Skocz do zawartości
IGNORED

Co zrobić, żeby było tłuściej.... Rozterki raczkującego melomana


LorinSi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, MrSalieri napisał:

@m4tech napisz proszę jaka jest droga sygnału od początku do transportu z wykorzystaniem tych tp-linków.

Schematycznie tak: do pierwszego tp-linka sygnał wchodzi kablem ethernet (czyli wcześniej może być ruter, nas, pc; co tam u kogo gra) z pierwszego tp-linka dalej światłowodem (długość na warunki domowe praktycznie dowolna) sygnał wchodzi do drugiego tp-linka i tego z kolei znowu kablem ethernet (jak najkrótszym) do streamera, innego endpointa lub daca jeśli ma wejście ethernet.

Jeśli chodzi o zasilanie i okablowanie najważniejsze jest to co się dzieje na drugim tp-linku i za nim, ponieważ reszta infrastruktury sieciowej wraz z pierwszym tp-linkiem pozostaje za 100% "barierą" w postaci światłowodu

3 godziny temu, Audroc napisał:

uzyskanie w salonie dobrego dźwięku ze wszystkimi planami i oderwaniem dźwięku od kolumn jest chyba niemożliwe.

Efekt oderwania dźwięku od kolumn w dużej mierze zależy od ich konstrukcji, w monitorach lub podłogówkach z "rodowodem" monitorowym jest to łatwiej osiągnąć, pomagają również głośniki współosiowe. Ale transport plików też - według mojej obserwacji właśnie jakość transportu odgrywa w efekcie oderwania dźwięku od głośników drugą najważniejszą rolę w systemie zaraz po konstrukcji kolumn, na trzecim stawiałbym zasilanie daca lub dac jako całość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Szymon napisał:

Najczęściej tak to właśnie wygląda. Telewizor, dywan, kolumny pół metra od ściany i płacz że nie gra. Grunt, że metka jest...

U mnie jest telewizor,  dywan,  kolumny metr od ściany i banan na twarzy jak to gra :) ale metki nie ma :(

@m4tech wielkie dzięki za opis.  Muszę się bardziej zagłębić w ten temat co opisujesz. Koszty takiego rozwiązania nie są zbyt wysokie a uzyskane efekty mogą być znaczące. Myślsz że warto stosować takie rozwiązanie zawsze czy przy poważniejszych klockach ? 

Z tego co pisał @Rafał.M podobnie jest zbudowany jego komputer jako transport. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez MrSalieri
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Przepraszam, że się wtrącam w dyskusję. Przeczytałem cały wątek bo też interesują mnie "tłuste" XLR-y. Co prawda nie jestem hi-endowcem ale zastanawiam się i trochę dziwię, że z OPPO można puszczać Tidala na Macintosha + Harpia. Ja nawet na systemie  ze średniej półki nie mogę tego Tidala słuchać. Chociaż miałem już drogie IC, doszedłem do wniosku, że to działa ale w wąskim zakresie ( jak inne ustrojstwa, bezpieczniki itd. ). Dużą zmianę w kierunku "tłustości" zrobił mi też zasilający. Kable ze średniej półki czyli 4-6 tys. próbują udowodnić, że są lepsze. Uwypuklają jedno pasmo względem drugiego - przeważnie średnio-wyższe, co skutkuje "chudością"  wokalu -np. nowe Furutechy. ( Osobiście lubię Cardasy i MPM ). Ponadto ważna jest też realizacja nagrań i wydawca ( Tidal  ;-) ). Zresztą takie oczywistości już szanowne grono zauważyło. Czasami należy się z czymś po porostu pogodzić.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, m4tech napisał:

Schematycznie tak: do pierwszego tp-linka sygnał wchodzi kablem ethernet (czyli wcześniej może być ruter, nas, pc; co tam u kogo gra) z pierwszego tp-linka dalej światłowodem (długość na warunki domowe praktycznie dowolna) sygnał wchodzi do drugiego tp-linka i tego z kolei znowu kablem ethernet (jak najkrótszym) do streamera, innego endpointa lub daca jeśli ma wejście ethernet.

