Skocz do zawartości
IGNORED

Który kabel ma największy wpływ na brzmienie


5z0p3n

Które kable mają największy wpływ na brzmienie?  

179 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który kabel najbardziej zmieni dźwięk mojego systemu?

    • Głośnikowy
    • Interkonekt RCA
    • Interkonekt XLR
    • Cyfrowy (optyk, coaxial. HDMI)
    • Cyfrowy (USB)
    • Analogowe na równi
    • Wszystkie tak samo
    • Żaden. Kable to mit


Rekomendowane odpowiedzi

 

Chodziło mi tylko o to że duża ilość drutu pomiędzy dwoma punktami może tworzyć linię opóźniającą. Dawno temu chyba tak realizowane niektóre opóźnienia (nieduże) potrzebne np. w technice TV.

 

Moja odpowiedź była ogólna, nie konkretnie do Ciebie. Ale ile tego drutu by trzeba, hoho ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja odpowiedź była ogólna, nie konkretnie do Ciebie. Ale ile tego drutu by trzeba, hoho ;)

Wiem. Ile drutu? W liniach opóźniających były cewki nawijane bardzo cienkim drutem o bardzo dużej ilości zwojów, więc to "hoho" to bardzo słuszne określenie. Teraz czasy się zmieniły i się to rozwiązuje inaczej i to do bardzo długich czasów opóźnienia włącznie. To oczywiście nie do Ciebie bo dokładnie wiesz o co chodzi ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to tajemnica czy też najzagorzalsi uczestnicy tego wątku przyznają się jakie mają kable w domowych systemach pod jaki sprzęt?

 

Zarówno ci za jak i co przeciw.

Hmmm?

 

Czy to tajemnica czy też najzagorzalsi uczestnicy tego wątku przyznają się jakie mają kable w domowych systemach pod jaki sprzęt?

 

Zarówno ci za jak i co przeciw.

Hmmm?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najdroższy kabel to mam do subwoofera, chyba ze 30zl kosztował :)

 

Mam też parę droższych interkonektów, z czasów, kiedy w to wierzyłem. Ale nie mam dla nich miejsca w systemie, bo wszystko idzie cyfrowo po HDMI (10-15zł sztuka).

 

A, jeszcze mam rolkę 100m kabla CAT-5 w ścianie, Spotify i DLNA po tym chodzi. To było droższe niż 30zł, ale jak nie widać, to się nie liczy, prawda? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Już jest dawno wymyślone, w silnikach z doładowaniem zmienia się soft który całkiem możliwe że kosztuje tylko te 10 zł i możesz mieć dwa razy większą moc, tylko nie wiadomo jak długo ;-). Możesz też zastosować instalację z nadtlenkiem azotu włączanym w razie potrzeby.

Jest ale nia takie o jakim ja pisałem hehe

Owszem program podnosi moc ale nie o 100%. Ale to tylko miał być taki przykład że cene może sobie każdy wymyślić kwestia tego czy ktoś będzie w stanie zapłacić tyle za dane urządzenie ;-)

Jedno mnie zastanawia. Jeden z kolegów już ten temat poruszył tzn. czemu niektóre osoby które twierdzą że kable nie mają żadnego wpływu na dźwięk nie posiadają najtańszych kabelków za pare groszy tylko droższe konstrukcje? Nie lepiej tą kasę wydać na coś innego?

 

Od razu chciałbym przeprosić za jedną rzecz. Za to że używałem stwierdzeń "Wy" czy "Wasze" które odnosiły się do całej grupy niesłyszących wpływu kabli. Było to niesprawiedliwe i za to przepraszam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie mają kable w domowych systemach pod jaki sprzęt?

 

Kable robię sam. Głośnikowe 2,5mm kw albo grubsze jak trzeba, takie zwykłe miedziane przezroczyste. Liniowe robię z kabla instalacyjnego najczęściej, miałem sporo Klotza i Zecka, zostało mi po paręnaście metrów czarnego i szarego. Tam, gdzie trzeba, multicore, czyli praktycznie instalacyjny tylko "hurtowo" ;) Sprzętu który tym łączę mam dużo, strach wymieniać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem program podnosi moc ale nie o 100%

Szczegółów nie znam, ale zawsze możesz doładować nadtlenkiem azotu (oczywiście tylko benzynę) i wtedy hulaj dusza ale krótko ;-).

Jedno mnie zastanawia. Jeden z kolegów już ten temat poruszył tzn. czemu niektóre osoby które twierdzą że kable nie mają żadnego wpływu na dźwięk nie posiadają najtańszych kabelków za pare groszy tylko droższe konstrukcje? Nie lepiej tą kasę wydać na coś innego?

