Skocz do zawartości
IGNORED

....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?


Miroslav1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)
17 godzin temu, triode napisał:

Te głośniki wskazane przez triode są bardzo interesujące i wielu chwali i jeszcze kabelki głośnikowe i do zwrotnicy verastarr miedziane polecają. A najważniejsze, że nie kosztują majątku jakiegoś i są w Niemczech.

i Ładne, jak dla mnie:

https://www.pureaudioproject.com/classic15-open-baffle-speakers-by-pureaudioproject/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, pantagruel napisał:

Te głośniki wskazane przez triode są bardzo interesujące i wielu chwali i jeszcze kabelki głośnikowe i do zwrotnicy verastarr miedziane polecają. A najważniejsze, że nie kosztują majątku jakiegoś i są w Niemczech.

Tak, są ciekawe. Kosztują jakieś 7-16 tys euro w zależności od wersji. W sumie to one były już od lat na wielu światowych wystawach i mają wielu użytkowników. Jest nawet grupa na Facebook tylko dla nich. Ten model który podał Triode jest nowością i jest na niego przedsprzedaż, bo ma nowy głośnik coaxialny. Co ciekawe również mają już swoich naśladowców o czym była mowa na grupie i postanowili nie podawać stosowanych symboli głośników. Jakoś muszą się firmy bronić aby podkreślić unikalność oferty. Warto dla tej marki wydzielić jakiś osobny wątek, bo kolumny są faktycznie ciekawe. Widać pewien trend nowy w poszukiwaniu naturalnego dźwięku, a może raczej powrót do sprawdzonych wzorców. Takie zmiany rynkowe trwają zazwyczaj dekadę lub więcej, bo ludzie nie lubią zmian i bronią się jak tylko mogą. Z DAC i transportami również potrzeba było około 10 lat zanim nastąpiło powszechne zrozumienie do czego służą ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, cir napisał:

iro III /XYX

czy naprawde musisz zawsze truć doope ?

Nie wierzę,że iro to xyz,po prostu nie wierzę..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja może o bimbrze:

Nektar finalny, warto aby kapał do naczynia właściwego, poprzez węgiel aktywny kokosowy.

Tak na początek.  ??

 

Przepraszam, ale nie mogłem się powstrzymać Mirku.  ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Mircysko napisał:

To ja może o bimbrze:

Duch-Puszczy-Anti-Coronavirus-100-Protec

7 minut temu, Mircysko napisał:

Tak na początek.  ??

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Mircysko napisał:

To ja może o bimbrze:

Nektar finalny, warto aby kapał do naczynia właściwego, poprzez węgiel aktywny kokosowy.

Tak na początek.  ??

 

Przepraszam, ale nie mogłem się powstrzymać Mirku.  ?

...tak żeś  smacznie to opowiedział że aż ślinę przełknąłem.....nie ma wyjścia trza golnąć jednego....jeżeli rozmowa toczy się na tak poważny temat to nie ma za co przepraszać.... ? Mirek mam cymes, jak przyjadę do Damazego to musimy się spotkać i pokosztować ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Miroslav1 napisał:

Mirek mam cymes, jak przyjadę do Damazego to musimy się spotkać i pokosztować ?

Cza cza. ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...żeby nie było że tylko o gorzale....dziś podpiąłem kable głośnikowe srebrne i myślałem że Ktemy  na nich zagrają odrobinę szczuplej/jaśniej ale okazało się inaczej....jakie to dziwne, nie ma gotowej recepty w audio....nastąpiło pewne dociążenie średnicy, właśnie takie jak lubię.....ta pewna jasność i brak dociążenia to żaden problem by to zniwelować....mam jeszcze IC i następne głosnikowe ale to dopiero za kilka dni...mój pokój chyba jest dość przyjazny dla dzwięku ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie czasy Maćku.... przykłąd idzie z góry;-)

idą święta, to może coś religijnego;-)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
Godzinę temu, Miroslav1 napisał:

...żeby nie było że tylko o gorzale....dziś podpiąłem kable głośnikowe srebrne i myślałem że Ktemy  na nich zagrają odrobinę szczuplej/jaśniej ale okazało się inaczej....jakie to dziwne, nie ma gotowej recepty w audio....nastąpiło pewne dociążenie średnicy, właśnie takie jak lubię.....ta pewna jasność i brak dociążenia to żaden problem by to zniwelować....mam jeszcze IC i następne głosnikowe ale to dopiero za kilka dni...mój pokój chyba jest dość przyjazny dla dzwięku ? 

