Skocz do zawartości
IGNORED

Audio mity


biniek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, rivage napisał:

ale to juz wyobraznia by byc musiala - a tego brak

O to, spokojna twoja czaszka, wyobraźnia, potrzebna rzecz - przydaje się i pobudza ją słuchana muzyka...a nie audio ezoteryczne bzdety.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, iro III napisał:

Jaaaaaaaaaaasne!

Baaaaaaczność!

Mamy tu pierwszy przypadek w historii homo sapiens, któremu z wiekiem wyostrza się słuch.

?

 gównarzeria  i cudze  dziecki głośniej hałasują , to znaczy słuch na starość  się poprawia , 

albo staje się powoli człowiek wrednym staruchem 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jarekb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednemu na słuch pomogło śpiewanie za młodu, innemu ślepnięcie na stare lata... zaiste, przerost wyobraźni to cudowna rzecz!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak patrzę na różnych wątkach ,to najwięcej mają do powiedzenia w kwestii audio ci którzy niewiele słyszą ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, tedi02 napisał:

Jak patrzę na różnych wątkach ,to najwięcej mają do powiedzenia w kwestii audio ci którzy niewiele słyszą ...

A cała reszta, która mówi że słyszy? ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to tak, jak z dziadkiem u seksuologa:

- Panie doktorze, proszę mi pomóc. Moi koledzy w tym samym wieku, wszyscy mówią, że jeszcze mogą, a ja już nie dam rady.

- Proszę się nie martwić, pan też ciągle może.

- Naprawdę ??!

- No pewnie- mówić każdy może!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, malikali napisał:

Ty tak na serio czy sobie jaja robisz? Tylko mi nie mów, że układasz te kamyki wokół sprzętu, choć już mnie nic nie zdziwi nawet wygrzewanie tych kamieni w piekarniku - dosłownie.

Sam mam piramidy na ZG a w terminale miałem wpięte tzw. pętelki. Zabawy z turmalinem, itd...

Nawet na Forum zamieściłem dawno temu fotki...

Ale spoko. Nie zgłupiałem. Piramidka, została jedna, wygląda fajnie, szlifowana z jakiegoś minerału... Pętelki zabrał Kolega taki co je słyszy. W stosunku do waty to istny hi-tech. Mogę podać technologię wykonania...

 

6 godzin temu, rivage napisał:

Coz, ze wzrokiem zaiste u mnie nie najlepiej...prawo wieku. Ale ponoc, jak jeden zmysl zanika , inny sie wyostrza.. ? u mnie to chyba sluch wlasnie...

Porlick ten słuch by ci poprawili jeszcze bardziej używając DSP*...

*) To zemsta za wątek o subwooferach... ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, rivage napisał:

poza tym nie slucham ani waty ani gniazdek....slucham dzwiekow ktore docieraja mi do uszu, poprzez dosc zlozony system, obrobki pradu z elektrowni.
...wyobrazni - to wspaniala i uzyteczna cecha... 

...jezeli masz jakies audio w domu i sluchasz z tego muzyki to jakas wyobraznie miec musisz !

 ...trwoniac mamone na jakies szykowne metki typu: Denon, Yamaha, Marantz czy innny, co nie daj boze, Rotel... 

To prawda. 

Te marki to takie budżetowe jak na Twoje kable...

9 godzin temu, rivage napisał:

...a nie pomierzonych czestotliwosci... No bo kto udowodni mierniczkiem ze slyszy muzyke, gdy zaden artysta - muzyk aktualnie dla niego nie wystepuje ? 

Ale z tych mierniczków to chyba nie drwisz? Możesz dzięki nim słuchać ten obrobiony prąd z elektrowni. 

Chłopaki od DSP powiedzieliby Ci, że jak najbardziej przez odpowiednią obróbkę można stwierdzić, iż to muzyka w kablu, nie słysząc jej... Muzyka to matematyka... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Grzegorz7 napisał:

Muzyka to matematyka...

Doskonala odpowiedz ? dokladnie tyle z muzyki zostaje jak sluchacz jest bez wyobrazni (tak jest ze sztuka, seksem...;)  Zycie bez wyobrazni to czysta fizjologia ... i po co komu muzuka, koncerty, sprzet audio ? wystarczy miernik, czy jest prónd no i morfologia czasami...

