Skocz do zawartości
IGNORED

Koronawirus Covid-19 (alfa, delta, omikron, kraken) i szczepienia


witek_z
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zachorowało:

0

+0

Zmarło:

0

+0

Zmarło 0
0 kobiet i 0 mężczyzn.
Zakres wiekowy:(wiek -> ilość)

Wyzdrowiało:

0

+0

Dziś zaszczepiono:
0 osób.

Wykonane testy: 0

+0
Testy pozytywe:
Testy poz:

Na kwarantannie: 0

Aktualizacja 2024-04-28 22:49
https://dane.gov.pl/pl

Ostrowie Wielkopolskim koronawirusa stwierdzono u 17-latka. Nie miał jednak typowych objawów. Zamiast gorączki, kaszlu czy duszności, miał zaburzenia zmysłu węchu i smaku.
 

I jak wobec tego mamy u siebie dostrzec objawy zakażenia, skoro różnią się od tych prezentowanych od tygodni. Masakra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie należy mylić prawdy z opinią większości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yhy!

Na razie to w Madrycie przerobili lodowisko (wymiary olimpijskie) na kostnicę, bo już się nie mieszczą.

Godzinę temu, ArturR napisał:

Były i takie, ale gdyby tych wszystkich zakładów nie likwidowano to przynajmniej spora część zaopatrzenia takiej Castoramy pochodziłaby z Polski, a nie z Chin

Polska śrubka - 2 złote.

Wiaderko chińskich (lepszych) - 1 złoty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, JuG napisał:

Skąd są chińskie sukcesy w leczeniu korony surowicą osób wyzdrowiałych?

sukcesy są w gazetach , leczenia surowicami ozdrowienców sa marginesowymi metodami leczenia

dlaczego ? musisz zdobyc wiedze to zrozumiesz

póki co to propaganda sukcesu w obliczu olbrzymiej tragedii narodowej i zapaści gospodarki

21 minut temu, notoryczny napisał:

Ostrowie Wielkopolskim koronawirusa stwierdzono u 17-latka. Nie miał jednak typowych objawów. Zamiast gorączki, kaszlu czy duszności, miał zaburzenia zmysłu węchu i smaku.
 

I jak wobec tego mamy u siebie dostrzec objawy zakażenia, skoro różnią się od tych prezentowanych od tygodni. Masakra.

to sa te objawy u ludzi bezobjawowych i owszem opisywane od conajmniej  miesiąca

u nas takich w/g zalecen sanepidu nadal  nie sprawdza sie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez cir

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
7 minut temu, cir napisał:

póki co to propaganda sukcesu

Póki co prawdziwy "sukces" mamy w Europie. I w USA:

obraz.thumb.png.489e3d8dcbf7614a5b1587192565a21f.png

A w Chinach "propagandowy":

obraz.thumb.png.c378a58319d17fb410f5615b96b90b59.png

12 minut temu, cir napisał:

leczenia surowicami ozdrowienców sa marginesowymi metodami leczenia

Bez immunoglobulin w surowice nie byłoby nawet marginalnych sukcesów.

Co do małp. https://mgr.farm/nauka/czy-mozliwa-jest-reinfekcja-sars-cov-2/

W badaniu naukowcy przyjrzeli się reakcji organizmu makaków Rhesus, na ponowny kontakt z wirusem po wyzdrowieniu. Stwierdzono, że podczas pierwotnego zakażenia u makaków występuje wyraźny spadek masy ciała. Obserwowano również obecność wirusa w wymazach pobranych z nosa, gardła, płuc i jelit. U większości występowało także śródmiąższowe zapalenie płuc, po 7 dniach od infekcji.

Po ustąpieniu objawów i pojawieniu się swoistego przeciwciała połowę z zakażonych makaków ponownie zarażono tą samą dawką szczepu SARS-CoV-2. Należy zauważyć, że u ponownie narażonych na wirusa makaków nie stwierdzono miana we wszystkich wymazach, ani replikacji wirusa po 5 dniach po reinfekcji.

Po wykonaniu badań wirusologicznych, radiologicznych i zbadaniu próbek tkankowych makaków po ponownym zakażeniu, nie stwierdzono nawrotu choroby. Wyniki wskazują, że pierwotna infekcja prawdopodobnie chroni przed kolejnymi ekspozycjami na wirusa. Może mieć to istotny wpływ na badania nad szczepieniami na ten określony szczep wirusa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, cir napisał:

to sa te objawy u ludzi bezobjawowych i owszem opisywane od conajmniej  miesiąca

Pierwszy raz spotkałem się z opisem tego typu objawów . Gdzieś tam wspomniano o utracie węchu i smaku, ale epizodycznie . Ale generalnie było o kaszlu, problemach z oddychaniem. Wszak wszystkie z w/w objawów jedynie włączają czerwoną lampkę, bez testu nadal wiemy-nic. Tfu, testów ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie należy mylić prawdy z opinią większości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, toptwenty napisał:

No to z nami koniec. Ostatni gasi światło.

