Skocz do zawartości
IGNORED

Który kabel ma największy wpływ na brzmienie


5z0p3n

Które kable mają największy wpływ na brzmienie?  

179 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który kabel najbardziej zmieni dźwięk mojego systemu?

    • Głośnikowy
    • Interkonekt RCA
    • Interkonekt XLR
    • Cyfrowy (optyk, coaxial. HDMI)
    • Cyfrowy (USB)
    • Analogowe na równi
    • Wszystkie tak samo
    • Żaden. Kable to mit


Rekomendowane odpowiedzi

Boże, ty to czytasz i nie grzmisz ;-)

 

Napisałem coś niezgodnego z Twoją wiarą? ;-)

 

Ja też dostaje punkty karne. Nie jesteś wyjątkowy ;-).

 

Niemożliwe...za co? Za szerzenie wiedzy o prawidłowych technicznie procedurach porównawczych? ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem

 

Ja też nie. Jak się spotkamy, to wiele rzeczy sobie wyjaśnimy.

Internet niestety jest powodem wielu nieporozumień...nie tylko w temacie audio.

 

Zaden! Kabel to mit!

Ludzie co za problem? róbcie sobie ślepe testy i wszytko będzie wiadomo

 

Zmartwychwstałeś? ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaden! Kabel to mit!

Ludzie co za problem? róbcie sobie ślepe testy i wszytko będzie wiadomo

Niecały tydzień temu zrobiłem i wiem to samo co wiedziałem od lat.

 

Napisałem coś niezgodnego z Twoją wiarą? ;-)

 

Napisałeś o niekoszernej Castoramie i zwykłych drutach. Sypiesz solą (i to tą drogową na oblodzone chodniki) po oczach dużej części userów forum.

To wielu na pewno bardzo zaboli...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za szerzenie wiedzy o prawidłowych technicznie procedurach porównawczych?

Może być że za szerzenie wiedzy ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem o wzmacniacze audio.

 

Nie porównywałem pod tym względem porządnych wzmacniaczy. Gorsze i swoje DIY owszem, wiadomo, że różnice są słyszalne. Jednak normalne komercyjne nie. Po co?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest różnica w sopranie, albo w tenorze Coltrane'a po zmianie kabla sieciowego? Co robi kabel sieciowy Potrójna Korona Siltecha z saksofonem JC, albo z trąbką Milesa? Czy jest w stanie mi to ktoś wytłumaczyć? No i sprawa najważniejsza - czy zmiana, która ewentualnie występuje, jest tą poprawną zmianą w kontekście brzmienia trąbki Milesa lub saksofonu Coltrane'a - i skąd o tym wiecie, że jest lepiej, czyli rozumiem, że poprawniej? Jedziemy.

 

Aha - zapomniałbym! Jak kabel sieciowy jest elementem systemu audio, to sam prąd i elektrownia, która go wytwarza, jest też elementem systemu. A jak elektrownia, to i rzeka albo jezioro ma wpływ, tak? Czy nie? Co Ty na to JuG? A Ty co słyszysz u Charliego Hadena po zmiannie sieciówki? Jest prawdziwiej, czy nieprawdziwiej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest prawdziwiej, czy nieprawdziwiej?

tego nie rozważamy

dyskusji jest - wprowadza zmiany - yes or not

 

A jak elektrownia, to i rzeka albo jezioro ma wpływ, tak? Czy nie?

Wg mnie , rzeka juz nie

 

:>

 

 

:D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Facet testował dwie różne końcówki mocy (A i B) podłączone do Comparator-a jednakowymi interkonektami (ten sam model tej samej firmy). Po (chyba) załamaniu, związanemu z niemożnością odróżnić te dwie końcówki przy wyrównanym poziomie pomyślał, że kable tym bardziej nie odróżni. Wymienił jedną z par na inną (innej firmy) i w ślepym teście rozpoznał interkonekty (kiedy który "gra") w 8 próbach z 8 (100%). Potem zamienił kable miejscami i rozpoznał je w 6 próbach z 8 (75%). Następnie jedną z par jeszcze raz wymienił na inną (innej firmy, niby bardziej wypasione) i znów rozpoznał kable w 8 próbach z 8 (100%).

Przeczytałem artykuł, zabawny :)

 

IMHO wyniki testów kompletnych systemów są sensowne, bo kolumny mają własne brzmienie. Wyniki wzmacniaczy są takie, jakbym się spodziewał. Wyniki kabli są zaskakujące, więc oczywiście mam wątpliwości.

