Skocz do zawartości
IGNORED

WILE (Sound Art) Klub Miłośników.


dyzman69
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak to ich podstawowe zadanie. Ale wartość postrzegana też ma ogromne znaczenie. Wtedy patrząc wiesz że ktoś włożył serce w cały produkt.

I mówię teraz wyłącznie o kablach, bo je widać na wierzchu. Środek wzmacniaczy niech będzie byle jak. Obudowa zamknięta nie widzę, przeżyje o ile z zewnątrz jest ta estetyka zachowana.

 

W wypadku kabla widać go w całym salonie.

 

Ok, jak filozofia firmy jest zostać zawsze niszowym producentem dla tych którzy wyłącznie słuchają to niech sobie robią tak dalej.

Ale człowiek to machina o wielu zmysłach a wzrok jest ważniejszy niż słuch nawet. Dlatego to jest tak ważne.

 

EDIT

I nie chodzi mi o jakieś voodoo drewniane pudełka, sznureczki i inne pierdoły. O zwykłą podstawową estetykę.

Edytowane przez rafa
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wile IC oraz XLR grają na poziomie okablowania znanych firm w przedziale 5 tys - 10 tys.zł a nawet i więcej a kosztują UŁAMEK tego co trzeba zapłacić za inne brandy.

Co za bzudury - kable WILE brzmią identycznie jak te wszystkie wynalazki domorosłych konstruktorów - brudno, "sztywno", bez klasy i wyrafinowania - to słychać natychmiast jak się je podepnie to wysokiej klasy systemu.

Niestety kable WILE grają tak jak wyglądają.

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za bzudury - kable WILE brzmią identycznie jak te wszystkie wynalazki domorosłych konstruktorów - brudno, "sztywno", bez klasy i wyrafinowania - to słychać natychmiast jak się je podepnie to wysokiej klasy systemu.

Niestety kable WILE grają tak jak wyglądają.

Rozumiem, że nie słuchałeś tych kabli, tak to wynika z Twojej wypowiedzi. Ot, taki mały hejcik. Nic więcej. Więc otrzymujesz premię za radosne pstrykanie w klawiaturę - masz bana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za bzudury - kable WILE brzmią identycznie jak te wszystkie wynalazki domorosłych konstruktorów - brudno, "sztywno", bez klasy i wyrafinowania - to słychać natychmiast jak się je podepnie to wysokiej klasy systemu.

Niestety kable WILE grają tak jak wyglądają.

Akurat w tej kwestii gadasz bzdury i jak wyżej zapewne ich nie słyszałeś..

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość BOBSAPP

(Konto usunięte)

Akurat w tej kwestii gadasz bzdury i jak wyżej zapewne ich nie słyszałeś..

 

Nic nowego ... poczytaj Tego Pana wypowiedzi w wielu wątkach - a zauważysz solidny hejcik ..od zawsze....

Moim zdaniem oczywiście...

Edytowane przez BOBSAPP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to ich podstawowe zadanie. Ale wartość postrzegana też ma ogromne znaczenie. Wtedy patrząc wiesz że ktoś włożył serce w cały produkt.

I mówię teraz wyłącznie o kablach, bo je widać na wierzchu. Środek wzmacniaczy niech będzie byle jak. Obudowa zamknięta nie widzę, przeżyje o ile z zewnątrz jest ta estetyka zachowana.

 

W wypadku kabla widać go w całym salonie.

 

Ok, jak filozofia firmy jest zostać zawsze niszowym producentem dla tych którzy wyłącznie słuchają to niech sobie robią tak dalej.

Ale człowiek to machina o wielu zmysłach a wzrok jest ważniejszy niż słuch nawet. Dlatego to jest tak ważne.

 

EDIT

I nie chodzi mi o jakieś voodoo drewniane pudełka, sznureczki i inne pierdoły. O zwykłą podstawową estetykę.