Podobny efekt uzyskałem, usłyszałem, kiedy wpiąłem całkiem niedawno wypożyczony srebrny IC plus oczywiście bardzo dobre wysokie i poprawa wybrzmień, przestrzeni, etc. No i został.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, pantagruel napisał:

Podobny efekt uzyskałem, usłyszałem, kiedy wpiąłem całkiem niedawno wypożyczony srebrny IC plus oczywiście bardzo dobre wysokie i poprawa wybrzmień, przestrzeni, etc. No i został.

...tak, wysokie i wybrzmienia  to już chyba obligatoryjnie na srebrnych kablach są dobre.... jaki masz IC? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
to świeżynka-wysyłka w lutym..rozwinięcie kolumn z linka.
firma wysyła również z Niemiec...6tysi(dolares) ..w tych czasach nie tak drogo.


Slyszalem je w 2019 na audio show pod Eindhoven. Dla mnie zagrały zbyt grzecznie, Bez pazura i bez życia. Ok. Można było słuchać godzinami ale detalu nie bylo, wysokie słabe, emocji też nie było. Może problemem bylo pomieszczenie zbyt małe albo elektronika. Tak jak spatial audio z elektronika Tsakiridis byl porażka. Już bardziej podobały mi się te kolumny 2 lata temu jako Horn 1 w podobnych warunkach akustycznych. Wtedy bylo dla mnie za dużo basu. Rozmawiałem też dość długo z twórca Zev'em i pewne wrażenia było podobne. Bardzo chciałem je kupić wtedy ale mój pokój to 20m2 a wtedy siedząc ok 2 m od nich bylo stanowczo zbyt blisko i to było słychać.
Jako punkt odniesienia na tej samej wystawie fajnie zagrały kolumny Gryphona i jakiś koleś przytargał cd Anette Askvik. Voxativ za jasno i bez rozdzielczosci, tannoy chyba sperling, krzykliwie. Devore matowe i też bez życia. Ogólnie super zagrał zestaw Audio Note choć bas i scena były kompromisem. Verity Audio bardzo fajnie choć stał może zbyt delikatny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwi mnie taki odbiór tych odgród. Są za małe na odgrody, zwarcie akustyczne zabija bas i dynamikę. Odgrody niestety muszą być znacznie większe, co też ogranicza ich użycie w mniejszych pokojach. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Nie dziwi mnie taki odbiór tych odgród. Są za małe na odgrody, zwarcie akustyczne zabija bas i dynamikę. Odgrody niestety muszą być znacznie większe, co też ogranicza ich użycie w mniejszych pokojach. 

No właśnie dynamika była super słaby słaba. Wszedłem tam po wizycie w pokoju Audio Note i lekko mówiąc szok. Ale ogólnie lubię Guttenberga. Jeśli chodzi o jego egzaltowanie się First watt Sit3 to podzielam. Najlepszy wzmacniacz tranzystorowy jaki słuchałem. Mam na własność w nadziei, że może kiedyś znajdę kolumny do niego. A jak nie to sprzedam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Aethelred napisał:


No właśnie dynamika była super słaby słaba. Wszedłem tam po wizycie w pokoju Audio Note i lekko mówiąc szok. Ale ogólnie lubię Guttenberga. Jeśli chodzi o jego egzaltowanie się First watt Sit3 to podzielam. Najlepszy wzmacniacz tranzystorowy jaki słuchałem. Mam na własność w nadziei, że może kiedyś znajdę kolumny do niego. A jak nie to sprzedam.

Gdy odgroda jest zbyt mała, to zwarcie akustyczne wycina niski bas, ale też wyższe harmoniczne tego subbasu, co zubaża midbas, a tam jest duża cześć dynamiki, drive-u, ekspresji grania itd. Problem nie jest tajemnicą dla osób interesujących się tematem Open Baffle. Temat do opanowania i problem do pokonania, ale trzeba rozumieć istotę problemu i pogodzić się z koniecznością zastosowania pewnych rozwiązań konstrukcyjnych. U mnie w odgrodach tego problemu nie ma. I to jest kolejny przykład jak można wykorzystać ciekawe i pomysłowe rozwiązania w indywidualnym projekcie, a firmowe kolumny ich nie mają, bo księgowy nie pozwolił na dodatkowe koszty. I finalnie gra tak jak gra. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Mircysko napisał:

Nektar finalny, warto aby kapał do naczynia właściwego, poprzez węgiel aktywny kokosowy.