 

W sieci widzę, że użyty komparator nie był projektowany pod testy kabli. Z tego co zrozumiałem, to autor podłączył 2 pary kabli do 2 wzmacniaczy i przełączał jednocześnie kable ze wzmacniaczami. I wykrywał różnicę. Ale po zamianie układu kabel-wzmacniacz na odwrotny, już nie miał pozytywnego wyniku testu. W sumie to jest zaskakujący rezultat, ale trudno wyciągać jednoznaczne wnioski, co było przyczyną.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie najlepsza płyta do testowania połączeń

 

;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

♪ ♪ ♫  ♪  Najważniejsza jest muzyka i przyjemność jej słuchania  ♪ ♫ ♪ ♫ ♪ ♫ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorsze i swoje DIY owszem, wiadomo, że różnice są słyszalne.

 

Jeżeli przyjmiemy, że słyszalne różnice pomiędzy wzmacniaczami jednak są to niewykrycie tego przez recenzenta jest błędem. Jaka jest jego przyczyna - nie wiemy. W przypadku interkonektów różnice słyszał (popiej bez przesady - 6 na 8 to też niezły wynik) - oznacza to, że: albo te różnice jednak słyszalne są; albo skłamał; albo coś nie tak z eksperymentem. Jaki wariant jest prawdziwy - nie wiemy. Ja oczywiście obstawiam pierwszy. :)

 

Jak kabel sieciowy jest elementem systemu audio, to sam prąd i elektrownia, która go wytwarza, jest też elementem systemu.

 

U mnie bez prądu system niestety nie gra - ale pewnie w Ameryce jest inaczej. :) Wszystko na tym Świecie jest powiązano ale stopnie tych powiązań są różne.

 

A jak elektrownia, to i rzeka albo jezioro ma wpływ, tak?

 

W Polsce wpływ ma gatunek węgla. :)

 

A Ty co słyszysz u Charliego Hadena po zmiannie sieciówki?

 

Parę lat już sieciówek nie testowałem - zapomniałem. :) Ale chyba niedługo będę miał okazję u znajomych przetestować kilka wypasionych (drogich) sieciówek - napiszę co usłyszę (test będzie robiony z czystej czekawości - nikt z nas nic kupwać nie zamierza). Chociaż nie wiem po co - nawet jeżeli będą to ślepe testy i tak nie przekonają nieprzekonanaych. Nie ma żadnego przymusu zajmować się siecówkami czy innymi kablami.

 

Ty pewnie w okolicy masz parę sklepów z audio-gratami - muszą mieć siecówki. Niech oni Ci zademonstrują "na żywo" jakie ich zdaniem zmiany wnoszą kable sieciowe.

 

PS. Jedną z płyt testowych, której używam jest sampler Naim'a True Stereo.

 

... have been recorded using just two microphones direct to a two track Nagra tape machine. They are live recordings with no editing. We believe that this is one of the purest and most faithful ways of capturing sound.

 

Jest na niej Haden z Taylor'em na fortepianie. Na innej płycie testowej (Manger'a) na kontrabasie gra solo Renaud Garcia-Fons - też posłucham, jego gra jest bardziej różnorodna technicznie. Z nagrywaniem kontrabasu są problemy ale na tych dwóch płytach jest w miarę poprawnie ale inaczej. Na Naim-e mikrofon jest oddalony od kontrabasu - jest realistyczniej, bardziej koncertowo ale mniej niuansików. Na Manger'ze mikrofon (czy tylko jeden?) chyba jest na instrumencie - więcej wszystkiego słychać ale "widzialna" wielkość instrumentu jest przesadnie duża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oznacza to, że: albo te różnice jednak słyszalne są; albo skłamał; albo coś nie tak z eksperymentem. Jaki wariant jest prawdziwy - nie wiemy. Ja oczywiście obstawiam pierwszy. :)

 

Wy naprawde wierzycie co wypisują ci bajkopisarze

Tego juz jestem pewny

 

Nie rozstrzygnąłem jeszcze tylko , kwestii "osłuchania"

Jeśli ktoś pisze że jest osłuchany , to oznacza to że słuchał dużą ilość różnych gratów , czy też może przeczytał dużą ilosć bajek ... tfu , sory - testów

 

Coraz poważniej skłaniam sie do drugiej opcji

 

:>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem o co ta przepychanka

Jeśli ktoś nie słyszy różnicy miedzy kablami, to może mieć w systemie nawet kabel od żelazka , tylko po co na sile przekonywać "słyszących", skoro na to właśnie chcą wydać swoje pieniądze

 

