Skocz do zawartości
IGNORED

Audio mity


biniek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, Lech36 napisał:

Najprościej się o tym przekonać wysyłając w/w Gryphona do ASR. To oczywiście będzie porównanie jakości technik jednego i drugiego. 

Niestety o niczym sie w tym wypadku nie przekonam. 

O jakosci tych testow najbardziej "przekonuje" mnie obecnosc tam, niemal na szczycie listy mojego malego DAC'zka ktory uzywam pod komputerem. Wedlug portalu to juz powazny sprzet a tymczasem to mala kiepsko brzmiaca zabaweczka. Ale pod PC wystarcza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że jakiś Topping jest na szczycie listy pod względem Sinad, raczej nie znaczy, że jest najlepszy zdaniem ASR czy Amira? Przynajmniej ja to tak widzę. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Lech36 napisał:

poza tym wydajność jest ważna tylko w ściśle określonych sytuacjach z reguły związanych z bardzo głośnym długotrwałym słuchaniem

Teraz to mnie rozwaliles 🙂 Idac tym tropem to nikomu nic wiecej do szczescia nie potrzeba niz Marantz PM6005

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, slawek.xm napisał:

może zatem wytłumaczę prosto

jakość odsłuchów (przyjemność z odbioru muzyki )zależy wg mnie od jakości systemu na którym ta muzyka jest odtwarzana

nie odnosiłem się do jakości muzyki pod kątem wartości artystycznych w niej zawartych

mam nadzieję , że wszystko jasne 🙂

poza tym dla ciebie muzyką są nawet pudelka z płytami stojące na pólce

nie wiem jak bez odtworzenia może u ciebie to brzmieć ...ale już nie chcę wnikać 🙂

To co piszesz jest oczywiste. Ale nie z tym polemizowałem. Przypomnę, napisałeś:

"nie ma dobrej muzy ze słabego sprzętu..." 

Odpowiedziałem, że muzyka może być dobra, jak leży na półce. Teraz piszesz, że nie wiesz, jak to może brzmieć, jak leży na półce - a przecież nie pisaliśmy o brzmieniu tylko o dobrej czy złej muzyce. To jest właśnie odwracanie kota ogonem i manipulacja. Nie potrafisz napisać "ok, może niejasno napisałem" albo coś w tym stylu? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Lech36 napisał:

Tego nie trzeba mierzyć, wystarczy policzyć szacunkowo, oczywiście trzeba się orientować jaki typ tranzystorów pracuje na wyjściu i ile ich tam jest.

Nie wiemy jaki jest transformator, nie wiemy jakie napiecie panuje w ukladzie... za duzo nie wiemy

1 minutę temu, przemak napisał:

To co piszesz jest oczywiste. Ale nie z tym polemizowałem. Przypomnę, napisałeś:

"nie ma dobrej muzy ze słabego sprzętu..." 

Odpowiedziałem, że muzyka może być dobra, jak leży na półce. Teraz piszesz, że nie wiesz, jak to może brzmieć, jak leży na półce - a przecież nie pisaliśmy o brzmieniu tylko o dobrej czy złej muzyce. To jest właśnie odwracanie kota ogonem i manipulacja. Nie potrafisz napisać "ok, może niejasno napisałem" albo coś w tym stylu? 

Ja to rozumiem jako: nie ma dobrego odbioru muzyki ze slabego sprzetu. Nie wszystko nalezy czytac doslownie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, rafa napisał:

Nie wiemy jaki jest transformator, nie wiemy jakie napiecie panuje w ukladzie... za duzo nie wiemy

jeśli zasilacz jest zbyt słaby to przy piku prądowym tranzystor wyjściowy próbuje za wszelką cenę prąd przekazać , tylko słabe zasilanie mu nie pozwala w efekcie następuje przeciążenie zasilacza i spadek napięcia pod wplywem próby poboru większego prądu co może prowadzić  do obcinania sygnału audio i sporych słyszalnych zniekształceń

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, slawek.xm napisał:

jeśli zasilacz jest zbyt słaby to przy piku prądowym tranzystor wyjściowy próbuje za wszelką cenę prąd przekazać , tylko słabe zasilanie mu nie pozwala w efekcie następuje przeciążenie zasilacza i spadek napięcia pod wplywem próby poboru większego prądu co może prowadzić  do obcinania sygnału audio i sporych słyszalnych zniekształceń

To taki jednak elementarz jest.

