Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  444 członków

Audiostereo Caffe
IGNORED

Audiostereo Caffe - Dyskusje na luzie o audio i nie tylko


Roxi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie - okładka jednej z dabylpłyt - Xudnego Stefana.

Przepraszam, jeślim się omylił.

Bywa...

:-)

 

A ten album - do dziś kocham; eeechh.....

 

PS - korek od wina, majgajwer:) - to się daje, by drobne muszki nie latały... W okolicy.

Się nic na życiu nie znasz...

Edytowane przez Bezlitosna Niusia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tej obudowie 755 to chyba nawet ja pisałem. Znaczy że co, że Oppo ma obudowę zrobioną z czegoś niewiele sztywniejszego niż folia od czekolady?

Gorna pokrywa jest jak w tanim DVD. Pamiętam że postawilem na niego DACa Hegla żeby wpiąć coaxa. Więc musiałem go docisnąć żeby poprostu podpiąć kabel, to obudowa tak się poddala że myślałem ze wgielem ją na stałe. Całe szczęście nic się nie stało. Ledwo tlący się ekran pominę.

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Szanowni koledzy. Mam pytanie odnośnie rozdzielczości matryc w laptopach.

 

Szukałem nowego laptopa. Testy, rankingi, Top 10 itp. Poniżej często są komentarze. Jeden z nich brzmi "laptop 15,6 cale/cali z rozdzielczością 1366x768 px ... to jakaś kpina". W innym ktoś napisał, że 1920x1080 to szajs, bo malutkie literki, które ledwie widać. Taki właśnie kupiłem, i faktycznie trzeba mieć sokoli wzrok. W przeglądarce tekst to nie problem, bo Ctrl+, i po kłopocie, ale wszystkie inne (paski menu w różnych programach, czy też różne inne literki wewnątrz jakiejś aplikacji, to takie mróweczki). Inne jak np. tablet Microsoft Surface Pro 4 ma przekątną 12,3" i rozdziałkę 2736 X 1824, ale tu z kolei podobno jest kłopot ze skalowaniem, bo Windows kuleje pod tym względem. W 13,3" Lenovo Yoga jest jakieś QHD+ (3200 x 1800). Kupiłem 2w1 Dell Inspiron 15,6" (IPS). Bardzo fajny sprzęcik. Najnowszy i5-7200U (chyba najnowszy, bo to już siódma generacja :) ), 8 GB RAM DDR4, SSD 256 GB i inne srutu pierdutu. Do wyra podczas bezsennych nocy jak znalazł. Niby bebechy fajne, tylko ta debilna rozdzielczość FHD. Możliwe, że będę chciał się go pozbyć, tylko co innego wybrać, jeśli te rozdzielczości takie dziwne. Przy PC mam monitor 22" (1920 X 1200), i tu jest wszystko piknie.

O co w tym chodzi? Czego szukać tak do 5K, żeby to normalnie wyglądało. Trochę ograniczony mam wybór, bo musi być koniecznie konwertowalny, hybrydowy, czy jak im tam. Musi pełnić funkcję tabletu.

 

Bardzo proszę o jakieś wskazówki, bo to tak jak kiedyś z tymi telewizorami. W stanach kręcili filmy w standardzie szerokokątnym do kina, potem trafiały do telewizorów 4:3, więc znowu kłopot. Na co się zdecydować, czego szukać? Pomożecie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co sugerować się opiniami. Dla ślepego na 15'' 1366x768 będą za małe czcionki, a dziobak, który siedzi z nosem 10 cm od ekranu nawet w 4K będzie narzekał na pikselozę. Trzeba samemu sprawdzić - polecam przejść się przez jakikolwiek elektromarket. A na poważnie, generalnie zawsze większa rozdzielczość jest lepsza, bo na jednym ekranie mieści się więcej okienek, przyborników itp. A zawsze można skalować - Windowsy jakoś dają radę. Choć z drugiej strony wyższa rozdzielczość stawia zdecydowanie wyższe wymagania co do wydajności przy odtwarzaniu filmów, grach itp. Mam m.in. jakiegoś Asus-a 10'' z odpinanym ekranem, jest tam rozdzielczość chyba właśnie 1366x768 i daje radę - nie narzekam ani na piksele, ani na mikro czcionki. Choć ze 2x większa rozdzielczość pewnie byłaby też w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co sugerować się opiniami.

