Skocz do zawartości
IGNORED

Kabel wpływający na brzmienie


J.Jerry
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, malikali napisał:

Poukładana, ale nie odfiltrowana, no i ciśnienie małe ?

A wiadomo, że jak spadnie napięcie to lipa jest.

Dysza ma układać a nie filtrować czy stabilizować...
Od filtrowania jest filtr a od stabilizacji jest stabilizator...

To nie wieś 70lat gdy trzeba było autotransformatorów by TV pooglądać ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Kalasanty Ciaputko napisał:

Dysza ma układać a nie filtrować czy stabilizować...

Układać może ale i ścieki ?

4 minuty temu, Kalasanty Ciaputko napisał:

Od filtrowania jest filtr a od stabilizacji jest stabilizator...

Zgadza się, czego oczywiście nie może zrobić sieciówka.

4 minuty temu, Kalasanty Ciaputko napisał:

To nie wieś 70lat gdy trzeba było autotransformatorów by TV pooglądać ...

Myślałem że poruszamy się w rozumieniu czysto hipotetycznym ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, malikali napisał:

Układać może ale i ścieki ?

Zgadza się, czego oczywiście nie może zrobić sieciówka.

Myślałem że poruszamy się w rozumieniu czysto hipotetycznym ?

Jeżeli Ty z premedytacją chcesz do gniazdka gdzie właśnie pracuje spawarka podłączać wzmacniacz to wybacz, nie liczyłbym że cokolwiek ułoży sinusoidę.
W rozumieniu czysto hipotetycznym powiadasz, hmm...?
Kto o zdrowych zmysłach zakłada dyszę laminarną na odpływ z szamba?
Tak czysto hipotetycznie oczywiście  ? .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd wiadomo, co jest podłączone u sąsiadów? Może spawarka, betoniarka, czy inne "dziwactwa"?

To inaczej: przejechałeś 10 km rowerem po bruku, a ostatnie 30 m od bramy do domu asfaltowym podjazdem- czujesz się komfortowo?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, .:Gerard:. napisał:

@Chicago Myślałem ze jesteś trochę inny, wiesz ze Soud wziął na słuch i sie pomylił, 
Posłuchałem i tez bym się pomylił w twojej manipulacji bo pierwsze wskazałbym trąbkę a ty ją celowo pominąłeś

1. Trąbka, pewnie z tłumikiem
2. Sax Tenor
3. Sax Alt

 

 

 

Widzę, że masz drogi Gerardzie jakieś problemy, ale z tymi problemami to raczej nie do mnie. Daj sobie po prostu spokój z tym tematem, bo widać że cierpisz. Trzeba być naprawdę niesprawnym, żeby take cuda wypisywać. Gdzie ty widzisz młody człowieku manipulację? Wypisujesz bzdurę za bzdurą, ale to nie jest mój problem. Sam się oceń. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Chicago napisał:

Widzę, że masz drogi Gerardzie jakieś problemy, ale z tymi problemami to raczej nie do mnie. Daj sobie po prostu spokój z tym tematem, bo widać że cierpisz. Trzeba być naprawdę niesprawnym, żeby take cuda wypisywać. Gdzie ty widzisz młody człowieku manipulację? Wypisujesz bzdurę za bzdurą, ale to nie jest mój problem. Sam się oceń. 

Manipulacja polega na tym, ze gdybyś napisał, jest trzech muzyków grających na instrumentach dętych takich i takich, wskażcie kolejność, to prawdopodobnie by sie Sound nie pomylił 

Ja nie cierpię ze ktoś sie pomylił, staram sie w życiu byc uczciwym, przyjaznym i pomocnym dla ludzi, znają mnie ze szczerości,
nie telepie mnie po kolejnych ocenach mojej osoby, ocenie moich wpisów, a wystarczy wrócić i poczytać ostatnie strony, dodatkowo to przyklepywanie, nawet nie napisze z czym mi się to kojarzy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że jednak masz poważny problem z sobą. Bełkoczesz przyjacielu i nie chce mi się już z tobą gadać. 10/4

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, porlick napisał:

A skąd wiadomo, co jest podłączone u sąsiadów? Może spawarka, betoniarka, czy inne "dziwactwa"?

To inaczej: przejechałeś 10 km rowerem po bruku, a ostatnie 30 m od bramy do domu asfaltowym podjazdem- czujesz się komfortowo?

