Skocz do zawartości
IGNORED

najlepszy DAC do plików, do 20 tyś. zł


rafszcz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

37 minut temu, jaxcek napisał:

Niestety tylko wyjścia XLR. Sporo wzmacniaczy z tym się nie zepnie.

Myślałem o odsłuchaniu, ale właśnie połączenie mnie ostudziło.

Do Lebena podpięła się u mnie Audiobyte Hydra. Bardzo fajne granie w budżecie do 20tyś. 

Dlatego Tobie nie polecałem Mola Mola.

Najważniejsze, że znalazłeś coś dla siebie. Audiobyte kiedyś słuchałem modelu Black Dragon, z tego co pamiętam to Właściciel działa również pod marką Rockna, wierzę, że to będzie dobre granie, bardzo zdolny konstruktor. Nic tylko sie cieszyć muzyką teraz 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez zycie_to_gra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.02.2022 o 18:03, jaxcek napisał:

Niestety tylko wyjścia XLR. Sporo wzmacniaczy z tym się nie zepnie.

Myślałem o odsłuchaniu, ale właśnie połączenie mnie ostudziło.

Do Lebena podpięła się u mnie Audiobyte Hydra. Bardzo fajne granie w budżecie do 20tyś. 

A skoro masz Gustarda już to nie myślałeś o modelu x26pro? Nie słuchałem, ale ponoć jest właśnie bardzo dynamiczny, ale nie ostry i mógłby fajnie pasować do Lebena. 

Wiem, że sporo tańszy niż budżet, ale czemu nie sprawdzić.

Do 20k można też upolować Rockne Wavelight.

No i jest jeszcze Denafrips Terminator

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Gustarda, teraz już gram na Audiobyte. W mojej ocenie jest to krok naprzód.

Co do Denafripsa, to może R2R jest ciekawym połączeniem z jakimś tranzystorem, ale z Lebenem daje za dużo brzmienia „analogowego”. Tracą się kontury i przejrzystość. Zbyt mdliście to brzmiało. Nie słuchałem niestety Terminatora, ale grałem u siebie przez parę dni na Venus II.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jaxcek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, jaxcek napisał:

Miałem Gustarda, teraz już gram na Audiobyte. W mojej ocenie jest to krok naprzód.

Miałeś okazję porównać hydrę z wavelight?  Projektant ten sam, podejscie do DAC inne. W hydrze, podobnie jak w Chord, w fpga zrealizowano funkcje przetwornika delta-sigma. Wavelight to R2R sterowany z fpga.

Wavelight ostatnio podrożał, hydra póki co trzyma stara cenę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie miałem. Zależało mi na dynamice i przejrzystym graniu, a w ocenie sprzedającego Wavelight był bardziej „ciemny” i nie chciałem próbować tego kierunku. Może z ciekawości kiedyś sprawdzę. Narazie cieszę się hydrą i pewnie to jakiś czas potrwa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, EMiL napisał:

Miałeś okazję porównać hydrę z wavelight?  Projektant ten sam, podejscie do DAC inne.

Też jestem ciekawy jak wypada wavelight na tle innych R2R.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Ma_ki napisał:

Też jestem ciekawy jak wypada wavelight na tle innych R2R.

Porównanie do holo spring 3 z pre byłoby szczególnie interesujące.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, jaxcek napisał:

Nie, nie miałem. Zależało mi na dynamice i przejrzystym graniu, a w ocenie sprzedającego Wavelight był bardziej „ciemny” i nie chciałem próbować tego kierunku. Może z ciekawości kiedyś sprawdzę. Narazie cieszę się hydrą i pewnie to jakiś czas potrwa.

A miałeś okazję może porównać Gustarda X26PRO do swojego a22 jak jeszcze go miałeś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, EMiL napisał:

Porównanie do holo spring 3 z pre byłoby szczególnie interesujące.

 

5 godzin temu, Ma_ki napisał:

Też jestem ciekawy jak wypada wavelight na tle innych R2R.