Dzięki bardzo >rabin-hood. Liczyłem na jakąś sensowną odpowiedź. To jak w audio, zależy do czego się go używa. W nocy przeglądam internet, albo słucham książek, lub czytam książkę, a z tym nie ma kłopotu. W programie Calibre jest super czcionka. Wzrok mam jeszcze dobry, więc jakieś menu, czy inne tam też mi nie przeszkadza, choć napisy w grach to już mróweczki, ale raczej to też nie kłopot, bo nie gram, tylko sprawdziłem.

 

Dzięki jeszcze raz. Pozdrawiam.

Edytowane przez sylwon38
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

To pewnie jakiś nasz forumowy kolega na tym filmie :)

 

https://www.youtube.com/watch?v=_tJjkHfg0P8

 

Tutaj trochę marketingu wirusowego. Zeszłorocznym Audioshow, występ Elberoth'a i od połowy trochę info o audiofilach:

 

https://www.youtube.com/watch?v=C4GsLwkGvwI

 

Jurek Owsiak prezentuje produkcję Vinyli :)

 

https://www.youtube.com/watch?v=sQWdvciHMnU

Smuty.

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Koledzy, znacie może jakieś grupy audiofilów :) na FB do których warto by się przyłączyć?

 

Excel wyeliminowany z forum, to chętnie dla odmiany wstawiłbym jakiś film na yt z gramiaka :)

Orientuje się ktoś jaką kamerkę warto do tego kupić, czy konieczny jest zewnętrzny mikrofon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Witam.

Czy jest na sali informatyk? Mam trochę irytujący problem. Posiadam dwa przetworniki C/A podłączone do portu USB komputera. Jeden zintegrowany ze wzmacniaczem obsługujący rozdzielczość max. 16 bitów, i działający na zasadzie Plug & Play. Drugi zewnętrzny wspierający ASIO, obsługujący wyższą rozdzielczość i jak to w przypadku Windowsa do prawidłowej pracy potrzebuje dedykowanego sterownika. Jest to jakiś tam sterownik XMOS-Stereo-USB-Audio-Class2-Driver. Wszystko piknie hula, tylko irytuje mnie to, że jeśli korzystam z DAC-a ze sterownikiem nie wygasza się monitor podobnie jak jest to przy oglądaniu filmów, czy to z pliku, czy przeglądarki. Oczywiście można sobie z tym poradzić wyłączając monitor ręcznie, ale to trochę denerwuje. Pamiętam jak dawno temu, kiedy miałem zainstalowany XP, któryś player do filmów zachowywał się w odwrotny sposób. Podczas oglądania filmu monitor wygaszał się po czasie, jaki był ustawiony w opcjach zasilania. Podejrzewam, że gdzieś w rejestrze jest opcja zmiany, żeby sterownik nie działał jak w przypadku playera do filmów, np. zmieniając przy odpowiednim wierszu „jedynkę” na „zero”, tylko gdzie? W którym miejscu szukać wiersza, który być może odpowiada za blokadę wygaszania ekranu po jakimś czasie.

Jakieś pomysły koledzy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam szanownych kolegów. Z wyżej wymienionym problemem już sobie poradziłem. Nie znalazłem w rejestrze systemowym żadnego klucza, który odpowiadałby za wygaszanie monitora w czasie pracy przetwornika, więc uciekłem się do najprostszej metody, czyli obsługa ręczna :-)

 

Mam inny problem, na który napewno znacie odpowiedź. Zainstalowałem wczoraj dla siostry Spotify na telefonie z Androidem. Wersja oczywiście Premium z trybem offline. Nigdy nie byłem mocny w telefonach. Niezbyt często interesowały mnie funkcje, po za "zadzwoń". Siostra posiada jakiś tam Samsung Galaxy, bez wejścia na kartę pamięci, ale posiada ok. 20GB pamięci wewnętrznej. Do zgrania kilku utworów podczas słuchania w trybie online podczas korzystania z Wi-Fi powinno wystarczyć. Problem w tym, że podczas słuchania włączyłem tryb offline, ale po wyłączeniu Wi-Fi tych utworów nigdzie nie mogę znaleźć. Może potrzebny jest jakiś player. Dodam tylko, że wypróbowałem funkcje offline korzystając z TIDALa na iPhone i problemu żadnego nie było. Pobrane utwory po rozłączeniu się z siecią zapisane były w aplikacji TIDAL. Przekopałem ze sto stron w internecie i żadnej sensownej odpowiedzi nie znalazłem po za "jak przenieść muzykę na kartę SD".

