Skocz do zawartości
IGNORED

Jakie suplementy diety stosujecie i dlaczego?


jakub102
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Najlepsze są suple od pana Jerzego Zięby. Miliony klientów nie mogą się mylić!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, Jacchusia napisał:

On się po takiej dawce jeszcze nie oblizuje.

Gdy ze swoim proboszczem walniecie po dwie flachy mszalnego, na wzajemnym oblizywaniu się nie kończy, jak mówią na mieście...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, stench napisał:

To lokuję multiwitaminę z Rossmanna , ich marka własna Altapharma a-z , 100 tabletek koło 11 pln.

Do tego mam w domu vit C,D, Aspargin (magnez+potas), do tego na jelita i wątrobę robię mixa (ostropest+siemię lniane+babka pełsznik) i 1x,2x w roku kolagen na stawy.

Ja łykam Magnez + cynk + witamina B12 dla sportowców, ale z przerwami. W przerwach zjadam dziennie 1 kawałek gorzkiej czekolady 85%-90% dobrej jakości (bez syropu glukozowo-fruktozowego i oleju palmowego). Czasem piję jedną łyżkę tranu z dorsza.
Kolagen - to w postaci wywaru z kurzych łapek (jak się ugotuje z włoszczyzną to smakuje jak rosół), albo na czczo wręcz samą żelatynę wieprzową, rozpuszczoną poprzedniego wieczoru w wodzie. Ale to ciężko wchodzi, bo czasem odruchy wymiotne mam, to popijam rozpuszczalną witaminą C, wtedy kolagen jest lepiej przyswajalny.
Poza tym codziennie piję herbatkę z wierzbownicy by chronić prostatę przed stanami zapalnymi i przerostem.
Czasem kupuję kapsułki z palmy sabałowej.
Ostatnio w aptece dostałem gratis (jako próbka reklamowa) 30 kaps. "Zdrowe Żyły" (nie pamiętam firmy, ale Gessler zdaje się ją reklamuje), a ponieważ mam na nogach trochę żylaków, które po prostu są, ale nie bolą (obciążenie genetyczne), to przez miesiąc łykałem je i z czystym sumieniem mogę napisać, że ten suplement jest OK, bo stwierdziłem wyraźną poprawę w wyglądzie żylaków, które znacznie się zmniejszyły.

Poza tym zdrowe, naturalne jedzenie (w tym soki 100% NaturAvena), dużo ruchu i różnych ćwiczeń siłowo-rozciągających.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez soundchaser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
Godzinę temu, Jacchusia napisał:

Potas mi przepisał lekarz, choc to suplement dostępny bez recepty.

O wyższości magnezu + potas (aspargin) nad mgb6 przekonałem się sam na sobie, kiedy pracowałem 12/24, 7/7 nocki w remoncie elektrowni i litr mocnej kawy na zmianę.

Przy samym magnezie delirka i łapy latają, przy potasie z magnezem można brać udział w zawodach strzeleckich.

41 minut temu, soundchaser napisał:

Kolagen - to w postaci wywaru z kurzych łapek (jak się ugotuje z włoszczyzną to smakuje jak rosół), albo na czczo wręcz samą żelatynę wieprzową, rozpuszczoną poprzedniego wieczoru w wodzie. Ale to ciężko wchodzi, bo czasem odruchy wymiotne mam, to popijam rozpuszczalną witaminą C, wtedy kolagen jest lepiej przyswajalny.

Ja kupuję w Rossmannie kolagen +vit C jak jest promo. Mogę wypić praktycznie wszystko, ale jak masz problem to rozpuszczaj to w soku jabłkowym lub pomarańczowym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, cir napisał:

 

najdziwniejsze jest to ze zjadamy zywnosc której nikt nie bada ale tez  chetnie potracimy dietke suplementami z koziej dupy których równiez nikt nie bada bo moze to  doda zdrowia

 