Ze swojego doświadczenia wiem, że nie ma to jak 0,4 -0,5 F w zasilaczu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, slawek.xm napisał:

bo wydajność prądowa zależy w pierwszym rzędzie od zasilacza

Nic o zasilaczu nie pisałem, a poza tym zasilacz ma w impulsie zawsze większe możliwości niż końcówka mocy nawet taki zrobiony na styk do mocy wzmacniacza. Zakładam zawsze że używamy sprzętu który ma zasilacze dopasowane do końcówek które zasila, to wynika z projektu, więc wydajność prądową określają końcówki mocy, reszta jest tego wynikiem.  

2 godziny temu, slawek.xm napisał:

bo wydajność prądowa zależy w pierwszym rzędzie od zasilacza

Wydajność prądowa to harmonia pomiędzy końcówką a zasilaczem, ale decyduje końcówka, zasilacz musi się podporządkować, to oczywiście jest efekt projektu.

1 godzinę temu, rafa napisał:

Nie wiemy jaki jest transformator, nie wiemy jakie napiecie panuje w ukladzie... za duzo nie wiemy

No to musisz mierzyć, ja nie muszę 😉. Zakładamy że projektant wzmacniacza skorelował zasilacz z końcówką/końcówkami. Jak tego nie zrobił i dał mniejszy zasilacz to końcówka nie wykorzysta całego swojego potencjału prądowego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, slawek.xm napisał:

tylko słabe zasilanie mu nie pozwala w efekcie następuje przeciążenie zasilacza i spadek napięcia pod wplywem próby poboru większego prądu co może prowadzić  do obcinania sygnału audio i sporych słyszalnych zniekształceń

To łatwo określić, zresztą przy projektowaniu końcówki zakłada się spadki napięcia wynikające z poboru prądu to nic nadzwyczajnego. Dlatego jestem zwolennikiem dużych rezerw i mam w zasilaniu tych "cyfrowych" ZG 3 końcówki dual mono po 2x400W/4 i skorelowane z tym zasilacze pokrywające w pełni zapotrzebowanie dla najbardziej newralgicznego toru czyli dla dołu. Wydajność prądowa każdej z nich to 20A. Dadzą radę wszystkiemu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, iro III napisał:

Dla kogoś kto słucha muzyki te trzy słowa (Kind Of Blue) oznaczają Tylko jedno,

to synonim

Dokładnie, to jest synonim, ale dla każdego oznacza co innego. Napisałem czym jest dla mnie a czym dla Buszmena.

Święty Augustyn napisał coś o formie i treści - bo do tego sprowadza się ten wątek dyskusji - a mianowicie:

"Gdy mi się jednak zdarzy, że więcej mnie wzrusza śpiew niż jego treść, wtedy wyznaję, że jest to grzech zasługujący na karę i wolałbym nie słyszeć śpiewu"

Dziś dla wielu liczy się jakieś wyobrażenie treści i dorabiają do tego teorię o wyższości tempa, tonacji, instrumentacji i harmonii nad barwą, wydaniem, brakiem zniekształceń, jakością dźwięku i interpretacją. W IV wieku ludzie spowiadali się z tego, że zachwycili się śpiewem bardziej niż słowami a dziś odczuwam ciśnienie, że mam się wstydzić zachwytem nad dźwiękiem dla samej jego jakości. Bo to dwie różne sprawy, bo czegoś nie rozumiem, bo kilka nut czarnego muzyka jest jakąś świętością. Nie jest.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Lech36 napisał:

No to musisz mierzyć, ja nie muszę 😉. Zakładamy że projektant wzmacniacza skorelował zasilacz z końcówką/końcówkami. Jak tego nie zrobił i dał mniejszy zasilacz to końcówka nie wykorzysta całego swojego potencjału prądowego.

Zeby mierzyc to musialbym miec u siebie. A jak mam u siebie wtedy juz nie musze mierzyc bo moge posluchac jak gra. 

A mowimy o portalu ASR ktorego pomiary maja byc przydatne w wyborze urzadzenia...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, rafa napisał:

A mowimy o portalu ASR ktorego pomiary maja byc przydatne w wyborze urzadzenia...

