Skocz do zawartości
IGNORED

Kobieta Audiofil


denonzgc

Rekomendowane odpowiedzi

A poważnie to są wyjątki.Parę lat temu pisała tu koleżanka,bodajże "maja".Bardzo konkretna i rzeczowa,z faktyczną wiedzą w temacie.Nie wytrzymała atmosfery.

"Panowie" obrzucili ją epitetami w niebywałej wręcz atmosferze chamstwa, jak można coś takiego wytrzymać? I jeszcze te wpisy wiszą nadal! Ale może i dobrze, bo teraz można sobie zobaczyć, kto jeszcze przybijał im za to "piątkę"

http://www.audiostereo.pl/klub-ateistow-audio-voodoo_96751.html/page__view__findpost__p__2720706

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja żona czasami zagląda tu na forum i z uśmiechem na twarzy czyta niektóre wątki - najczęściej te które sam zostawiam na pulpicie TV w salonie i idę robić coś innego. Czasem pyta co to znaczy to czy tamto... Ogólnie jakby jej to wszystko było obojętne, ale jak ostatnio wróciliśmy od znajomego to sama zapytała, czy tam u niego, nie da się coś zrobić, żeby trochę lepiej zagrało (kolumny PROAC, wzmacniacz lampowy, gramofon - nie byle jaki zestaw). Czyli jednak słucha (słyszy) i drażni ją kiepski dźwięk (raczej problem z akustyką). Nie uwierzycie, 16 lat temu "na pierwszej randce" gdy powiedziałem, że lubię posłuchać muzyki w dobrej jakości, to zapytała czy mam wzmacniacz lampowy (wynajmowała kiedyś mieszkanie razem z koleżanką, a jej facet miał taki wzmacniacz). Gdy kupowałem kolumny to jedynie prosiła żebym kupił te z "mikrofonem" na górze (B&W 804 diamond), a ja łaskawym okiem patrzyłem na ProAc D28. Usłyszałem tylko tyle, że trumny to sobie kupię kiedyś - jeszcze jest czas :)

Takie to kobiety i przedziwne historie czasem się trafiają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Ja dziś miałem okazję zapoznać małżonkę forumowego kolegi, która nie dość że ma świetny słuch oraz muzyczny gust, to jeszcze bardzo aktywnie poszukiwała z nami przez cały wieczór optymalnej konfiguracji brzmienia systemu. Tak mi się tęskno zrobiło w sercu;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Socjologia

Audiofile stanowią wyrazistą grupę. Są praktycznie wyłącznie mężczyznami (w USA rasy białej), przeważnie dobrze sytuowanymi materialnie[12]. Kobiety wśród audiofilów nie tylko zdarzają się bardzo rzadko, ale często mają wręcz niechętny stosunek do sprzętu audiofilskiego[13].

 

Postawom audiofilskim przypisuje się również podłoże seksualne"

 

->https://pl.wikipedia.org/wiki/Audiofil

 

True Story ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdemu typowo męskiemu hobby przypisuje się podłoże seksualne . Dlatego psychologie dawno wykresliłem z nauk akademickich,

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość kennijczyk

(Konto usunięte)

Ja widze na ulicy doraz wiecej dziewczyn w sennheiser'ach i chwala im za to.

Sluchawki i DAPy to jest chyba jedyna droga jaka mozna zainteresowac szersze masy tematem audio. Tanio, przenosnie, dostepnie i... modnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten stan powoli się zmienia, ale zbyt powoli niestety. Kobiety nie za często mają hobby, w które inwestują dużo czasu - zwłaszcza techniczne. Mogą być świetne w swoim zawodzie, znać się na sprawach codziennych (jak odżywianie, ubrania, kosmetyki itp.), lubić gadżety, czy uprawiać wiele sportów itp. itd., ale rzadko zdarza się u nich jakaś pasja do której można dopisać -filia :) .

 

Może wynika to z tego, że facet lepiej potrafi się skupić na jednej rzeczy - jak się nastawi na wymianę kondensatorów w klocku to choćby w domu dzieci płakały, kuchnia się paliła, a z łazienki lała woda to i tak pierwszym czym się zajmie będzie lutowanie ;)

 

Może to wynika z zaszłości cywilizacyjnych, kiedy kobieta zawsze była tylko od dzieci, gotowania, prania i innych prac domowych.