O dziwo żywność jest dość regularnie badana i to zarówno na etapie produkcji i składowania jak i w obrocie.  Natomiast suplementy nie są zaliczane do artykułów rolno-spożywczych i faktycznie jest to loteria. Pamiętam jakiś raport UOKi|Ku chyba sprzed pięciu lat z którego wynikało, że większość suplementów to w najlepszym przypadku niewchłanialne formy mikroelementów wymienionych na opakowaniu natomiast nieźle wypadły suple Olimpu przeznaczone dla sportowców. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jaranek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Jacchusia napisał:
4 godziny temu, MSki napisał:

Jem; kapustę kiszoną i ogórki kiszone (nie kwaszone broń Boże), czosnek kiszony w zalewie z soku z kiszonych ogórków, jako osobna kiszonka, dużo śliwek jest jeszcze sezon na nie. Ostatnio zrobiłem kiszone rzodkiewki. Będę robił "żywy" ocet jabłkowy, lub winogronowy, który można stosować wewnętrznie i zewnętrznie. Naturalnie, tanio i wiem z jakiego źródła.

Przy tej ilości kiszonek refluks, albo nawet wrzody gwarantowane.

Czy napisałem w jakich ilościach i jak często spożywam te produkty ? Myślisz, że żywię się tylko takimi produktami ?

Nawet nie powinienem komentować twojego wpisu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dla mózgu najważniejsza jest logika i spójność, a nie prawda. Osoby które powielają fałszywe stwierdzenia, są przekonane, że mówią prawdę i zszokowane, gdy okazuje się, że fakty są inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Jaranek. napisał:

O dziwo żywność jest dość regularnie badana i to zarówno na etapie produkcji i składowania jak i w obrocie.

np warzywa są badane na zanieczyszczenia ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, cir napisał:

np warzywa są badane na zanieczyszczenia ?

 

Z owocami i warzywami faktycznie jest problem bo w miarę systematyczne badania ( i to tylko w kierunku nawozów sztucznych ) dotyczą głównie produktów rolnictwa ekologicznego. Reszta rynku owoców i warzyw jest kontrolowana wyrywkowo natomiast detaliczni dostawcy "z targowiska" praktycznie wcale.  

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buraki chyba nie są kontrolowani ?

Taki kawał mi się przypomniał.

Jak najszybciej zrobić ćwikłę?

Wrzucić granat do BMW. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jar1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to a propos jakże popularnej vitC - czy mógłby ktoś podlinkować jakiś raport/ badanie potwierdzające, że suplementowanie vitC ma działanie wzmacniające lub zapobiegawcze?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Jacchusia napisał:

magnez bo duzo kawy piję, vit. D3, na oczka luteina (polecan przez mojego okulistę)

w kawie też masz magnez, sama D3 ma bardzo niską przyswajalność a sama luteina nic nie daje.

Faszerowanie się bo ktoś karze to zły kierunek, działa to jem, nie działa to szukam dalej albo olewam.

26 minut temu, Allmr napisał:

No to a propos jakże popularnej vitC - czy mógłby ktoś podlinkować jakiś raport/ badanie potwierdzające, że suplementowanie vitC ma działanie wzmacniające lub zapobiegawcze?

Widziałem badania, które udowodniają że nie leczy i nie skraca choroby. Mimo wszystko uszczelnia naczynia więc odpowiednie dawkowanie we wczesnym stadium przeziębienia może ograniczyć jego skutki. Kwas D-askorbinowy jest przeciwutleniaczem więc warto go jeść by wyeliminować stres oksydacyjny. 

 

Godzinę temu, Jaranek. napisał:

Z owocami i warzywami faktycznie jest problem bo w miarę systematyczne badania ( i to tylko w kierunku nawozów sztucznych ) dotyczą głównie produktów rolnictwa ekologicznego. Reszta rynku owoców i warzyw jest kontrolowana wyrywkowo natomiast detaliczni dostawcy "z targowiska" praktycznie wcale.  

Są badani wyrywkowo bo wystarcza sama świadomość. Zwrot kosztów, konieczność utylizacji i kary to koszt znacznie przewyższający wartość partii. Na szwindle i oszustwa stać tylko dużych producentów, którzy mają inne procedury kontrole i większe możliwości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby sprecyzować, dlaczego mój lekarz śmiał się i kiwał głowa, gdy go zapytałem o suplementy witaminowe, posłużę się poniższym artykułem.