 

Rafa

Miałem cały set Wile na testach pc , rca , xlr , głośnikowe. Moje doświadczenia opisałem w wątku klubowym Wile XLR kilka

miesięcy temu. To są wyśmienite kable biorąc pod uwagę stosunek jakości brzmienia / cena. Ważną zasadą przy ocenie

interkonektów jest wpięcie kabla do systemu na KILKA DNI aby mógł ułożyć się z resztą urządzeń !!! Najczęściej popełniamy

zasadniczy błąd w ocenie wpinając jakikolwiek kabel a zwłaszcza pc na chwilę i werdykt oceny brzmienia jest w 99% prawie

zawsze mylny ( patrz wpis kol.Babatular )

Okablowanie firmy Wile jest produktem ubocznym firmy i w zasadzie Sylwester Witkowski produkuje kabelki dla użytkowników

i posiadaczy urządzeń Wile / Soundart . Jak na produkt hand made wyglądają dobrze ( moim zdaniem ) bo nie każdy wie że

wymagają niezwykłej obróbki konstrukcyjnej i montażowej ze względu na zastosowane materiały a sam proces konstrukcji

wymaga wielu godzin tworzenia kabla od podstaw. Wiem że kable powstają z trudem i trzeba się długo naprosić i trochę

poczekać na gotowe interkonekty. Ale warto uzbroić się w cierpliwość bo zainstalowanie pełnego okablowania Wile do systemu może przynieść zaskakująco pozytywne efekty dźwiękowe dla ich użytkowników.

 

Polecam Wile z pełną odpowiedzialnością : wnoszą spory nośnik energii , przestrzeni i muzykalności jednocześnie tak jakbyśmy

odkryli ukryte gdzieś. zasoby nieznanej nam dotąd masy dźwięku.

Edytowane przez Magnepan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również kibicuję firmie WILE/SoundArt.

Słuchałem tych urządzeń dwukrotnie w warunkach wystawowych. Szczególnie pozytywnie odebrałem prezentację na AS w roku 2014, gdzie zasilały duże kolumny od SUNDIAL'a. Dla mnie to był najlepszy dźwięk wystawy. Musiałem pogratulować konstruktorowi. Cieszę się, że takie rzeczy powstają w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafa

Miałem cały set Wile na testach pc , rca , xlr , głośnikowe. Moje doświadczenia opisałem w wątku klubowym Wile XLR kilka

miesięcy temu. To są wyśmienite kable biorąc pod uwagę stosunek jakości brzmienia / cena. Ważną zasadą przy ocenie

interkonektów jest wpięcie kabla do systemu na KILKA DNI aby mógł ułożyć się z resztą urządzeń !!! Najczęściej popełniamy

zasadniczy błąd w ocenie wpinając jakikolwiek kabel a zwłaszcza pc na chwilę i werdykt oceny brzmienia jest w 99% prawie

zawsze mylny ( patrz wpis kol.Babatular )

Okablowanie firmy Wile jest produktem ubocznym firmy i w zasadzie Sylwester Witkowski produkuje kabelki dla użytkowników

i posiadaczy urządzeń Wile / Soundart . Jak na produkt hand made wyglądają dobrze ( moim zdaniem ) bo nie każdy wie że

wymagają niezwykłej obróbki konstrukcyjnej i montażowej ze względu na zastosowane materiały a sam proces konstrukcji

wymaga wielu godzin tworzenia kabla od podstaw. Wiem że kable powstają z trudem i trzeba się długo naprosić i trochę

poczekać na gotowe interkonekty. Ale warto uzbroić się w cierpliwość bo zainstalowanie pełnego okablowania Wile do systemu może przynieść zaskakująco pozytywne efekty dźwiękowe dla ich użytkowników.

 

Polecam Wile z pełną odpowiedzialnością : wnoszą spory nośnik energii , przestrzeni i muzykalności jednocześnie tak jakbyśmy

odkryli ukryte gdzieś. zasoby nieznanej nam dotąd masy dźwięku.

 

Czyli rozumiem że , z takim ogromem zalet i w tak okazyjnej cenie został w systemie.

 

Zdjęcia anatomiczne - część 2

 

Wzmacniacz zintegrowany Rock - zasilanie

 

post-27091-0-87332100-1470508203_thumb.jpgpost-27091-0-14868100-1470508217_thumb.jpg

 

Widok wnętrza

 

post-27091-0-53097400-1470508236_thumb.jpgpost-27091-0-91378200-1470508257_thumb.jpg

 

Końcówka mocy

 

post-27091-0-08397600-1470508348_thumb.jpg

 

Regulacja głośności

 

post-27091-0-95630000-1470508693_thumb.jpg

 

Wbudowany DAC

 

post-27091-0-99215500-1470508432_thumb.jpg

 

Ścianka tylna

 

post-27091-0-10610100-1470508462_thumb.jpg

Porządek jak w komunistycznym PGR-ach.

