Skocz do zawartości
IGNORED

Koronawirus Covid-19 (alfa, delta, omikron, kraken) i szczepienia


witek_z
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zachorowało:

0

+0

Zmarło:

0

+0

Zmarło 0
0 kobiet i 0 mężczyzn.
Zakres wiekowy:(wiek -> ilość)

Wyzdrowiało:

0

+0

Dziś zaszczepiono:
0 osób.

Wykonane testy: 0

+0
Testy pozytywe:
Testy poz:

Na kwarantannie: 0

Aktualizacja 2024-05-14 8:55
https://dane.gov.pl/pl

Broń biologiczna... Prosto z Mazerszipa chyba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?”

- Friedrich Nietzsche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

w UK prasa pisze o leku Remdesivir, jako najbardziej obiecującym leku na Covid 19, rzekomo przetestowany z pewnym sukcesem w Chinach. wcześniej stosowany na Ebolę....co ciekawe, opracowany na podstawie genomu koronawirusa opatentowanego przez Bila Gatesa w 2015 r. Licencję na Remedesivir ma firma Gilead Biosciences, zwiazana z laboratoriami biotechnologicznymi WuXi App Tech, oraz firmami WuXi PharmaTech Inc i WuXi Pharmaceuticals gdzie inwestorami są Bill Gates i George Soros, wszystkie trzy z siedzibami w ....Wuhan, współpracujące z Chinese Institute of Virology w Wuhan. Obecnie lek Remdesivir przechodzi błyskawiczne procedury licencyjne, dopuszczające go do obrotu międzynarodwego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Przemysław_51508 napisał:

Może macie jakieś namiary do normalnych sprzedawców.

ja biore aktualnie od duzego podmiotu  jako podwykonawca bo inaczej juz bym lezał

nadzieja w tych co zaczeli na nowo produkowac maski w Polsce i kolega złapał taki kontakt/ solidny producent w BHP / sprawdze co z tego wynikło i dam znać

 

12 minut temu, mariusz05 napisał:

Ma modyfikacje genetyczne, które mają zastosowania bojowe

przóddzidzie sróddzidzie i zadzidzie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, toptwenty napisał:

A ja tydzień temu byłem w aptece, maseczki sprzedawano po dwie sztuki, alem nie wziął, bo pani magister odradziła.

Przecież maseczkę można w kilka sekund zrobić sobie samemu i w dodatku bardziej solidną niż taka z gazy jakiejś. wesoly-emotikon-ruchomy-obrazek-0002.gif

 

3 godziny temu, cir napisał:

okazuje sie ze jest jeszcze inna droga wypływu tego towaru

Business is business...zwłaszcza w czasach kryzysu zarabia się najlepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta druga Polska z mniejszą liczbą to chyba jest dla tych pokroju: top, sly, bezlitosna, 2b,jaro, i innych dzianych starych dziadów ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez witek_z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, mariusz05 napisał:

Poza tym nie trzeba przez oddech się zarazić, wystarczy kontakt dotykowy, np. podanie ręki.

Można...jak tą ręką będziemy później dłubać w nosie, albo cokolwiek innego robić przy twarzy.
Dlatego należy powstrzymać się od takich odruchów, a przede wszystkim myć po każdym podejrzanym kontakcie. Myć i myć...przy każdej okazji...i unikać ludzi w bliskim kontakcie.
To chyba nie jest trudne jak się nad tym zapanuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, soundchaser napisał:

Przecież maseczkę można w kilka sekund zrobić sobie samemu

potrzebny jest atest

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Tadeiro napisał:

Broń biologiczna... Prosto z Mazerszipa chyba.

Co to za gostek? Takich ekspertów w necie to już są tysiące.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, cir napisał:

potrzebny jest atest

Atest dla własnego użytku?