Ilekroć jest mowa o tych suplementach, należy rozumieć, że jest to chemiczne świństwo uzyskiwane w laboratoriach i nie ma nic wspólnego z witaminami naturalnymi zawartymi w owocach i warzywach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dla mózgu najważniejsza jest logika i spójność, a nie prawda. Osoby które powielają fałszywe stwierdzenia, są przekonane, że mówią prawdę i zszokowane, gdy okazuje się, że fakty są inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh co łykam...
DHA, EPA, D, K2, B6, B12, 2/3 formy magnezu, potas (i minerały), kwas askorbinowy, luteina, zeaksantyna, A, E, "arthroblock"

czasem:
karnityna, tyrozyna, cytrulina / aakg, ekstrakty (herbat, pieprzu, dyni), aminokwasy, "bodymax active"

czasem sól, pieprz zależy do tego co robię i jak się czuje.

 

11 minut temu, MSki napisał:

Aby sprecyzować, dlaczego mój lekarz śmiał się i kiwał głowa, gdy go zapytałem o suplementy witaminowe, posłużę się poniższym artykułem.

Ilekroć jest mowa o tych suplementach, należy rozumieć, że jest to chemiczne świństwo uzyskiwane w laboratoriach i nie ma nic wspólnego z witaminami naturalnymi zawartymi w owocach i warzywach.

hiperwitaminoza to żadna nowość a problem nie jest syntetyczne pochodzenie tylko masa dodatków typu barwniki, powłoki itd. Owoce i warzywa są lepsze bo to pakiet witamin, mikroelementów, aminokwasów i innych substancji typu błonnik o których już nie pamiętacie (lekarze jak widać też). Po za tym spora część mimo wszystko jest naturalna ale nie licz że są to produkty do kupienia w rosku za przysłowiową dychę.

Ale czy na pewno lepsze, jak sobie człowiek poczyta skład chemiczny takiego jabłuszka to nawet średnich lotów tabletki wypadają przy tym blado. Tak samo ryby itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zanim ktoś poda mi dane o które pytałem wcześniej, to zapytam Ciebie:

Czy wiesz jaka jest przyswajalność np. magnezu i potasu, który przyjmujesz, w formie tabletek?

A wiesz jaka jest zawartość i przyswajalność tych samych minerałów np. w płatkach owsianych?

Można też porównać koszty, ale kto by tam na zdrowiu oszczędzał.

 

35 minut temu, fetek napisał:

 

Widziałem badania, które udowodniają że nie leczy i nie skraca choroby. Mimo wszystko uszczelnia naczynia więc odpowiednie dawkowanie we wczesnym stadium przeziębienia może ograniczyć jego skutki. Kwas D-askorbinowy jest przeciwutleniaczem więc warto go jeść by wyeliminować stres oksydacyjny. 

Pierwsze zdanie to prawda, w drugim zaprzeczasz temu co napisałeś w pierwszym. Generalnie to brzmi jak wypowiedź z ulotki reklamowej, z serii nic nie obiecujemy, ale może to cudo pomoże, to czemu nie brać? Przecież to tylko niegroźne witaminy?

Otóż przedawkowanie witamin (w tym celebrytki witC) jest bardzo niebezpieczne dla organizmu. Może powodować upośledzenie funkcji immunologicznych, negatywnie wpływa na układ nerwowy, itd. To samo dotyczy minerałów.

Temat rzeka. Jak to jest, że mimo dobrych badań krwi większość ludzi myśli, że nie zaszkodzi coś łykać?

Oczywiście piszę o ludziach zdrowych, bez medycznych wskazań. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Allmr napisał:

Czy wiesz jaka jest przyswajalność np. magnezu i potasu, który przyjmujesz, w formie tabletek?

A wiesz jaka jest zawartość i przyswajalność tych samych minerałów np. w płatkach owsianych?

w płatkach masz magnez, w tabletkach sole magnezu więc przyswajalność możesz mieć nawet zerową.

