponownie wychodzi na jaw, że system aktywny, z dodatkową regulacją ( być może też i DSP- to właściwie pytanie do wystawcy, czy używali, nawet tej softowej ?) burzy ogólnie przyjęty kanon jakiejś dziwnie pojmowanej audiofilskiej koszerności w zamian oferując racjonalne zbliżenie się do jak największej poprawności brzmienia.

 

Nie wiem jaki wpływ miał na to najnowszy Mytek. Podejrzewam, że raczej znikomy.

Dla mnie zabrzmiało to jak taki trochę (no dobra, sporo, ale jednak) mniejszy model Goldumnda. :)

A to jednak spory komplement jest.... Osobiście mógłbym tak słuchać muzyki godzinami.

 

Jedyne co mnie martwi, to fakt, że zestaw co roku drożeje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny szort ad hoc 19. A-V SH:

Po wyliczeniu i zmierzeniu godzin dostępnych czasowo dla zwiedzaczy-spożywaczy wyszło mi co nastąpi zaraz ( tzn. to już się odbyło )

4h+10h+8h

Σ max = 22h czyli zaledwie 88 kwadransów na paręset stoisk wystawców- ciężko w tej ciżbie przemieścić się tak, żeby odwiedzić wszystkich.

No nie da się na spokojnie.

Nie zajrzałem do paru miejsc w Sobieskim na parterze, 1.piętrze i 2. piętrze bo fizycznie nie dało się wejść - bo ścisk, bo tereny: Arkadia, Belweder, Wilanów, Galeria zrobiły się (w tym roku) bardziej oddalone od głównego wejścia hotelu Sobieski, ale to drobiazg.

Czyli skoro zostaje w pośpiechu to i zaledwie pobieżnie ( w pamięci pozostaje tylko I efekt [czyli w moim przypadku to, co akurat jest o d m i e n n e od aury i nastroju pozostałych sal]

ale przecież gwiazdkowe magazyny drukowane wkrótce utrwalą wspomnienia z miłych chwil)

 

W zasadzie nie żałuję, że do paru wystawców i stoisk nie dotarłem :)

Skoro nowości nie mieli, albo mniej starannie zaaranżowali zestawy i prezentacje to po co się męczyć ?

 

PS. Słabo się przygotowałem do imprezy, ale dobrze, że w ogóle wydobrzałem (po rotawirusie) na czas.

Jeszcze jedno-

W przewodniku po wystawie nie wiem czemu brak na szkicach 1. piętra hotelu Sobieski pokoi 103, 106, gdzie było audiostereo.pl/DIY

I tak tam dotarłem cokolwiek zchetany, bo piętra odwiedzałem schodząc ale zaledwie na parę chwil. Wolałbym dłużej ale w sobotę byłem już padnięty.

 

PPS. Nastawiałem się na 88 kwadransów magii ale sukces był tylko częściowy. Za bardzo spięty byłem przed niedzielą. Widoki ze Stadionu bardzo pyszne! Sukcesem dla mnie też było to, że udało mi się nawet w parę miejsc ( do których chciałem) powrócić w niedzielę, kiedy było już znacznie luźniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;-) daje rade.

 

Jak wypadł Phast?

 

Ten Phast to koszt 15kz a więc prawie 3 x tyle niż poprzedni! no ale w środku ameryka, i tak też grał :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ciągłe zmiany ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

Cudnie grały - świetnie skrojony system pod pomieszczenie

 

A czy ktoś pamięta kolumny Inaudio? z glośnikami fullrange o wysokiej skuteczności. Dobra cena i bardzo dobry dźwięk. Super pod lampy

jeśli nie słuchasz rocka czy electro - wtedy "dramat" :/, byłem zachwycony plumkaniem, ale....cóż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze sie podobne pod temat, ktos sie wybiera w 2016 roku na NAS16 lub S&V? W grupie zawsze razniej i mozna podzielic koszty dojazdu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy od obiektywu ;-) I jakości puszki.

 

Obiektyw ok, bo stałe światło 2,8, ale puszka nie radzi sobie z ostrzeniem przy słabym świetle - Pentax K200D - wykorzystuje lampę błyskową do ostrzenia (co daje marny efekt), a ręcznie ciężko ostrzyć bo mało widać.

 

Kumpel rok temu chodził dobrą lampą, to zdjęcia wyszły świetne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Obiektyw ok, bo stałe światło 2,8, ale puszka nie radzi sobie z ostrzeniem przy słabym świetle - Pentax K200D - wykorzystuje lampę błyskową do ostrzenia (co daje marny efekt), a ręcznie ciężko ostrzyć bo mało widać.

 

Kumpel rok temu chodził dobrą lampą, to zdjęcia wyszły świetne.

 

Albo dobra lampa albo bardzo jasne szkło. Ja tam nie narzekam a lampy nie miałem ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitorki są mało znanej w Polsce angielskiej firmy Stirling Broadcast

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

05282009_4fc35cddbdcf5.jpg

 

Tak specjalnie szykowałem się na te monitorki było bardzo ciekawie moim zdaniem nawet lepiej niż Herbatniki trójki. Właśnie czegoś takiego szukam do obecnych siedemnastu kwadratów bo to przecież jak domek dla chomika a nie pokój odsłuchowy :( Zaczymam się poważnie zastanawiać nad tymi Stirligami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

Tak specjalnie szykowałem się na te monitorki było bardzo ciekawie moim zdaniem nawet lepiej niż Herbatniki trójki. Właśnie czegoś takiego szukam do obecnych siedemnastu kwadratów bo to przecież jak domek dla chomika a nie pokój odsłuchowy :( Zaczymam się poważnie zastanawiać nad tymi Stirligami.

fajnie grały, są gdzieś w dystrybucji w tej krainie mlekiem i miodem płynącej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Mnie bardzo zastanawiają negatywne opinie na temat Living Voice Vox Olympian - zwykle na podstawie przypadkowego odsłuchu i ceny.

 

Ceny raczej w ogóle nie brałbym pod uwagę bo to nie jest sprzęt powszechnego użytku który ocenia się w relacji określonej kwoty do jakości. Sam oceniam go raczej w skali bezwzględnej, na podstawie własnego doświadczenia i uczestnictwa w zamkniętym odsłuchu. Na pewno nie są to kolumny do wszystkiego. Tym niemniej jazz i klasyka wypadają wybitnie. Podobnie jak duże składy orkiestrowe gdzie jak wiadomo potrzebna jest możliwość oddania sporej energii. Pierwsze co uderza to wrażenie namacalności. Nigdy nie odczuwałem w tak dobitny sposób realnej obecności artysty w pokoju odsłuchowym. Naturalność i lekkość brzmienia poszczególnych instrumentów to kolejna zaleta. Kilka osób na zamkniętym odsłuchu stwierdziło że to jest dźwięk ich życia. Byłbym daleki od takich sformułowań bo mam nadzieję że jeszcze sporo przede mną. Tym niemniej Living Voice Vox Olympian to zestaw wart posłuchania i w pewnym sensie punkt odniesienia. Wada jest tylko jedna ale za to jaka. Brak uniwersalności. To nie jest zestaw do wszystkiego. Moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.