Skocz do zawartości
IGNORED

Dalem namowic sie na test kabla w domu


yamfan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, Funnykris napisał:

tłucze

Rytm - zmienisz akcenty i masz inny utwór (porównaj - Neil Diamond oraz UB 40 - Red Red Wine).

Przy użyciu różnych przedmiotów możesz to wygenerować.

Gdzieś dawałem:  Beatnigs i Disposable Heroes of Hiphoprisy.

Kawałek "Television The Drug Of The Nation" - 2 nazwy kapeli, ale skład ten sam, tylko różne gatunki.

Nie muszą być misy, mogą być łańcuchy.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Wuelem napisał:

Nie mówię, że to dokładnie o kablach audio, ale należy mieć trochę pokory i nie przeczyć każdemu, kto opisuje coś niezgodnego z Twoim przekonaniem (bo przecież nie niezgodnego z wiedzą, której za grosz nie masz).

Nie posiadam wiedzy, ale pokorę w stosunku do posiadających. Bo gdy samemu jest się laikiem, to nie można mieć stosunku do wiedzy naukowej - można wiedzę naukową uszanować, albo wbrew wiedzy naukowej zrobić z siebie idiotę. 

6 godzin temu, Wuelem napisał:

Tak samo można dowodzić, dlaczego nie może "grać", jak i upierać się, dlaczego może "grać".

Tylko po co teoretyzować, skoro choć w praktyce można by to wykazać w pół godziny, to wszelkie próby okazały się być fiaskiem?

6 godzin temu, Wuelem napisał:

Według mnie są podstawy aby uważać, że zależności jest na tyle dużo, że nie ma 2 identycznych przewodów. A więc idąc najprostszą logiką - różnią się.

Ile byś sobie we własnej niewiedzy zależności nie wybzdurzył, to test różnicowy oraz test porównawczy pokazują, co z tego wynika.

-----

5 godzin temu, Grzegorz7 napisał:

...nie ma dwóch identycznych przewodów. Podobnie jak żadnych innych obiektów.

Tylko, że takie filozfowanie jest bezcelowe, bo biorąc pod uwagę granice ludzkiej percepcji, to obiekty się po peostu identyczne.

-----

19 godzin temu, szpakowski napisał:

Nie kupuj jeszcze podstawek antywibracyjnych i mis Tybetańskich ... jeszcze szybciej zaoszczędzisz na BMN ... ?

Dokładnie! To jest powód dlaczego należy tępić wszelkie próby wciągnięcia innych w kablofilię.

-----

9 godzin temu, Grzegorz7 napisał:

...moment obrotowy układu kierowniczego...

Że co!?

9 godzin temu, Grzegorz7 napisał:

Lepszym przykładem jest wężyk paliwa. Z tego co wiem w Ferrari stosują rurki CPE w oplocie nylonowym i stalowym z zakładów w Stargardzie. 

O tak! Bo gdyby zastosować oplot miedziany, to silnik pracowałby za łagodnie, a oplot srebrny - za ostro. Ale dla chcącego nic trudnego! Wystarczy paliwo tankować przez miedziany lub srebrny lejek. A jak ktoś jeździ Uno (podobno ja jeżdżę) i go na hiendowy lejek nie stać, to nic straconego, bo może samemu wykonać popularny na Forum lejek ze słuchawki od domofonu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, szymon1977 napisał:

Dokładnie! To jest powód dlaczego należy tępić wszelkie próby wciągnięcia innych w kablofilię.

Podziwiam Twój tok rozumowania ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Wuelem napisał:

Nie mówię, że to dokładnie o kablach audio

Nawet bardzo NIEDOKŁADNIE. Powyższe problemy i wzory dotyczą LINII DŁUGICH.

Długość przewodów łączących w audio musiałaby być tak z grubsza = x 5000

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, szpakowski napisał:

Podziwiam Twój tok rozumowania ?

Skoro własnego nie posiadasz... dziękuję.

-----

Tak mi się przypomniało: jest taki słynny na Forum kawałek z psem szczekającym u sąsiąda (Pink Floyd czy jakiś tam inny Roger Waters). W ramach doświadczenia użyłem bazowy laptop Dell sprzed 10lat, YT, sterowniki W10, wbudowane głośniczki. Jedyne w co "zainwestowałem" to symetryczna akustyka, bo laptop postawiłem na środku pustego biurka. 

I co? Pies nie szczekał u sąsiada, ale jakieś pół metra obok biurka. I to chyba tyle w kwestii rzekomych cudów doświadczanych dzięki audio-voodoo-gadżetom.

Ps. Laptop ładowany fabryczną sieciówką.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Grzegorz7 napisał:

To powinieneś mieć kilka par kabli i stosownie do okoliczności włączać.

