Skocz do zawartości
IGNORED

4 kółka


il Dottore
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, il Dottore napisał:

To podstawek pod kable NIE SŁYCHAĆ?

Jak chcesz wiedzieć czy słychać, to pytaj tego co słyszy, a nie tego co nie słyszy. No bo niby skąd miałby wiedzieć czy słychać ten, co nie słyszy? Bana mu!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, cir napisał:

nic nie przebije słuchaczy stolików

Ja mam wspaniały, antywibracyjny. Nogi to, co prawda, konstrukcja metalowa, za to blat: antywibracyjna okleinowana płyta wiórowa, spełna swoją rolę fenomenalnie. Dźwiek na tym stoliku jest obłędny. Kto był u mnie  w domu - ten wie. Kolega mi zrobił w garażu z resztek, co mu zostały po robieniu kuchni dla kogoś. 🙂

Świetnie grający stolik! 🙂

Teraz, szymon1977 napisał:

Jak chcesz wiedzieć czy słychać, to pytaj tego co słyszy, a nie tego co nie słyszy. No bo niby skąd miałby wiedzieć czy słychać ten, co nie słyszy? Bana mu!

To już zgłupiałem kompletnie. Brać te podstawki pod kable, czy nie? 😄

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, il Dottore napisał:

To już zgłupiałem kompletnie. Brać te podstawki pod kable, czy nie? 😄

Tylko jeżeli mają wbudowany rezonator biofotonowy 😉

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Zbig napisał:

Tylko jeżeli mają wbudowany rezonator biofotonowy 😉

 

Co racja, to racja. Bez rezonatora ani rusz...

No cóż: nasze hobby to pogoń za doskonałością, która nie ma końca. Płacz i płać! 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, il Dottore napisał:

Ja mam wspaniały, antywibracyjny. Nogi to, co prawda, konstrukcja metalowa, za to blat: antywibracyjna okleinowana płyta wiórowa, spełna swoją rolę fenomenalnie. Dźwiek na tym stoliku jest obłędny. Kto był u mnie  w domu - ten wie. Kolega mi zrobił w garażu z resztek, co mu zostały po robieniu kuchni dla kogoś. 🙂

Świetnie grający stolik! 🙂

Zapomniales jeszcze dopisac: "nawet zona slyszy roznice". 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, cir napisał:

z kuchni oczywiscie

Zaorwne teżnżona przyłapała Cię gdy wychodziłeś po nowe auto i krzyknęła z kuchni "kup elektryka". I teraz musisz dźwigać ciężar z uśmiechem: "to nasza wspólna decyzja była". Nosz kur.a, a byłeś tak blisko zakupu Opla Astry, już prawie się udało, ale skrzypnięcie drzwi Cię zdradziły.

Rozumiemy, współczujemy, ale w bólu się nie łączymy. Moja żona ma 1.6B manual i o żadnych nowoczesnych TDI czy innych automatach nie chce słyszeć. Więc wyłożyłem w tamtym tygodnie na serwis więcej niż to warte. Niech żyje wolność!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Zbig napisał:

Trzeba było wziąć kartę żony.

Mamy wspólną kartę i to była nasza wspólna decyzja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, szymon1977 napisał:

Zaorwne teżnżona przyłapała Cię gdy wychodziłeś po nowe auto i krzyknęła z kuchni "kup elektryka". I teraz musisz dźwigać ciężar z uśmiechem: "to nasza wspólna decyzja była". Nosz kur.a, a byłeś tak blisko zakupu Opla Astry, już prawie się udało, ale skrzypnięcie drzwi Cię zdradziły.