Jeśli chodzi o zasilanie i okablowanie najważniejsze jest to co się dzieje na drugim tp-linku i za nim, ponieważ reszta infrastruktury sieciowej wraz z pierwszym tp-linkiem pozostaje za 100% "barierą" w postaci światłowodu

Efekt oderwania dźwięku od kolumn w dużej mierze zależy od ich konstrukcji, w monitorach lub podłogówkach z "rodowodem" monitorowym jest to łatwiej osiągnąć, pomagają również głośniki współosiowe. Ale transport plików też - według mojej obserwacji właśnie jakość transportu odgrywa w efekcie oderwania dźwięku od głośników drugą najważniejszą rolę w systemie zaraz po konstrukcji kolumn, na trzecim stawiałbym zasilanie daca lub dac jako całość.

Sory ale nieporozumienie wynikło z mojej winy. 

Chodziło mi oczywiście o salon audio, o sklep audio a nie o nasz salon w mieszkaniu. W naszych salonach mamy (nie zawszew) dźwięk wzorcowy, w większości nieosiągalny dla salonów (sklepów) audio z powodów jakie wymieniłem. Sprzedawcy wiedzą (może nie wszyscy) o współosiowości głośników i innych bzdetach (serio), ale w salonie audio (sklepie), podobnie jak na Audio Show uzyskanie dobrego brzmioenia jest strasznie trudne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, MrSalieri napisał:

Myślsz że warto stosować takie rozwiązanie zawsze czy przy poważniejszych klockach ? 

Myślę że warto stosować takie rozwiązanie, chociażby dlatego że jest to już na lata, w tej kwestii raczej się nic już nie zmieni, będziesz zmieniał transporty lub streamery a mostek światłowodowy zostanie i będzie ci służył. Im lepszy (bardziej transparentny) transport będzie w systemie tym efekty działania światłowodu będą prawdopodobnie bardziej odczuwalne

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Jargier napisał:

Hej. Przepraszam, że się wtrącam w dyskusję. Przeczytałem cały wątek bo też interesują mnie "tłuste" XLR-y. Co prawda nie Sory ale to forum audio jestem hi-endowcem ale zastanawiam się i trochę dziwię, że z OPPO można puszczać Tidala na Macintosha + Harpia. Ja nawet na systemie  ze średniej półki nie mogę tego Tidala słuchać. Chociaż miałem już drogie IC, doszedłem do wniosku, że to działa ale w wąskim zakresie ( jak inne ustrojstwa, bezpieczniki itd. ). Dużą zmianę w kierunku "tłustości" zrobił mi też zasilający. Kable ze średniej półki czyli 4-6 tys. próbują udowodnić, że są lepsze. Uwypuklają jedno pasmo względem drugiego - przeważnie średnio-wyższe, co skutkuje "chudością"  wokalu -np. nowe Furutechy. ( Osobiście lubię Cardasy i MPM ). Ponadto ważna jest też realizacja nagrań i wydawca ( Tidal  ;-) ). Zresztą takie oczywistości już szanowne grono zauważyło. Czasami należy się z czymś po porostu pogodzić.  

Sory ale to forum audio, a Ty masz wymagania jak dla forum video. Tam jest coś takiego jak bitrate i tyle. Tutaj się o tym nie mówi, tutaj to zakazane. Ciągle jakieś tabu na tym forum. Czy tak trudno powiedzieć że Tidal przesyła dane z jakąś jakością i tyle ? Przecież znamy to z TV. Co z tego że film ktoś gdzieś wydał na BluRay 4K jak dana stacja wyemituje go tak że nic nie widać i nic nie słychać ? Podobnie jest z dźwiękiem, ludzie albo ma się w dłoni plik fizyczny DSD 128 który ktoś zgrał z 200g wydania LP, albo transmisję z jakimś bitratem. Wiecie ile zajmuje płyta 40 minutowa w DSD128 na dysku ? Czy jakiś Tidal czy ktoś inny chciałby poświęcać tyle miejsca na dyskach za 5-10 zł miesięcznie ?

Podsumowując- chcesz mieć najlepszy obraz- oglądasz minimum 4K, niedługo 8K. 

Chcesz mieć dobry dźwięk- słuchasz DSD128 lub jak najszybciej DXD jak w studio a nie jakieś transmisje stratne na sprzęcie za 100kzł bo to profanacja sprzętu i tyle.

