Skocz do zawartości
IGNORED

Telewizory - trendy, nowości - wątek zbiorczy


locoloco
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, MarcinStereo napisał:

W LG CX Tafla szkła lekko rozprasza światło jasnych punktów co nie przeszkadza a o zapalonych pikselach nie ma mowy.

Otóż nie tylko w CX gdyż to samo można zauważyć na każdym. Jasny punkt na bardzo ciemnym tle jest otoczony jaśniejszym "halo". Fakt, że wynika to z poświaty i refleksów na szklanej tafli, a nie zapalonych pikseli - jest dla oglądającego bez znaczenia, gdyż ostateczny efekt jaki widzi jest identyczny z bloomingiem na LCD. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Bobcat napisał:

Otóż nie tylko w CX gdyż to samo można zauważyć na każdym. Jasny punkt na bardzo ciemnym tle jest otoczony jaśniejszym "halo". Fakt, że wynika to z poświaty i refleksów na szklanej tafli, a nie zapalonych pikseli - jest dla oglądającego bez znaczenia, gdyż ostateczny efekt jaki widzi jest identyczny z bloomingiem na LCD. 

Mam do Ciebie pytanie, normalne. Bez szukania dziury w całym czy ironii - czy nosisz okulary? Nie mam na myśli ewentualnej wady wzroku krótkowidzenia, dalekowzroczności, okularów typu plusy lub minusy. Pytam czy masz na nosie okulary, czyli zaraz przed oczami szkło?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, konradskala napisał:

Mam do Ciebie pytanie, normalne. Bez szukania dziury w całym czy ironii - czy nosisz okulary? Nie mam na myśli ewentualnej wady wzroku krótkowidzenia, dalekowzroczności, okularów typu plusy lub minusy. Pytam czy masz na nosie okulary, czyli zaraz przed oczami szkło?

Co to ma do rzeczy? Numer obuwia też mam podać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Bobcat napisał:

Co to ma do rzeczy? Numer obuwia też mam podać?

Nie, ale po udzielonej "odpowiedzi" (jakże nieładnej - bo przecież sam mnie uczyłeś jak nieładnie jest odpowiadać pytaniem na pytanie) już wiem, że nosisz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez konradskala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sobie wiedz. W dalszym ciągu nie rozumiem po co Ci ta wiedza?

Może coś ad meritum? Poświatach i refleksach świetlnych w warstwie szklanej wokół jasnych punktów na ciemnym tle na OLED-ach, które dla oglądającego wyglądają identycznie jak blooming?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Bobcat napisał:

No to sobie wiedz. W dalszym ciągu nie rozumiem po co Ci ta wiedza?

Może coś ad meritum? Poświatach i refleksach świetlnych w warstwie szklanej wokół jasnych punktów na ciemnym tle na OLED-ach, które dla oglądającego wyglądają identycznie jak blooming?

Blooming wynika bezpośrednio niedoskonałego local dimmingu LED i braku wygaszania niepotrzebnie świecących diod sąsiadujących z tymi włączonymi. A jeśli weźmiesz jeszcze pod uwagę żółwie tempo wygaszania diod LED w okolicach 5ms i porównasz z OLED 0,01ms to już chyba cos tłumaczy.

Ale wracając do tematu - wyjrzyj łaskawie przez okno i zerknij na oświetlenie uliczne. Dlaczego wokół każdej zaświeconej latarni jest poświata? Przecież 10 metrów nad ziemią nie ma żadnego szkła?

1 minutę temu, konradskala napisał:

No to sobie wiedz. W dalszym ciągu nie rozumiem po co Ci ta wiedza?

Bo może bym Ci wytłumaczył co się dzieje jak nosisz okulary, nawet dla ozdoby (co jest ostatnio modne) ze szkłami 0.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 hours ago, Bobcat said:

Otóż nie tylko w CX gdyż to samo można zauważyć na każdym. Jasny punkt na bardzo ciemnym tle jest otoczony jaśniejszym "halo". Fakt, że wynika to z poświaty i refleksów na szklanej tafli, a nie zapalonych pikseli - jest dla oglądającego bez znaczenia, gdyż ostateczny efekt jaki widzi jest identyczny z bloomingiem na LCD. 