Taki labirynt musi kosztować .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafa

Miałem cały set Wile na testach pc , rca , xlr , głośnikowe.

Również miałem na testach zasilający + głośnikowe a obecnie mam IC RCA.

Wszystkie sa dobre, szczególnie wpływ zasilającego mi się podobał.

Ale IC choć dobry to już nie uważam za szczególnie wybitny.

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również miałem na testach zasilający + głośnikowe a obecnie mam IC RCA.

Wszystkie sa dobre, szczególnie wpływ zasilającego mi się podobał.

Ale IC choć dobry to już nie uważam za szczególnie wybitny.

 

Z typowych łączówek ic najlepszym interkonektem jest Wile xlr z uwagi na swoją rozbudowaną konstrukcję.

RCA jest równie dobry ale ma się pojawić ( lub już się pojawił ) nowy rca który będzie ulepszoną wersją poprzedniego modelu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał piszę czysto teoretycznie.Załóżmy,że mam 20,30,50 a może nawet 100 tys zł i chcę sobie złożyć dobre stereo Mając swoje doświadczenia z różnymi sprzętami zrobiłbym tak,że najpierw kupiłbym set kabli Wile i do tego seta dobierałbym dopiero elementy czyli wzmacniacz,źródło,kolumny.Dlaczego? Z następujących przyczyn.1.Kable przypadkowo dobrane potrafią wykrzywić nawet nieźle dobrany system w znaczny sposób,2.Jeżeli miałbym zmienić w przyszłości elementy toru na lepsze,te kable są na tyle dobre i transparentne,że dopiero dysponując kosmiczną kwotą na system-można się zacząć zastanawiać,czy szukać czegoś lepszego.3.Te kable są znakomite w pokazaniu jak system rzeczywiście gra.Taka kolejność spowoduje zatem krótszą drogę do znalezienia optymalnego dźwięku, co przecież łatwe nie jest.

Marcin , wiem co chciales powiedziec. Mnie chodzilo raczej o sytuacje gdy ktos konfiguruje system i nigdy nie mial stycznosci z tymi kabelkami. Ty i ja wiem jak dobre sa te przewody i dla nas takie postepowanie jakie opisales wydaje sie jak najbardziej racjonalne. Dla innych moze jednak zabrzmiec jak herezja . Mysle , ze potwierdze tylko Twoje zdanie , bo majac cale, kompletne okablowanie Wile jestem dzis pewien , ze zostanie ono u mnie na wiele lat , bardzo prawdopodobne , ze juz na zawsze , bo w praktyce kabelki te pokazaly ogromny potencjal nieograniczajacy w niczym urzadzen audio za dziesiatki tys zl. Teraz jestem zajety raczej zakupem plyt i przede wszystkim sluchaniem muzyki . Rozterki dotyczace poprawy brzmienia w moim systemie mam juz za soba a posiadana przeze mnie ukladanka urzadzen jest na tyle trafiona , ze nie mam ochoty na jakiekolwiek zmiany , wrecz obawiam sie cokolwiek ruszac by tego efektu niczym nie zmącic.

 

..robił ktoś upgrade sieciówek moc V na 5.1....jakieś zmiany?

Nosze sie z tym zamiarem od dluzszego czasu ale nie moge sie jakosc zdecydowac :) Jak tu wytrzymac kilka tyg bez muzyki :))) Mam trzy sztuki do przerobienia

 

Wczoraj testowaliśmy z kolegą cezar504 jego kable Wila i muszę przyznać że to bardzo przyzwoity kawałek kabla. Od strony wpływu na brzmienie rzecz jasna.

Potwierdzam wspomnianą liniowość, balans tonalny jest bardzo wyrównany. Co najważniejsze są bardzo klarowne w przekazie, z kolumn dociera bardzo szczegółowy dźwięk ale bez jakiegokolwiek wyostrzania. Jak wspólnie to określamy wysokie sa bardzo aksamitne i delikatne.

Głośnikowe w porównaniu do moich Tellurium mają tylko minimalnie węższą scene. Za to prezentują wyśmienite "czarne tło", kontrast.

 

Ale najbardziej pozytywnie zaskoczył mnie kabel zasilający. W porównaniu do moich Furutech i Yarbo nie tyle jest bardziej detalicznie co te detale są prezentowane z większą kulturą, delikatnością. Scena jest wyraźnie głębsza, bardziej naturalna i organiczna.