Niestety tak. Gdyby było rozwiązanie problemu, to ktoś by je zastosował. A na razie mamy tylko rozciąganie problemu w czasie. Być może przeżyje garstka twardzieli. Nie wiem jak Wy, ale ja, jako osobnik o wątłym zdrowiu, mogę się powoli z Wami żegnać.

Ps. Jak zamilknę, to nie znaczy, że któryś mnie przegadał, a po prostu szlag mnie trafił.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
5 minut temu, notoryczny napisał:

Pierwszy raz spotkałem się z opisem tego typu objawów .

https://www.medonet.pl/koronawirus-pytania-i-odpowiedzi/objawy-koronawirusa,objawy-koronawirusa--nagla-utrata-wechu-moze-wskazywac-na-zakazenie-koronawirusem,artykul,25704127.html

Zgromadzone dotychczas dane na temat koronawirusa SARS-CoV-2 wskazują na to, że nagła utrata węchu może oznaczać zarażenie patogenem – nawet jeśli pacjent nie ma innych objawów. Naukowcy zauważają, że brak typowych symptomów choroby COVID-19 sprzyja jej roznoszeniu przez ukrytych nosicieli. (...)

Najnowsze doniesienia wskazują na to, że anosmia jest rozpowszechniona również wśród osób zakażonych wirusem SARS-CoV-2. W Korei Południowej nawet u 30 proc. pacjentów z potwierdzeniem COVID-19 stwierdzono utratę węchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, toptwenty napisał:

Jest tylko jedno - duży zjada małego.

 

A w cale że nie jedno, bo jak duży czy nawet bardzo duży, będzie coraz to bardziej otaczany przez stale rosnącą/napływającą ilość nawet bardzo małych ale maksymalnie zdesperowanych wrogich mu organizmów, którzy chcą go wykończyć,  to jak ten duży/bardzo duży odpowiednio wcześniej tego nie przewidzi i nie zdąży temu zapobiec to zazwyczaj w takich przypadkach zostaje całkowicie bezwzględnie zeżarty a wcześniej ku uciesze tych małych maksymalnie udręczony i wykrwawiony na śmierć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Krak_oN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W długim okresie czasu w przyrodzie panuje równowaga.  Rozmiary populacji dostosowują się do otoczenia, albo maleją.

Dlatego dzisiaj nie spotykamy tygrysów szablozębnych ani mamutów.

Zasada jest jedna - duży zjada małego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, notoryczny napisał:

Pierwszy raz spotkałem się z opisem tego typu objawów . Gdzieś tam wspomniano o utracie węchu i smaku, ale epizodycznie . Ale generalnie było o kaszlu, problemach z oddychaniem. Wszak wszystkie z w/w objawów jedynie włączają czerwoną lampkę, bez testu nadal wiemy-nic. Tfu, testów ...

Każdy organizm jest inny, to i objawy mogą być różne. Poza tym ten wirus ma różne stopnie inwazyjności, co już jakiś lekarz stwierdził na przykładzie Włoch i Niemiec.

27 minut temu, szymon1977 napisał:

Nie wiem jak Wy, ale ja, jako osobnik o wątłym zdrowiu, mogę się powoli z Wami żegnać.

Ps. Jak zamilknę, to nie znaczy, że któryś mnie przegadał, a po prostu szlag mnie trafił.

Zaśpiewam Ci nad grobem Hey Jude. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, soundchaser napisał:

Każdy organizm jest inny, to i objawy mogą być różne. Poza tym ten wirus ma różne stopnie inwazyjności, co już jakiś lekarz stwierdził na przykładzie Włoch i Niemiec.

Wiem, ktoś z Włoch zasugerował wręcz o zmutowaniu wirusa. Tak czy siak, obecnie jesteśmy w czarnej...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie należy mylić prawdy z opinią większości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, toptwenty napisał:

Zasada jest jedna - duży zjada małego.

Ale w rozwiniętych cywilizacjach człowiek jest wyjątkiem od tej zasady, chociażby dlatego że najczęściej to mniejsi i bardziej wątli zdrowotnie kontrolują, manipulują, pociągają za sznurki i rządzą dużymi i silnymi organizmami ale o mniejszej zaradności i inteligencji. A poza tym w świecie zwierząt to natura wyeliminowała z przyrody te największe organizmy jakimi były dinozaury. 

