Skocz do zawartości
IGNORED

Co ma realny wpływ na brzmienie systemu?


biniek

  

287 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co ma realny wpływ na brzmienie?

    • Wszystko tj. min bezpieczniki, listwy, kable, kondycjonery itd
      70
    • System i okablowanie w tym sieciówki, IC, głośnikowe, zworki
      63
    • System a z kabli tylko głośnikowe
      21
    • Liczą się koluny, wzmacniacz i źródło - inne gadżety nie mają wpływu
      122
    • Słychać tylko kolumny (wzmacniacze grają tak samo)
      25


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Im lepszy system i złożony z lepszych jakościowo elementów tym więcej zmiennych ma wpływ na brzmienie. Z jednym małym zastrzeżeniem: złote bezpieczniki i podstawki pod kable to już jest paranoja.

Skąd wojny na forum? Stąd, że większość obserwacje ze swoich często kiepskich konfiguracji przyjmuje jako prawdy objawione. Na tej podstawie snuje domysły i ocenia audio jako całość. Przy czym zmiana systemu na lepszy często owocuje zmianą poglądów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to prawda są też nawróceni którym natura zrobiła psikusa i przestali już poprawnie słyszeć a forsują opinię że kiedyś to się dali nabierać ale zmądrzeli :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ma realny wpływ na brzmienie systemu... po mojemu (i w takiej kolejności):

  1. kolumny i środowisko odsłuchu - tak, w jednym punkcie, bo uważam głośniki, pudła z nimi oraz prostokąt (pomieszczenie), w którym grają, za jeden organizm, gdzie zmiany jednego elementu powinny być kompensowane zmianami drugiego dla zachowania odpowiednich właściwości odsłuchu;
     
  2. źródło dźwięku - od którego zależą pierwsze (najistotniejsze) zniekształcenia i szumy;
     
  3. wzmacniacz, który nie doda własnych szumów i 50-hertzowych efektów sieci;
     
  4. kable - na odległościach poniżej 2 m - dowolne miedziowe (czekam na hejt ze strony fanów Audioquest);
     
  5. mózg osoby odsłuchującej, świadomej zmiany w systemie;

Z drugiej strony wpływ na to mają kondycjonery, rezonatory, podstawki pod kable i pogoda w Hogwarcie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd wojny na forum? Stąd, że większość obserwacje ze swoich często kiepskich konfiguracji przyjmuje jako prawdy objawione. Na tej podstawie snuje domysły i ocenia audio jako całość. Przy czym zmiana systemu na lepszy często owocuje zmianą poglądów.

 

Tu się z Tobą zgadzam.

 

Im lepszy system i złożony z lepszych jakościowo elementów tym więcej zmiennych ma wpływ na brzmienie.

 

Skąd ta pewność, że nie jest inaczej?

 

Z jednym małym zastrzeżeniem: złote bezpieczniki i podstawki pod kable to już jest paranoja.

 

Tu znowu się z Tobą zgadzam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej... za totalny idiotyzm nie mający nic wspólnego z jakością dźwięku uważam:

  • teksty o osobnej fazie zasilającej dla audio (z pewnością nikt na osiedlu z tej fazy nie korzysta);
  • kondycjonery (których działania żaden miernik nie potwierdził, wszak wszelkie nieprawidłowości załatwia zasilacz wbudowany w źródło i we wzmacniacz);
  • kable LAN "for audio" zwłaszcza te kierunkowe... za 40000 PLN;
  • przejściówki USB mające na celu poprawienie dźwięku (temat wyłącznie dla osób nie mających pojęcia o elektrotechnice cyfrowej);
  • i przede wszystkim przewody zasilające, których znaczenie jest mniejsze, niż gaz, w otoczeniu którego pracują.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej... za totalny idiotyzm nie mający nic wspólnego z jakością dźwięku uważam:

  • teksty o osobnej fazie zasilającej dla audio (z pewnością nikt na osiedlu z tej fazy nie korzysta);
  • kondycjonery (których działania żaden miernik nie potwierdził, wszak wszelkie nieprawidłowości załatwia zasilacz wbudowany w źródło i we wzmacniacz);
  • kable LAN "for audio" zwłaszcza te kierunkowe... za 40000 PLN;
  • przejściówki USB mające na celu poprawienie dźwięku (temat wyłącznie dla osób nie mających pojęcia o elektrotechnice cyfrowej);
  • i przede wszystkim przewody zasilające, których znaczenie jest mniejsze, niż gaz, w otoczeniu którego pracują.

 

Coś Ci się wątki poplątały. Odpowiedni wątek do tego co napisałeś znajduje się tu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim rozumieniu każdy tekst głoszący poprawę brzmienia, sceny, eteru, przestrzeni, rozdzielczości, sopranów, średnicy, basów (czy czego tam sobie jeszcze wymyślicie) na innym kablu zasilającym jest propagandą i marketingową papką lub bełkotem osób, które nie mają pojęcia o dźwięku, elektrotechnice i w ogóle o tym, co dzieje się pod maską sprzętu, z którego odsłuchują.