Będąc w Mikołajkach wybraliśmy się na wycieczkę rowerową... Mazurski Park Krajobrazowy piękna sprawa...
Jedno zastrzeżenie, droga rowerowa biegnąca przez puszczę przez chyba 10 kilometrów jest z kamieni ? ... Wiesz jaką ulgę poczułem wjeżdżając na równiutki asfalt... Myśleliśmy że nam nadgarstki odpadną, kto wymyślił drogę rowerową z kamieni  ?

po jej przejechaniu wszyscy zgodnie stwierdziliśmy że wolimy nadrobić 30km niż wracać tą samą trasą ... trasa koło jeziora Łuknajno może ktoś kojarzy ?
Ulgę po zjechaniu na asfalt pamiętam do dziś ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Chicago napisał:

Widzę, że jednak masz poważny problem z sobą. Bełkoczesz przyjacielu i nie chce mi się już z tobą gadać. 10/4

Nie działa na mnie twoja napompowana bez umiaru arogancja, może w twoim otoczeniu to akceptują

Dla mnie ostatnimi zagrywkami jesteś zwykłym cwaniakiem który rajcuje się poniżaniem innych, od teraz omijam twoje wpisy i mam nadzieje ze słowa dotrzymasz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez .:Gerard:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie ten przygłupi i niejasny tekst o mojej manipulacji wqrwił i ponieważ dotyczy to nie tylko mnie, ale i usera którego lubię, czyli Sounda, więc jeszcze raz odtworzę proces, żeby cymbalista posądzający mnie o manipulację dokładnie przeczytał i utrwalił sobie we łbie, że o żadnej manipulacji nie było mowy. Była to grzeczna propozycja i test na słuch w domenie rozróżnienia instrumentów. Nie może być tak, że jakiś ignorant będzie ze mnie robił manipulanta, więc przeczytaj sobie  Gerardzie wszystko jeszcze raz, przeanalizuj, zastanów się nad sobą i paradoksalnie nad swoją manipulacją, choć wątpię w twoją świadomość . Co ma piernik do wiatraka, czyli co ma trąbka do saksofonów w tym konkretnym przypadku i teście na rozróżnienie altu i tenoru we 'Flamenco Sketches', to zabijcie mnie, ale nie wiem '-)

Zaczęło się od tego:

W dniu 23.04.2019 o 14:18, Chicago napisał:

Oj tam - ludzie nie słyszą nawet tego co ewidentnie słychać, a co dopiero to, czego nie słychać lub co może być albo marginalne, albo zupełnie pominięte. Przykład? Niech będzie pierwszy z brzegu - akurat tak się składa, że wałkuję po raz n-ty Kind of Blue z okazji urodzin tej płytki. I o co chodzi? Chodzi o to, że niech słyszący wskażą, które partie saksofonów należą do Coltrane, a które do Adderleya - a przecież to ewidentnie słychać. Nie będę robił testu, bo wszyscy zaraz pouciekają i pochowają się po kątach, ale niech każdy sam sobie bez wspomagania żródłową teorią przeprowadzi odsłuch i wskaże prawidłową odpowiedż. Uważam, że to ciekawe doświadczenie i dobitnie świadczące o słuchu, a nie tam jakieś q kable - co to ma za znacznie w muzyce, jakie q kable? Do dzieła!

 

W dniu 23.04.2019 o 15:05, Chicago napisał:

Co za bzdury wypisujesz Sound? Czy uważasz, że 'słyszeć', to znaczy słyszeć kable? Człowieku! Ani na chwilę nie zagrzałbyś miejsca w jakimkolwiek zespole kierując sią taką dewizą. Słowo 'słyszeć' w kontekście muzyki odnosi się do zupełnie innej rzeczywistości, niż ta, którą tu niestety mój bracie przedstawiasz. Aleś walnął bąka!

 

W dniu 23.04.2019 o 15:18, soundchaser napisał:

Chicago - tak, masz rację.
Nie do końca zrozumiałem o co Ci chodzi, więc edytowałem, ale nie wiem czemu po 5 minutach "nowy silnik" odrzucił mi nowy tekst.

A chodziło mi o to, że odróżnienie partii saksofonów nie stanowi problemu dla kogoś takiego jak Ty, czyli zaangażowanego jazzoholika, który zna styl gry muzyków dokładnie.
Na podobnej zasadzie wprawny słyszący potrafi zbadać wpływ kabli na brzmienie.