No coż z chęcią bym porównał moją Rockne do Holo 😉, tylko ze nie czuję absolutnie żadnej potrzeby by to robić. Rockna jest świetna. Popisuje się pod opiniami z zachodnich testów. Potrafi zagrać wszystko. Kiedy trzeba czaruje swoją barwą, dopieszcza smaczki by za chwilę uderzyć z impetem. Lampowy sznyt bez wad lamp. Znakomity bas, timming, trzymanie rytmu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Tomek1777

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Tomek1777 napisał:

No coż z chęcią bym porównał moją Rockne do Holo 😉, tylko ze nie czuję absolutnie żadnej potrzeby to robić.

Minie trochę czasu i poczujesz potrzebe do porównan, niekoniecznie do holo;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, EMiL napisał:

Minie trochę czasu i poczujesz potrzebe do porównan, niekoniecznie do holo;)

Tak tylko czas może być wyznacznikem. Obecna oferta dacków? Jak by mnie swędziało kilkadziesiąt tyś pln żeby usłyszeć jakiś tam progres 😉? Nie dziękuję nie skorzystam.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Tomek1777 napisał:

Tak tylko czas może być wyznacznikem. Obecna oferta dacków? Jak by mnie swędziało kilkadziesiąt tyś pln żeby usłyszeć jakiś tam progres 😉? Nie dziękuję nie skorzystam.

Za wavelight przemawia wbudowana regulacja głośności (ale sam wavelight jest konstrukcja niezbalansowana), jeżeli ktoś jej nie potrzebuje to w podobnej cenie znajdzie m.in denafrips terminatora. Czy będzie lepszy od wavelight? Zależy kto co potrzebuje i jak się DAC wpisze w system. Nie potrzeba wydawać kilkudziesięciu kPLN;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, EMiL napisał:

Za wavelight przemawia wbudowana regulacja głośności (ale sam wavelight jest konstrukcja niezbalansowana), jeżeli ktoś jej nie potrzebuje to w podobnej cenie znajdzie m.in denafrips terminatora. Czy będzie lepszy od wavelight? Zależy kto co potrzebuje i jak się DAC wpisze w system. Nie potrzeba wydawać kilkudziesięciu kPLN;)

On nie da raczej tej dynamiki, kontroli niskich rejestrów jaką ma Rockna. Korzystam z regulacji głośność. Tak to nie jest pełnoprawne pre ale z powodzeniem steruję u mnie końcówka mocy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.02.2022 o 16:55, Arek80 napisał:

A miałeś okazję może porównać Gustarda X26PRO do swojego a22 jak jeszcze go miałeś?

Nie. Gdy kupowałem A22, to x26 chyba jeszcze nie było na rynku. Z drugiej strony nie pochodziły mi przetworniki jakie słuchałem na kościach Sabre, więc nie próbowałem.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Made in China = 20% Price 80% Quality? R&M of Accurate D1000 R2R DAC | Audio Science Review (ASR) Forum

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez electro

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat, jeżeli można. Szukam DACa z najlepszą podstawą basową. Czy orientujecie się Panowie który z tych DACów (Holo May KTE vs. Rocka Wavelight) będzie miał mocniejszy bas? Ewentualnie możecie mi polecić coś innego do 30k zł? Bas jest priorytetem, ale chciałbym również, żeby ten DAC był przejrzysty, rozdzielczy, holograficzny i grał nieco bardziej dociążonym dźwiękiem. 

Z góry dziękuję za pomoc. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z najlepszym czy najmocniejszym basem?..bo to nie oznacza to samo. Podejrzewam gdzie leży problem. A jakie masz kolumny?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sly30

