Skocz do zawartości
IGNORED

Buduję sobie jaskinię do zabawy


Butler
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)
9 godzin temu, RAF77 napisał:

1000 funtów za subwoofer 200W ?

O ile głośniki instalacyjne są ok, to takie subwoofery, za taką kasę, to bezsens.

Jak znajdziesz subwoofer 250 mm i głębokości 90 mm w swojej obudowie tańszego to go kupię z tym że nie może być większa niż 600x400 mm otwór montażowy. A co do mocy kiedyś były słabe wzmacniacze  z dużymi głośnikami a robiły takie trzęsienie że aż strach przykład Eltax Atomic A-15 z 380 mm głośnikiem i mocy tylko 300watt, miał takiego kopa że gł umieszczony na dole potrafił unieść suba w powietrze…

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Codziennie 2-3 godzinki i do przodu. Wypełniłem przestrzenie pomiędzy stelażami wełną

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Dobrze się układa, jest dość sztywna i nie trzeba podwiązywać by nie spadała. Na stelaże nakleiłem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Sama w sobie sprawia dobre wrażenie, ale folia zabezpieczająca klejoną powierzchnię cholernie lipna, bardzo cienka i co chwilę się rwie lub rozdwaja co nie ułatwia pracy.

IMG_20211117_221741.thumb.jpg.3e646365801b351e56905f2a532e1c3a.jpg

I pierwsza płyta gipsowa na miejscu, cieszę się że kupiłem podnośnik do montażu bo bez niego bym sobie nie poradził, super sprawa. Wszystko ok, tylko ogólnie humor mi zepsuł przekaźnik podczerwieni który kupiłem jakiś czas temu 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Nie za bardzo teraz wiem czego dotyczył opis w danych technicznych dotyczący "zasięgu", chyba źle to zrozumiałem. Pierwotnie byłem przekonany że kabel do nadajnika na pilot ma 7m więc umieścił bym go w okolicach ekranu. Cóż, kabelek ma może 1,5m, nadajnik będzie musiał być więc na prawo od sofy zaraz przy szafie. Przeżyję, nie chce mi się już szukać innych rozwiązań.

 

 

IMG_20211117_221712.jpg

IMG_20211117_225421.jpg

IMG_20211117_225444.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Butler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Jak znajdziesz subwoofer 250 mm i głębokości 90 mm w swojej obudowie tańszego to go kupię z tym że nie może być większa niż 600x400 mm otwór montażowy. A co do mocy kiedyś były słabe wzmacniacze  z dużymi głośnikami a robiły takie trzęsienie że aż strach przykład Eltax Atomic A-15 z 380 mm głośnikiem i mocy tylko 300watt, miał takiego kopa że gł umieszczony na dole potrafił unieść suba w powietrze…
Nic nie znajdę, bo takie subwoofery to głupota, moim zdaniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
W dniu 17.11.2021 o 23:44, Butler napisał:

Pierwotnie byłem przekonany że kabel do nadajnika na pilot ma 7m więc

Tam jest napisane w opisie zasięg czyli od pilota do nadajnika może być Max 7 metrów. 
 

A co do kabli myślałem że je dasz w korytku w ścianie i wyjdą na połowie wysokości ze ściany… a tak będą zwisały z sufitu do szafki chyba że zabudujesz to ładnie🙂bo szafka ma 220 cm wiec przez te 20-30 cm będzie widać kable oraz rurę wentylacyjną😉

Ogólnie dobrze Ci idzie, lepiej po mału i spokojnie niż szybko i nerwowo… 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zabuduję ją z góry. Rozważam w ogóle poniesienie jej wyżej o około 10cm - dla wygody dostępu do dolnych urządzeń. W ogóle jej bok od strony pokoju też będzie cały zabudowany podwójną ścianką gipsową (perforowaną co wcześniej pisałem), wypełnioną wełną mineralną 10cm.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Butler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Podniesienie o te 10-15 cm super sprawa👍 Ścianka też niezły pomysł🙂 odizolujesz sobie troszeczkę szafkę a przy okazji przytłumisz by nie było nic słychać. Tylko musisz później pamiętać że jak cokolwiek będziesz chciał podłączyć czy zmienić to będziesz musiał ja wysunąć z tej wnęki, to raz a dwa będziesz musiał mieć mobilny podest… tak że są plusy tego rozwiązania ale i także minusy…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombinuję z mobilnością ścianki, wiem że brak dostępu do boku szafy rack może później przysporzyć trudności. Albo demontowalna na śruby ta ścianka (chyba najprościej), albo zawiasy z marketu i zrobić z niej a'la drzwi, albo szyna z góry i wisząca odsuwana (mam akurat solidną 2-metrową prowadnicę i wózki)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję przewody do połączenia ze sobą amplitunera z końcówką mocy, więc RCA (chinch) oraz trigger (minijack mono jeśli się nie mylę). Ktoś coś doradzi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do triggera to nazwyklejszy ja mam 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A do końcówki spec od kalibracji mi przygotował 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )   i wszystko się sprawdza jak na razie bez problemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Butler napisał:

Potrzebuję przewody do połączenia ze sobą amplitunera z końcówką mocy, więc RCA (chinch) oraz trigger (minijack mono jeśli się nie mylę). Ktoś coś doradzi?

jedne z tańszych i sensownych to chyba prolink exclusive

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do triggera więc dla mnie jasne, dzięki STELVIO za info. A takie chinch średniej półki gotowce 2xRCA -> 2xRCA 0,5m?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  155zł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  179zł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  129zł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  159zł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  115zł

Tak do 200zł... Czy może faktycznie wystarczy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  za 34zł jak sugeruje fetek?

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to jest u Ciebie tylko para kabli. Więc jak chcesz spać spokojnie czy po prostu nie mieć czegoś najtańszego to Twoje propozycje są super. Ale sądzę, że to od fetka zrobi to samo. 👍

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Butler napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  155zł

to zdecydowanie odradzam, strasznie zamulają.

26 minut temu, Butler napisał:

Tak do 200zł... Czy może faktycznie wystarczy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  za 34zł jak sugeruje fetek?

szkoda kasy, za 200 zł nic lepszego nie kupisz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, długi89 napisał:

AudioQuesta HDMI

HDMI bierzesz od Audioquesta??? To już nie masz na co kasy wydawać widzę. Sam mam ich kable, bo są dobre, ale akurat HDMI to sobie można darować, bo płacisz za przysłowiową etykietkę.
 

W dniu 21.11.2021 o 23:10, Butler napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  159zł

Tego nie bierz, miałem je kiedyś. Strasznie jasno grają, do kina to tak średnio podchodzi. Polecam coś na przewodach KaCsa miedzianych OCC w złotym kolorze. Tanie i dobrze grają, bez podbarwiania żadnego pasma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KCO. Te drugie są srebrzone, więc teoretycznie możesz mieć podbitą górę pasma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, qbakos napisał:

KCO. Te drugie są srebrzone, więc teoretycznie możesz mieć podbitą górę pasma.

gówniane złącza to stłumią, najtańsze sensowne wtyki RCA to koszt 400 zł teraz może nawet 500 a wy się spuszczacie na kabelku za kilka zł.

Po za tym swapowanie kablami przy taj klasie sprzętu nie ma większego sensu.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kablach i wtykach to się zupełnie nie znam, sonduję więc niezbędny zakup. Nie jestem z tych co kupują byle co i byle tanio. Jak widać cały mój set sam określam generalnie jako średnią półkę więc naturalnym było szukanie czegoś dopasowanego poziomem. Kupię za namową Prolink EXCLUSIVE - Wiele nie stracę nawet jak by była wtopa jakościowa. Przy okazji jak sprzęt będzie już cały podłączony pożyczę jakiś droższy markowy kabel i spróbuję porównać z tym Prolinkiem.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.11.2021 o 02:18, qbakos napisał:

HDMI bierzesz od Audioquesta??? To już nie masz na co kasy wydawać widzę. Sam mam ich kable, bo są dobre, ale akurat HDMI to sobie można darować, bo płacisz za przysłowiową etykietkę.

Akurat sam mam HDMI Audioquesta Carbon i przemiły pan z tego filmu: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) wyjaśni co i u mnie występuje - powrót do "zwykłych" powoduje ogromne, ogromne powiewy nudy. O ile kable analogowe Audioquesta są specyficzne - dociążają brzmienie (do kina to akurat pasuje), to cyfrowe polecam nawet jeśli ktoś nie testował - będzie po prostu lepiej. Półka cenowa Wireworlda Sphere to już taki mały ale pozytywny krok do przodu, z moich doświadczeń - na Island od Wireworlda nie ma co patrzeć, bo owszem jest lepiej, ale na tyle mało lepiej, że drugi raz bym nie dopłacił.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, miś1185 napisał:

powrót do "zwykłych" powoduje ogromne, ogromne powiewy nudy.

