Skocz do zawartości
IGNORED

Który kabel ma największy wpływ na brzmienie


5z0p3n

Które kable mają największy wpływ na brzmienie?  

179 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który kabel najbardziej zmieni dźwięk mojego systemu?

    • Głośnikowy
    • Interkonekt RCA
    • Interkonekt XLR
    • Cyfrowy (optyk, coaxial. HDMI)
    • Cyfrowy (USB)
    • Analogowe na równi
    • Wszystkie tak samo
    • Żaden. Kable to mit


Rekomendowane odpowiedzi

Bez komentarza.

 

Jak łatwo Ci się "bezkomentarzuje"

Jednak Twój znajomy, (sprzedawca, oj jemu to muszą grać) nie wie, dlaczego ten "typowy" tak powiedział?

Nie wie, czy ten "typowy" może już przeszedł etap sprawdzania, testowania...a może ma dodatkowo wiedzę techniczną na ten temat?

Wiesz co? Nic nie "błysnąłeś" tą opowiastką, nic a nic. To jest równie słabe jak "żona z kuchni" i można łatwo takie opowiastki znaleźć na półce z bajkami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 dni trzeba słuchac, i to w dodatku tylko u siebie bo trzeba znac warunki, a tu masz ...

 

przyjechał , piwko wypił i od razu stwierdził że kabel zasilający zmiany wprowadził

 

cuda jakieś ? :>

widze ze umiejetnosc czytania ze zrozumieniem w obozie antykablarzy to cnota i rzadkosc

 

napisalem że zeby przejsc slepy test trzeba doskonale znac oba porownywane kable a niezobowiazujace odsluchy mozna se zawsze przeprowadzic i dowolne wnioski stawiac

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niezobowiazujace odsluchy mozna se zawsze przeprowadzic i dowolne wnioski stawiac

 

Zupełnie tak dowolne, że można sobie równie niezobowiązująco pisać do woli, jak to się pokazało niedowiarkowi, że drut gra.

No wszyscyśmy tu pod wrażeniem, porażeniem.

 

umiejetnosc czytania ze zrozumieniem w obozie antykablarzy to cnota i rzadkosc

 

Za to zrozumienie techniczne tematu w "obozie tym drugim" podobne do jednorożca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisalem że zeby przejsc slepy test trzeba doskonale znac oba porownywane kable a niezobowiazujace odsluchy mozna se zawsze przeprowadzic i dowolne wnioski stawiac

Jednak przygodę ze znajomym przytoczyłeś jako przykład, chociaż wg tego co twierdzisz, jego wnioski są zupełnie bezużyteczne i wg ciebie mu się tylko wydawało bo przecież trzeba ze trzy dni w komforcie swojego pokoju poznać dany kabel. Robisz z logiki kurtyzanę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żądać dowodów mogą obie strony tyle że zwolennicy niegrających kabli są w lepszym położeniu bo podpierają się w koło lrc kabla.

 

Abstrahując od grania kabli czy nie, to charakteryzuje je tylko RLC i nic innego. Oczywiście można dla półmetrowego kabla wprowadzać parametry rozproszone, ale to nadal RLC. No i można porównywać prędkość przepływu prądu, ale to już wyższa szkoła ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie tak dowolne, że można sobie równie niezobowiązująco pisać do woli, jak to się pokazało niedowiarkowi, że drut gra.

No wszyscyśmy tu pod wrażeniem, porażeniem.

 

 

 

Za to zrozumienie techniczne tematu w "obozie tym drugim" podobne do jednorożca.

na forum mozna napisac kazda glupote i do woli - oczekujsz ze kazdy post na forum bedzie udowadniany slepymi testami?

kazdy tu pisze co mu sie tylko podoba - dziwie sie ze cie to dziwi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że Ci którzy twierdzą, że żaden nie wpływa to mają źródło ze wzmakiem połączone drutami rca za jednego jena, które były w pudle z odtwarzaczem.