I są bardzo przydatne to nie ulega wątpliwości. Przynajmniej dla mnie są, chociaż bardzo rzadko coś kupuję. Znasz inny portal z pomiarami który testuje urządzenia sygnałem wielotonowym doskonale imitującym muzykę albo robi pomiary przy obciążeniu końcówki mocą 5W czyli mocą najczęściej używaną w domu do słuchania? Dokładność tych pomiarów jest również imponująca. Również ten skaner do pomiaru ZG to też bardzo ciekawe urządzenie, jak piszą dające dokładność wyników porównywalną a nawet lepszą niż dobra komora bezechowa, tak piszą o tym urządzeniu. Ponieważ pomiar odbywa się automatycznie urządzenie robi go dla bardzo wielu pozycji mikrofonu a potem oblicza potrzebne dane do ustalenia wyniku. Dzięki temu pomiary w różnych firmach są ze sobą kompatybilne co wykazała ta dyskusja pomiędzy ASR i chyba firmą Genelec w pierwszej fazie próbnej. Opis chyba był na ASR.     

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, iro III napisał:

e swojego doświadczenia wiem, że nie ma to jak 0,4 -0,5 F w zasilaczu.

tak ale tylko na jeden kanal /monoblok

do wzmacniacza stereo warto by pojemność kondów oscylowala wokol jednego farada a trafo miało moc dwukrotnie większą niz maksymalna projektowana moc wzmacniacza

wtedy jest szansa na naprawdę fajną i wydajną prądowo konstrukcję

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, slawek.xm napisał:

jakość odsłuchów (przyjemność z odbioru muzyki )zależy wg mnie od jakości systemu na którym ta muzyka jest odtwarzana

Jakość odsłuchu i nasłuchu zależy przede wszystkim, przede wszystkim, od jakości brzmienia realnego zespołu podczas nagrania i jakości realizacji. Nie mieszaj wódki z majonezem. Kiedy wypasiony system odtwarza słabo zrealizowaną płytę, to ja odtworzy po prosi słabo. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, colcolcol napisał:

dziś odczuwam ciśnienie, że mam się wstydzić zachwytem nad dźwiękiem dla samej jego jakości. Bo to dwie różne sprawy, bo czegoś nie rozumiem, bo kilka nut czarnego muzyka jest jakąś świętością. Nie jest.

Rozumiem, że jesteś rasowym audiofilem, brońbosze melomanem. Jak masz ciśnienie na wstyd, coż ja na to pomogę?

Tyle by wystarczyło miast wchodzić w meandry "grzechu".

Ty/ktoś może się zachwycać brzmieniem nawet dyskopolo, o gustach się nie dyskutuje ...tylko czy w nawet tak skrajnym przypadku to jest "jakiś" gust...skoro dżwięki nagrano dosknale i odtwarzasz je równie doskonale?

Ja tam z przyjemnością jednakową słucham fatalnych technicznie nagrań np. Charlie Parkera, co doskonałych technicznie wokali np. Lisy Gerard ...i co gorsza, słuchając Jej wokaliz, bez słów, nie czuję wcale ciężaru mego "grzechu" z tego powodu. 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez iro III
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Chicago napisał:

Kiedy wypasiony system odtwarza słabo zrealizowaną płytę, to ja odtworzy po prosi słabo. 

i jaki zatem wniosek chcesz przemycić w tej tezie?

bo np wlm postuleje wyrzucenie 90% płytoteki  🙂 .... możesz o tym poczytać w klubie elbląskim

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, iro III napisał:

Rozumiem, że

Źle rozumiesz i nie kategoryzuj. Mój zachwyt nad zapachem jaśminu nie oznacza, że mam go i w łazience i pod pachami. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, slawek.xm napisał:

a trafo miało moc dwukrotnie większą niz maksymalna projektowana moc wzmacniacza

Ale u mnie są dwa trafa, na każdy kanał jedno + trzecie easy start.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, colcolcol napisał:

Dokładnie, to jest synonim, ale dla każdego oznacza co innego. Napisałem czym jest dla mnie a czym dla Buszmena.

