Skocz do zawartości
IGNORED

Buduję sobie jaskinię do zabawy


Butler
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, JVC 4K napisał:

Lepiej było dopłacić i wziąć coś z Adeo lub Kaubera

Możemy sobie gdybać co by było gdyby... Kupiłem ten ekran, bo tyle miałem gotówki a sufit musiałem wykonać. Sam w sobie nie jest zły, czekam na rozwój wydarzeń. Inne wydatki związane z jaskinią też mam na głowie. Łatwo tak powiedzieć kup droższy. Jak bym tak podchodził do każdego zakupu to dopiero z torbami bym poszedł bo ceny sprzętu wytrzeliły w górę absurdalnie.

Dostałem odpowiedź, myślę że jest umiarkowany optymizm.

Witamy serdecznie
Sprawdzamy co zostało wykonane gdyż pas miał mieć 60cm oraz tyle mamy na zleceniu produkcyjnym
Postaramy się to ustalić dziś max w poniedziałek z racji na to że większa część Pracowników jest dziś niedostępna
Możliwe że jest zapas na wale nawojowym ale na razie prosimy nic nie przestawiać
Pozdrawiamy, dział handlowy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projektor dopiero na gwiazdkę? Nie wytrzymasz :) kup coś taniego używanego na przeczekanie za 1000-1500zl jak już pomieszczenie ogarniesz. Szkoda życia na czekanie. Ja mam Optome HD 141. Nie jestem wideofilem, raczej kinomanem więc nie analizuje poziomów czerni, zakresów tonalnych tylko po prostu oglądam filmy a ten projektor kupiony za 800zl mi to umożliwia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda wał nawojowy przy rozwiniętym ekranie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Tak wygląda wał nawojowy przy rozwiniętym ekranie.
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
No to jest nadzieja, bo materiał szerszy jest widoczny. 
Ja mam problem z Kauberem z naciągami, najpierw miałem delikatnie pofalowane dwa boki, dostałem wskazówkę by doregulować naciągi.
 
Po 4 miesiącach pofalowały dwa górne rogi

3146a04fb6a4cbc760ad0b597891e6c8.jpg


Czekam na odpowiedź producenta lub przyjazd technika

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Projektor dopiero na gwiazdkę? Nie wytrzymasz :) kup coś taniego używanego na przeczekanie za 1000-1500zl jak już pomieszczenie ogarniesz. Szkoda życia na czekanie. Ja mam Optome HD 141. Nie jestem wideofilem, raczej kinomanem więc nie analizuje poziomów czerni, zakresów tonalnych tylko po prostu oglądam filmy a ten projektor kupiony za 800zl mi to umożliwia.
No ale na słabym sprzęcie, to jest jednak niesmak, przy oglądaniu.
Ja mam taki jeden telewizor ze słabym kontrastem, to dałem żonie, na seriale. W kinie Helios, też dziadostwo, jeśli chodzi o jakość obrazu.

Poprostu odbiera mi to przyjemność z oglądania.

Jakość musi być "przyzwoita", żeby obejrzeć z przyjemnością.
Moim zdaniem, oczywiście.
Biorę taką opcję pod uwagę by coś tam budżetowego kupić nim się nie odkuję. Decyzję podejmę jak już wszystko będzie gotowe.
W dobrze zrobionej salce, to taki soniak FHD był by ok.
Takimi sprzętami po 800zl, to szkoda sobie głowy zawracać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem, że jestem kinomanem a nie wideofilem i jak dla mnie to szkoda 20 tysięcy złotych na projektor wydawać. Ale rozumiem tych co to robią bo każdy ma inne preferencje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Nie warto kupować projektora używanego lub taniego na jakiś czas! @Butler ma TV 75 cali wiec na początek wystarczy. Aż pozbiera się do kupy z wydanych pieniędzy i wyjdzie na zero ten TV go zadowoli na ten czas. Nie może kolega tez zapomnieć o remoncie łazienki który pochłonie więcej niż Najniższy model JVC z serii NZ lub RS z najnowszej serii… No chyba ze chce mój to i tak 20 tys zł by musiał szykować☺️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
Godzinę temu, przmor napisał:

Żaden TV nie zapewni takich wrażeń jak obraz 3m w podstawie z projektora. Nawet jeśli nie bedzie to smolista czerń i waląca po oczach biel.

