Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  444 członków

Audiostereo Caffe
IGNORED

Audiostereo Caffe - Dyskusje na luzie o audio i nie tylko


Roxi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro luźne pogwarki, to i ja zadam kłeszczyn:

Jak myślicie, co powoduje, że ostatnimi czasy winyle do kątam odstawił i słucham tylko z komputra? Starość to tylko, zmęczenie materiału, czy cuś jeszcze inszego?

Hę?:-)

 

PS - czy coś wskÓram?:)

Lenistwo panie, lenistwo :)

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba przykład jak można sobie jeszcze bardziej umilić słuchanie muzyki.. :)

..i nie tylko słuchanie..;))

Raczej nie posłuchałbym przy Niej żadnej muzyki.

 

Lenistwo panie, lenistwo :)

Zgadzam się...należy wstać z wygodnego fotela,podejść do sprzętu zmienić płytę.Boże kto ma na to zdrowie.

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nawet za 30 lat ten zestaw będzie budził zachwyt :) Miałem daczka z tej serii i wspaniałe jest wykonany, jedyna mała słabość to trochę siał górą. Za to dobra instrukcja obsługi wspierająca konfiguracje DSD. Odwieczny brak Chińczyków :)

 

W ramach przekonanie się, że współczesne klocki dużych producentów nie grają, chętnie bym u siebie u siebie posłuchał tej Yamahy, która wizualnie bardzo mi się podoba :) Coś mi się wydaje, że warto samemu sprawdzić pewne opinie :)

 

A tak z innej beczki, czy ma ktoś może podrasowane Oppo do poziomu dobrego CD... lub innego bluraya?

post-59356-0-96556000-1478908914_thumb.png

post-59356-0-29223300-1478909383_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nawet za 30 lat ten zestaw będzie budził zachwyt :) Miałem daczka z tej serii i wspaniałe jest wykonany, jedyna mała słabość to trochę siał górą. Za to dobra instrukcja obsługi wspierająca konfiguracje DSD. Odwieczny brak Chińczyków :)

 

W ramach przekonanie się, że współczesne klocki dużych producentów nie grają, chętnie bym u siebie u siebie posłuchał tej Yamahy, która wizualnie bardzo mi się podoba :) Coś mi się wydaje, że warto samemu sprawdzić pewne opinie :)

 

A tak z innej beczki, czy ma ktoś może podrasowane Oppo do poziomu dobrego CD... lub innego bluraya?

 

Ta yamaha gra równie dobrze, a nawet lepiej niż wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro luźne pogwarki, to i ja zadam kłeszczyn:

Jak myślicie, co powoduje, że ostatnimi czasy winyle do kątam odstawił i słucham tylko z komputra? Starość to tylko, zmęczenie materiału, czy cuś jeszcze inszego?

Hę?:-)

 

PS - czy coś wskÓram?:)

 

Nie lękaj się. To nic. Ostatnio mam podobnie. To chwilowe. To się zmieni. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W ramach przekonanie się, że współczesne klocki dużych producentów nie grają, chętnie bym u siebie u siebie posłuchał tej Yamahy, która wizualnie bardzo mi się podoba :) Coś mi się wydaje, że warto samemu sprawdzić pewne opinie :)

 

 

Mam starszy model i polecam.

 

 

Wiem że funkcjonalność tego playera jest ponadprzeciętna, ja się jednak nie podejmę rasowania bo nie sądzę by on dobrze rokował.

Pamiętam jak ktoś pisał że obudowa taniego DCD-755 jest kiepska, bo się wygina pod własnym ciężarem. Teraz podziel te wrażenie razy dwa :)

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak ktoś pisał że obudowa taniego DCD-755 jest kiepska, bo się wygina pod własnym ciężarem. Teraz podziel te wrażenie razy dwa :)

O tej obudowie 755 to chyba nawet ja pisałem. Znaczy że co, że Oppo ma obudowę zrobioną z czegoś niewiele sztywniejszego niż folia od czekolady?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam starszy model i polecam.

 

A pięknie wyglada :) Mój pierwszy poważny sprzęt, to właśnie Yamaha przywieziona z Berlina :) Fajnie, że zrobili znowu taki rasowy design, a nie jakieś plastikowe, zaokraglone pudełeczka czy świecidełka :)

Edytowane przez ROXI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć nie jestem zwolennikiem kolumn DIY ze względu na ich problematyczną odsprzedawalność, to trzeba wyrazić podziw co do wysokiej jakości wykończenia. Skromna w zamyśle, wspaniałe wyglądająca kolumna. Drewno, naturalna skóra z obszyciami, laserowo wycinana podstawa i kolce :)

post-59356-0-98159400-1479331743_thumb.png

Edytowane przez ROXI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dokladnie jak piszecie, z jednymi plytami jest calkiem ok a z innymi pcha sie to wszystko na gebe i po prostu meczy.... Do Lukasza - podstawki u mnie to NorStone Stylum 2. Mialem sporo klamotow i kolumn u siebie i zawsze na tyle sie z nimi nie "zzylem" zebym nie potrafil ich sprzedac a teraz, gdy w koncu jest barwa, jest piekne napowietrzenie, sprezyna na basiku i "pelny wokal" zostala ta nieszczesna wysunieta na kilometry do przodu, boki i tyl przestrzen, po prostu nie moge tego "zmiescic" w pokoiku...Zobacze ten w/w przez Binka kabelek, ale znajac zycie trzeba bedzie podjac meska decyzje i "francuskie powietrze" zamienic na niestety zimniejesze skandynawskie (h80). No ale na razie posprawdzam kabelki, dokupie rozpr. schroedera, jeszcze powalcze....

 

A co z lampką :)?

 

I skąd pomysł na H80, toż to w drugą stronę

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie, pierwszy plan w druga strone niz atoll... heh. Nie no, z tego co mowia posiadacze h80 to jednak lepsze barwne i muzykalne granie na ryj atolla niz prawidlowo budujacy scene ale pozbawiony tego co ma atoll zimny hegel. Ale kurfa gitara G. Moore potrafi z atollem poprzestawiac blone bebenkowa , zwlaszcza kawalek Parisienne ....Obszernie grany pierwszy plan przez dynie tez swoje trzy grosze doklada.

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kojarzycie może jaki jest powód powstawania clippingu?

To resampling czy po prostu loudness wars i bolączka współczesnych nagrań?

Czy funkcja jego tłumienia poprzez ściszanie sygnału w domenie cyfrowej może go ograniczać i pozytywnie wpływać na dzwiek?

Edytowane przez biniek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.