Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  268 członków

YB Audio Klub
IGNORED

Klub miłośników YB Audio


biniek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.Przymierzam się do wymiany kolumn. Obecnie mam Diamond 28 od Pylona. Wydaje mi się, że góra jest zbyt jasna. Gra to z lampą Cayin a55 tp. Cd Marantz cd 63 KIS. Planuje je spieniężyć i kupić coś wyższego. Pokój ma 18 metrów. Muzyka Rock/metal.

Myślę już o konstrukcji 3 drożnej. Bezkompromisowo na basie, średnicy i górze. Czy koledzy doradzili by coś ze stajni YB?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.Przymierzam się do wymiany kolumn. Obecnie mam Diamond 28 od Pylona. Wydaje mi się, że góra jest zbyt jasna. Gra to z lampą Cayin a55 tp. Cd Marantz cd 63 KIS. Planuje je spieniężyć i kupić coś wyższego. Pokój ma 18 metrów. Muzyka Rock/metal.

Myślę już o konstrukcji 3 drożnej. Bezkompromisowo na basie, średnicy i górze. Czy koledzy doradzili by coś ze stajni YB?

 

Cześć

 

Jeżeli chcesz bez kompromisowo zarówno na basie jak i wysokich tonach, a także nie przerażają Cię trochę większe kolumny to polecamy Zondę, najlepiej w wersji Beryllium. W relacji jakość / cena to chyba najlepsze po Zephyrze kolumny jakie stworzyliśmy.

 

Co do Pylonów Diamond 28 to na dniach jeden z forumowiczów odbierze od nas kolumny które właśnie zamówił w miejsce tych Diamondów, tak więc będzie mógł sporo powiedzieć nt różnic. Kolumny jakie mu zbudowaliśmy to jest zupełnie nowa konstrukcja z uwagi na to, że chciał mieć nadal kolumny wielkości Pylonów ale jednocześnie 3 drożne. Za bazę posłużyły doświadczenia z wcześniejszych projektów w nieco nowym zestawieniu. Myślę, ze wyszło bardzo ciekawie, ale nie uprzedzając faktów proszę o chwile cierpliwości :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2x WO24 + MW19 + MR13 + beryl.

Yoshi

Dobry ten MR 13 na średnicy i dobrze brzmi z berylem satori?

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można trochę więcej szczegółów?

Tez należę do klubu którym Pylony przestały już wystarczać, pomimo ze to są świetne kolumny w bardzo dobrej cenie.

 

Yoshi a macie może Zondę do odsłuchania?

 

Więcej szczegółów. Koncepcja podobna do Evo ale na innych głośnikach i w prostszej formie tak aby kolumny były znacznie przyjaźniejsze cenowo. Brzmieniowo jest inaczej ale również bardzo dobrze.

 

Zondy na chwile obecną nie mamy. To co było już pojechało do klientów. Myślę, że za 3-4 tygodnie, jak się już wyjadą zamówione kolumny, będziemy mogli nadgonić i uzupełnić to czego brakuje na stocku w tym Zondę.

 

Yoshi

Dobry ten MR 13 na średnicy i dobrze brzmi z berylem satori?

 

Tak głośnik jest bardzo dobry, szczerze polecam. Mógłbym go porównywać jedynie z illumnatorem 12MU jako realnym rywalem, inne głośniki rozmiaru ok 13cm raczej nie mają szans z tym Satori. Uprzedzając pytanie czy MR16 czy MR13 , na to nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Ja bym jednak bardziej poszedł w MR16 jako głośnik moim zdaniem bardziej uniwersalny od 13tki. Jednak nie jest to jakaś duża przewaga 16tki. Myślę, ze to kwestia gustu bądź zamierzonego rezultatu brzmieniowego. Na obu można zrobić doskonale grający zestaw :-) .

MR13 z berylem gra bardzo dobrze. Nie wiem jednak czy nie było by lepiej zestawiać go z berylem od Scana. Ale to takie moje przypuszczenie, zupełnie niesprawdzona teoria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MR13 z berylem gra bardzo dobrze. Nie wiem jednak czy nie było by lepiej zestawiać go z berylem od Scana. Ale to takie moje przypuszczenie, zupełnie niesprawdzona teoria.

