Skocz do zawartości
IGNORED

Polski tenis po Radwańskiej


Jaro_747
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekaw jestem tego finału. Jeśli Gauff będzie rozluźniona i zdobędzie się na skuteczne ryzyko to może być wyrównany mecz.
Różnica jest taka, że Coco może, a Iga musi ten turniej wygrać, więc presja będzie po stronie Polki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybciutko, szybciutko, bo się na Wimbledon spieszę 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gauff potrzebuje psychologa. I dobrego trenera do kompletu. A po finale RG będzie potrzebowala takiej porady jeszcze pilniej. Inaczej osiwieje w wieku 25lat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Szybciutko, szybciutko, bo się na Wimbledon spieszę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Z tego wynika, że może nie odwołać Berlina. Jeśli w finale nie będzie jakiegoś wypadku z alternatywnej wersji rzeczywistości to Iga może grać do końca sezonu z zerowym obciążeniem mentalnym. Skoro w stresie traci seta raz na 10-12 meczów to strach pomyśleć jak będzie grać bez stresu. Do Navratilovej daleko ale nie zdziwię się jak nie przegra do końca sezonu - tym bardziej, że przed UO pewnie trochę wrzuci na luz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem, że Coco ma aż 175 cm wzrostu. Nie wygląda na tak wysoką na korcie. Poza tym zwróćcie uwagę na jej muskulaturę. Iga też podpakowała ostatnio, ale Amerykanka ma dopiero 18 lat. Nie dziwię się, że upatrują w niej nową Serenę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ja tez mam takie zdanie ze to nie konkurencja jest slaba, tylko Iga gra na poziomie ktory jest dla reszty nieosiagalny.
Jedno i drugie.

Ale żebu porównać jakościowo do rekordu Venus - to co najmniej dwie, trzy z najsłynniejszych pokonanych rywalek Igi takich jak Halep, Kerber, Andreescu, Osaka czy Kvitova musiałyby grać jak w swoich najlepszych sezonach. Bo niestety Sabalenki czy tym podobne Sakkari to plankton.

Może rzeczywiście trzeba kibicować tej młodej z Chin żeby mocniej przypakowała.
Nie wiedziałem, że Coco ma aż 175 cm wzrostu. Nie wygląda na tak wysoką na korcie. Poza tym zwróćcie uwagę na jej muskulaturę. Iga też podpakowała ostatnio, ale Amerykanka ma dopiero 18 lat. Nie dziwię się, że upatrują w niej nową Serenę.
Ale dzięki tej krzepie nie sypie się po byle czym jak Jedi albo Em. Jak ustabilizuje serwis to będzie groźna dla Igi na betonie. Kondycyjnie też może jej dotrzymywać kroku. Jednak Iga jest starsza 3 lata - jako 18-ka nie była tak dojrzała jak Coco.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, dzarro napisał:

Jednak Iga jest starsza 3 lata - jako 18-ka nie była tak dojrzała jak Coco.

Dojrzewać można w rożnym wieku i nic z tego nie wynika.
W tenisie liczy się też parę innych rzeczy.

Potwierdza się, że Iga trafiła na niszę, bo wszystkie rywalki przeżywają regres, a Ona rozwinęła się sportowo i mentalnie. Ma swoje "5 minut" i niech to wykorzysta jak najlepiej.
A jeśli straci status dominatorki, to przecież dalej będzie wygrywać, tylko nie wszystko.
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawcie mnie, ale mam wrażenie, że Iga w całym RG rozegrała bodajże jeden skrót i to niestety nie udany w meczu z Kasatkiną. Oczywiście nie zaliczam tutaj skrótów wymuszonych.

Co do jutrzejszego finału, to wydaje mi się, że właśnie Coco będzie stosowała dużo takich zagrań. Iga powinna grać po swojemu, czyli spokojnie, na przetrzymanie, a jak się nadarzy okazja to atak z forhendu lub bekhendu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, Meloman napisał:

Poprawcie mnie, ale mam wrażenie, że Iga w całym RG rozegrała bodajże jeden skrót i to niestety nie udany w meczu z Kasatkiną. Oczywiście nie zaliczam tutaj skrótów wymuszonych.

Co do jutrzejszego finału, to wydaje mi się, że właśnie Coco będzie stosowała dużo takich zagrań. Iga powinna grać po swojemu, czyli spokojnie, na przetrzymanie, a jak się nadarzy okazja to atak z forhendu lub bekhendu.

Nie wiem jak skrót, ale bilans zagrań przy siatce w całym turnieju:

Coco 76 ze skutecznością 66%

Iga 44 ze skutecznością 80%

Piłka na mączce odbija się wysoko a Iga doskonale się na mączce porusza, niech Coco sobie dobrze tę koncepcję przemyśli...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Zbig napisał:

Nie wiem jak skrót, ale bilans zagrań przy siatce w całym turnieju:

Coco 76 ze skutecznością 66%

Iga 44 ze skutecznością 80%

Piłka na mączce odbija się wysoko a Iga doskonale się na mączce porusza, niech Coco sobie dobrze tę koncepcję przemyśli...