Pomóżcie, bo to zapewne bardzo proste. Jak zapisywać te kawałki z aplikacji Spotify, i gdzie ich potem szukać i słuchać w trybie offline na telefonie z Androidem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 6 miesięcy temu...

Don Diablo wystąpi na Music Power Explosion we Wrocławiu!

 

Don Diablo na swoim koncie ma współpracę z największymi nazwiskami świata muzyki. Na liście znajdują się: Ed Sheeran, Rihanna, Bastille, Madonna, Birdy, Chainsmokers, Coldplay, DJ Snake, Tiesto i Justin Bieber. Do jego najpopularniejszych produkcji zaliczają się: „On My Mind”, „Universe”, „Anytime”, „Chemicals”, czy „Cutting Shapes”. Don Diablo uważany jest za pioniera w dziedzinie światowej muzyki klubowej.

 

https://www.radiozet.pl/Muzyka/Don-Diablo-wystapi-na-Music-Power-Explosion-2018-we-Wroclawiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh i znowu ta monotonna robota. Żeby tak mi się chciało pracować jak mi się nie chce ...

A przecież czwartek to jak w tym znanym filmiku powinien być dzień, kiedy odpoczywamy po pracy.

 

 

Człowiek nie jest stworzony do roboty, do roboty są stworzone roboty!

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej zaskakuje Qobuz :) ciekawe czy będzie i kiedy wersja PL :)

 

Mnie osobiście Tidal w pełni zadowala. Z godziwym DAC-iem jakość b.dobra zwłaszcza masters-ów. Cyrus dodał do aplikacji Qobuz tak więc trzeba by sprawdzić.

 

Ehhh i znowu ta monotonna robota. Żeby tak mi się chciało pracować jak mi się nie chce ...

A przecież czwartek to jak w tym znanym filmiku powinien być dzień, kiedy odpoczywamy po pracy.

 

 

Człowiek nie jest stworzony do roboty, do roboty są stworzone roboty!

 

Głowa do góry ... Już jutro WEEKEND ! :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh i znowu ta monotonna robota. Żeby tak mi się chciało pracować jak mi się nie chce ...

A przecież czwartek to jak w tym znanym filmiku powinien być dzień, kiedy odpoczywamy po pracy.

 

Ale za to Panie czeka Cię weekend z Cytrusem :) a ... sorry z Cyrusem :)

 

 

Mnie osobiście Tidal w pełni zadowala. Z godziwym DAC-iem jakość b.dobra zwłaszcza masters-ów. Cyrus dodał do aplikacji Qobuz tak więc trzeba by sprawdzić.

 

Każdy serwis preferuje określony gatunek muzyczny, a co za tym idzie tagowanie i playlisty oraz materiał muzyczny.

 

Killing Joke ogłosił jubileuszową trasę "Laugh At Your Peril"

 

Brytyjczycy z Killing Joke ogłosili jubileuszową trasę pod szyldem "Laugh At Your Peril" z okazji 40-lecia powstania zespołu. W jej ramach odwiedzą także Polskę, gdzie zagrają 20 października 2018 roku w klubie "Stodoła" w Warszawie.

 

https://www.rockmetal.pl/wiesci.html?news_id=30993_Killing_Joke_oglosil_jubileuszowa_trase__Laugh_At_Your_Peril_

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co by o Marylce nie mówić, to film trzeba będzie zobaczyć:

 

Trwają prace nad filmem dokumentalnym o Maryli Rodowicz. Za reżyserię odpowiedzialna jest nominowana do Polskich Nagród Filmowych Orły 2018 Alicja Albrecht. Wokalistka zapowiada również, że powstanie fabularny film oparty na historii jej życia.

 

https://24wspolnota.pl/pl/zycieistyl/newsy/31435/Powstanie-film-fabularny-na-podstawie-biografii-Maryli-Rodowicz.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie słuchać „Ciemnej strony księżyca”? Chorzowskie Planetarium jest miejscem idealnym!

 

To jest wyjątkowa i niepowtarzalna okazja, by posłuchać winylowej płyty Pink Floyd „The Dark Side of The Moon” w niezwykłej „księżycowej” aranżacji. Oprawę zapewnią... urządzenia Planetarium Śląskiego. Prezentacji muzyki będzie towarzyszyć animacja, która poprzedzona zostanie kilkoma słowami na temat samej płyty, jak i księżyca!

 

https://silesion.pl/pink-floyd-w-planetarium-to-nie-zart-15-04-2018

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.