 

Ten "wąż ogrodowy" najbardziej mnie zaskoczył z tego zestawu. I być może będzie kiedyś na liście życzeń.

Głośnikowe odpadają głownie ze względu na stronę praktyczną. Grube, sztywne, źle układające się grożą wyrwaniem gniazda :)

 

Pozdrawiam i dzięki Czarek!

czekam na test RCA ;)

Faktycznie glosnikowe sa strasznie niewygodne do aplikacji ale na szczescie robi sie to tylko raz. Ostatnio wpadl do mnie kolega z komcowka mocy ktora chcial przetestowac. Ogarnela mnie rozpacz na mysl wypinania ich no ale czego nie robi sie dla kolegow ;)

Z racji ich sztywnosci i przede wszystkim wagi trzeba uwazac na gniazda . Ostatnio pare glosnikowych Wile 2x2m zamawial do Krella Fpb700cx moj znajomy . Tam akurat jest czym przykrecic wiec nie bylomz tym najmniejszych problemow ale komplet taki wazyl 11kg!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dziękuję bardzo, ja ten PRZEWAŁ "konstrukcyjny" ( z modułem gotowym DAC za 200zł, ordynarnie "zaimplantowanym" i to wszystko za jedyne 7k zł) znam od dawna.

 

Widziałem, że Dyzma tu zagląda - więc w ten (złośliwy niewątpliwie) sposób chciałem GO pozdrowić.

Sluchalem go u siebie przez dlugi czas. Przy swojej cenie i solidnosci konstrukcji , brzmienie jest zdecydowanie nieadekwatne do kwoty jaka trzeba za niego zaplacic. Oczywiscie in plus. Projekt wizualny to rzecz gustu a zdjecia nie oddaja tak dobrze jakosci z jaka wykonano obudowe. A co do "gotowego modułu" to sama aplikacja czegos takiego nie jest problemem. Problemem jest zaaplikowanie tego w taki spsob by zagralo to na poziomie dac-a Wile.. Z drugiej strony siegniecie po gotowe moduly czy podzespoly nie przekresla zaraz urzadzen zbudowanych w oparciu o nie. Dobrym przykladem sa wlasnie Dac-i a przede wszystkim wzmacniacze pracujace w klasie D. A jesli mowimy juz o Dac-u Wile ten w mojej ocenie , w polaczeniu z moim Cec w roli transportu , na byle jakim kabelku gral na poziomie odtwarzaczy za okolo 20tys zl a w kilku aspektach pokazywal nawet wiecej, np odwzorowanie barw bylo genialne .

 

To zależy jak gra całość.

Gra bardzo dobrze . Mialem go u siebie przez kilka tyg

 

Niczego nie mylę. Nie sprecyzowałeś. Poza tym bieżąca dyskusja dotyczy DACa a nie innych produktów.

Ale ja slyszalem i to nie w przypadkpwym , krotkim odsluchu. Dac ten gral u mnie przez kilka tyg wiec moalem okazje poznac jego mozliwosci bardzo dokladnie i moge potwierdzic , ze mozliwosci soniczne tego urzadzenia sa bardzo duze a cena jest jak najbardziej uzasadniona.

 

Właśnie kolega mi pożyczył IC RCA od WILE i pomijając efekt audio (jest nieźle) to wykonanie jest na strasznym poziomie. No strasznie tandetne!

Mam kolege ktory zamowil pare tyg tem wersje rca i jakos nie widze tu grama tandety a mialem ten przewod przed nosem . Jakosc wykonania na przyzwoitym , solidnym poziomie . Moze brakuje Ci swiecidelek ktore czesto mozna spotkac pozakladanych na kabelki by dodac im splendoru i "high endowego" wygladu :) . Sam od kilku lat mam IC w wersji xlr i tu tez grama tandety doszukac sie nie moge.

 

Co za bzudury - kable WILE brzmią identycznie jak te wszystkie wynalazki domorosłych konstruktorów - brudno, "sztywno", bez klasy i wyrafinowania - to słychać natychmiast jak się je podepnie to wysokiej klasy systemu.

Niestety kable WILE grają tak jak wyglądają.

