Skocz do zawartości
IGNORED

Kabel wpływający na brzmienie


J.Jerry
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Też uważam, żeby zostawić już Sounda w spokoju- sam się zaorał, więc  dalsze bronowanie jest niepotrzebne. Niech mu skiba lekką będzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Adam_85 napisał:

Ilu rzeczy nie wypada, a mimo to kłują w oczy czytając ten wątek ?

Ale do meritum się nie odniosłeś. Nie kłuje w oczy zmiana przyczyn ? 4 piwa, następnie laptop a teraz szybkie przewinięcie.Nieważny temat, czy takie zmiany stanowisk budzą zaufanie, że ktoś pisze prawdę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, porlick napisał:

Eeee tam, piwa i laptop to tylko wymówki, żeby jakoś się ratować

Przed czym ratować? Dla mnie to nie jest sprawa życia i śmierci, tak jak dla Ciebie,
a walnąwszy jakiegoś babola ratujesz się zawsze w ten sam sposób: "gdzie ja tak napisałem", albo "nic nie zrozumiałeś". ;-)

Swoją drogą czytając te wypociny sceptyków z ostatnich stron widać wyraźnie kto najbardziej trolluje na forum Audiostereo.
Dać im pożywkę, to mają o czym pisać przez kilka dni. Nie ważne, czy mądrze, czy głupio, ważne, żeby trollować. ?

26 minut temu, porlick napisał:

Też uważam, żeby zostawić już Sounda w spokoju- sam się zaorał, więc  dalsze bronowanie jest niepotrzebne

Spokojnie...przecież to Wasza karma - dokopać, ośmieszyć, wyszydzić. Nic innego tu nie robicie.
Nie odmawiajcie sobie tej frajdy, a ja sobie chętnie poczytam. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, soundchaser napisał:

Przed czym ratować? Dla mnie to nie jest sprawa życia i śmierci, tak jak dla Ciebie,
a walnąwszy jakiegoś babola ratujesz się zawsze w ten sam sposób: "gdzie ja tak napisałem", albo "nic nie zrozumiałeś". ?

Swoją drogą czytając te wypociny sceptyków z ostatnich stron widać wyraźnie kto najbardziej trolluje na forum Audiostereo.
Dać im pożywkę, to mają o czym pisać przez kilka dni. Nie ważne, czy mądrze, czy głupio, ważne, żeby trollować. ?

Oczywiście nie jest trollowaniem "nie rozróżniłem trąbki od saksofonu bo cztery piwa", nastęnie "nie rozróżniłem trąbki od saksofonu bo laptop" a dzisiaj, "nie rozróżniłem trąbki od saksofonu bo przewinięcie". To jest typowe zachowanie człowieka konkretnego, rzeczoznawcy i słuchoznawcy, nie-trolla.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bunk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, soundchaser napisał:

Swoją drogą czytając te wypociny sceptyków z ostatnich stron widać wyraźnie kto najbardziej trolluje na forum Audiostereo.

Kto? Od razu może napisz kto trolluje z tych "słyszących" czyli nie sceptyków.

34 minuty temu, porlick napisał:

Też uważam, żeby zostawić już Sounda w spokoju- sam się zaorał, więc  dalsze bronowanie jest niepotrzebne. Niech mu skiba lekką będzie.

"Zaoranie" nastąpiło w momencie zadeklarowania usłyszenia zmian po wymianie bezpiecznika sieciowego. Od tego momentu wszystko co pisze w wątkach technicznych jest niewiarygodne tak jak jego wybitny słuch ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lech36

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I vice versa - dla mnie cała wataha sceptyków, którzy nic nie słyszą (z małymi wyjątkami) jest kompletnie niewiarygodna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez soundchaser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, jar1 napisał:

Jedni słuchają inni orzą. Do orki słuch niepotrzebny. 

Jarek już chyba pytałem ale nie było z Twojej strony reakcji to może powtórzę. Czy słyszysz zmianę w dźwięku po wymianie bezpiecznika sieciowego? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszę, bo jak mi wywali, a zainstaluję sprawny różnica jest kolosalna, ale co z tego...

sceptycy i tak powiedzą, że "słyszę" albo mi się tylko tak wydawało,

bo z całą pewnością byłem po 4 Strongach ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Lech36 napisał:

Jarek już chyba pytałem ale nie było z Twojej strony reakcji to może powtórzę. Czy słyszysz zmianę w dźwięku po wymianie bezpiecznika sieciowego? 

Nie wiem, nie słuchałem. 

A słyszysz różnicę jak do gniazdka sieciowego równolegle podłączysz kondensator: John Curl słyszał, sam nawet stosował chyba nawet kilkumikrofaradowe kondensatory .  To ten od Parasound,.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jar1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, soundchaser napisał:

Na podstawie jakiegoś przykładu, który wstawił Chicago i mojej pomyłki na laptopie, po 4 piwach i nie do końca rozpoznanego kawałka

"jakiś przykład"??? ..."nie do końca rozpoznany kawałek (sic!) " ??? Toż to legendarna, najlepiej rozpoznawalna, ogólnie jazzowa a w szczególności Davisa płyta, więc nie sprowadzaj tego do "jakiś" i "nierozpoznany".

jeszcze laptop...i 4 piwa,  tylko 4? Chcesz o tym porozmawiać? ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, malikali napisał:

Zachowujecie się jakby cała faza była dla was i tylko dla was inni to domów i odbiorników nie mają. A tak na marginesie, to Ci ta spawarka takiego zrobi z sinusem?

