Skocz do zawartości
IGNORED

Koronawirus Covid-19 (alfa, delta, omikron, kraken) i szczepienia


witek_z
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zachorowało:

0

+0

Zmarło:

0

+0

Zmarło 0
0 kobiet i 0 mężczyzn.
Zakres wiekowy:(wiek -> ilość)

Wyzdrowiało:

0

+0

Dziś zaszczepiono:
0 osób.

Wykonane testy: 0

+0
Testy pozytywe:
Testy poz:

Na kwarantannie: 0

Aktualizacja 2024-04-28 10:25
https://dane.gov.pl/pl
27 minut temu, Meloman napisał:

Cały czas jestem pod wrażeniem jak dobrze politycznie rozgrywa PIS sprawę z covid-19.

Nie robimy dużo badań, aby gawiedzi wykazać, że nasze działania ograniczają zarażenia i że radzimy sobie lepiej niż inne kraje.

Wprowadzamy absurdalne zakazy, a potem je luzujemy pokazując gawiedzi, że to już odmrażanie gospodarki.

Oczywiście z odmrażaniem gospodarki nie ma to nic wspólnego, bo przecież przedsiębiorcy w większości nadal są w odstawce, a gawiedź może bardziej tłoczyć się w kościołach i sklepach oraz hasać sobie po lesie.

Poza tym - jeżeli już bym czegoś zabronił, to nie jazdy na rowerze, ale publicznego palenia. 

To tak jak w kawale z kozą :

"Przychodzi biedny Żyd do rabina i prosi o radę:
Oj, mądry Rebe, pomóż mi. To moje życie takie ciężkie: mieszkam w niewielkiej chatce z żoną, czwórką dzieci, babcią, dziadkiem i jeszcze teściową. Już się zupełnie nie mieścimy w tej małej izdebce. Oj pomóż, mądry Rebe...
Na to Rabin powiada:
Słyszałem, że masz w obórce kozę?...
- Tak Rebe, mam jedną kozę, co daje mleko, którym karmię dzieci.
- To ją teraz sprowadź do domu - mówi rabin.
Rebe, Rebe, co ty mówisz?... Ja, żona, czwórka dzieci, żona, teściowa i jeszcze koza?... To jak ja teraz będę mieszkał?...
Ale rabin był nieubłagany - musisz wprowadzić sobie kozę do domu!!
Za parę tygodni rabin spotyka tego Żyda i pyta się:
- A co tam Icek u ciebie?
Oj Rebe. Teraz to już zupełnie nie da się żyć w domu. Ja, żona, czwórka dzieci, żona, teściowa, dziadek i jeszcze teraz ta koza. To już nie jest życie.
Na to rabin powiada:
- To zabierz kozę z powrotem do obórki.
Za niedługo rabin jeszcze raz spotyka Żyda i pyta się go:
Jak tam Icek, w twoim domu?...
- Oj, Rebe. Jakiś ty mądry! Jak my teraz mamy w domu dużo miejsca. Świetnie mieścimy się w tej izdebce - ja, żona, czwórka dzieci, żona, teściowa i dziadek. Oj jakiś ty mądry, Rebe..."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Meloman napisał:

Cały czas jestem pod wrażeniem jak dobrze politycznie rozgrywa PIS sprawę z covid-19.

Nie robimy dużo badań, aby gawiedzi wykazać, że nasze działania ograniczają zarażenia i że radzimy sobie lepiej niż inne kraje.

Wprowadzamy absurdalne zakazy, a potem je luzujemy pokazując gawiedzi, że to już odmrażanie gospodarki.

Ja myślę, że PIS jest obsrany.

26 minut temu, Meloman napisał:

Poza tym - jeżeli już bym czegoś zabronił, to nie jazdy na rowerze, ale publicznego palenia. 

W punkt. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, JuG napisał:

...

W nauce każdy może sprawdzić twoje dowody i je skrytykować czy obalić. W odróżnieniu od pierdzielenia na YouTube, gdzie trafiasz na przysłowiowych pelikanów nie posiadających krytycznego myślenia. Czy umiejętności myślenia w ogóle.

