Skocz do zawartości
IGNORED

Zegnajcie klasyczne wzmacniacze - UE przygotowuje powszechny zakaz stosowania zasilaczy opartych o klasyczne trafo w Urzadzeniach elektroniki konsumenckiej


ohmygod
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, jezz napisał:

Czy zauważyłeś, że jestem bardzo zadowolony ze swojego odkurzacza? 

Ja zauważyłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jaro_747

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z punktu widzenia technicznego przeciętny odkurzacz to straszna chujnia i padlina. Przecież nawet 500W potrafi zrobić taki wiatr, że łeb urywa.

Zamiast bawić się w bajeranckie obudowy trzeba skupić się na efektywności energetycznej i nikt nie będzie narzekał, że słabo ciągnie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O czym tu gadać. Jeszcze trochą czasu i nam nie będzie potrzebny odkurzacz, czy sprzęt grający. To dobre dla wydumanych elit. Prawdziwy Polak nie sprząta po sobie, nie myje się i sra gdzie chce. Nie mówiąc o słuchaniu czegokolwiek. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, ohmygod napisał:

nie ma zandych kruchych czasow zasobow jest w nieskonczonosc .....ktos ci robi niezle pranie mozgu

to co my wydobylismy ze skorupy ziemskiej przez te 150 lat to nawet nie jest promil

Mocne dane. To poprosimy o link do wiarygodnego źródła. 

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, jar1 napisał:

Prawdziwy Polak nie sprząta po sobie, nie myje się i sra gdzie chce. Nie mówiąc o słuchaniu czegokolwiek. 

Polecam krótki wypad do Berlina żeby nie było daleko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie tak źle. Ja pamiętam czasy kiedy to ze wszystkich stron konserwa audiofilska udowadniała destrukcyjny wpływ sterowania wzmacniaczem przez pilota...wyobraża sobie ktoś dzisiaj wzmak bez pilota?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
18 godzin temu, painkiller napisał:

dokładnie, a ja jak będę odkurzać unijnym odkurzaczem który nie "ciągnie" to obliczyłem że czas odkurzania bedzie 2-4 razy dłuższy a zatem pozorna oszczędność energii - zużyje jej nawet więcej:P

A ja teraz rozglądam się za odkurzaczem. Mój orion 1600 ma ponad 15 lat i się kończy.

Szukam czegoś o porównywalnej mocy i wykonaniu.

W ub roku kupiłemn rodzicom Philipsa i mając wybór wybrałbym tego Zelmera.

Dzisiejsze moce to po 700 w. czy można je tuningować przez wymianę silnika na mocny 1800 ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do codziennego "odkurzania" używam iRobota, w sobotę tradycyjny odkurzacz. A skoro dywany konserwowane na co dzień to specjalnie długo to nie trwa. Jak ciepełko za oknem to korzystam, a raczej synowie(dbam o ich tężyznę fizyczną:) z trzepaka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, stench napisał:

A ja teraz rozglądam się za odkurzaczem. Mój orion 1600 ma ponad 15 lat i się kończy.

Wymieniłem sobie na początku roku na Zelmera EasyGo - 650W. Specjalnie najtaniej, bo w dzisiejszych czasach czas życia sprzętu to jakieś trzy lata. ? No działa.

Jest stosunkowo cichy w porównaniu z poprzednim 1600W, mniejszy i lżejszy.  Z tym, ze wykończenie głównej szczotki i wygoda używania na minus. Może lepiej dokupić lepszą szczotkę, a i rura potrafi wypadać podczas odkurzania. 

Ale jedno mogę napisać, że akurat  ciągu (mocy) z pewnością nie brakuje. I tak ustawione mam prawie na najmniejszy cug, a potrafi mi podciągać wykładzinę w pokoju ;). Także mniejszą ilością mocy bym się nie przejmował, natomiast bardziej zwróciłbym uwagę na komfort obsług i jakość akcesoriów. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, marek-1969 napisał:

Rzym istniał ponad tysiąc lat, innym się już to nie udało. Uni się też nie uda. Proponuję sobie wyobrazić jak będzie wyglądał rozpad tego tworu. Pokojowo nie będzie... 

zasadniczo UE sie juz rozpadła  Brytania wychodzi w przyszlym roku, jakby na to nie patrzec jakby nie ignorowac jest to rozpad

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
8 godzin temu, Jacchusia napisał:

Jak ciepełko za oknem to korzystam, a raczej synowie(dbam o ich tężyznę fizyczną:) z trzepaka.

Oj Jacchusia to jesteś bardzo nieekologiczny.

Cały syf z domu rozrzucasz po osiedlu...

