Skocz do zawartości
IGNORED

Buduję sobie jaskinię do zabawy


Butler
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W kinie mam 135", a w salonie TV 75" Powiem, że jak mam oglądać jakiś mecz na takim małym ekranie to aż mi śmiesznie 😄 Duży przeskok jest na projektorze jeżeli chodzi o wrażenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.11.2021 o 21:45, Butler napisał:

Przecież to są zera i jedynki przesyłane w pakietach.

Tam nie ma żadnych zer i jedynek. To tylko umowne nazywanie stanów logicznych. Płynie tam taki sam prąd jak w każdym innym przewodniku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, rafa napisał:

Tam nie ma żadnych zer i jedynek. To tylko umowne nazywanie stanów logicznych. Płynie tam taki sam prąd jak w każdym innym przewodniku.

No co ty? 😂 Serio? A myślałem że tam jak mróweczki cyferki pływają w tą i z powrotem... Ale ja głupi... 😂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Butler napisał:

No co ty? 😂 Serio? A myślałem że tam jak mróweczki cyferki pływają w tą i z powrotem... Ale ja głupi... 😂

ale nośnikiem jest prąd, lub światło jeśli masz kabel optyczny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony XR-75X94J zamówiony, teraz spinam tyłek by mieć gdzie go powiesić. Jak skończę sufit to ściany powinny pójść gładko... Mam nadzieję bo dostawę zaplanowałem 23 grudzień. 🤪

7149zł uznałem za dobrą cenę, tym bardziej że raty 0% i pierwsza spłata w czerwcu 2022 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przepraszam, pierwsza rata w sierpniu 2022 bo pierwsze dwie płacą za mnie w tej promocji czyli mnie wyjdzie łącznie 6672,40zł 😄

Tak w ogóle to bzdura do kwadratu żeby biorąc na kredyt w dodatku 0% RRSO było formalnie taniej jak gotówką od ręki, no chyba że można jakoś negocjować cenę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
A przepraszam, pierwsza rata w sierpniu 2022 bo pierwsze dwie płacą za mnie w tej promocji czyli mnie wyjdzie łącznie 6672,40zł
Tak w ogóle to bzdura do kwadratu żeby biorąc na kredyt w dodatku 0% RRSO było formalnie taniej jak gotówką od ręki, no chyba że można jakoś negocjować cenę.
Kiedyś doświadczyłem tego wiele razy. A jestem z tych co ceny pilnują dłuższy czas. Zawsze na raty w Euro agd wychodziło najtaniej. Oczywiście jak Ci produkt podpasował, bo niekiedy nie mieli tak dobrych cen jak inni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko, że Euro jest jednym z najgorszych sklepów w Polsce jeśli chodzi o obsługę gwarancyjną i podejście do klienta PO zakupie. Potwierdzi to każdy rzecznik praw konsumenta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, burz napisał:

Szkoda tylko, że Euro jest jednym z najgorszych sklepów w Polsce jeśli chodzi o obsługę gwarancyjną i podejście do klienta PO zakupie. Potwierdzi to każdy rzecznik praw konsumenta.

Słyszałem o tym. Ja na szczęście tego nie doświadczyłem. Tylko nie raz zaoszczędziłem. W sumie każdy ma wybór na szczęście. 👍

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, gracie w gry video? Ciekawy jestem, jak się gra na projektorze. Teoretycznie powinno być zarąbiście, ale jak jest w praktyce? Wydaje mi się, że może być trochę dziwnie, przynajmniej w niektórych grach. Na 99,9% gry wyścigowe na jakimś fajnym projektorze, w szczególności w 21:9 muszą wyglądać niesamowicie, plus oczywiście odpowiednia gra i zestaw - kierownica, fotel, i te sprawy. Zabawa pewnie przednia, ale co z innymi grami? Na przykład taki Wiesiek 3, Cyberpunk 2077, Hitman,? Wydaje mi się, że w takich produkcjach może być trochę dziwnie, nie wiem, może trochę przytłaczająco? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adi777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Lukaszmut napisał:

Ja tylko na proju gram,  monitor za maly😁

Napisz coś więcej. Jakie gry, jak duży ekran? Ja nie wspominałem o monitorze, tylko o telewizorze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Symulatory wyścigów samochodowych czy symulatory lotnicze to zamiast jednego dużego ekranu lepsze będą trzy mniejsze ustawione pod kątem a jeszcze lepiej trzy projektory i zakrzywiony ekran. Oczywiście gra musi obsługiwać trzy monitory, tworząc trzy oddzielne widoki. Komputer do takiej konfiguracji musi odpowiednio mocny by poradzić sobie z obliczeniami. Dla zainteresowanych tematem szukać na YT hasła "triple screen".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Adi777 napisał:

Napisz coś więcej. Jakie gry, jak duży ekran? Ja nie wspominałem o monitorze, tylko o telewizorze.