Tym niemniej jednak duże i mocne kraje o rozwiniętych gospodarkach i technice mogą kiedyś zostać całkowicie zawładnięte tj najpierw ilościowo zalane przez tak na prawdę absolutnie samolubnych (tj wiernych przede wszystkim członkom swojej nacji w obcym kraju którego zasad i tak nigdy nie uznają) i bardzo wrogo do nich nastawionych przybyszów (silnych i zdrowych ale cywilizacyjnie i technicznie bardzo mało rozwiniętych) którzy  w celu uzyskania przewagi liczebnej będą najpierw sprytnie wykorzystywać kruczki prawne dzięki którym będą kiedyś w stanie realnie przejąć kontrolę i władze (poprzez większość w głosowaniu obsadzając rządy swoimi albo tzw pożytecznymi idiotami którzy dadzą się bezwzględnie wysysać przez całkowicie bezproduktywne jednostki z punktu dzisiejszej nowoczesnej gospodarki )  nad tymi najbardziej rozwiniętymi krajami na których obywatelami będą się chcieli kiedyś zemścić  i narzucić swoją dominację promując i  niemal wyłącznie swoje interesy za to że kiedyś faktycznie byli i czuli się małymi. Ale takie coś w bardziej zaawansowanych organizmach jest zazwyczaj tylko do pewnego momentu aż nastąpi jakaś naturalna  eksplozja (tj reakcja obronna organizmu) od wewnątrz,  i kto wie czy ten cały Koronawirus nie jest symptomem takiej naturalnej reakcji organizmu np na usunięcie naturalnych dylatacji i zasad jakimi były kiedyś granice poszczególnych krajów, które chroniły zarówno przed zarazą przenoszoną przez obcych jak i wydrenowaniem środków dla swoich których i tak jest wciąż o wiele za mało wobec istniejących potrzeb.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Krak_oN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Krak_oN napisał:

Ale w rozwiniętych cywilizacjach człowiek jest wyjątkiem od tej zasady,

Przecie Ci napisałem - kultura! Nie powtarzaj po mnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, mamy zakaz wychodzenia z domów ( chyba, ze się zapłaci 5 tys pl) ale to przecież nie powód by odmawiać sobie przyjemności z pójścia na wybory. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, soundchaser napisał:

Zaśpiewam Ci nad grobem Hey Jude. ?

Ah Ty... piii!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Bezlitosna Niusia napisał:

Polska śrubka - 2 złote.

Wiaderko chińskich (lepszych) - 1 złoty.

Tak - dokładnie. Więc po co tu koledzy pisali o powrocie chociażby części produkcji do rodzimego kraju? Idąc Twoim rozumowaniem - w Chinach wszystko zawsze będzie taniej, więc przenieśmy całą produkcję do Chin, a w rozwiniętych i cywilizowanych krajach podwyższać PKB można grając na giełdach, albo drukując pieniądze. A gdzie jest Polska zaradność? Inżynieria? Nie potrafimy zrobić nic konkurencyjnego, lepszego, tańszego? Tylko rozwalić, zlikwidować i zaorać?

A jeszcze o szybkim budowaniu. Od lat jeżdżę do Jakuszyc.Pamiętacie Justynę Kowalczyk? Lat 10 temu gmina zaproponowała budowę nowoczesnego ośrodka narciarskiego pod Justynę Kowalczyk. Potem były przetargi, wnioski o dofinansowanie itd.  Justyna już dawno jest na emeryturze narciarskiej, a ośrodka jeszcze nie ma do dziś. Takie są realia i śmiem wątpić w szybki powrót produkcji do kraju.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Lolo2 napisał:

Boja sie ze Duda moglby nie wygrac tego "Biegu". 

No to niech sobie zorganizują parawybory na Nowogrodzkiej ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jar1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, ArturR napisał:

w Chinach wszystko zawsze będzie taniej, więc przenieśmy całą produkcję do Chin

A więc starajmy się konkurować z Chinami na innych polach. Do roboty!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, szymon1977 napisał:

Ps. Jak zamilknę, to nie znaczy, że któryś mnie przegadał, a po prostu szlag mnie trafił.

Świat zna gorsze zarazy które w historii dziesiątkowały ludzi a potem minęły. Pomogły w wielu przypadkach szczepienia a szczepionkę na tą obecną zarazę będziemy mieli chyba już niedługo. Oczywiście przeciwnicy szczepień nie powinni jej brać ;-). 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej, kiedy chorzy zostaną dziesiątkowani za młodu. Nie przekazują wtedy potomnym swoich kiepskich genów.

Zostaną tylko silni, zdrowi, prężni i posłuszni. Jawohl.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, TomekL3 napisał:


Chyba, że są starsi od węglaemoji6.png

Węgiel powstał z Żydów? Z nich jest nasze polskie Czarne Złoto?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jaro_747

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Węgiel powstał z Żydów? Z nich jest nasze polskie Czarne Złoto?

O to topa zapytaj.
Najlepiej, kiedy chorzy zostaną dziesiątkowani za młodu. Nie przekazują wtedy potomnym swoich kiepskich genów.
Zostaną tylko silni, zdrowi, prężni i posłuszni. Jawohl.

Zaczynasz kumać o co biega.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Lech36 napisał:

Świat zna gorsze zarazy które w historii dziesiątkowały ludzi a potem minęły. Pomogły w wielu przypadkach szczepienia a szczepionkę na tą obecną zarazę będziemy mieli chyba już niedługo. Oczywiście przeciwnicy szczepień nie powinni jej brać ;-). 

Dziękuję za miłe słowo. Życie pesymisty pełne jest pozytywnych zwrotów akcji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.