Ci co siedzą w nauce ciężko pracują i siedzą i robią swoje i nie wygadują bzdur po internetach. I wiedzą że nikt z przedstawicieli pierdolicieli żadnej ze stron, ani medycznej klasycznej, ani alternatywnej nie ma racji. I prawdopodobnie nie ma szans na żaden konwencjonalny lek w staroświeckim słowa rozumieniu, czyli leczący. Wobec tej sytuacji już lepiej posłuchać sobie muzyczki albo czegoś co posiada dla nas jakąkolwiek wymierną wartość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.04.2020 o 18:08, Jaro_747 napisał:

Żona przejęła się, wyciągnęła maszynę i uszyła maseczki dla całej rodziny.

Moja też się przejęła i zrobiła bimber dla całej rodziny. Dżambo, ale bzdury!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Medycy doświadczają hejtu. Są piętnowani z powodu koronawirusa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"W Skarżysku-Kamiennej pielęgniarkę siłą wyrzucono ze sklepu. Inną, pracującą w hospicjum, nie tylko wyrzucono, lecz jeszcze nazwano „łajzą, co zarazę roznosi”."

A jeszcze niedawno oklaskiwano pracowników Służby Zdrowia ...średniowiecze....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, skynyrd napisał:

Moja też się przejęła i zrobiła bimber dla całej rodziny. Dżambo, ale bzdury!

Poważnie uszyła. Wczoraj i dzisiaj szyła drugą partię - lżejszy wariant bo zrobiło się ciepło.

Te pierwsze były według wykroju z Burdy (Tak!), ładnie wyprofilowane. Te drugie prostokątne z marszczeniami.

Niestety w temacie bimbru u mnie totalny zastój.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jaro_747

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Jaro_747 napisał:

Poważnie uszyła. Wczoraj i dzisiaj szyła drugą partię - lżejszy wariant bo zrobiło się ciepło.

Te pierwsze były według wykroju z Burdy (Tak!), ładnie wyprofilowane. Te drugie prostokątne z marszczeniami.

Niestety w temacie bimbru u mnie totalny zastój.

Zdecydujcie w Konsorcjum Bocznicy, kim jestem.

Prawakiem, lewakiem, faszystą, komunistą - bo ostatnio jestem wszystkimi.

I Dżambo - uspokój  bydlaka, który mnie atakuje. Nie chcę rozszerzenia konfliktu.

Teraz proszę grzecznie. Jestem napięty jak struna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, JuG napisał:

Myśli, że leń z Ciebie - nie podejmujesz nawet minimalnego wysiłku poznania czegokolwiek.

Z jednej strony mamy naukowców np. z:

  • Department of Virus-host Interaction, Heinrich-Pette-Institut (HPI), Martinistrasse 52, 20251 Hamburg, Germany
  • Cellular and Molecular Research Center, Basic Health Sciences Institute, Shahrekord University of Medical Sciences, Shahrekord, Iran
  • Cancer Research Center, Shahrekord University of Medical Sciences, Shahrekord, Iran

Z drugiej mamy podwórkowego jasnowidza Oskara (czy innego internetowego "guru"). Jeżeli "wierzący" naukowcom jest mało inteligentny to wierzący jasnowidzom (lub podobnym "autorytetom") jest skończonym idiotą. ?

W nauce każdy może sprawdzić twoje dowody i je skrytykować czy obalić. W odróżnieniu od pierdzielenia na YouTube, gdzie trafiasz na przysłowiowych pelikanów nie posiadających krytycznego myślenia. Czy umiejętności myślenia w ogóle.