31 minut temu, Allmr napisał:

Pierwsze zdanie to prawda, w drugim zaprzeczasz temu co napisałeś w pierwszym. Generalnie to brzmi jak wypowiedź z ulotki reklamowej, z serii nic nie obiecujemy, ale może to cudo pomoże, to czemu nie brać? Przecież to tylko niegroźne witaminy?

tia, a odróżniasz chorego od zdrowego ? bo wydaje się że masz z tym problem.

31 minut temu, Allmr napisał:

Otóż przedawkowanie witamin (w tym celebrytki witC) jest bardzo niebezpieczne dla organizmu. Może powodować upośledzenie funkcji immunologicznych, negatywnie wpływa na układ nerwowy, itd. To samo dotyczy minerałów.

niestety większość ludzi myśli że nadmiar wydali, sikają na żółto to pewno vit c ucieka... (a może barwnik z tabletek ?)

31 minut temu, Allmr napisał:

Temat rzeka. Jak to jest, że mimo dobrych badań krwi większość ludzi myśli, że nie zaszkodzi coś łykać?

Oczywiście piszę o ludziach zdrowych, bez medycznych wskazań. 

łykanie "czegoś" nigdy nie miało sensu. Po za tym dzisiaj nie tak łatwo znaleźć sensowne produkty.

Mamy jeszcze inne smaczki, np wspominana vit C, której nie możemy albo chociaż nie powinniśmy przejmować przed i po wysiłku. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Jaranek. napisał:

 

Z owocami i warzywami faktycznie jest problem bo w miarę systematyczne badania ( i to tylko w kierunku nawozów sztucznych ) dotyczą głównie produktów rolnictwa ekologicznego. Reszta rynku owoców i warzyw jest kontrolowana wyrywkowo natomiast detaliczni dostawcy "z targowiska" praktycznie wcale.  

 

pytam bo zawsze słysze ze tu jest naprawde luka

luka jest rowniez w przetwórniach gdzie mozna pominąc pewne dodatki w składzie gotowego wyrobu mimo zastosowania w produkcji

zawsze słyszałem ze nie ma np kontroli biologicznej w np kiełbasach /wyjątek polska/ itd

zacznijmy zwacac uwage na to co zjadamy a suplementy potraktujmy jako kolejne łowienie jeleni na obietnice

1 godzinę temu, fetek napisał:

Widziałem badania, które udowodniają że nie leczy i nie skraca choroby. Mimo wszystko uszczelnia naczynia więc odpowiednie dawkowanie we wczesnym stadium przeziębienia może ograniczyć jego skutki. Kwas D-askorbinowy jest przeciwutleniaczem więc warto go jeść by wyeliminować stres oksydacyjny. 

jaja normalnie porady jak z" przyjaciółki"

2 godziny temu, jar1 napisał:

Buraki chyba nie są kontrolowani ?

Taki kawał mi się przypomniał.

Jak najszybciej zrobić ćwikłę?

Wrzucić granat do BMW. 

 

jar1 -do audi wtedy bedzie czysta 100% bez dodatków

2 godziny temu, TomekL3 napisał:


Na odrobaczanie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

udaj sie i to szybko

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmiankowany tu np. kolagen niczego nie czyni bo zwyczajnie jest rozkładany w żołądku.

Trzeba mieć w diecie białko zwierzęce i witaminę C. Organizm sam zbuduje kolagen.

Kawa wcale nie wypłukuje magnezu.

W naszej strefie jak wynika ze statystyk 90% ludzi ma niedobory witaminy D.

Gdy ją suplementujecie zażywajcie również K oraz A. Najlepiej wypić z tym łyżkę oleju lnianego tzw. budwigowego.

cdn.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Grzegorz7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Grzegorz7 napisał:

Kawa wcale nie wypłukuje magnezu.

wypłukuje (nie tylko magnez) ale też go dostarcza więc bilans zawsze jest dodatni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, MSki napisał:

Czy napisałem w jakich ilościach i jak często spożywam te produkty ? Myślisz, że żywię się tylko takimi produktami ?

Nawet nie powinienem komentować twojego wpisu.

Człowieku wyluzuj, co ja takiego napisałem? Po prostu tyle tych kiszonek, że w sklepie nie ma.

