Skocz do zawartości
IGNORED

Sprzęt Hiend odtwarzający Old music.


piorasz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Temat z założenia zawiera błędną tezę i sugestię wprowadzającą w fałszywą drogę poszukiwań sprzętu pod konkretne gatunki muzyczne. Dobry system odtwarza dobrze każdy rodzaj muzyki. Sprzęt częściowo zubożony, który nie potrafi prawidłowo odtworzyć każdego gatunku muzyki jest po prostu w jakiś tam sposób ułomny. I taki system na pewnych gatunkach pokazuje bardziej swoje niedoskonałości, a na innych gatunkach muzycznych może być mniej słychać braki. Kolumny z 18cm basówkami już z definicji jest trochę zubożony, a z 30cm basówkami tej samej ułomności już nie ma. Oczywiście wielkość to nie wszystko. Jakość driverów też jest bardzo ważna. 

1 minutę temu, rochu napisał:

Albo mógłbym kupić 25 tysięcy nowych płyt winylowych.

Albo kilkaset tysięcy zapalniczek lub 10000 czajników, tylko po co?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, sly30 napisał:

Albo kilkaset tysięcy zapalniczek lub 10000 czajników, tylko po co?

Ja tam lubię mieć dużo płyt.

Książek też.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, rochu napisał:

Ja tam lubię mieć dużo płyt.

Książek też.

To jest spam. Nie na temat i niczego nie wnosi.

Tak samo jak możliwości zakupowe dyskutantów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, rochu napisał:

Ja tam lubię mieć dużo płyt.

Książek też.

No i super. Ale 25000 krążków? Poza tym ktoś kto rozważa zakup sprzętu za 2 bańki, nie ma tych dylematów. Nie musi rezygnować z podróży czy....10 000 czajników.... :-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1/ Próbowałeś posłuchać "swoich" nagrań na systemie, który z "Yello" radzi sobie dobrze?
2/ Ewentualnie z czego wynika kierunkowa predyspozycja sprzętu wg Ciebie?
1. Tak. Większość grała znacznie gorzej niż u mnie - wręcz komicznie.
2. Tu jest chyba pies pogrzebany. Już odpowiadam. Większa dynamika i nacisk na nią w niektórych częstotliwościach. Trudno mi powiedzieć jaki to dokładnie zakres bo nie robiłem nigdy pod tym względem dokładnej analizy bo ucho zawsze było moim wyznacznikiem.
Dzisiejszy nowoczesny nacisk na robienie sprzętu linowo grającego kłóci się jednak dawnymi produkcjami.
Oczywiście mogę trochę mieszać pojęcia, gdyż nigdy nie byłem techniczny w audio a tylko poprostu słuchaczem z wieloletnim doświadczeniem.
Możesz to nazwać podbiciem pewnych zakresów ale zapewniam, że chodzi również o dynamikę, ten czar oraz kunszt brzmienia.

Wracając do Yello i porównania ze sprzętem dzisiejszym z wysokiej półki. Dla zobrazowania na systemie u Rafała.M gdzie sam gościłeś.
Gra nieporównywalnie lepiej niż u mnie pod względem przestrzeni w każdym kierunku. To chyba tyle różnic. Reszta to już indywidualne drobne niuanse, do których każdy może podejść indywidualnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Wuelem napisał:

To jest spam.

Na szczęście nie ty o tym decydujesz na tym forum

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W moim przypadku, to byłoby jakieś 2-3 miliony polskich złociszy.
Nie sądzisz, że to nieco absurdalne?
Za te pieniądze mógłbym przez 10 lat komfortowo podróżować po całym świecie i wszystkie filharmonie, opery i festiwale stałyby przede mną otworem. Żaden sprzęt audio nie byłby mi potrzebny.
Albo mógłbym kupić 25 tysięcy nowych płyt winylowych. Jeszcze starczyłoby na wygodny fotel.
 
Czujesz proporcję?
Współczuję Ci zwłaszcza, że lubię podróżować i większość kasy na to przeznaczam. Mógłbym mieć za to sprzęt i szczacunek na forum. Każdy wybiera swoją drogę, więc nie masz co płakać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, piorasz napisał:

Dzisiejszy nowoczesny nacisk na robienie sprzętu liniowo grającego kłóci się jednak dawnymi produkcjami.

Wyczytuję z tego założenie, że dziś robi się zasadniczo kolumny liniowe - trzymające płaską charakterystykę. No to... nic bardziej mylnego. Prawie ŻADNA, bez względu na cenę, z dzisiejszej produkcji NIE STARA SIĘ mieć płaskiej charakterystyki.