Przez węgiel, czy nie, jest mniej istotne jak to by kapał P O W O L I (jedna kropla na sekundę, nie szybciej),

oraz to by kapał trzykrotnie. ?

4 godziny temu, Miroslav1 napisał:

dziś podpiąłem kable głośnikowe srebrne i myślałem że Ktemy  na nich zagrają odrobinę szczuplej/jaśniej ale okazało się inaczej

No chyba nie wierzysz w to co opowiadają o srebrnych przewodnikach?!

To bajdury.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
2 godziny temu, Miroslav1 napisał:

...tak, wysokie i wybrzmienia  to już chyba obligatoryjnie na srebrnych kablach są dobre.... jaki masz IC? 

Niekoniecznie obligatoryjnie, bo niektórzy, jak opisują, trafiają na srebrne kable podkreślające sybilanty, piskliwe wręcz, czy męczące, a w tych, niedrogich kablach tego nie ma. Mam Oyaide Az910 rca, ponoć xlr lepsze jeszcze w odbiorze.

2 godziny temu, Aethelred napisał:


Slyszalem je w 2019 na audio show pod Eindhoven. Dla mnie zagrały zbyt grzecznie, Bez pazura i bez życia. Ok. Można było słuchać godzinami ale detalu nie bylo, wysokie słabe, emocji też nie było. Może problemem bylo pomieszczenie zbyt małe albo elektronika. Tak jak spatial audio z elektronika Tsakiridis byl porażka. Już bardziej podobały mi się te kolumny 2 lata temu jako Horn 1 w podobnych warunkach akustycznych. Wtedy bylo dla mnie za dużo basu. Rozmawiałem też dość długo z twórca Zev'em i pewne wrażenia było podobne. Bardzo chciałem je kupić wtedy ale mój pokój to 20m2 a wtedy siedząc ok 2 m od nich bylo stanowczo zbyt blisko i to było słychać.
Jako punkt odniesienia na tej samej wystawie fajnie zagrały kolumny Gryphona i jakiś koleś przytargał cd Anette Askvik. Voxativ za jasno i bez rozdzielczosci, tannoy chyba sperling, krzykliwie. Devore matowe i też bez życia. Ogólnie super zagrał zestaw Audio Note choć bas i scena były kompromisem. Verity Audio bardzo fajnie choć stał może zbyt delikatny.

Producent zaznacza, że to jednak głośnik do średnich i dużych pomieszczeń. A na wystawie, jak sam piszesz, może być różnie. Jest tam też wiele poziomów ulepszeń. W sumie ciekawa droga, coś jak linn sondek...Może być dobrze albo i bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, piano napisał:

z oczu patrzyło..

czy te oczy mogą kłamać, chyba nie...

szy ja mukbym zerce słamać...

kiedyś.....

trzeba się będzie kielichem znów stuknąć;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, iro III napisał:

 

No chyba nie wierzysz w to co opowiadają o srebrnych przewodnikach?!

To bajdury.

....tak masz rację, nie wierzę w to co opowiadają tylko w to co słyszę....

18 minut temu, pantagruel napisał:

Niekoniecznie obligatoryjnie, bo niektórzy, jak opisują, trafiają na srebrne kable podkreślające sybilanty, piskliwe wręcz, czy męczące, a w tych, niedrogich kablach tego nie ma. Mam Oyaide Az910 rca, ponoć xlr lepsze jeszcze w odbiorze.

....faktycznie zbyt ogólnie to ująłem....i co u mnie się sprawdza niekoniecznie musi u Ciebie....tak to juz jest z kablami i nie tylko....ostatnio miałem srebrne głośnikowe Argento Flow - znakomicie się spisały z lampą....podobnie teraz mam tyle że już na innych kolumnach...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem komplet Siltecha - w czasach, gdy ich kable - pewnie podobnej jakości jak dziś, ino chudsze..... kosztowały o jedno zero z tyłu mniej.... i tylko tyle pamiętam - że to były bardzo dobre kable.