 

13 godzin temu, Grzegorz7 napisał:

Te marki to takie budżetowe jak na Twoje kable...

to nie chodzi o pieniadze... nie wylapales sensu... po co Ci cokolwoiek powyzej radiobudzika , jezeli czerpiesz przyjemnosc jedynie ze sluchania muzyki ? 
Moj krewny 8od 50 lat jest skrzypkiem w filharmonii, wogole nie kuma po co sa 2 kolumny...ale jak puscisz mu z jamnika jakis fragment to powie kto dyryguje...
Tylko jako czlowiek z wyobraznia, NIE WYKPIWA dwukolumnowcow, pomimo ze nie kuma po co im to... 

A AudioMitycy omiernikowani, pomimo ze nie kumaja niczego oprocz RLC, to:
1. niczego nie sprawdzaja, po juz wszystko wiedza (ignorancja)
2. Wyrokuja w sprawach o ktory pojecia nie maja (megaloman, polityk)
3. Kpia z tych co maja inne doswiadczenia (zwykly ch..j) 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Grzegorz7 napisał:

Ale z tych mierniczków to chyba nie drwisz? Możesz dzięki nim słuchać ten obrobiony prąd z elektrowni. 

Oj drwie, jak mi bog mily... Znowy za plytko pomyslales... Jezeli tak sprawe stawiasz, to nie dzieki mierniczkom jej slucham.
Mierniczek to masz dzieki ludziom z WYOBRAZNIA ktorzy go zbudowali by kazdy chlopek mogl pomierzyc cos co jeszcze 200 lat temu "nie istniało" np. prónd. Slucham muzyki z mojega wspanialego audio, dzieki kolejnym ludziom z WYOBRAZNIA, ktorzy dawno wiedza ze jest cos wiecej poza RLC i poszli znacznie dalej.
Audio Mity omiernikowane , dalej sie nurzaja w samouwielbieniu z wiedzy o RLC i samozadawalaja sie swoja ignorancja: " jezeli czegos nie wiem albo nie rozumiem to tego NIE MA "
Apeluje o odrobine wyobrazni, dociekliwosci...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy z tymi miernikami?

Trauma jakas niezaleczona?

Ktos kiedys chlapnal o miernikach, bo poprostu jako nietechniczny niewiele zrozumal, ale jak widac spodobalo sie i do dzisiaj jako naczelny "argument" to dziala 

Wyjasniam wiec - one sa dla osob, ktore umieja sie miernikiem poslugiwac, wiedza co i jak mierzy, WIEDZA tez co z tych pomiarow wynika.

Dla osob sluchajacych muzyki, nie drutow - miernik jest wylacznie narzedziem, gdy jest potrzeba UDOWODNIC ze cos oprocz wyobrazni po prostu nie istnieje lub nie ma wplywu.

Naprawde! Wierzcie lub nie - do sluchania muzyki nie sa potrzebne.

A ze samo wspomnienie o nich rozwala wasz urojony swiatek? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez iro III
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, iro III napisał:

UDOWODNIC ze cos oprocz wyobrazni po prostu nie istnieje lub nie ma wplywu.

pierwsza osoba ktora chce udowodnic ze cos nie istnieje , brawo. To choc udowodnij ze twoja wyobraznia istnieje, tyle potrafisz ? jakies slepe testy ,pomiary, matematyka ? cokolwiek 
Cos mi to przypomina.o Ooz do XIX w nie stnialy ani bakterie ani wirusy. W sredniowieczu ktos kto choc pomyslal ze choroba nie pochodzi od zlego, konczyl wiadomo, jak.Tak obecnie sa traktowani przez was wszyscy na ktorych nie macie miernika.

Stad ja ciagle o tych miernikach...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lap za slowka. Dobrze wiesz, ze chodzilo o udowodnienie, ze tym czyms jest np. BRAK ROZNIC  w dwoch porownywanych sygnalach audio. 

Teraz moze zaczniesz tu opowiadac jak to sluch jest o wiele czulszy od miernikow?

A ze sredniowieczem nie zaczynaj, bo cale to audio voodo zalatuje niczym innym jak wlasnie srednoiwieczna ciemnota.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, iro III napisał:

w dwoch porownywanych sygnalach audio

nie lapie - czepiam sie szczegołów.
za jaka dokladnoscia i w ilu aspektach jestes w stanie porownac 2 "takie same" sygnaly audio np rosa noise z tego samego nosnika :

1. docierajacy do twoich uszu z twojego audio
2. docierajacy do uszu kolegi z twojego audio?

podaj wszystkie roznice w odpowiednich wartosciach i jednostkach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Audio Mity omiernikowane , dalej sie nurzaja w samouwielbieniu z wiedzy o RLC i samozadawalaja sie swoja ignorancja: " jezeli czegos nie wiem albo nie rozumiem to tego NIE MA "

Apeluje o odrobine wyobrazni, dociekliwosci...