Jeszcze lepszym rozwiązaniem jest mieć kilka systemów kompletnych. Jeden może być oparty o procesor DSP, na forum ktoś zapodaje jakąś teorie a my tup, tup, tup do systemu z DSP i sprawdzamy ile jest prawdy w tym co ktoś napisał a ile jest voodoo ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, iro III napisał:

Nawet bardzo NIEDOKŁADNIE. Powyższe problemy i wzory dotyczą LINII DŁUGICH.

Długość przewodów łączących w audio musiałaby być tak z grubsza = x 5000

Dla częstotliwości fali akustycznej, takiej jak w powietrzu. Co z sygnałami cyfrowymi audio? Nie dotyczy lini długich? 

Każdy przewód nawet ten pół metrowy podlega tym samym prawom fizycznym, a domena cyfrowa w audio jest obecna od dziesięcioleci ?

Zniekształcenia sygnałów spowodowane wielokrotnymi odbiciami mogą prowadzić do błędów już przy połączeniach o długościach decymetrowych, dla których podwójny czas opóźnienia bywa większy od czasu narastania (opadania) sygnału.

Uogólniacie Koledzy co prowadzi do nieporozumień i kolejnych szyder. 

1 godzinę temu, szymon1977 napisał:

I co? Pies nie szczekał u sąsiada, ale jakieś pół metra obok biurka. I to chyba tyle w kwestii rzekomych cudów doświadczanych dzięki audio-voodoo-gadżetom.

Trzeba było zanieść łapka do sąsiada i nie byłoby tematu. Szczekałby u niego nie obok biurka. 

Poza tym zmień bazę głośników w lapku bo koło biurka powinna warczeć puma, pies powinien być za biurkiem. Nie da się? To chociaż głowę, którą jesz umieść między głośniczkami. Inaczej daremny trud ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, MariuszZ. napisał:

Uogólniacie Koledzy co prowadzi do nieporozumień i kolejnych szyder. 

Cytujesz mój wpis i coś szemrzesz o uogólnianiu?

Kto uogólnia mieszając problemy występujące w liniach długich do połączeń domowego audio?

Kto uogólnia mieszając efekt naskórkowy do f domowego audio?

Kto uogólnia mieszając zagadnienia metalurgii, stopów metali, ich cechy mechaniczne (monokryszały) do banalnie prostych połączeń w audio?

itd. itd. itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Wasze przekonywanie się do niczego nie prowadzi, bo każdy z Was i tak obstaje przy swoim. Przeciętny użytkownik i tak pójdzie do sklepu weźmie sobie do sprawdzenia kabel za darmo w budżecie jaki założył i jak podpasuje zostaje w zestawie i go kupuje, bez wnikania w jakieś specyfikacje techniczne, a o psychoakustyce nie wspominają? i się będzie cieszył muzyką. A kto ile wyda to każdego prywatna sprawa, ludzie lubią wydawać kasę na duperele, np. parę tysięcy, aby mieć inny lakier na samochodzie niż inni, a samochód lepiej nie jedzie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, iro III napisał:

Cytujesz mój wpis i coś szemrzesz o uogólnianiu?

Nie da się inaczej. Bzdety opowiadasz to szemrzę. Linie długie występują również w audio. W domenie sygnałów cyfrowych. 

Efekt naskórkowy dotyczy i audio i energetyki. Inną sprawą jest skala i "słyszalność" zjawiska. 

Metalurgia? Też dotyczy i ma znaczenie. Chociażby "czystość" przewodnika i jego utlenianie się. Ma to wpływ na przewodność na zewnątrz ale również wewnątrz przewodnika. W tym na strukturę monokrystaliczną. Oczywiście w odpowiednio długim czasie, po którym przewodnik zmienia swoje cechy i traci parametry. Weź ten sam przewód dziś i pomierz go za 5 lat. 

W każdej wypowiedzi warto dopowiedzieć o jaki przypadek chodzi. Konkretnie i w szczegółach. Inaczej zawsze będzie tu bajzel. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, szymon1977 napisał:

I co? Pies nie szczekał u sąsiada, ale jakieś pół metra obok biurka. I to chyba tyle w kwestii rzekomych cudów doświadczanych dzięki audio-voodoo-gadżetom.

To świadczy tylko o tym, że masz kiepski sprzęt a nie masz pojęcia jak to może brzmieć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, szpakowski napisał:

...kiepski sprzęt...

Powtórzę, bo Ci umknęło:

3 godziny temu, szymon1977 napisał:

W ramach doświadczenia użyłem bazowy laptop Dell sprzed 10lat, YT, sterowniki W10, wbudowane głośniczki.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, szymon1977 napisał:

Dokładnie! To jest powód dlaczego należy tępić wszelkie próby wciągnięcia innych w kablofilię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To co należy z tobą zrobić za takie wypowiedzi.Ktoś założył temat z konkretnym zapytaniem,a ty znowu swoje.Q21 zapodał trafną i celną  ripostę. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, szymon1977 napisał:

Skoro własnego nie posiadasz... dziękuję.