Ja mam taki za 10zł. HDMI :)

 

Inna sprawa: myślisz, że projektant odtwarzacza nie wie, jaki kabel jest odpowiedni? Jeżeli tak, to nie boisz się, że odtwarzacz też nie jest odpowiedni, np. ma nieodpowiednie kabelki wewnątrz? ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na forum mozna napisac kazda glupote i do woli - oczekujsz ze kazdy post na forum bedzie udowadniany slepymi testami?

kazdy tu pisze co mu sie tylko podoba - dziwie sie ze cie to dziwi

A no chyba, że tak. Pisz więc nadal co ci się podoba. Spodziewaj się jednak reakcji na "napisane co mi się podoba".

PS

I więcej logiki w wyciąganiu wniosków i przedstawianiu argumentów panie Biniek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak łatwo Ci się "bezkomentarzuje"

Jednak Twój znajomy, (sprzedawca, oj jemu to muszą grać) nie wie, dlaczego ten "typowy" tak powiedział?

Nie wie, czy ten "typowy" może już przeszedł etap sprawdzania, testowania...a może ma dodatkowo wiedzę techniczną na ten temat?

Wiesz co? Nic nie "błysnąłeś" tą opowiastką, nic a nic. To jest równie słabe jak "żona z kuchni" i można łatwo takie opowiastki znaleźć na półce z bajkami.

Tralalala.

Może przeczytaj uważniej bo komentujesz jakbyś cuś niedoczytał.

Mogę mieć wiedzę techniczną na temat konstrukcji samochodu ale żeby powiedzieć, który mi się lepiej będzie prowadził muszę się przejechać.

Ja sprawdzałem i kable i samochody. Często tańszy kabel dawał mi lepszy efekt niż droższy. Tak samo z samochodami. Twoje insynuacje w złym kierunku.

A z tą żoną toś pocisnął.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tralalala.

Może przeczytaj uważniej bo komentujesz jakbyś cuś niedoczytał.

Mogę mieć wiedzę techniczną na temat konstrukcji samochodu ale żeby powiedzieć, który mi się lepiej będzie prowadził muszę się przejechać.

Ja sprawdzałem i kable i samochody. Często tańszy kabel dawał mi lepszy efekt niż droższy. Tak samo z samochodami. Twoje insynuacje w złym kierunku.

A z tą żoną toś pocisnął.

Nie manipuluj, ty nie zmieniasz wzmacniaczy, żródeł czy kolumn głośnikowych. Więc nie zmieniasz samochodów. Ty zmieniasz miedzianą rurkę podającą paliwo z baku na posrebrzaną i czujesz zmianę komfortu jazdy. Logika panowie, jak robicie porównania z odległych dziedzin (co jest głupie) to róbcie je z głową.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jednak przygodę ze znajomym przytoczyłeś jako przykład, chociaż wg tego co twierdzisz, jego wnioski są zupełnie bezużyteczne i wg ciebie mu się tylko wydawało bo przecież trzeba ze trzy dni w komforcie swojego pokoju poznać dany kabel. Robisz z logiki kurtyzanę.

 

Czyje wnioski? Z logiki kurtyzanę. Hmmm. Widzę, że wielu forumowiczów powinno dodatkowo udzielać się w klubie literackim. Fraszki pisać. Fajnie fajnie.

 

 

Mi wystarczą 2 - 3 utwory.

Wiadomo, wiertarką napierd... nie można w pokoju obok. O względny komfort trzeba się postarać i swój system dobrze znać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi wystarczą 2 - 3 utwory.

Wiadomo, wiertarką napierd... nie można w pokojj obok. O względny komfort trzeba się postarać i swój system dobrze znać.

