Skocz do zawartości
IGNORED

Polski tenis po Radwańskiej


Jaro_747
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, dzarro napisał:

Sorki za taką wycieczkę ale  kompletnie nie kumam Twojego rozumienia sportu. Gdyby większość mistrzów miała mentalność, którą proponujesz to zrezygnowaliby z uprawiania sportu przed uzyskaniem pełnoletności...

Trochę cię chyba poniosło.

Jedno pytanie - patrząc na Serenę widziałeś jakiekolwiek szanse jej przejścia dalej jak do drugiej rundy? I to przy szczęśliwym losowaniu? Widziałeś miny Venus i mamusi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, audiofan01 napisał:

gram w tenisa nieprzerwanie od kilkudziesięciu lat

Bardzo dobrze. Ruch to zdrowie...zwłaszcza na emeryturze. ;-)

Ja też po szkółce grywałem często rekreacyjnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Trochę cię chyba poniosło.
Jedno pytanie - patrząc na Serenę widziałeś jakiekolwiek szanse jej przejścia dalej jak do drugiej rundy? I to przy szczęśliwym losowaniu? Widziałeś miny Venus i mamusi?
Serena jest sama sobie winna. Powinna zrobić normalny cykl przygotowawczy tak żeby zagrać jeden a najlepiej dwa turnieje przed W. W tym meczu widać było, że od roku nie grała - kompletnie nie umiała utrzymać koncentracji, żeby utrzymać przewagę(zresztą jak już ją miała to była dość miażdżąca). Ja po prostu widziałen mecze kilku zawodniczek z top 10 o dekadę, piętnaście lat młodszych z rywalkami podobnej klasy - te zawodniczki były jednak w normalbym cyklu treningowym i nie grały wcale lepiej od zardzewiałej Sereny. Pierwszy przykład to mecz Pliskovej na RG z jakąś Frncuską z Madagaskaru.. Akurat Pliskova wtedy wygrała po męczarniach- ale rywalka była niżej notowana niż Tan, styl miała podobny tyle, że nie walczyła do końca tak jak Tan.

Z tą porażką Sereny w godzinę z byle kim- to uwierzę jak zobaczę. To bardziej jest kwestia jej melodramatyzowania - niby chce grać ale już nie za bardzo chce trenować. Gdyby potrenowała na 60-70% tego co na AO2021 to nie miałaby szans z Igą i może 2-3 rywalkami w gazie. Z mimozami typu Badosa miałaby 50 na 50. Skoro zawodniczki z top 10 regularnie przegrywają z rywalkami z rankingiem 50-200 to mogłyby też przegrać z Sereną.

Jej czas się kończy. Jest zardzewiała. Chyb nie wie już czego chce, a mimo to obnaże miernotę WTA. Ten wczorajszy mecz nie miał może super "poziomu" ale i tak był ciekawszy niż wszystkie mecze kobiece na RG 2022 od fazy QF.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, soundchaser napisał:

Bardzo dobrze. Ruch to zdrowie...zwłaszcza na emeryturze. 😉

Chciałbym już być ale jeszcze sporo mi brakuje, a poza tym zawsze jest dylemat  :emerytura już teraz ale wiek ten co jest😃

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....Panowie, nie będę wymieniał kto, coby nie być posądzonym o cukrowanie 😉 ....lubię czytać wasze wpisy, w niektórych dosłownie czuć że gość ma do czynienia z tenisem ....może amatorsko ale zawsze....czasami te  komentarze tu na forum  są bardziej wnikliwe/precyzyjne/prawdziwe niż tych wszystkich fachowców których słyszę w tv.....koniec kropka...natomiast moje komentarze są na poziomie ostatniego meczu Huberta.....dlatego proszę o wyrozumiałość 😉 

....oglądałem wczoraj mecz Sereny....na początku kibicowałem tej drugiej, ale z czasem byłem za Sereną....jednego było pod dostatkiem - emocji....chwilami jakby to już był finał....podobało mi się....teraz dzień dzisiejszy....