Niestety bzdury wypisujesz Ty , zreszta juz nie pierwszy raz. To twoje typowe zachowanie. Przynajmniej bys nie robil z siebie blazna.

 

Z typowych łączówek ic najlepszym interkonektem jest Wile xlr z uwagi na swoją rozbudowaną konstrukcję.

RCA jest równie dobry ale ma się pojawić ( lub już się pojawił ) nowy rca który będzie ulepszoną wersją poprzedniego modelu..

Mamy juz taki model u nas w Szprotawie. Aktualnie dociera sie u kolegi. Za tydzien dwa bede go mial u siebie to po odsluchu skrobne dwa slowa na ten temat

 

Niebawem , bo we wrzesniu bedziemy miec wreszcie u nas na testach kondycjoner Mocarz. Bedzie pracowal w trzech systemach: Krell kav 300, Krell cd 280, Usher Diamond One , okablowanie Wile, drugi Krell kav 400xi, Levinson No 390s, Paradigm Sygnature S6V3, okablowanie Wile. Oba systemy zasilane z takich samych kondycjonerow . Trzeci system : Dzielony wzmacniacz Krell 700cx -Phantom, Levinson No512, Usher 8571 , okablowanie Wile, Albedo, Synergistic Reaserch , kondycjoner Shunyata Hydra

Edytowane przez dyzman69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waga robi wrażenie, ale ich układanie to faktycznie musi być udręka. Zaletą może być to, że taki iRobot nie jest w stanie ich sponiewierać podczas sprzątania - ani drgną ;) :)

To na bank:)nie grozne im takie urzadzonka.

A tak na marginesie to niebawem we wrzesniu bedziemy w Szprotawie testowac wreszcie kondycjoner Wile Mocarz. Bedzie pracpwal w trzech systemach wiec bedzie to wymierny test tej maszynki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam cały set kabli Wile , byłem sceptykiem jak niektórzy tutaj przeciwnicy tej firmy, postanowiłem pożyczyć i posłuchać , miałem wtedy set okablowana Synergistic Research Element Tungsten (koszt jakies 30tyś za całość) , myśle sobie, no nie Wile napewno zagra ale SR-a nie pogoni ,to samo z RCA , efekt tego eksperymentu był niespodziewany i niezrozumiały , jak to możliwe żeby nastąpiło aż takie polepszenie dzwieku to było niesamowite doświadczenie , SR wskoczył na miejsce MITA Oracle V4 czyli wiecie o co chodzi , słuchałem tych Wile słuchałem i nie wierzyłem ze kable za ułamek ceny tego co posiadam zrobiły taką zamieć , wykonanie a mam cały set w wersji PRO 5,1 jest na najwyższym poziomie , sieciówki bardzo podobnie zrobione jak Tara Labs Gold , RCA bardzo sluchdnie wykonane, wszystko dopasowane do wysokiej jakości terminali, kable siedzą sztywno solidnie , nie wiszą tak jak u kolegi wyżej w gniazdach za 3,50zł, na koniec dodam że znajomy lekarz który posiadał głośnikowy Tara labs Omega

zmienił właśnie na głośnikowe "Wile" po jakims czasie i testach na pożyczonych kablach odemnie, to samo zrobił z sieciówkami i RCA , RCA miał jedną sztuke Tara Labs 0.8 EX i Shunyata aurora , sam do dzisiaj nie wierze w to co sie stało , tego trzeba posłuchać a nie pier**lić farmazony jak co niektórzy tutaj , a zapomniałbym dodać że wymieniłem też wewnętrzne okablowanie w głośnikach Tannoy GRF Memory , pan Sylwester był tak uprzejmy i zrobił mi 12 odcinków kabla i chwała mu za to , no i w kieszeni zostało duuużo kasy na płyty, a farmazoniarze niech dalej dają się naciągać korporacyjnym i marketingowym spekulantom i biora kredyty na wspaniałe i uznane masakrycznie drogie kable nikt im tego nie zabroni, ja sie wyleczyłem i temat okablowania mam zamknięty, ale chociaż troszke wysiłku z ich strony mogłoby zmienic ich światopogląd na ten temat o 180 stopni ale lepiej pluć i hejtować coś z czym wogóle nie miało sie do czynienia a juz sama wiedza że Polskie i tanie doprowadza ich do spazmów i epilepsji