Oczywiście to żart, ale czemu nie? Gorsza jest od tych z apteki?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, witek_z napisał:

tonący brzytwy się chwyta - niedobrze ?

na własny uzytek nie ma problemu

jest sporo akcji z szyciem masek i przekazuja podobno do szpitali ale nie wiem jak sobie dają rade z kwitami

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, JuG napisał:

S jak sterylność. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jak to potem wysterylizują w autoklawach, to może być. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa dotyczy Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego w Nowym Targu. Radny PiS Marek Wierzba jest dyrektorem placówki. Jedna z pracujących tam pielęgniarek opublikowała w mediach społecznościowych wpis, w którym zwróciła uwagę na krytyczne warunki pracy i brak niezbędnych środków ochronnych w walce z koronawirusem – m.in. maseczek. Dwa dni później otrzymała wypowiedzenie – donoszą "Tygodnik Podhalański" i "Gazeta Krakowska".

Epidemia groźnego koronawirusa paraliżuje cały kraj, a system publicznej opieki zdrowotnej jest o krok od zapaści. Lekarze, pielęgniarki i ratownicy medyczny alarmują o dojmujących brakach w wyposażeniu szpitali: brakuje m.in. przyłbic, maseczek i płynów dezynfekujących. Jednocześnie warunki pracy medyków są krytyczne. Zakażonych Covid-19 wciąż przebywa, personel medyczny pracuje ponad swoje siły, niedługo może również zabraknąć miejsc w szpitalach. Jak się okazuje, informowanie opinii publicznej o brakach w podstawowym wyposażeniu do walki z Covid-19 może skutkować…utratą pracy. 

wiadomosci.radiozet.pl - 23.03.2020 19:24 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pielegniarka-zwolniona-za-pisanie-o-brak

* * *

* * *

W czasie pandemii koronawirusa, nowotarski szpital zwolnił dyscyplinarnie położną za to, że na prywatnym profilu społecznościowym opublikowała informacje, że brakuje maseczek ochronnych. - Nie skłamałam, bo tego sprzętu faktycznie brakuje. Mamy pandemię, a tymczasem dyrekcja zwalnia pracowników służby zdrowia. Czy to jest normalne – pyta Renata Piżanowska, położna, która dostała wypowiedzenie od dyrektora Marka Wierzby.

- Wyleciałam, bo na moim prywatnym profilu na portalu Facebook wstawiłam post, gdzie pokazałam maseczkę ochronną i moje ręce po 12-godzinnej pracy, które były podniszczone po stosowaniu płynów ochronnych – opisuje kobieta. Jak dodaje, w poście nie było mowy o tym, że dotyczy to Podhalańskiego Specjalistycznego Szpitala w Nowym Targu. Post pojawił się 18 marca. 19 marca pani Renata dostała informację, że dyrektor chce jej wypowiedzieć umowę o pracę po "rażącym naruszeniu obowiązków pracy". Związki zawodowe działające w szpitalu w odpowiedzi zaznaczyły, że w dobie pandemii nie powinno się zwalniać pracowników służby zdrowia.

Dyrektor jednak okazał się nieugięty. W piątek pani Renata spotkała się z nim i ten przedstawił jej pismo o wypowiedzeniu stosunku pracy. Pani Renata jednak go nie podpisała. Bo się z nim nie zgadza. - Nie było tam żadnego wskazania, że chodzi o podhalański szpital. To był post informacyjny. O tym jednak, że maseczek brakuje, informował wcześniej media sam dyrektor. Apelował do ludzi, by szyli maseczki, bo ich nie ma. To jak to jest? - pyta położna.

Ma ona zamiar odwołać się od decyzji dyrekcji do Sądu Pracy. - Nie zgadzam się całkowicie z tym – dodaje.