 

W dniu 23.04.2019 o 15:20, Chicago napisał:

Nota bene, między saksofonem altowym, a tenorowym jest dośc spora różnica - choć faktycznie, mniej obeznani mogą tej różnicy nie wyłapać i będą im się te dżwięki mylić, choć deklarują, że kabel słyszą. Ale szopa! Eksperyment powinien polegać na wstępnym wysłuchaniu materiału ze świadomością co to jest alt, a co to jest tenor i jak to brzmi, a pożniej wskazaniu prawidłowych dżwięków. Nie ma w tym nic nadzwyczajnego i jest to jak najbardziej rzetelny test na słuch muzyczny, który sobie można wykonać samemu w domu, bez presji i bez zaciskania pośladów. Kabel i jego słyszalność nie ma w istocie muzyki i muzycznego słuchu praktycznie żadnego znaczenia, bo alt i tenor słychać równie dobrze na 'ciemnym kablu' jak i 'jasnym' i tak samo jest w równym stopniu rozróżnialny. Jazzoholizm lub jakikolwiek inny progholizm nie ma tutaj absolutnie żadnego znaczenia. Znaczenie ma zupełnie co innego. Tak w ogóle jak słucham i czytam te opowieści o słuchu w wydaniu audiofilskim, to jednak dochodzę do wniosku, że audiofile praktycznie nic nie słyszą, oprócz tych swoich wyimaginowanch bredzeń na temat brzmienia kabli i wtyczek, ani nieprzydatnych, ani ważnych w domenie muzyki. Natomiast tego co powinni słyszeć, to albo nie dostrzegają, albo w ogóle nie słyszą.

 

W dniu 23.04.2019 o 15:27, soundchaser napisał:

Zgadza się. Ale uwierz mi, że nie każdy słyszący kable odróżni te dwa saksofony, bo oni sprawdzają brzmienie pod kątem jakości, a nie pod kątem różnicowania podobnie grających instrumentów.
Ale ja oczywiście mogę Cię zapewnić, że saksofon tenorowy od altowego odróżniam bez problemu. ?

 

W dniu 23.04.2019 o 15:37, Chicago napisał:

OK. Poniższy clip, to 'Flamenco Sketches'. Kto gra pierwszą partię saksofonu, a kto drugą.Wiadomo, że jeden to alt, a drugi to tenor. Who is who?

 

Moje pytanie i sugestia testu nie brały pod uwagę żadnej qrwa trąbki - chodziło o dwa występujące w utworze saksofony, o czym wyrażnie napisałem. Nie podejrzewałbym nigdy, że trzeba audiofilom tłumaczyć co to jest trąbka, a co saksofon i które partie należą do brassów, a które do wood winds, przecież to niemalże oczywiste, choć nie dla wszystkich jak widać  -  tak Gerard, to była dedykacja dla ciebie. Now is done!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Sine Metu

(Konto usunięte)
Tak jak lubię (...) fasolkę po bretońsku


Zielona fasolka szparagowa z bułką tartą na maśle - pychota
Skąd się bierze u sceptyków ta mania wielkości i nieodparta chęć poniżania innych?
Może paradoksalnie z kompleksu niższości...
A kto sobie "przedłuża" kabelkami?
A w przypadku słyszenia, to albo się słyszy albo nie. Jak się nie słyszy, to, po prostu trzeba się z tym pogodzić a nie strzelać fochami .


Dokładnie. Jak się nie słyszy brzmienia instrumentów, to nie ma co opowiadać głodnych kawałków o brzmieniu bezpieczników sieciowych
A'porpos wody... Wiesz co to dysza laminarna ?  Nikt nie wnika jak bardzo zardzewiałymi rurami ta woda dociera do dyszy. Tylko wodę widać a prądu nie...
Może to na takiej zasadzie działają kable elektryczne... nie wiem, kombinuję... Nie znam się...
Tak, masz rację, nie znasz się. Zasada jest inna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Sine Metu

(Konto usunięte)
Potwierdzenie tego o czym pisałem wcześniej i w jakim celu tacy sceptycy jak Ty uwili sobie gniazdko na AS - poniżanie innych, wywyższanie się przy każdej okazji, leczenie własnych kompleksów dokopywaniem innym. Słowem - rynsztok.
 
O nie, nie, nie kochany. To WY tu kręcicie lody, wciskając naiwnym swoje audio voodoo zabawki za ciężką kasę.

