Skocz do zawartości
IGNORED

Co wpływa na jakość brzmienia?


Kwiryniusz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, MariuszZ. napisał:

QED w przystępny sposób opisał swoje badania co daje obraz jak to działa w

Czy opisali również jak to DZIAŁA na sprzedaż ich drutów?

QED to niezależny podmiot badawczy?

Drut MIT już ze swoją nazwa był sprytniejszy, wielu "nieobeznanym" może coś tam, gdzieś tam pokojarzyć się z (trochę) innym MIT.  ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, MariuszZ. napisał:

Poza tym zawsze chodzi o statystykę. Prób musi być mnóstwo i nigdy nie ma pewności, że w tych próbach są ludzie którzy normalnie słyszą i nie mają problemów ze słuchem. 

dlatego przyczyniam sie 100 % do zdania które tu juz padło

wykorzystywanie do testów porównawczych , zmysłów ludzkich , to kpina z nauki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez billy idol

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, MariuszZ. napisał:

Nie robią na mnie wrażenia twoje bzdurne pytania i sugestie liczenia czegoś co nie ma sensu

Dla Ciebie może i nie ma sensu, tyle tylko, że dopiero przy tych "bzdurnych" wartościach dzieją się zjawiska, którymi audiofilni chcą tłumaczyć 'technicznie' swoje wyobrażenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, iro III napisał:

QED to niezależny podmiot badawczy?

Niezależny? A są takie?

A błogosławiony przez twoje środowisko Ethan Winner i jego test różnicowy to niezależny podmiot? 

Jemu też nie leży sprzedaż przewodów, bo sam zajmuje się poprawianiem akustyki i czerpie profity z tego sposobu poprawiania jakości dźwięku. 

To dobra droga ale konkurencję trzeba dyskredytować. Tak to widzę 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, MariuszZ. napisał:

Niezależny? A są takie?

jasne

 

imć Pacuła

 

?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, iro III napisał:

Dla Ciebie może i nie ma sensu, tyle tylko, że dopiero przy tych "bzdurnych" wartościach dzieją się zjawiska, którymi audiofilni chcą tłumaczyć 'technicznie' swoje wyobrażenia.

Z ciekawości zrobię w domu test dla każdego. Do powtórzenia. Będzie dotyczył pomiaru tłumienia dwóch przewodów różnych tonów ale w miejscu odsłuchu. Przewody o różnej geometrii i z różnych materiałów. Pomiar mikrofonem. Jeżeli wyniki będą powtarzalne i ciekawe to pokażę i opiszę co i jak mierzyłem. 

Czekam na przewód o konstrukcji zbliżonej do kabli Kimber 8 ale z posrebrzanej miedzi. Niedrogi, prosto z chińskiej fabryki. Drugi to będzie symetryczny miedziany Van Damm Studio coś tam lub inny jaki zalega u mnie w szufladzie. Może rozbiorę lampkę dziadka ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, MariuszZ. napisał:

Jemu też nie leży sprzedaż przewodów, bo sam zajmuje się poprawianiem akustyki i czerpie profity z tego sposobu poprawiania jakości dźwięku. 

Jednak wartości mierzone i słyszalne realnie w przypadku pomiarów akustyki są o rząd wielkości większe. Z tego, że facet wie gdzie są realne problemy robisz zarzut?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, MariuszZ. napisał:

Z ciekawości zrobię w domu test dla każdego. Do powtórzenia. Będzie dotyczył pomiaru tłumienia dwóch przewodów różnych tonów ale w miejscu odsłuchu. Przewody o różnej geometrii i z różnych materiałów. Pomiar mikrofonem. Jeżeli wyniki będą powtarzalne i ciekawe to pokażę i opiszę co i jak mierzyłem. 

Czekam na przewód o konstrukcji zbliżonej do kabli Kimber 8 ale z posrebrzanej miedzi. Niedrogi, prosto z chińskiej fabryki. Drugi to będzie symetryczny miedziany Van Damm Studio coś tam lub inny jaki zalega u mnie w szufladzie. Może rozbiorę lampkę dziadka ?

 

Kiedys robiłem test z pomiarem w miejscu odsłuchu

Mialem komplet okablowania srebro porównałem do miedzi
nagrywałem odcinek ścieżki audio i porównywałem charakterystykę 

Polecam przeprowadzenie testu każdemu kto tutaj podpiera sie wyobraźnią
tylko trzeba mieć komplet okablować ze srebra i miedzi i test nie na laptopie czy d klasowm sprzęcie

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez .:Gerard:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, szpakowski napisał:

Nie zauważyłeś, że Szymon niszczy swoimi bzdurnymi postami tego typu tematy? 

