Skocz do zawartości
IGNORED

Buduję sobie jaskinię do zabawy


Butler
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 31.12.2021 o 15:43, RAF77 napisał:


Takimi sprzętami po 800zl, to szkoda sobie głowy zawracać.
 

Jesteś w błędzie.

Kup sobie projektor Barco  dostaniesz w promocji   MARKOWY UCHWYT ! za 50k :-) niestety życia ci braknie żeby na niego zarobić.

A jak Cię stać na niego zacytuję  "Takimi sprzętami po 1500000 zl, to szkoda sobie głowy zawracać. :-)

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt ja tanim sprzętem sobie głowy nie zawracam jakbym miał kupić kino domowe nie premium za powiedzmy jedną piątą z tego co wydałem na moje kino premium to bym tego na trzeźwo nie przełknął.

Edit

Dystrybutor JVC poinformował mnie że mój zamówiony nowy model jest już w Belgii i czeka na transport do Polskiego sklepu AV jak już go otrzymam to zrobię zdjęcia i male porównanie z moim byłym N7 który śmiga u kuzyna jak miło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei gdybym miał wydać 100tys.zl na kino domowe to popukalbym się w głowę. To równowartość 3 tys. biletów do kina czyli prawie 10 lat chodzenia do kina dzień w dzień.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
29 minut temu, przmor napisał:

To równowartość 3 tys. biletów do kina czyli prawie 10 lat chodzenia do kina dzień w dzień.

Jaja se robisz🤔🤔🤔 Chodząc do komercyjnego kina musiałbym zażywać  psychotropy na uspokojenie. Dwa jakość w Polsce graniczy z cudem.  Dziekuje wole jednak te 140 tys przeznaczyć na kino ale na pewno nie takie jak u JVC 4K

Edytowane przez długi89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ja z kolei gdybym miał wydać 100tys.zl na kino domowe to popukalbym się w głowę. To równowartość 3 tys. biletów do kina czyli prawie 10 lat chodzenia do kina dzień w dzień.
No niestety, jakość obrazu jaką widzę w kinach, to porażka.
Mi to odbiera przyjemność z oglądania filmu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
9 godzin temu, przmor napisał:

Nie bardzo rozumiem, może dlatego że psychotropów nigdy nie przyjmowałem.

Najwidoczniej nigdy w kinie komercyjnym nie byłeś… 

śmiechy chichy, mlaskanie, dyskusje, śmianie się, wygłupianie, stąd te psychotropy bo gdybys miał to słuchać dzień w dzień to sam byś w końcu eksplodował. W domu to w domu cisza, spokój, 100 razy lepsza jakość, pauzę robisz se kiedy chcesz itp. Wyjcie do kina to tylko na randkę i nic więcej… 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ale ja chodzę do kina o takiej porze kiedy jest mało widzów. Czasem jest to kilka osób na sali. Towarzystwo chrupaczy, siorbaczy nie jest fajne, to fakt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
2 godziny temu, przmor napisał:

Rozumiem ale ja chodzę do kina o takiej porze kiedy jest mało widzów. Czasem jest to kilka osób na sali. Towarzystwo chrupaczy, siorbaczy nie jest fajne, to fakt.

Aha czyli czekasz do ostatniego dnia projekcji by nikogo nie było na sali… ha ha nie mogę ale można i tak🤦‍♂️ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawa ściana w większości skończona. Głośnik prawy surround przypasowany - nie mogłem się powstrzymać. 😉

Pozostało zakupić parapet, obrobić wnękę okienną (okno zakryte czarnym kocem), porobić poprawki na łączeniach paneli gipsowych a'la cegła (chyba najbardziej 3D jakie znalazłem) żeby zamaskować ich połączenia, zagruntować całość i malowanie. Na czarno oczywiście.

Pusta przestrzeń między sufitem a panelami to wymierzona odległość na cokoły / pułapki basowe. Będą wokół całego pokoju.

Nie wiem jeszcze jak rozwiążę kwestie przypodłogowe, na razie 10cm pustej przestrzeni zostawiam.

Postawiłem też już wstępnie na swoim miejscu mini paletę na której stać będzie szafa rack. Trochę muszę ją tylko skrócić.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

IMG_20220109_185137.jpg

IMG_20220109_185213.jpg

IMG_20220109_185243.jpg

IMG_20220109_190035.jpg

Narożnik akustyczny.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Butler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jak w sprawie reklamacji ekranu Kraftmann? Farba Dulux był już taki jeden co chciał pokój malować wcale nie tanią Śnieżką co wszyscy piali że Tikurilla jest najlepsza na świecie, więc kupiłem i polecam. Nie maluj tylko na czarno bo będziesz widział palcowanie na ścianach, pomaluj na niebiesko,czerwono,zielono lub brąz tylko nie czarny lekko dotkniesz ręką ściany i zobaczysz ślady.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez JVC 4K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, JVC 4K napisał:

No i jak w sprawie reklamacji ekranu Kraftmann?