To jest bzdura. Ty Bobcat naprawde masz chyba problem ze wzrokiem jesli nie widzisz roznicy w obrazie miedzy OLED-em i LCD. To juz nawet nie jest zabawne...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, jackk napisał:

To jest bzdura. Ty Bobcat naprawde masz chyba problem ze wzrokiem jesli nie widzisz roznicy w obrazie miedzy OLED-em i LCD. To juz nawet nie jest zabawne...

Wypowiedź ad personam zamiast ad meritum. Czyli naruszenie Regulaminu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wątek to ciągłe potyczki, jak za dawnych czasów "plazma vs LCD" :)

Oled ma lepszy obraz ale obarczony wadami natury użytkowej. Czy nie odnosicie jednak wrażenia, że Oledowi bliżej do trochę wygładzonego/"wypolerowanego"/ obrazu LCD niż plazmy ? Wiadomo że nieskończony kontrast robi różnicę, to najważniejszy parametr telewizora wpływający na odczucie jakości obrazu i to nie podlega dyskusji że Oled najlepszy. Ale jak ktoś miał ostatniego Panasonica czy Kuro 9 generacji (szczególnie po małym tuningu w menu serwisowym), to poza lekkim zyskiem w kontraście (ze świetnego do idealnego), to jakby jednak lekki niedosyt ? Dopiero Oled 4k (vs 1080p plazmowe) daje w miarę pełną satysfakcję z obrazu. Ale 4k to szczerze mówiąc i na dobrym LCD też jest spoko (np 3 letni Samsung Qled Q70R) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez don111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, don111 napisał:

Oled ma lepszy obraz ale obarczony wadami natury użytkowej.

Jeśli brać po uwagę testy rtings.com i 20-godzinne wyświetlanie tego samego kanału dzień w dzień - to tak. 

Ale można inaczej - blisko 9000 godzin użytkowania OLED-a podłączonego do komputera:

 

2 godziny temu, don111 napisał:

Ale 4k to szczerze mówiąc i na dobrym LCD też jest spoko (np 3 letni Samsung Qled Q70R)

Ten model Q70R był niezły, ale bądźmy poważni. To był podstawowy QLED, a był jeszcze model Q80R a przede wszystkim świetny Q90R w wersji z 480 strefami lokalnego wygaszania i nawet dzisiaj ten model jest sztos. Oczywiście nowsze modele QN85, QN90, QN91 czy QN95 przewyższają w/w wspominane modele jasnością, kontrastem czy strefami wygaszania. Ponadto nowe Samsungi QN to są MiniLED-y pełną gębą i właściwie tylko telewizory z taką technologią powinny być porównywane z OLED-ami.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez konradskala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, konradskala napisał:

Jeśli brać po uwagę testy rtings.com i 20-godzinne wyświetlanie tego samego kanału dzień w dzień - to tak. 

Ale można inaczej - blisko 9000 godzin użytkowania OLED-a podłączonego do komputera:

 

Ten model Q70R był niezły, ale bądźmy poważni. To był podstawowy QLED, a był jeszcze model Q80R a przede wszystkim świetny Q90R w wersji z 480 strefami lokalnego wygaszania i nawet dzisiaj ten model jest sztos. Oczywiście nowsze modele QN85, QN90, QN91 czy QN95 przewyższają w/w wspominane modele jasnością, kontrastem czy strefami wygaszania. Ponadto nowe Samsungi QN to są MiniLED-y pełną gębą i właściwie tylko telewizory z taką technologią powinny być porównywane z OLED-ami.

