Skocz do zawartości
IGNORED

Sprzęt Hiend odtwarzający Old music.


piorasz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, sly30 napisał:

Sądzisz że ten system nie poradzi sobie z każdym gatunkiem muzycznym? Chyba sobie poradzi.

Nie wiem, może i sobie poradzi. Musiałbym posłuchać, ale mnie i tak w zasadzie interesuje tylko jazz i wybrane klasyczne rzeczy, więc to akurat zapewne Steinway z Lyngdorfem zasuwa bardzo dobrze. Ale nie wiem czy chciałbym mieć ten sprzęt...??? Może? Ale po co?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, piorasz napisał:

To nie tak. Źle to interpretujesz. Audiofile są wciąż ludźmi. Ludźmi z pasją. Ja każdą pasję szanuję. Trzeba sobie wyznaczyć jednak pewne granice. Granice, których nie można przekraczać. Granice, które przez te pasje dzielą ludzi i doprowadzają do "zamieszek".
Jeśli ktoś w jakiejkolwiek pasji próbuje tworzyć hierarchię to z pasji rodzi się podział, który doprowadzi prędzej czy później do wojny.
Od zawsze jestem przeciwnikiem jakiejkolwiek hierarchii ale niestety widzę, że czym dłużej w przyszłość tym gorzej.
Ludzie sami sobie robią krzywdę i zapominają, że są jedną rasą.

I jeszcze jedno. Obcowanie z ludźmi kształtujących jakąkolwiek hierarchię zawsze doprowadzi do jednego - zawsze ktoś będzie na górze i zawsze ktoś na samym dole. Tak było za kamienia łupanego i tak jest teraz. Czyli człowiek dalej jest małpą.

Sam jestem audiofilem i słuchałem u kolegów audiofilów, u każdego gra (z ogromną różnicą) inaczej, innemu się podoba albo nie
Nie rozumiem naśmiewanie przez niektórych z audiofilów

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez .:Gerard:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minute ago, .:Gerard:. said:

Sam jestem audiofilem i słuchałem u kolegów audiofilów, u każdego gra (z ogromną różnicą) inaczej, innemu się podoba albo nie
Nie rozumiem wyśmiewania sie z audiofilów

 

Nie polega to na wyśmiewaniu się z ludzi z pasją. Wszystkiemu winni są ci, którzy posługując się starymi jak świat sztuczkami wmawiają innym, w tym także audiofilom różne bzdury. 

Powoduje to niepotrzebne konflikty, które potem trudno wyciszyć.

To jest mniej więcej to o czym pisze Piorasz. Może tylko zamieniłbym słowo hierarchizowanie na wartościowanie. Choć być może chodzi o to samo. Od małego uczy się nas współzawodnictwa. I to jest w gruncie rzeczy szkodliwe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Wuelem napisał:

Nie podkreślaj tak swego podeszłego wieku albo ekskluzywności intelektualnej, bo to co piszesz zupełnie inaczej świadczy. I nie spamuj poza tematem.

Zawsze wydawało mi się, że w tak ekskluzywnym towarzystwie należy trzymać pewien poziom.

Widocznie towarzystwo tak bardzo eleganckie nie jest...

A Woland mówił - „krew to wielka rzecz".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Wuelem napisał:

Rider - Kate Ryan:

Cytując: Akceptujemy wyłącznie wysokiej klasy, systemy P.A pochodzące od renomowanych producentów. Żadnych JBL VRX, QSC KLA etc.

Tak BTW oni nie kasują jbl czy qsc w ogole, nie chcą tylko najtańszych liniowek od tych producentów. Drobiazg ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, rochu napisał:

Widocznie towarzystwo tak bardzo eleganckie nie jest...

Powiedz w cztery oczy to coś nasmarował Kate Ryan i spytaj, czy uważa Cię za dżentelmena.

Nie oceniaj ludzi, bo to niskie jest. A temat jest o czymś innym...

Przypomnę tylko, że kolumny wbudowywane w ścianę w studiach są specjalnie tak zaprojektowane, że niczym się nie różnią w dźwięku od standardowo rozstawionych. Po prostu nauka poszła dalej i nie jest dla maluczkich - najlepiej widać to po różnych riderach. Niby też tylko muzyka, a jak odległy to świat. Monitor odsłuchowy dla perkusisty ma mieć głośnik 18 cali i kropka. Ma mniej - nie zagramy. To jest świadomość dźwięku, a nie ściema. Ale tam bierze się kasę za bilet, to i jest zobowiązanie. A wywiązanie się z zobowiązania to nic innego jak okazanie szacunku. Praktyczne.