Z mojego punktu widzenia, zamiast dziękować powinneś mieć raczej pretensję ... rzadko spotykam tak wyjątkowy brak logiki w rozumowaniu.

3 minuty temu, szymon1977 napisał:

Powtórzę, bo Ci umknęło:

A czemu miał służyć owy "test" i ów wywód?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, MariuszZ. napisał:

Inną sprawą jest skala i "słyszalność" zjawiska. 

No więc właśnie - o tym cały czas mówię.

2 godziny temu, MariuszZ. napisał:

Chociażby "czystość" przewodnika i jego utlenianie się.

Co Ci się "utleni" pod podwójna, szczelną izolacją?

Nawet powierzchnie złącz bananowych czy widełkowych odkręcone po wielu latach wyglądają jak nowe.

Byli u mnie jakiś czas temu "słyszący" bezpieczniki i ich kierunkowość na dodatek.

"Testowali" słyszalność bezpieczników ALE(!) nie tam zasilających.

Ułatwiłem im zadanie i "posłuchali' sobie bezpieczników złotych za pierdylion "spacial for audio" pracujących w torze sygnałowym jak najbardziej.

Głośniki wstęgowe mam bowiem zabezpieczone topikowymi, typowymi bezpiecznikami (Quadral Montan mk1)...więc???  (o wyniku "słyszalności testu" litościwie zamilczę)

Chodzi o to, że po raz pierwszy od (wtedy) 38 lat wykręciłem oryginalne bezpieczniki, które w trakcie produkcji tam zainstalowano... i co?

Ukazały się błyszczące i świeżutkie jak nówki sztuki, żadnego śladu nalotu, utlenienia, patyny, czy czegokolwiek innego.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez iro III
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 hours ago, iro III said:

Ukazały się błyszczące i świeżutkie jak nówki sztuki, żadnego śladu nalotu, utlenienia, patyny, czy czegokolwiek innego.

Nie żebym był kablofilem, ale któryś raz z rzędu kupując latarki, te marketowe, ale i też droższe, zaczynają przerywać zwykle gdzieś po roku. Styki w koszykach baterii wyglądają jak nowe, a prąd nie dochodzi jak trzeba. Wygląd to nie wszystko, nie tylko na stykach ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, januss73 napisał:

Styki w koszykach baterii wyglądają jak nowe, a prąd nie dochodzi jak trzeba. Wygląd to nie wszystko, nie tylko na stykach

No "fakt".

Tyle, że te styki wykonane są z ordynarnej stali i "jakoś" poniklowane, do tego (jak już) to nie one przerywają a ich nikczemne mocowanie...taki szczegół.

Aha! Mam się domyślić, że coś przez te lata na wysokich mi przerywało...niech pomyślę...no quffa jednak nie, zupełnie nic a nic nie przerywało, no co ja mogę, jak nie mogę potwierdzić. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, iro III napisał:

Co Ci się "utleni" pod podwójna, szczelną izolacją?

No właśnie. Ta znikoma zawartość domieszek różnych tlenków w czystej miedzi, również we wnętrzu przewodnika jest odpowiedzialna za te efekty utleniania i niszczenie sieci krystalicznej ?

Może się mylę ale tak to rozumiem. Po co by podawali te liczby 0.999999?

Poza tym izolacja jest kolejnym problemem związanym z uwalnianiem różnych substancji i utlenianiem. Może wyolbrzymiam ale przewody chord po odkręceniu bananów po pół roku zrobiły się z miedzianych jakieś ciemno brunatne. 

Pisałeś o bezpiecznikach. Tu zgoda. Nie znajduję uzasadnienia, że po wymianie na "lepszy" miałoby się coś w dźwięku zmienić. Żadna z teorii nie pasuje do tego ewenementu prócz tych psychologicznych i tych z kablowego archimum X. "The Truth Is Out There" ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, szpakowski napisał:

A czemu miał służyć owy "test" i ów wywód?

Okazało się, że "kolumna" zniknęła a pojawiła się scena, choć nie było żadnego dobrego elementu, a system nie spełniał nawet wymagań, by określić go jako hifi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, szymon1977 napisał:

Okazało się, że "kolumna" zniknęła a pojawiła się scena, choć nie było żadnego dobrego elementu, a system nie spełniał nawet wymagań, by określić go jako hifi.