I nawet potrafi niezauważenie odebrać skrót po podwójnym odbiciu😀

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda Zvereva. Znów mecz na bardzo wysokim poziomie. Co Rafa wyprawiał w tie-breaku, to chyba przejdzie do historii...niesamowite piłki bronił i posyłał, a przegrywał 2:6.
Gdyby nie paskudna kontuzja to Zverev miał szansę ten mecz wygrać. Kondycyjnie Nadal mógł nie dać rady. Chociaż czasem myślę, że on jest niezniszczalny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruud zasłużenie wygrał. Cilic tylko w pierwszym secie był lepszy. Później było już tylko gorzej - oprócz świetnych zagrań robił koszmarne błędy, denerwował się i kondycyjnie był słaby (pot mu wręcz kapał z twarzy). Chorwat jest bardzo niezrównoważonym graczem. Ruud przeciwnie - solidny i zrównoważony. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 lat zrobiło różnice, tak jak mówisz...za dużo wyrzuconych piłek z pewnych sytuacji. Ruud gra super precyzyjny tenis kojarzy mi się z Djoko i wydaje mi się, że Rafa może mieć problem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
On 6/2/2022 at 8:32 PM, dzarro said:

Jedno i drugie.

Ale żebu porównać jakościowo do rekordu Venus - to co najmniej dwie, trzy z najsłynniejszych pokonanych rywalek Igi takich jak Halep, Kerber, Andreescu, Osaka czy Kvitova musiałyby grać jak w swoich najlepszych sezonach. Bo niestety Sabalenki czy tym podobne Sakkari to plankton.

Może rzeczywiście trzeba kibicować tej młodej z Chin żeby mocniej przypakowała.Ale dzięki tej krzepie nie sypie się po byle czym jak Jedi albo Em. Jak ustabilizuje serwis to będzie groźna dla Igi na betonie. Kondycyjnie też może jej dotrzymywać kroku. Jednak Iga jest starsza 3 lata - jako 18-ka nie była tak dojrzała jak Coco.

Chinka nie musi nic przypakowywac bo bedzie za wolna.

 

Trudno porownywac dwa okresy, ale mowienie ze Iga wygrywa bo nie ma przeciwnikow jest bardzo dla niej krzywdzace. Pamietam jak poogladalem pierwszy jej mecz jeszcze chyba w 2020 i odrazu powiedzialem (mimo ze malo tenisa ogladam) ze jak na tenis kobiecy to jest inna jakosc. Bez obrazy dla tytulowej Radwanskiej, ale ona w swoim szczycie nie byla nawet blisko tego co reprezentuje obecnie Swiatek. Jedyny sposob w jaki Iga przy swoim poziomie motoryki moze obecnie przegrac to to co zdazylo sie w tamtym roku gdzie nie mogla sie poskladac mentalnie i znalesc koncentracji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coco bym nie skreślał. Może być groźna. Może być nieobliczalna. Jeżeli Iga nie będzie popełniać za dużo niewymuszonych błędów to powinna wygrać w 2 setach.

Kasatkina była zwyczajnie za słaba fizycznie, na Igę. Coco to co innego. Za 2-3 lata nabierze jeszcze większej masy mięśniowej (z Igą zresztą też tak było) i będzie bardzo groźna.

18 godzin temu, soundchaser napisał:

Szkoda Zvereva. Znów mecz na bardzo wysokim poziomie.

Sidor bardzo dobrze o nim powiedział. Niemiec w końcu chyba dojrzał. Za mecze z obydwoma Hiszpanami należy mu się wielki szacunek.

Zawsze miałem wrażenie, że nie zostawia na korcie tyle ile jest w stanie. W dwóch ostatnich meczach w końcu pokazał, że mu naprawdę bardzo zależy.

Jeżeli chodzi o młodych wilczków to wszyscy zachwycają się Tsitsipasem, a jakieś cały czas mam wrażenie, że jego największym sukcesem pozostanie pokonanie Rafy, choć przegrywał 0:2. Jakoś w ogóle go nie widzę, jako triumfatora Wielkiego Szlema.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komentują panowie - Furian i Lewandowski. Komentarza nie możma wyłączyć albo przestawić na inny. Szykuje się ciężkie popołudnie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, dzarro napisał:

Komentują panowie - Furian i Lewandowski. Komentarza nie możma wyłączyć albo przestawić na inny. Szykuje się ciężkie popołudnie..

Iga! Jesteś Wielka!

Gorszych ciuli niż Furian i Lewandowski nie ma. Musiałem finał oglądać bez dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.