Sprawa ma jeszcze jeden wymiar. W poniedziałek rano w mediach pojawiła się informacja, że dyrektor Wierzba jest na kwarantannie, bo w ubiegłym tygodnie spotkał się z posłem Edwardem Siarką, który zaraził się koronawirusem. - Tymczasem zaprosił mnie na rozmowę, sam chodził do pracy. Jeśli okaże się, że jest on chory, może okazać się, że i ja przez niego zostałam zakażona – mówi pielęgniarka. I dodaje, że jeśli tak by się stało, wówczas kobieta będzie w wyjątkowo trudnej sytuacji. Po wypowiedzeniu umowy o pracę nie ma ona bowiem ubezpieczenia. Boi się, że będzie musiała zapłacić za leczenie. - Jeśli okażę się, że jestem chora, wówczas pozwę dyrektora o celowe narażenie mnie na utratę zdrowia i życia – mówi oburzona pielęgniarka.

Sam dyrektor obecnie przebywa w domu. W sprawie Renaty Piżanowskiej przesłał nam swoje stanowisko.

- Decyzję o zwolnieniu dyscyplinarnym Pani Renaty Piżanowskiej podjąłem po opublikowaniu przez nią swojego wpisu na profilu na Facebook. Żyjemy w okresie ogłoszonego stanu epidemii – od każdego z nas zależy, jak przetrwamy ten okres. Od wykwalifikowanego personelu medycznego, pracowników szpitala mamy prawo wymagać więcej niż od zwykłych ludzi. Odpowiedzialności, rzetelności i prawdziwego przekazywania informacji. Tymczasem post tej Pani był sianiem paniki wśród ludzi, co w obecnej sytuacji może mieć opłakane skutki. Przekazywanie nieprawdziwych informacji w przestrzeni publicznej może mieć dramatyczne skutki. Potencjalny pacjent musi mieć zaufanie do placówek medycznych.  Podkreślam, że na chwilę obecną nowotarski szpital posiada pełne zabezpieczenie, jeśli chodzi o środki ochrony osobistej oczywiście są problemy z kupnem masek, kombinezonów czy przyłbic, ale na razie jako placówka jesteśmy całkowicie zabezpieczeni w tej kwestii. Ponadto nasza placówka działa w pełnym zabezpieczeniu personalnym. Na żadnym oddziale nie mamy braków zarówno, jeśli chodzi o lekarzy czy pielęgniarki. Oczywiście jeśli Pani Renata Piżanowska nie zgadza się z moją decyzją, to zawsze może odwołać się do Sądu Pracy. Umowę o pracę rozwiązałem z Panią Piżanowską zanim powziąłem wiedzę, że poseł Siarka może mieć koronawirusa. Na kwarantannie znalazłem się w niedzielę rano i wtedy dowiedziałem się o całej sytuacji – czytamy w oświadczeniu dyrektora Marka Wierzby.

gazetakrakowska.pl - 23.03.2020

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

* * *

"Tak wyglądają moje ręce po 12 godzinach pracy, zeżarta skóra od płynu dezynfekcyjnego. Tak wygląda moja maseczka, którą zrobiłam sama, kiedy nie miałam co założyć, czym się zasłonić, żeby nachylić się nad pacjentką, która potrzebowała pomocy. Tak więc, Panie prezydencie Andrzej Duda, nie mamy wszystkiego, jak widać. Nie mam podstawowego zabezpieczenia, który ma mnie czy pacjentkę chronić. Przecież ja nie wiem, czy pacjentka jest zdrowa, nawet nie wiem, czy ja jestem zdrowa" - napisała Renata Piżanowska, położna, specjalistka ds. neonatologii na oddziale noworodków i wcześniaków w Podhalańskim Szpitalu Specjalistycznym w środę 18 marca. Wrzuciła też na Facebook 2 zdjęcia. Dwa dni później dostała z rąk dyrektora wypowiedzenie. 

- Pracuję w kilku instytucjach, nigdzie nie napisałam, że sytuacja dotyczy szpitala w Nowym Targu, ale uderz w stół, a nożyce się odezwą - komentuje. - Dyrektor, widząc taki wpis, powinien się zainteresować, zapytać, czy chodzi o szpital, czy rzeczywiście brakuje mi czegoś, czy mam kłopoty z dłońmi, a nie zwalniać mnie - mówi. - Szczególnie w tak trudnej sytuacji, kiedy brakuje rąk do pracy.