Każdy wydaje swoją kasę wg swojego uznania. Zawsze byłem zwolennikiem takiego działania. Widać ci co kupują drogie sprzęty na inne potrzeby też mają.

Od razu chciałbym przeprosić za jedną rzecz. Za to że używałem stwierdzeń "Wy" czy "Wasze" które odnosiły się do całej grupy niesłyszących wpływu kabli. Było to niesprawiedliwe i za to przepraszam.

Zupełnie nie zwróciłem na to uwagi ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładając, że sygnał porusza się w przewodzie z prawie prędkością światła, żeby dokonać opóźnienia w zakresie akustycznym, przewód musiałby mieć długość rzędu wielu setek kilometrów.

 

Czy to tajemnica czy też najzagorzalsi uczestnicy tego wątku przyznają się jakie mają kable w domowych systemach pod jaki sprzęt?

 

Zarówno ci za jak i co przeciw.

Hmmm?

 

Czy to tajemnica czy też najzagorzalsi uczestnicy tego wątku przyznają się jakie mają kable w domowych systemach pod jaki sprzęt?

 

Zarówno ci za jak i co przeciw.

Hmmm?

Ja już to opisałem, na poprzedniej stronie chyba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno mnie zastanawia. Jeden z kolegów już ten temat poruszył tzn. czemu niektóre osoby które twierdzą że kable nie mają żadnego wpływu na dźwięk nie posiadają najtańszych kabelków za pare groszy tylko droższe konstrukcje?

 

W moim przypadku to przede wszystkim kwesta życiowego doświadczenia. Wyznaje zasadę, że na kupowanie tanich produktów mnie nie stać. Dlatego kable jakich używam są co najmniej dobrej jakości technicznej. Prawidłowo zrobione z dobrymi wtykami gwarantującymi bezpieczne i pewne połączenia. Wspominałem o moich kablach głośnikowych, wiec doprecyzuje dlaczego nazywam je "dentystycznymi" - otóż są to kable wytworzone przez producenta niszowego, który używa przez siebie opracowanego stopu przewodnika składającego sie z miedzi, srebra i molibdenu - dlatego dla mnie to "dentystyczne" druty. Oczywiście żartobliwie, bowiem w składzie tego stopu srebro i molibden stanowi ścisłe opracowana ilościowo dotacje miedzi. Interconnect również w postaci dobrych kabli ze srebrzonej miedzi lub czystej miedzi. Kable cyfrowe jak najlepszej jakości wykonania technicznego. Kable zasilające te, które dodaje producent do swych urządzeń.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tani 10 metrowy kabel do subwoofera. Zwykły Chinach. Do głośników podłączyłem wyprostowany aluminiowy wieszak. Nawet że to jakoś gra.

Jako interkonekt to chinche dołączone do bardzo starego dvd. Nie mogę ich za bardzo ruszać bo się już kruszą i łamią :(

Ale kabel zasilający to co innego. Tu przeznaczyłem cały gwiazdkowy budżet i będzie to wireworld topowy model

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieszak jest bardzo dobry!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z sieciówkami ma wyrobione zdanie, że nie zmieniają absolutnie nic.

 

Przecież ja nie pisałem o sieciówkach. Znów nie doczytałeś. ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno mnie zastanawia. Jeden z kolegów już ten temat poruszył tzn. czemu niektóre osoby które twierdzą że kable nie mają żadnego wpływu na dźwięk nie posiadają najtańszych kabelków za pare groszy tylko droższe konstrukcje? Nie lepiej tą kasę wydać na coś innego?

 

Kaprycho takie Panie... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a Ty nie rozróżniasz liczby pojedynczej od mnogiej.

 

A co z innymi sceptykami, którzy nie wykluczają wpływu kabli głośnikowych i interkonektów na brzmienie? Już zapomniałeś? Czy może tych nie należy zaliczać do sceptyków?

 

Czyli nie inni sceptycy jak napisałeś tylko jeden Vlado i to pisał konkretnie o krótkotrwałych zmianach dźwięku w określonej sytuacji po odpięciu i ponownym wpięciu kabli głośnikowych. Nawet próbował to wytłumaczyć, może źle, może dobrze, nie wiem. Ale próbował.

 

Przejrzyj sobie inne wątki kablowe i zauważ, że wypowiadają się w nim sceptycy, którzy negują wpływ kabli cyfrowych i sieciowych na brzmienie, jednak przyznają wpływ głośnikowych i interkonektów.

 

Jakoś udokumentowany jest? Świadkowie? Ktoś się do niego odnosił? Ktoś zbadał te kable, pod kątem "modyfikowania"? Ktoś to powtórzył z podobnym sukcesem? "Sukcesem" hmmm... 8 prób to jednak dla poważnego testu trochę mało.