Szczerze ?

Widzę obydwie strony które z upodobaniem szczekają na siebie. Co ciekawe pomimo zachęt do merytorycznej rozmowy jakoś to nie wychodzi

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.10.2020 o 15:28, szymon1977 napisał:

Wielu drwi tu z Ciebie kolego szymonie1977, choć nie brakuje również takich kolegów, którzy stoją po Twojej stronie. Właściwie chyba nie stają w obronie twoich teorii, tylko spierają się ze sobą, bo impulsem do tego jest chyba głównie kwestia „grających” kabli o których wspominasz, a to zawsze było, jest i będzie tematem sporów. Moim zdaniem, koledzy, którzy pojechali po Tobie dość ostro, mają dużo racji. Poczytałem kilka postów wstecz i jeżeli jest tak jak piszą, czyli, że drepczesz w miejscu, nie zbierasz doświadczeń odwiedzajac salony audio, nie jeździsz ze swoimi klockami do kolegów, żeby sprawdzić jaka jest różnica w połączeniu z ich paczkami, lub pożyczyć jakiś wzmacniacz i sprawdzić różnicę w połączeniu z własnymi kolumnami, to co robisz w tym wątku. Skąd możesz wiedzieć co wpływa na jakość brzmienia? 
Twój komentarz, który zacytowalem, potwierdza, że chyba naprawdę nie masz nic sensownego do powiedzenia w tym temacie. Gdybym ja opierał swoje stanowisko na wiedzy specjalistów, zakładając, że masz na myśli specjalistów z forum, to jakbym leczył zapalenie płuc korespondencyjnie, na dodatek u lekarza którego nie znam. Najistotniejsza do prawdy jest jednak wiedza i doświadczenie zaczerpnięte od „doświadczonych amatorów”. Od nich z pewnością dowiesz się najwiecej, o ile tacy w ogóle istnieją ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez mastervolume
się! Nie zamierzam nic sprawdzać, bo swoje stanowisko opieram na wiedzy specjalistów i doświadczeniach amatorów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, M-K napisał:

Widzę obydwie strony które z upodobaniem szczekają na siebie. Co ciekawe pomimo zachęt do merytorycznej rozmowy jakoś to nie wychodzi

Kable nie wpływają na dźwięk, bo Szymon ... sprawdzał jakieś kable na swoim Onkyo ...

Tak i trzeba o tym oznajmiać na forum przy każdej okazji gdy padnie hasło "kabel" ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, iro III napisał:

Jednak wartości mierzone i słyszalne realnie w przypadku pomiarów akustyki są o rząd wielkości większe. Z tego, że facet wie gdzie są realne problemy robisz zarzut?

Nie robię zarzutu. Facet wie dużo więcej niż pokazuje. Dla Ciebie to rzetelny test. Dla mnie pokazówka trącąca ustawką. W swoim teście wyjął dwie ryby z wody i udowodnił, że tak samo szybko pływają na podstawie szybkości ruchu płetwy ogonowej. 

Jego stanowisko laboratoryjne nie umożliwia pełnej symulacji systemu audio. To bardzo złożone środowisko, pełne interakcji, nie tylko prądy pomiarowe ale i zakłócenia prądowe, sprzężenia, pola EM, tłumienie tychże itd. 

Sama metoda polegająca na odejmowaniu odwróconych sygnałów jest słuszna ale uważam, że tak jak to zrobił nie daje 100% pewności, że te same przewody w systemie, a nie na stoliku laboratoryjnym dadzą taka samą różnicę. 

 

17 minut temu, .:Gerard:. napisał:

Kiedys robiłem test z pomiarem w miejscu odsłuchu

Może jest gdzieś ślad? Chętnie bym się zapoznał z doświadczeniem takim. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, MariuszZ. napisał:

Może jest gdzieś ślad? Chętnie bym się zapoznał z doświadczeniem takim. 

Chyba (ale nie jestem pewny) na innym forum wstawiałem screeny porównawcze, tam sami audiofile wiec nie musiałem czegoś udowadniać tylko dyskutowaliśmy jako ciekawostka,
szkoda ze nie zrobiłem wideo
Nie mam juz tyle kabli do porównania, mam jeden ze srebra którego i tak nie używam, ale to będzie chyba za mało aby na wykresie coś zaobserwować, nawet nie mam ochoty komuś coś udowadniać

Najlepiej niech każdy sam spróbuje
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez .:Gerard:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Fragment komentarza, który po zacytowaniu chyba się nie wyświetlił ... „Nie zamierzam nic sprawdzać, bo swoje stanowisko opieram na wiedzy specjalistów i doświadczeniach amatorów.

