Skocz do zawartości
IGNORED

McIntosh vs Accuphase


.:Gerard:.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

22 minuty temu, Rolex80 napisał:

😉 

Zestaw który posiadam na ten moment spełnia moje kryteria   

 

I wszystko jasne 

30 minut temu, Rolex80 napisał:

 😉 zanim wyda grube tysiące  😄 😉  

Na szczęście  w  dzisiejszych czasach Można wypożyczyć  każdy element toru łącznie z kablami i samemu się przekonać czy jest warto wydać  te grube tysiące.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, .:Gerard:. napisał:

Pewnie ze możesz, tylko ze ja tobie nie pisze ze robisz głupotę własnymi wyborami 
To co dla ciebie bajka to dla mnie rzeczywistość

Dla Ciebie rzeczywistość, dla producentów, dystrybutorów i sklepów wielkie pieniądze, dla mnie bajki, dla kogoś innego ?  mądrze wydane pieniądze lub rozczarowanie. Sporo opcji 😉

9 minut temu, Ronaldo9 napisał:

I wszystko jasne 

Na szczęście  w  dzisiejszych czasach Można wypożyczyć  każdy element toru łącznie z kablami i samemu się przekonać czy jest warto wydać  te grube tysiące.

a czego się spodziewałeś? sprzętów za 100, 200 tyś zł. Czy coś by to zmieniło.

Można bawić się w wypożyczenie i całe szczęście.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Rolex80 napisał:

Dla Ciebie rzeczywistość, dla producentów, dystrybutorów i sklepów wielkie pieniądze, dla mnie bajki, dla kogoś innego ?  mądrze wydane pieniądze lub rozczarowanie. Sporo opcji 😉

a czego się spodziewałeś? sprzętów za 100, 200 tyś zł. Czy coś by to zmieniło.

Można bawić się w wypożyczenie i całe szczęście.

Pewnie  ze można, ale po co kiedy z góry można założyć że to strata czasu. Powtórzę  podlaczy AQ thunder  I sam się przekonaj 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Ma_ki napisał:

Panowie słyszący kable.

Ja nie słyszę różnić. Wy jesteście lepsi i słyszycie. Proszę powiedzieć dlaczego nikt nie podejmie się wyzwania i udowodni że słyszy. 5 kabli 20 prób....  I raz na zawsze zamknie usta niedowiarkom. Przy okazji można zrobić zakład. 🙂

Nie ma najmniejszego problemu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.08.2021 o 08:02, muda44 napisał:

A czy np BMW robi opony do swoich aut? 

A czy BMW daje na fabryczny montaż kiepskie opony?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.08.2021 o 01:03, dzarro napisał:

że wielu producentów kolumn też używa kabli znanych producentów np. VdH.

Tylko czy z powodów technicznych/brzmieniowych czy marketingowych żeby potem pochwalić się napisem "Speszyl edyszyn  - okablowanie wewnętrzne firmy XXX" i od razu cena w górę o 20%😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, piorasz napisał:


 

 


Przy okazji skrytykowałeś mocno doceniane Passy.
Jesteś niewiarygodny manipulant.

 

Miałem, wiem jak grają, mam prawo mieć swoje zdanie. Gdzie tu manipulacja? Ach, przecież ty nie rozumiesz znaczenia wielu takich określeń. Dla ciebie passy i tak będą aż za dobre… :-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, sly30 napisał:

Nie masz pojęcia o temacie. Mam wzmacniacze kilka razy tańsze niż aktualne Passy i grają dużo lepiej.

Myślę, że lepiej napisać, że grają lepiej dla Ciebie, przecież nikt z nas nie jest "wzorcem z Sevres" w obiektywności oceny brzmienia. Każda ocena jest subiektywna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, audiofan01 napisał:

Myślę, że lepiej napisać, że grają lepiej dla Ciebie, przecież nikt z nas nie jest "wzorcem z Sevres" w obiektywności oceny brzmienia. Każda ocena jest subiektywna.