A nie bujdy w katalogach o dB mierzonych w półprzestrzeni (czyli zwiększone o 3 dB) czy wytrzymałość mocowa PMPO i inne 400 W, gdzie wzmacniacz 50-watowy robi z kolumny szmatę. Gdyby w audio domowym obowiązywały standardy rzetelności ze sceny, to niemal każdy zestaw by był satysfakcjonujący. Ale mamy dźwięk fantasy z recenzji i skrzeczącą rzeczywistość na półkach salonów. I jak widać widać z tej dyskusji nie wiadomo, skąd się bierze ten rozdźwięk. Może @przemak by wiedział, ale on z kolei nie słuchał niczego audiofilskiego. Ucieka od szczerej opinii... i za to powinniśmy mu być wdzięczni.

1 minutę temu, przemak napisał:

Tak BTW oni nie kasują jbl czy qsc w ogole, nie chcą tylko najtańszych liniowek od tych producentów. Drobiazg ?

Chyba w ogóle nie chcą:

Żadnych JBL VRX, QSC KLA etc. Żadnych konstrukcji własnej roboty. Preferowane systemy to: L'acoustics, Vertec, Adamson, D&B, Nexo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Wuelem napisał:

nie słuchał niczego audiofilskiego

Jak nie? Nawet mam w domu audiofilskie jbl ? Muszę słuchać mniej i bardziej audiofilskich systemów, to moja praca. Niestety, często trzeba gryźć się w jezyk. Z drugiej strony audiofile posadzeni w odpowiednio zaadaptowanym pomieszczeniu też nie wiedzą, co powiedzieć ;) 

5 minut temu, Wuelem napisał:

Chyba w ogóle nie chcą:

Żadnych JBL VRX, QSC KLA etc. Żadnych konstrukcji własnej roboty. Preferowane systemy to: L'acoustics, Vertec, Adamson, D&B, Nexo.

Nie wiadomo, czy w ogóle. Preferują jakieś bo jakieś trzeba wpisać i nie chcą JBL ale tylko VRX. Czyli już np VLA zasadniczo może być ;) 

15 minut temu, Wuelem napisał:

Chyba w ogóle nie chcą:

Żadnych JBL VRX, QSC KLA etc. Żadnych konstrukcji własnej roboty. Preferowane systemy to: L'acoustics, Vertec, Adamson, D&B, Nexo.

Kurcze, nie czytam, na co odpowiadam, przepraszam. Vertec to system JBL ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, rochu napisał:

Zawsze wydawało mi się, że w tak ekskluzywnym towarzystwie należy trzymać pewien poziom.

 

Forum audiostereo.pl ma być niby z ekskuzywnym towarzystwem ???

He, he, he, he ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minutes ago, pmcomp said:

Forum audiostereo.pl ma być niby z ekskuzywnym towarzystwem ???

He, he, he, he ...

To co tu jeszcze robisz ekskluzywny znawco nalewki na myszach?

Walnij sobie kilka szklanek, potem coś ciekawego napisz, tak jak to już parę razy ci się zdarzyło ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach








Walnij sobie kilka szklanek, potem coś ciekawego napisz, tak jak to już parę razy ci się zdarzyło
 


Jak już sobie tak luźno gadamy to uwierz, że wolałbym z nim niż z tym co postawił Ci pierwszego lajka :)
W przeciwieństwie do tego od lajków dużo więcej zrobił dobrego na tym forum..



Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, przemak napisał:

Vertec to system JBL ?

Jednak można się z tego forum czegoś dowiedzieć. Dzięki za uświadomienie.

Znikam z tematu. Pomyślnych obrad.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, piorasz napisał:






 

 


Jak już sobie tak luźno gadamy to uwierz, że wolałbym z nim niż z tym co postawił Ci pierwszego lajka ?
W przeciwieństwie do tego od lajków dużo więcej zrobił dobrego na tym forum..


 

 

duduś zapomniał ile dzisiaj rochowi wazeliny do doopy nasmarował. Zakładam, że było przyjemnie ? ... rochu się rewanżuje. Tylko sie nie poobcierajcie za bardzo. Smarujcie więcej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, pmcomp napisał:

duduś zapomniał ile dzisiaj rochowi wazeliny do doopy nasmarował. Zakładam, że było przyjemnie ? ... rochu się rewanżuje. Tylko sie nie poobcierajcie za bardzo. Smarujcie więcej.

Sądząc po twoim języku i skojarzeniach których używasz, można by sądzić, że należysz do mającego ostatnio złą prasę lobby purpuratów.

