Skocz do zawartości
IGNORED

Polski tenis po Radwańskiej


Jaro_747
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Madzia Linette niestety nie sprostała Kerber. Niby próbowała i w sumie mecz w miarę był wyrównany, ale skończył się dość szybko dwoma 3:6.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Meloman napisał:

I mam nadzieję, że ostatni. Trzeba wracać do obowiązków sponsorskich.

No i ją i Anglików pokarało za to pompowanie Princessy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Miroslav1 napisał:

i psuje do nie

😁

11 minut temu, dzarro napisał:

Pszczółka na razie żądli jak osa.

Tylko czy jej ew. wygrana będzie li wyłącznie jej osobistą, a jeżeli nie to dlaczego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Wracają do ulubionego tutaj spotkania, to co wczoraj za plastry miała królowa na policzku? Zacięła się przy goleniu czy co?
Było - na zatoki. Ułatwiały oddychanie.

Niestety problemem Mai jest dramatyczny deficyt siły ognia. Osorio-Serrano to przy niej mini-Serena. Pojawiające się porównania do Leylah też niezbyt trafne. Jedi ma nogi jak sprężyny i muskulaturę, która pozwala wyprowadzać dynamikę uderzeń z pracy całego ciała.
Te majowe dropszociki, lobiki i slajsiki fajnie się ogląda ale bez dodatku ostrzejszego repertuaru mogą nie wystarczyć na całe mecze.

Fajna dziołcha, od teraz moja ulubiona po Idze, ale ciężko jej będzie. Może Rydzykowa się jeszcze zborsuczy w 3 secie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem pierwszego seta ale  w 2 i 3 widać, że slajsy, skróty i moonballe nie robiły żadnej krzywdy Alison. Maja niestety na tak grajacą przeciwniczkę nie ma żadnej odpowiedzi. Jednak ważne cenne przetarcie w GS i podreperowanie budżetu. Zobaczyła, że duże turnieje to nie jakieś himalaje i może cześciej będzie grać w cyklu WTA, niestety jescze przeważnie przez kwalifikacje i w jej przypadku szczególnie bolesny jest brak pkt za Wimbledon.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, dzarro napisał:


Te majowe dropszociki, lobiki i slajsiki fajnie się ogląda ale bez dodatku ostrzejszego repertuaru mogą nie wystarczyć na całe mecze.

 

...i tak się stało....ale dziewczyna fajna i trzymam kciuki 

w drugim i trzecim secie dostała lanie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minutes ago, audiofan01 said:

Nie widziałem pierwszego seta ale  w 2 i 3 widać, że slajsy, skróty i moonballe nie robiły żadnej krzywdy Alison. Maja niestety na tak grajacą przeciwniczkę nie ma żadnej odpowiedzi. Jednak ważne cenne przetarcie w GS i podreperowanie budżetu. Zobaczyła, że duże turnieje to nie jakieś himalaje i może cześciej będzie grać w cyklu WTA, niestety jescze przeważnie przez kwalifikacje i w jej przypadku szczególnie bolesny jest brak pkt za Wimbledon.

Jednak jej doświadczenie wzieło górę. W pierwszym secie grala sporo gorzej, widac było ze styl Mai jest dla niej zaskoczeniem.  Potem się dostosowała i też zaczeła grać coraz lepiej z czasem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Nie widziałem pierwszego seta ale  w 2 i 3 widać, że slajsy, skróty i moonballe nie robiły żadnej krzywdy Alison. Maja niestety na tak grajacą przeciwniczkę nie ma żadnej odpowiedzi. Jednak ważne cenne przetarcie w GS i podreperowanie budżetu. Zobaczyła, że duże turnieje to nie jakieś himalaje i może cześciej będzie grać w cyklu WTA, niestety jescze przeważnie przez kwalifikacje i w jej przypadku szczególnie bolesny jest brak pkt za Wimbledon.
Może dostanie dziką kartę w Warszawie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem sobie konferencję Syrenki. Jakoś odmłodniała po tej porażce. Wyluzowana - zwłaszcza w porównaniu do konferencji po AO 2021. Ten Wimbledon wygląda na jakiś totalny spontan w stylu "wyrwijmy się na długi weekend do Londynu". Wg mnie na 100% zagra na UO.

Koledzy, już możecie planować celne komentarze i cięte riposty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
No to wszystkie nasze tenisistki okazały się jętkami jednodniówkami ,mam tylko nadzieję,że Iga nie.
Cuda się zdarzają, ale nie w każdej rundzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, triode napisał:

pierwszy raz oglądam małą Maję i jestem pod wrażeniem 🙂

trochę przypomina Cibulkową 🙂 jeżeli ktoś pamięta.

Pewnie że pamięta.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, triode napisał:

trochę przypomina Cibulkową

Tylko ze wzrostu, choć Maja lekko wyższa i delikatniejszej budowy. Styl, siła gry, zachowanie zupełnie inne. Generalnie raczej przeciwieństwo Cibulkowej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....jeżeli chodzi o Maję to moim zdaniem dziewczyna ma technikę gry tylko brakuje je siły/mocy tego jebnięcia ....tak to widzę...nie wiem na którym miejscu jest  w rankingu ale pewnie gdzieś daleko poza pierwszą setką....jej by się przydał ktoś taki jak Maciej Ryszczuk....