Aha... A co Ci się tam dokładnie zmienia na tym Audioqueście, że przestajesz się nudzić?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Butler napisał:

Kupię za namową Prolink EXCLUSIVE - Wiele nie stracę nawet jak by była wtopa jakościowa. Przy okazji jak sprzęt będzie już cały podłączony pożyczę jakiś droższy markowy kabel i spróbuję porównać z tym Prolinkiem.

o to właśnie chodzi, kup jeden kabel, obsłuchaj sprzęt i potem szukaj dalej. Kable to taka kropka nad "i", nie walnie jak po "secie" ale potrafi zmienić niuanse. Każdy ma inny sprzęt, inne preferencje więc ciężko tutaj bazować na opinii innych osób, chyba że mowa o jakiś ultra hiper neutralnym kablu.. tylko kto powiedział że on będzie pasował do naszego systemu.

54 minuty temu, qbakos napisał:

Aha... A co Ci się tam dokładnie zmienia na tym Audioqueście, że przestajesz się nudzić?

obraz ma kolor 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qbakos, wszystko kolego drogi wszystko, wszystko. 😉 Dźwięk jest gładszy, a jednocześnie dużo bardziej barwny (posłuchajcie różnorodności barwowej tej gitary:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , gdzie na lepszym HDMI ta różnorodność jest większa, dużo ciekawsza=mniej nudna 😉 ), plany dynamiczne między prowadzoną melodią a pozostałymi dźwiękami są bardziej konsekwentne, muzykalność jest większa (zmiany dynamiczne i artykulacyjne wyraźniejsze). Opisuję to jako muzyk, natomiast mam znajomych bez wykształcenia muzycznego, którzy słyszą te różnice, a po prostu nie potrafią ich nazwać. Czasem takim wyznacznikiem jest to, jak głośno można odtwarzać muzykę zanim zaczniemy słyszeć coś brzydkiego w dźwięku - na to kabel HDMI też ma wpływ.

21 godzin temu, Butler napisał:

mój set sam określam generalnie jako średnią półkę więc naturalnym było szukanie czegoś dopasowanego poziomem.

Popieram takie podejście, szczególnie że to co powyżej opisuję na podstawie doświadczeń z Onkyo RZ900, więc amplitunera z podobnej bądź niższej półki co Denon serii "4", w dodatku na testach miałem Atolla 200, i swoim uchem mogę zaświadczyć, że taki sprzęt dużo lepiej zagra z okablowaniem ze średniej półki niż z najtańszym.

 

2 godziny temu, fetek napisał:

o to właśnie chodzi, kup jeden kabel, obsłuchaj sprzęt i potem szukaj dalej. Kable to taka kropka nad "i", nie walnie jak po "secie" ale potrafi zmienić niuanse. Każdy ma inny sprzęt, inne preferencje więc ciężko tutaj bazować na opinii innych osób, chyba że mowa o jakiś ultra hiper neutralnym kablu.. tylko kto powiedział że on będzie pasował do naszego systemu.

Też tak sądzę - o kablach analogowych. O cyfrowym HDMI natomiast - jak wyżej, bo jego nie trzeba wpasowywać w system, tylko po prostu jest lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile różnice w torze analogowym wydają się dla mnie oczywiste, tak różnice w torze cyfrowym - a takim jest złącze HDMI - nie do końca rozumiem. Przecież to są zera i jedynki przesyłane w pakietach. Są standardy np. 1.4b; 2,0; 2,1 które pozwalają na konkretną przepustowość połączenia. Jeśli więc mamy zestawione ze sobą dwa przewody o tej samej klasie np. 2.0, (które domyślnie przyjmuję że są zgodne z tym co producent opisał - bo może tu problem?), to nie powinno być moim zdaniem absolutnie żadnych różnic. Tak sobie teoretyzuję...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, miś1185 napisał:

Qbakos, wszystko kolego drogi wszystko, wszystko. 😉 Dźwięk jest gładszy, a jednocześnie dużo bardziej barwny (posłuchajcie różnorodności barwowej tej gitary:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , gdzie na lepszym HDMI ta różnorodność jest większa, dużo ciekawsza=mniej nudna 😉 ), plany dynamiczne między prowadzoną melodią a pozostałymi dźwiękami są bardziej konsekwentne, muzykalność jest większa (zmiany dynamiczne i artykulacyjne wyraźniejsze). Opisuję to jako muzyk, natomiast mam znajomych bez wykształcenia muzycznego, którzy słyszą te różnice, a po prostu nie potrafią ich nazwać. Czasem takim wyznacznikiem jest to, jak głośno można odtwarzać muzykę zanim zaczniemy słyszeć coś brzydkiego w dźwięku - na to kabel HDMI też ma wpływ.