Jeśli cię znowu uraziłem to przepraszam.

49 minut temu, fetek napisał:

wypłukuje (nie tylko magnez) ale też go dostarcza więc bilans zawsze jest dodatni.

A to, pierwsze słyszę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, fetek napisał:

tia, a odróżniasz chorego od zdrowego ? bo wydaje się że masz z tym problem.

No przecież napisałem: Oczywiście piszę o ludziach zdrowych, bez medycznych wskazań. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, fetek napisał:

w tabletkach sole magnezu więc przyswajalność możesz mieć nawet zerową.

Godzinę temu, fetek napisał:

wypłukuje (nie tylko magnez) ale też go dostarcza więc bilans zawsze jest dodatni.

Z czego ty czerpiesz ta wiedzę?

Cytat

Większość z nas nie przyjmuje dostatecznej ilości magnezu (320 – 420 mg dziennie) wraz z dietą. Jedno z badań nad zdrowiem społeczeństwa wykazało nawet, że statystycznej osobie brak tej substancji. [2] Zwiększanie ilości magnezu w diecie jest ważne, ale warto równocześnie rozważyć suplementację.

Cytat

Badania kliniczne najczęściej potwierdzały, że różnorodne formy przyjmowane jednocześnie (szczególnie węglan, chlorek, cytrynian, orotonian i tlenek) zmniejszają niedobory i są skuteczne w przypadku szeregu schorzeń 

Cytat

Według badań klinicznych, wymagana do zauważenia pierwszych efektów dawka magnezu to 300 mg podawane raz lub dwa razy dziennie przez co najmniej 3-4 miesiące. Wybór odpowiedniego rodzaju magnezu, takiego jak orotonian, glicynian czy jabłczan, może przynieść dodatkowe korzyści zdrowotne. Wybierając suplement, warto przede wszystkim zwracać uwagę na jakość.

I od razu zanim ci przyjdze do głowy mnie zjechać,

Autor opracował ten artykuł na podstawie 17-stu  pozycji:

Cytat

1. Johnson S. The multifaceted and widespread pathology of magnesium deficiency.  Med Hypotheses. 2001 Feb;56(2):163-70.
2. Henderson et al (2002) National Diet and Nutrition Survey: adults aged 19 to 64yrs. The Stationary Office. London
3. Lindberg JS, Zobitz MM, Poindexter JR, Pak CY. Magnesium bioavailability from  magnesium citrate and magnesium oxide. J Am Coll Nutr. 1990 Feb;9(1):48-55.
4. Muhlbauer B. Schwenk M, Coran WM et al. Magnesium-L-aspartate-HCL and magnesium-oxide: bioavailability in healthy volunteers. Eur J Clin Pharmacol 1991; 40: 437-438.
5. Schuette SA, Lashner BA, Janghorbani M. Bioavailability of magnesium diglycinate vs magnesium oxide in patients with ileal resection. JPEN J Parenter  Enteral Nutr. 1994 Sep-Oct;18(5):430-5.
6. Schuette SA, Janghorbani M, Young VR, Weaver CM. Dysprosium as a nonabsorbable marker for studies of mineral absorption with stable isotope tracers in human subjects. J Am Coll Nutr. 1993 Jun;12(3):307-15.
7. Firoz M, Graber M. Bioavailability of US commercial magnesium preparations. Magnes Res. 2001 Dec;14(4):257-62.
8. Walker AF, Marakis G, Christie S, Byng M. Mg citrate found more bioavailable than other Mg preparations in a randomised, double-blind study. Magnes Res. 2003  Sep;16(3):183-91.
9. Shechter M, Saad T, Shechter A, Koren-Morag N, Silver BB, Matetzky S. Comparison of magnesium status using X-ray dispersion analysis following magnesium oxide and magnesium citrate treatment of healthy subjects. Magnes Res.  2012 Mar 1;25(1):28-39.
10. Braun & Cohen. Magnesium, in Herbs and Natural Supplements, 3rd Edition. Churchill Livingstone Australia, 2011.
11. Classen HG. Magnesium orotate--experimental and clinical evidence. Rom J Intern Med. 2004;42(3):491-501.
12. Rosenfeldt FL. Metabolic supplementation with orotic acid and magnesium orotate. Cardiovasc Drugs Ther. 1998 Sep;12 Suppl 2:147-52.
13. Stepura OB, Martynow AI. Magnesium orotate in severe congestive heart failure  (MACH). Int J Cardiol. 2009 Jan 9;131(2):293-5
14. Rajendra S, Lynch JW, Schofield PR. The glycine receptor.  Pharmacol Ther. 1997;73:121–146
15. Bannai M, Kawai N. New therapeutic strategy for amino acid medicine: glycine improves the quality of sleep. J Pharmacol Sci. 2012;118(2):145-8.
16. Abraham GE, Flechas JD. Hypothesis: Management of fibromyalgia: rationale for the use of magnesium and malic acid.  J Nutr Med 1992;3:49-59.
17. Russell IJ, Michalek JE, Flechas JD, Abraham GE. Treatment of fibromyalgia syndrome with Super Malic: a randomized, double blind, placebo controlled, crossover pilot study. J Rheumatol. 1995 May;22(5):953-8.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