 

W sumie nie chodzi tylko o audiofilizm - ale fakt faktem, że głównie w technicznych dziedzinach kobiet prawie nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem w poprzedniej pracy 3 kobiety inżynierów . Najlepszy były w spozywaniu drinków i przekleństwach . szowinizm ale i fakty .

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy, ale panie jako szefowe sprawdzają się rzadko. Da się jeszcze współpracować z kilkoma kobietami, o ile choć dwie z nich nie mają genu "samicy alfa"***" bo wtedy pomaga tylko rozgonienie stada. (wybicie jest zbyt radykalne ;P )

 

*** co oznacza: najładniejszej d...y w tej części galaktyki - u facetów alfa wygląda deko inaczej...

 

każdemu typowo męskiemu hobby przypisuje się podłoże seksualne . Dlatego psychologie dawno wykresliłem z nauk akademickich,

I na szyld, na pałac kultury to dać, niech naród przyswaja, bo warto. ++++++

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie bede upieral ze kobiety slysza lepiej ze wzgledu na swa subtelniejsza nature :)

A z drugiej strony pewnie 90% forum byloby wypelnione zdjeciami sprzetow - jak one pieknie wygladaja i jakie maja cudowne kolory :)

Myślę, że jest na odwrót. To mężczyźni w ciągu wieków wyczulili sobie słuch na drobne dźwięki - polowania, partyzantka, nocne wojaże. Kobiety były zazwyczaj w domu przy dzieciach. Ich słuch nie musiał być czuły kierunkowo, ale powiedzmy dookólny :) W moim mniemaniu tak pozostało do dziś. Mężyczyźni - koncetracja, kobiety - podział uwagi.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Myślę, że jest na odwrót. To mężczyźni w ciągu wieków wyczulili sobie słuch na drobne dźwięki - polowania, partyzantka, nocne wojaże. Kobiety były zazwyczaj w domu przy dzieciach. Ich słuch nie musiał być czuły kierunkowo, ale powiedzmy dookólny :) W moim mniemaniu tak pozostało do dziś. Mężyczyźni - koncetracja, kobiety - podział uwagi.

Ha - to sprobuj w nocy uslyszec glos kwilacego niemowlaka spiacego w drugim pokoju ;) - po prostu kobitki sa lepsze od nas panowie - ogolnie i w szczegolach tez :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha - to sprobuj w nocy uslyszec glos kwilacego niemowlaka spiacego w drugim pokoju ;) - po prostu kobitki sa lepsze od nas panowie - ogolnie i w szczegolach tez :D

Tu się nie zgadzam. Mnie budziło "odkopanie się" dziecka w sąsiednim pokoju, gdy tymczasem moja połowica twardo spała :D Dzisiaj jak czasem wnuczka nocuje to staram się spać jak najdalej :)

stereo-hifi.com

Poszukiwana nakładka kieszeni do TA-2570. W zasadzie to nawet dwie. Przedpanel też bym przygarnął (wystarczy sam plastyk).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ha - to sprobuj w nocy uslyszec glos kwilacego niemowlaka spiacego w drugim pokoju ;) - po prostu kobitki sa lepsze od nas panowie - ogolnie i w szczegolach tez :D

Naukowo stwierdzone iz wlasnie z tego wzgledu kobiety sa wyczulone na wysokie tony, jesli bedziesz mowil basowym glosem to mozesz krzyczec i twoja pani bedzie spac jak zabita.

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naukowo stwierdzone iz wlasnie z tego wzgledu kobiety sa wyczulone na wysokie tony, jesli bedziesz mowil basowym glosem to mozesz krzyczec i twoja pani bedzie spac jak zabita.

Rozumiem ze to przez chrapanie spiacego obok faceta ;) - kobieta sie po prostu znieczulila na te czestotliwosci ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha - to sprobuj w nocy uslyszec glos kwilacego niemowlaka spiacego w drugim pokoju ;) - po prostu kobitki sa lepsze od nas panowie - ogolnie i w szczegolach tez :D

No nie wiem nie wiem kolego.

Ja jak moje dzieciaki były małe to właśnie ja budziłem zawsze małżonekę w nocy że mały kwęka.

Do dnia dzisiejszego to ja na górze dzieciaki bardziej słyszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że takowe nie istnieją lub się dobrze ukrywają.

Większość kobiet, które znam wybiera sprzęt bo był taki ładny, przypadek mojego kolegi który również jest lewy w kwestii elektroniki: wszedł z żoną do sklepu i kupili pierwszy telewizor jaki zobaczyli bo biały.