 

 

Czy tymi najwiekszymi ignorantami nie sa przypadkowo ci, ktorzy de facto nie maja zelonego pojecia o „miernikach“, wiec probuja tego typu wierzytelne srodki zdyskredytowac?

 

Przy dzisiejszej technice znajdziesz „mierniczki“ do wszystkiego, ale sztuka polega na tym by wiedziec CO MIERZYC, JAK MIERZYC, i co najwazniejsze (i najbardziej skomplikowane), WIEDZIEC/ZNAC korelacje miedzy tym co slyszysz i tym co mierzysz i wiedziec od kiedy to co mierzysz staja sie „slyszalne“.

 

To ostatnie to najwieksze pole do popisu dla ignorantow

 

Apeluje o odrobine wiecej wyobrazni i dociekliwosci

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, rivage napisał:

za jaka dokladnoscia i w ilu aspektach jestes w stanie porownac 2 "takie same" sygnaly audio np rosa noise z tego samego nosnika :

W teście różnicowym bardzo dokładnie, może nawet w 100 procentach. Oczywiście w domenie elektrycznej, w domenie akustycznej jest trochę gorzej bo jest mnóstwo zagrożeń zewnętrznych powodujących że mogą wyjść różnice których w rzeczywistości nie będzie. Jednak przestrzegając pewnych zasad też można pokusić się o test różnicowy w domenie akustycznej. O ile pamiętam to 'przemak' podejmował takie próby z całkiem niezłym skutkiem.   

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, rivage napisał:

A AudioMitycy omiernikowani, pomimo ze nie kumaja niczego oprocz RLC, to:
1. niczego nie sprawdzaja, po juz wszystko wiedza (ignorancja)

Te amulety szczęścia, to już ezoteryka jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Sine Metu

(Konto usunięte)




za jaka dokladnoscia i w ilu aspektach jestes w stanie porownac 2 "takie same" sygnaly audio


No, na Twoim systemie, to raczej całkowicie niemożliwe. Ile masz lamp w torze? Tak ze dwadzieścia, lekko licząc. I każda z nich ciągle zmienia swoje parametry - jak to lampa. Tak że ten, czego Ty właściwie słuchasz? Czy aby na pewno muzyki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, rivage napisał:

Doskonala odpowiedz ? dokladnie tyle z muzyki zostaje jak sluchacz jest bez wyobrazni 

W kontekście matematyki. Jestem skłonny się zgodzić. 

Tyle, że każdy aspekt dzieła muzycznego da się rozpisać matematycznie.

Spośród słownikowych definicji składowych dzieła muzycznego:

melodyki, rytmiki, dynamiki, tempa, artykulacji, harmonii, kolorystyki

jedynie z artykulacją może być problem. To ona w mojej opinii bardzo odpowiada za interpretację. To wszelkie techniki gry/śpiewu związane ze sposobem wydobywania dźwięku (atak, wybrzmiewanie, drżenie,...). 

Wszystko powyższe jest liczalne. A pozwalam sobie o tym wspomnieć w kontekście właśnie sztuki. Ot takie malarstwo. Podobne analizy (chemiczne, strukturalne,...) pozwalają rozpoznać autorstwo dzieła. Nie ocena subiektywna nacechowana wrażliwością sztuki.

6 godzin temu, rivage napisał:

to nie chodzi o pieniadze... nie wylapales sensu...

Nie wyłapałem bo jeszcze nie poznałem Twojego toku rozumowania. Rzeczywiście nie do końca chodzi o pieniądze.

Muzyka jest tak prosta, jako struktury danych docierające do mózgu, że Twój kolega rozpoznaje dyrygentów (ja jestem mały ludek, zdarza mi się rozpoznać np. skrzypka). I rzeczywiście nie potrzeba do tego hi-end`u. 

Więcej. Dałeś argument do tego, że Każdy na tym Forum ma prawo do muzycznych uniesień niezależnie od stanu posiadania. I każdy ma prawo dezawuować rzekomy wzrost wrażliwości muzycznej z zawartością portfela. 