Przysłali karton, zdemotowałem, spakowałem, dostałem info że na poniedziałek kurier zamówiony. Na razie wszystko sprawnie.

2 minuty temu, JVC 4K napisał:

Farba Dulux był już taki jeden co chciał pokój malować wcale nie tanią Śnieżką co wszyscy piali że Tikurilla jest najlepsza na świecie, więc kupiłem i polecam.

Malowałem już wcześniej tym Duluxem i jest ok, nie będę eksperymentować skoro wiem że jakość jest odpowiednia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o farbę do malowania salek kinowych to nie chodzi o to czy fajnie się maluję, czy fajnie kryje, czy przypadkiem się nie brudzi. Tu chodzi o odbicia. I co za tym idzie degradację obrazu. Podejrzewam, że większość osób tu na forum wie o czym mówię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i też to że jak się dotknie ręką tak pomalowanej ściany to na pewno zostawi ślad.

Już nie mam tego problemu pierwszych odbić na przedniej ścianie i na tylnej ścianie jak i na suficie jest czarny welur a na bokach po prawej jak i lewej stronie mam czarne zasłony, jedynie niebieską mam wykładzinę i kawałek ściany za kanapą na wysokość 110cm do ściany kolankowej. Reszta black aksamit zero odbić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez JVC 4K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasna czy ciemna farba?

Ja jak dotknę ściany w mojej salce to zostawia białe ślady dlatego nie dotykam, wspomniałem że wszystko mam w aksamicie lub zasłonach tylko ten kawałek pod ścianą kolankową więc muszę uważać aby nie dotknąć nawet delikatnie ściany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żona to zawsze musi mi ćwieka wbić. Pokazuję jej tą ścianę. - Ładnie. A na jaki kolor to zrobisz? - Czarny. - Czarny???!!! A okno białe? Jak to będzie wyglądać?

Skoro wnęka okna nie skończona, to sobie pomyślałem że wykombinuję czarną elektryczną roletę w zabudowie tej wnęki połączona triggerem z ekranem projekcyjnym. A żeby w ciągu dnia nie raziła biała rama... Oklejał ktoś z Was okna (ramy)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jedna strona niemal gotowa, kolej na następną. Front. Szerokość 4m. Na początek gruntowanie, zeszło 4 litry 😵 Córka robi maślane oczy bym tak już zostawił. 🤭

Będę przyklejał na cegły piankę akustyczną 4cm od SoundSolutions, a na to mocował stelaż obłożony płytami gipsowymi perforowanymi. Puste przestrzenie wypełnię wełną mineralną podobnie jak robiłem w suficie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

@Butler życzę Ci wytrwałości w dążeniu do celu, żeby wymarzona salka kinowa spełniła twoje marzenia, żebyś czerpał z niej jak najwiecej radości. Ja niestety usuwam konto i już tutaj nie wracam. Tobie jednemu tylko tutaj kibicuje, resztę mając głęboko w dup… 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No weź przestań... Nudą będzie wiało bez Ciebie 😉 Dajesz tylko satysfakcję swoim adwersarzom że im się udało osiągnąć swój cel. Odpocznij i wracaj, nie musisz od razu konta usuwać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
[mention=90023]Butler[/mention] życzę Ci wytrwałości w dążeniu do celu, żeby wymarzona salka kinowa spełniła twoje marzenia, żebyś czerpał z niej jak najwiecej radości. Ja niestety usuwam konto i już tutaj nie wracam. Tobie jednemu tylko tutaj kibicuje, resztę mając głęboko w dup… 
Pozdrawiam
Jakoś nie mogę się z Tobą zgodzić. Ale skoro wszystko i wszystkich wkładasz do jednego wora to już trudno. Moim zdaniem robiąc to co piszesz potwierdzasz tym samym to co o Tobie piszą. Twoja wola. Pozdro. Sorry za zaśmiecenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
40 minut temu, STELVIO napisał:

Jakoś nie mogę się z Tobą zgodzić. Ale skoro wszystko i wszystkich wkładasz do jednego wora to już trudno

Dobrych ludzi jest tutaj tyle że na jednej ręce mógłbym ich wymienić. Większość to… 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, długi89 napisał:

@Butler życzę Ci wytrwałości w dążeniu do celu, żeby wymarzona salka kinowa spełniła twoje marzenia, żebyś czerpał z niej jak najwiecej radości. Ja niestety usuwam konto i już tutaj nie wracam. Tobie jednemu tylko tutaj kibicuje, resztę mając głęboko w dup… 

Pozdrawiam

I bardzo dobrze nikt nie będzie tęsknił za tobą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem Denon taki jak mam czyli AVC-X4700H stoi już w niektórych miejscach za 10000zł 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . W zeszłym roku nówka w salonie niewiele ponad 6000zł kosztowała... Ehh.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.