I może czas zacząć zgłaszać wpisy tzw. słyszących jako SPAM - bo brzmienia instrumentów nie odróżniacie (sic!).
Nie ma takich testów, by udowodnić, ze cos nie istnieje. Najwyżej można stwierdzić, że w danych warunkach doświadczenia nie uzyskano wystarczającego poziomu ufności, by stwierdzić, ze dane zjawisko występuje. 
Tak działa nauka.
To teraz udowodnij, że odróżniasz kable.



Będziesz do końca życia drążył temat, że sound pomylił trąbkę z saksofonem jak inni sceptycy?


A którzy to sceptycy?

Inaczej pozostaniesz cholernym kłamcą.



po 4 piwach


Przejdź na whisky, to i po 0.7 się nie pomylisz




Posłuchałem i tez bym się pomylił w twojej manipulacji bo pierwsze wskazałbym trąbkę a ty ją celowo pominąłeś
1. Trąbka, pewnie z tłumikiem
2. Sax Tenor
3. Sax Alt


4. Fortepian

No też, k... pominął manipulant jeden


BTW. Na czym słuchasz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Sine Metu

(Konto usunięte)



Przede wszystkim ja tę płytę znam bardzo dobrze (choć dawno nie słuchałem), ale nigdy nie analizowałem jej pod kątem kto kiedy gra na saxie, czy trąbce, którą dzierżył Davis. Po prostu słuchałem pięknej muzyki. Ale pomylić trąbki z saksofonem nie należy. Mi się zdarzyło w chwili słabości, spontanicznie po piwach i na laptopie co wyjaśniłem,
...
ale dla sceptyków to jest woda na młyn jak wszyscy widzą. Wychodzi szydło z worka po raz kolejny po co oni tu są obecni.
Słuchanie muzyki to coś zupełnie innego niż porównywanie, czego nie są w stanie zrozumieć sceptycy, sądząc po ich prześmiewczych wpisach.


Wpis dobrze zacząłeś ale wnioski z dupy, szkoda




Moje pytanie i sugestia testu nie brały pod uwagę żadnej qrwa trąbki - chodziło o dwa występujące w utworze saksofony, o czym wyrażnie napisałem. Nie podejrzewałbym nigdy, że trzeba audiofilom tłumaczyć co to jest trąbka, a co saksofon i które partie należą do brassów, a które do wood winds, przecież to niemalże oczywiste, choć nie dla wszystkich jak widać 


Miał 50% szans i nie trafił. No cóż
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Kalasanty Ciaputko napisał:

Jeżeli Ty z premedytacją chcesz do gniazdka gdzie właśnie pracuje spawarka podłączać wzmacniacz to wybacz, nie liczyłbym że cokolwiek ułoży sinusoidę.

Zachowujecie się jakby cała faza była dla was i tylko dla was inni to domów i odbiorników nie mają. A tak na marginesie, to Ci ta spawarka takiego zrobi z sinusem?

6 godzin temu, Kalasanty Ciaputko napisał:

Będąc w Mikołajkach wybraliśmy się na wycieczkę rowerową... Mazurski Park Krajobrazowy piękna sprawa...
Jedno zastrzeżenie, droga rowerowa biegnąca przez puszczę przez chyba 10 kilometrów jest z kamieni ? ... Wiesz jaką ulgę poczułem wjeżdżając na równiutki asfalt... Myśleliśmy że nam nadgarstki odpadną, kto wymyślił drogę rowerową z kamieni  ?

I co w związku z tym ostatnim odcinkiem kabla sieciowego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, malikali napisał:

 

I co w związku z tym ostatnim odcinkiem kabla sieciowego?

Mam wrażenie, że to analogia pociągnięcia wlasnego, audiofilskiego druta do trafostacji ?

7 godzin temu, Kalasanty Ciaputko napisał:

po jej przejechaniu wszyscy zgodnie stwierdziliśmy że wolimy nadrobić 30km niż wracać tą samą trasą ..

 

??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
Godzinę temu, Sine Metu napisał:

może czas zacząć zgłaszać wpisy tzw. słyszących jako SPAM - bo brzmienia instrumentów nie odróżniacie (sic!).