Rozumiemy, współczujemy, ale w bólu się nie łączymy. Moja żona ma 1.6B manual i o żadnych nowoczesnych TDI czy innych automatach nie chce słyszeć. Więc wyłożyłem w tamtym tygodnie na serwis więcej niż to warte. Niech żyje wolność!

to chyba twoje marzenia senne

moja zone interesuje jedynie automat , reszta jej nie interesuje

jesli wreszcie zauwazy  ze posiadanie elektryka zakonczy jej wizyty na stacji benzynowej to nastepnym jej autem będzie elektryk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.09.2021 o 09:53, fetek napisał:

"Sportowe" filtry przy silnikach N/A nie mają tak dużego wpływu, tutaj lepiej pobawić się długością dolotu, jego izolacją etc. Silniki doładowane w teorii zawsze sobie zaciągną ile potrzebują ale po co im życie utrudniać, tutaj ważniejsza jest izolacja.

Porządny filtr sportowy bez przeróbek ale do wolnossącego 2l silnika to poniżej 500złotych

Jakie koszty po stronie dolotów, jakie firmy polecasz to robiące i jaki wzrost mocy oraz ew. zmniejszenie zużycia paliwa na każde 100KM (żeby było łatwo przeliczać i wiedzieć z której strony dłubanie się opłaca))

 

Sam posiadany materiał izolacyjny mam tak wysokiej klasy że w sumie przenikanie ciepła silnika przy jego 20mm grubości jest pomijalne, docinam formuję wkładam i tyle! no ale co oprócz np. alu taśmy odbijającej promieniowanie podczerwone oklejającej i formującej sam izolator?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ASURA

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, ASURA napisał:

Porządny filtr sportowy bez przeróbek ale do wolnossącego 2l silnika to poniżej 500złotych

K&N, APR, pipercross nie są takie drogie, ewentualnie grzybki ale tu trzeba uważać na filtrację.

23 minuty temu, ASURA napisał:

Jakie koszty po stronie dolotów, jakie firmy polecasz to robiące i jaki wzrost mocy oraz ew. zmniejszenie zużycia paliwa na każde 100KM (żeby było łatwo przeliczać i wiedzieć z której strony dłubanie się opłaca))

Silników N/A nie opłaca się dłubać, bez zmiany długości dolotu.. może 1%... realnie

23 minuty temu, ASURA napisał:

Sam posiadany materiał izolacyjny mam tak wysokiej klasy że w sumie przenikanie ciepła silnika przy jego 20mm grubości jest pomijalne, docinam formuję wkładam i tyle! no ale co oprócz np. alu taśmy odbijającej promieniowanie podczerwone oklejającej i formującej sam izolator?

wymiana dolotu to też poprawa przepływu, również poprzez zostawanie filtrów o innym kształcie umożliwiających zassanie większej ilości powietrza.

14 godzin temu, xajas napisał:

Zyje w Niemczech od ponad 30 lat i w tym calym czasie nie spotkalem sie sie nawet z ulamkiem negatywnych uwag o Polakach w porownaniu z iloscia twoich wrednych i ziejacych nienawiscia i wrogoscia komentarzy o Niemcach. Jestes zaklamanym hipokryta bezczelnie wskazujscym palcem na innych. Zlap sie za wlasny nos. To ty sam jestes ucielesnieniem tego, o co innych oskarzasz.
Ale nie jestes z tym nastawieniem sam, mamy tutaj wiecej takich chorych nacjonalistow, ktorym nienawisc i zaslepienie rozum odebraly.

Już Cie kiedyś pisałem, niech się nie wpierdalają do naszego kraju, w naszą politykę i przestaną wykorzystywać unię do niszczenia Polski to zmienię zdanie. Podaj mi jakiś argument dlaczego mam ich traktować neutralnie ?

Tia, bredzisz o zielonej energii, walczysz z kopalinami i węglem a sam z tego korzystasz. Albo inaczej, znowu zły jest POLSKI węgiel, powiedź mi kto tu jest zakłamany co ? Powinniście nas na rękach nosić, albo chociaż Tuska że oddał wam nasze limity emisji CO2.

Ale nie powiem, możliwość odliczenia łapówek jest dość ciekawy..

