Jump to content
IGNORED

Wasze ulubione okładki płyt

Recommended Posts

Może macie jakieś ulubione okładki płyt,które kupiliście niekoniecznie ze wzg. na muzykę.I czy okładki albumów mogą być czystą sztuką. :)

10 minut temu, kine napisał:

Może macie jakieś ulubione okładki płyt,które kupiliście niekoniecznie ze wzg. na muzykę.I czy okładki albumów mogą być czystą sztuką. ?

Owszem mogą być sztuką-np. Iron Maiden

Ale mnie osobiście jedna od zawsze tkwi we głowie-

image.png.34f70299aeb61d4e5b8a2d329e0dd6fc.png

Edited by piku bb

Moje ulubione okładki, to cztery pierwsze płyty Marillion  i ta ta za świetną muzę i okłądkę  :)

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

• Like 1

Ty -- wódkę za wódką w bufecie...

Oczami po sali drewnianej -- i serce ci wali (Czy pamiętasz?)

Stańko - Music 81

Piekna ascetyczna okładka Marka Karewicza.

Generalnie im trudniejsze czasy tym lepsze okładki. Jest kilka udanych i pomysłowych z tego okresu, ale tę jakoś szczególnie doceniam. Mam na myśli oczywiście wydawnictwa polskie.

Zagranicznych, ikonicznych okładek jest wiele, np te wspomniane przez przedmówców, więc tym bardziej warto docenic i nasze.

• 2 weeks later...
W dniu 18.03.2021 o 12:21, iro III napisał:

Inna wersja okładki debiutu Kasi ...miałem taką...kiedyś...(wyd. Kanada) już nie mam, i nie mogę teraz znaleźć. ?

To jest okładka na Kanadę (owszem), ale w wersji analogowej. Na CD taka okładka nigdy się pokazała. CD z debiutu występuje w trzech wersjach - Japonia: zdjęcie w trykocie, Kanada i USA: zdjęcie w dżinsach i czerwonych podkolanówkach, reszta świata: latawiec

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

59 minut temu, yayacek napisał:

To jest okładka na Kanadę (owszem), ale w wersji analogowej. Na CD taka okładka nigdy się pokazała. CD z debiutu występuje w trzech wersjach - Japonia: zdjęcie w trykocie, Kanada i USA: zdjęcie w dżinsach i czerwonych podkolanówkach, reszta świata: latawiec

Nie dodałem tego, to prawda, ale dla mnie oczywistym było, że chodzi o winyl. Za czasów jej debiutu innych wydań nie było.

Wydaje mi się też, że zdjęcia w trykocie i dżinsach dotyczyły tylko singli...ale nie upieram się.

24 minuty temu, iro III napisał:

Wydaje mi się też, że zdjęcia w trykocie i dżinsach dotyczyły tylko singli...ale nie upieram się.

Dotyczyły wydań CD
Poniżej fotki z kolekcji: Japonia, USA, świat

kb.jpg

• Like 3
  • Thanks 1

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Boss " miało być zdjęcie mojej gęby ale na tym wyglądałem lepiej "

BruceBorn1984.jpeg

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Nie ma to jak Zappa 😉

Edited by Kazik II
  • Like 2

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Bardzo lubię okładki do płyt Talk Talk. Robił je grafik James Marsh.
Moja ulubiona okładka Talk Talk to album kompilacyjny strony A oraz strony B singli "Asides Besides"

absides.jpg

• Like 3

Wszystkie okładki płyt Pink Floyd, które wyszły spod ręki nieodżałowanego Storma Thorgersona. Żadna z nich nie jest fotomontażem. Każda niesie ze sobą historię jej tworzenia, każda jest plastycznie wysmakowanym obrazem. Moją ulubioną jest Division Bell ale niesamowitym zdjęciem jest też A Momentary Lapse of Reason.

6f683e986d449ab42bbf5b0b1daaddba.jpg

e6bf4e381011e670b206a081d4354392.1000x1000x1.jpg

Edited by Pablo15099
  • Like 8