 

Q70R rzeczywiście był niskim Qledem, ale nie najniższym, drugim od dołu (po q60R), takowy mam okazję często oglądać. Ma dobrą czerń i równomierne podświetlenie, ma jakiś rodzaj intrligentnego wygaszania krawędziowego (chyba) bo bez efektu halo. Obraz i ostrość w ruchu jak to Samsung - bardzo dobry. 4k robi wrażenie. Jedyny minus - kąty raczej słabe, no i kolory nie aż tak nasycone. Ogólnie chodzi o to że LCD już poszły na tyle do przodu i nawet niektóre tanie modele tak dobrze odbierają, że nie ma co się spinać i kłócić że to jakaś dużo bardziej ułomna jakość w stosunku do Oleda. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 hours ago, Bobcat said:

Wypowiedź ad personam zamiast ad meritum. Czyli naruszenie Regulaminu. 

Nie to nie jest żadne naruszenie i osobista napaść. Stwierdzenie faktu. Jeśli to co napisałeś powyżej to dla ciebie prawda to faktycznie masz problem. Co w tym jest osobistego? 

6 hours ago, don111 said:

Ten wątek to ciągłe potyczki, jak za dawnych czasów "plazma vs LCD" 🙂

Oled ma lepszy obraz ale obarczony wadami natury użytkowej. Czy nie odnosicie jednak wrażenia, że Oledowi bliżej do trochę wygładzonego/"wypolerowanego"/ obrazu LCD niż plazmy ? Wiadomo że nieskończony kontrast robi różnicę, to najważniejszy parametr telewizora wpływający na odczucie jakości obrazu i to nie podlega dyskusji że Oled najlepszy. Ale jak ktoś miał ostatniego Panasonica czy Kuro 9 generacji (szczególnie po małym tuningu w menu serwisowym), to poza lekkim zyskiem w kontraście (ze świetnego do idealnego), to jakby jednak lekki niedosyt ? Dopiero Oled 4k (vs 1080p plazmowe) daje w miarę pełną satysfakcję z obrazu. Ale 4k to szczerze mówiąc i na dobrym LCD też jest spoko (np 3 letni Samsung Qled Q70R) 

Mam do dzisiaj najlepsze Kuro w historii. OLED jest lepszy. Mowisz o tuningu racja ale OLEDa tez można skalibrować. Największe plazmy Pioneera to było 65 cali przynajmniej w handlu. Zobacz dzisiaj najlepsze OLEDy. Ta kinowosc plazmy przypomina mi spór analogowej fotografii z cyfrowa z dawnych lat. Od dawna już nie ma tego problemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, don111 napisał:

Q70R rzeczywiście był niskim Qledem, ale nie najniższym, drugim od dołu (po q60R), takowy mam okazję często oglądać. Ma dobrą czerń i równomierne podświetlenie, ma jakiś rodzaj intrligentnego wygaszania krawędziowego (chyba) bo bez efektu halo. Obraz i ostrość w ruchu jak to Samsung - bardzo dobry. 4k robi wrażenie. Jedyny minus - kąty raczej słabe, no i kolory nie aż tak nasycone. Ogólnie chodzi o to że LCD już poszły na tyle do przodu i nawet niektóre tanie modele tak dobrze odbierają, że nie ma co się spinać i kłócić że to jakaś dużo bardziej ułomna jakość w stosunku do Oleda. 

Tak, LCD poszły do przodu i faktycznie nawet niskie modele oferują znacznie lepszy obraz od odpowiedników sprzed lat. Natomiast w porównaniu do dowolnego OLED te niskie czy średnie modele nie mają czego szukać. Niestety relatywnie tanie LCD nadal obarczone są wadami znanymi od lat. Delikatnie mówiąc te niedoskonałości albo akceptujesz albo kupujesz inny telewizor. Co nie znaczy, że nie można znaleźć konkurenta dla OLED, ale nawet dzisiaj to jest zaledwie kilka modeli MiniLED.