...dziś Linette, Kawa i Chwalińska....jak myślicie, która ma największe szanse.....z tego co czytałem to Linette jest jakby w najlepszym położeniu....chciałbym żeby wszystkie trzy dziewczyny wygrały ale ja daje największe szanse Chwalinskiej....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież Serena równie dobrze mogłaby wygrać i wtedy nie byłoby całego gadania, że powinna umieć zejść ze sceny wcześniej. Starała się jak mogła i brawa jej za to. Technicznie nadal jest świetna, a i potrafi dochodzić do wielu piłek mimo swojej tuszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak z klasą wykorzystywać dzikie karty, pokazał Ivanisevic w 2001. Jak dla mnie tenisowe wydarzenie wszechczasów. Niestety małe szanse na powtórkę, z uwagi na spowolnienie nawierzchni tradycyjnie szybkich.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Miroslav1 napisał:

dziś Linette, Kawa i Chwalińska....jak myślicie, która ma największe szanse.....z tego co czytałem to Linette jest jakby w najlepszym położeniu....chciałbym żeby wszystkie trzy dziewczyny wygrały ale ja daje największe szanse Chwalinskiej....

Obawiam się, że wszystkie polegną. Faktycznie Maja może sprawić niespodziankę, bo ma nieoczywisty styl gry choć jak pokazał drugi set z Siniakową, która zaczęła sobie lepiej z tym radzić i gdyby doprowadziła do 3. seta to mogłaby wygrać. Riske taktycznie będzie przygotowana i zaskoczona grą Polki nie będzie pytanie czy to wdroży i jak Maja zareaguje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Jaro_747 napisał:

Jedno pytanie - patrząc na Serenę widziałeś jakiekolwiek szanse jej przejścia dalej jak do drugiej rundy?

61 winnerów to niezły wynik, nawet jak na 3-setówkę...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Zbig napisał:

61 winnerów to niezły wynik, nawet jak na 3-setówkę...

No i co z tego? Jak stała w miejscu i dostała piłkę na rakietę to łoiła.

2 godziny temu, soundchaser napisał:

Przecież Serena równie dobrze mogłaby wygrać i wtedy nie byłoby całego gadania, że powinna umieć zejść ze sceny wcześniej. Starała się jak mogła i brawa jej za to. Technicznie nadal jest świetna, a i potrafi dochodzić do wielu piłek mimo swojej tuszy.

Przecież o tym pisałem. Francuzka grała taktycznie słabiutko a i tak wygrała. Lepsza zawodniczka rozniosłaby Serenę w dwóch szybkich setach.

Technika zostaje najdłużej, ale z tym do pokazówek, mogła by występować z Bahramim :-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszecie Panowie w sumie o mało istotnym meczu, a nic na temat wielkiego sukcesu Fręch na Włoszką.

Poza tym pięć naszych pań awansowało, a Wy o amerykańskiej emerytce cały czas.

Widać, że Iga "pcha" pozostałe dziewczyny i motywuje.  Ja się Was grzecznie pytam czy jest jeszcze jakiś kraj. który ma tyle zawodniczek w drugiej rundzie? Hę?

4 godziny temu, dzarro napisał:

Z tą porażką Sereny w godzinę z byle kim- to uwierzę jak zobaczę.

Ale raczej już nie uwierzysz.

Poza tym akademickie wywody tworzysz na jej temat. Ja tego nie kupuję.

4 godziny temu, Miroslav1 napisał:

natomiast moje komentarze są na poziomie ostatniego meczu Huberta.....dlatego proszę o wyrozumiałość 😉 

Jezu! Ale przecież, aby być kibicem, wcale nie trzeba uprawiać danego sportu. W moim wypadku musiałaby być to pełna lekka atletyka, snooker (genialny sport!), pływanie i właśnie tenis.

Czy słuchając muzyki muszę być muzykiem, choćby amatorem? No proszę Cię! Litości.... Miejmy umiar.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno. Niby nie miało być pompowania balonika dla Hubiego, rozumiem przez naszą zaściankową mentalność w stylu corocznego przypominania bramki Domarskiego na Wembley, ale prawda jest taka - bez wiary, nie ma zwycięstwa.