Szpila teraz dla wyznawców kolumn z dużymi basowcami. Najczęściej udaje im się jedna konsekwencja: z papierowej membrany osiągają... kartonowy bas.

A potem Yello drze się i krzyczy...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, piorasz napisał:

Istnieją jednak konfiguracje gdzie wczesne nagrania Milesa, Coltraina itd mogą zagrać lepiej niż w innych konfiguracjach strojonych bardziej pod nowoczesne nagrania.

Ale ile znasz tych nagrań? Mam zupełnie inne zdanie od Twojego. Ale mogę mieć, prawda? Poza tym, nie chce się licytować, ale z gruntu masz złe założenia - generalnie Blue Note bardzo słabo realizował fortepian, dopiero RVG to zmienił w swoich remasterach, ale to też był tylko remaster i w porównaniu do nagrań fortepianu z Prestige, to niebo i piekło. Nawet Branford Marsalis o tym wspominał, a jak zapewne nie wiesz, Branford Marsalis oprócz tego że jest rasowym muzykiem, to jest również i audiofilem. Zresztą jak się zestawi te nagrania z Blue Note z epoki z nagraniami z Prestige, to różnica jest niemiosierna na korzyść Prestige. I tu też wiem co mówię, bo samych tylko płyt z Blue Note mam naprawdę pokażną ilość i jest to prawie kompletny katalog. Podobnie Prestige i inni majorsi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Temat z założenia zawiera błędną tezę i sugestię wprowadzającą w fałszywą drogę poszukiwań sprzętu pod konkretne gatunki muzyczne. Dobry system odtwarza dobrze każdy rodzaj muzyki. Sprzęt częściowo zubożony, który nie potrafi prawidłowo odtworzyć każdego gatunku muzyki jest po prostu w jakiś tam sposób ułomny. I taki system na pewnych gatunkach pokazuje bardziej swoje niedoskonałości, a na innych gatunkach muzycznych może być mniej słychać braki. Kolumny z 18cm basówkami już z definicji jest trochę zubożony, a z 30cm basówkami tej samej ułomności już nie ma. Oczywiście wielkość to nie wszystko. Jakość driverów też jest bardzo ważna
Nie mogę się z Tobą zgodzić do końca choć wieje racji jest w tym co napisałeś. Nie słyszałem żadnego systemu, który by idealne odtworzył wszystko jak chcę. Też jeżdżę na targi jak Ty ale z własnymi płytami. Zawsze się jakiś system na czymś wyłoży na czym inny system tego nie zrobi. 
To jest spam. Nie na temat i niczego nie wnosi.
Tak samo jak możliwości zakupowe dyskutantów.
To jest próba wygrania zakładu z Plastikiem. Trzymajmy zatem fason.
Rochu żadko jest tak aktywny :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, piorasz napisał:

Nie słyszałem żadnego systemu, który by idealne odtworzył wszystko jak chcę.

Czyli na scenę koncertową przywożą zestaw dopasowany do wykonawcy :-))

Czy może jednak to od czegoś innego zależy niż od hardware'u?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Ale ile znasz tych nagrań? Mam zupełnie inne zdanie od Twojego.


Oczywiście nie zamierzam się licytować bo wiadomo kto wygra :)
Zapomniałeś jednak zauważyć, że napisałem wyraźnie o co chodzi. Chodzi o nowoczesny sprzęt w ówczesnych wytwórniach. Oczywiście zapomniałem napisać o wspaniałych, najlepszych wówczas inżynierach dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam fakt, że Steinway & Lyngdorf opracowały zestaw do odtworzenia fortepianu najlepiej jak tylko to możliwe już świaczy i mówi o tym, że jednak nie ma sprzętu audio uniwersalnego. Problem w tym, że większość audiofeelów nie słyszy muzycznie, tylko audiofeelsko i im się zawsze coś wydaje. Ale ja to rozumiem i nie jest to żadem przytyk - po prostu taka jest okrutna prawda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Chicago napisał:

Sam fakt, że Steinway & Lyngdorf opracowały zestaw do odtworzenia fortepianu

To była motywacja, ale ten ich zestaw (Model D) fantastycznie odtwarza KAŻDĄ muzykę. Gdy go prezentowali byłem na wszystkich zdjęciach (które łapały publikę) zamieszczanych w prasie, bo trudno było znaleźć moment, gdy mnie nie było w tej sali.

G E N I A L N Y .

Mogę to powiedzieć: jedyny lepszy od WLM :-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



m Problem w tym, że większość audiofeelów nie słyszy muzycznie, tylko audiofeelsko i im się zawsze coś wydaje. Ale ja to rozumiem i nie jest to żadem przytyk - po prostu taka jest okrutna prawda.