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Audroc napisał:

Chcesz mieć dobry dźwięk- słuchasz DSD128 lub jak najszybciej DXD jak w studio a nie jakieś transmisje stratne na sprzęcie za 100kzł bo to profanacja sprzętu i tyle.

Ten post powinien być jednym z pierwszych. 

Pozdro

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@m4tech a może być tak, że od PC do pierwszego tp-linka jest długi kabel Ethernet bo schodzi z pięta na parter, obok jest drugi tp -link połączony krótkim światłowodem bo są praktycznie obok siebie w pokoju odsłuchowym?  Czy lepiej wymienić ten Ethernet na światłowód? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, MrSalieri napisał:

@m4tech a może być tak, że od PC do pierwszego tp-linka jest długi kabel Ethernet bo schodzi z pięta na parter, obok jest drugi tp -link połączony krótkim światłowodem bo są praktycznie obok siebie w pokoju odsłuchowym?  Czy lepiej wymienić ten Ethernet na światłowód? 

lepiej wymienić na światłowód, ale pierwszy wariant też jest OK, najważniejsze żeby wpinać zasilacze impulsowe gdzieś z dala od audio lub za np. blockerem DC

 

8 godzin temu, Audroc napisał:

ludzie albo ma się w dłoni plik fizyczny DSD 128 który ktoś zgrał z 200g wydania LP

to jest dopiero schiiiit jakościowy zgrywany plik z LP.... bez komentarza.

Nie chce nic sugerować ale to gówno w sieci to w dodatku piractwo. Co do Tidala to musisz się trochę douczyć kolego, poczytaj sobie chociażby o MQA i dlaczego to wymyślono i wprowadzono to wtedy może zrozumiesz na czym polega działalność Tidala i dlaczego kosztuje 40 zł miesięcznie, a nie jak podajesz 5-10zł - bo to czyste PIRACTWO na Allegro

...nie wiem dlaczego tylko na polskich forach doszukuje się w Tidalu jakiegoś przekrętu czy oszustwa. Jakoś w cywilizowanych krajach europy zachodniej nikomu nawet do głowy nie przyjdzie takie podejrzenie. Tylko my Polacy jesteśmy tacy "sprytni inaczej" czy mierzymy swoją miarą....?

9 godzin temu, Jargier napisał:

Hej. Przepraszam, że się wtrącam w dyskusję. Przeczytałem cały wątek bo też interesują mnie "tłuste" XLR-y. Co prawda nie jestem hi-endowcem ale zastanawiam się i trochę dziwię, że z OPPO można puszczać Tidala na Macintosha + Harpia. Ja nawet na systemie  ze średniej półki nie mogę tego Tidala słuchać. Chociaż miałem już drogie IC, doszedłem do wniosku, że to działa ale w wąskim zakresie ( jak inne ustrojstwa, bezpieczniki itd. ). Dużą zmianę w kierunku "tłustości" zrobił mi też zasilający. Kable ze średniej półki czyli 4-6 tys. próbują udowodnić, że są lepsze. Uwypuklają jedno pasmo względem drugiego - przeważnie średnio-wyższe, co skutkuje "chudością"  wokalu -np. nowe Furutechy. ( Osobiście lubię Cardasy i MPM ). Ponadto ważna jest też realizacja nagrań i wydawca ( Tidal  ;-) ). Zresztą takie oczywistości już szanowne grono zauważyło. Czasami należy się z czymś po porostu pogodzić.  

Zapraszam na priv, możemy się umówić na odsłuch jeśli chcesz u mnie w systemie stwierdzić, czy z Tidala można grać na "tłusto" :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez m4tech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz tlusciej - Straight Wire Crescendo, genialny kabel ale grajacy duzym wlasnie takim tlustym dzwiekiem. Jedno z moich odkryc tego roku. Mozna jeszcze pokombinowac z Harmonixami, to tez kable o dosyć ciepłej sygnaturze brzmienia. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna mała uwaga, Cardas Golden Referencje jest dla mnie zdecydowanie ciemny, a nie tłusty. Owszem ma sporo świetnego basu, ale bardzo wpływa też na pozostałe części pasma pasma - przesuwa scenę w tył i znacząco przyciemna górę. Ew. mój tor i słuchana muzyka źle zniosła jego wytworne towarzystwo.