Pozdrawiam

Zaznaczam ze jakakolwiek krytyka nie robi na mnie żadnego wrażenia , wiem co mam ,wiem jak graja kable markowych producentów , zachęcam do wypożyczenia i posłuchania tych przewodów nie wiem jak Sylwester je robi i z czego ale wiem jedno są genialne , na koniec dodam ze nie łączą mnie z Sylwestrem żadne wspólne interesy i inne dobra :-)

Edytowane przez Amores999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kolege ktory zamowil pare tyg tem wersje rca i jakos nie widze tu grama tandety a mialem ten przewod przed nosem . Jakosc wykonania na przyzwoitym , solidnym poziomie . Moze brakuje Ci swiecidelek ktore czesto mozna spotkac pozakladanych na kabelki by dodac im splendoru i "high endowego" wygladu

Sprecyzowałem to wyraźnie w moim poście to teraz polecę ci tylko go ponownie przeczytać ;)

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprecyzowałem to wyraźnie w moim poście to teraz polecę ci tylko go ponownie przeczytać ;)

Nie bede z Toba wiecej polemizowal. Wyglad a solidnosc to dwie rozne rzeczy. Konfekcja z pewnoscia nie jest piekna i z daleka widac ze to reczna, domowa robota ale na bank nie jest to zrobione byle jak . Braku solidnosci nie mozesz zarzucic bo co jak co ale wlasnie solidnosc wykonania jest tu na bardzo wysokim poziomie. jej brak przy tej sztywnosci i ciezarze przewodow bylby szybko uwidoczniony w codziennym uzytkowaniu. Jest dokladnie odwrotnie. Uzywam tych przewodow od kilku ladnych lat i nie mialem z nimi chocby jedego malego zdarzenia swiadczacego ,ze jest tak jak piszesz. Kwestia wygladu to inna sprawa na ktorej temat nie bede dyskutowac.

 

Mam cały set kabli Wile , byłem sceptykiem jak niektórzy tutaj przeciwnicy tej firmy, postanowiłem pożyczyć i posłuchać , miałem wtedy set okablowana Synergistic Research Element Tungsten (koszt jakies 30tyś za całość) , myśle sobie, no nie Wile napewno zagra ale SR-a nie pogoni ,to samo z RCA , efekt tego eksperymentu był niespodziewany i niezrozumiały , jak to możliwe żeby nastąpiło aż takie polepszenie dzwieku to było niesamowite doświadczenie , SR wskoczył na miejsce MITA Oracle V4 czyli wiecie o co chodzi , słuchałem tych Wile słuchałem i nie wierzyłem ze kable za ułamek ceny tego co posiadam zrobiły taką zamieć , wykonanie a mam cały set w wersji PRO 5,1 jest na najwyższym poziomie , sieciówki bardzo podobnie zrobione jak Tara Labs Gold , RCA bardzo sluchdnie wykonane, wszystko dopasowane do wysokiej jakości terminali, kable siedzą sztywno solidnie , nie wiszą tak jak u kolegi wyżej w gniazdach za 3,50zł, na koniec dodam że znajomy lekarz który posiadał głośnikowy Tara labs Omega

zmienił właśnie na głośnikowe "Wile" po jakims czasie i testach na pożyczonych kablach odemnie, to samo zrobił z sieciówkami i RCA , RCA miał jedną sztuke Tara Labs 0.8 EX i Shunyata aurora , sam do dzisiaj nie wierze w to co sie stało , tego trzeba posłuchać a nie pier**lić farmazony jak co niektórzy tutaj , a zapomniałbym dodać że wymieniłem też wewnętrzne okablowanie w głośnikach Tannoy GRF Memory , pan Sylwester był tak uprzejmy i zrobił mi 12 odcinków kabla i chwała mu za to , no i w kieszeni zostało duuużo kasy na płyty, a farmazoniarze niech dalej dają się naciągać korporacyjnym i marketingowym spekulantom i biora kredyty na wspaniałe i uznane masakrycznie drogie kable nikt im tego nie zabroni, ja sie wyleczyłem i temat okablowania mam zamknięty, ale chociaż troszke wysiłku z ich strony mogłoby zmienic ich światopogląd na ten temat o 180 stopni ale lepiej pluć i hejtować coś z czym wogóle nie miało sie do czynienia a juz sama wiedza że Polskie i tanie doprowadza ich do spazmów i epilepsji