Problem jest w Twojej głowie, gdyż "za często" chodzisz na live a potem przychodzisz do domu i plujesz na DynAudio :)
Masz dwa wyjścia... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Wuelem napisał:

Czyli na scenę koncertową przywożą zestaw dopasowany do wykonawcy :-))

Oczywiście, i na scenę i na przody, a jak myślisz? 

Godzinę temu, sly30 napisał:

Dobry system odtwarza dobrze każdy rodzaj muzyki.

To jest tak oczywiste, że aż kontrowersyjne, jak widać ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez przemak

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Czyli na scenę koncertową przywożą zestaw dopasowany do wykonawcy :-))
Czy może jednak to od czegoś innego zależy niż od hardware'u?
Nie. Zwykle na AVS nie chcą byś swoje płyty puszczał. Szczególnie w sprzętach za grube pieniądze bo jak przyjdzie np taki Sly30 posłuchać to musi być Wow.

A poważnie na salę koncertową przywożą co mają. Nikt nie przewidzi, że np w takim Spodku katowickim mogą się odkręcać śruby z filarów i oczywiście wydawać odpowiednie odgłosy z nadmiernego basu - przeżyłem to kilkakrotnie na własnej skórze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Chicago napisał:

Sam fakt, że Steinway & Lyngdorf opracowały zestaw do odtworzenia fortepianu najlepiej jak tylko to możliwe już świaczy i mówi o tym, że jednak nie ma sprzętu audio uniwersalnego.

Nie, to znaczy, że była potrzeba akcji marketingowej. 

4 minuty temu, piorasz napisał:

poważnie na salę koncertową przywożą co mają

Nie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Wuelem napisał:

mam słabość do Karela Gotta

Łau !

Ja również ...

 

Popisowy maestro - jeden z niewielu tenorów, którego wytrzymię ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Nie. 
Ok. Nie znam się. W takim razie katowicki Spodek celowo chce te śrubki odkręcać. :)
Za mało piszesz a lubię jak piszesz. Nie krępuj się i wyjaśnij co się dzieje w katowickim Spodku? Nie mają kasy na demonterów filarów czy co? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Chicago napisał:

Sam fakt, że Steinway & Lyngdorf opracowały zestaw do odtworzenia fortepianu najlepiej jak tylko to możliwe już świaczy i mówi o tym, że jednak nie ma sprzętu audio uniwersalnego. Problem w tym, że większość audiofeelów nie słyszy muzycznie, tylko audiofeelsko i im się zawsze coś wydaje. Ale ja to rozumiem i nie jest to żadem przytyk - po prostu taka jest okrutna prawda.

Sądzisz że ten system nie poradzi sobie z każdym gatunkiem muzycznym? Chyba sobie poradzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, piorasz napisał:

Ok. Nie znam się. W takim razie katowicki Spodek celowo chce te śrubki odkręcać. ?
Za mało piszesz a lubię jak piszesz. Nie krępuj się i wyjaśnij co się dzieje w katowickim Spodku? Nie mają kasy na demonterów filarów czy co? ?

Nie rozumiem. Wiele razy byłem w spodku, parę razy grałem. W przypadku festiwalu to wiadomo, że nagłośnienie jest wspólne, ale backline (instrumentów nty i wzmacniacze) już nie, i gwiazdy po prostu grają na swoim. A gwiazdy w trasie po prostu wszystko mają swoje i już. Oczywiście są lepsze miejsca i gorsze. Ale piszesz, jakby na festiwalu szopenowskim stał jeden fortepian, tymczasem każdy gra na innym, nie tylko innej firmy ale inaczej ustawionym. 

2 minuty temu, sly30 napisał:

Sądzisz że ten system nie poradzi sobie z każdym gatunkiem muzycznym? Chyba sobie poradzi.