Zgadza się ale znasz takie przysłowie: Że lubi się to co się ma! Wiec przez pół roku nawet jak by używał tylko TV to po przesiadce na PJ będzie w tedy dla niego kolosalna różnica. A na razie TV mu wystarczy. I nie mo co więcej pisać na ten temat! Ludzie oglądają na 48’/55’ cali tv i żyją. Nie popadajmy od razu w paranoje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martin.
Wracaj do zdrowia.


Dziś mogę Ci oficjalnie podziękować za głośniki.
Piękne te kolumny są.
Zastąpią one heco victa prime 302, w moim setupie pod projektor.

Ps.
Tak zapakowałeś, że mogli by mi je tu prosto z samolotu zrzucić i nic by się nie stało.
Samo rozpakowanie zajęło ponad godzinę .e5a57cb0a8c8f0df90e3a1b3da586c22.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.12.2021 o 18:03, przmor napisał:

Żaden TV nie zapewni takich wrażeń jak obraz 3m w podstawie z projektora. Nawet jeśli nie bedzie to smolista czerń i waląca po oczach biel.

Prawda 100%! Ja po przeprowadzce w nowym mieszkaniu odpaliłem wczoraj pj w kompletnej białej jadalni 3,5 metra w podstawie obraz do bani ale dało się potestować,obejrzeć.Już niedługo będę robił pokój na górze tymczasowo 4m na 3,5m na czarno a docelowo jak wszystko zrobię w domu to za jakiś (dłuzszy czas min dwa lata myślę)będę robił strych a tam będę miał do wykorzystania około 25-30mkw i wtedy spełni się moje marzenie o typowo dedykowanym cinema roomie z akustyką pomieszczenia itd.Czad

 

Szczęśliwego Nowego Roku .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Nie rozumiem nad czym wy się tutaj tak rozwodzicie??? Przecież to jest wiadome że duży obraz jest zdecydowanie lepszy i nie ma o czym tu dyskutować, ale jeżeli ktoś nie ma pieniędzy💰💶🤑💳 a posiada już na prawdę duży TV to przez jakiś czas nic mu się nie stanie jak będzie na nim oglądał filmy czy koncert! No ludzie zejdźcie na ziemie!

4 godziny temu, darulok napisał:

Już niedługo będę robił pokój na górze tymczasowo 4m na 3,5m na czarno a docelowo jak wszystko zrobię w domu to za jakiś (dłuzszy czas min dwa lata myślę)będę robił strych a tam będę miał do wykorzystania około 25-30mkw i wtedy spełni się moje marzenie o typowo dedykowanym cinema roomie z akustyką pomieszczenia itd.Czad

Czemu od razu tak nie zrobisz?! Po co wydawać podwójnie kasę? A co do strychu będziesz miał takie same problemy jak Lolo, wolałbym już zaadaptować piwnice która ma nawet 2,10 m wysokości ale nie ma problemów takich jak na poddaszu oczywiście jeżeli ją masz a jak nie to któryś z pokoi który miałby zbliżoną kubaturę do tych 25-30m2 które chcesz zrobić na strychu. 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Butler.
Projektor dla Ciebie.
Na sąsiednim forum.
Sony hw65
6tys.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
W dniu 1.01.2022 o 11:50, RAF77 napisał:

Martin.
Wracaj do zdrowia.


Dziś mogę Ci oficjalnie podziękować za głośniki.
Piękne te kolumny są.
Zastąpią one heco victa prime 302, w moim setupie pod projektor.