Jakiś czas miałem do oglądania Samsunga Q77. Po przesiadce na OLED ten LCD stał się nieoglądalny.

 

7 godzin temu, jackk napisał:

Mam do dzisiaj najlepsze Kuro w historii. OLED jest lepszy. Mowisz o tuningu racja ale OLEDa tez można skalibrować. Największe plazmy Pioneera to było 65 cali przynajmniej w handlu.

Ja zakończyłem użytkowanie plazmy na ostatniej, chyba 8-mej generacji Samsungów. Działała dzielnie, ale się zużyła. Może plazmy były by dostępne i produkowane do dzisiaj, ale zabrakło dwóch współcześnie wymaganych szczegółów: 4K i HDR.

Porównanie plazmy i OLED:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez konradskala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tego najtańszego na świecie Oleda Coocaa 55'' za nieco ponad 2300 zł,  to poniżej jest jedyny wątek gdzie są przydatne informacje odnośnie tego tv :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

...np można się z niego dowiedzieć że ten TV z aktualnym softem nie posiada w menu zaawansowanej regulacji dla kolorów, i żeby można było je wyregulować to trzeba wejść w menu serwisowe przez „źródło” 3195 i wtedy można ustawić kolory dla „użytkownika” w menu „balans bieli”

.. ale jak piszą nie jest to zbyt wygodne i lepiej jest po prostu pobrać oprogramowanie dla identycznej platformy sprzętowej firmy skyworth dla modelu xc9000 i wtedy wszystkie regulacje i ustawienia są takie same jak skyworth xc9000 i są już łatwe i wygodne do ustawienia pod siebie.

Link do pobrania oprogramowania układowego XC9000, w tym ustawień kolorów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

instrukcja aktualizacji :

Aktualizacja Android TV (dysk flash)
Co będzie potrzebne do przygotowania:
1) Dysk USB z plikiem EXTRACTED F/W BIN skopiowanym do katalogu głównego (
sformatowany w FAT32, żaden inny plik nie powinien znajdować się w katalogu głównym )
2) Pilot do telewizora działa (baterie)
3) Znajdź przycisk ręcznego włączania i nawigacji w dolnej części tylnej części telewizora.
a. Opuść lewy bok, patrząc
przodem do telewizora. Dolny prawy bok, patrząc tyłem telewizora
4) Telewizor ustawiony tak, aby pilot mógł nim sterować
5) Telewizor ustawiony tak, aby można było nacisnąć przycisk ręczny i przytrzymać go przez około 10 sekund
Kroki aktualizacji F/W:
1) Podłącz telewizor do gniazdka elektrycznego.
2) Podłącz USB z aktualizacją F/W.
3) WŁĄCZ ZASILANIE za pomocą pilota telewizora (celuj w dolną środkową część telewizora)
.
5) Po całkowitym włączeniu OSD powinno potwierdzić podłączenie nośnika USB.
6) Ostrożnie WYŁĄCZ telewizor, przytrzymując przycisk zasilania pilota przez 3-5
sekund, aż OSD poprosi o potwierdzenie WYŁĄCZENIA.
7) Dotknij OK na pilocie, telewizor się wyłączy
8)Odczekaj 10 sekund
9) Sięgnij za lewy dolny róg telewizora, znajdź przycisk sterowania ręcznego
10) Ostrożnie naciśnij i przytrzymaj przycisk ręcznego zasilania w martwym punkcie przez 10 do 15 sekund
11) Tryb „reboot” zostanie potwierdzony, gdy na ekranie OSD pojawi się „update” i „%”
12) Aktualizacja powinna zająć do 2-5 minut .
Jeśli kroki aktualizacji nie rozpoczną aktualizacji F/W, spróbuj ponownie. Postępuj ostrożnie.


 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Krak_oN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
W dniu 24.03.2023 o 17:58, Bobcat napisał:

gdyż ostateczny efekt jaki widzi jest identyczny z bloomingiem na LCD. 