To, ze słyszę roznice ( miedzy sieciowkami tez ) to nie znaczy , ze będę na sile przekonywał antykablarzy do kupna drogich sieciówek ( w sumie po co maja wydawać kasę jeśli i tak nic nie usłyszą )

 

Poza tym , żeby takie roznice usłyszeć trzeba mieć naprawdę dobry system ( a wielu z pogromców mitów nie słyszy nawet różnicy miedzy transportami- był już wątek , w którym bardzo "fachowymi" argumentami udowadniali , ze miedzy transportem Marka Lecinsona a DVD Manta w tej roli nie ma żadnej różnicy - przecież tylko zczytuja dane .., )

Idąc tym tropem myślenia kable sieciowe " tylko" dostarczają prąd , itd

I tak każdy zostanie przy swoim

Wiec niech "niesłyszący" słuchają na zwykłych drutach( skoro nie ma różnicy to po co przepłacać ) ale dadzą spokój " słyszącym" dopieścić swoje systemy firmowymi kabelkami

A ze one tyle kosztują

Tico i Maybach w zasadzie tez tylko jeżdżą , maja silnik i cztery kolka wiec skąd ta różnica w cenie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy naprawde

 

My naprawdę się różnimy. Pewnie tak samo jak wy. Ja np. prawie żadnych testów nie czytam od wielu lat - mam możliwość regularnego słuchania własnymi uszami różnych sprzętów w niegłupim towarzystwie. W miarę znam też (od środka) jak działa system recenzowania w Polsce i umiem czytać te recenzje "pomiędzy wierszami". :)

 

Robiąc z przeciwników w sporze idiotów na mądrzejszego się nie wyjdzie. :)

 

Zauważ, że ten ABX nie jest jednoznacznie bajkopisarski - przyznanie się recenzenta do niesłyszenia różnic we wzmacniaczach to nie lada wyczyn :)

 

PS. Nie odpowiedziałeś na moje pytanie o tym jak i czym rejestrujesz sygnały do różnicowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zrozumiałem, to autor podłączył 2 pary kabli do 2 wzmacniaczy i przełączał jednocześnie kable ze wzmacniaczami. I wykrywał różnicę.

Nie wiem czy ja to dobrze skumałem - bo "testu" nie czytałem

 

Gosc osłuchał 2 rózne - zasadniczo rózne - wzmaki i różnic nie usłyszłą

 

Po czym stwierdził że skoro nie ma róznic , to moząna do tych dwóch róznych wzmaków podłączyć dwa rózne IC , w wyniku czego wykrył różnice w brzmieniu , co podsunęło mu wnioski że te dwa IC maja różnye brzmienie ?!

 

Tak to było ?

 

No to fachowiec z niego . Pełną gębusią niemal :>

 

Zauważ, że ten ABX nie jest jednoznacznie bajkopisarski - przyznanie się recenzenta do niesłyszenia różnic we wzmacniaczach to nie lada wyczyn :)

 

Taaaaa, A przyznanie sie do usłyszenia miażdzących róznic miedzy FLAC a CD to jaki wyczyn jest ?

 

W jednym masz racje - róznimy sie . Ja to co wy nazywacie "testy" kłade na półke obok Andersena

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może szanowna Moderacja to przeczyta i zabierze przyznane mi punkty karne za niby atak personalny?

 

A to jestem zobligowany do czytania wszelkich wywodów wklejanych tu w linkach ?

Atak personalny ? Na kogo ? Na tego "testera" co tak ładnie te kable potestował ?

Poziom odpłynięcia jest niesamowity

 

Do LGBT byś mnie czasem nie chiał zgłosić ? Za dyskryminacje w nieprzeczytaniu testu ? :>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem o co ta przepychanka

Jeśli ktoś nie słyszy różnicy miedzy kablami, to może mieć w systemie nawet kabel od żelazka , tylko po co na sile przekonywać "słyszących", skoro na to właśnie chcą wydać swoje pieniądze

 

To, ze słyszę roznice ( miedzy sieciowkami tez ) to nie znaczy , ze będę na sile przekonywał antykablarzy do kupna drogich sieciówek ( w sumie po co maja wydawać kasę jeśli i tak nic nie usłyszą )

 

Poza tym , żeby takie roznice usłyszeć trzeba mieć naprawdę dobry system ( a wielu z pogromców mitów nie słyszy nawet różnicy miedzy transportami- był już wątek , w którym bardzo "fachowymi" argumentami udowadniali , ze miedzy transportem Marka Lecinsona a DVD Manta w tej roli nie ma żadnej różnicy - przecież tylko zczytuja dane .., )

Idąc tym tropem myślenia kable sieciowe " tylko" dostarczają prąd , itd

I tak każdy zostanie przy swoim

Wiec niech "niesłyszący" słuchają na zwykłych drutach( skoro nie ma różnicy to po co przepłacać ) ale dadzą spokój " słyszącym" dopieścić swoje systemy firmowymi kabelkami

A ze one tyle kosztują

Tico i Maybach w zasadzie tez tylko jeżdżą , maja silnik i cztery kolka wiec skąd ta różnica w cenie ?