Kable cyfrowe zwłaszcza audio mają znacznie, to że cyfra sobie poradzi jest głupim mitem. Jeśli chodzi o HDMI to owszem potwierdzam że tani kabel potrafi napsuć krwi i widać różnice w obrazie (dźwięku nigdy nie sprawdzałem) ale nie jestem przekonany czy kabel markowy vs markowy na krótkich odcinkach będzie się czymś różnił.

Również zauważyłem że kontrast, poziom czarni i odcień kolorów może popsuć słaby kabel.

cóż.. mój główny kabel to... FiberPro, tani był to brałem 🙂

21 minut temu, Butler napisał:

tak różnice w torze cyfrowym - a takim jest złącze HDMI - nie do końca rozumiem. Przecież to są zera i jedynki przesyłane w pakietach

Ogólna zasada jest taka sama, zarówno 0 jak i 1 może się zgubić, zamienić lub przestawić. W torze cyfrowym elektronika będzie rekonstruować dane i tu zależnie od przesyłanych danych i sprzętu efekt będzie różny. Czasem danych zabraknie i obraz zniknie (np gówniany kabel HDMI+kabel zasilający) albo będziesz miał objawy typowe dla filmów o niskim bitrate, jakieś dziwne poziomy, kolory, czasem pixele. Działa tak samo jak źle ustawiona antena czy netflix na słabym internecie.

Ponadto wszystkie procesy cyfrowe i cyfrowo analogowe są bardzo podatne wszelkiego rodzaju zakłócenia i ogólnie rozumianą jakość zasilania. Systemy nie są idealne, zwłaszcza te szumne kalibracje, które z gówna kręcą baty. Elektronika dokonuje astronomicznych obliczeń i często wartości graniczne są zaokrąglane albo coś jest wręcz usuwane bo by obliczyć słowo 32 bitowej może nie starczyć pojedynczy układ 32bitowy. Dlatego kalibracja często = spadek dynamiki, ale tego większość ludzi nie rozumie.

Jeśli chodzi o kable, to podstawową zasadą jest kupno kabla spełniającego parametry fizycznie, pamiętaj że teraz nawet kable za 50+ zł potrafią mieć piny o wątpliwej jakości przewodzenia.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
17 minut temu, fetek napisał:

Również zauważyłem że kontrast, poziom czarni i odcień kolorów może popsuć słaby kabel

Kiedyś jak tak pisałem to jeden i drugi mnie wyśmiewali gdy testowałem kable HDMI na TV ( nie będę pisał kto bo każdy wie )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, miś1185 napisał:

Qbakos, wszystko kolego drogi wszystko, wszystko. 😉 Dźwięk jest gładszy, a jednocześnie dużo bardziej barwny (posłuchajcie różnorodności barwowej tej gitary:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , gdzie na lepszym HDMI ta różnorodność jest większa, dużo ciekawsza=mniej nudna 😉 ), plany dynamiczne między prowadzoną melodią a pozostałymi dźwiękami są bardziej konsekwentne, muzykalność jest większa (zmiany dynamiczne i artykulacyjne wyraźniejsze). Opisuję to jako muzyk, natomiast mam znajomych bez wykształcenia muzycznego, którzy słyszą te różnice, a po prostu nie potrafią ich nazwać. Czasem takim wyznacznikiem jest to, jak głośno można odtwarzać muzykę zanim zaczniemy słyszeć coś brzydkiego w dźwięku - na to kabel HDMI też ma wpływ.

Ty w to wierzysz, czy tylko trolujesz, żeby dyskusja się rozkręciła? Bo mam wrażenie, że to drugie.
 

11 godzin temu, fetek napisał:

tani kabel potrafi napsuć krwi i widać różnice w obrazie (dźwięku nigdy nie sprawdzałem) ale nie jestem przekonany czy kabel markowy vs markowy na krótkich odcinkach będzie się czymś różnił.