2 godziny temu, MSki napisał:

że jest to chemiczne świństwo uzyskiwane w laboratoriach

Tak jak niemalże wszystkie leki, bez zażywania których, kilka razy dziennie, wielu ludzi by juz nie było na świecie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jacchusia

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, MSki napisał:

Ilekroć jest mowa o tych suplementach, należy rozumieć, że jest to chemiczne świństwo uzyskiwane w laboratoriach i nie ma nic wspólnego z witaminami naturalnymi zawartymi w owocach i warzywach.

Nie wszystkie suplementy diety takie są. Ja ich wcale nie bronię, bo ogólnie też uważam, że w większości to gówno, ale na ogół nie szkodzą, a czasem rzeczywiście pomagają (vide - mój przykład z suplementem: Zdrowe Żyły). Moja żona używa ich więcej i niektóre są skuteczne.

3 godziny temu, fetek napisał:

heh co łykam...
DHA, EPA, D, K2, B6, B12, 2/3 formy magnezu, potas (i minerały), kwas askorbinowy, luteina, zeaksantyna, A, E, "arthroblock"

czasem:
karnityna, tyrozyna, cytrulina / aakg, ekstrakty (herbat, pieprzu, dyni), aminokwasy, "bodymax active"

Matko Boska - toż to prawie cała tablica Mendelejewa. 

wesoly-emotikon-ruchomy-obrazek-0002.gif

3 godziny temu, fetek napisał:

jak sobie człowiek poczyta skład chemiczny takiego jabłuszka to nawet średnich lotów tabletki wypadają przy tym blado. Tak samo ryby itd.

Jabłka i ryby są w tabletkach, naszpikowane chemią???  wesoly-emotikon-ruchomy-obrazek-0018.gif

2 godziny temu, fetek napisał:

wspominana vit C, której nie możemy albo chociaż nie powinniśmy przejmować przed i po wysiłku. 

A to czemu?

1 godzinę temu, Grzegorz7 napisał:

Kawa wcale nie wypłukuje magnezu.

Ale piwo tak. ?

1 godzinę temu, Grzegorz7 napisał:

W naszej strefie jak wynika ze statystyk 90% ludzi ma niedobory witaminy D.

Dokładnie. Tak też mówią Zięba i Czerniak. Ci szarlatani, których nikt z "normalnie" myślących nie lubi. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, Allmr napisał:

No przecież napisałem: Oczywiście piszę o ludziach zdrowych, bez medycznych wskazań. 

nie o tym pisałem ale prawdę mówiąc bez znaczenia więc pomińmy.

48 minut temu, Jacchusia napisał:

Z czego ty czerpiesz ta wiedzę?

nie rozumiem do czego się "przyczepiłeś"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

48 minut temu, Jacchusia napisał:

I od razu zanim ci przyjdze do głowy mnie zjechać,

Autor opracował ten artykuł na podstawie 17-stu  pozycji:

tia..tylko hasło "Zwiększ ilość magnezu" jest bardzo niebezpieczne i nawet przy regularnym braniu może spowodować problemy jak np niedobory potasu.