...dziś Iga....jestem ciekaw tego meczu, czy coś się poprawi w jej grze...trzymam kciuki....

...drugi mecz...Magda Fręch - z Giorgi zaprezentowała się  rewelacyjnie dlatego  liczę na wygraną....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wdając się w jakieś dyskusje wydaje mi się, że w drugim secie pierwszego meczu Iga trochę eksperymentowała korzystając z tego, że mecz miała pod kontrolą. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Jaro_747 napisał:

Nie wdając się w jakieś dyskusje wydaje mi się, że w drugim secie pierwszego meczu Iga trochę eksperymentowała korzystając z tego, że mecz miała pod kontrolą. 

Może i tak, jednak jeśli rzeczywiście to na bardzo dużym ryzyku bo przy stanie 1:3 i 0:40 i potem jeszcze w tym gemie dwa kolejne BP mogła gonić wynik z 1:4 i nie dogonić. Więc byłby 3. set. Chyba lepiej robić coś takiego cały czas będąc z przodu.

Może Iga znudzona łatwymi zwycięstwami sobie stawia takie zadania. Następne będzie: puszczam na 0:5 i 0:40 i pokażę wszystkim jak się z tego wychodzi🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy jej mecze staną się emocjonujące ponownie!

Zakładając, że oglądamy je od stanu

5 minut temu, audiofan01 napisał:

0:5 i 0:40

 

Pierwsze pięć gemów można sobie spokojnie darować

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Miroslav1 napisał:

...drugi mecz...Magda Fręch - z Giorgi zaprezentowała się  rewelacyjnie dlatego  liczę na wygraną....

Ale spotkania Fręch na tegorocznym WImbledonie to podobno jej prywatna sprawa i wg @dzarronie powinniśmy ich komentować.

2 godziny temu, audiofan01 napisał:

bo przy stanie 1:3 i 0:40

Dziwne, że tylko Ty i ja to zauważyliśmy. W tym momencie przez moment zrobiło mi się zimno. Jedna przegrana piłeczka i zrobiłoby się 1:4. Wtedy nerwy pewne i w sumie różnie to się mogłoby wtedy potoczyć. Na pewno szanse Fett wzrosłyby z iluzorycznych do przynajmniej jakiś kilkunastu, może więcej procent.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądząc po zeszłym roku - najgorszy wariant dla Igi to jednak 3 zbyt łatwe mecze. Normalnie wyrwanie Igi z trybu urlopowego byłoby zadaniem nieformalnej uczestniczki jej teamu do zadań specjalnych - czyli Danuty. Ale Danuta wzięła chorobowe.

Czy Cornet spełni podobną funkcję w R3? W R4 to już mogą się przytrafić panny rozrabiary. Tomljanovic może być niewygodna - bo chyba jeszcze nie grały z Igą, a trawa to jej teren. Jeśli Barbora dojdzie tak daleko - może być trochę podobnym przypadkiem jak zeszłoroczna Jabeur. Niby w H2H jest 2-0 dla Igi, ale z anty-tenisem nie ma żartów.

Jedno jest pewne, jeśli Iga dojdzie do R4 to w serii zwycięstw wyprzedzi Hingis i wejdzie do ekskluzywnego klubu 5 dominatorek wszechczasów- razem z Graf, Court, Evert i Navratilową.

7 minut temu, Meloman napisał:

Ale spotkania Fręch na tegorocznym WImbledonie to podobno jej prywatna sprawa i wg @dzarronie powinniśmy ich komentować.

 

Masz dziwną tendencję do czytania z niezrozumieniem - może ma to jakiś związek z odwróconym emotikonem, który dodajesz? To Ty napisałeś, że rozmawiamy o rzeczach nieistotnych (mecz Williams) a nie wielkich wydarzeniach (mecz Magdy). Pozwoliłem sobie na polemikę z tą, w mojej ocenie, karkołomną tezą. W przeciwieństwie do Ciebie nie pisałem czy temat Magdy jest wart rozmowy czy nie.  

Generalnie Twoje obsesje to Twoja sprawa, ale z pewną taką nieśmiałością sugerowałbym jednak by aż tak często się z nimi nie obnosić - choćby dlatego, że inni, na przykład piszący te słowa, mogą je mieć w dużym poważaniu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, Meloman napisał:

 

Dziwne, że tylko Ty i ja to zauważyliśmy. W tym momencie przez moment zrobiło mi się zimno. Jedna przegrana piłeczka i zrobiłoby się 1:4. Wtedy nerwy pewne i w sumie różnie to się mogłoby wtedy potoczyć. Na pewno szanse Fett wzrosłyby z iluzorycznych do przynajmniej jakiś kilkunastu, może więcej procent.

Jakbyś zajrzał do dziejów tak znielubionej przez siebie Sereny to byś wiedział, że cechą dominatorek jest to, że potrafią wygrywać przy stanie 1-1, 2-5 w półfinale szlama, i to z rywalką z top 10.  Czyli, jakby mogła powiedzieć Iga - "nie takie rzeczy wyprawiałyśmy z Mają na balangach w gimnazjum". 😜

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dzarro

Odwracanie kota ogonem. To Ty masz tendencje do stosowania bardzo często dziwnych porównać i metafor. Nie tylko w tym wątku. W większości  zresztą nietrafionych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.