Święty Augustyn napisał coś o formie i treści - bo do tego sprowadza się ten wątek dyskusji - a mianowicie:

"Gdy mi się jednak zdarzy, że więcej mnie wzrusza śpiew niż jego treść, wtedy wyznaję, że jest to grzech zasługujący na karę i wolałbym nie słyszeć śpiewu"

Dziś dla wielu liczy się jakieś wyobrażenie treści i dorabiają do tego teorię o wyższości tempa, tonacji, instrumentacji i harmonii nad barwą, wydaniem, brakiem zniekształceń, jakością dźwięku i interpretacją. W IV wieku ludzie spowiadali się z tego, że zachwycili się śpiewem bardziej niż słowami a dziś odczuwam ciśnienie, że mam się wstydzić zachwytem nad dźwiękiem dla samej jego jakości. Bo to dwie różne sprawy, bo czegoś nie rozumiem, bo kilka nut czarnego muzyka jest jakąś świętością. Nie jest.

 

Nie odczuwasz ciśnienia, tylko się nabzdyczasz, że ktoś ma inne zdanie. Słuchasz dźwięków, które praktycznie nikogo nie interesują, w dodatku czasem przypadkowych i błędów, co ustaliliśmy. Nie musisz się tego wstydzić, ale twierdzenie, że sedno muzyki (czy nawet brzmienia, ale piszemy o muzyce) to dwie najniższe oktawy trochę śmieszne jest. Ja np. słucham tylko bluesa, ale nikomu nie wmawiam, że powinien tylko tego słuchać (choć powinien 😉 ) a jak nie to jest głuchy. To raz. Dwa:

2 godziny temu, colcolcol napisał:

kilka nut czarnego muzyka jest jakąś świętością. Nie jest.

Nie musi, też czytasz co chcesz przeczytać. To był przykład. Gdybyś odpowiedział tak lub nie, dyskusja mogłaby się potoczyć. Wolałeś się czepiać - można i tak. Wydaje mi się, że jeżeli nie zaznaczono inaczej, to bierzemy najpowszechniejsze znaczenie - a więc np. sprawdzamy w guglu, co wychodzi na pierwszym miejscu. Wychodzi "Kind of Blue is a studio album by American jazz trumpeter, composer, and bandleader" - konkretna płyta, konkretne wykonanie. Nie musi być świętością, wystarczy odpowiedź - dobra muzyka czy zła?

Generalnie rozmywasz zagadnienie oczywiste. Gdyby od razu zostało to napisane porządnie, to nikt by się nie czepiał, ale nie mogło zostać tak napisane, bo to by była tautologia i zamiast "nie ma dobrej muzy ze słabego sprzętu" powinno być "nie ma dobrego brzmienia jak brzmienie nie jest dobre" 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, slawek.xm napisał:

wtedy jest szansa na naprawdę fajną i wydajną prądowo konstrukcję

Dlatego rozsądni przechodzą na zasilanie impulsowe, przy częstotliwości pracy takiego zasilania rzędu 100kHz pojemności w zasilaczu mogą być dużo mniejsze. Hypex zaleca pojemność dodatkowych elektrolitów pomiędzy końcówką a ich zasilaczem rzędu 4700uF maksimum co i tak jest odpowiednikiem pojemności 4.700.000uF dla klasycznego zasilacza z prostowaniem dwupołówkowym. Nawet konstrukcja Twojego idola z awatara pomierzona na ASR ma zasilanie impulsowe. Oczywiście wśród hobbystów na AS jest duży opór przed stosowaniem takiego rozwiązania. Możliwe że to wynik zacofania panującego w tych kręgach 😉.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, slawek.xm napisał:

i jaki zatem wniosek chcesz przemycić w tej tezie?

Jaki? Bardzo prosty. Pojadę przemakiem, bo akurat innej odpowiedzi nie ma - ‚nie ma dobrego brzmienia jak brzmienie nie jest dobre" 😉

Dodam tylko, że chodzi o brzmienie z realu. Ale rozumiem też, że audiofile tej prostej zależności nie rozumieją, przynajmniej zdecydowana większość, bo skąd mają niby to wiedzieć…??? Więc wszystko OK. Jak poobcujesz z prawdziwym naturalnym dźwiękiem pochodzącym z instrumentów, to zrozumiesz zagadnienie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Lech36 napisał:

Możliwe że to wynik zacofania panującego w tych kręgach 😉.