Akurat magnez i większość minerałów bez problemu dostarczmy w jedzeniu.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, fetek napisał:

Akurat magnez i większość minerałów bez problemu dostarczmy w jedzeniu.

No tak piszesz, a badania kliniczne mówią co innego. Komu wierzyć?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jacchusia

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, fetek napisał:

tia..tylko hasło "Zwiększ ilość magnezu" jest bardzo niebezpieczne i nawet przy regularnym braniu może spowodować problemy jak np niedobory potasu.

Jak jest niedobór, to jakie problemy może spowodować?
A jeśli niedobór występuje w organizmie, to normalny człowiek czuje.
 

 

12 minut temu, fetek napisał:

Akurat magnez i większość minerałów bez problemu dostarczmy w jedzeniu.

 

Zależy w jakim jedzeniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, soundchaser napisał:

że w większości to gówno,

masz 10 tysi, wymyślasz skład, robisz etykiety, zamawiasz pyle i robisz biznes. Tak to niestety wygląda.

16 minut temu, soundchaser napisał:

Matko Boska - toż to prawie cała tablica Mendelejewa. 

bez przesady, suple mam dobrane tak by maksymalnie zminimalizować masę tabletkową więc podstawowy i codzienny pakiet to 3 tabletki z czego 2 to tłuszcze i granulki w kapsułach.

BTW: za drogi biznes by to łykać garściami.

20 minut temu, soundchaser napisał:

A to czemu?

obniża stan zapalny i poziom kortyzolu, więc ma wpływ na włókna mięśniowe ich rozpad i przyrost, utrudnia regenerację, upośledza adaptację mięśnia 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnezu nie da się dostarczyć w wymaganej ilości w jedzeniu. 

Potas tak.

Wapń tak. Zresztą absurdem jest suplementowanie wapnia co zalecają właśnie lekarze...

Godzinę temu, Jacchusia napisał:

Według badań klinicznych, wymagana do zauważenia pierwszych efektów dawka magnezu to 300 mg podawane raz lub dwa razy dziennie

Jeżeli to w przeliczeniu na Mg to jest to za duża dawka jednorazowa. Nerki wypłukują nadwyżkę od razu. Podobnie jest z witaminą C.

Jednorazowa dawka magnezu w przeliczeniu na jon magnezu to poniżej około 70mg. Jednorazowej najwyższej dawki witaminy C nie pamiętam ale jest to poniżej 300 mg.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Jacchusia napisał:

No tak piszesz, a badania kliniczne mówią co innego. Komu wierzyć?

czytaj dalej to zobaczysz ile jest badań i jak różne są wnioski.

16 minut temu, soundchaser napisał:

Zależy w jakim jedzeniu.

normalnym.. zakładam że do wszystkiego podchodzimy z głową, w innym przypadku możemy łykać wszystko a efekt i tak będzie mizerny.

Cytat

Potas i magnez to dwa ulubione minerały Polaków. I o ile suplementację magnezem, często przeprowadzamy niepotrzebnie (ot taki sport narodowy), to suplementacja potasem jest ważna, a w niektórych przypadkach jest życiowo ważna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

9 minut temu, Grzegorz7 napisał:

Zresztą absurdem jest suplementowanie wapnia co zalecają właśnie lekarze...

rozwiń myśl.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko białko jajeczne ,ewentualnie serwatkowe ,ale jajeczne na mnie działa lepiej,kreatyna -tylko przed treningiem,poza tym tylko zdrowe odżywianie,mam własną prywatną siłownię,inne suple to tylko naciągania,no może oprócz tych kolagenowych na stawy,te rzeczywiście działają ,witamin nie trzeba przy zbilansownej diecie ,proszki bialkowe kupuję tylko polskie,mam 47 lat ,na ławie płaskiej wycisnę na dziś 150 kg ,przysiad to kiedyś 180 kg ,teraz zeszedłem z ciężaru,ważę 118 kg ,trochę za dużo ,ale lubię jeść ?

aha ,dlaczego? białko mnie lepiej regeneruje ,nie mam zakwasów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.