A Oppo i Mac grają zupełnie w różnych ligach, Oppo to świetny wieloformatowiec i Blu Ray z absolutnie genialnym procesorem Darbee ale od źródeł high-endowych mu sporo brakuje. Bra on liniowo i cywilizowanie ale bardzo zachowawczo, wiec wszystko czego Ci brakuje to raczej niestety wina źródła. Najpierw dołóż DAC-a lub dostaw osobne źródło godne reszty towarzystwa, potem kablami wypoleruj już tylko brzmienie pod swoje preferencje. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez barni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli definicja dźwięku tłustego to tak jak ja myślę, że brzmienie jest mocno dociążone, bryły dźwięku i źródła pozorne są powiększone i wyraźnie widoczne w przestrzeni, że na przykład uderzenia perkusji są masywne a zarazem punktowe - to taki efekt mamy dzięki 3 komponentom transport, DAC i wzmak, czyli wszystkie klocki są ważne :) Jeśli dac ma filtry to należy je ustawić na MiniumPhase. Kable maja niewiele do wniesienia w tej kwestii wg mnie.

No i oczywiście akustyka, bo nawet na żywo perkusja może brzmieć inaczej w różnych akustycznie pomieszczeniach, w dobrze wytłumionych pomieszczeniach będzie to brzmienie tłuste a w niewytłumionych lekkie i rozproszone

Ale pewnikiem różne definicje tłustego dźwięku można znaleźć, tak jak dobry i zły cholesterol.... ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Audroc napisał:

Chcesz mieć dobry dźwięk- słuchasz DSD128 lub jak najszybciej DXD jak w studio a nie jakieś transmisje stratne na sprzęcie za 100kzł bo to profanacja sprzętu i tyle.

Pozdro

Przepraszam, że zapytuję ... gdzie nabywasz komercyjne pliki DSD128 i DXD?

Pytam bo zakup do Polski plików DSD64 jest utrudniony, a tych powyżej chyba nigdzie nie widziałem. Nie mam oczywiście na mysli sampli, a jedynie wydania komercyjne.

 

EDIT: znalazłem, że HDTracks zaczął oferować ale ... DSD64. Zakup DSD64 z Acoustic Sound dla Polaka nie jest możliwy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, pmcomp napisał:

Przepraszam, że zapytuję ... gdzie nabywasz komercyjne pliki DSD128 i DXD?

Pytam bo zakup do Polski plików DSD64 jest utrudniony, a tych powyżej chyba nigdzie nie widziałem. Nie mam oczywiście na mysli sampli, a jedynie wydania komercyjne.

 

EDIT: znalazłem, że HDTracks zaczął oferować ale ... DSD64. Zakup DSD64 z Acoustic Sound dla Polaka nie jest możliwy.

Nie wydaje mi się żeby ktoś kto zgra swoją płytę winylową do audiofilskiej postaci DSD256, czy 512, a pojawiły się już DACi 1024 i udostępnił to artystyczne dzieło innym, oczywiście bez żadnego zysku a tylko jako przyczynek do rozwoju technologii popełniał jakieś piractwo. 

Osobiście mam w domu licencje na praktycznie wszystkie interesujące mnie płyty świata w postaci kolekcji zarówno winyli jak i cyfrowych wersji na CD i SACD/DVDAudio czy BluRay Pure Audio, więc ten temat mnie nie dotyczy. Jeśli jednak ktoś kupuje DACa DSD1024 i potem ściągnie sobie czyjeś prywatne, udostępnione za darmochę zgranie audiofilskie z gramofonu za milion zielonych żeby zobaczyć jak to brzmi to nikt mi nie powie że to nielegalne, to po prostu zabawa.

Co innego piratowanie Cyfry+ czy Tidala, to zupełnie inna historia.

Jeśli chodzi natomiast o jakośc dźwięku z Tidala to zależy ona od transmisji, przecież wszyscy znamy to z TV. Sam korzystam z Orane bo maja świetną jakość, a przecież niby wszyscy nadaja cyfrowo ?

Kiedyś Tidal z pewnością będzie nadawał w MQA albo w DSD256 i będziemy mieli kosmiczną jakośc, nic jednak złego w tym że ktoś wyłapał jakieś gorsze jakościowo transmisje i skrytykował, po to mamy to forum.