Najmocniejszym i możliwie najlepszym, aczkolwiek najważniejsza jest siła, wygar, waga basu. Nie mam kolumn. Mam system sluchawkowy. Słuchawki Audeze LCD5, Abyss 1266 Phi TC, ZMF Verite Closed, Meze Empyrean. Wzmacniacz Niimbus US5 Pro. Bardzo lubię ten wzmacniacz za neutralność, przejrzystość, detal, rozdzielczą i podkreśloną górę, muzykalną srednice, ale brakuje mu siły uderzenia basu, choć technicznie jest doskonały i wyjątkowo zwarty. Chciałbym żeby odrobinkę mocniej uderzał. Zdaje sobie sprawę, że DACiem niewiele tutaj wskóram, ale i tak chce zmienić DAC więc szukam takiego, który będzie miał nieco podbity ten bas. Oczywiście wszystkie inne rzeczy też są ważne o czym już wspominałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię czy można oczekiwać od DACa by miał podbity bas. Jakieś różnice zawsze są, ale to raczej subtelności niż realne pobicie basu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi właśnie o te subtelne różnice. Wiem, że nie zmienię DACiem charakteru basu we wzmacniaczu, ale jeżeli nawet odrobinę będzie mocniej uderzał, to już będzie sukces. Wiem też, że nie tędy droga, jeżeli szukam więcej basu w systemie, ale DAC i tak chce zmienić, wiec spróbować nie zaszkodzi. Tym bardziej, że ludzie często piszą, że dobry DAC również ma jakiś tam wpływ (nawet marginalny) na bas. W ostateczności zmienię wzmacniacz i tutaj tak naprawdę odczuje największą różnice, ale wolałbym zostawić sobie Niimbusa, bo bardzo go lubię. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam, się z tym co kolega Sly30 napisał. Poza tym chcesz wydać dziesiątki tysięcy pln, żeby usłyszeć jakiś niuans na basie, który być może będzie sprawiał wrażenie, że mocniej uderza? To jest ślepy zaułek. Masz słuchawki o róznym charakterze brzmienia, widać że są takie, które mają same w sobie dużo basu, więc korzystaj z nich gdy zależy Ci aby usłyszeć go jak najwięcej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale ja z nich przecież korzystam 🙂 Chyba nie dość dobrze zostałem zrozumiany, albo ktoś nie do końca czytał co pisałem. Oczywiscie, że inne kwestie są też ważne. Ogolnie i tak chce zmienić DAC. Chcę się pobawić i jeszcze nieco ulepszyć swój system. Niech to będą nawet niewielkie zmiany. 

4 godziny temu, MichalZZZZ napisał:

Bas jest priorytetem, ale chciałbym również, żeby ten DAC był przejrzysty, rozdzielczy, holograficzny i grał nieco bardziej dociążonym dźwiękiem. 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, MichalZZZZ napisał:

Podepnę się pod temat, jeżeli można. Szukam DACa z najlepszą podstawą basową. Czy orientujecie się Panowie który z tych DACów (Holo May KTE vs. Rocka Wavelight) będzie miał mocniejszy bas? Ewentualnie możecie mi polecić coś innego do 30k zł? Bas jest priorytetem, ale chciałbym również, żeby ten DAC był przejrzysty, rozdzielczy, holograficzny i grał nieco bardziej dociążonym dźwiękiem. 

Z góry dziękuję za pomoc. 

Holo May DAC'a bardzo mocno polecam. Wg. mnie nie warto kupować KTE. Level 2 ma wszystko co potrzeba. Niestety nie wiem jak on prezentuje się w stosunku Rockny. MAY jest po prostu całościowo świetny i jeśli chodzi o holografię to też raczej już najwyższy poziom.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez dfx5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie May jest moim faworytem, ale jest jeszcze wspomniany Rockna Wavelight i nowość od Sonneta - Pasithea. Ten ostatni dopiero zaczyna zbierać opinie, a te są więcej niż obiecujące. 

@dfx5

Jak rozumiem posiadasz Maya. Czy mógłbyś napisać jaki DAC posiadałeś wcześniej i czy odczułeś jakieś zmiany przy dolnych rejestrach zmieniając swój ówczesny DAC na Holo May? Czy dźwięk wg. Ciebie jest dociążony? Skraje pasm odpowiednio podkreślone? I na koniec jeszcze podpytam - jeżeli miałbyś określić jego barwę, to co byś tutaj napisał? 

Przepraszam za tak dużą ilość pytań. 

Z góry piękne dzięki 👍

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez MichalZZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie dużo pytań. Dużo zależy od pozostałego twojego sprzętu.