Sound odróżnił brzmienie instrumentów ale nie wiedział który jest który. Co czyni go nawet bardziej wiarygodnym w testach audio gadżetów. Ponieważ nie wie jak to powinno brzmieć jego umysł nie robi skojarzeń więc są to naprawdę ślepe testy. Na tym kablu trąbka brzmi jak saksofon na innym jak flet a na innym jak puzon. Osoba która wie jaki instrument jest nagrany na płycie i jak on brzmi w rzeczywistości nie wyłapuje drobnych różnic bo jego umysł od razu kojarzy brzmienie. To jak w tym filmie ze zgłoskami. Sound "nie widzi" (nie wie) co gra więc słyszy różnicę taką jaką jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, soundchaser napisał:
9 godzin temu, KrisNext napisał:

Jest jeszcze jedna opcja... Może ci się wydawać że słyszysz. A jeśli uważasz że to zły argument to zajrzyj na jeden z oddziałów w szpitalu dla chorych psychicznie gdzie pacjenci słyszą różne rzeczy i sprawdź czy też to usłyszysz. Żeby było jasne... nie twierdze że słyszący a tym bardziej ty jesteście chorzy psychicznie. Chce tylko pokazać że są osoby które twierdzą że słyszą ale tak naprawdę nie słyszą.

Kolejne potwierdzenie tego, co pisałem o sceptykach - nieodparta chęć "miecia" racji i sposób przekazywania treści nosi znamiona obrażania i mentorskiego tonu.

Znów nie doczytałeś kolejnego zdania i znów próbujesz odwrócić kota ogonem. Twierdzisz  że skoro Ty słyszysz to zjawisko na pewno ma miejsce. Ignorujesz przykłady w których pokazano jak łatwo można oszukać słuch tak jakbyś był lepszy od wszystkich i ciebie prezentowane zjawiska nie dotyczą. A gdy ktoś wskazuje przykład że są osoby które słyszą różne rzeczy choć tak naprawdę nie mogą ich słyszeć to odbierasz to jako chęć obrażania i nie wiadomo czego jeszcze. Skoro są osoby słyszące napoleona to znaczy że zdarzają się przypadki że ktoś słyszy coś czego nie ma. Prawda czy nie? Mało tego te osoby naprawdę to słyszą nie udają, są przekonane że tak właśnie jest ale czy to oznacza że naprawdę słyszą napoleona? 

No i jak z tymi kablami od elektrowni do domu bo ciągle nie wiem. Dlaczego one nie mają wpływu skoro kabel zasilający między gniazdkiem a wzmacniaczem już ma wpływ. Wyjaśnij proszę 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Seyv napisał:

Sound odróżnił brzmienie instrumentów ale nie wiedział który jest który. Co czyni go nawet bardziej wiarygodnym w testach audio gadżetów. Ponieważ nie wie jak to powinno brzmieć jego umysł nie robi skojarzeń więc są to naprawdę ślepe testy. Na tym kablu trąbka brzmi jak saksofon na innym jak flet a na innym jak puzon. Osoba która wie jaki instrument jest nagrany na płycie i jak on brzmi w rzeczywistości nie wyłapuje drobnych różnic bo jego umysł od razu kojarzy brzmienie. To jak w tym filmie ze zgłoskami. Sound "nie widzi" (nie wie) co gra więc słyszy różnicę taką jaką jest.

Brzmi to rozsądnie.

9 minut temu, KrisNext napisał:

Skoro są osoby słyszące napoleona to znaczy że zdarzają się przypadki że ktoś słyszy coś czego nie ma. Prawda czy nie? Mało tego te osoby naprawdę to słyszą nie udają, są przekonane że tak właśnie jest ale czy to oznacza że naprawdę słyszą napoleona? 

Mistrz trafnych porównań powrócił ?

9 minut temu, KrisNext napisał:

Ignorujesz przykłady w których pokazano jak łatwo można oszukać słuch tak jakbyś był lepszy od wszystkich i ciebie prezentowane zjawiska nie dotyczą. 

Ty natomiast ignorujesz fakt, że kiedy bardziej się wsłuchasz niż będziesz wpatrywał w usta to usłyszysz faktyczny dźwięk ? Jest to naprawdę dość łatwe, ale może są osoby, które to przerasta ?