To jeśli chodzi o beryl to przypuszczasz że jednak Scan illuminator ? A to ciekawe. A ćwiczyłeś 13MR z że Scanem R3004 ?

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeśli chodzi o beryl to przypuszczasz że jednak Scan illuminator ? A to ciekawe. A ćwiczyłeś 13MR z że Scanem R3004 ?

 

 

Tak miałem na myśli illuminatora. O ile pamiętam MR13 z R3004 łączyłem. Tzn na pewno łaczyłem z MW13 ale potem chyba jeszcze raz komuś robiłem zestawienie z MR13. Zestawienie bardzo fajne, szybkie, dość jasne granie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niepokoi mnie ten zwrot "jasne granie" - to mi sie zawsze źle kojarzy :)

 

Spokojnie bez obaw. Moje "jasne" granie to nie jest to jasne granie które może Ci się kojarzyć. Te jasne granie o którym myślisz ja określam jako darcie japy ;-).

 

Zestaw MR13 z R3004 będzie grać taka świeżością, lekkością, swobodą i lekką dozą zadziorności bo to są takie w sumie cechy charakterystyczne obu głośników. Z drugiej strony nie ma problemu z opanowaniem ich i zusykaniem poprawnego, nie karykaturalnego brzmienia. Po prostu jak ktoś źle zrobi to będzie sie drzeć a jak dobrze to może uzyskać świetne, lekkie, jasne brzmienie ale najzupełniej poprawne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasno grającymi głośnikami często określa się takie konstrukcje jak ATC czy PMC. Akurat te spokojnie można potraktować jako synonim dobrego grania. Tak więc jeśli poprzez "jasne granie" rozumiemy detaliczność i transparentność, skojarzenia powinny być jak najbardziej pozytywne. Równie dobrze "ciemno grające" głośniki możemy posądzać o chęć ukrycia swoich niedociągnięć (co wcale nie musi być prawdą)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yoshi80

 

To w takim razie Wg Ciebie który duet lepszy:

 

- Scan 12 MU + Beryl Iluminator

- Satori MR13 + Beryl Satori

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asno grającymi głośnikami często określa się takie konstrukcje jak ATC czy PMC. Akurat te spokojnie można potraktować jako synonim dobrego grania. Tak więc jeśli poprzez "jasne granie" rozumiemy detaliczność i transparentność, skojarzenia powinny być jak najbardziej pozytywne. Równie dobrze "ciemno grające" głośniki możemy posądzać o chęć ukrycia swoich niedociągnięć (co wcale nie musi być prawdą)

 

 

Dokładnie tak. Jeżeli piszę zestaw ciemno czy jasno grający to nie znaczy z automatu zestaw źle grający. To raczej chodzi o synonim jakiegoś ogólnego charakteru a nie o wskazanie wad.

 

Yoshi80

 

To w takim razie Wg Ciebie który duet lepszy:

 

- Scan 12 MU + Beryl Iluminator

- Satori MR13 + Beryl Satori

 

 

Duet Scana stawiam trochę wyżej. Natomiast duet SB niszczy system w kategorii jakość / cena.

Edytowane przez Yoshi_80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy powstała Zonda na SS 26w ?

 

Niestety nie aczkolwiek jest to wykonalne. Pytanie czy ma to sens bo przejście na SS26 nie da zbyt wiele w stosunku do WO24. Brzmieniowo te głośniki są bardzo podobne do siebie.

 

Jeżeli chodzi o kwestie techniczne SS26 jest trochę skuteczniejszy ( ok 2dB wersja papier). Osiągi oba głośniki maja porównywalne ale SS26 robi to w 15L większej obudowie która tez jednocześnie musi być szersza aby pomieścić większą średnice woofera, co zawsze gorzej wygląda.

SS26 też jest 2x drozszym głośnikiem co przełoży sie na koszt wykonania takich kolumn.

