Skocz do zawartości
IGNORED

Polski tenis po Radwańskiej


Jaro_747
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dla Igi drabinka-marzenie. Normalnie R4 i QF wypadałoby jako ciężkie - ale z tą formą to ani Barbie ani Garbie raczej nie dostąpią zaszczytu porażki z Młodą Monarchinią i zadowolą się porażką z kimś spoza top 100. Chyba, że gdzieś w sekcji czai się Beatrycze - ale też będzie to już raczej wypsztykana Beatrycze.

A co z Sereną?
Ta Harmony może dać radę. Wykrakałem Sarę - jak weźmie Serenę na przeczekanie to będzie "finita la commedia".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, audiofan01 napisał:

Gdyby Krejcikova była w formie to jedyna, której można się na poważnie obawiać ale myślę, że nie zajdzie na tyle daleko żeby spotkać się z Igą. Zagadką jest Putincewa bo miewa "dni konia" i może być groźna. Najważniejsze będą pierwsze 2 rundy, które pokażą jak Iga v. 3.0 radzi sobie na trawie, bo poprzednie wersje Igi na trawie szału nie robiły.

A ja bym nie skreślał Teichmann, forma Krejcikovej nie jest na tyle stabilna żeby koniecznie miała dojść do czwartej rundy.

Kovinic na szczęście nie jest specjalistką od gry na trawie więc pierwsze dwie rundy Iga powinna przejść bez większych problemów. W trzecie Cornet albo Putincewa i tu już może coś się dziać. Ale jakby nie patrzeć los dał Idze szansę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jaro_747

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Los dał szansę? Iga ma wszystko w swoich rękach, a raczej w jednej ręce.
Jest najlepsza? To niech to wykorzystuje i wygrywa ile się da.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, soundchaser napisał:

Los dał szansę? Iga ma wszystko w swoich rękach, a raczej w jednej ręce.
Jest najlepsza? To niech to wykorzystuje i wygrywa ile się da.

Rozumiem dydaktyczno-filozoficzny wydźwięk, ale ja jak najbardziej konkretnie. Chodziło mi o to, że Iga ma szansę rozegrać się i złapać właściwy rytm zanim trafi na naprawdę trudne rywalki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Moim zdaniem jeśli nie pojawi się jakaś rewelacja w stylu tej Chinki z RG, a Iga utrzyma swoją formę i dyspozycję dnia, to powinien być kolejny Szlem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie sukcesy Ostapienko są godne uwagi , gra zdecydowanie , siłowo i precyzyjnie a na trawie to są same atuty !! Zameldowała się w finale turnieju Estbarn wygrywając gładziutko z Camilą Giorgi !!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, modrzew47 napisał:

turnieju Estbarn

to jakiś nowy turniej? a jakie to te „ostatnie sukcesy” Ostapienko czyżby coś mi umknęło🤔?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, audiofan01 napisał:

to jakiś nowy turniej?

Oczywiście miało być w Eastbourne WTA 500 Rothesay Internacjonal i dzisiaj jest finał z udziałem właśnie Ostapienko .

9 godzin temu, audiofan01 napisał:

jakie to te „ostatnie sukcesy” Ostapienko czyżby coś mi umknęło🤔?

Ano takie , że wato zobaczyć jak sobie radzi ta Ostapienko , bo radzi sobie całkiem dobrze a Iga już z nią przegrywała do tego trawa i może być potknięcie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, modrzew47 napisał:

Internacjonal

to gdzieś w Hiszpanii?😉 

Wiem, czepiam się ale jak już się wysiliłeś i podałeś całą nazwę to szkoda, że znowu z błędem.

Godzinę temu, modrzew47 napisał:

bo radzi sobie całkiem dobrze

jeśli to miara sukcesu to OK, ale Eastbourne odpuściło wiele zawodniczek, które będą się liczyć w Wimbledonie. Fakt, Ostapenko jest ostatnią, która wygrała z Igą i potem cały turniej ale to wszystko co w tym roku pokazała. Jest chimeryczna, z nadwagą i w innej połówce, więc Idze nie zagraża, a jej dojście do finału jest wielce nieprawdopodobne. R3 to moim zdaniem wszystko co może osiągnąć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostapenko bym tak szybko nie skreślał. Poza tym co post, to tylko wskazujecie, że dana zawodniczka to dalej niż konkretna runda nie awansuje. A przecież ktoś do tych choćby QF musi dotrzeć.

Na poniedziałek zapowiadają deszcz na Wimbledonie. Na szczęście niewielki. Gorzej z czwartkiem (całkiem deszczowym) i piątkiem (trochę lepiej).

59 minut temu, audiofan01 napisał:

Wiem, czepiam się ale jak już się wysiliłeś i podałeś całą nazwę to szkoda, że znowu z błędem.

😁

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Meloman napisał:

Ostapenko bym tak szybko nie skreślał.

Ona ma umięjętności czysto sportowe, żeby wygrać Wimbledon ale jej problem polega na tym, że bardzo rzadko jest w stanie grać dobrze dłuższą serię, więc po dzisiejszym finale z Kvitovą, który może nawet wygra prawdopodobnie, jak zwykle, nie pogra równie dobrze w kolejnym turnieju.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd ta pewność , że w kolejnym turnieju nie pogra ? To okazywanie własnego chciejstwa i przewidywanie na zasadzie pogody. Pożyjemy zobaczymy , ja osobiście nie jestem fanem Ostapienko , zwróciłem delikatnie tylko uwagę na jej formę i dobrą grę na trawie a to , że ma nasrane we łbie każdy kto ogląda tenis doskonale wie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostapienko rozbita przez Kvitovą , mina Ostapienko nie do zapomnienia.