To Biniek jest jakiś odległy low-fi. On trzy dni, ty trzy utwory. Musisz mieć o wiele przejrzystszy sprzęt niż on. Zawsze podejrzewałem, że się tylko chwali a ma budżetówkę. 3 utwory vs 3 dni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sprawdzałem i kable i samochody. Często tańszy kabel dawał mi lepszy efekt niż droższy. Tak samo z samochodami. Twoje insynuacje w złym kierunku.

A z tą żoną toś pocisnął.

 

Z "żoną" to nie ja, zły adres, nie moje "argumenty".

Aaaaa! Analogia do samochodów! Ta sama półka z bajkami.

Dorzuć jeszcze coś z krainy rury i przepływu przez nią wody, będzie komplet.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Z "żoną" to nie ja, zły adres, nie moje "argumenty".

Aaaaa! Analogia do samochodów! Ta sama półka z bajkami.

Dorzuć jeszcze coś z krainy rury i przepływu przez nią wody, będzie komplet.

 

Co do żony to przeprasza zatem.

Ja mam stereo na prąd nie na wodę.

Co do tych bajek to niedopytuje nawet ale przyznam, że się gubię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy dni lub trzy utwory to jest już wynik budzący szacunek.

Mnie zajęło to całe wakacje z hakiem czyli prawie 3 miesiące i ze 30 wycieczek po sprzęt i kable do salonu, żeby się dowiedzieć, że słyszę... brak różnic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy dni lub trzy utwory to jest już wynik budzący szacunek.

Mnie zajęło to całe wakacje z hakiem czyli prawie 3 miesiące i ze 30 wycieczek po sprzęt i kable do salonu, żeby się dowiedzieć, że słyszę... brak różnic.

Widzisz zawsze trafi kosa na kamień. Ty nie słyszysz, Biniek po trzech dniach (ale znajomy od razu) a whir po trzech utworach. Moim zdaniem whir ma najlepszy sprzęt i ucho a reszta to tylko budżetówka. 3 utwory vs trzy dni nie pozostawiają wątpliwości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może whir ma najgorszy sprzęt, skoro nie potrafi prawidłowo działać, połączony różnymi przewodami?

Przestań, whir musi pozostać HiEndowcem z anielskimi uszami. Biniek ani żaden słyszący jeszcze się nie odniósł do trzech utworów. Nigdy się nie odnoszą, jeśli głupstwa piszą słyszący. Bo pssss cicho, on słyszał bez wygrzewania... Poczekajmy,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może whir ma najgorszy sprzęt, skoro nie potrafi prawidłowo działać, połączony różnymi przewodami?

 

Co to znaczy prawidłowo działać?

Z każdym IC działa prawidłowo ale może działać inaczej.

Dodam, że w swoich eksperymentach miałem kable przy których różnicy nie słyszałem.

Niech mi nikt nie mówi, że na sprzęcie za powiedzmy 10k nie usłyszy różnicy pomìedzy drutem IC za 5 pln a np Cardas Neutral Reference.

Jeśli faktycznie nie no to powinien wydać max 4k a nie 10.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy prawidłowo działać?

Z każdym IC działa prawidłowo ale może działać inaczej.

Dodam, że w swoich eksperymentach miałem kable przy których różnicy nie słyszałem.

Niech mi nikt nie mówi, że na sprzęcie za powiedzmy 10k nie usłyszy różnicy pomìedzy drutem IC za 5 pln a np Cardas Neutral Reference.

Jeśli faktycznie nie no to powinien wydać max 4k a nie 10.

Ojej... Ale gratujęHiEndu, sam bym chciał słyszeć różnicę w kablach po trzech utworach. Taki sprzęt i ucho to marzenie niedoścignione.

 

Nie tylko mój chyba.... haha

edit. w jakiej temperaturze wygrzewasz do trzech utworów? 200st.C wystarczy na 15min?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ojej... Ale gratujęHiEndu, sam bym chciał słyszeć różnicę w kablach po trzech utworach. Taki sprzęt i ucho to marzenie niedoścignione.

 

Nie tylko mój chyba.... haha

edit. w jakiej temperaturze wygrzewasz do trzech utworów? 200st.C wystarczy na 15min?