Skup się na tym wytłuszczonym i sam sobie odpowiedz po raz kolejny na pytanie: SKĄD WIESZ GDZIE JEST RACJA?
Ci naukowcy przecież mogą Ci robić wodę z mózgu, właśnie byś uwierzył w te ich naukowe badania i efekty tych badań.
To wszystko jest ładnie i profesjonalnie opisane, byś myślał, że to prawda i w to wierzył. Tam "na górze" to nie idioci, ale bardzo inteligentni ludzie, którzy wiedzą jak wpłynąć na część społeczeństwa, które będzie im wierzyć.
Z drugiej strony podajesz przykład podwórkowego jasnowidza - no jasne...co to za porównanie do tych wszystkich naukowców. To  przecież jakiś pajac nie mający ani wykształcenia, ani pojęcia w temacie.
Myślisz, że tutaj potrzebne jest wykształcenie i pojęcie? Nie...tutaj wystarczy zwykła intuicja i chłopski rozum.
A co będzie to się przekonamy już niebawem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wg tej relacji, Bill Gates zaczął "testować" swoje szczepionki w Afryce. W jednej wiosce zmarło 7 dzieci w ciągu godzin od przyjęcia "szczepienia." -Personel WC

"Fb wykasowal ta bardzo wazna wiadomosc 4 dni temu. Udalo mi sie zdobyc kopie. 7 dzieci zmarlo kilka godzin po szczepionce na Covid. Probuja to zamaskowac. Ta szczepionka jest juz testowana- trials rozpoczely sie kilka tygodni temu w Afryce. Afryka zaczela protestowac. Ogladaj teraz!" /Reni Tomaszewska

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, skynyrd napisał:

Zdecydujcie w Konsorcjum Bocznicy, kim jestem.

Prawakiem, lewakiem, faszystą, komunistą - bo ostatnio jestem wszystkimi.

I Dżambo - uspokój  bydlaka, który mnie atakuje. Nie chcę rozszerzenia konfliktu.

Teraz proszę grzecznie. Jestem napięty jak struna.

Napięty jak struna to może być Sasin bo bawi się w pocztowca, a ni chu... się na tym nie zna. Ten to musi joby rzucać jak nikt nie słyszy.

A na forum to ogólnie jakieś zidiocenie i nalot zwolenników teorii spiskowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jaro_747

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Jaro_747 napisał:

Napięty jak struna to może być Sasin bo bawi się w pocztowca, a ni chu... się na tym nie zna. Ten to musi joby rzucać jak nikt nie słyszy.

Nie odczytałeś wiadomości, a prawdopodobnie nie chciałeś  jej odczytać.

Dobranoc Dżambo - miałem zbyt dobre mniemanie o Tobie. Ale to nic złego. Baw się dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Jaro_747 napisał:

Napięty jak struna to może być Sasin bo bawi się w pocztowca, a ni chu... się na tym nie zna. Ten to musi joby rzucać jak nikt nie słyszy.

A na forum to ogólnie jakieś zidiocenie i nalot zwolenników teorii spiskowych.

Co Ty sie dziwisz -kwarantanna

Skynek któż Cię atakuje?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez asterix1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, cir napisał:

moze ty nie wiesz bo to i tak jak czytanie o Marsie czy Plutonie ale dla ludzi dla których to zwyczajna codzienna praca takie info sa do weryfikacji

Ale o jakich informacjach piszesz, które Ty weryfikujesz poprawnie, a ja nie, bo nie znam się?
O pogodzie, która i tak się nie sprawdza często, czy o tym czy ta pandemia jest sztuczna, czy prawdziwa?
Zrozum w końcu, że nie jesteś w stanie ocenić, czy te wszystkie informacje, które wydają Ci się prawdziwe, bo są napisane tak bardzo profesjonalnie, rzeczowo i naukowo - nie są fałszywe. One mogą być merytorycznie w 100% prawdziwe, a z drugiej strony w 100% kłamstwem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, JuG napisał:

Z badań wynika, że SARS-CoV-2 ma znacznie niższy wskaźnik mutacji od "zwykłego" SARS (co pozwala przypuszczać, że powstająca szczepionka będzie skuteczna). Ale z drugie strony rzadka mutacja indyjska jest dosyć znacząca (co utrudni powstanie uniwersalnej szczepionki). Tylko na szczęście mutacja indyjska SARS-CoV-2 jest mniej szkodliwa.

Czy powstała jakaś skuteczna szczepionka na wcześniejsze koronawirusy?

 

37 minut temu, Piotr_1 napisał:

"Wg tej relacji, Bill Gates zaczął "testować" swoje szczepionki w Afryce. W jednej wiosce zmarło 7 dzieci w ciągu godzin od przyjęcia "szczepienia." -Personel WC

Taką ma wizje ten człowiek.