Kabel zasilający "for audio" - jeśli Admin lub któryś z moderatorów kupuje te bajki, niech usunie mnie z listy użytkowników forum. Są miejsca, gdzie rzetelna wiedza audio przyda się bardziej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli Admin lub któryś z moderatorów kupuje te bajki, niech usunie mnie z listy użytkowników forum.

 

Ha ha ...

To nie takie proste ... zobacz ilu użytkowników "wisi" już parę misięcy ze statusem " w trakcie usuwania" ...

 

Są miejsca, gdzie rzetelna wiedza audio przyda się bardziej.

 

Gdzie są te miejsca?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - tam zadaj pytanie o kondycjonery lub kable AC i ich wpływ na audio.

 

P.S. nie wiem jak odbanować konto, z którego pisane są herezje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczyłem "Liczą się kolumny, wzmacniacz i źródło - inne gadżety nie mają wpływu". Moim zdaniem wpływ pozostałych elementów, pomijając te mające diametralny wpływ na dźwięk bo w istocie wadliwe, jest tak ulotny, że trudno go nazwać realnym nawet, jeżeli w istocie istnieje. Może bardziej obrazowo: nawet jeżeli coś w istocie istnieje, ale zauważalne jest tylko w bezpośrednim teście porównawczym przeprowadzonym w warunkach laboratoryjnych to w praktyce można uznać, że tego nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia.

 

Ciekawy jestem jak byś to zniósł gdyby Twoje doświadczenie było błędne ...? i cały Twój audiofilski światopogląd by runął?

Nie jestem złośliwy ... sam coś takiego przeżyłem ... zniosłem to dzielnie, chociaż przyznam, że nie było łatwo ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie jeżeli np. w kolumnach vandersteen 2 jest potencjometr +3db -3 db do basu czy wysokich i ja tek naprawdę dopiero gdzieś dopiero po przesunięciu o 2 db jestem w stanie powiedzieć ale nie z całą pewnością że coś się zmieniło dopiero przy 3 zaczynam nabierać pewności. Więc jeśli przy zmianie o 1db nie słyszę różnicy to znaczy że jej nie ma?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Ciekawy jestem jak byś to zniósł gdyby Twoje doświadczenie było błędne ...? i cały Twój audiofilski światopogląd by runął?

Nie jestem złośliwy ... sam coś takiego przeżyłem ... zniosłem to dzielnie, chociaż przyznam, że nie było łatwo ;)

 

Nie mam audiofilskiego światopoglądu. Bardzo mi przykro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ma realny wpływ na brzmienie systemu... po mojemu (i w takiej kolejności):

  1. kolumny i środowisko odsłuchu - tak, w jednym punkcie, bo uważam głośniki, pudła z nimi oraz prostokąt (pomieszczenie), w którym grają, za jeden organizm, gdzie zmiany jednego elementu powinny być kompensowane zmianami drugiego dla zachowania odpowiednich właściwości odsłuchu;
     
  2. źródło dźwięku - od którego zależą pierwsze (najistotniejsze) zniekształcenia i szumy;
     
  3. wzmacniacz, który nie doda własnych szumów i 50-hertzowych efektów sieci;
     
  4. kable - na odległościach poniżej 2 m - dowolne miedziowe (czekam na hejt ze strony fanów Audioquest);
     
  5. mózg osoby odsłuchującej, świadomej zmiany w systemie;

Z drugiej strony wpływ na to mają kondycjonery, rezonatory, podstawki pod kable i pogoda w Hogwarcie.

 

Jeszcze na początek dołożyłbym profesjonalnie zmiksowane nagranie; jeżeli nie w nim 'czegos' to żaden komponent systemu, bez znaczenia na cenę, tego nie znajdzie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Panowie mam pytanie jeżeli np. w kolumnach vandersteen 2 jest potencjometr +3db -3 db do basu czy wysokich i ja tek naprawdę dopiero gdzieś dopiero po przesunięciu o 2 db jestem w stanie powiedzieć ale nie z całą pewnością że coś się zmieniło dopiero przy 3 zaczynam nabierać pewności. Więc jeśli przy zmianie o 1db nie słyszę różnicy to znaczy że jej nie ma?

 