Na ten moment odpowiem tylko częściowo. Około 2 lata miałem DAC ONE RT Project, potem jakieś 6 miesięcy Singxer'a SDA6 + SU6. A na kilka tygodni: Dcs Debussy, Audiobyte Hydra Vox DAC, Ayon Audio Stratos. Nie jestem znawcą/fachowcem audiofilskiego dźwieku, ale coś tam się znam i wiem czego chę. Generalnie okresliłbym dźwiek jako naturalny. Mnie teraz myzuka po prostu czaruje, a głosy wykonawców i holografia to już raczej czarna magia. Niestety mam trochę problemy z akustyka pomieszczenia odsłuchowego, ale i tak można już cieszyć się muzyka i  po prostu słuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, dfx5 napisał:

Strasznie dużo pytań. Dużo zależy od pozostałego twojego sprzętu.

Na ten moment odpowiem tylko częściowo. Około 2 lata miałem DAC ONE RT Project, potem jakieś 6 miesięcy Singxer'a SDA6 + SU6. A na kilka tygodni: Dcs Debussy, Audiobyte Hydra Vox DAC, Ayon Audio Stratos. Nie jestem znawcą/fachowcem audiofilskiego dźwieku, ale coś tam się znam i wiem czego chę. Generalnie okresliłbym dźwiek jako naturalny. Mnie teraz myzuka po prostu czaruje, a głosy wykonawców i holografia to już raczej czarna magia. Niestety mam trochę problemy z akustyka pomieszczenia odsłuchowego, ale i tak można już cieszyć się muzyka i  po prostu słuchać.

Jak DAC One gra w porownaniu do Holo?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, MichalZZZZ napisał:

No właśnie May jest moim faworytem, ale jest jeszcze wspomniany Rockna Wavelight i nowość od Sonneta - Pasithea. Ten ostatni dopiero zaczyna zbierać opinie, a te są więcej niż obiecujące. 

 

 

Myśle że o Rocknie i Audeze to ja tutaj najwięcej powiem 😉 . Nie słyszałem żadnego z ostatnio opisywanych tutaj dacków. Kolejne 6 godzin pracy w home office plus Rockna w tle. Wiecej i więcej , nie ma końca .

Bas. Rockna ma wszystko czego potrzebujesz. Ani klucha ani młotek. Mocny , szybki , bardzo zróżnicowany. Kontrabas z piękną fakturą z wieloma obliczami, bas subsoniczny gęsty , potężny , treściwy. A tak naprawdę opisałem granie mojego systemu a nie dokładnie Rockny 😉  ( patrz stopka) .

Jako dac do Audeze LCD-2 CB poprawia w każdym aspekcie grania daca z Xduoo XA-10, chińczyk jest wypunktowany ale nie leży na deskach. Granie przez Rocknę jest szybsze ( ten dac bardzo ładnie kamufluje ogromną dynamikę jak dysponuje), scena się powiększa, jest lepsze różnicowanie, dokładniej słychać detal. Wokal mimo że Xduoo jest tu naprawdę dobry nabierają z R dodatkowego zaangażowania i autentyczności .

Finalnie polecam wszystko co mam i z czego gram 😁. Taki mały jeszcze nie Hajendowy Dream Team 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, AiM-TV napisał:

Zgadzam, się z tym co kolega Sly30 napisał. Poza tym chcesz wydać dziesiątki tysięcy pln, żeby usłyszeć jakiś niuans na basie, który być może będzie sprawiał wrażenie, że mocniej uderza? To jest ślepy zaułek. Masz słuchawki o róznym charakterze brzmienia, widać że są takie, które mają same w sobie dużo basu, więc korzystaj z nich gdy zależy Ci aby usłyszeć go jak najwięcej.

 

4 godziny temu, sly30 napisał:

Wątpię czy można oczekiwać od DACa by miał podbity bas. Jakieś różnice zawsze są, ale to raczej subtelności niż realne pobicie basu. 

 

6 godzin temu, sly30 napisał:

Z najlepszym czy najmocniejszym basem?..bo to nie oznacza to samo. Podejrzewam gdzie leży problem. A jakie masz kolumny?

Zgadzam się z kolegami.

Kolumny lub inne słuchawki. Z naciskiem na kplumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Ma_ki napisał:

 

 

Zgadzam się z kolegami.

Kolumny lub inne słuchawki. Z naciskiem na kplumny.

Dokladnie. 👍🏻

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.