Dla mnie i dla wielu osłuchanych osób. Masz racje, że w audio sporo ocen, to tylko subiektywne oceny, ale są też obiektywne oceny. Zresztą tak samo jest w kuchni. Dobry stek z dobrej wołowiny zawsze…..ale to zawsze jest lepszy niż mielony kotlet z wołowiny. Ale ktoś oczywiście może powiedzieć, że to subiektywna ocena, bo on woli hamburgera z Mac-a, niż steka Tandirlion z polędwicy. Ok. Jego prawo. Nie zmienia to faktu, że wszędzie i zawsze, taki stek jest uznany za kilka klas lepszy niż hamburger z sieciówki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, sly30 napisał:

Dla mnie i dla wielu osłuchanych osób. Masz racje, że w audio sporo ocen, to tylko subiektywne oceny, ale są też obiektywne oceny. 

...

Zresztą tak samo jest w kuchni. Dobry stek z dobrej wołowiny zawsze…..ale to zawsze jest lepszy niż mielony kotlet z wołowiny

Czyja ocena jest "objektywna"?

Ja lubie steki rare, moja zona medium well, no to ktory z nich jest "objektywnie" dobry/lepszy?

 

Objektywne to jest 2+2=4 albo pomiary 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, xajas napisał:

Czyja ocena jest "objektywna"?

Ja lubie steki rare, moja zona medium well, no to ktory z nich jest "objektywnie" dobry/lepszy?

Każdy z nich jest lepszy od mielonego z sieciówki. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, sly30 napisał:

Każdy z nich jest lepszy od mielonego z sieciówki. 

Moj syn (wegetariusz) powie ci, ze obydwa sa do dupy 😉

Dopoki nie masz ustalonej udokumentowanej, unormowanej ivuzgodnionej metody oceny, pomiaru i skali wartosci, mozesz temat "objektywnosci" zapomniec 🙂 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Dla mnie i dla wielu osłuchanych osób. Masz racje, że w audio sporo ocen, to tylko subiektywne oceny, ale są też obiektywne oceny. Zresztą tak samo jest w kuchni. Dobry stek z dobrej wołowiny zawsze…..ale to zawsze jest lepszy niż mielony kotlet z wołowiny. Ale ktoś oczywiście może powiedzieć, że to subiektywna ocena, bo on woli hamburgera z Mac-a, niż steka Tandirlion z polędwicy. Ok. Jego prawo. Nie zmienia to faktu, że wszędzie i zawsze, taki stek jest uznany za kilka klas lepszy niż hamburger z sieciówki.


Zaczynam Cię rozumieć. Wolę porządną mieloną wołowinę i z tego kotlet niż steka. Nie z Maca oczywiście. Przyjmując, że obie potrawy będą zrobione z tego samego mięsa i zrobione przez dwóch równie dobrych kucharzy to oba sposoby na zrobienie tych smakołyków będą super.
Tylko bufon powie, że kotlet mielony jest dla biedaków.
Albo sznycel wiedeński.
Dziś robi się głównie z wieprzowiny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, piorasz napisał:

Dziś robi się głównie z wieprzowiny.

Nazwa „sznycel wiedeński” jest chroniona prawem austriackim. Coś, co jest zrobione z wieprzowiny nie ma prawa nazywać się "sznycel wiedeński".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Nazwa „sznycel wiedeński” jest chroniona prawem austriackim. Coś, co jest zrobione z wieprzowiny nie ma prawa nazywać się "sznycel wiedeński".
To prawda lecz rzeczywistość wygląda inaczej.


Nie zmienia to faktu, że wszędzie i zawsze, taki stek jest uznany za kilka klas lepszy niż hamburger z sieciówki.


Nieprawda. To zależy w jakim środowisku. Oglądałeś zbyt dużo programów kulinarnych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Sznycel z wieprzowiny ma prawo nazywać się "po wiedeńsku" lecz nigdy "wiedeński". 
 
Tego nie wiem, więc nie będę polemizował. Opieram się tylko o własne doświadczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, sly30 napisał:

Dobry stek z dobrej wołowiny zawsze…..ale to zawsze jest lepszy niż mielony kotlet z wołowiny.

Ale zawsze kelner pyta jaki stopień wysmażenia steku klient sobie życzy i tu wchodzimy w sferę własnych ocen co jest dobre dla nas. Tak samo ze sprzętem, dla Ciebie Pass to drogie badziewie, dla kogoś innego to nirwana, a Twój sprzęt wykorzystałby co najwyżej w domku letniskowym. Problemem tego forum jest wzajemny brak poszanowania różnych opinii, nazywanie głuchymi tych co wpływu kabli nie słyszą i na odwrót nazywanie tych co mają lepsze kable, naiwnymi, nabranymi ofiarami marketingu, snobami etc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Nie zmienia to faktu, że wszędzie i zawsze, taki stek jest uznany za kilka klas lepszy niż hamburger z sieciówki.