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, fetek napisał:

K&N

K&N mi super wpasował akurat zero przeróbek przy moim modelu tylko trzeba było dłużej zaczekać

22 minuty temu, fetek napisał:

Silników N/A nie opłaca się dłubać, bez zmiany długości dolotu.. może 1%... realnie

Za tym filtr z 2% góra 3% na K&N to optymalny w moim przypadku kierunek 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, fetek napisał:

Powinniście nas na rękach nosić, albo chociaż Tuska że oddał wam nasze limity emisji CO2.

?

Masz na to wiarygodny link, tzn. do portalu typu cire albo wysokienapięcie a nie do jakiegoś fejkowego szamba?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, fetek napisał:

wymiana dolotu to też poprawa przepływu, również poprzez zostawanie filtrów o innym kształcie umożliwiających zassanie większej ilości powietrza.

Za dużo p... lepiej np. zalać w końcu skrzynię biegów i zmniejszyć skutecznie tarcie nie markowym olejem z ASO ale z górnej półki. Trochę ból d... bo oleju trzeba 2litry a nawet z płukanką po fabrycznym i syfach góra 4 litry a sprzedają w najmniejszych zbiornikach 20litrów po 70zł litr no i zamrożona gotówka na dłużej.

 

Olej idealnie pasuje w naszym klimacie bo przy Pour Point -24stopni C  lepkość przy temperaturach  40/100C wynosi 64/8,3   

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, fetek napisał:

znowu zły jest POLSKI węgiel

No jest zły , bo nikt go po rzeczywistych kosztach wydobycia zwyczajnie nie chce, ale co do tego mają Niemcy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, cir napisał:

jesli wreszcie zauwazy  ze posiadanie elektryka zakonczy jej wizyty na stacji benzynowej

Raz w miesiącu stacja benzynowa kontra codzienne szukanie gniazdka pod marketem - co kto lubi, a jak jeszcze Ty będziesz jej codziennie podłączać, to polubi z pewnością. I jak nigdy na trasę tym nie wyjedzie, i nie będzie przez trzy godziny ładowania pić kawę, patrząc na przemykające spalinówki, to zapała miłością dozgonną.

Tylko widzisz, nikt tu nie przeczył, że elektryk nadaje się dla 4% niszowych użytkowników o specyficznych wymaganiach typu żona i taksówkarz - wprost przeciwnie, sam o tym pisałem. Pytanie kiedy elektryk będzie się nadawać dla pozostałych 96%, bo patrząc na tempo pseudo-rozwoju, wygląda na to, że nigdy (czyli nie wcześniej niż ja przestanę być kierowcą).

-----

Godzinę temu, ASURA napisał:

(żeby było łatwo przeliczać i wiedzieć z której strony dłubanie się opłaca)

Nie ma co liczyć, dłubanie silnika nie opłaca się nigdy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.09.2021 o 10:07, tomek7776 napisał:

dzis w nocy padal deszcz,troche powialo.kolejny raz chyba z 10-ty w tym roku nie mam pradu.a w domu wszystko na prad,tel komorkowe tez nie dzialaja,i nie ma wody .bo ujecie zasilane pradem.brame musoialem odblokowywac zeby otworzyc.

 

taki to stan POLSKIEJ ENERGETYKI.

oni maja same przywileje,bez jakichkolwiek zobowiazan.

stan lini,jest tragiczny,lata 70 -te.

Jeżeli z słupów wychodzi zbrojenie ,zgłosić do prokuratury za narazanie mieszkanców przez operatora energetycznego .Był podobny wątek na elektrodzie , gdzie po przyjeździe prokuratora musieli w trybie pilnym przebudować całą instalacje od transformatora do odbiorców.Dodatkowo było założone urządzenie które blokowało naliczanie przez licznik jeżeli parametry napięcia były poza nominalnymi , bodajże +10-15% od 230V

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Zbig napisał:

No jest zły , bo nikt go po rzeczywistych kosztach wydobycia zwyczajnie nie chce, ale co do tego mają Niemcy?

moze dopłacac nie chcą powyzej kosztów swojego węgla

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, szymon1977 napisał:

Nie ma co liczyć, dłubanie silnika nie opłaca się nigdy.