Ja od kilku lat słucham w necie transmisji koncertów w DSD, to nic nowego. Jakość kapitalna, wystarczy ich darmowa aplikacja i jest zabawa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Audroc napisał:

Jeśli chodzi natomiast o jakośc dźwięku z Tidala to zależy ona od transmisji, przecież wszyscy znamy to z TV. Sam korzystam z Orane bo maja świetną jakość, a przecież niby wszyscy nadaja cyfrowo ?

Kiedyś Tidal z pewnością będzie nadawał w MQA albo w DSD256 i będziemy mieli kosmiczną jakośc, nic jednak złego w tym że ktoś wyłapał jakieś gorsze jakościowo transmisje i skrytykował, po to mamy to forum.

Te całe Twoje opisy "transmisji" są po prostu niedorzeczne, poczytaj o buforowaniu na etapie softwarowym czy buforowaniu w urządzeniach typu endpoint. Żeby się nausznie o tym przekonać, wystarczy odłączyć kabel od rutera i policzyć po jakim czasie przestanie grać muzyka, w moim przypadku to jakieś kilka minut, magia transmisji? nie po prostu buforowanie.

Dlatego jest na tysiąc procent pewne, że to co trafia do daca jest w 100% kompletnym zestawem danych.

 

Ściągając plik udostępniony przez kogoś udostępniasz go innym i to wystarczy żeby sklasyfikować to jako piractwo. DSD czy DXD zrobione z winyla nie ma sensu, to jest badziewie z ograniczoną dynamiką. Poza tym tego co najważniejsze w winylu czyli fal alfa nie da się zgrać do postaci cyfrowej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

NAS+Streamer + Dac+wzmacniacz. Mam takie rozwiązanie. Na dysku "gęste" pliki, NAS połączony jest ze streamerem przez dobrą skrętkę RJ45, ze steamera do Dac`a leci po  coax lub optyku i dalej z Dac do wzmacniacza. Streamer praktycznie robi tylko za "centrum sterowania" gdyż ma wygodną aplikację. Można też ominąć steamera i poprzez USB do Dac i wzmacniacza. Aplikacja do odtwarzania jest na NAS ale kiepska. Co mogę powiedzieć - DAC robi całą robotę ( osobiście wymieniłem w nim też wzm. operacyjne na dyskretne Bursony ). Dało to trochę więcej "mięska" i wypełnienia. No cóż, chociaż DAC nie jest korektorem ale słyszalne zmiany wnosi i można takim DAciem dużo zdziałać. A ile po drodze połączeń? Można żonglować - kabelkami :-)

Tak na marginesie, zmieniłem coax ze srebrnego na miedziany - przyjemniej się słucha. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, m4tech napisał:

Te całe Twoje opisy "transmisji" są po prostu niedorzeczne, poczytaj o buforowaniu na etapie softwarowym czy buforowaniu w urządzeniach typu endpoint. Żeby się nausznie o tym przekonać, wystarczy odłączyć kabel od rutera i policzyć po jakim czasie przestanie grać muzyka, w moim przypadku to jakieś kilka minut, magia transmisji? nie po prostu buforowanie.

Dlatego jest na tysiąc procent pewne, że to co trafia do daca jest w 100% kompletnym zestawem danych.

Ciekawy i przekonywujacy test/eksperyment.

Poniewaz jako playera uzywam JRiver gdzie moge przed odtwarzaniem zaladowac cala CD do Bufora/RAM, czyli mogl bym odlaczyc kabel na godzine :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, xajas napisał:

Ciekawy i przekonywujacy test/eksperyment.

Poniewaz jako playera uzywam JRiver gdzie moge przed odtwarzaniem zaladowac cala CD do Bufora/RAM, czyli mogl bym odlaczyc kabel na godzine :-)

Rożne playery różne bufory, sedno sprawy nie ulega zmianie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez m4tech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
On 1/1/2019 at 11:04 AM, m4tech said:

Te całe Twoje opisy "transmisji" są po prostu niedorzeczne, poczytaj o buforowaniu na etapie softwarowym czy buforowaniu w urządzeniach typu endpoint. Żeby się nausznie o tym przekonać, wystarczy odłączyć kabel od rutera i policzyć po jakim czasie przestanie grać muzyka, w moim przypadku to jakieś kilka minut, magia transmisji? nie po prostu buforowanie.