Jeszcze nigdy nie otrzymałem odpowiedzi na tym Forum na jakie aspekty dzieła muzycznego wpływa sprzęt (od pewnego poziomu  jakości rzecz jasna). Tylko proszę nie sugerować tego co najłatwiejsze; kolorystyki (w skrócie barwy) albowiem człowiek nie jest w stanie odróżnić różnic w dźwiękach na poziomie kilku Hz. Tymczasem wzmacniacze jej nie zmieniają, zaś harmoniczne są na poziomach tysięcznych %. Wzmacniacze lampowe owszem grają, ale akurat to muzyka ma grać nie wzmacniacz! W ten oto sposób lampa psuje jakość postrzegania dzieła.

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, rivage napisał:

A AudioMitycy omiernikowani, pomimo ze nie kumaja niczego oprocz RLC, to:
1. niczego nie sprawdzaja, po juz wszystko wiedza (ignorancja)
2. Wyrokuja w sprawach o ktory pojecia nie maja (megaloman, polityk)
3. Kpia z tych co maja inne doswiadczenia (zwykly ch..j) 

Oj kumają, kumają...

Sprawdzają. Sam miałem i mam wiele gadżetów audio. Powiem więcej, udowodnię np. różnice w kablach nawet wówczas kiedy nikt ich nie rozpozna, w tym samym modelu. Żaden problem. Tak różnorodne parametry można mierzyć i z wielką rozdzielczością.

A o czym tak wyrokują o czym nie mają pojęcia? Powiedz o czym masz pojęcie o czym ja nie mam? W kontekście wrażliwości muzycznej? Sam widzisz, to nie ten poziom aby coś tu wyrokować. Sprzęt jak wykazaliśmy w poście wyżej nie może mieć wpływu na odbiór mentalny utworu. Następny dowód? Przecież mamy renesans winylu, lampy. Ludzie pogarszają sobie odtwarzanie i nadal (chyba) cieszą się muzyką. Oglądają te obrazy przez szybę (rozmaite szumy tego retro) i dalej czują fun. 

I odwrotnie. To ci wszyscy od lamp i winylu czują się lepsi. Czuć to się mogą, życzę im tego. Ale manifestują to w kontekście dowalenia tym niedoposażonym w szmelc. Co pozostaje tym biedakom z miernikami? Zaczynają burczeć coś o pomiarach...

 

A kpienie to rzecz nieładna...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.02.2020 o 11:21, rivage napisał:

slucham dzwiekow poprzez system obrobki pradu z elektrowni.

jakies audio sluchasz z tego muzyki jakas wyobraznie mieć musisz

O wyobrazni

nie temat dla audiomitów

slyszysz urojone roznice 

Bredzisz hurtowo

2 godziny temu, Grzegorz7 napisał:

każdy aspekt dzieła muzycznego da się rozpisać matematycznie.

Wszystko powyższe jest liczalne

nigdy nie otrzymałem odpowiedzi na tym Forum

Bo z zasady a priori bredzisz pod kompletnie wydumane z nudów wyssane przesądy. Czy wyczytane , to mi zwisa.

 

Mylisz opis z działaniem. Opis a posteriori już nie jest konkretem, tylko zapisem. Z zapisu i pisma nie bierzesz w tym udziału.

Udział wymaga konkretnych działań, a tobie nie chce się szukać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.02.2020 o 18:11, przemak napisał:

A cała reszta, która mówi że słyszy?

Czyli jak "cala" reszta mowi ze slyszy, to klamie , bo prawo Ohma nie przewiduje slyszenia takiego czegos.
Czyli ta "lepsza" reszta co NIE slyszy, paatrzac w mierniki, mowi prawde.. ?

A moze porownac liczebnosc jednej i dugiej "reszty" i matematycznie wyjdzie czy cos slychac, czy nie.
To teoretycznie bardzo proste
X osob na test - z pomierzonym sluchem o w miare podobnej charakterystyce..
w tym X/2 = deklarujacych ze slyszy + X/2 deklarujacych, ze to niemozliwe jak nie zmierzy. Test musi byc zrobiony wg innego klucza. Badani NIE moga wiedziec, ze dotyczy on wplywu czegokolwiek na to co slysza, by nie ulec sugestii.

1 godzinę temu, xetras napisał:

Bredzisz hurtowo

Dobrym politykiem jestes (?) bylbys (?) - zeby udowodnic swojsza racje- wyciagasz frazy z kontekstu i puszczasz w medium - a mialo nie byc tu polityki , wstydz sie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, xetras napisał:

Bo z zasady a priori bredzisz pod kompletnie wydumane z nudów wyssane przesądy. Czy wyczytane , to mi zwisa.

wytrzezwiej ? nawet w filozofii musi byc logika

 

2 godziny temu, Sine Metu napisał:

No comments.
 