Tylko Fps, ekran 110" odleglość 2,7m

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, przmor napisał:

lepsze będą trzy mniejsze ustawione pod kątem

Tia, i z ramkami? Ja ja bym miał mieć takie coś, to bym chyba na głowę dostał od tych ramek, nawet, jeśli byłyby cieniutkie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, długi89 napisał:

widziałeś filmik na yt?

Teraz obejrzałem urywkowo. No tak, ścigałki muszą robić świetne wrażenie, ale ja miałem na myśli inne gry, na przykład Wieśka 3, Skyrima, już nie wspominając o tytułach z widokiem izometrycznym, jak Pillars of Eternity. Po prostu może być nieco dziwnie, przynajmniej tak mi się wydaje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja grałem kiedyś w Wieśka ma epsonie i PS4. 130"
Nie było źle ale ja wolę na tv.

Mam osobny pokoik z dźwiękiem 5.2 TV 55" i konsolami.
Tam mi się najlepiej gra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do mojej jaskini... Strasznie mi się przeciąga ten remont. Życie, niestety czasem są sprawy ważniejsze. No ale coś tam dłubię ile mogę, czasem do 2-3 w nocy bo już nie hałasuję udarem i nie przeszkadzam domownikom.

Sufit od strony TV niemal gotowy. Wnęka pod ekran w zabudowie ukończona, w jej wycięciu widać kanapkę z której składa się sufit. Pomiędzy płytami GK są arkusze gumy 3mm.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

IMG_20211218_000329.jpg

IMG_20211218_000412.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Chciałem się zapytać dlaczego zastosowałeś tą 3mm gumę pomiędzy kartongipsem ?Czy jest to jakiś techniczny zabieg odnośnie basu?  

Pozdrawiam 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To element izolacji akustycznej od piętra wyżej gdzie mamy wspólną przestrzeń wspólną. Kuzyn (instalator kina) zaproponował mi to rozwiązanie jak bardzo skuteczne. Za pochłanianie basu odpowiada wyżej 40mm mata akustyczna, a nad płytą OSB (którą widać w dnie wycięcia pod ekran), 20cm wełny mineralnej pomiędzy belkami. Nie jestem specem od akustyki, zdałem się na jego sugestie i na to co jest dostępne w Polsce bo on w Kanadzie działa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info .Chciałbym się jeszcze ciebie doradzić (a może zapytasz kuzyna ?)😅.Jeśli zastosuję w ścianie regipsowej na (stelarzu metalowym )Piankę tą od stelarzy ... bezpośrednio na stelarz poten regips potem znów pianka i druga warstwa płyt  .Oczywiście między stelarz wełna kamienna 80mm .Czy takie rozwiązanie może pomóc w wytłumieniu pomieszczenia ?Byłbym wdzięczny za podpowiedź ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.12.2021 o 00:32, Butler napisał:

Strasznie mi się przeciąga ten remont.

nie marudź.. u mnie 2 lata.. miał być w tym roku a znowu przełożyłem bo dziecko w drodze. Na plus że zmieniałem technologię, będzie taniej i szybciej

Taśmę akustyczną kupisz w każdym budowlanym.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Gmow1977 napisał:

Dzięki za info .Chciałbym się jeszcze ciebie doradzić (a może zapytasz kuzyna ?)😅.Jeśli zastosuję w ścianie regipsowej na (stelarzu metalowym )Piankę tą od stelarzy ... bezpośrednio na stelarz poten regips potem znów pianka i druga warstwa płyt  .Oczywiście między stelarz wełna kamienna 80mm .Czy takie rozwiązanie może pomóc w wytłumieniu pomieszczenia ?Byłbym wdzięczny za podpowiedź ...

Z tego co z nim gadałem (nie konkretnie o Twoim przypadku), jesli komuś zależy na izolacji od innych pomieszczeń to ścianę/sufit należy zrobić a'la sandwith. Chodzi o to że zatosowanie wielu warstw różnorodnych materiałów jest dużo bardziej skuteczne niż bóg wie jak drogi i profesjonalny jeden ustrój. Ogólnie zwiększenie masy takiej działówki także jest istotne, dlatego mam dwie warstwy płyt w suficie. Sama guma pomiędzy nimi nie dość że jest świetnym izolatorem, to także ma bardzo dużą gęstość przez co jest cholernie ciężka.