 

7 minut temu, Chicago napisał:

Jak poobcujesz z prawdziwym naturalnym dźwiękiem pochodzącym z instrumentów, to zrozumiesz zagadnienie. 

następni megalomani wyciągający wnioski z ....miejsca gdzie plecy kończą swą szlachetną nazwę 🙂

ubawiłem się

a do Chicago spróbuj posluchac w realu Armstrong'a czy Mercury'ego 🙂

 

1 godzinę temu, iro III napisał:

Ale u mnie są dwa trafa, na każdy kanał jedno + trzecie easy start.

u mnie też dwa po 3,5kw tylko soft jest prosty i skuteczny na ntc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Lech36 napisał:

Oczywiście wśród hobbystów na AS jest duży opór przed stosowaniem takiego rozwiązania. Możliwe że to wynik zacofania panującego w tych kręgach 😉.

Albo wynik tego że nie zawsze się to sprawdza...

Mam liniowe zasilania do Usbridge signature i Rme Adi, tylko dlatego że były w sprzedaży w komplecie. Powiedzialem sobie trudno, sprzedam to i pozbędę się idiotycznych klamotów. 

Różnice są tak duże i słyszalne od razu, że nie sprzedałem i stoją mi dwa dodatkowe pudełka... 

A teoretyzowanie... no cóż 😁

A żeby nie było - hypex Nc252 z impulsowym zasilaniem może być 😋

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, slawek.xm napisał:

a do Chicago spróbuj posluchac w realu Armstrong'a czy Mercury'ego 🙂

Nie jesteś zwykłym audiofilem - jesteś super audiofilem. Właśnie takiej odpowiedzi spodziewałem się zanim cokolwiek nabazgrałeś. Ale to jest brak świadomości i ja to rozumiem.  Totalnie  po audiofilsku. 

P.S. Nic nie da super dooper sprzęt i głośniki, jak nagranie jest archiwalne lub co najmniej słabej jakości. A nagrań / płyt Armstronga, to trochę znam, i mam, wiec w sumie sam sobie strzelasz w kolano, bo akurat te najlepsze rzeczy brzmią choojowo. Po prostu są to stare archiwalne nagrania. Zreszta te stare i zarazem najlepsze płyty Queen, to tez nie jest ósmy cud świata i brzmią zupełnie średnio na jeża. 


 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Chicago napisał:

stare i zarazem najlepsze płyty Queen, to tez nie jest ósmy cud świata i brzmią zupełnie średnio na jeża

Średnio to mało powiedziane. Do tego krzywo zagrane 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, przemak napisał:

Generalnie rozmywasz zagadnienie oczywiste. Gdyby od razu zostało to napisane porządnie, to nikt by się nie czepiał, ale nie mogło zostać tak napisane, bo to by była tautologia i zamiast "nie ma dobrej muzy ze słabego sprzętu" powinno być "nie ma dobrego brzmienia jak brzmienie nie jest dobre" 😉

Spieprzyłeś fajny wpis tą kuriozalną końcówką. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Chicago napisał:

Nic nie da super dooper sprzęt i głośniki, jak nagranie jest archiwalne lub co najmniej słabej jakości. A nagrań / płyt Armstronga, to trochę znam, i mam, wiec w sumie sam sobie strzelasz w kolano, bo akurat te najlepsze rzeczy brzmią choojowo. Po prostu są to stare archiwalne nagrania. Zreszta te stare i zarazem najlepsze płyty Queen, to tez nie jest ósmy cud świata i brzmią zupełnie średnio na jeża. 

ale czy to jest powód do tego by w ogole ich nie poznać bo nie brzmią jak koncert na żywo? czy nie warto odtwarzać starych archiwalnych nawet nagrań ?

poza tym czy nie warto stworzyć systemu , który te słabsze nagranie zaprezentuje przynajmniej dobrze?

naprawdę zupełnie nie rozumiem o co ze mną walczysz... to trochę smutne ale widocznie twoja droga jest zupelnie różna od mojej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, przemak napisał:

Średnio to mało powiedziane. Do tego krzywo zagrane 😉

Co to znaczy krzywo?
Znów jakiś Twój ulubiony rebus, by podkreślić własne, krzywe spojrzenie, mające odegrać rolę profesjonalnego? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, soundchaser napisał:

Co to znaczy krzywo?
Znów jakiś Twój ulubiony rebus, by podkreślić własne, krzywe spojrzenie, mające odegrać rolę profesjonalnego? 

Krzywo czyli nierówno. 

10 minut temu, slawek.xm napisał:

czy nie warto odtwarzać starych archiwalnych nawet nagrań ?

Sam pisałeś, że nie 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.