Widać , że gra się tak jak przeciwnik pozwala. Kvitova na wiele jej nie pozwoliła 7 asów i returny zapewniły jej zwycięstwo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, modrzew47 napisał:

Ostapienko rozbita przez Kvitovą , mina Ostapienko nie do zapomnienia.

Widać , że gra się tak jak przeciwnik pozwala. Kvitova na wiele jej nie pozwoliła 7 asów i returny zapewniły jej zwycięstwo.

😀😃😃

Jak teraz prognozy przed Wimbledonem?😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ostapienko rozbita przez Kvitovą , mina Ostapienko nie do zapomnienia.
Widać , że gra się tak jak przeciwnik pozwala. Kvitova na wiele jej nie pozwoliła 7 asów i returny zapewniły jej zwycięstwo.
Akurat Ostapienko zachowała się jakby ją kosmici podmienili. Nawet przy siatce objęła Petrę. Na miejscu jej sztabu wpadłbym w panikę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"W poniedziałek rozpocznie się trzeci wielkoszlemowy turniej w 2022 roku - Wimbledon. Pierwszego dnia zmagań na trawiastych kortach w Londynie zaprezentuje się pięcioro polskich tenisistów.

Mecz Hurkacza z Dawidowiczem-Fokiną zacznie się o godzinie 12 na korcie numer trzy. O tej samej porze na korcie numer 16 swoje spotkanie zacznie Chwalińska (172. WTA) z Kateriną Siniakovą (63. WTA).

Na tym samym korcie po Polce i Czeszce, ok. godziny 14, Kamil Majchrzak (91. ATP) zagra z Thanasim Kokkinakisem (82. ATP).
Również ok. 14 na korcie numer 10 Katarzyna Kawa (92. WTA) zmierzy się z Kanadyjką Rebeccą Marino (107. WTA), a ok. 16 na korcie numer 17 Magda Linette (66. WTA)  z Meksykanką Fernandą Contreras Gomez (153. WTA).

Oczywiście wszystkim życzę jak najlepiej, ale realnie to obstawiam że przejdą Hurkacz, Kawa i Linetty. Kokkinakis na trawie jest dla mnie kompletną zagadką więc Majchrzaka nie skreślam. Gdyby Chwalińska wygrała z Siniakową to byłby to dla niej sukces dużego kalibru, na pewno będę trzymał kciuki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.06.2022 o 13:09, modrzew47 napisał:

osobiście nie jestem fanem Ostapienko ,

...a można w ogóle być jej fanem?

Jak widzę tą niezgrabną z nadwagą, nieproporcjonalnie zbudowaną (jak na soortsmankę), do tego z wqurwiającymi fochami dużego złośliwego bachora...to z niesmakiem odwaracam wzrok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostapienko  czasami potrafi byc tak wk***iająca że chyba ją polubię 😉 ...złośliwy bachor to chyba odpowiednie określenie 🙂....ona manie bardziej śmieszy niż denerwuje ...co do wyglądu i  nadwagi - nie komentuję .... 

bardziej na nerwy działa mi Sabalenka....niech tam....

Panowie, co możecie powiedzieć na temat gry Chwalińskiej? ...ile może zwojować na Wimbledonie....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, audiofan01 napisał:

Serie A ma przerwę wakacyjną, to Karol pomyślał, że sprawdzi się w tenisie😉

Hihihi...

Cały czas mi się myli. Tak już chyba zostanie ;-).

Bo wiesz - tu piłka i tam piłka. Tu trawa i tam trawa ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jaro_747

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Miroslav1 napisał:

Panowie, co możecie powiedzieć na temat gry Chwalińskiej?

Nie widziałem jej obecnej gry, w czasach juniorskich wróżono jej co najmniej takie sukcesy jak Idze ale wpadła w kłopoty mentalne, depresję itp. Teraz się odbudowuje i wszystko jest możliwe. W jej przypadku bardzo szkoda, że nie ma pkt za Wimbledon bo już awans do gł. drabinki dałby jej skok w rankingu o jakieś 20-30 pozycji i mogłaby grać w kwalifikacjach większych turniejów.

3 minuty temu, Jaro_747 napisał:

Bo wiesz - tu piłka i tam piłka. Tu trawa i tam trawa ...

No i Karol też tak sobie pomyślał🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widziałem mecz Chwalińskiej z Coco, nawet coś o nim pisałem. Grała całkiem fajnie, według mnie ma szanse na następną rundę ale będzie ciężko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Miroslav1 napisał:

Panowie, co możecie powiedzieć na temat gry Chwalińskiej? ...ile może zwojować na Wimbledonie....

Siniakova dochodziła w Wimbledonie do 3 rundy, ale w tym roku gra dość słabo w singlu.  To jest bardziej pytanie o potencjał Mai, na które raczej trudno odpowiedzieć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo Maja LOB Chwalińska!!!

Oby tylko pieprzona przerwa jej nie zaszkodziła, bo Siniakowej może tylko pomagać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez iro III
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagranie Mai pólwojeja przy siatce jako skrót...no no...

Ciekawe czy po przerwie Siniakowa nadal bedzie mieć w oczach dwa wielkie znaki zapytania 😳

Gdzie Hurkatcza można widzieć?

U niego nie pada?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.