Niestety nie, porównywałem w grach horrorach CX-a z LCD na którym blooming wykluczał LCD-ka, na CX-e mocno świecący punkt na czarnym tle nie przysłaniał detali czerni a poświata była minimalna.

Blooming z LCD-ka zaś kasował detale i był kilkukrotnie większy i silniejszy niż poświata z CX-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, MarcinStereo napisał:

porównywałem w grach horrorach CX-a z LCD na którym blooming wykluczał LCD-ka

To porównaj z takim, na którym blooming nie wyklucza LCD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Krak_oN napisał:

Odnośnie tego najtańszego na świecie Oleda Coocaa 55'' za nieco ponad 2300 zł

Tyle co kumpel kupił dla syna pod Netflix czy kompa i konsolę. Miał być jakiś lepszy monitor, ale za 2 tysi to może kupisz gamingowe 29"  LCD, a nie 55" OLED. TV chodzi normalnie, póki co nic sie nie wiesza. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
W dniu 28.03.2023 o 14:56, Krak_oN napisał:

najtańszego na świecie Oleda Coocaa 55'' za nieco ponad 2300 zł, 

Nie jestem betatesterem i nie kupiłbym wynalazku nieznanej firmy z niedopracowanym softem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, stench napisał:

Nie jestem betatesterem i nie kupiłbym wynalazku nieznanej firmy z niedopracowanym softem.

Niektórym sam fakt że to OLED wystarczy aby dostać delirium bez względu na wszystko. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nikt świadomy nie chce wpakować się w nieznanej marki sprzęt, który nie wiadomo czy będzie działał jak powinien. Od lat światowy rynek zalewają chińskie wzmacniacze, przetworniki, tablety itd. Wystarczy nieco poszukać po forach i zaraz jest wiadomo co warto kupić, a co nie.

Natomiast w/w OLED działa NORMALNIE. Telewizor ma system dokładnie taki sam jak inne markowe (i niemarkowe) telewizory. Nawigacja i menu jest jak najbardziej do opanowania. Pilot na bluetooth. Nie wiem jaki jest w nim procesor, podejrzewam, że nie jakiś wypasiony, ale też nie słabeusz - w końcu ten TV obsługuje HDR czy Dolby Vision, coś ten obraz musi obrabiać. Matryca OLED z pewnością od LG. Normalna pełnowartościowa, bez wad, martwych pikseli itd. czyli nie jakiś odpad.

Nie mam zamiaru ani chwalić ani gonić tego TV, ale w tej półce cenowej OLED za 2380 zł brutto w 55" nie ma konkurencji.

W dniu 28.03.2023 o 17:56, Bobcat napisał:

Telewizor dla którego obsługi trzeba skończyć Politechnikę to chyba przegięcie?

Wpis nie dotyczył codziennej obsługi, a jednorazowego wgrania softu. Z tą "operacją" wedle w/w instrukcji poradził sobie w kilka minut uczeń II klasy ogólniaka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez konradskala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, konradskala napisał:

Nie mam zamiaru ani chwalić ani gonić tego TV, ale w tej półce cenowej OLED za 2380 zł brutto w 55" nie ma konkurencji

A jeśli chodzi o obraz, ruch itd. ma jakieś wady ten model w stosunku do podstawowych Oledów "markowych"? Wiadomo której generacji panel Oled tam zamontowano? (czy mniej czy bardziej podatny na wypalenia i czy ma system zabezpieczeń) ? 

Cena faktycznie szokująco niska, tak jakby kupić kolumny DIY na oryginalnych markowych głośnikach za pół ceny 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez don111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, konradskala napisał:

Wpis nie dotyczył codziennej obsługi, a jednorazowego wgrania softu. Z tą "operacją" wedle w/w instrukcji poradził sobie w kilka minut uczeń II klasy ogólniaka.