Równie dobrze mógłbyś napisać że myślenie LOL

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, cir napisał:

moze dopłacac nie chcą powyzej kosztów swojego węgla

Bardziej prawdopodobne jest że mogli stwierdzić że z myślącymi jak poniżej dogadać się nie sposób i w takim razie trzeba ich obejść

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, szymon1977 napisał:

Raz w miesiącu stacja benzynowa kontra codzienne szukanie gniazdka pod marketem - co kto lubi, a jak jeszcze Ty będziesz jej codziennie podłączać, to polubi z pewnością. I jak nigdy na trasę tym nie wyjedzie, i nie będzie przez trzy godziny ładowania pić kawę, patrząc na przemykające spalinówki, to zapała miłością dozgonną.

Tylko widzisz, nikt tu nie przeczył, że elektryk nadaje się dla 4% niszowych użytkowników o specyficznych wymaganiach typu żona i taksówkarz - wprost przeciwnie, sam o tym pisałem. Pytanie kiedy elektryk będzie się nadawać dla pozostałych 96%, bo patrząc na tempo pseudo-rozwoju, wygląda na to, że nigdy (czyli nie wcześniej niż ja przestanę być kierowcą)

co pare dni wepnie wtyczke we własnym garazu i tyle jej roboty

gwarantuje ze uzna to za dar od niebios w porównaniu z kolejka na stacji i debilami stojacymi po hotdoga w tej samej kolejce

idealnie wpisuje sie w jej prace i zycie

11 minut temu, Zbig napisał:

Bardziej prawdopodobne jest że mogli stwierdzić że z myślącymi jak poniżej dogadać się nie sposób i w takim razie trzeba ich obejść

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ręce opadaja

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ASURA napisał:

Równie dobrze mógłbyś napisać że myślenie LOL

Nie mógłbym, bo efektem właśnie myślenia jest to, co napisałem. A że Ci nie pasuje? Trzeba było nie pytać, skoro nie chcesz znać odpowiedzi.

-----

2 godziny temu, cir napisał:

gwarantuje ze uzna to za dar od niebios

Jak już pisałem:

2 godziny temu, szymon1977 napisał:

... jak nigdy na trasę tym nie wyjedzie, i nie będzie przez trzy godziny ładowania pić kawę, patrząc na przemykające spalinówki, to zapała miłością dozgonną.

 

2 godziny temu, cir napisał:

idealnie wpisuje sie w jej prace i zycie

Jak już pisałem:

2 godziny temu, szymon1977 napisał:

...nikt tu nie przeczył, że elektryk nadaje się dla 4% niszowych użytkowników o specyficznych wymaganiach typu żona i taksówkarz...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, szymon1977 napisał:

Jak już pisałem:

4 godziny temu, szymon1977 napisał:

...nikt tu nie przeczył, że elektryk nadaje się dla 4% niszowych użytkowników o specyficznych wymaganiach typu żona i taksówkarz...

biorąc pod uwage ze 3/4 facetów ma jakąś zonę to jest to zdecydowanie ponad 4 % uzytkowników

wystarczy takiej zonie dać samej wybrac auto -gwarantuje to myślące stworzenia mimo ze płci zenskiej

a na taksówkarzach  sie nie znam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez cir

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, cir napisał:

na taksówkarzach  sie nie znam

Już mu tu niezbicie wykazałem, że taksówki stanowią ułamek procenta aut osobowych, ale on zaparty jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ładowanie elektryków, jak powinno wyglądać sprawa jest prosta - ma być tak jak z autami spalinowymi albo jeszcze sprawniej. Nie wiadomo tylko, czy jest to wykonalne jeśli nie będzie na to jakiegoś planu, a to by wymagało jednego dostawcy lub wielu współpracujących ze sobą. Zmienne zapotrzebowanie na ładowanie będzie wymagało nadmiaru ładowarek, więc koszty wzrosną. Najmniejsze koszty będą niestety przy długich kolejkach.