Po czasie się okazało że przepłacili prawie tysiąc a telewizor ma parametry jak sprzed 5 lat.

Pewnie są wyjątki ale z mojego doświadczenia kobiety nie dążą do poprawy dźwięku/obrazu i mają problem z wychwyceniem różnic, a 32 cale oglądane z 5m to idealny wybór w momencie kiedy facet wrzuca projektor 120 cali :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Rozumiem ze to przez chrapanie spiacego obok faceta ;) - kobieta sie po prostu znieczulila na te czestotliwosci ;)

 

Nie mam pojecia ale, kiedys czytalem na ten temat, wystarczy mowic mocnym basem i kobieta sie nie obudzi.

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha - to sprobuj w nocy uslyszec glos kwilacego niemowlaka spiacego w drugim pokoju ;) - po prostu kobitki sa lepsze od nas panowie - ogolnie i w szczegolach tez :D

Mnie czasem budziły jakieś szelesty wydobywające się z mieszkania sąsiada, podczas gdy moja połówka spała jak zabita.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Socjologia

Audiofile stanowią wyrazistą grupę. Są praktycznie wyłącznie mężczyznami (w USA rasy białej), przeważnie dobrze sytuowanymi materialnie[12]. Kobiety wśród audiofilów nie tylko zdarzają się bardzo rzadko, ale często mają wręcz niechętny stosunek do sprzętu audiofilskiego[13].

 

Postawom audiofilskim przypisuje się również podłoże seksualne"

 

->https://pl.wikipedia.org/wiki/Audiofil

 

True Story ;)

.A nie mówiłem że Freud by rozkminił ten problem

 

Kurna tez jestem biały-)

 

Wszyscy wielcy kompozytorzy to faceci.Po za tym uważam że męszczyżni są bardziej wrażliwi na piękno,pewnie w większości z was czasami łezka się w oku zakręci przy jakimś pięknym kawałku.Kobiety natomiast lubią ładne rzeczy,Nie chcę tu być o posądzony o szofinizm,bo to że facetów jest więcej w tym kręgu w żeden sposób nic nie ujmuje kobietom,tak po prostu jest i tyle.Rzuciłem ten temat bo uznałem go za ciekawy,Ale czasami trochę dziwnie się czuję,kiedy moja żona włącza jamnika w kuchni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wielcy kompozytorzy wiadomo w jakich czasach zyli - kobiety mialy wtedy przesrane delikatnie mowiac: parafrazujac wczesniejszy dowcip to nawet jeszcze dzis kobieta jako czlowiek nie jest akceptowana przez wszystkich samcow... W zwiazku z tym smiem twierdzic ze to porownanie troche nietrafione: kobiety po prostu mialy duzo mniejsze (prawie zerowe) szanse na tego typu inicjatywy jak komponowanie muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche sie ostatnio pozmienialo a jakos nadal nie wyplywa nigdzie kobiecy fenomen kompozytorski. Prosze nie posadzac mnie o szowinizm, uwazam, ze natura zrobila swoje, faceci posiadaja lepiej rozwiniece pewne cechy i vice versa.

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem informatykiem w banku i w ekipie jest dziewczyna.Muszę powiedzieć, że zawsze imponowała mi wiedzą, pisze na klawiaturze piorunem ale jedną rzecz robi tylko gdy musi...grzebanie w sprzęcie. Także dokonał się podział, ona zajmuje się stroną programową a ja z kumplami grzebiemy w bebechach, wyjazdami. Mi to odpowiada :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche sie ostatnio pozmienialo a jakos nadal nie wyplywa nigdzie kobiecy fenomen kompozytorski. Prosze nie posadzac mnie o szowinizm, uwazam, ze natura zrobila swoje, faceci posiadaja lepiej rozwiniece pewne cechy i vice versa.

Sadzac po zartach na forum i po tym jak spore grono forumowiczow traktuje panie na forum(patrz historia forumowicza maja) to wcale nie jestem pewien czy tak wiele sie w tym zakresie ppzmienialo.

Oczywiscie i niezaprzeczalnie kobieta i mezczyzna to dwa bieguny czlowieczenstwa tylko ze jakos wciaz jeden z tych biegunow nie jest traktowany rownomiernie do drugiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie powinien, ja nadal uwazam, ze plci przeciwnej powinnismy ustepowac miejsca, otwierac drzwi itd, powinien pozostac zachowany podzial. Nadal jestem przekonany, ze kobieta najlepiej wyglada w sukience.

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.