W końcu głodnemu chleb na myśli.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, piorasz napisał:

Chyba mi nie powiesz, że w studio z głośnikami pod ścianą słychać całą tą przestrzeń

Jeszcze dodam, bo umknęło. Otóż w dobrym studiu czy w ogóle w dobrze zaadaptowanym pomieszczeniu w sensie akustycznym zasadniczo nie ma ścian, stąd głośniki pod ścianą stać nie mogą. Odbijające ściany są w domu, stąd problemy i przesądy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 hours ago, pmcomp said:

duduś zapomniał ile dzisiaj rochowi wazeliny do doopy nasmarował. Zakładam, że było przyjemnie ? ... rochu się rewanżuje. Tylko sie nie poobcierajcie za bardzo. Smarujcie więcej.

Prymityw.

7 hours ago, piorasz said:






 

 


Jak już sobie tak luźno gadamy to uwierz, że wolałbym z nim niż z tym co postawił Ci pierwszego lajka ?
W przeciwieństwie do tego od lajków dużo więcej zrobił dobrego na tym forum..


 

 

Słabo go znasz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Chicago
Tak jak obiecałem wklejam link do kolumn, które zagrają stary jezz bardzo pięknie.
Filmik jest poglądowy - z gotowymi już kolumnami a żeby zobaczyć więcej trzeba się trochę wysilić i zobaczyć inne filmiki tego usera z YouTube a szczególnie jak je budował.
Wykonanie tego nie jest ani zbyt kosztowne ani nawet bardzo skomplikowane. W zasięgu ręki i portfela.
Materiały, schematy skrzynek są dostępne w necie.
Mogę tylko powiedzieć, że Twoje C1 i wiele, wiele innych kolumn za grubą kasę nie mają startu do tego projektu.




Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Znaczy rozpruł jble i szczęśliwy?
Powiem tak. Ja mam bardzo podobny projekt - w zasadzie jeśli chodzi o zwrotnicę to prawie bliznaczy tylko u mnie jest jeszcze CC z bateriami.
Po tym zabiegu Troels Gravesen wyliczył, że lepszą skrzynką będzie 66l.
Kolega KoolkatJazz (autor filmiku) poszedł w tym kierunku. Ja ciągle jeszcze myślę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, piorasz napisał:

Powiem tak. Ja mam bardzo podobny projekt - w zasadzie jeśli chodzi o zwrotnicę to prawie bliznaczy tylko u mnie jest jeszcze CC z bateriami.
Po tym zabiegu Troels Gravesen wyliczył, że lepszą skrzynką będzie 66l.
Kolega KoolkatJazz (autor filmiku) poszedł w tym kierunku. Ja ciągle jeszcze myślę.

Powiem tak ? Lubię JBL, uważam, że to dobre urządzenia. Nie uważam, żeby można było bateryjkami czy paździerzem znacząco je ulepszyć. Oczywiście, można się bawić, ale mi osobiście trochę szkoda tych popsutych paczek. No i nawet nie zamierzam słuchać z jutuba, jak to gra ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, dudek1 napisał:

To co tu jeszcze robisz ekskluzywny znawco nalewki na myszach?

Walnij sobie kilka szklanek, potem coś ciekawego napisz, tak jak to już parę razy ci się zdarzyło ?

 

”panie doktorze co mi jest? Nic,jest pan j**nięty. Panie doktorze ale czy zdrowo?”

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Powiem tak Lubię JBL, uważam, że to dobre urządzenia. Nie uważam, żeby można było bateryjkami czy paździerzem znacząco je ulepszyć. Oczywiście, można się bawić, ale mi osobiście trochę szkoda tych popsutych paczek. No i nawet nie zamierzam słuchać z jutuba, jak to gra
Teraz to się trochę czepiasz.. :)
Oryginalne skrzynki zawsze można zachować.. Stare, oryginalne zwrotnice też mam w nienaruszonym stanie. Co do bateryjek to ja po prostu spróbowałem bo miałem akurat taki kaprys. Czy coś wnoszą te bateryjki - trudno powiedzieć, gdyż nie próbowałem bez bateryjek z tą samą zwrotnicą.
Co do filmiku z YouTube.. On miał pokazać tylko projekt i kierunek w który poszedłem ja i z czego jestem absolutnie dumny, gdyż to bardzo udany projekt za normalne pieniądze.


czy paździerzem znacząco je ulepszyć.


Nie chodzi o paździerz tylko o litraż do nowej zwrotnicy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, przemak napisał:

Powiem tak ? Lubię JBL, uważam, że to dobre urządzenia. Nie uważam, żeby można było bateryjkami czy paździerzem znacząco je ulepszyć. Oczywiście, można się bawić, ale mi osobiście trochę szkoda tych popsutych paczek. No i nawet nie zamierzam słuchać z jutuba, jak to gra ?