Jest różnica, po prostu tak słyszysz. W górze łatwiej usłyszeć różnice przy zdejmowaniu góry, decybel słychać zdecydowanie, ale YMMV ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy użytkownik forum szybko dociera do wątków dotyczących audio-voodoo, audio-mitów, grających kabli, wygrzewania tego i owego, ślepych testów, ogólnie mocno subiektywnych kwestii będących szybkim zaczątkiem kłótni. Jedno nie ulega wątpliwości, że najważniejsze są kolumny i akustyka. Może to sprawdzić nawet mało osłuchany posiadacz budżetowego sprzętu, choćby zmieniając ich ustawienie w pokoju. Ale czy kolumny są ostatnim elementem toru audio? Chyba nie, ostatnie są uszy. Dlatego zastanawiam się, kiedy pojawi się temat właściwej, audiofilskiej pielęgnacji kanałów słuchowych, bębenków, może i chirurgicznej korekcji kształtu małżowin? ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem początkujący w sumie mialem 3 pary kolumn, 3 wzmacniacze i 4 rodzaje kable glosnikowe i 3 interkonekty...i slysze kazda zmiane typu zwykly kabel tzw ''glosnikowy'' (przezroczysta otulina) a np chord carnival silverscreen ktory mialem...zwykly nawet 2.5mm nie przewodzi góry pasma... jak dla mnie jakby ktoś odciol góre...Powiem więcej radzę unikać tanich wtyków bananowych też trochę psuja nawet dobry kabel...jak tylko sie da gola zyla...do Naima musialem banany od strony wzmacniacza. Wymiana zwyklych vitalco na chorda 35zl za sztuke pomogla znaczaco... w interkonektach roznica jest mniejsza ale bioac taki zwykly kabel za 5 zl a tki np Wireoworld Luna bo mialem to tez kazdy uslyszy:) Ostatnio znajomy(byly pracownik Nautilusa Kraków) przekonal mnie do kabli zasilajacych i o dziwo rożnica też jest. Mialem zwykly czarny kabel do Naima pisalo zyly po 1mm...wymienilem na kabel DIY zyly po 2.5mm i listwe z takim kablem i nagle niski bas sie pojawil nawet przy cichym sluchaniu!!! Generalnie chodzi o to by wyeliminowac slabe punkty systemu. kable zasilajace w scianach 2.5mm wiec nie można ograniczac sprzętu cienkim kablem o kiepskich stykach:)przekonalem sie...możecie wiezyc lub nie... a no i jeszcze kabel usb do daca zwykly drukarkowy a Supra USB też slyszę rożnice :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszę różnicę-warto, nie słyszę bzdura. Ja tak uważam. Primare cd22 vs DVD za 300zł brak różnicy. Warto to jechać za chwilę na narty a nie płacić za ..... na pewno nie małe pieniądze

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

korekcji kształtu małżowin? ;)

Hehe :)

To raczej w życiu płodowym będzie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta tuba jako rezonator fali w kierunku ucha środkowego i wewnętrznego jest jak linie papilarne - u każdego inna.

Inaczej definiuje lokalizację źródła.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem początkujący w sumie mialem 3 pary kolumn, 3 wzmacniacze i 4 rodzaje kable glosnikowe i 3 interkonekty...i slysze kazda zmiane typu zwykly kabel tzw ''glosnikowy'' (przezroczysta otulina) a np chord carnival silverscreen ktory mialem...zwykly nawet 2.5mm nie przewodzi góry pasma... jak dla mnie jakby ktoś odciol góre...Powiem więcej radzę unikać tanich wtyków bananowych też trochę psuja nawet dobry kabel...jak tylko sie da gola zyla...do Naima musialem banany od strony wzmacniacza. Wymiana zwyklych vitalco na chorda 35zl za sztuke pomogla znaczaco... w interkonektach roznica jest mniejsza ale bioac taki zwykly kabel za 5 zl a tki np Wireoworld Luna bo mialem to tez kazdy uslyszy:) Ostatnio znajomy(byly pracownik Nautilusa Kraków) przekonal mnie do kabli zasilajacych i o dziwo rożnica też jest. Mialem zwykly czarny kabel do Naima pisalo zyly po 1mm...wymienilem na kabel DIY zyly po 2.5mm i listwe z takim kablem i nagle niski bas sie pojawil nawet przy cichym sluchaniu!!! Generalnie chodzi o to by wyeliminowac slabe punkty systemu. kable zasilajace w scianach 2.5mm wiec nie można ograniczac sprzętu cienkim kablem o kiepskich stykach:)przekonalem sie...możecie wiezyc lub nie... a no i jeszcze kabel usb do daca zwykly drukarkowy a Supra USB też slyszę rożnice :)

 

jjanuszu89 - jesteś GOŚĆ!

To jak wyznanie 'wiary' jest.

Wszystkie salony audio, handlarze na allegro i panowie recenzenci czekają na takich jak TY z otwartymi ramionami!

Ty zaś otwórz portfel swój, tak szeroko jak te ich ramiona otwarte są!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jjanuszu89 - jesteś GOŚĆ!

To jak wyznanie 'wiary' jest.

Wszystkie salony audio, handlarze na allegro i panowie recenzenci czekają na takich jak TY z otwartymi ramionami!

Ty zaś otwórz portfel swój, tak szeroko jak te ich ramiona otwarte są!

 

Daj spokój, uszczypliwy jesteś!

Niektórzy traktują "przerzucanie klocków" jak zabawę a nawet "sposób na życie" - zazdrościsz?

Ich pieniądze - ich sprawa ...

Niestety 99% forumowiczów nie wie jaki to jest dobry dźwięk,

dlatego przerzucają sprzęt w nieskończoność ku uciesze sprzedawców którzy mogą wciskać im wraz ze sprzętem różne bzdury w postaci pseudo-naukowych teorii w które sami chyba już wierzą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.