Po co mam wgrywać jakieś softwary? Telewizor należy włączyć, jednorazowo ustawić w menu po swojemu i oglądać. Jak sobie zassie z Internetu update - potwierdzić. A nie bawić się w programistę czy serwisanta.

19 minut temu, don111 napisał:

Cena faktycznie szokująco niska

Pewnie towar wybrakowany. Matryca to odrzuty, które kontrola techniczna LG uznała za nieprzydatne do niczego. Jak mawia mój znajomy: "jestem za biedny na to, aby sobie kupować tanie buty".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisanie że do masowej produkcji firma kupuje jakieś wybrakowane panele świadczy o tym że piszący nie zna realiów, albo tak nienawidzi technologii OLED że każdą głupotę gotów o tym napisać.....

Odrzuty z produkcji idą na przemiał....inna sprawa że ten producent może bazować na starszych matrycach które producent wysprzedaje.....ale czy to może dyskwalifikować telewizor za te pieniądze?

 

 

50 minut temu, don111 napisał:

Cena faktycznie szokująco niska

Dziwne jest to że nie ma zbyt wielu miarodajnych opinii o tym TV.....a czytam że w sprzedaży (poza Polską) jest już dość długo, przyznam że na jakiś poważny test nie trafiłem.

Jak to udany produkt to niełatwo będzie go zdobyć....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, don111 napisał:

A jeśli chodzi o obraz, ruch itd. ma jakieś wady ten model w stosunku do podstawowych Oledów "markowych"? Wiadomo której generacji panel Oled tam zamontowano? (czy mniej czy bardziej podatny na wypalenia i czy ma system zabezpieczeń) ?

Matryca jest taka sama, którą LG montuje do swojego najtańszego OLED-a czyli A1 albo A2, bo to są telewizory z odświeżaniem 50hz, czyli tak samo jak w tym Coocaa. Nie sprawdziłem dokładnie całego menu ani działania ochronnych funkcji.

Tu masz jak działają aplikacje:

 

Godzinę temu, Bobcat napisał:

Pewnie towar wybrakowany. Matryca to odrzuty, które kontrola techniczna LG uznała za nieprzydatne do niczego.

A gdzie zdobyłeś informacje o takiej polityce? Który producent sprzedaje "odrzuty"?

Tu gość co nieco tłumaczy skąd się bierze niska cena:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, konradskala napisał:

Matryca jest taka sama, którą LG montuje do swojego najtańszego OLED-a czyli A1 albo A2, bo to są telewizory z odświeżaniem 50hz, czyli tak samo jak w tym Coocaa. Nie sprawdziłem dokładnie całego menu ani działania ochronnych funkcji.

Tu masz jak działają aplikacje:

 

50hz w Oled, czyli smuży jak LCD? Jest jakiś system de judderingu? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, Maju napisał:

Pisanie że do masowej produkcji firma kupuje jakieś wybrakowane panele świadczy o tym że piszący nie zna realiów, albo tak nienawidzi technologii OLED że każdą głupotę gotów o tym napisać.....

W Mławie jest fabryka LG - jak masz niedaleko kup mi kilka matryc na zapas 🙂 Mogą być wybrakowane 🙂

7 minut temu, don111 napisał:

50hz w Oled, czyli smuży jak LCD? Jest jakiś system de judderingu?

50hz to odświeżanie matrycy i ma wiele wspólnego z z wydajnością procesora czy softu. Smużenie bierze się także z długiego czasu wygaszania pikseli gdzie np. w LCD to 5 ms, a w OLED tylko 0,01 ms.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, electro napisał:

Jaki jest teraz najlepszy tv sony 83-85 cali?

Wydaje mi się, że SONY XR83A90J. Chociaż też ma jakieś drobne wady i nie jest to najnowszy model.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, S_Mac napisał:

SONY XR83A90J

Za cenę tego Sony można kupić osiem sztuk Oleda Coocaa, no ale  tego się tak nie przelicza, tym niemniej taki obrazowy przelicznik robi wrażenie  he he.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Krak_oN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.