I co w związku z tym ostatnim odcinkiem kabla sieciowego?

To jest odpowiedz na zadane mi pytanie, właśnie o jazdę rowerem ...
Czytaj ...

To odpowiedz do kogoś kto pytał o moją wypowiedz z rowerem...
Ten nowy silnik średnio działa ? tym bardziej jak się chce cytować coś z wcześniejszych stron...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Kalasanty Ciaputko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, audioburak napisał:

Ja słyszę, bo jak mi wywali, a zainstaluję sprawny różnica jest kolosalna, ale co z tego...

sceptycy i tak powiedzą, że "słyszę" albo mi się tylko tak wydawało,

bo z całą pewnością byłem po 4 Strongach ? 

Po czterech strongach nie powinieneś zabierać się za wymianę spalonego bezpiecznika- jeszcze byś zapomniał odłączyć napięcia i mógłbyś już niczego nie usłyszeć.

?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, porlick napisał:

Po czterech strongach nie powinieneś zabierać się za wymianę spalonego bezpiecznika- jeszcze byś zapomniał odłączyć napięcia i mógłbyś już niczego nie usłyszeć.

?

Ale to też byłby dowód że bezpieczniki mają wpływ na słyszenie .... ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Kalasanty Ciaputko napisał:

Ale to też byłby dowód że bezpieczniki mają wpływ na słyszenie .... ?

A nie mają? Porownaj brzmienie ze spalonym i po wymianie na nowy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Sine Metu napisał:
13 godzin temu, Kalasanty Ciaputko napisał:
A'porpos wody... Wiesz co to dysza laminarna ?  Nikt nie wnika jak bardzo zardzewiałymi rurami ta woda dociera do dyszy. Tylko wodę widać a prądu nie...
Może to na takiej zasadzie działają kable elektryczne... nie wiem, kombinuję... Nie znam się...

Tak, masz rację, nie znasz się. Zasada jest inna. 

Opisz tą zasadę ...

4 godziny temu, malikali napisał:

Zachowujecie się jakby cała faza była dla was i tylko dla was inni to domów i odbiorników nie mają. A tak na marginesie, to Ci ta spawarka takiego zrobi z sinusem?

No właśnie o to chodzi że nie jest tylko dla nas... ?  Samo zaoranie się ....
Byłem na warsztacie samochodowym, w biurze grała se jakaś wieżyczka.
W głośnikach było wyraźnie słychać zakłócenia w takt rozbłysków które było widać przez szybę w drzwiach. Rozbłyski to był efekt spawania elektrycznego elektrodą...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Adam_85 napisał:

W kwestii nie słyszenia może być identycznie. Mózg "wychodzi" z założenia, że nie może być różnic więc odbudowuje stan z przed zmiany

Niby tak ale tylko niby i na niby.

Dlatego, że za tym, że drutów nie może być słychać przemawiają wyliczenia i pomiary oraz rzetelne testy.

Jakieś wyliczenia i pomiary przemawiają za drugą opcją?

Jakieś rzetelne testy?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, iro III napisał:

"jakiś przykład"??? ..."nie do końca rozpoznany kawałek (sic!) " ??? Toż to legendarna, najlepiej rozpoznawalna, ogólnie jazzowa a w szczególności Davisa płyta, więc nie sprowadzaj tego do "jakiś" i "nierozpoznany".

Naprawdę tak płytko myślisz, czy każda okazja jest Ci na rękę do drwin? Nie wszyscy muszą znać Milesa Davisa, to żaden guru jest (nie uwłaczając jego muzycznych dokonań) - zwłaszcza, że nie wszyscy słuchają Jazz-gotania ?

"- wiesz kto to jest Miles Davies?
- to nie ten wesoły taksówkarz, co nas wiózł w piątek do pubu?"

 

Tak ja nie wszyscy wiedzą kto to był Frank Zappa - ale Ty tego nie pojmujesz Kapitanie Oczywisty, bo dla Ciebie oczywiste jest go znać...
I to by było na tyle w temacie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Bunk napisał:

Nie, ja się nie znam na instrumentach dętych ale zmianę intrumentów słyszałem wyraźnie. Nie nazwałbym ich. Sound napisał, bez problemu odróżnię Alt od Tenora. Widzisz różnicę?

Nie znam się na instrumentach więc się wypowiem ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, porlick napisał:

Po czterech strongach nie powinieneś zabierać się za wymianę spalonego bezpiecznika- jeszcze byś zapomniał odłączyć napięcia i mógłbyś już niczego nie usłyszeć.