No, w prost genialne ... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, MariuszZ. napisał:

Ta znikoma zawartość domieszek różnych tlenków w czystej miedzi, również we wnętrzu przewodnika jest odpowiedzialna za te efekty utleniania i niszczenie sieci krystalicznej

Trzymaj poziom. Tlenki nie utleniają. Utlenia tlen do tlenków.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Grzegorz7 napisał:

Tlenki nie utleniają. Utlenia tlen do tlenków.

No właśnie. Tlen tlenki dla mnie jeden czort. Kaszane robi to co tam jest w tej miedzi poza miedzią ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, MariuszZ. napisał:

Może wyolbrzymiam ale przewody chord po odkręceniu bananów po pół roku zrobiły się z miedzianych jakieś ciemno brunatne. 

A ten "chord' to raczej taki "firmowy", i przez wielu obcmokany...trza było zastosować zwykły miedziak a nie audiofillną wydumkę...

A! Wiem to pewnie podróba była! (a tak dobrze brzmiała i koc zrzuciła z głośników i scenę powiększała)...aaaaaa nie! To się tylko wydawało,

no musiało bo to podróba ...no i po pół roku...czarno to widzę - dobranoc!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez iro III
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, MariuszZ. napisał:

No właśnie. Tlen tlenki dla mnie jeden czort. Kaszane robi to co tam jest w tej miedzi poza miedzią ?

Jak to kaszanę? Wraz z utlenianiem kabel czernieje, ma się rozumieć czernieje też czarne tło. Ot i mamy teoretycznie wyjaśnione wygrzewanie kabli. Pora, aby ktoś w końcu ptaktycznie granie kabli w ślepym teście potwierdził. Do dzieła chłopcy!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, MariuszZ. napisał:

No właśnie. Tlen tlenki dla mnie jeden czort.

...no właśnie...za to "odkrywanie" nieodkrytej dotąd nauki i nowych jej praw - to codzienność.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, iro III napisał:

A! Wiem to pewnie podróba była! (a tak dobrze brzmiała i koc zrzuciła z głośników i scenę powiększała)...aaaaaa nie! To się tylko wydawało,

no musiało bo to podróba ...no i po pół roku...czarno to widzę - dobranoc!

O to to to... Pewnie podróba bo zwykły chiński OFC posrebrzany pogonił tego Chorda z mojego systemiku. Koc to za mocno powiedziane ale woal zrzucił ten chińczyk z prezentacji odtwarzanej muzyki. 3x tańszy od Chorda żeby nie było ?

20 minut temu, iro III napisał:
31 minut temu, MariuszZ. napisał:

No właśnie. Tlen tlenki dla mnie jeden czort.

...no właśnie...za to "odkrywanie" nieodkrytej dotąd nauki i nowych jej praw - to codzienność

Ty nie miałeś już spać? ?

Chemia i tlenki to margines potrzebnej tu wiedzy. Pałę miałem z chemii w liceum to fakt ale faktem jest też, że kablarze zabiegi ogromne czynią żeby tego tlenu w przewodnikach było jak najmniej. Poza tym z izolacji może nie tlen i nie tlenki ale na pewno jakieś chlorki się uwalniają i obstawiam (bo nie wiem), że dewastują przewodnik gorzej od tlenu ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pitu. pitu....

Kiedy masz skrzynkę ważącą dużo kilogramów komu się chce dokręcać w gniazdach przewody ?

Ten mój mały Xindak niewiele się grzeje, ale jak na razie co pewien czas konieczne jest dokręcanie, żeby przewody nie miały luzu na złączu.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, MariuszZ. napisał:

Chemia i tlenki to margines potrzebnej tu wiedzy. Pałę miałem z chemii w liceum to fakt ale faktem jest też, że kablarze zabiegi ogromne czynią żeby tego tlenu w przewodnikach było jak najmniej. Poza tym z izolacji może nie tlen i nie tlenki ale na pewno jakieś chlorki się uwalniają i obstawiam (bo nie wiem), że dewastują przewodnik gorzej od tlenu ?

Że też jakoś nikt się nie interesuje okablowaniem w ZG, a tam choćby nie wiadomo jak utlenione, krzywe i bez strzałek były, to i tak będzie do nich cmokał ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, malikali napisał:

Że też jakoś nikt się nie interesuje okablowaniem w ZG, a tam choćby nie wiadomo jak utlenione, krzywe i bez strzałek były, to i tak będzie do nich cmokał

Ja sobie wymieniłem i nie cmokam do żadnych kabli. Nie wiem czy miało to sens. Posrebrzane kable głośnikowe mam to dałem posrebrzane gniazda i srebrne druty do wysokotonowych. Taka konsekwencja bez naukowej historii. Może tylko sumienie wyciszyłem ale to też działa i muzyki słycham bez drażniących umysł myśli typu "a może to ma znaczenie?" ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.