 

Są dwie strony medalu.

Jeśli jest wątek np. "jaki kabel danego do zestawu" to mogą się wypowiadać słyszący i niesłyszacy.

Od tego jest forum.

Słyszący zapewne podadzą 10 różnych typów, a niesłyszący napiszą, że kabel nic nie wnosi.

 

Co i za ile sobie kupi zainteresowany - jego sprawa.

 

Jednak patrząc na to trochę z boku i czytając wypowiedzi kolesia, który po instalacji jakiegoś tam drogiego kabla za 3 tysi doznał olśnienia, spadły mu wszystkie koce z kolumn, sprzęt zagrał jak 3x droższy, a u drugiego gościa nic się takiego nie dzieje - to co?

Ponadto po wypatroszeniu owego kabla okazuje się, że to zwykły drut na 0,90 groszy z metra tylko starannie ukryty przed klientem otulinką. I co wtedy?

 

Mogę polecić kolegom smalec z bobra w dobrej cenie 1500 zł. za słoiczek.

W swoim aucie należny wysmarować przednią szybę, reflektory, lusterka i zderzak. Odczekać z pół godziny i przetrzeć szmatką z mikrofibry.

Auto dostaje takiego buta i przyspieszenia ja 3x droższa fura. Opory powietrza znikają, pojawiają się hektary przestrzeni do komfortowej jazdy.

Nie wiem jak ale to działa!

Mój kolega testował, ale posmarował dodatkowo tylną szybę miodem. Efekt piorunujący.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak patrząc na to trochę z boku i czytając wypowiedzi kolesia, który po instalacji jakiegoś tam drogiego kabla za 3 tysi doznał olśnienia, spadły mu wszystkie koce z kolumn, sprzęt zagrał jak 3x droższy, a u drugiego gościa nic się takiego nie dzieje - to co?

 

Oj , no co TY ?

 

Naprawde nie widzisz że do każdej takiej sytuacji jest dopasowane wytłumaczenie ?

 

Nie słyszałeś o teorii , mówiącej że nie każdy kabel gra tak samo z każdym sprzętem ? W takim przypadku trzeba testować dalej !

 

Ponadto po wypatroszeniu owego kabla okazuje się, że to zwykły drut na 0,90 groszy z metra tylko starannie ukryty przed klientem otulinką. I co wtedy?

 

Za poprawe dzwięku wtedy odpowiada lepsza izolacja i wygrzewanie

 

Mogę polecić kolegom smalec z bobra w dobrej cenie 1500 zł. za słoiczek.

W swoim aucie należny wysmarować przednią szybę, reflektory, lusterka i zderzak. Odczekać z pół godziny i przetrzeć szmatką z mikrofibry.

Auto dostaje takiego buta i przyspieszenia ja 3x droższa fura. Opory powietrza znikają, pojawiają się hektary przestrzeni do komfortowej jazdy.

Nie wiem jak ale to działa!

Coś ci sie pomyliło kolego

 

smalcem smarujemy szybe żeby deszcz sie jej nie imał :>

 

:D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za poprawe dzwięku wtedy odpowiada lepsza izolacja i wygrzewanie

 

Aaa... zapomniałem o tym wygrzewaniu...

I uporządkowaniu drogi elektronów. Oczywiście uporządkowanie elektronów bezpośrednio przekłada się na uporządkowanie sceny, nie inaczej.

Punkt dla ciebie:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak staram się czytać argumenty (w tym zewnętrze) oponentów.

 

Ja tez ! Oczywiście ze tak. Jednakze do pewnego momentu. Ten moment dla mnie to zabranie sie za test kabli cyfrowych i FLAC vs CD - jeśli ktoś wykrywa róznice dzwiękowe pomiedzy , to dla mnie traci wiarygodnosć na całej lini i we wszystkich "testach" jakie przeprowadził

 

A jeśli dodatkowo robi to za wynagrodzenia to jego wiarygodność sapda jeszcze bardziej

 

Jeśli ktoś raz usłycszał coś czego nie ma - to moze usłyszec cokolwiek

 

A jeśli taki "test" to publikacja płatna jako wierszówka - być może nawet zlecona i opłacona przez producenta/dystrybitora - no to przepraszm bardzo, ale dla mnie nazwanie tago "argumantem" , to jest co najmniej nadużycie - i to delikatnie mówiac :P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo ludzi wygrzewa kable :)

Nie wiem natomiast co się dzieje jak one stygnal. Czy później ponownie się je wygrzewa? Jeśli tak to na rynku zapewne są już audiofilskie koce grzewcze jak na koła w bolidach formuły 1.