 

I co jeszcze? Istnieje jakiś zdefiniowany sposób na to by taki test był dla Ciebie wiarygodny i uwierzyłbyś w jego pozytywny wynik?

 

Widzisz - do wszystkiego da się przyczepić i próbować podwarzać. Przy takich postawach stron spór jest kompletnie bezsensowny.

 

Dokładnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega popej odpowie, że wiarygodny test wymaga min. 7 trafień z 8 prób

 

8 na 10 jest już wystarczającym dowodem,

a wg. mnie próba 4/4 jest absolutnie wystarczająca, bo to wg. rachunku prawdopodobieństwa ponad 91% pewności, że testowany nie strzelał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istnieje jakiś zdefiniowany sposób na to by taki test był dla Ciebie wiarygodny i uwierzyłbyś w jego pozytywny wynik?

 

Czy ten zalinkowany "trzyczęsciowy" test jest dla Ciebie wiarygodny? Proste pytanie, zgadzasz się zw wszystkimi jego wynikami?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Chodziło mi o to, że siła testu złożonego tylko z 8 prób jest słaba, nawet gdy wyszedł 8/8

 

100/100 zadowoli Cię?

Nie soundzę, znając Twój skrajny sceptycyzm. ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może przedstaw jakąś teorię/koncepcję w jaki sposób sieciówka technicznie może wpłynąć na sygnał audio na wyjściu urządzenia które zasila?

 

Sieciówka jest elementem systemu elektrycznego naszego systemu i jak każdy element tego systemu jej parametry mają wpływ na pracę innych elementów. Stopień wpływu różnych elementów oczywiście jest różny. Które parametry i z jaką dokładnością trzeba by było mierzyć - nie wiem. Np. sam pisałeś kiedyś, że przy dodaniu obciążenia do sieci poziom szumów sieciowych się zmniejsza. Sieciówka jakimś obciążeniem też jest. Trafo i kondensatory w zasilaczu oczywiście wiele "wygładzają" ale nie wszystko. Ciekawym (i darmowym) doświadczeniem jest zmiana polaryzacji (obrócenie) kabla zasilającego (możliwe tylko przy gniazdku typu schuko) - niby nie powinna wpływać ale zwykle słychać różnicę.

 

Sieciówkę można też rozpatrywać jako "ustrój akustyczny" - czym grubsza, sztywniejsza i dłuższa tym większy na wpływ. :) Pewnie wpływ ten można by było łatwo zmierzyć tylko pytaniem nadal będzie czy taką niewielką zmianę ludzkie ucho jest w stanie wychwycić.

 

Po pierwsze regulacja poziomu w tym urządzeniu. Pasywna czy buforowana?

 

Wiem tylko tyle ile jest w opisie. Ze zdjęć wynika chyba, że pasywnego tłumika nie posiada.

 

uważam, że albo bierzemy wszystko z tego artykułu albo nic.

 

Ekstremista-maksymalista z Ciebie. :) Jeżeli ze ślepych prób losowych wynika, że ktoś rozróżnia kable - to różnice są i on ich słyszy na pewno. Jeżeli wynika, że nie słyszy różnic to mamy niepewność - albo różnic nie ma, albo testujący jest w jakimś zakresie nieczuły. :)

 

nie ma żadnych różnic między wzmacniaczami, nawet tak odległymi, jak lampowe i tranzystorowe

 

Jak dla recenzenta tak i dla mnie jest to zagadka. Jedna sprawa to wyrównany poziom przy krótkotrwałym bezpośrednim porównaniu/przełączaniu dwóch końcówek/wzmacniaczy - ja takiego własnego doświadczenia nie mam, zwykle przy odsłuchach poziom głośności wyrównywany jest "na ucho". Ale mam doświadczenie długotrwałe i wielopoziomowe. Miałem przez laty bardzo dobry (w sensie inżynieryjnym) prawie Hi-End-owy i kultowy nietani zintegrowany mocny (dwustuwatowy) wzmacniacz tranzystorowy (dwuczęściowy z osobnym zasilaczem). Potem pod wpływem swędzenia w tyłku ciekawości, opinii z forum i pobudek patriotycznych :) kupiłem na próbę kilkakrotnie tańszy i tylko kilkunastowatowy dzielony wzmacniacz lampowy SET. I np. okazało się, że jest lepszy w zakresie nieoczekiwanym i wydawałoby się zarezerwowanym dla mocnych tranzystorów - ilości i kontroli basu (inne zakres też ma moim zdaniem lepsze). Później końcówkę mocy wymieniłem na monobloki - ten sam schemat i lampy (typy) ale przede wszystkim inne transformatory wyjściowe plus lepsze elementy w środku - z basem stało jeszcze lepiej. U kolegi, który miał bardzo podobny do mojego wzmacniacz lampowy mój tranzystor zagrał znacznie lepiej od niego. Ja mam monitory, on ma podłogówki. I u niego i u mnie różnica pomiędzy lampą/tranzystorem byłą ewidentna na różnych poziomach głośności. Kolega nie jest praktykującym audiofilem - jest profesjonalnym gitarzystą. Ale ślepych testów nie robiliśmy. Słyszałem dziesiątki różnych wzmacniacze i nie rozumiem jak można twierdzić, że wszystkie grają tak samo.