Dopiero sceptycy mieliby kolejną okazję do "bronowania" przez następny tydzień..."zapomniał korki wyłączyć po 4 piwach i kopnął w kalendarz. Kompletnie niewiarygodny był". ?

11 minut temu, tomekkk1 napisał:

Nie wszyscy muszą znać Milesa Davisa

Akurat ja znam większość jego płyt, tylko w tym teście kompletnie nie zwróciłem uwagi nawet na tytuł utworu.
Wiesz - 4 piwa. ?
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez soundchaser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, jar1 napisał:

A słyszysz różnicę jak do gniazdka sieciowego równolegle podłączysz kondensator:

Nie, nie słyszę, chyba że kondensator będzie na zbyt małe napięcie to pewnie jego awarię usłyszę.

55 minut temu, audioburak napisał:

Ja słyszę, bo jak mi wywali, a zainstaluję sprawny różnica jest kolosalna, ale co z tego...

sceptycy i tak powiedzą, że "słyszę" albo mi się tylko tak wydawało,

bo z całą pewnością byłem po 4 Strongach

 To może zaprezentuj jakie zmiany na wyjściu audio mogą wykazać przyrządy pomiarowe po zmianie bezpiecznika sieciowego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Lech36 napisał:

 To może zaprezentuj jakie zmiany na wyjściu audio mogą wykazać przyrządy pomiarowe po zmianie bezpiecznika sieciowego.

Lechu nie pierwszy raz czytasz nieuważnie. Przeczytaj kolegi wypowiedź jeszcze raz i sprostuj bo przez takie czytanie ze zrozumieniem z burdelu robi się burdel do kwadratu ?

14 minut temu, mittelpunkt napisał:

Adwokat jakiś, czy cóś?

Adwokatów tutaj dostatek ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, mittelpunkt napisał:

Adwokat jakiś, czy cóś?

Nie adwokat...
To udowodnienie iż z braku argumentów czepia się nie znania wykonawcy.
Nie znanie np. Miles Davis nie jest argumentem "nie słyszysz bo go nie znasz" .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Adam_85 napisał:

Lechu nie pierwszy raz czytasz nieuważnie. Przeczytaj kolegi wypowiedź jeszcze raz i sprostuj bo przez takie czytanie ze zrozumieniem z burdelu robi się burdel do kwadratu

W opisanym przez kolegę wyżej przypadku zmiany na wyjściu audio jest bardzo łatwo przedstawić, są zero-jedynkowe. Chodzi oczywiście o porównanie bezpiecznika sprawnego z wywalonym, ale z wypowiedzi kolegi można też dojść do wniosku że słyszy różnicę po wymianie bezpiecznika bez rozważania krótkiego czasu w którym w układzie był bezpiecznik wywalony co oczywiście będzie słychać a czasem nawet czuć bo bezpiecznik rzadko wysiada bez powodu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minutes ago, Kalasanty Ciaputko said:

Nie adwokat...
To udowodnienie iż z braku argumentów czepia się nie znania wykonawcy.
Nie znanie np. Miles Davis nie jest argumentem "nie słyszysz bo go nie znasz" .

A myślałem, że chodzi raczej o nierozróżnianie altu i tenora, ale ja się tam nie znam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Lech36 napisał:

Nie, nie słyszę, chyba że kondensator będzie na zbyt małe napięcie to pewnie jego awarię usłyszę.

No widzisz, jedni słyszą a drudzy nie. Tak już jest. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem owego czasu u "audiofila" coś tam kupić...
Z kolegą poprosiliśmy o Dire Straits... chłop zrobił oczy... potem poprosiłem o Alphaville...
Chłop jeszcze bardziej się zmieszał ? .
Nie znał tych kapel ?!  Co to za audiofil ?!

A gdy powiedzieliśmy mu że nie znamy przytoczonego przez niego saksofonistę stwierdził :
Co z nas za audiofile... ?!
Przy czym ani ja ani kumpel nie mówiliśmy że jesteśmy audiofilami, bo nie jesteśmy.
Ale żeby audiofil nie znał
Dire Straits toż to szok dla mnie ...

6 minut temu, mittelpunkt napisał:

A myślałem, że chodzi raczej o nierozróżnianie altu i tenora, ale ja się tam nie znam.

No i to Sound rozpoznał przecież ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Kalasanty Ciaputko napisał:

Dire Straits... chłop zrobił oczy...

Słuchałeś kiedyś jak to jest nagrane? Też lubię ich kawałki, ale do testowania zestawu audio raczej się to nie bardzo nadaje ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Kalasanty Ciaputko napisał:

Ale żeby audiofil nie znał Dire Straits toż to szok dla mnie ...

Audiofil często nie zna wielu popularnych wykonawców, bo dla niego liczy się przede wszystkim wysoka jakość brzmienia.
Stąd anegdota, która mówi o tym, że audiofil w kółko słucha tylko kilkunastu wybranych płyt, które brzmią najlepiej.
Z tych gorzej nagranych nie czerpie przyjemności z ich słuchania. ;-)
Ten, który zna wielu wykonawców i słucha muzyki nie tylko dla jakości to właśnie meloman.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.