To u ciebie tak jest ? klip wprawdzie kiepsko zarejestrowany, ale ktos wiedzial co robi (nie zdziwie sie jak to bylo przez profesjonalnego akustyka skompilowane. Przedwczoraj bylem w prawie identycznie zaaranzowanym pomieszczeniu i robilo robote.

Jezeli prezentujesz tu swoja: wiedze , doswiadczenie i swiadomosc procesów - nisko chyle czolo
Jezeli to forma kpiny - wroc do mierzenia i lutowania, sluchajac "muzyki" z osmalonego jamnika ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez rivage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1703 strony a pamiętam początki tego wątku. Miło wspominam rozmowy tu prowadzone. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Grzegorz7 napisał:

A kpienie to rzecz nieładna...

Do Grzegorz7
piszesz jak czlowiek, ktory tez słyszy a, nie tylko mierzy i cytuje podreczniki z elektrotechnikum.. Stwierdzilem ogolnie Audiomitycy  - Ciebie naprawde BARDZO PRZEPRASZAM jesli poczyles sie urazony (zwykle precyzyjniej pisze: "Audiomitycy Omiernikowani”) - Mialem na mysli tych, co twierdza, ze czegos NIE MA PRAWA BYC SLYCHAC, bo w szkole o takich prawach nie mowili. Najczesciej wyrazaja to kpina z tych co jednak smia slyszec....
A takich tu gros..

Jestem audiofilem , tak okpionym przez czcigodny watek - moge tu nie wchodzic i nie pisac , ale tez i moge ?
A ze dociera do niektorych tylko: kpina , sarkazm i wycieczki osobiste ? musze zachowac forme polemiki.

4 godziny temu, Grzegorz7 napisał:

Ale manifestują to w kontekście dowalenia tym niedoposażonym w szmelc. Co pozostaje tym biedakom z miernikami? Zaczynają burczeć coś o pomiarach...

to prawda - jednak mysle ze:
1. Jezeli wypowidz na forum, ma byc lekiem na kopleksy - mozna tego nie ujmowac w fromie kpin z innych - nawet w Hyde Park to nie przechodzi w stosunku do zebranej gawiedzi.
2." Biedak z miernikiem" nie musi byc biedny ? (czego wszystkim zycze) A jezeli jest, niech zajmie sie czyms innym, bo to widac kiepsko mu idzie...
3. Jezeli " Biedak z miernikiem" slyszy (i tego nie wypiera) , ze wplyw przewodu audio za 100 zl w  jego systemie jest pozytywny, w stosunku do chincza z 5 zl ,ktory ma obecnie , to go poprostu kupi. Nie trzeba byc milionerem . Ludzie o systemach za pierdylion budowali je kilkadziesiat nieraz lat ... to poprostu pasja, zyciowe hobby...
 

3 minuty temu, daris666 napisał:

1703 strony a pamiętam początki tego wątku. Miło wspominam rozmowy tu prowadzone.

dopoki dzielimy sie doswiadczeniem, ktorego nikt nie wykpiwa, jest naprawde fajnie , ale jak to przywrocic ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, rivage napisał:

dopoki dzielimy sie doswiadczeniem, ktorego nikt nie wykpiwa, jest naprawde fajnie , ale jak to przywrocic ?

W sumie to na okrągło leci tu szydera ale jeżeli jest to z głową to rozmowa jest ciekawa, wesoła i wciągająca ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, rivage napisał:

za jaka dokladnoscia i w ilu aspektach jestes w stanie porownac 2 "takie same" sygnaly audio np rosa noise z tego samego nosnika :

1. docierajacy do twoich uszu z twojego audio
2. docierajacy do uszu kolegi z twojego audio?

podaj wszystkie roznice w odpowiednich wartosciach i jednostkach

Techniczni sceptycy nie mają takich mierników, chociaż chwalą się, że te mierniki mogą wszystko. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, daris666 napisał:

W sumie to na okrągło leci tu szydera ale jeżeli jest to z głową to rozmowa jest ciekawa, wesoła i wciągająca ?

No wlasnie mowie o zachowaniu pewnego poziomu , co dalej sie zdaza -na szczescie ? 
Dlatego se tu tak popisuje dla wyluzowania..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, soundchaser napisał:

Techniczni sceptycy nie mają takich mierników, chociaż chwalą się, że te mierniki mogą wszystko. 

Test różnicowy może wszystko. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.