Rozwiązaniem może być montowanie wolnych ładowarek docelowo przy każdym miejscu do parkowania, a stacje szybkiego ładowania przy drogach tranzytowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, cir napisał:

biorąc pod uwage ze 3/4 facetów ma jakąś zonę to jest to zdecydowanie ponad 4 % uzytkowników

Nie zapomnij, że nie każdy ma tak dobrą sytuację materialną jak Ty czy ja, i zazwyczaj żona jeździ autem męża...tzn z buta zapier...la, czy mąż ma auto czy nie.

-----

Godzinę temu, Zbig napisał:

Już mu tu niezbicie wykazałem, że taksówki stanowią ułamek procenta aut osobowych, ale on zaparty jest.

Ale ja temu nie przeczę, bo gdyby połowa aut osobowych była taksówkami, to obstawiam, że blisko połowa aut osobowych byłaby elektryczna lub hybrydowa. A tak to żony i taksówkarze uzbierali marne 4% rynku.

-----

Godzinę temu, cir napisał:

wystarczy takiej zonie dać samej wybrac auto -gwarantuje to myślące stworzenia

Wiem o tym. No i jak pokazałem żonie co teraz na rynku, to zdecydowała remontować Cooperka.

-----

11 minut temu, J.Jerry napisał:

Z ładowanie elektryków, jak powinno wyglądać sprawa jest prosta - ma być tak jak z autami spalinowymi albo jeszcze sprawniej.

Może być zupełnie inaczej, ale musi być równie bezproblemowo. Droższy produkt musi być lepszy a nie gorszy.

14 minut temu, J.Jerry napisał:

Rozwiązaniem może być montowanie wolnych ładowarek docelowo przy każdym miejscu do parkowania...

To nie jest rozwiązanie problemu, a próba okłamania, że się problem rozwiązuje. Bo na miasto wystarczy raz na tydzień nocka z 220V, a problem jest na trasie. W mieście nic nie trzeba robić, poza dostarczeniem nieco więcej prądu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, szymon1977 napisał:

Może być zupełnie inaczej, ale musi być równie bezproblemowo. Droższy produkt musi być lepszy a nie gorszy.

Jeśli mówimy o wolnym rynku, zaspokajaniu potrzeb i oczekiwań konsumenta, to ludzie powinni chcieć jak najszybciej pozbyć się spalinówek, bo elektryki pod każdym względem są lepsze. Powiedzmy że masz do wyboru spalinówki takie jak teraz i inne na specjalne paliwo, które jest dostępne w niektórych miejscach i czasem tankowanie tego paliwa może nie być możliwe przez parę godzin. Jeśli tego nie zmienią, to nie kupisz takiego auta na specjalne paliwo. Co innego, jeśli nie będziesz miał wyboru - wtedy idzie łatwiej. Kupujesz ty lub inni nie mający wyjścia auta na specjalne i trudno dostępne paliwo, jednak za chwilę pojawiają się stacje i za niedługi czas masz taka samo wygodnie z nowym typem aut. Okres przejściowy gdzie przez wiele lat ludzie będą się zastanawiać co wybrać jest ekonomicznie bez sensu...niepewna inwestycja, walka o klienta i do tego klient musiałby za to ostatecznie zapłacić.

23 minuty temu, szymon1977 napisał:

problem jest na trasie

Na trasie musi być w nadmiarze szybkich ładowarek. To będzie drogo kosztowało kierowców, albo będą stali w kolejkach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.