Poprawka.
Należało by porównać steka z sieciówki z hamburgerem z sieciówki (a właściwie mięso użyte do hamburgera)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, piorasz napisał:

To prawda lecz rzeczywistość wygląda inaczej.

Nie, nie wygląda inaczej. Zawsze sznycel cielęcy czy wiedeński jest robiony z cielęciny, a z wieprzowiny robi się schabowe. Jak widać nie tylko o audio nie masz pojęcia.

10 minut temu, audiofan01 napisał:

Ale zawsze kelner pyta jaki stopień wysmażenia steku klient sobie życzy i tu wchodzimy w sferę własnych ocen co jest dobre dla nas. Tak samo ze sprzętem, dla Ciebie Pass to drogie badziewie, dla kogoś innego to nirwana, a Twój sprzęt wykorzystałby co najwyżej w domku letniskowym. Problemem tego forum jest wzajemny brak poszanowania różnych opinii, nazywanie głuchymi tych co wpływu kabli nie słyszą i na odwrót nazywanie tych co mają lepsze kable, naiwnymi, nabranymi ofiarami marketingu, snobami etc.

Ok, ale czy ja skrytykowałem kogoś personalnie? Napisałem, że Pass gra bardzo kiepsko. Tak uważam. Oceny osób nic do tego nie mają. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, kghm napisał:

Czyli Pass to taka mielonka z wołowiny a accu to stek. No ciekawe tego to nie wiedziałem.

Coś w tym stylu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, xajas napisał:

Czyja ocena jest "objektywna"?

Też nie wiem na czym można oprzeć 'obiektywizm' w słuchaniu muzyki...??? Przecież to są bodżce! Myślę też, że aby ocenić dżwięk z tzw. reprodukcji muzyki, to powinno się słuchać w zasadzie tylko instrumentów akustycznych solo - nagranie takiego instrumentu może ewentualnie coś powiedzieć o reprodukcji i wykazać czy dany sprzęt w miarę obiektywnie odtwarza dżwięki instrumentu czy też nie, ale z kolei rodzi się pytanie, skąd słuchacz, który nie ma doświadczenia w słuchaniu żywych instrumentów będzie cokolwiek wiedział na temat brzmienia danego instrumentu - za dużo zmiennych, zarówno po stronie realnej jak i tej reprodukcyjnej. Najważniejsze są chyba fan i zabawa w tym hobby.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Najważniejsze są chyba fan i zabawa w tym hobby.


W audio jest wiele powodów do fan i zabawy.
Wciskanie kitów to dla mnie najgorsze w tej zabawie. Jeśli ktoś tego nie szanuje to powinien opuścić salę lub powinni go wyprowadzić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym hobby wszyscy pociskają kit - i o to chodzi! Jakby nie było pociskania kitu i parcia na szkło, to takie forum i oczywiście hobby, nie miałoby racji bytu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach







W tym hobby wszyscy pociskają kit - i o to chodzi! Jakby nie było pociskania kitu i parcia na szkło, to takie forum i oczywiście hobby, nie miałoby racji bytu.


Nie zgadzam się. Czytam to forum od lat.
Nie wszyscy. Oczywiście z Twojego punktu widzenia może tak być. Nikt ja Ty Nie porównuje live koncertu z audio domowym. Takie rozumowanie to wręcz kaskaderka. Wobec powyższego sam pociskasz kit, więc mów za siebie
I to jest strasznie smutne.... Po pewnym etapie zawsze znajdzie się ktoś kto pociśnie "kit".


Ale.. Nie mam nic przeciwko polemizowania na ten temat w sposób odpowiedni do cywilizowanych ludzi mających te same zainteresowanie.
Tutaj czytam kto ma większego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

90% naszych przypadków, to tylko hobby i audiofeeling i tak chyba należałoby podejść do tematu. Słuchanie muzyki jest formą rozrywki, a wiadomo, że  każdy 'rozrywa' się inaczej. Jeden bombą, drugi muzyką, a jeszcze inny granatem zaczepnym 😁

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



90% naszych przypadków, to tylko hobby i audiofeeling i tak chyba należałoby podejść do tematu.


I tu się zgodzę. Nie każdy jednak tak do tego podchodzi.
Ilu audiofilów udziela się w wątkach muzycznych ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.