Jeżeli nie miałoby być to teraz, to ja się pytam KIEDY? Skoro tydzień wcześniej w bardzo dobrym stylu wygrał w Halle. Kiedy nie ma Ruskich. Kiedy nie gra Beret i Chili z powodu pozytywnego testu. Kiedy nie ma Zvereva z wiadomych względów. Kiedy Djoko cały czas to nie Djoko... I tak dalej...

No to ja się pytam do Was - no to kiedy???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Meloman napisał:

Piszecie Panowie w sumie o mało istotnym meczu, a nic na temat wielkiego sukcesu Fręch na Włoszką.

 

Nie rozmieszaj mnie. Bardzo fajnie, że nasze dziewczyny wygrywają - będę im kibicował (z obcych kibicuję tylko Fernandez, której nie ma).  Zwycięstwo Magdy Fręch jest na pewno jej osobistym sukcesem - gratulacje i tak dalej. Już w skali polskiego tenisa - nie jest to jakiś wielki wyczyn, bo jednak zawodników/zawodniczek które zrobiły minimum QF (nie R2) szlema mamy kilkoro . Tym bardziej, że Giorgi to nie Serena  - ani nie Barty, Jabeur czy Svitolina(które ograła Linetka). 

 

Równie dobrze, w wątku muzycznym, mógłbyś powiedzieć, że nie ma sensu debatować o słabym nagraniu Otella Verdiego i zmierzchu kariery, odtwórcy roli tytułowej, Jonasa Kaufmanna, który niepotrzebnie porywa się z motyką na słońce i mierzy siły na zamiary(trochę jak Serena na Wimbledonie). Przecież mamy inne, epokowe wydarzenie muzyczne - "Siekiera" się reaktywowała i wydała singiel!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez dzarro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?”

- Friedrich Nietzsche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, Meloman napisał:

 

Jezu! Ale przecież, aby być kibicem, wcale nie trzeba uprawiać danego sportu. W moim wypadku musiałaby być to pełna lekka atletyka, snooker (genialny sport!), pływanie i właśnie tenis.

Czy słuchając muzyki muszę być muzykiem, choćby amatorem? No proszę Cię! Litości.... Miejmy umiar.

...pewnie że masz rację że nie trzeba uprawiać danej dyscypliny by....to co napisałem moim zdaniem nie jest brakiem umiaru/rozsądku, pewnie zle to wytłumaczyłem......spróbuję jeszcze raz ale nie mam pewności czy zrobię to dobrze 😉 ....przez lata trenowałem Judo i rozmowa z kimś kto też to trenował jest inna niż tylko z ''czystym'' kibicem.... może już wystarczy mojego kombinowania....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Meloman napisał:

 

Czy słuchając muzyki muszę być muzykiem, choćby amatorem? No proszę Cię! Litości.... Miejmy umiar.

Nie musisz ale  z wypowiedzi wynika, że masz wiedzę na ten temat, to Twoje wypowiedzi stają się bardziej wiarygodne. Są zagadnienia, w przypadku których opinia subiektywna typu lubię/nie lubię jest w pełni uzasadniona - są inne, gdzie to nie działa. Np. w tenisie, niektóre uderzania, zwłaszcza z perspektyw TV, wydają się niezbyt trudne - w rzeczywistości są bardzo trudne, więc jak ktoś nazwie zawodnika patałachem - to raczej z siebie robi patałacha. Np. wszyscy narzekamy ma poziom serwisu - co nie zmienia faktu, że jest to ekstremalnie trudny element i pewnie nawet "pacnięcia" Medison Brengle są poza zasięgiem zwykłego amatora grającego dla przyjemności. 

Jeśli wiem, że jakaś osoba robi dobre zdjęcia - to bardziej poważnie potraktuję jej pozytywną opinie na temat zdjęcia, które nie przypadnie mi do gustu. Nie zmienię oceny lubię/nie lubię ale przyjmę do wiadomości np. że to zdjęcie jest trudne od strony technicznej. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, Meloman napisał:

Jeżeli nie miałoby być to teraz, to ja się pytam KIEDY? Skoro tydzień wcześniej w bardzo dobrym stylu wygrał w Halle.