Raczej odwrotnie, czy inne systemy nie radzą sobie z fortepianem? Chyba sobie radzą. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, piorasz napisał:

Problem jest w Twojej głowie

Faktem jest, że na nic nie pluję, ale też faktem jest, że mam dobry dżwięk live jak i dżwięk samych instrumentów w głowie. To pewnie wystarczy, żebym narzekał na każde mechaniczne odtworzenie dżwięku, który pochodzi, co tu dużo mówić i pisać, z prądu. Więc chociażby ten fakt powoduje, że zawsze będzie inaczej i sztucznie. Ale to nie jest jakiś mój wielki problem - albo coś dobrze odtwarza, albo średnio, albo żle. To wszystko. Pamiętam płyty analogowe i swoje audio setupy w epoce, włącznie ze sprzętem polskim z lat 70-tych, polskimi wieżami z lat 80-tych, wieżą JVC, wzmacniaczami Sony, gramofonami i  magnetofonami Technicsa (M253X, B100, SL Q2...) i płyty analogowe - jak dobrze była zrealizowana, chciało się słuchać i na wszystkim było bardzo dobrze. Taki na przykład Eric Clapton 'Just One Night' brzmiał obłędnie na wszystkim, a jakieś Jethro Tull 'Living in The Past' już tylko tak sobie, a nawet słabo, natomiast Procol Harum 'Exotic Birds and Fruit' wręcz fatalnie. Dzisiaj, na CD, 'Just One Night' też rewelacyjnie brzmi i nie ma się do czego przyczepić - mam wersję z MoFi i pierwsze amerykańskie wydanie - i z jednym i z drugim można żyć, bo różnice, to już niuanse - które, i to też rozumiem, są dla audiofeelstwa niemalże bezcenne i odkrywcze. Najnowszy remaster Procol Harum od Esoterica jak brzmiał słabo na winylu, tak samo brzmi słabo na najnowszym CD remasterze. No, może ciut lepiej jest teraz, ale dalej jest to ten sam słaby dżwięk ze studni.

 

7 minut temu, przemak napisał:

Nie, to znaczy, że była potrzeba akcji marketingowej.

A to jest druga sprawa - na pewno jest to w jakimś stopniu ściema. Chciałem tylko naświetlić i z lekka przybliżyć problem, bo ja akurat nie uważam, że dobry system wszystko odtworzy idealnie. Już sam fakt jak głośniki horn odtwarzają woodwinds i brassy dużo o tym może powiedzieć. Na moje ucho o wiele lepiej niż standardowe głośniki, ale może się mylę - kiedyś słuchałem jakiegoś zestawu na Axponie i nie mogłem uwierzyć, że to tak zabrzmiało, ale to były potężne horny z potężnymi końcówkami mocy i subwooferami. Może gdzieś to znajdę, to wkleję, chociaż już kiedyś to przedstawiałem i raczej są już te rzeczy zarchiwizowane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, piorasz napisał:

Współczuję Ci zwłaszcza, że lubię podróżować i większość kasy na to przeznaczam. Mógłbym mieć za to sprzęt i szczacunek na forum. Każdy wybiera swoją drogę, więc nie masz co płakać.

Wybacz, że to powiem, ale to powiem - wsadź sobie swoje współczucie gdzieś.

Generalnie wolę taki styl życia:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, przemak napisał:

Nie rozumiem. Wiele razy byłem w spodku, parę razy grałem. W przypadku festiwalu to wiadomo, że nagłośnienie jest wspólne

Już wyjaśniam. Na samej górze widowni są takie filary przykręcone wielkimi śrubami. One zawsze tam mocno "grają" przy dużym nagłośnieniu. Akustyk przebywający bliżej sceny nie ma prawa tego wychwycić choć wystarczyła by drobna korekcja. 

Ty jesteś bardziej Karel Goot czy bardziej Eddie Vedder?  

Żart ?

Oczywiście nie odpowiadaj publicznie. Nie wiedzałem, że jesteś muzykiem ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>> @przemak

Nie przesadzaj, w polskich warunkach raczej praktykuje się rider. Mało kto by sobie mógł pozwolić na tiry obsługujące trasę.

Zapatrzyłeś się na USA w związku z wyborami prezydenckimi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, Wuelem napisał:

Czyli na scenę koncertową przywożą zestaw dopasowany do wykonawcy :-))

To nie słyszałeś o zestawach perkusyjnych, tzw. podróżnych, które na przykład Jack DeJohnette wozi w trasy...??? Albo nasz Zimmerman - przecież targał z sobą swój fortepian. No coś Ty Wuelem? W Green Mill mają swój dyżurny zestaw perkusyjny, ale każdy drummer i tak przynosi swój. Tylko fortepian jest stały i na nim grają wszyscy, ale fortepian, to szczególna sprawa - wiadomo z jakiego względu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Wybacz, że to powiem, ale to powiem - wsadź sobie swoje współczucie gdzieś.
Generalnie wolę taki styl życia:
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Każdy lubi coś innego. Żalisz - chwalisz bez różnicy. Robisz to publicznie.
Jeśli jednak piszemy w zakładce audio wychodzi na to, że się chwalisz :)
Zatem nie pisz o podróżach bo tu już się żalisz..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.