Do niego się odniosłem szymonie1977.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, szpakowski napisał:

Kable nie wpływają na dźwięk, bo Szymon ... sprawdzał jakieś kable na swoim Onkyo ...

Tak i trzeba o tym oznajmiać na forum przy każdej okazji gdy padnie hasło "kabel" ...

Cóż nie tylko on sprawdzał

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, szpakowski napisał:

Kable nie wpływają na dźwięk, bo Szymon ... sprawdzał jakieś kable na swoim Onkyo ...

Rozumiem że Kolega neguje możliwość sprawdzania kabli na takim prymitywnym sprzęcie jak Onkyo? Warto się czasem zainteresować techniką tego sprzętu a nie tylko subiektywnym podważaniem wartości tej marki. Może lepiej zajrzeć do instrukcji serwisowych tej firmy, ale wiem jak się jest ignorantem technicznym to i tak niewiele się będzie mieć do powiedzenia poza paroma okrągłymi zdaniami wynikającymi z audiofilskiej wiary. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, MariuszZ. napisał:

Czekam na przewód o konstrukcji zbliżonej do kabli Kimber 8 ale z posrebrzanej miedzi. Niedrogi, prosto z chińskiej fabryki. Drugi to będzie symetryczny miedziany Van Damm Studio coś tam lub inny jaki zalega u mnie w szufladzie. Może rozbiorę lampkę dziadka 

 

Van Damme Blue series Studio Grade ? 

Mam taki 2mm2 i 6mm2 bardzo dobre kable glosnikowe. Robilem testy razem z cardasem i kimber... różnica.... zerowa ? absolutnie nie slyszalem roznicy.... pozostali tez ?Znaczy,  ze wszystkie kable byly bardzo dobrej jakosci. Osobiscie wybralbym kimber, bo jest po prostu ładny, ale cena 8TC powala na kolana. Zamowilem sprawdzone czyli 4mm2 Van Damka w konstrukcji shotgun cyrka 30zeta metr. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, MariuszZ. napisał:

Poza tym zawsze chodzi o statystykę. Prób musi być mnóstwo i nigdy nie ma pewności, że w tych próbach są ludzie którzy normalnie słyszą i nie mają problemów ze słuchem. 

Niby tak. Ale wystarczy raz wykonać ślepy test z powodzeniem, aby udowodnić, że kabel może mieć wpływ na brzmienie systemu. Dlaczego żaden producent tego nie zrobił?

-----

2 godziny temu, billy idol napisał:

jasne

 

imć Pacuła

 

?

Mistrz Pacuła jest niezależny od tego wszystkiego, nawet od otaczającej go rzeczywistości.

-----

2 godziny temu, szpakowski napisał:

Kable nie wpływają na dźwięk, bo Szymon ... sprawdzał jakieś kable na swoim Onkyo ...

Ale to Ty taki debilny wniosek z moich doświadczeń wyciągasz, a nie ja.

-----

5 minut temu, hifibloke napisał:

różnica.... zerowa ? absolutnie nie slyszalem roznicy.... pozostali tez ?Znaczy,  ze wszystkie kable byly bardzo dobrej jakosci.

A może różnej jakości, a o podobnej sygnaturze? Ja porównywałem kable różnej jakości (średni hifi, zwykły z marketu i od lampki dziadka ze strychu) i też różnica była zerowa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, szymon1977 napisał:

A może różnej jakości, a o podobnej sygnaturze? Ja porównywałem kable różnej jakości (średni hifi, zwykły z marketu i od lampki dziadka ze strychu) i też różnica była zerowa.

Różnej jakosci/budowy oplotu to napewno....  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, hifibloke napisał:

Różnej jakosci/budowy oplotu to napewno....  

Tak. Ale nas nie interesuje "jakość/budowy oplotu", a wpływ na jakość brzmienia, a ten okazał się być zerowy. Podobnie jak w Twoim przypadku. Czyli w obu przypadkach inwestycja w lepszy jakościowo kabel, okazała się być nonsensem, bo nie miała wpływu na jakość brzmienia. Realnie i uczciwie wymierną wartość dopłaty do lepszych kabli należy ocenić na ZERO zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byc moze...w bardzo drogich systemach kabel cos tam suptelnie zmieni.... ale w sprzetach przecietnego kowalskiego inwestycja w drogie kable typu wzmak za 5k a interconect za 1k to czysty idiotyzm ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Lech36 napisał:

Rozumiem że Kolega neguje możliwość sprawdzania kabli na takim prymitywnym sprzęcie jak Onkyo? Warto się czasem zainteresować techniką tego sprzętu a nie tylko subiektywnym podważaniem wartości tej marki. Może lepiej zajrzeć do instrukcji serwisowych tej firmy, ale wiem jak się jest ignorantem technicznym to i tak niewiele się będzie mieć do powiedzenia poza paroma okrągłymi zdaniami wynikającymi z audiofilskiej wiary. 