 

Podsumowując, możemy zrobić takie kolumny ale osobiście sugerowałbym przemyśleć to czy warto. Aczkolwiek nie kwestionuję w żaden sposób chęci posiadania Scan Speaka na basie bo to są kapitalne głośniki i w pełni to rozumiem jeżeli ktoś chce te konkretne przetworniki :-) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie aczkolwiek jest to wykonalne. Pytanie czy ma to sens bo przejście na SS26 nie da zbyt wiele w stosunku do WO24.

Jeśli Wo24 brzmieniowo jest podobny to ok,ale obawiam sie tylko o jego moc ,która ma tylko 90 W co jest dziwne biorąc pod uwagę wielkość i przeznaczenie głośnika.Mała moc wynika chyba z zastosowania karkasu cewki która jest z włókien szklanych ,a nie z aluminium lub kaptonu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Wo24 brzmieniowo jest podobny to ok,ale obawiam sie tylko o jego moc ,która ma tylko 90 W co jest dziwne biorąc pod uwagę wielkość i przeznaczenie głośnika.Mała moc wynika chyba z zastosowania karkasu cewki która jest z włókien szklanych ,a nie z aluminium lub kaptonu....

 

Cewki obu głośników maja bardzo podobna budowę, średnica i wysokość jest niemal identyczna. SB stosuje włókno szklane na karkas a Scan , nie wiem ale na pewno nie metal bo to by nie współgrało z dużym Qms ich głosników.

 

SB podaje moc wg normy IEC-268-5 która, wg mojego szybkiego reserczu, definiuje moc dla testu 100h. Dla tożsamych warunków Scan Speak podaje moc revelatora 26W/8861T00 na poziomie 80W więc nawet mniej o 10W niż SB..

 

Pytanie czy teraz przestałeś się martwić o moc SB czy może zacząłeś martwić o moc Scana ;-) . Ale to już nie mój dylemat ;-). Ja jedynie wyjaśniam, że głośniki o tak bardzo podobnej budowie nie mogą mieć tak diametralnie rożnych mocy co moim zdaniem, jak najbardziej znajduje potwierdzenie w tym co podają obaj producenci.

 

Jeżeli masz wątpliwości to można napisać do supportu SB pytanie jak ich moc odnosi się do mocy podawanej przez Scana. Przypuszczam, że dostaniesz odpowiedź jak moja powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc zależy od normy pomiaru :) i czasu jaki moc do głośnika jest przykładana :)

Dla typowych przebiegów audio kilka stów mu nic nie zrobi :)

I tak w przypadku basu wcześniej głośnik skończy się pewnie mechanicznie niż się spali . Lub spali się wysokotonowy ...

 

Scan , nie wiem ale na pewno nie metal bo to by nie współgrało z dużym Qms ich głosników.

tytan . Rms jest mimo to niskie bo tytan ma znacznie mniejszą przewodność niż aluminium .

 

średnice woofera, co zawsze gorzej wygląda.

W sumie to tylko 18mm . Różnica w SD jednak już nie taka mała 250 vs 320 cm^2.

Wadą tego wo24 jest właśnie kiepski stosunek sd do szerokości kosza .

Tylko 20-25cm^2 więcej niż 8 cali .

"We designed our valve (tube) amplifier, manufactured it, and put it on the market, and never actually listened to it. In fact, the same applies to the 303 and the 405" - Peter Walker - Quad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..raczej :NIE DOCZEKAŁ SIĘ REALIZACJI !!!

 

Paweł: przypomnę,że czekam już 14 miesięcy !!

bez słowa z waszej strony!

 

Czy ktoś może parował jakieś kolumny od yb zw wzmakiem na 300B?

..kup sobie raczej stare JBL-e...ja wiem,że brzmi to absurdalnie ale to gra jak złoto.

..oni nie potrafią zrobić kolumn pod lampy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
czekam już....oni nie potrafią zrobić kolumn pod lampy...

 

 

Kup sobie starą Bejmę 15 cali, zaaplikuj w pudełko po butach i masz kolumny marzeń. To potrafi każdy, dasz radę, nawet Ty.

Yoshi_80 na pewno potrafi, ale widocznie miał jakiś powód, aby nie spełnić Twoich oczekiwań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.