A fuj, nieładnie...

Nie mówiąc już o audiofilach, którym przeszkadzasz swym łomotem (ew. łomotem swoich pociech)

Dodam jeszcze, że po za tym zostawiasz spory ślad węglowy, bo dywan niszczy się o wiele szybciej od uderzeń trzepaczki, przez co będziesz musiał niestety niedługo kupić nowy.

Ja bym się na Twoim miejscu zastanowił ? nad tym trzepakiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, stench napisał:

Dzisiejsze moce to po 700 w

W zupełności ci wystarczy. Nawet nie będziesz musiał ustawiać maksymalnej mocy bo nie przesuniesz szczotki po dywanie. Ja w swoim ustawiam na około 30 % i nie ma żadnych problemów z odkurzaniem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W zupełności ci wystarczy. Nawet nie będziesz musiał ustawiać maksymalnej mocy bo nie przesuniesz szczotki po dywanie. Ja w swoim ustawiam na około 30 % i nie ma żadnych problemów z odkurzaniem. 
No tak, ale to jak z tymi wszystkim TSI, po 200 000km to już dużo dla takiego silnika.
Odkurzacz też nie wytrzyma taki tyle, że będzie latami w domu. To taka pozorna ekologia, nastawiona na lepsze samopoczucie władz tu u teraz. Pomijam zidiocenie, zaczadzenie ideologią.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, maciek36 napisał:

No tak, ale to jak z tymi wszystkim TSI, po 200 000km to już dużo dla takiego silnika.
Odkurzacz też nie wytrzyma taki tyle, że będzie latami w domu. To taka pozorna ekologia, nastawiona na lepsze samopoczucie władz tu u teraz. Pomijam zidiocenie, zaczadzenie ideologią.

 

A co niby ma się zepsuć w tym odkurzaczu z powodu ekologii???

Zidiocenie i zaczadzenie ideologią to chyba ty prezentujesz bo ja żadnej logiki w tym wpisie nie widzę. Jest jedynie tęsknota do starych, dobrych czasów których już nie ma, i nie wrócą. Tak nasi przodkowie tęsknili do koni i wierzyli, ze samochody to idiotyczna nowinka która wkrótce się znudzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
 
A co niby ma się zepsuć w tym odkurzaczu z powodu ekologii???
Zidiocenie i zaczadzenie ideologią to chyba ty prezentujesz bo ja żadnej logiki w tym wpisie nie widzę. Jest jedynie tęsknota do starych, dobrych czasów których już nie ma, i nie wrócą. Tak nasi przodkowie tęsknili do koni i wierzyli, ze samochody to idiotyczna nowinka która wkrótce się znudzi.
Twój problem jak logiki nie widzisz. Poza tym trochę grzeczniej, bo ja Ciebie nie obrażam.
Logika jest taka, że produkuje się taki odkurzacz który jest niby bardziej eko, ale trzeba kupić nowy dużo szybciej. Czy to jest eko?
Pomijam główny problem tj urzędowe decydowanie o odkurzacach, wzmacniaczach i każdym aspekcie życia. To jest clue problemu i tego należy się bać przede wszystkim.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spisek żarówkowy jest faktem. Faktem jest też to, że odkurzacz po trzech latach będzie do wywalenia, bo złamie się pstryczek, szczotka się nie będzie wysuwać albo chować czy coś w tym stylu. A silnik o którym mówimy by jeszcze ćwierć wieku chodził ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, maciek36 napisał:

Twój problem jak logiki nie widzisz. Poza tym trochę grzeczniej, bo ja Ciebie nie obrażam.
Logika jest taka, że produkuje się taki odkurzacz który jest niby bardziej eko, ale trzeba kupić nowy dużo szybciej. Czy to jest eko?
Pomijam główny problem tj urzędowe decydowanie o odkurzacach, wzmacniaczach i każdym aspekcie życia. To jest clue problemu i tego należy się bać przede wszystkim.

Chwila moment!!!

Mylisz i mieszasz dwie kompletnie różne rzeszy. Jedną są wymagania na energooszczędny sprzęt.

Drugą rzeczą jest tendencja przemysłu do produkowania rzeczy które zużywają się szybciej. Przemysłu, a nie organizacji międzynarodowych. Czy Unia wymaga produkowania odkurzaczy które psują się szybciej? Pierwszę słyszę. O to z pretensjami do tzw. "kapitalistów".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Energooszczędne technologie to niekoniecznie musi być absolutne zło. Przykładowo w samochodach elektryka ma opinię psującej się i zawodnej. Tym niemniej zapracowały na to głównie starodawne szczotkowe silniki prądu stałego czy alternatory. Za to energooszczędny napęd hybrydowy Priusa na bezszczotkowych silniko-generatorach prądu zmiennego jest faworytem wśród taksiarzy. Tam nie ma żadnych styków itd, całe sterowanie idzie na półprzewodnikach mocy.