Tylko to wyżej jest izloacją od pomieszczeń obok. Pamiętaj że musisz zadbać także o akustykę wewnątrz pomieszczenia żeby ograniczyć odbicia. Np. 20cm wełny przykryte aksamitem, płytami perforowanymi albo innym materiałem dźwiękoprzepuszczalnym. Pomyśl także o pułapkach basowych by dudnienie trochę ograniczyć, zerknij gdzie masz pierwsze odbicia by dać w te miejsca jakieś miękkie materiały. W ogóle najlepiej nie mieć twardych materiałów, z dala od szkła, betonu, kamienia.

Niektórym udaje się doprowadzić pomieszczenie do na prawdę dobrej akustyki bez inwestowania w remont jak wyżej, a wyposażając pokój w różnego rodzaju pierdoły. Półka na książki to sprawdzony patent. Gruba ciężka zasłona też coś daje. Może jakiś wielki pluszak w narożniku... Kolega tak ma, widziałem różnicę w kalibracji pomieszczenia z nim lub bez, no szok po prostu 🙂

18 godzin temu, bl4ck napisał:

Skąd ta guma?

To zwykła rolka gumy SBR 3mm x 1,2m x 10m. Kupiłem takie dwie do jaskini, dostępność bezproblemowa np. tu 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

8 godzin temu, fetek napisał:

nie marudź.. u mnie 2 lata.. miał być w tym roku a znowu przełożyłem bo dziecko w drodze. Na plus że zmieniałem technologię, będzie taniej i szybciej

Łatwo powiedzieć nie marudź... Gorzej słuchać takie marudzenia ze strony np. żony. O ile skutecznie ograniczyłem jej wpływ na to co robię, tak zaczynam dostawać pstryczki w nos odnośnie tego jak długo będę sie z tym babrał. Mamy łazienkę do zrobienia a jaskinia wszystko w czasie przeciąga. A łazienka ma 35 lat więc sami się domyślcie jak wygląda, sam wiem że musze ją jak najszybciej robić bo już płytki niektóre odchodzą od ściany.

IMG_20211218_204420.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Butler napisał:

Łatwo powiedzieć nie marudź... Gorzej słuchać takie marudzenia ze strony np. żony. O ile skutecznie ograniczyłem jej wpływ na to co robię, tak zaczynam dostawać pstryczki w nos odnośnie tego jak długo będę sie z tym babrał. Mamy łazienkę do zrobienia a jaskinia wszystko w czasie przeciąga. A łazienka ma 35 lat więc sami się domyślcie jak wygląda, sam wiem że musze ją jak najszybciej robić bo już płytki niektóre odchodzą od ściany.

no to faktycznie ostro, ja robię podłogówkę na 180mkw, sufity z izolacją na 108, reku, i nowe zasilnie łazienki plus cała wykończeniówka i mam na to maksymalnie 3 tygodnie.

Przypomnij bo chyba przegapiłem do czego używałeś tej gumy ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, fetek napisał:

i nowe zasilnie łazienki plus cała wykończeniówka i mam na to maksymalnie 3 tygodnie.

Haha, trzy miesiące by było ciężko 🙂 Chyba że masz ekipę typu "Nasz nowy dom" Dowborowej to luz. Ja sam dziubię, niestety krezusem nie jestem. I tak wydałem na wszystko już o wiele więcej niż powienienem.

9 minut temu, fetek napisał:

Przypomnij bo chyba przegapiłem do czego używałeś tej gumy ?

Do sufitu podwieszanego przykręciłem płyty gipsowe, do nich tą gumę na całej powierzchni, i na wierzch ponownie płyta gipsowa. Taka kanapka ,widać gumę pomiędzy płytami na zdjęciu z miarką. Oprócz tego dałem ją w kawałkach wszędzie na łączeniach stelaży, płyty gipsowej, ściany, belek. Gdzie się dało, nie kupowałem dedykowanych akustycznych wieszaków i podobnych akcesoriów. Na fotce z przed dwóch tygodni pierwszy arkusz gumy w trakcie montażu... Ehh, łatwo nie było. Ciężkie to, wygina się, ostro się namordowałem. Ten podnośnik do płyt ponownie zrobił robotę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

IMG_20211218_000329.thumb.jpg.a62e3422b43bba8a32c536e80f9ad2d7.jpg

IMG_20211218_000301.thumb.jpg.ad0a240d151277be60cb0117dfec026b.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.