Kiedy nie grasz, chowasz kabel do takiego podgrzewacza.

Jeśli by tak skulminowac całą dyskusję to żaden kabel nie gra czy tylko sieciowy?

 

Dużo ludzi wygrzewa kable :)

Nie wiem natomiast co się dzieje jak one stygnal. Czy później ponownie się je wygrzewa? Jeśli tak to na rynku zapewne są już audiofilskie koce grzewcze jak na koła w bolidach formuły 1.

Kiedy nie grasz, chowasz kabel do takiego podgrzewacza.

Jeśli by tak skulminowac całą dyskusję to żaden kabel nie gra czy tylko sieciowy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, tych kocy jeszcze nie widziałem!

 

Podkładki, podstawki i zaślepki na wtyki tak, ale koca jeszcze nie. Czekam na pierwsze pionierskie produkty, opracowania i oczywiście recenzje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co jest najlepsze hehe, że cokolwiek byśmy tu nie pisali, jak bardzo drwili czy ośmieszali teorie czy opinie przeciwników to nic ale to nic się nie zmieni.

Nadal będą istnieć firmy które będą produkować takie rzeczy i ludzie będą je kupować :-)

Nie zmienicie świata a już na pewno nie w taki sposób ;-)

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Kurcze, tych kocy jeszcze nie widziałem!

 

Podkładki, podstawki i zaślepki na wtyki tak, ale koca jeszcze nie. Czekam na pierwsze pionierskie produkty, opracowania i oczywiście recenzje.

Zapewne takowa recenzja już jest w audio. Ale za mało opłacona i dołożyli nieco i teraz jest ponownie redagowana.

 

Wiecie co jest najlepsze hehe, że cokolwiek byśmy tu nie pisali, jak bardzo drwili czy ośmieszali teorie czy opinie przeciwników to nic ale to nic się nie zmieni.

Nadal będą istnieć firmy które będą produkować takie rzeczy i ludzie będą je kupować :-)

Nie zmienicie świata a już na pewno nie w taki sposób ;-)

Dokładnie tak i pisałem o tym jakieś 100,200 i pewnie 500 postów temu. Ani jedna ani druga strona zdania nie zmieni. A nikt nowy tu nie trafi. Zamknięte grono wzajemnie wymieniające poglądy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby?

 

A dlaczego wiele firm dawno padło i już nie produkuje audio a zamiast tego tostery, młynki do kawy albo opiekacze?

Dlaczego ludzie przestali kupować?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli by tak skulminowac całą dyskusję to żaden kabel nie gra czy tylko sieciowy?

 

jjeśli jest zrobiony ż tego samego materiału i tej samej długości - to nie ma róznic

 

mmiedz 4N i 8N jesli jest takiej samej długości - lub długości sa małe - to "gra" tak samo - tak samo izolacja - nie wpływa na dzwiek

 

ale jesli np zrobimy kabel ze znacząco róznego materiału o dużo wiekszej rezystacji - to oczywiscie - róznice beda - można tą rezystancje zwiększyć sztucznie

 

nie wiem jak inni - ale osobiście , moje wypowiedzi o "nie graniu" tycza sie tych samych materiałów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby?

 

A dlaczego wiele firm dawno padło i już nie produkuje audio a zamiast tego tostery, młynki do kawy albo opiekacze?

Dlaczego ludzie przestali kupować?

Chyba troszkę przeceniasz tu rolę sceptyków z AS :-)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba troszkę przeceniasz tu rolę sceptyków z AS :-)

 

Pierwsza z alfabetu - Audionova. Masz jakieś dane, ofertę, kontakt czy stronę internetową tego producenta?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej przewody będą grały, dopóki będzie istniał biznes nakręcający płatne recenzje u sprzedajnych "autorytetów", którzy mają gdzieś fakty naukowe i swoją wiarygodność, przedkładając nad nie kasę.

A łatwowierni będą to czytać i kupować "g. w pazłotku", tzn najzwyklejsze przewody w pięknych koszulkach i opakowaniach, a po powrocie do domu, zdzierać koce z kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.