Mnie jednak nikt nie przekona do zasilaczy impulsowych w sprzęcie audio. Kolejny nadajnik zakłóceń średniej częstotliwości to nie jest dobry pomysł w systemie, w którym próbujemy osiągać dynamikę na poziomie 100dB albo i lepiej. Przecież w kalibrowanych systemach pomiarowych o jako takiej rozdzielczości trzeba się uciekać do trick'ów w rodzaju taktowania ADC i przetwornicy tym samym zegarem, żeby zakłócenia wchodziły zawsze tak samo, w sposób możliwy do wyeliminowania kalibracją, a nie jako wredny a czasem nawet zdudniony szum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Chwila moment!!!
Mylisz i mieszasz dwie kompletnie różne rzeszy. Jedną są wymagania na energooszczędny sprzęt.
Drugą rzeczą jest tendencja przemysłu do produkowania rzeczy które zużywają się szybciej. Przemysłu, a nie organizacji międzynarodowych. Czy Unia wymaga produkowania odkurzaczy które psują się szybciej? Pierwszę słyszę. O to z pretensjami do tzw. "kapitalistów".


Oczywiście, że nie wymaga. Ale często zmusza pośrednio różnymi normami, wymaganiami, które są dyskusyjne jeśli chodzi o deklarowany cel.
Cóż ja tam lubię kapitalistów, chęć zysku zdrowa rzecz, szkoda, że Ci antykapitalisci opodatkowaniem dla dobra mas sprawiają, że ten kapitalista musi szukać oszczędności. Nie bronię tu jakiegoś tam Samaunga itd, bo to bezduszne korpo, ale praw ekonomii mimo, że niektórym się wydaje że można oszukać, na papierze przynajmniej, to w szarym życiu my dostajemy po D...... kupujemy drożej.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, maciek36 napisał:

Oczywiście, że nie wymaga. Ale często zmusza pośrednio różnymi normami, wymaganiami, które są dyskusyjne jeśli chodzi o deklarowany cel.
Cóż ja tam lubię kapitalistów, chęć zysku zdrowa rzecz, szkoda, że Ci antykapitalisci opodatkowaniem dla dobra mas sprawiają, że ten kapitalista musi szukać oszczędności. Nie bronię tu jakiegoś tam Samaunga itd, bo to bezduszne korpo, ale praw ekonomii mimo, że niektórym się wydaje że można oszukać, na papierze przynajmniej, to w szarym życiu my dostajemy po D...... kupujemy drożej.

Sorry, ale operujesz komunałami kompletnie oderwanymi od rzeczywistości.

Jak rozumiem gdyby podatki były mniejsze to kapitaliści zaoszczędzone pieniądze przeznaczyliby na polepszenie jakości towaru i podwyższenie ich żywotności?

Przez grzeczność nie wyśmieje tego pomysłu tylko zapytam, skąd się wziął? Są jakieś przykłady takiego postępowania?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
W dniu 24.12.2019 o 11:38, stench napisał:

A ja teraz rozglądam się za odkurzaczem. Mój orion 1600 ma ponad 15 lat i się kończy.

Szukam czegoś o porównywalnej mocy i wykonaniu.

W ub roku kupiłemn rodzicom Philipsa i mając wybór wybrałbym tego Zelmera.

Dzisiejsze moce to po 700 w. czy można je tuningować przez wymianę silnika na mocny 1800 ???

Sprawdzałem na all i sklepach internetowych i wychodzi, że można tuningować odkurzacze bo silniki np do Zelmera w różnych wariantach mocowych mają często tą samą średnicę i wysokość obudowy turbiny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.12.2019 o 19:06, ohmygod napisał:

co sie wali gdzie ?

co palisz co pijesz bo ja tez chce chlopie - mniej tv i mniej prasy bedziesz madrzejszy

nie ma zandych kruchych czasow zasobow jest w nieskonczonosc .....ktos ci robi niezle pranie mozgu

to co my wydobylismy ze skorupy ziemskiej przez te 150 lat to nawet nie jest promil

a wiekszosc zloż pozostaje ciagle nieodkryta nie mowiac juz tych ktore nie sa eksploatowane z powodow politycznych jak np w Polsce

Oj to raczej u ciebie widać wiedzę filmów na YT z żółtymi napisami. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.