 

Artykuł ten to żadna wyrocznia (bo nie jest nazbyt szczegółowy na co i Ty zwracasz uwagę) ale ciekawostka do przemyślenia i do potwierdzenia oczywistej (nie dla wszystkich) oczywistości - rzeczywistość jest znacznie bardziej złożona niż man maluczkim często się wydaje. :)

 

PS. Może z ciekawości kupię ten Comparator do sprawdzenia.

 

Czy to tajemnica

 

Ja mam opis systemu w profilu.

 

Pisałeś, że wszyscy producenci kabli druty kupują gotowe. Nie wszyscy - co najmniej jeden polski producent i jeden ukraiński srebrne druty ciągną sami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Może z ciekawości kupię ten Comparator do sprawdzenia.

 

To był włąśnie cel tego "testu"

 

:)

 

Swoja drogą - wasza - osób "słyszących" - "wiedza" polega na czytaniu "testów" w "branżowych" pisemkach , przez osoby które żyja z pisania tych testów ? Czytaj chwalenia sprzetu

 

To jest wasza "wiedza" ? Dobrze myśle

Bo na te tory nachnał mnie ten fragment. Pojawia sie on zresztą zgoła często

 

Które parametry i z jaką dokładnością trzeba by było mierzyć - nie wiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sieciówkę można też rozpatrywać jako "ustrój akustyczny" - czym grubsza, sztywniejsza i dłuższa tym większy na wpływ

 

Właśnie dlatego kiedyś zrobiłem sobie sam sieciówki z grubych drutów podtynkowych z Castoramy, bo stwierdziłem, że taki kabel "gra" lepiej niż audiofilski z linki za 1000 pln. Tu nie jest istotna czystość miedzi, tylko grubość i przede wszystkim drut, a nie linka.

Ale to tylko moje zdanie, nie poparte żadnymi badaniami technicznymi, a samym testem słuchowym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałeś, że wszyscy producenci kabli druty kupują gotowe. Nie wszyscy - co najmniej jeden polski producent i jeden ukraiński srebrne druty ciągną sami.

Kto?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten zalinkowany "trzyczęsciowy" test jest dla Ciebie wiarygodny? Proste pytanie, zgadzasz się zw wszystkimi jego wynikami?

 

Przypomnij mi ten link.

 

P.S. wpadasz do mnie? Cały czas zapraszam. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Przypomnij mi ten link.

 

P.S. wpadasz do mnie? Cały czas zapraszam. :)

 

Linki Juga na poprzedniej stronie. W skrócie w ślepym teście wyszło, że kable liniowe różnią się ewidentnie, natomiast wzmacniacz lampowy jest od tranzystorowego całkowicie nieodroznialny. IMO wszelka dyskusja nad takim tekstem powinna miac miejsce na bocznicy ;)

 

Oczywiście że przyjadę, ale początek roku szkolnego jest zawsze taki, jakby mi kotwice przyczepili. Muszę opanować sytuację i się na pewno odezwę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albedo

Polska, ale droga.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

może to technologia zblizona do tej:

1m1.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten zalinkowany "trzyczęsciowy" test jest dla Ciebie wiarygodny? Proste pytanie, zgadzasz się zw wszystkimi jego wynikami?

 

I tak i nie. Różnice między zestawami oczywiście są, tak samo jak między wzmacniaczami.

Czemu ten gość ich nie słyszy...nie wiem, może na takie trafił w swoim teście.

Interkonekty rozpoznał bez problemu - zgadzam się...to żadna sztuka.

Jednak nie zgadzam się z tym, że mają taki duży wpływ na brzmienie systemu. Mają wpływ incydentalny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadnak miałem racje

Całą ta wasza "wiedza" pochodzi z czytania takch pseudo-testów

 

Ha ha ha śmiać sie che, Gość co kilka miesięcy temu , chciał porozrywać na strzepy, piszacych o tym że w Poznaniu nie rozpoznaono jaki wzmacniacz gra - juz dziś uznaje to za całkowicie normalne - a dlaczego ? Bo o tym przeczytał

 

Oto "wiedza" słyszących

 

:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można nie usłyszeć różnić pomiędzy tranzystorem i lampą a jednocześnie rozpoznawać kable???

Toż to tak jakby odpalić diesla i benzyniaka, przejechać się i napisać, że to jeden grzyb.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.