9 minut temu, KrisNext napisał:

No i jak z tymi kablami od elektrowni do domu bo ciągle nie wiem. Dlaczego one nie mają wpływu skoro kabel zasilający między gniazdkiem a wzmacniaczem już ma wpływ. Wyjaśnij proszę 

A Ty wytłumacz czemu mózg nadinterpretuje dźwięki poprzez narząd wzroku i czemu ktoś umie nad tym zapanować a inni nie? Wytłumacz nam to technicznie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adam_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Seyv napisał:

Sound odróżnił brzmienie instrumentów ale nie wiedział który jest który. Co czyni go nawet bardziej wiarygodnym w testach audio gadżetów. Ponieważ nie wie jak to powinno brzmieć jego umysł nie robi skojarzeń więc są to naprawdę ślepe testy. Na tym kablu trąbka brzmi jak saksofon na innym jak flet a na innym jak puzon. Osoba która wie jaki instrument jest nagrany na płycie i jak on brzmi w rzeczywistości nie wyłapuje drobnych różnic bo jego umysł od razu kojarzy brzmienie. To jak w tym filmie ze zgłoskami. Sound "nie widzi" (nie wie) co gra więc słyszy różnicę taką jaką jest.

Chyba każdy słyszał inny instrument podczas tych trzech solówek. Ja również. To nie jest jakieś wymagające zadanie? Sound jednak stanowczo stwierdził, odróżnię alt od tenora i nie odróżnił nie dość że alta od tenora do trąbki od saksofonu. Sam się zdeklarował!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Bunk napisał:

Chyba każdy słyszał inny instrument podczas tych trzech solówek. Ja również. To nie jest jakieś wymagające zadanie? Sound jednak stanowczo stwierdził, odróżnię alt od tenora i nie odróżnił nie dość że alta od tenora do trąbki od saksofonu. Sam się zdeklarował!

Kolega miał raczej na myśli fakt, że zjawisko interpolacji "próbek" działać może zarówno u "słyszącego", jak i u "sceptyka". Więc, jeżeli mózg nie ma wzorca, który chce "odbudować", to tego nie robi. Takie porównanie jest teoretycznie bardziej wiarygodne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adam_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Adam_85 napisał:

Brzmi to rozsądnie.

Brzmi to jak próba obrony czegoś, co nie jest do uratowania. Każdy słyszy inny instrument. Ja oczywiście nie odważyłbym się zadeklarować, że wiem co gra bo nie znam instrumentów dętych na tyle, żeby móc tak napisać. Sound napisał, oczywiście, potrafię.

2 minuty temu, Adam_85 napisał:

Kolega miał raczej na myśli fakt, że zjawisko interpolacji "próbek" działać może zarówno u "słyszącego", jak i u "sceptyka". Więc, jeżeli mózg nie ma wzorca, który chce "odbudować", to tego nie robi. Takie porównanie jest teoretycznie bardziej wiarygodne.

Nie, ja się nie znam na instrumentach dętych ale zmianę intrumentów słyszałem wyraźnie. Nie nazwałbym ich. Sound napisał, bez problemu odróżnię Alt od Tenora. Widzisz różnicę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Bunk napisał:

Nie, ja się nie znam na instrumentach dętych ale zmianę intrumentów słyszałem wyraźnie. Nie nazwałbym ich. Sound napisał, bez problemu odróżnię Alt od Tenora. Widzisz różnicę?

Nie wywiązał się z deklaracji i doskonale to rozumiem. Natomiast w kwestii samego zjawiska jak się chwilę nad nim zastanowić jest ono bardzo istotnym argumentem robiącym swego rodzaju pat w całej dyskusji. Bo takie zjawiska działać mogą w taki sposób, że ludzie słyszą coś czego nie ma bo mózg sobie dopowiada różnicę bazując a przesłych zebranych doświadczeniach. Może być też tak, że ludzie nie słyszą bo mózg interpretuje dźwięk na bazie, którą ma silnie ugruntowaną np. instrumenty zacierając różnice wynikające z systemu, który odtwarza muzykę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adam_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwłaszcza, że twierdził, że doskonale tę płytę zna. (Zanim zaczął wykręcać się piwem i głośnikami laptopa.)

15 minut temu, Bunk napisał:

Sound jednak stanowczo stwierdził, odróżnię alt od tenora i nie odróżnił nie dość że alta od tenora do trąbki od saksofonu. Sam się zdeklarował!