Lechu, masz w sygnaturze: "Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej." Jeżeli na sprzęcie najniższej jakości (Onkyo) sprawdza się parę marketowych kabli to wnioski z takiej procedury mogą być tylko jedne. Jeżeli chce się wychwycić zmiany to sprzęt na którym robimy porównania powinien być jak najwyższej jakości ... chyba, że nie chcemy wychwycić zmian ... wtedy bierzemy do testów Onkyo ... wtedy stosujemy prawidłowe technicznie testy porównawcze ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, szpakowski napisał:

Jeżeli na sprzęcie najniższej jakości (Onkyo) sprawdza się parę marketowych kabli...

Nie unoś się tak z powodu chwilowego egzystowania w dziale HiFi, wróć do działu Start, i wszystkim złotouchym co słyszą kable telefoniczne na o wiele większym g... niż moje O, opowiedz swoje mądrości. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, szymon1977 napisał:

na o wiele większym g... niż moje O

Cieszę się, że masz świadomość na podstawie jakiego sprzętu ferujesz wnioski z tak wielką pewnością ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, szpakowski napisał:

...wnioski z takiej procedury mogą być tylko jedne.

Skoro na moim O nie może być słychać kabla od lampki nocnej, to na ich g... nie może być przecież słuchać kabli telefonicznych.

1 minutę temu, szpakowski napisał:

Cieszę się, że masz świadomość na podstawie jakiego sprzętu ferujesz wnioski z tak wielką pewnością ...

Powtórzę:

Godzinę temu, szymon1977 napisał:

Ale to Ty taki debilny wniosek z moich doświadczeń wyciągasz, a nie ja.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, szymon1977 napisał:

Skoro na moim O nie może być słychać kabla od lampki nocnej, to na ich g... nie może być przecież słuchać kabli telefonicznych.

Jaki sprzęt ... takie wnioski ...

14 minut temu, szymon1977 napisał:

Powtórzę:

Możesz powtarzać w nieskończoność ... wnioski będą takie same ...

Nie zapominaj jednak, że temat jest odnośnie jakości której w Twoim sprzęcie nie ma ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, hifibloke napisał:

Byc moze...w bardzo drogich systemach kabel cos tam suptelnie zmieni.... ale w sprzetach przecietnego kowalskiego inwestycja w drogie kable

Sama zmiana - zmieni.

Na złączu efekt starzenia, utlenienia, tlenków najbardziej degraduje .

Przecież przetarcie do żywego metalu albo dokręcenie złącza na jakiś czas poprawia przewodnictwo.

To akurat zawsze słyszałem. Eksperyment w drugą stronę jest nie do przeprowadzenia.

Świeżo zarobiony przewód vs stary - to zawsze różnie brzmi .

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, hifibloke napisał:

Van Damme Blue series Studio Grade ? 

No taki właśnie. Jak taki dobry to inny wykorzystam żeby był kontrast "lepszy-gorszy" . Ten niebieski faktycznie jest zachwalany na forach ale i wykorzystywany w studiach nagraniowych ?

 

Godzinę temu, xetras napisał:

Świeżo zarobiony przewód vs stary - to zawsze różnie brzmi

Wszystko pozostaje kwestią późniejszych interpretacji dlaczego tak się dzieje. Dla jednych to patyna jest sprawcą dla innych proces nazywany wygrzewaniem. Na przykład przykładowe 500 godzin wygrzewania po 3 dziennie to pół roku jest. Może się utlenić nawet 7N miedź w tym czasie. Jeszcze inni piszą o układaniu się przewodu w systemie cokolwiek to znaczy. 

Czasami brak zrozumienia zjawisk fizycznych prowadzi do takich kąśliwych dyskusji jak ta tutaj ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez MariuszZ.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego i galwanizacja styków i zgrzewanie po zaciskaniu zamiast lutowania są stosowane, tudzież rodowanie.

Zwiększenie trwałości mechanicznej to niemal syzyfowe zadanie. Nie wiem czemu złącza Speakon nie są w domowym audio w użyciu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.