Bill Gates: „Nie możesz podróżować bez certyfikatu szczepień”

„Ostatecznie to co my wszyscy musimy mieć to jest certyfikat opisujący która osoba została uleczona, która osoba jest zaszczepiona, ponieważ nie chcesz ludzi przemieszczających się po świecie (bez certyfikatu).

Nie chcesz ludzi przemieszczających się ludzi z krajów które nie radzą sobie z problemem, nie chcesz kompletnie zablokować możliwości przemieszczania się tych ludzi podróżujących po świecie.”

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez malikali
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, malikali napisał:

Taką ma wizje ten człowiek.

Bill Gates: „Nie możesz podróżować bez certyfikatu szczepień”

Wielce niebezpieczny. Władcą tego świata chyba się stał.
Bardzo się zmienił...jak zaczynał robić biznes, to był skromnym człowiekiem, a teraz w głowie mu się przewróciło.
Może naoglądał się filmów sci-fi i teraz mając tyle kasy chce by fikcja stała się faktem? ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Meloman napisał:

Poza tym - jeżeli już bym czegoś zabronił, to nie jazdy na rowerze, ale publicznego palenia.

Od jazdy na rowerze nie naliczysz VAT- można zakazać.

Palenia nie zakażemy, bo VAT i akcyza - to ważna rzecz.

Politykom opłaca się, jak obywatel pali i pije. I nie zostanie przyjęty do szpitala- bo pandemia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez piramidon
literówka

JAK FACET Z DWIEMA ZDROWYMI NERKAMI MOŻE NIE MIEĆ KASY NA AUDIOFILSKIE KABLE

TROLLE -istnieli zawsze, a przed wynalezieniem internetu wyżywali się na ścianach publicznych klozetów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, soundchaser napisał:

Może naoglądał się filmów sci-fi i teraz mając tyle kasy chce by fikcja stała się faktem? ?

Te jego wizje są coraz bardziej chore, a w dodatku nie cieszy się on sławą szczepionkową, no ale cóż tak się robi niewyobrażalną kasę, a gdyby taki rygor kiedyś nas czekał to masakra - jak bydło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez malikali
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, soundchaser napisał:

Wielce niebezpieczny. Władcą tego świata chyba się stał.
Bardzo się zmienił...jak zaczynał robić biznes, to był skromnym człowiekiem, a teraz w głowie mu się przewróciło.
Może naoglądał się filmów sci-fi i teraz mając tyle kasy chce by fikcja stała się faktem? ?

Może to niedowartościowanie, przecież przegrał z Google, jego strategia i wizja się nie sprawdziła.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A ten znów straszy. Skąd on to wie do k**wy nędzy? 
Porównuje obecną sytuację (celowo nie napisałem "pandemię") do grypy "hiszpanki".
Tylko tam umarło 100 mln. ludzi. Wg, niego u nas się skończy "pandemia" jak ducha wyzionie podobna liczba obywateli?
Ale nie...on widzi światełko w tunelu.

"Teraz mamy jednak technologię, możemy zapobiec katastrofie, możemy zapobiec tego rodzaju kryzysowi. Zaufajcie nam. Najgorsze jeszcze przed nami. Uniknijmy tragedii. Jest to wirus, którego wielu ludzi wciąż nie rozumie"

Szczepienia nas uratują. Zaufajmy dyrektorowi WHO.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ten komunista z Etiopii wypchnięty przez Chiny.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

JAK FACET Z DWIEMA ZDROWYMI NERKAMI MOŻE NIE MIEĆ KASY NA AUDIOFILSKIE KABLE

TROLLE -istnieli zawsze, a przed wynalezieniem internetu wyżywali się na ścianach publicznych klozetów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, asterix1 napisał:

 

A jeszcze niedawno oklaskiwano pracowników Służby Zdrowia ...średniowiecze....

Lud kapryśny jest. I zmęczony.

 

58 minut temu, Piotr_1 napisał:

W jednej wiosce zmarło 7 dzieci w ciągu godzin od przyjęcia "szczepienia."