Zastosowanie bateryjek powoduje "potanienie" zwrotnicy pasywnej poprzez mozliwość uzycia kondensatorów "gorszych sonicznie", a co za duuużo tym tańszych. A kondensatory PIO Cu o pojemnościach od kilku do kilkudziesięci uF potrafią kosztować majątek, nawet do kilku tysięcy PLN za sztukę i sa wielkości litrowego słoika. A tak dajesz taniutkie malutkie polipropyleny w podwójnej ilości.

Podobno zastosowanie zasilania bateryjnego daje znakomite efekty. Nie wiem, nie stosowałem ponieważ używam lampowej zwrotnicy aktywnej.

 

Moje oryginalne pasywne zwrotnice zostały wyjęte i leżą na strychu. Zawsze moge wrócić do oryginalnej konfiguracji. BTW ich koszt na eBayu to 1000-1500 USD.

 

261.jpg

 

Nie da się w prosty sposób przerobić tej zwrotnicy. Dostęp do rezystorów i kondensatorów z sekcji HF jest na górze natomiast wszystkie cewki i duże kondensatory są zalane do połowy jakąś żywicą i ich usunięcie jest niemożliwe. Ot taki pomysł JBLa zapewne dla stabilizacji mechanicznej i temperaturowej. Pokazana zwrotnica to JBL 3143.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minutes ago, pmcomp said:

Podobno zastosowanie zasilania bateryjnego daje znakomite efekty.

Największe znaczenie ma w tym wypadku słowo "podobno"

?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, pmcomp napisał:

Zastosowanie bateryjek powoduje "potanienie" zwrotnicy pasywnej poprzez mozliwość uzycia kondensatorów "gorszych sonicznie", a co za duuużo tym tańszych. A kondensatory PIO Cu o pojemnościach od kilku do kilkudziesięci uF potrafią kosztować majątek, nawet do kilku tysięcy PLN za sztukę i sa wielkości litrowego słoika. A tak dajesz taniutkie malutkie polipropyleny w podwójnej ilości.

Podobno zastosowanie zasilania bateryjnego daje znakomite efekty. Nie wiem, nie stosowałem ponieważ używam lampowej zwrotnicy aktywnej.

 

Moje oryginalne pasywne zwrotnice zostały wyjęte i leżą na strychu. Zawsze moge wrócić do oryginalnej konfiguracji. BTW ich koszt na eBayu to 1000-1500 USD.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Nie da się w prosty sposób przerobić tej zwrotnicy. Dostęp do rezystorów i kondensatorów z sekcji HF jest na górze natomiast wszystkie cewki i duże kondensatory są zalane do połowy jakąś żywicą i ich usunięcie jest niemożliwe. Ot taki pomysł JBLa zapewne dla stabilizacji mechanicznej i temperaturowej. Pokazana zwrotnica to JBL 3143.

 

Schemat, widać kilka bardzo dużych pojemności:

3143.jpg

 

Tak to wygląda w środku:

xSBscn.jpg

9lwSED.jpg

Cp77WC.jpg

GawMd5.jpg

 

Widać dwa kondy o pojemnościach 52uF i 72uF ? .

 

 

Moja zbudowana od nowa część pasywna na podział 9kHz pomiedzy horna i tweeter wygląda tak:

st7p4U.jpg

YBYApi.jpg

 

W finalnej wersji rezystory grafitowe DIY (na prawo od rezystorów Mundorfa) zostały zamienione na Path Audio.

 

Pozdro

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka analogia - do filmów z epoki kina niemego też pewnie najlepszy jest projektor na korbkę, albo telewizor Topaz. Współczesne realizacje jakoś lepiej oglądać na zaawansowanej technice. W audio jest podobnie, jakoś nie specjalnie sobie wyobrażam by obecnych bardzo dobrych nagrań słuchać na wynalazkach z poprzedniej epoki mających jednak pewne ograniczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Zwykły Drut napisał:

W audio jest podobnie, jakoś nie specjalnie sobie wyobrażam by obecnych bardzo dobrych nagrań słuchać na wynalazkach z poprzedniej epoki mających jednak pewne ograniczenia.

Jakie widzisz ograniczenia w kolumnach z epoki z lat 60-80 ubiegłego stulecia?

Kolumny Altec czy JBL, a także same przetworniki, są klasyka gatunku, szczególnie w sekcji niskotonowej i w hornach.

 

Chciałbym kiedyś posłuchać u siebie to:

deb0694fb77a8a3cfef623e910015b6f.jpg

9948703F5ED11E9C14

 

2020-06-1115.46.50_800x.jpg?v=1592847836

 

Naborowski twierdzi, że nawet JBL Everest (stare) się chowają.

 

Tutaj jakaś wariacja na przetwornikach z A7 ale cena moim zdaniem znakomita: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

A dlaczego ten głośnik tak gra:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.