- Na wszystkich lekarzach, pielęgniarkach, położnych spoczywa w tym okresie szczególna odpowiedzialność. Trzeba bardzo uważać, co się robi i mówi. Taki wpis, dokonany przez położną z wieloletnim stażem, jest po prostu nie do przyjęcia - tłumaczy powody zwolnienia Marek Wierzba, dyrektor Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego.

Dodaje, że wpis w dodatku jest nieprawdziwy, bo na oddziale nie brakowało masek i nie ma powodu robić ich samemu. - Także informacja o tym, jakoby po 12 godzinach pracy ręce były spalone, sugeruje, że ludzie dezynfekują się w szpitalu nie wiadomo jakimi środkami żrącymi - mówi. 

Więcej w papierowym wydaniu TP w najbliższy czwartek.

24tp.pl - Aktualizacja 2020-03-23 18:15:09

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

foto.php?mod=news&id=66769&fot=szpitnowy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, soundchaser napisał:

Przecież maseczkę można w kilka sekund zrobić sobie samemu i w dodatku bardziej solidną niż taka z gazy jakiejś. wesoly-emotikon-ruchomy-obrazek-0002.gif

 

Business is business...zwłaszcza w czasach kryzysu zarabia się najlepiej.

A po co w ogóle te maseczki?

Czas sterylności a co za tym idzie i przydatności takiej standardowej maseczki to jakieś 30 min do godz. A potem już w takiej obchuchanej zaczynają namnażać się bakterie i grzyby.

13 minut temu, soundchaser napisał:

Wg. mnie tak.

Podobno ten z Łu Chan jest troszku inny od tego co grasuje w Italii.

Rosjanie już tam są. Jeśli znajdą dowody to może oznaczać, że Włochy zostały zaatakowane bronią biologiczną.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w "D" aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy premierem była Beata Szydło, Agencja Rezerw Materiałowych wydała budżet na blisko cztery lata na węgiel. Zrobiono to po to, aby dofinansować kopalnie. Ta sama agencja miała za zadanie posiadać środki ochronne na wypadek kryzysu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tak się kończy polityka nieodpowiedzialnej partii. 

Odpowiedzialny, na zasadzie sprawstwa kierowniczego, jest także Jarosław Kaczyński. To on steruje z tylnego fotela politykami PiS i sterował wtedy Szydło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Amator 2b napisał:

A po co w ogóle te maseczki?

Czas sterylności a co za tym idzie i przydatności takiej standardowej maseczki to jakieś 30 min do godz. A potem już w takiej obchuchanej zaczynają namnażać się bakterie i grzyby.

Też się nad tym zastanawiałem. W sumie jakoś trochę chronią, ale krótko.
Jeśli stężenie tego wirusa jest silne, to na tej maseczce w krótkim czasie osiada go mnóstwo.
My cały czas oddychamy, więc nieświadomie zasysamy go do ust i nosa. Przecież te wirusy są mniejsze niż mikroszczeliny w maskach, więc przenikają.
Najskuteczniejsza jest przeźroczysta maska (osłona twarzy) z tworzywa, np. z plexi. Widziałem takie u sprzedawczyń w aptece.

9b33b2fa40e39115e67198fd69da

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Amator 2b napisał:

Podobno ten z Łu Chan jest troszku inny od tego co grasuje w Italii.

Rosjanie już tam są. Jeśli znajdą dowody to może oznaczać, że Włochy zostały zaatakowane bronią biologiczną.

Oczywiście że znajdą. Rosjanie nie takie dowody znajdywali :-))).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma procedur - nie wiadomo co robić w takim, typowym przecież wypadku.

"Zakażona uczennica podstawówki w Chełmnie przez dwa dni była w szkole. Służby sanitarne od soboty zastanawiają się co zrobić."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PiS zajmował się usuwaniem zastanych działaczy oświatowych, wprowadzając na ich miejsce swoich matołków i karierowiczów.