"Bywają leki gorsze od choroby".

Publilius Syrus, I wiek p.n.e.) – pisarz.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w "D" aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, skynyrd napisał:

Zdecydujcie w Konsorcjum Bocznicy, kim jestem.

Prawakiem, lewakiem, faszystą, komunistą - bo ostatnio jestem wszystkimi.

I Dżambo - uspokój  bydlaka, który mnie atakuje. Nie chcę rozszerzenia konfliktu.

Teraz proszę grzecznie. Jestem napięty jak struna.

To może raczej Ty się zdecyduj ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, malikali napisał:

Te jego wizje są coraz bardziej chore

Wygląda na to, że jest bardziej niebezpieczny niż Putin, Kim Dzong Un i paru innych razem wziętych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
13 minut temu, soundchaser napisał:

Nie...tutaj wystarczy zwykła intuicja i chłopski rozum.

Nie wystarczy. Biologia to nauka. Genetyka to nauka, Medycyna to nauka. Statystyka to nauka. IT to nauka. Matematyka to nauka. Teoria systemów to nauka. ... Bez postaw teoretycznych nie pomoże żadna zwykła intuicja czy chłopski rozum. A metoda naukowa polega m.in. na weryfikowalności, tak teoretycznej jak i praktycznej.

Metoda naukowa – sposoby intersubiektywnego poznawania i komunikowania wiedzy, oparte o prawa logiki i prawdopodobieństwa, posługujące się dedukcją i systematyczną indukcją w procesie formułowania, uzasadniania, testowania i korygowania teorii i hipotez.

Intersubiektywność wiedzy naukowej oznacza jej otwartość na niezależną weryfikację, replikację oraz na krytykę i sceptycyzm. Rozumowanie indukcyjne obejmuje między innymi: obserwację, pomiar, abstrahowanie i eksperyment – jego szczegółowe techniki są specyficzne dla każdej gałęzi nauki. https://pl.wikipedia.org/wiki/Metoda_naukowa

Bez odbioru.

6 minut temu, malikali napisał:

Czy powstała jakaś skuteczna szczepionka na wcześniejsze koronawirusy?

Na ile wiem powstała i nie jedna ale testowanie nie zostało ukończone z powodu wygaśnięcia epidemii. Najdłuższe i najdroższe jest testowanie szczepionki na ludziach.

Inżynieria genetyczna obecnie pozwala bardzo szybko "budować" szczepionki ale nadal wymagają one testowania na zwierzętach i ludziach (tego na razie nie da się zrobić komputerowo czy laboratoryjnie). Z obecnym wirusem jeszcze nie jest do końca jasne czy u ozdrowieńców powstaje trwały immunitet - więc i pewności co do skuteczności przyszłego szczepienia też nie ma. Plus nie jasne jest ile powstanie mutacji wirusa i czy każda z nich będzie wymagała osobnej szczepionki (niby nie).

Chyba Anglicy w obecnej sytuacji planują już (po wyprodukowaniu odpowiedniej ilości szczepionek) szczepić swoich obywateli nie czekając na testy (kilka-kilkanaście miesięcy). A wariantów szczepionek na SARS-CoV-2 już powstało wiele w kilku/kilkunastu państwach. Niektóre już są w fazie testów na ludziach (np. USA czy Chiny), niektóre zaczynają testy za chwilę (np. Niemcy czy Rosja).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, JuG napisał:

Nie wystarczy. Biologia to nauka. Genetyka to nauka, Medycyna to nauka. Statystyka to nauka. IT to nauka. Matematyka to nauka. Teoria systemów to nauka. ... Bez postaw teoretycznych nie pomoże żadna zwykła intuicja czy chłopski rozum. A metoda naukowa polega m.in. na weryfikowalności, tak teoretycznej jak i praktycznej.

Nie dociera do Ciebie, że tutaj wiedza naukowa nie ma zastosowania.
Możesz sobie wynajdować linki i podpierać się wiedzą naukową, a i tak prędzej czy później wezmą Cię i zaszczepią.
A jak będziesz stawiał opór, to w kaftan i pasami jeszcze Cię zepną.