Więc jeśli w obrazie powoduje takie zmiany, to co dopiero byłoby w dźwięku. A tu kolega miś1185 nas przekonuje o jakichś niuansach. Gdyby kabel HDMI powodował błędy to byłyby raczej jakieś trzaski, czy inne wyraźnie słyszalne zakłócenia (zakłócenia cyfrowe są charakterystyczne, ciężko pomylić z czymś innym), ale jak się lubi wierzyć w bzdury to tak jest...

12 godzin temu, fetek napisał:

Również zauważyłem że kontrast, poziom czarni i odcień kolorów może popsuć słaby kabel.

To akurat nie jest możliwe. Musiałeś pomylić z czymś innym (może zresetowały Ci się ustawienia jak przepinałeś kable, ciężko powiedzieć, ale to na pewno nie była wina samego kabla).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, qbakos napisał:

Ty w to wierzysz, czy tylko trolujesz, żeby dyskusja się rozkręciła? Bo mam wrażenie, że to drugie.

Dzielę się na forum swoim wykształceniem, wyszkoleniem z zakresu m.in. kształcenia słuchu, oraz doświadczeniem wywodzącym się z procesu kształcenia muzycznego, konkursów, koncertów, oraz z odsłuchu sprzętu. Choćby w tym roku był konkurs Chopinowski - i tak jak potrafię opisać różnice w artykulacji, dynamice, brzmieniu, muzykalności między pianistami, tak samo potrafię je opisać między różnymi przykładami sprzętu, i to też uczyniłem. Jeśli dla Ciebie to czarna magia - nic mi do tego. Jest to fajny wątek o budowaniu salki kinowej, dlatego kolejne osobiste pytania jak to Twoje po prostu zignoruję. Będzie oczywiście miło jeśli uzupełnisz naszą wiedzę w tym zakresie. Pozdrawiam Cię serdecznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, miś1185 napisał:

Dzielę się na forum swoim wykształceniem, wyszkoleniem z zakresu m.in. kształcenia słuchu, oraz doświadczeniem wywodzącym się z procesu kształcenia muzycznego, konkursów, koncertów, oraz z odsłuchu sprzętu. Choćby w tym roku był konkurs Chopinowski - i tak jak potrafię opisać różnice w artykulacji, dynamice, brzmieniu, muzykalności między pianistami, tak samo potrafię je opisać między różnymi przykładami sprzętu, i to też uczyniłem. Jeśli dla Ciebie to czarna magia - nic mi do tego. Jest to fajny wątek o budowaniu salki kinowej, dlatego kolejne osobiste pytania jak to Twoje po prostu zignoruję. Będzie oczywiście miło jeśli uzupełnisz naszą wiedzę w tym zakresie. Pozdrawiam Cię serdecznie.

Bardzo fajnie że masz taką wiedzę, ale niestety ma się to nijak do wiedzy o cyfrowym przetwarzaniu sygnałów. Inaczej wiedziałbyś, że to co piszesz to kompletne bzdury - jak słychać zakłócenia w transmisjach cyfrowych już Ci opisałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, qbakos napisał:

Więc jeśli w obrazie powoduje takie zmiany, to co dopiero byłoby w dźwięku. A tu kolega miś1185 nas przekonuje o jakichś niuansach. Gdyby kabel HDMI powodował błędy to byłyby raczej jakieś trzaski, czy inne wyraźnie słyszalne zakłócenia (zakłócenia cyfrowe są charakterystyczne, ciężko pomylić z czymś innym), ale jak się lubi wierzyć w bzdury to tak jest...

żadnych trzasków nie będzie ! tak efekt jest charakterystyczny i nie są to trzaski.

6 godzin temu, qbakos napisał:

To akurat nie jest możliwe. Musiałeś pomylić z czymś innym (może zresetowały Ci się ustawienia jak przepinałeś kable, ciężko powiedzieć, ale to na pewno nie była wina samego kabla).

tak miałem filetowy obraz albo piksele bo mi się ustawiania zresetowały, co same się zmieniły przy wymianie kabla ?  to które odpowiadają za generowanie puzzli ?

57 minut temu, qbakos napisał:

Bardzo fajnie że masz taką wiedzę, ale niestety ma się to nijak do wiedzy o cyfrowym przetwarzaniu sygnałów. Inaczej wiedziałbyś, że to co piszesz to kompletne bzdury - jak słychać zakłócenia w transmisjach cyfrowych już Ci opisałem.

Skoro posiadasz taką wiedze to nam ładnie wytłumacz dlaczego kolega pisze bzdury.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.