Dlatego jest na tysiąc procent pewne, że to co trafia do daca jest w 100% kompletnym zestawem danych.

Oczywiscie. Ale to nie ma nic do tego jaki sygnal jest wysylany. A skad wiesz ze Tidal nie transkoduje w locie do streamu zeby np obnizyc wymagania odnosnie transmisji sygnalu?

Faktem jest ze muzka z Tidal gra tak sobie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, rafa napisał:

Oczywiscie. Ale to nie ma nic do tego jaki sygnal jest wysylany. A skad wiesz ze Tidal nie transkoduje w locie do streamu zeby np obnizyc wymagania odnosnie transmisji sygnalu?

Faktem jest ze muzka z Tidal gra tak sobie.

Jak nie transmisja to transkodowanie i tak w kółko. Fakty są takie - na tym forum zostało udowodnione w sposób profesjonalny, że nie ma różnicy w "kodzie" Tidala i ripa CD, polecam przeszukać wątek bodajże Szamana..

Ponadto mam takie płyty, które słucham po kilka razy w tygodniu obecnie i jeszcze nie zdarzyło mi się usłyszeć różnicy, że na przykład z rana jest lepiej a wieczorem gdy ruch w internecie jest większy jakość spada.

To że Tidal gra tak sobie może wynikać z kilkunastu innych przyczyn niż sygnał Tidala, ale po co jest się zagłębiać... być może najprościej jest wysnuć taki własnie wniosek  :)  ja mogę tylko zaprosić na priv i do siebie na odsłuch, czy to jest granie "tak sobie"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, m4tech napisał:

  ja mogę tylko zaprosić na priv i do siebie na odsłuch, czy to jest granie "tak sobie"

Jaka cześć kraju? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłusto grające kable tzn dźwięk dociążony to: Harmonix, Transparent, MIT, Cardas, Purist Audio Design, Kubala Sosna, Enerr AC- seria Transcenda, Jorma Design. Tara Labs, Acoustic Revive, Oyaide.

Sprzęty to: McIntosh, Accuphase, Reimyo, Vitus, Luxman, MBL, Gryphon, D’Agostino, Boulder.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
W dniu 7.01.2019 o 16:51, tahoe napisał:

Tłusto grające kable tzn dźwięk dociążony to: Harmonix, Transparent, MIT, Cardas, Purist Audio Design, Kubala Sosna, Enerr AC- seria Transcenda, Jorma Design. Tara Labs, Acoustic Revive, Oyaide.

Sprzęty to: McIntosh, Accuphase, Reimyo, Vitus, Luxman, MBL, Gryphon, D’Agostino, Boulder.

Slajer powyższe wnosisz po odsłuchu na oddanych Focalach? Wrzucanie wszystkich do jednego worka to totalna bzdura. Przykładowo Gryphon w różnych latach produkcji i modelach grał całkowicie wbrew Twojej teorii.  Podobnie Krell i D`Agostino, to samo Luxman. Wszystkie Mity, Transparenty i Tary graja tłusto? To bardzo interesujące. Proszę rozwinąć temat. Lepiej poświęć więcej czasu swoim kolegom bo granie mają strasznie słabe a z wiedzą jeszcze gorzej.

Czyżby na jedynym słusznym forum brakowało świeżego powietrza :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Szymon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadając na pytanie postawione w wątku chciałoby by się powiedzieć - więcej żreć smażonych potraw to będzie tłuściej. Meloman raczkuje bo jest tak obtłuszczony ze nie moze wstać do pionu.

 A to wszystko w zakładce Hi-End

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami wystarczy założyć maskownice na kolumny.

I już góra pasma tak nie rypie po głowie.

Dźwięk tonalnie idzie w dół i już jest tłuściej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, rochu napisał:

Czasami wystarczy założyć maskownice na kolumny.

I już góra pasma tak nie rypie po głowie.

Dźwięk tonalnie idzie w dół i już jest tłuściej.

To jest przymulanie a nie tłuste granie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma pojęcia "tłusto" lub "tlusciej" w audio... to zwroty kulinarne....

Panowie co Wy za farmazony tu odstawiacie ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.