Zastanów się...piszę poważnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On przegrał taką wojnę na fajność. Cool-war. Chciał być sam z Microsoftem, żeby ludzie kupili komputer za 300 dolarów, a potem jeszcze 300 dolarów Microsoftowi na software żeby ten komputer był coś wart. No i ustabilizować monopol, ustawić producentów komputerów na instalowanie Windowsa fabryczne, a potem? W zasadzie wiemy jaki software posiadał wbudowany Windows. Dość ciężko o coś bardziej skąpego. Pasjans, saper, to chyba najmocniejszy i najbardziej rozbudowany darmowy software jaki tam był.

@Jug

Albo coś działa dobrze albo nie. Albo ktoś kłamie albo mówi prawdę. Dla normalnego człowieka dywagacje naukowe nie są potrzebne, bo tam go wprowadzą w jeszcze większy mętlik. Nauka opisuje tą całą materię, bada ją, symuluje coś, bada działanie. W którymś miejscu się jednak kończy, nie wiadomo dlaczego materia jest żywa i inteligentna. Samo dostarczenie energii do funkcjonowania i przetwarzanie energii nie wyjaśnia sprawy p.t. "skąd te wszystkie rzeczy biorą motywację do działania" a także "dlaczego akurat do takiego działania a nie innego". Na to drugie pytanie można właściwie odpowiedzieć psychologicznie, tj. "działa jak najbardziej w swoim interesie" lub "dla dobra całego systemu, ekosystemu"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piotr_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, nawet jeśli powstanie szczepionka to jaka będzie jej skuteczność . Zważywszy, że szczepionki na grypę sezonową są niezbyt skuteczne -Skuteczność szczepionki u ludzi w podeszłym wieku, którzy są najbardziej narażeni na grypę, jest najmniejsza; średnia skuteczność w wieku 65 lat wynosi 40–50%, a powyżej 70 roku życia 15–30%,. 
Chyba jesteśmy skazani na życie w ciągłym stresie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie należy mylić prawdy z opinią większości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, soundchaser napisał:

A ten znów straszy. Skąd on to wie do k**wy nędzy? 
Porównuje obecną sytuację (celowo nie napisałem "pandemię") do grypy "hiszpanki".
Tylko tam umarło 100 mln. ludzi. Wg, niego u nas się skończy "pandemia" jak ducha wyzionie podobna liczba obywateli?
Ale nie...on widzi światełko w tunelu.

"Teraz mamy jednak technologię, możemy zapobiec katastrofie, możemy zapobiec tego rodzaju kryzysowi. Zaufajcie nam. Najgorsze jeszcze przed nami. Uniknijmy tragedii. Jest to wirus, którego wielu ludzi wciąż nie rozumie"

Szczepienia nas uratują. Zaufajmy dyrektorowi WHO.

Propaganda straszenia, a kto stoi za WHO? Bill Gates który zaciera rączki.

12 minut temu, JuG napisał:

Na ile wiem powstała i nie jedna ale testowanie nie zostało ukończone z powodu wygaśnięcia epidemii. Najdłuższe i najdroższe jest testowanie szczepionki na ludziach.

Wiec widzisz że to nie jest tak pewne na Mers nie ma np do tej pory.

14 minut temu, JuG napisał:

Chyba Anglicy w obecnej sytuacji planują już (po wyprodukowaniu odpowiedniej ilości szczepionek) szczepić swoich obywateli nie czekając na testy (kilka-kilkanaście miesięcy). A wariantów szczepionek na SARS-CoV-2 już powstało wiele w kilku/kilkunastu państwach. Niektóre już są w fazie testów na ludziach (np. USA czy Chiny), niektóre zaczynają testy za chwilę (np. Niemcy czy Rosja).

A szczepienie bez testowania za zgodą czy bez? No ciekawie się robi co szykują u nas dostaniemy cholera wie jakie naboje i przymusowo do szczepień.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak do snu, bo jutro idę do pracy.

Wyobrażacie sobie, że ten wirus, czy to obecny czy po zmutowaniu, byłby w stanie wyniszczyć większość gatunku ludzkiego?

Jutro wracam. Pa...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.