Pozdrawiam

Zaznaczam ze jakakolwiek krytyka nie robi na mnie żadnego wrażenia , wiem co mam ,wiem jak graja kable markowych producentów , zachęcam do wypożyczenia i posłuchania tych przewodów nie wiem jak Sylwester je robi i z czego ale wiem jedno są genialne , na koniec dodam ze nie łączą mnie z Sylwestrem żadne wspólne interesy i inne dobra :-)

Obawiam sie , ze Twoje zapewnienia tu nie wystarcza :) Pewnie dla wielu bedziesz tajnym wspolpracownikiem firmy Wile :) Co zas sie tyczy kabelkow Wile , potwierdzasz to co do tej pory na ich temat pisalem. Kazdy z tych przewodow jest moim zdaniem wybitny i nie ma konkurencji ze wzgedu na stosunek ceny do jakosci jaka oferują a jako caly set okablowania sa fenomenalne. W mojej ocenie to koniec poszukiwan nawet w systemach sticte high end za setki tys zl.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba się kolego pomyliłeś.

Moje 4x2,5m ważą 8.5kg.

To jak twoje 2metrowe kazali ważą 11lg?.

Taką informacje uzyskalem przy wysylce do mnie paczki z kablami a wiec podana waga pewnie zawiera rowniez opakowanie.Sam kabelow nie wazylem , podaje tylko informacje , ktora uzyskalem. Sam osobiscie uzywam kabli o dulugosci 2x2,5m ale nie wpadlem do tej pory na mysli by je wazyc. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bede z Toba wiecej polemizowal. Wyglad a solidnosc to dwie rozne rzeczy. Konfekcja z pewnoscia nie jest piekna i z daleka widac ze to reczna, domowa robota ale na bank nie jest to zrobione byle jak .

 

Kwestia oczekiwań, każdy ma je inne. Trudno żebyś polemizował z moimi oczekiwaniami.

Ja ci nie narzucam moich tylko wyrażam swoją opinie widzianą moimi oczami. Nic więcej. Zresztą to dobrze dla Ciebie że "domowa robota" ci wystarcza. Grunt że jesteś zadowolony.

 

Ja piszę to po to że być może kiedyś w przyszłości producent czytając te uwagi wyprodukuje coś co usatysfakcjonuje również moje i podobnie uważających potrzeby. I wówczas sprzeda 4 razy więcej kabli ;)

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia oczekiwań, każdy ma je inne. Trudno żebyś polemizował z moimi oczekiwaniami.

Ja ci nie narzucam moich tylko wyrażam swoją opinie widzianą moimi oczami. Nic więcej. Zresztą to dobrze dla Ciebie że "domowa robota" ci wystarcza. Grunt że jesteś zadowolony.

 

Ja piszę to po to że być może kiedyś w przyszłości producent czytając te uwagi wyprodukuje coś co usatysfakcjonuje również moje i podobnie uważających potrzeby. I wówczas sprzeda 4 razy więcej kabli ;)

Masz racje , kazdy moze miec inne oczekiwania. Moje skupily sie na brzmieniu , ktore okazalo sie genialne a zwazywszy na cene przewodow wrecz niezwykle . Co do wygladu to pewnie , ze chcialbym by przypominaly to co demonstruja dajmy na to przewody Metamorphosis Albedo ale badzmy realistami i nie przesadzajmy. Bylbym glupcem gdybym wymagal od Wile wygladu jaki demonstruje 10krotnie drozsza konkurencja. Co zas sie tyczy solidnosci to jak juz wspomnialem ta jest przynajmniej dobra bo kilka lat uzytkowania tych kabli nie przynioslo najmniejszego zgrzytu w tym aspekcie. Nic sie nie urwalo, nie odlutowalo , nic nie pękło itd itp a przez ten czas kabelki byly wypinane wielkrotnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady,opakowanie tych przewodów to góra 1kg.

Karton jest lekki,worki foliowe też.

Jasne, zdaje sobie sprawe ze karton i reszta opakowania nie bedzie wazyc 3-4kg . Podalem onformacke jaką otrzymalem. Sam kabli nie wazylem ;) zreszta nie wazne ile ważą . Faktem jest ze sa cholernie ciezkie i sztywne. A swoją drogą jaki masz model ? Mialem wczesniejsza wersje glosnikowych z przed paru laty i znaczaco sie roznily od obecnej wersji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.