Fuksy się zdarzają, nawet Hubiemu.
Ot - trafił z formą, która rosła w trakcie turnieju, a w finale pokonał wyjątkowo słabo dysponowanego Medvedeva.
Zawsze powtarzam do znudzenia - dyspozycja dnia to najważniejszy czynnik wpływający na końcowy sukces (oprócz oczywiście umiejętności i łutu szczęścia).
Po turnieju w Halle Hubiemu forma zdechła, więc zwalił na dolegliwości żołądkowe.

56 minut temu, dzarro napisał:

Przecież mamy inne, epokowe wydarzenie muzyczne - "Siekiera" się reaktywowała i wydała singiel!

Też mi wydarzenie. Phi...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pani Aneta pożegnała się z turniejem. A Niemeier zagrała jak dla mnie chyba najlepszy dotychczas kobiecy tenis w tym turnieju. Czyste mocne precyzyjne uderzenia.  Jeśli tak dalej pogra, to widzę ja bardzo daleko. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pit66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, dzarro napisał:

Jeśli wiem, że jakaś osoba robi dobre zdjęcia - to bardziej poważnie potraktuję jej pozytywną opinie na temat zdjęcia, które nie przypadnie mi do gustu. Nie zmienię oceny lubię/nie lubię ale przyjmę do wiadomości np. że to zdjęcie jest trudne od strony technicznej. 

Idąc tokiem Twojego rozumowania, to powinniśmy wszyscy zobaczyć jak gra w tenisa nasz forumowy Kolega Audiofan, który chwalił się, że gra całe życie, aby na tej podstawie ocenić wiarygodność merytoryczną jego wpisów. 😜

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym jeszcze zwrócić uwagę, że tzw. kibicowanie to nic innego jak pasja. hobby. Jeden przeżywa to mocniej, inny słabiej. Jeden ma większe wymagania wobec zawodników czy drużyn, inny cały czas będzie usprawiedliwiał porażki.

Są też kibice sezonowi oraz najgorsi - tacy, który kibicuje w imię mody lub tylko wygranym. 

Godzinę temu, dzarro napisał:

Zwycięstwo Magdy Fręch jest na pewno jej osobistym sukcesem

Ale tak można napisać o każdym zwycięstwie, każde zawodnika.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Meloman napisał:

Widać, że Iga "pcha" pozostałe dziewczyny i motywuje.  Ja się Was grzecznie pytam czy jest jeszcze jakiś kraj. który ma tyle zawodniczek w drugiej rundzie? Hę?

USA 8 na wczoraj, Rumunia 6

22 minuty temu, soundchaser napisał:

jak gra w tenisa nasz forumowy Kolega Audiofan,

Przyjeżdżaj, zagramy, będziesz mógł osobiście się przekonać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem z innej beczki.

Podglądam właśnie dwa równolegle rozgrywane mecze, Dżoko i Pliskowej.

Mówcie co chcecie ale oni obydwoje wyglądają na conajmniej przyrodnie rodzeństwo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tak można napisać o każdym zwycięstwie, każde zawodnika.
I dlatego to nie podpada pod wielkie wydarzenie. Porażka Sereny też nie ale na upartego - bardziej pasuje do tego określenia. Nie licząc krecza z zeszłego roku to chyba drugi przypadek w jej karierze kiedy odpadła w R1 szlema.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, dzarro napisał:

I dlatego to nie podpada pod wielkie wydarzenie. Porażka Sereny też nie ale na upartego - bardziej pasuje do tego określenia. Nie licząc krecza z zeszłego roku to chyba drugi przypadek w jej karierze kiedy odpadła w R1 szlema.
 

Jeszcze RG2012 - przegrana w R1 z Virginie Razzano

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
No i pani Aneta pożegnała się z turniejem. A Niemeier zagrała jak dla mnie chyba najlepszy dotychczas kobiecy tenis w tym turnieju. Czyste mocne precyzyjne uderzenia.  Jeśli tak dalej pogra, to widzę ja bardzo daleko. 
Gabi to samo. Obie z bajglem w drugim secie. A to ponoć Serena nie trzyma diety.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, dzarro napisał:

Przecież mamy inne, epokowe wydarzenie muzyczne - "Siekiera" się reaktywowała i wydała singiel!

Naprawdę???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.