A tanie sreberko źle zdiełane to może faktycznie dużo napsuć - jak wszystko co źle zrobione.....

ponoć nawet bimberek można zniesmaczyć;-(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
3 minuty temu, wit-told napisał:

Kiedyś miałem komplet Siltecha - w czasach, gdy ich kable - pewnie podobnej jakości jak dziś, ino chudsze..... kosztowały o jedno zero z tyłu mniej.... i tylko tyle pamiętam - że to były bardzo dobre kable.

A tanie sreberko źle zdiełane to może faktycznie dużo napsuć - jak wszystko co źle zrobione.....

ponoć nawet bimberek można zniesmaczyć;-(

Wszystko to prawda... A czy aby coś nie grzebią teraz na portalu, bo jakoś dziwnie wszystko "pływa"?...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nawet i tu już grzebią..... też mam podobne "objawy" na forum....

pewnie to też przez TrUSKAwki....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wpierw czytam, że;

W dniu 20.12.2020 o 22:28, babatular napisał:

Ktemy - to wspaniałe kolumny.

a next w #1604 tego samego autora(!) czytam m.in., że;

Wielodrożność kolumny głośnikowej to kłopoty - kłopoty z fazą, "zszyciem" głośników . 

czując się skołowany, zaglądam w łamy i co widzę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

nawiasem, ciekawe co na to lajkowicze, nie zauważyli czy nie chcieli zauważyć ?

 

Baba, 

Jak to jest wielodrożność, to w przypadku ZG firmowych czytaj ładnych, to in plus, a w przypadku diy in minus? ;-)))

 

fsktema (2).png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, piano napisał:

Jak to jest wielodrożność, to w przypadku ZG firmowych czytaj ładnych, to in plus, a w przypadku diy in minus? ;-)))

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Hehehe....jak żyć. Świat taki okrutny. Fakty same sobie szkodzą... :-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ale nikt tu nie podważa wiedzy czy umiejętności tych naszych firm które robią kolumny na miarę ? Na pewno potrafią zrobić kolumny które na wykresach i inżynieryjne będą super. Niestety w tej naszej pasji nie tylko chodzi o wykres. I nie tylko chodzi o super wypasione elementy zwrotnicy. Ile tutaj na tym forum już było wpisów z prośbą o pomoc w sprawie oryginalnej zwrotnicy ProAc. Ilu mieliśmy specjalistów od poprawiania zwrotnic w kolumnach tej firmy. I co? Po jakimś czasie wychodziło na to że po takiej modyfikacji zwrotnicy ProAc już nie brzmiał jak ProAc. I co z tego że zagrało to inaczej i może nawet w pierwszym momencie lepiej. Jak po jakim czasie zabrakło charakterystycznego brzmienia tych kolumn. Oprócz inżynierii w audio liczy się konkretna myśl i wizja dźwięku. Takiego charakterystycznego brzmienia które wyrabiają sobie przez lata np. muzycy. Grają z różnymi ludźmi, mają wielu idoli na których się wzorują aż po latach nagle przychodzi ten moment gdzie niespodziewanie pojawia się to charakterystyczne brzmienie danego muzyka i zostaje z nim już do końca. Tego się nie da uzyskać w szkole. Tego nie da się wypracować w parę lat. To są lata doświadczeń. Oczywiście to można naśladować innych artystów albo skupić się tylko na technice gry. Niestety tacy muzycy nie mają tej magii a ich muzyka jest w najlepszym wydaniu po prostu mało angażująca albo po prostu słaba. I to się tyczy też producentów sprzętu. Dobrych technicznie konstruktorów jest mnóstwo, niestety nieliczni mają to coś o czym pisałem wyżej. Dla mnie tacy ludzie jak Alan Shaw czy Franco Serblin itd. Mają swój własny szlif. I tu poprawa ich konstrukcji czy wyliczanie że w zwrotnicy można użyć lepszych komponentów mija się z celem. Z celem który nadaje ich konstrukcji tego charakterystycznego brzmienia. Jeżeli dla kogoś liczy się tylko wykres i dane techniczne niech sobie wchodzi w takie projekty. Ale niech nie przekonuje że to jest najlepsza i jedynie słuszna droga. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, damazy napisał:

Panowie ale nikt tu nie podważa wiedzy czy umiejętności tych naszych firm które robią kolumny na miarę ? Na pewno potrafią zrobić kolumny które na wykresach i inżynieryjne będą super. Niestety w tej naszej pasji nie tylko chodzi o wykres. I nie tylko chodzi o super wypasione elementy zwrotnicy.