Ps.
Tak zapakowałeś, że mogli by mi je tu prosto z samolotu zrzucić i nic by się nie stało.
Samo rozpakowanie zajęło ponad godzinę emoji1.png.e5a57cb0a8c8f0df90e3a1b3da586c22.jpg
 

Te swoje publiczne podziękowania wiesz gdzie możesz sobie wsadzić? Tam gdzie jest ciemno i głęboko. A wiesz dlaczego tutaj to zrobiłeś bo masz bana w Moim Temacie i na PW. I jeszcze jedno wolałbym sprzedać te kolumny komuś innemu całkiem przypadkowej osobie choć bym miał z cena zjechać nawet do tys zł niż „Tobie!” Tak że …

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz, mam w nosie twoje bany, to raz.

Dwa, tam gdzie zasługujesz na pochwałę to Cię chwalę, nie mam uprzedzeń.

A tam gdzie się nie zgadzam lub krytykuję twoje działania,.to też jest szczere i też nie mam z tym problemu.

Poprostu jestem szczery i piszę co myślę.
Może Ci się to nie podobać.
Lub podobać, jak sobie uważasz.

Ps
Jak chcesz, to Ci głośniki odsprzedam w odpowiedniej cenie, będziesz mógł wtedy oddać komuś za darmo, nawet




Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, RAF77 napisał:

Projektor dla Ciebie.
Na sąsiednim forum.
Sony hw65
6tys.

Dzięki za info. Za 2-3 miechy będę decydować, zależy jak duży zwrot podatku dostanę. W obserwowanych mam też JVC DLA RS49

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekran odsyłam. Biorą to na siebie, chcą sprawdzić co jest grane bezpośrednio na produkcji. Nie chcą ryzykować bym samodzielnie majstrował przy krańcówce bo mogło by się to zakończyć uszkodzeniem mechanizmu i płótna. Wysyłają do mnie już karton by zabezpiecyć konsole do wysyłki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
8 minut temu, Butler napisał:

Ekran odsyłam. Biorą to na siebie, chcą sprawdzić co jest grane bezpośrednio na produkcji. Nie chcą ryzykować bym samodzielnie majstrował przy krańcówce bo mogło by się to zakończyć uszkodzeniem mechanizmu i płótna. Wysyłają do mnie już karton by zabezpiecyć konsole do wysyłki.

No i bardzo dobrze👍 Ale szczerze mogli by wysłać jakiegoś pracownika który bo sprawdził to u Ciebie i było by po sprawie🙂 ale dobrze że chociaż w ta stronę poszli☺️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponowałem czy właśnie jakiś technik by mógł przyjechać. Nie. Obstawiam że koszty dojazdu technika by były większe niż przesyłki kurierskiej. Mają swoje stanowiska montażowe gdzie wszystko sprawdzą. Dobrze że nie mam ciśnienia, najważniejsze że wnęka w suficie i mocowanie gotowe.

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie z firmą Kauber było to samo. Żaden technik czy serwisant nie przyjeżdża. Trzeba zdemontować, spakować i wysłać. Moim zdaniem to słabe podejście, bo nie każdy musi się znać na pakowaniu takiego sprzętu, już nie wspomnę o trzymaniu kartonu oryginalnego od sprzętu. No ale cóż.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobrze. Mi chodzi o sam fakt, że płacisz kupę kasy i jeszcze trzeba się tym zająć. To nie jest włożenie głośnika czy wzmacniacza do kartonu. Tu na prawdę trzeba się przyłożyć. Ja miałem wszystko bo mam gdzie trzymać. Spakowałem wszystko oryginał na tip top. A i tak do nich przyjechał poobijany i porysowany. I jak teraz trafisz na ujową firmę to kicha. Mi akurat co trzeba było wymienić, wymienili, a co innego dali do ponownego malowania. Ba ja mam wszystko na czarny mat. I trochę przy tej sytuacji nerwów było.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polskie prawo nie nakazuje trzymania oryginalnych kartonów w razie reklamacji.

PS Kauber nie ma serwisu door-to-door? jak tak to żenujące trochę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie... Chyba?
Ja na gwarancji wymieniałem płótno. Zrobiły mi się lekkie fałdki. Jak już raz zauważyłem to już je widziałem. Dlatego chciałem to wykorzystać. Tym bardziej, że go sprzedawałem. Więc nowy klient miał nówkę ekran.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.