Przerażeni są rodzice uczniów, którzy mogli mieć kontakt z chorą 12-latką. Na razie nie wiadomo czy uczniowie z rodzinami zostaną objęci kwarantanną. Burmistrz apeluje, żeby i dzieci, i dorośli nie wychodzili z domu i obserwowali swój stan zdrowia"

 

Co robić, panie? No, co robić?
 

3 minuty temu, Jaro_747 napisał:

Oczywiście że znajdą. Rosjanie nie takie dowody znajdywali :-))).

Tym bardziej że sami ostatnio nawieźli do Włoch tony broni biologicznej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, soundchaser napisał:

A czemu Panowie wykluczacie testowanie broni biologicznej?
Jakieś solidne argumenty?

Ale gdzie, we Włoszech i w Chinach jednocześnie? Kto niby?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, soundchaser napisał:

A czemu Panowie wykluczacie testowanie broni biologicznej?
Jakieś solidne argumenty?

Zależy na kim. Na mnie nie licz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, soundchaser napisał:

Też się nad tym zastanawiałem. W sumie jakoś trochę chronią, ale krótko.
Jeśli stężenie tego wirusa jest silne, to na tej maseczce w krótkim czasie osiada go mnóstwo.
My cały czas oddychamy, więc nieświadomie zasysamy go do ust i nosa. Przecież te wirusy są mniejsze niż mikroszczeliny w maskach, więc przenikają.
Najskuteczniejsza jest przeźroczysta maska (osłona twarzy) z tworzywa, np. z plexi. Widziałem takie u sprzedawczyń w aptece.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Podobna do osłony na twarz do koszenia kosa spalinową coś z 15 pln

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pora powiedzieć wprost: Rząd oszukuje społeczeństwo ws. koronawirusa

Rząd z podkopaną wiarygodnością to najgorsze, co może nam się przytrafić w sytuacji, gdy solidarność staje się kluczowa w tej bezprecedensowej walce. Zamiast zaufanie odbudowywać, władza brnie dalej.

Trudno dobrać słowa, by oddać to, co czuje i czuć powinien każdy rozsądny człowiek wobec skali zaniechań rządu, którą dziś próbuje się zamieść pod dywan bezdusznej propagandy, manipulacji i prób odwracania uwagi opinii publicznej od meritum sprawy.

Każdy dzień dostarcza argumentów za tym, że gdyby rząd z premierem na czele oraz zaangażowany w kampanię prezydent wcześniej zaczęli działać, moglibyśmy dziś przynajmniej z większym optymizmem patrzeć w przyszłość. A na pewno mieć przekonanie, że wspólnie zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy. Oczywiście można mówić, jak minister Michał Dworczyk u Konrada Piaseckiego w TVN24, że „cała Europa i świat” nie doceniły zagrożenia, i liczyć na to, że ludzie nie pamiętają słów jego kolegi z rządu, ministra zdrowia, który 24 lutego zapewniał, że Polska jest przygotowana na koronawirusa. Podobne słowa padały z ust samego premiera. Dziś Dworczyk, prawa ręka Mateusza Morawieckiego, mówi: „mamy bardzo poważne problemy, jeśli chodzi o medyczny sprzęt ochronny”.

Skoro polski wywiad ostrzegał rząd już w styczniu… …to dlaczego w marcu w szpitalach brakuje nawet mydła?

itd. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, toptwenty napisał:

 

 

Co robić, panie? No, co robić?
 

Tym bardziej że sami ostatnio nawieźli do Włoch tony broni biologicznej.

Sama przypłyneła na pontonach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, soundchaser napisał:

A czemu Panowie wykluczacie testowanie broni biologicznej?
Jakieś solidne argumenty?

Nie wykluczam i mam od dawna podobne przemyślenia , więcej dodam , to znakomity wgląd z zachowań ludności - radzenia sobie w skrajnych sytuacjach , dyscyplinowanie itd .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.