ale nikt się nie urwał z choinki. My to wiemy. Przerabiali. Sęk w tym, że nie o to się rozchodzi. znamy te numery z odwracaniem uwagi, aby zatuszować wpadkę. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, damazy napisał:

takiej modyfikacji zwrotnicy ProAc już nie brzmiał jak ProAc

Też mi to kiedyś chodziło po głowie, ale na szczęście przestało;-)

50 minut temu, damazy napisał:

charakterystyczne brzmienie danego muzyka i zostaje z nim już do końca. Tego się nie da uzyskać w szkole. Tego nie da się wypracować w parę lat. To są lata doświadczeń. Oczywiście to można naśladować innych artystów albo skupić się tylko na technice gry.

Tutaj sprawa może być bardziej skomplikowana, bo często "brzmienie" gitarzysty jest wypadkową używanego sprzętu (instrument, struny, efekty i amplifikacja) oraz jego wrażliwości/umiejętności.....

Ci najwięksi, zwłaszcza tzw. klasyczni - grający na instrumenrach akustycznych, zanim to osiągnęli, przez lata musieli być skupieni na technice gry, żeby wypracować sobie taki warsztat, który umożliwi im zrealizowanie każdego pomysłu muzycznego...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, damazy napisał:

Panowie ale nikt tu nie podważa wiedzy czy umiejętności tych naszych firm które robią kolumny na miarę ? Na pewno potrafią zrobić kolumny które na wykresach i inżynieryjne będą super. Niestety w tej naszej pasji nie tylko chodzi o wykres. I nie tylko chodzi o super wypasione elementy zwrotnicy. Ile tutaj na tym forum już było wpisów z prośbą o pomoc w sprawie oryginalnej zwrotnicy ProAc. Ilu mieliśmy specjalistów od poprawiania zwrotnic w kolumnach tej firmy. I co? Po jakimś czasie wychodziło na to że po takiej modyfikacji zwrotnicy ProAc już nie brzmiał jak ProAc. I co z tego że zagrało to inaczej i może nawet w pierwszym momencie lepiej. Jak po jakim czasie zabrakło charakterystycznego brzmienia tych kolumn. Oprócz inżynierii w audio liczy się konkretna myśl i wizja dźwięku. Takiego charakterystycznego brzmienia które wyrabiają sobie przez lata np. muzycy. Grają z różnymi ludźmi, mają wielu idoli na których się wzorują aż po latach nagle przychodzi ten moment gdzie niespodziewanie pojawia się to charakterystyczne brzmienie danego muzyka i zostaje z nim już do końca. Tego się nie da uzyskać w szkole. Tego nie da się wypracować w parę lat. To są lata doświadczeń. Oczywiście to można naśladować innych artystów albo skupić się tylko na technice gry. Niestety tacy muzycy nie mają tej magii a ich muzyka jest w najlepszym wydaniu po prostu mało angażująca albo po prostu słaba. I to się tyczy też producentów sprzętu. Dobrych technicznie konstruktorów jest mnóstwo, niestety nieliczni mają to coś o czym pisałem wyżej. Dla mnie tacy ludzie jak Alan Shaw czy Franco Serblin itd. Mają swój własny szlif. I tu poprawa ich konstrukcji czy wyliczanie że w zwrotnicy można użyć lepszych komponentów mija się z celem. Z celem który nadaje ich konstrukcji tego charakterystycznego brzmienia. Jeżeli dla kogoś liczy się tylko wykres i dane techniczne niech sobie wchodzi w takie projekty. Ale niech nie przekonuje że to jest najlepsza i jedynie słuszna droga. 

Ah te bajeczki powtarzane w kółko ?

Normalny człowiek, zdrowo stąpający po ziemi jak widzi skrzynkę drewnianą, kupiony przetwornik, kawałek zwrotnicy oraz kabelek za 100 000, 200 000zł z podzespołami za 5-10 koła rozumie, że ktoś chce grubo zarobić ?

Z drugiej strony jakbym miał taką firmę to robiłbym identycznie, skoro człowieki mają na tyle kasy albo są po prostu naiwni to dlaczego ta ich dodatkowa kasa nie powinna się przemieszczać z ich konta bankowego na moje?


 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez S0nic

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.