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Adam_85 napisał:

Nie wywiązał się z deklaracji i doskonale to rozumiem. Natomiast w kwestii samego zjawiska jak się chwilę nad nim zastanowić jest ono bardzo istotnym argumentem robiącym swego rodzaju pat w całej dyskusji. Bo takie zjawiska działać mogą w taki sposób, że ludzie słyszą coś czego nie ma bo mózg sobie dopowiada różnicę. Może być też tak, że ludzie nie słyszą bo mózg interpretuje dźwięk na bazie, którą ma silnie ugruntowaną np. instrumenty zacierając różnice wynikające z systemu, który odtwarza muzykę.

Nie dopowiadaj sobie!

Sound wyrażnie napisał, że brał pod uwagę tylko częstotliwość! Nic więcej, żadne BRZMIENIE. A teraz zobaczmy, czym, być może kierował się Sound:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Może tym? 

 

Czyli alt wyższy w wiki od tenoru to trąbka to alt

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bunk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Bunk napisał:

Nie dopowiadaj sobie!

Sound wyrażnie napisał, że brał pod uwagę tylko częstotliwość! Nic więcej, żadne BRZMIENIE. A teraz zobaczmy, czym, być może kierował się Sound:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Może tym? 

Nie piszę już o koledze, a ogólnie o zjawisku, które po raz kolejny ma być tym, który mówi, że tylko jedna ze stron ma rację. W rzeczywistości tak nie jest ? Niczego to nie rozstrzyga, dowodzi tylko tego, że jak ktoś słyszy to słyszy, jak nie to nie. Jakie są konkretnie powody, czy wynika to z rzeczywistego stanu rzeczy, czy może ze zjawiska interpolacji dokonywanej poprzez mózg to już inna kwestia ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adam_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Adam_85 napisał:

Natomiast w kwestii samego zjawiska jak się chwilę nad nim zastanowić jest ono bardzo istotnym argumentem robiącym swego rodzaju pat w całej dyskusji. Bo takie zjawiska działać mogą w taki sposób, że ludzie słyszą coś czego nie ma bo mózg sobie dopowiada różnicę bazując a przesłych zebranych doświadczeniach

Bingo!

Tak działa 100% gadżetów audiovoodoo. Czytasz wysmarowaną recenzję, kupujesz, zakladasz, i... GRA!

Podobnie z wymianą kabelków, ale- ślepy test wszystko może zweryfikować i skończy się rumakowanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez porlick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, porlick napisał:

Bingo!

Tak działa 100% gadżetów audiovoodoo. Czytasz wysmarowaną recenzję, kupujesz, zakladasz, i... GRA!

W kwestii nie słyszenia może być identycznie. Mózg "wychodzi" z założenia, że nie może być różnic więc odbudowuje stan z przed zmiany ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
6 minut temu, Bunk napisał:

Chyba każdy słyszał inny instrument podczas tych trzech solówek. Ja również. To nie jest jakieś wymagające zadanie? Sound jednak stanowczo stwierdził, odróżnię alt od tenora i nie odróżnił nie dość że alta od tenora do trąbki od saksofonu. Sam się zdeklarował!

Co świadczy o tym, że jest raczej audiofilem a nie melomanem. To częsta przypadłość audiofilii, że większą uwagę przykładają do sprzętu jak do muzyki. Sam kilka razy słyszałem systemy na których słuchanie muzyki do czysty masochizm ale widać ich właścicielom się to podoba, każdy ma prawo słuchać jak chce.

Teraz, porlick napisał:

Tak działa 100% gadżetów audiovoodoo. Czytasz wysmarowaną recenzję, kupujesz, zakladasz, i... GRA!

Ten kij ma dwa końce - Ty jesteś przekonany, że to nie może być słyszalne i tego nie słyszysz.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Adam_85 napisał:

W kwestii nie słyszenia może być identycznie. Mózg "wychodzi" z założenia, że nie może być różnic więc odbudowuje stan z przed zmiany ?

A co z pomiarem? Po zmianie o 0,05dB uslyszysz?

Albo po obróceniu bezpiecznika czy wymianie przewodu sieciowego?  Przecież to się kupy nie trzyma, to naciąganie rzeczywistości. Jakim lamerem trzeba być, by w to wierzyć...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez porlick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Seyv napisał:

Co świadczy o tym, że jest raczej audiofilem a nie melomanem. To częsta przypadłość audiofilii, że większą uwagę przykładają do sprzętu jak do muzyki. Sam kilka razy słyszałem systemy na których słuchanie muzyki do czysty masochizm ale widać ich właścicielom się to podoba, każdy ma prawo słuchać jak chce.

Czyżbyś własnie zdissował Sounda?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.