 

Odtwarzacz z dwoma parami wyjść RCA podłączasz na raz różnymi kablami do 2 wejść w ampie i grasz utwór.

Pykasz w te i spowrotem wej a i wej b. Wystarczy jeden utwór.

Wypieków w 200st nie robię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odtwarzacz z dwoma parami wyjść RCA podłączasz na raz różnymi kablami do 2 wejść w ampie i grasz utwór.

Pykasz w te i spowrotem wej a i wej b. Wystarczy jeden utwór.

Wypieków w 200st nie robię.

Wiesz, ja Ciebie uważam za guru HiEndowców, inni potrzebują wygrzewania, komfortu, trzydniowego podziwiania oplotu. A ty robisz to jak prawdziwy HardCoreowiec. Podoba mi się.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Co to znaczy prawidłowo działać?

Z każdym IC działa prawidłowo ale może działać inaczej.

Dodam, że w swoich eksperymentach miałem kable przy których różnicy nie słyszałem.

Niech mi nikt nie mówi, że na sprzęcie za powiedzmy 10k nie usłyszy różnicy pomìedzy drutem IC za 5 pln a np Cardas Neutral Reference.

Jeśli faktycznie nie no to powinien wydać max 4k a nie 10.

No właśnie prawidłowe działanie objawia się brakiem reakcji na różne przewody, bo dla tak małej rozpiętości parametrów, jaka występuje pomiędzy różnymi przewodami, dobre urządzenia powinne być absolutnie niewrażliwe. Oczywiście zakładając, że przewody i urządzenia nie są uszkodzone.

No chyba, ze to sprzęt hi-end, gdzie firmy w pogoni za "innością", celowo udziwniają swoje rozwiązania, by się wyróżnić nawet kosztem poprawności technicznej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odtwarzacz z dwoma parami wyjść RCA podłączasz na raz różnymi kablami do 2 wejść w ampie i grasz utwór.

Pykasz w te i spowrotem wej a i wej b. Wystarczy jeden utwór.

Rzetelne podejście wymagałoby weryfikacji miernikiem, że poziom sygnału jest taki sam w obu torach i przełączania w taki sposób, że nie wiesz, który kabel jest aktywny. Spróbuj kiedyś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzetelne podejście wymagałoby weryfikacji miernikiem, że poziom sygnału jest taki sam w obu torach i przełączania w taki sposób, że nie wiesz, który kabel jest aktywny. Spróbuj kiedyś.

Ja tak często testuję że sa takie warunki jak podane i osoba testujaca wybiera płytę, nagrywamy 2 takie same i odpalam jednocześnie obie. Umwiamy sie na kiwniecie dlonia kiedy mam przełączyć żródło. Różnice w odtwarzaczach często sa porażające jeśli się porównuje do odtwarzacza wysokiej klasy. A wydawać by się mogło że wszystkie maja takie parametry, że grają dobrze, jednak w porównaniu wychodzi jakie są beznadziejne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że w swoich eksperymentach miałem kable przy których różnicy nie słyszałem.

Niech mi nikt nie mówi, że na sprzęcie za powiedzmy 10k nie usłyszy różnicy pomìedzy drutem IC za 5 pln a np Cardas Neutral Reference.

 

Bardzo chętnie spełnię Twoja prośbę i szczerze powiem, że na sprzęcie za 10, 20 i 30 tysi ani ja, ani żaden z moich kolegów inny nie słyszeliśmy żadnej różnicy pomiędzy kablami prosto z salonu - od najtańszych do najdroższych jakie były. Tak jak wcześniej pisałem mieliśmy 3 miesiące na próby, kilka różnych zestawów nie-budżetowych wzmacniaczy, kolumn, CD, kilka pokojów w dużym domu. Zero pośpiechu, stresu, wymuszonego oczekiwania cudów na kiju tylko spokojne testy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.